Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 44

Thread: Preminuo Ante Marković

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Lightbulb Preminuo Ante Marković

    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  2. #2
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Upravo sam na temi o Americi sad imao polemiku s nekima koji tvrde da je vrijeme Regana bilo vrijeme ekonomskog sunovrata. A to kažu jer su to negdje pročitali... Navodno rekao neki "uvaženi ekonomista"...I onda naiđem na ovu vijest... Pa da li se iko više sjeća koliko je ekonomskih abortusa popljuvalo svojevremeno ekonomski program ovog čovjeka?? I sve to u vremenu kada je prosječna plata (zahvaljući upravo Markoviću i njegovom deviznom kursu konvertibilnog dinara) iznosila 1200 njemačkih maraka! Kolone i kolone su bile nekih "ekonomista" (zvučnih titula, nekakvih "naučnih radova" i dramatičnih poza) koji su nas ubjeđivali da je ekonomija u haosu i da se samo trebamo otresti Markovića i dovesti njih da nas "usreće", a onda će nam tek sve procvjetati. Maniti narod ih je poslušao. U Americi se takvo nešto nije bilo moguće dogoditi. Na njihovu sreću...
    Marković je pospremio fioke i (poput svih onih koje smo mi prezreli) sreću potražio na Zapadu. Vrlo brzo je postao jedan od najuticajnijih bankara u Beču...
    Eto,..to je naša priča, koja se neprekidno ponavlja ko "dan mrmota" jer je ovđe Bog izgleda bačio neku krupniju kletvu na ovaj narod da vječito između onog što mu se nudi izabere najgoru varijantu...

    Nek je vječna slava Anti Markoviću... Imao sam i sreću da ga slušam i gledam za govornicom Savezne Skupštine i živim u vremenu njegove Vlade. Ali i nesreću da gledam skakavce i žohare u kolonama koji su navrli iz svake rupe i uspjeli da ga uklone...
    Last edited by El Re; 28-11-11 at 11:08.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka pociva u miru. Njegova vizija regiona je i dalje najbolja.Uvidjeli smo to prekasno, i sad cemo se svi jos podosta pomuciti da to dostignemo.
    Deserve's got nothing to do with it.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,373
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,003
    Thanked in
    1,938 Posts

    Lightbulb Preminuo Ante Marković

    Kao što znate danas je preminuo Ante Marković. Vjerovatno je na neku od tema već i postovano ali zaslužuje da se o njemu priča.
    Za ove mlađe, mada se i ja ne sjećam njega previše ali to što se sjećam i što su mi pričali je pozitivno. Pravi reformista u zadnjih 25 godina može se slobodno reć.
    Ante Marković je bio posljednji predsjednik Saveznog Izvršnog Vijeća popularno zvanog SIV.
    Na žalost raspadom SFRJ, priklanjanjem JNA Miloševiću, i zahvaljujući suludom narodu koji je između prosperiteta i plata od 1200 DEM birao nacionalizam jedne, druge i treće opcije, čovjek je u Decembru 1991 vratio mandat građanima Jugoslavije.

    Interesantan je njegov ekonomski reformski program koji je na kratkom roku obećavao prosperite. Jedan je od rijetkih koji je uspio da smanji javni dug SFRJ. Naravno i dan danas se prave komparacije naše privrede, i privreda iz okruženja sa 1989. godinom.

    Njegov program je podrazumijevao privatizacije firmi, prvesahdno u preraspodjeli akcija radnicima i proizvodnji konkuretnih proizvoda, deregulacija tržišta, mala administracija na federalnom nivou. Ta federacija bi živjela od carina i poreza na promet, a budžet bi se državama dijelio zavisno od njihovog doprinosa u GDP na federalnom nivou. U prevodu svaka držaav bi svoju sudbinu sama krojila.

    Sve u svemu veliki čovjek. Jedan od komentara koje pročitah po internetu bio je Jugosloven po opredjeljenju, tehnokrata po obrazovanju i demokrata po ubjeđenju.
    Last edited by hercules; 28-11-11 at 13:29.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Veliki znalac i vizionar. Pretrcan od strane onih koji su manje znali, a bili vise gramzivi. Cijena tog pretrcavanja je placena devedesetih, a posledice proboja onih koji su bili spremniji da stite "nacionalne interese" ispred svih ostalih interesa jos uvjek kao kuga razjedaju Balkan iznutra. Po svemu sudeci i jos dugo ce.

  6. #6
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Evo pošto je otvorena posebne tema da iskopiram ono što sam napisao na drugoj:

    Neka počiva u miru.

    Sjećam se da sam sa ponosom nosio bedž Saveza reformskih snaga u srednjoj školi. Treba li reći da je tada ogromna većina bila za Savez Komunista - Mi znamo kako, Godine počinju januarom i slično? Naravno, đeci ne treba zamjerit jer smo svi tada imali stav svojih roditelja.
    No da se vratimo Antu Markoviću. Koja smo stoka najviše potvrđuje njegov primjer i naš odnos prema njemu. Tri primjera:

    1. Po njegovom dolasku na čelo SIV-a (Saveznog izvršnog vijeća) odmah je izazvalo nezdovoljstvo ovdašnjih građana jer je već počelo ničim izazvano anti-hrvatsko raspoloženje. Doduše, Stipe Šuvar se usprotivio Miloševiću jer je brzo pročitao njegov velikosrpski nacionalizam što je izazvalo negodovanje ovđe zalijepljenih građana. No, pošto je došao na vlast najavio je reforme što se mnogim trgovcima nije sviđalo. Znam da je bila neka fora sa čekovima đe su oni plastili masu novca jer im je tadašnji sistem omogućavao zloupotrebe zakona. Sjećam se da smo kupovali neke krevete i plaćali čekovima i moji rekoše ovom prodavcu "još malo i neće više toga bit" a ovaj nam odgovara "Ma to Marković nešto izvodi". Njemu je bilo krivo što neće moći ubuduće da zloupotrebljava zakon i puni svoje džepove, ne mareći što će obični narod bolje živjeti.
    2. Prije njegovog dolaska na vlast ko je imao u svojoj kući banane znajte da je to bio truli bogataš koji ne zna što će s parama pa ih uludo troši. Banana je bila nešto poput kavijara ili tartufa danas. Znam da mlađima ovo zvuči nevjerovatno, ali je bilo tako. Kad je došao na vlast, banane su se pojavile u svim prodavnicama i njihova cijena je bila nešto poput današnjoj. Narod je masovno kupovao nešto što prije toga nije mogao ni u najluđim snovima. Na dobro se lako navić, ali džaba je to bilo ovom "narodu". Prije prvih izbora 1990 čuli su se komentari "Za koga glasam? Ada za komuniste. Neću za Anta Markovića. Što? Najeo nas je banana, čoče". I onda vele da će ti neko dobro cijenit. To ne važi za Crnogorce, očigledno. Naravno, banana je bila samo primjer nečega što je bio luksuz jer je narod počeo da živi neuporedivo bolje nego ranije. Nestali su ogromni redovi za hljeb u prodavnicama (nešto poput redova za utakmicu Crna Gora-Engleska nedavno) i počeli smo da kupujemo bijeli hljeb koji je ranije bio preskup pa smo kupovali polu-bijeli koji je bio najjeftiniji.
    3. Prije izbora 1990. održavale su se promocije Markovićevih Saveza reformskih snaga i tu se na djelu pokazala "crnogorska gostoprimnost". Na Virpazaru tadašnjem saveznom premijeru je bilo onemogućeno da ruča.

    Ovoga se sjećam kroz maglu jer sam još bio dječak. Vjerovatno bi neko stariji poput Milovana mogao o ovom vremenu nešto više reći. No, narodu su sigurno bile ljepše devedesete i plata u visini od 5 njemačkih maraka a dok se stiglo do uličnog dilera ta vrijednost je pala ispod tri. Naopak narod. Pa se poslije neko čudi Marku Vešoviću zašto pljuje svoje Crnogorce.
    Dick Laurent is dead!

  7. #7
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    O pokojnom gospodinu Markovicu ne treba raspravljati, ko se sjeca i pamti neka cuva lijepu uspomenu na drzavu i ekonomiju, a gospodinu Anti neka je vjecna slava i neka pociva u miru.

  8. #8
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U posa' sam Amnesiac, ali sam sve gurnuo na kraj stola, povuka tastaturu i ulogova se samo da ti zakačim "+", međutim... 'oćeš...saopšti mi sistem u brk na tečnom maternjem...- You must spread some Reputation around before giving it to amnesiac again.

  9. #9
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,016
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Volio je kolacice da tamani po prijemima. Legenda...

  10. #10
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Žao mi čovjeka, ali kakve on veze ima sa PDF-om Budućnost Crne Gore ?

  11. #11
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,016
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Žao mi čovjeka, ali kakve on veze ima sa PDF-om Budućnost Crne Gore ?
    Mi koji ga se sjecamo bi voljeli da je buducnost CG losija sto se tice standarda nekih 30% u odnosu na njegovo vrijeme i bili bi veoma srecni. A i nasi strucnjaci bi mozda nesto od njegovih reformi mogli primjeniti. Nadam se da kapiras...

  12. #12
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,460
    Thanks Thanks Given 
    1,917
    Thanks Thanks Received 
    5,168
    Thanked in
    1,783 Posts

    Default

    Kad se sjetim gladnih CG građana sa platama od iljadu maraka i njihovog skandiranja "Ante prevarante" odma me živci ufate, vazda mu fala za dvokasetaš od 231 DM.

  13. #13
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,016
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Meni prica juce covjek(kao da je imao osjecaj da ce umrijeti Ante pa ga je pominjao), imao je taj mjesec kad su isli da ruse komuniste preko 2000 platu. Ja ga pitam zasto je isao a on kaze mislio je da ce biti bolje. A dje ces bolje kukavce. Svabo nije toliku platu imao. Nijesu svi u SFRJ imali tolike plate ali je mnogo bolje bilo nego danas.Kaze da u zivotu nije imao bolje drugove od onih drugova koje je isao da rusi.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Stanković: Da je Marković dobio podršku, SFRJ bi bila članica EU
    28. novembar 2011.
    Share28Nekadašnji predsjednik Saveza reformskih snaga za Crnu Goru dr Ljubiša Stanković ocijenio je u izjavi za Portal Analitika da je program Savezne vlade s kraja osamdesetih, čiji je predsjednik bio Ante Marković, bila prva i posljednja prilika da SFRJ uđe u Evropsku uniju.
    - Da je kojim slučajem Markovićev program dobio podršku, SFRJ bi bila ugledan član Evropske unije, sa svim prednostima koje smo imali u odnosu na sve zemlje tadašnjeg Istočnog bloka, rekao je Stanković.
    Marković je krajem 1989. pokrenuo je ambiciozan program ekonomskih reformi, do tada neviđenih u SFRJ, koje su uključivale i stabilizaciju dinara, kao i privatizaciju putem dodjele akcija radnicima. Rezultat je bio zaustavljanje inflacije, koja je tokom osamdesetih uzela maha, kao i brzo i značajno povećanje životnog standarda.
    Stanković, komentarušući ove činjenice, smatra da je ondašnja SFRJ imala prednost i u odnosu na mnoge zemlje Evropske unije.
    - Savezna Vlada pod rukovodstvom Anta Markovića je u kratkom periodu, krajem osamdesetih, demonstrilala pravi put za transformaciju socijalističkog sistema u ekonomski efikasno građansko društvo. Model ekonomskog programa Savezne Vlade, čiji je idejni tvorac Ante Marković, bila je prava i posljednja prilika da tadašnja SFRJ krene u Evropsku uniju. Bilo mi je velika čast i zadovoljstvo da blisko sarađujem sa premijerom Antom Markovićem, da budem predsjednik Saveza reformskih snaga za Crnu Goru kao i kandidat te stranke na prvim izborima za predsjednika Crne Gore, zaključio je Stanković
    Jula 1990. godine Marković je osnovao je Savez reformskih snaga Jugoslavije, političku partiju koja je podržavala njegove ekonomske reforme i zalagala se za evolutivnu reformu cjelokupnog društvenog i državnog uređenja SFRJ.
    Ovaj Markovićev program reformi, međutim, ubrzo je sabotirala vlada Slobodana Miloševića.
    Marković je ostao na dužnosti i posle izbijanja rata 1991.do 1995.godine, premda je već ranije izgubio kontrolu nad JNA i nad svim drugim polugama vlasti.

  15. #15
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Iz moje najbliže okoline čuh da je bio jedini 'normalni' političar na Balkanu. Šteta što ih nije bilo više.
    The more things change, the more they stay the same.

  16. #16
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Bio je takodje elektroinzenjer. Eto jos jednog primjera da ljudi od tehnike ponekad imaju bolji osjecaj za ekonomiju i produktivnost od samih ekonomista.

  17. #17
    Join Date
    May 2005
    Posts
    499
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ekonomista Milo Đukanović sa prosjekom 6,1 ga je prvo nazvao električarom , pa nakon mitinga Saveza reformskih snaga za Crnu Goru , na kojem je govorio Marković , rekao da je to bio cirkus na kojem su crnogorski izdajnici i mečku doveli . Često se pitam ima li Đukanović trunku stida pa da se izvine za mnoge stvari . Ali vidim da nema .

  18. #18
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stanković: Da je Marković dobio podršku, SFRJ bi bila članica EU
    Tacno. A kakva bi bila pozicija Crne Gore i crnogorskog pitanja? Da li bi Crnogorci, konacno, bili svoji, u svojoj drzavi?

    Imam veliko postovanje prema ekonomskoj i, u ono vrijeme, avangardnoj viziji Anta Markovica, ali unaprijed propale romanticarske ideale o drzavi "od Vardara pa do Triglava" (koja je, usput, Crnu Goru najvise kostala) ne mozemo i ne smijemo pretpostavljati real-politici - bez koje nema ni dugorocne ekonomske perspektive. To sto mi nijesmo navikli na bolje od SFRJ, nije opravdanje da lazemo sebe i odustanemo od sebe.

    Siguran sam da bi bilo udobno (do u jedno pero) zivjeti u velikoj SFRJ unutar EU, ali mi je, ipak, milija ova nasa jada i mucenica te dovijeka sepa na jednu nogu. Ako nista drugo, imamo privilegiju da sami odlucujemo o svojoj buducnosti.

    ________

  19. #19
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Žao mi čovjeka, ali kakve on veze ima sa PDF-om Budućnost Crne Gore ?
    Mnogo više nego što misliš.

    Upravo on bi bio jedan od poslednjih političara SFRJ koji je nešto pokušao, za vrijeme njegovog mandata ostvaren je standard koji nam je cilj da dostignemo više od dvije i po decenije.
    To je tačka gdje je kontinum normalnog života prekinut i ušli smo u izmjenjenu budućnost.

    Pošto nam je instalirana nacionalna i politička svijest da plaćamo grijehove drugih, a ne sopstvene,to vrijeme nas jako svrbi.
    Doduše teško je priznati sopstvenu glupost ,zavedenost i naivnost.


    Ante Marković je jedan od simbola koji u našoj kolektivnoj podsvijesti nam ne daje duševni mir. On nam jasno pokazuje da je tada postojala zdrava energija i normalnih političara (i to još da je Hrvat) da se izvedu reforme, da se popravi sistem i da se nastavi sa normalnim životom.

    I sada svi savremenici tih događaja, silnih revolucija i ućerivanja demokratije i ratnog orgijanja, su u nekom bunilu i nije im jasno zašto su to radili. Sjete se plata od par hiljada maraka, današnji ekvivalent 4-5.000 eurića, gdje je postojao sistem,država i mogućnost...normalno društvo.
    Podsjećaju na Njemce poslije poslije drugog svjetskog rata,nije im baš najjasnije.

    Tu je prekinut kontinum normalnog života, skokom u to vrijeme možda bi se ispravilo ponešto.


    Po njegovom dolasku na čelo SIV-a (Saveznog izvršnog vijeća) odmah je izazvalo nezdovoljstvo ovdašnjih građana jer je već počelo ničim izazvano anti-hrvatsko raspoloženje.
    Pa ne bih se složio da je ničim izazvan tako radikalan stav.
    Kad se sagleda jačina propagande bezbjednosnih institucija, koji znaju kako to uraditi, logično je zašto je i takav stav bio.

    Pored niza predavanja o ustaškim zločinima, na kojima su obično bili više lica, profesor sa fakulteta (recimo Kilibarda) neki oficir narodne armije, pa neko iz naroda sa ličnim iskustvom doveden specijalno za te prilike, obilazili su sva moguća preduzeća pa čak i osnovne škole.
    Pritom su organizovane video projekcije sa nevjerovatnim prikazima zločina u Jasenovcu,masakrima i čudnim pričama.
    Ko ne bi i zašto povjerovao jednom oficiru,profesoru,čovjeku kojem su 'poklali' familiju...sve su to bili predstavnici države kojima se vjerovalo.

    Pa dodaj , TV, novine...čuvene vijesti u režiji ljudi tipa Emilo Labudović...UH UH UH.


    Ovom prilikom bih i spomenuo dr.Dragoslava Avramovića , koji je gotovo identično uradio što i Ante Marković. Čak je oformio i političku stranku, stekao ogromnu popularnost među ljudima,ali....
    Tada establišment nije kontrolisao banku,pa je ladno doštampao falsifikovani novac i tako uništio stabilnost 'novog' dinara. Falsifikati su štampani u topčideru, zvaničnoj državnoj štampariji novca. Načini uništavanja zdravih političko-društvenih pokreta je gotovo u domenu SF.
    Šta dodati na sve ovo i na sudbinu normalnih i zdravorazumskih političara kod južnih slovena. Fakat je da nećemo normalno da živimo...ovako nam je ljepše, nacionalna i religijska mitologija, lopovluk i javašluk nam je urođen viševjekovnim praktikovanjem,kao i podijele po plemenskim i bratsvteničkim grupacijama. Kretenske i bolesne društvene vrijednosti.



    Ante -> respect

  20. #20
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .

    I za tebe respect, odlican post.

    _______

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,373
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,003
    Thanked in
    1,938 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Žao mi čovjeka, ali kakve on veze ima sa PDF-om Budućnost Crne Gore ?
    Uhhh itekako ima veze. Kamo sreće da nam je on krojio budućnost umjesto ovih demokrata u poziciji i opoziciji.
    Posljedice i dan danas svi osjećamo a kraj im se ne nazire jer nama je bitnije da imamo dvije crkve, dva auto moto saveza, 13000 sindikata. Što više podjela to bolje.

    Nego putši, važno je da se dobro živi



    Last edited by hercules; 29-11-11 at 15:31.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #22
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,446
    Thanks Thanks Given 
    3,000
    Thanks Thanks Received 
    1,443
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Pocivaj u miru.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Žao mi čovjeka, ali kakve on veze ima sa PDF-om Budućnost Crne Gore ?
    Ima sa prosloscu,a i mogao je imati sa buducnoscu da je srece bilo.

    Ja recimo nisam tada mogao dobit odlicnu ocjenu iz jezika i vladanja,jer se mom razrednom nije svidjala naljepnica na svesci koja je simbolizovala 6 upaljenih baklji sa natpisom Markoviceve partije.
    Amnesiac me malo podsjeti u cijelo odjeljenje tada,svi milomomci listom,zatrovana djeca,jedino nas dvojica u istoj klupi-USTASHE.
    I nekoliko godina kasnije jednome od USTASHA,ubise brata u sred Beograda,momka koji je prvi podiga Crnogorski Barjak ispred ove uklete Skupstine...vjerovatno nije bio na validnom politickom kursu.
    Tuzno vrijeme,ali i ponosno,iz ugla nas kao tadasnje manjine.

    Za dlaku sinko...je sve moglo poci kako treba.
    Last edited by Sidewinder; 29-11-11 at 14:25.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Markovićevi reformisti su pobijedili u malo opština SFRJ, od kojih je u Crnoj Gori najveća bila Opština Bar.

    Jedan događaj posebno se pamti - kada je 1991. godine crnogorska policija prećutno dozvolila da se Markoviću prepriječi put u Virpazaru, gdje su se okupili navodni srpski rodoljubi.

    Crnogorska policija mu bacala smeće na put

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default



    Eto....zemlja vi kosti izbacila.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Miri Marković penzija 60.000 dinara
    By Artemis Fowl in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 10-08-11, 02:32
  2. Ratnik i diplomata Dr Ante Gvozdenović
    By Ćipur in forum Istorija
    Replies: 3
    Last Post: 02-09-10, 20:48
  3. Momir M. Marković: Crnogorski rat
    By Ćipur in forum Istorija
    Replies: 8
    Last Post: 29-01-10, 18:48
  4. Ponosni ****** Ante Zbutegovic sa svojim trofejom
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 23-05-04, 02:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •