Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 155

Thread: Ishrana pasa...

  1. #26
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako koji veterinar
    Zasto onda svaki od njih ima razlicito misljenje? Podji u montvet reci ce ti najbolji ti je kalcijum neki njihov sto prodaju isto to i za hranu a podji u drugu ordinaciju isposovat ce ti Royal i rec to je reklama bolji ti je pedigre
    Na royal pise da nema potrebe da se dodaju vitamini ako se hrani tim granulama dok ti veterinar koji ga prodaje ipak da vitamine :0

    To je moje misljenje da nijesu potrebni nikakvi vitamini uz dobru ishranu e sad mozda nije tacno. Kad sam nabavio psa kupio sam masu preparata po preporuci "strucnjaka" i mislio sto vise dajem to bolje ali sam ubrzo poceo na BK da citam o tim stvarima tako da sam promijenio brzo misljenje.
    Last edited by zola.mne; 30-11-11 at 23:31.

  2. #27
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako se pas kvalitetno hrani i nema problema ili nema predispozicije za probleme sa kosturom, onda mu ne treba dodavati kalcijum, visak kalcijuma zna napraviti vece probleme nego manjak, tako kazu iskusniji...
    zavisi to i od rase...neke su sklone problemima sa kostima i sl pa iskusni odgajivaci preporucuju neke suplemente ishrani u odredjenom dobu. u svakom slucaju treba se dobro raspitati kod ljudi koji godinama odgajaju pse. pa i kod veterinara, ali pisite onda mail veterinarskom fakultetu u bg ili ih zovite. nikad im nije tesko da posavjetuju i izuzetno su ljubazni. i ne trude se da vam uvale svakakve gluposti

  3. #28
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najvecu gresku prave sa Njemackim ovcarima jer gotovo svaki ima dobro uglovane noge i onda kad pocnu da sibaju kalcijum po preporuci veterinara duplu dozu nagrde psa potpuno.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,095
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    doziranje ?

    Aj' sad....kad se vec otvori prica
    Doziranje AD kapi-ma,5-6 kapljica na dan.Sto se tice kalcijuma,evo konkretno da skrenem paznju ako kupujete u Mont-Vet kalcijum CANINA WELPENKALK koji je po meni mnogo bolji od CAL-D-PHOS-A .Na deklaraciji pise,znaci deklaracija je zalijepljena preko fabricke tabele.Pise da ide 1 tableta na 2,5kg ,sto mi je bilo cudno,inace meni su govorili tamo da psu koji je tada imao 18 kg dajem od 9-11 dnevno.Onda sam preveo ,posto je na Njemackom i sve zavisi na sto se pas hrani mislim da je maksimum za odrasle pse 3-4 dnevno.Ja sam mom stenetu ukljucio po 1 dnevno.Mada i sto Zola.mne kaze,nepotrebno je davati kalcijum bolje iskoristiti prirodnim putem nego tabletama.
    Always Outnumbered,Never Outgunned

  5. #30
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zola.mne View Post
    Kako koji veterinar
    Zasto onda svaki od njih ima razlicito misljenje? Podji u montvet reci ce ti najbolji ti je kalcijum neki njihov sto prodaju isto to i za hranu a podji u drugu ordinaciju isposovat ce ti Royal i rec to je reklama bolji ti je pedigre
    Na royal pise da nema potrebe da se dodaju vitamini ako se hrani tim granulama dok ti veterinar koji ga prodaje ipak da vitamine :0
    Vidi, MontVent mi ne spominji, jer ... žao mi je samo te pse koje vode tamo.

    Savjete koje sam dobila od veterinara, nije imao nikave koristi, iz razloga što smo teritorijalno udaljeni. Međutim, to savjetuju i drugi veterinari. Koliko god da na kesi granula Royal piše da ne trebaju vitamini, da li si siguran da baš to zadovolja sve standarde kvaliteta? Nekad i ljudska hrana odstupa od dozvoljene granice u kvalitetu, a ne ona koja se priprema za pse. Štenci se razvijaju i neophodno im je u tom periodu obezbijediti dovoljan nivo kalcijuma. Mada, i vlasnici pasa to mogu primjeti ukoliko pas počne da zabaca šapice i da se krive.

  6. #31
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo jedan dobar tekst.

    "Ukoliko hranite psa hranom koja je bogata kalcijumom i pri tom dodajete kalcijum u obliku raznih preparata, mozete imati problema, narocito ako su u pitanju mladi psi koji naglo izrastaju. Naime, izgleda da postoji veza izmedu slucajeva hipertroficne osteodistrofije, displazije kukaova i prevelike kolicine kalcijuma u ishrani. U najnovijim istrazivanjima psima je davan kalcijum u mnogo vecoj kolicini od propisane. Ovi rezultati uporedeni su sa slucajevima gde su psi kojima je davana normalna ili umanjena kolicina kalcijuma, takode obolevali. Kao sto se i ocekivalo, psi koji su imali suficit kalcijuma u organizmu, imali su mnogo vise problema sa skeletnim anomalijama, pa cak i sa displazijom kukova.
    Mnogi ljudi su prihvatili rezultate ovih istrazivanja i primenili ih u ishrani svojih ljubimaca tako sto su im davali hranu sa nesto manje kalcijuma od preporucene doze. To se uglavnom desavalo sa vlasnicima koji gaje velike rase, u nadi da ce tako smanjiti pojavu displazije kukova. Medutim, ne postoje studije o tome da hrana sa manjom dozom kalcijuma sprecava pojavu displazije kukova, u odnosu na dobro izbalansiranu, komercijalnu hranu za stence. Naime, nije lose hraniti stenad velikih rasa specijalnom formulom ishrane, ali ne postoje nikakvi konkretni dokazi da je to bolje nego ishrana stenaca izbalansiranom hranom za stenad svih rasa.
    Da rezimiramoKalcijum i fosfor deluju zajedno u organizmu u cilju pravilnog rasta i formiranja strukture skeletnog sistema. Deficit ili suficit jednog od ova dva minerala, mogu da dovedu do problema u razvoju skeleta, narocito kada su u pitanju stenci. Veoma je vazno da su kalcijum i fosfor u ishrani zastupljeni u pravilnom odnosu. Ovakvi problemi se retko kada dogadaju u poslednje vreme zbog pristupacnosti komercijalne hrane koja je dobro izbalansirana i prilagodena za svaki period razvoja psa. Ako se problemi ipak pojave, to se uglavnom desava kod vlasnika koji svoje pse hrane domacom hranom i cesto preteraju sa raznim dodacima u ishrani, narocito kada su u pitanju mladi psi koji naglo izrastaju. Ne postoje studije koje pokazuje da su nove formule za ishranu stenaca velikih rasa uspesne u otklanjanju problema sa razvojem skeleta, ali one, u svakom slucaju, garantuju dobro izbalansiranu ishranu, koja tokom vremena, moze biti od izuzetnog znacaja.

    Kalcijum i fosfor deluju zajedno u organizmu u cilju pravilnog rasta i formiranja strukture skeletnog sistema. Deficit ili suficit jednog od ova dva minerala, mogu da dovedu do problema u razvoju skeleta, narocito kada su u pitanju stenci. Veoma je vazno da su kalcijum i fosfor u ishrani zastupljeni u pravilnom odnosu. Ovakvi problemi se retko kada dogadaju u poslednje vreme zbog pristupacnosti komercijalne hrane koja je dobro izbalansirana i prilagodena za svaki period razvoja psa. Ako se problemi ipak pojave, to se uglavnom desava kod vlasnika koji svoje pse hrane domacom hranom i cesto preteraju sa raznim dodacima u ishrani, narocito kada su u pitanju mladi psi koji naglo izrastaju. Ne postoje studije koje pokazuje da su nove formule za ishranu stenaca velikih rasa uspesne u otklanjanju problema sa razvojem skeleta, ali one, u svakom slucaju, garantuju dobro izbalansiranu ishranu, koja tokom vremena, moze biti od izuzetnog znacaja."


    Last edited by zola.mne; 30-11-11 at 23:52.

  7. #32
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Zola.mne , psu ne treba ni manje ni više kalcijuma od potrebne prema njegovom uzrastu. Indikator da pas ima viška kalcijuma u organizmu je bijela stolica. Prva boldovana rečenica je toliko kontradiktorna, da zapravo pokušavaju da sa smanjenim kalcijuom izbjegnu displaziju kukova, a sa druge strane govore da ta povezanost nije ni dokazana. Ko je autor ovog teksta?

  8. #33
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pojma nemam ovo se vrti po forumima a i citao sam nesto slicno na nekim stranim sajtovima koji su radili istrazivanja...
    Kalcijum koji se unese priroddnim putem se moze izbaciti mokracom a samim tim se moze unijeti koliko hoces, nema predoziranja dok sa preparatima se tesko ili ne moguce izbaca iz mokrace.
    Last edited by zola.mne; 01-12-11 at 00:07.

  9. #34
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Zabjelo Republika
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zola, mozes li mi samo napisat dnevno sve u dozama kolko cega da dajem psu dok je stene i posle na svakih kolko mjeseci da mu povecavam ishranu. Izvini sto te smaram al ocu da znam sve prije nego sto kupim psa. Necu da kupim psa i onda da nezna sto da cinim s njim.
    To je odlican pas, to je rasa koju cenim.

  10. #35
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko je staro stene?

  11. #36
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,095
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Yakuvalo se dobro na ovu temu
    Always Outnumbered,Never Outgunned

  12. #37
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto mi nema tanje da prebaci one recepte ovamo, vidim da cu morati opet da ih postavljam

  13. #38
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Zabjelo Republika
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam ga ja jos uzimao no ocu da znam kad ga kupim sto da radim sa njim. A najvjerovatnije cu ga kupit 2 mjeseca kad bude imao.
    To je odlican pas, to je rasa koju cenim.

  14. #39
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gruna_Stramen View Post
    sto mi nema tanje da prebaci one recepte ovamo, vidim da cu morati opet da ih postavljam
    Dje ti je inache ono shto si pisala i postavljala, ako ga mogu nac ubij me...

  15. #40
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  16. #41
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,095
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Oce li mi neko rec,ova pileca ledja dje ima da se kupe i cijena ?Hvala
    Always Outnumbered,Never Outgunned

  17. #42
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u mesari

    1kg - 1 e

  18. #43
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    AKo ga hranis samo granulama pise ti na pakovanju koliko treba da mu dajes uglavnom oko 500 grama sto znaci 4 x 125 grama dnevno.
    Ja bih mu davao:
    prvi obrok 100g cibay puppy sa jogurtom
    drugi obrok 100g cibay puppy sa jogurtom
    treci obrok 100g pirinca sa povrcem i 100g mesa
    cetvrti obrok 200g mesa kojeg mos priustit
    Svaki dan mu daj po neku vocku.

    Prvih nekoliko dana ce ti mozda slabije jest dok se malo ne privikne uglavnom pocni ovako da mu dajes pa ako vidis da se nadusi da jedva hoda onda smanjuj porcije. Vidjeces sam posle nekoliko nedelja ako je mrsav povecavaj ishranu ako je debeo smanjuj. Pazi da ga ne udebljas jer mu se moze tijelo deformisat od tezine zato bolje i da je malo mrsaviji nego debeo.

  19. #44
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,095
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gruna_Stramen View Post
    u mesari

    1kg - 1 e
    AUUUUU skupo je to
    Always Outnumbered,Never Outgunned

  20. #45
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,095
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A mnogo je to .Podjoh u planu,pricam na tel i rekoh onome imate li ledja on je valjda rekao da nema i da imaju pilecu dzigericu.Ja rekoh ajde daj mi jedno 10-12 kg,nema problema vidim ja crveni se nesto iz kese ,na kasu teta mi kaze 31,75e .Prijatelj mi stavio pilece dzigerice
    Always Outnumbered,Never Outgunned

  21. #46
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,095
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zola.mne View Post
    AKo ga hranis samo granulama pise ti na pakovanju koliko treba da mu dajes uglavnom oko 500 grama sto znaci 4 x 125 grama dnevno.
    Ja bih mu davao:
    prvi obrok 100g cibay puppy sa jogurtom
    drugi obrok 100g cibay puppy sa jogurtom
    treci obrok 100g pirinca sa povrcem i 100g mesa
    cetvrti obrok 200g mesa kojeg mos priustit
    Svaki dan mu daj po neku vocku.

    Prvih nekoliko dana ce ti mozda slabije jest dok se malo ne privikne uglavnom pocni ovako da mu dajes pa ako vidis da se nadusi da jedva hoda onda smanjuj porcije. Vidjeces sam posle nekoliko nedelja ako je mrsav povecavaj ishranu ako je debeo smanjuj. Pazi da ga ne udebljas jer mu se moze tijelo deformisat od tezine zato bolje i da je malo mrsaviji nego debeo.
    Ne bih da se mijesam,ali nesto mi je mnogo 500 g,dnevno za stene tog uzrasta.Ja imam stene od 2 mjeseca ,NO i ja mu dajem 3 puta dnevno jer od obaveza ne mogu 4-5 puta .Mada ja ne praktikujem svaki granule,i ako dam dam saku i mesa,jogurt sir hleb nikako ne dajem jer yaboraviom a trebao bih.U glavnom 500 g ,mi se cini da je mnogo...
    Always Outnumbered,Never Outgunned

  22. #47
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    2,562
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    500grama dnevno za stene od 2mjeseca? ja sam mom kupio belcando puppy hranu i na nju pise od 3-eg do 4-og mjeseca starosti i ako pas ima od 10-15kg preporucena dnevna doza je 150gr... dajem mu 3 puta dnevno eto malko vecu mjeru od 60grama i po malo leba mu udrobim...
    i imam jedno pitanje, jel mnogo vitamina ako psu dajem kafortan i kaldefos pored ove belcando hrane jer nju racunaju kao super premijum hranu? svaki dan mu dajem po 1 tabletu kaldefosa i 3 tablete kafortana + mu dajem po pola tablete biotin forte-a... pas je americki staford star 3ipo mjeseca, za sad raste ka iz vode, cini mi se da je duplo tezi no kad sam ga donio kuci prije mjesec dana a debeo-nije...

  23. #48
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,095
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by raso_pg///m3_power View Post
    500grama dnevno za stene od 2mjeseca? ja sam mom kupio belcando puppy hranu i na nju pise od 3-eg do 4-og mjeseca starosti i ako pas ima od 10-15kg preporucena dnevna doza je 150gr... dajem mu 3 puta dnevno eto malko vecu mjeru od 60grama i po malo leba mu udrobim...
    i imam jedno pitanje, jel mnogo vitamina ako psu dajem kafortan i kaldefos pored ove belcando hrane jer nju racunaju kao super premijum hranu? svaki dan mu dajem po 1 tabletu kaldefosa i 3 tablete kafortana + mu dajem po pola tablete biotin forte-a... pas je americki staford star 3ipo mjeseca, za sad raste ka iz vode, cini mi se da je duplo tezi no kad sam ga donio kuci prije mjesec dana a debeo-nije...
    Ako ces mene poslusati,baci to nepotrebno je.Toliko suplemenata davati psu je bespotrebno ,a i ne preporucljivo.Pored Belcanda ,ili bio koje superpremium ili premium hrane je glupo davati jos preparata sem eto mos dati kalcijum po 1 tabletu dnevno.Daj ti njemu, jogurta,surutke,sira(Mladog) i ne trebaju mu nikakvi preparati...
    Always Outnumbered,Never Outgunned

  24. #49
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by raso_pg///m3_power View Post
    500grama dnevno za stene od 2mjeseca? ja sam mom kupio belcando puppy hranu i na nju pise od 3-eg do 4-og mjeseca starosti i ako pas ima od 10-15kg preporucena dnevna doza je 150gr... dajem mu 3 puta dnevno eto malko vecu mjeru od 60grama i po malo leba mu udrobim...
    i imam jedno pitanje, jel mnogo vitamina ako psu dajem kafortan i kaldefos pored ove belcando hrane jer nju racunaju kao super premijum hranu? svaki dan mu dajem po 1 tabletu kaldefosa i 3 tablete kafortana + mu dajem po pola tablete biotin forte-a... pas je americki staford star 3ipo mjeseca, za sad raste ka iz vode, cini mi se da je duplo tezi no kad sam ga donio kuci prije mjesec dana a debeo-nije...
    Cibay puppy dnevna potreba kolicina za ovaj uzrast je cini mi se od 360g-400g stoga mu je ovo sto sam mu napisao taman ja mislim
    Ja sam mog NO slicno hranio sa 2 mjeseca i nikad nije bio ni mrsava ni debeo nego taman
    Prije nego sto mi je stigao ljubimac u istoj sam nedoumici bio koliko cega da dajem i posle dugotrajne pretrage po forumima dosta iskusnijih su mi rekli da je ovo ok ishrana.

    EDIT:
    Sto se tice tih preparata koje si naveo ne moras nista da mu dajes kad ga hranis sa belcando granulam bez ako ne mislis da povecas rizik od krivljenja nogu itd... a i ako ga hranis sa nekim mesom, pirinac itd kao gore sto je navedeno opet ne moras nista od preparata da mu dajes.
    Last edited by zola.mne; 04-12-11 at 17:49.

  25. #50
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    raso_pg 150g granula je jako malo za stene tog uzrasta. bar 300 - 350 treba da jede. i mani se tih tabletina ako ti je stene zdravo, pa granule vec sadrze sve to, znas kakav haos u organizmu mozes napraviti dajuci mu toliku kolicinu suplemenata. zasto biotin forte tako malom stenetu? biotin je za dlaku, ima li on problema sa dlakom?

    pa i smo porasli veliki a nisu nas kljukali tolikim tabletinama

Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ishrana po krvnim grupama
    By kEDOWN in forum Medicina
    Replies: 39
    Last Post: 06-12-13, 17:37
  2. Ishrana
    By Soniks in forum Sve i svašta
    Replies: 10
    Last Post: 29-08-10, 10:36
  3. Ishrana po krvnim grupama
    By maldini in forum Sve i svašta
    Replies: 68
    Last Post: 26-11-07, 09:38
  4. Ishrana?
    By enex in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 23-10-06, 12:40
  5. Ishrana zimi
    By adriana in forum Gastronomija
    Replies: 0
    Last Post: 13-10-04, 23:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •