Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 162

Thread: Premijer Đukanović o nezavisnosti Crne Gore: Nezaustavljivo !

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Premijer Đukanović o nezavisnosti Crne Gore: Nezaustavljivo !

    Premijer Đukanović o nezavisnosti Crne Gore

    Nezaustavljivo



    Predsjednik Vlade Crne Gore Milo Đukanović najavio je juče spremnost Podgorice da nezavisnost proglasi ne samo uprkos protivljenju Beograda, već i određenih međunarodnih faktora.
    U intervjuu za magazin "pigl", Đukanović je rekao da:
    "nema pravo da se pod bilo kojim uslovima odrekne ideje o nezavisnosti Crne Gore".
    Taj intervju je na neki način odgovor određenim čelnicima EU koji su pojačali pritisak na Podgoricu kako bi izdejstvovali odlaganje referenduma. Juče je uslijedio jo jedan odgovor.

    Na opasku novinara pigla da bi patuljasta samostalna drava Crna Gora moda bila upućena na milostinju Zapada, Đukanović je obrazloio da je "jedan renomirani institut u Londonu procijenio da je kreditna sposobnost Crne Gore čak veća od one koju imaju Turska ili Srbija".
    -Nećemo imati nikakvih problema da u prvom stadijumu nezavisnosti dobijemo kredite za obnovu infrastrukture. Prihod od turizma porastao je prole godine za 18,5 odsto, postoje ogromne rezerve u prerađivačkoj industriji. Nai građani uskoro će imati isti standard kao susjedne zemlje, naveo je predsjednik crnogorske Vlade.
    Đukanovićev intervju piglu je na neki način odgovor određenim čelnicima EU koji su u posljednje vrijeme pojačali pritisak na Podgoricu kako bi izdejstvovali odlaganje referenduma.
    Juče je uslijedio jo jedan odgovor.
    Formalno, premijer je otiao u Rusiju na poziv uticajnog moskovskog gradonačelnika Jurija Lukova kako bi otvorio izlobu crnogorskog slikara Voja Stanića. Međutim u visokoj politici nita nije slučajno. Kontinuirani kontakti sa ruskim rukovodstvom doprinose sve boljem razumijevanju crnogorskih stavova od strane Kremlja a uloga Rusije u predstojećim igrama oko priznavanja crnogorske nezavisnosti moe biti i te kako značajna. Suočena sa pozitivnim stavom SAD i Rusije ( Putin i Bu se jako dobro razumiju), EU će teko moći da kontrira ili minira crnogorsku nezavisnost.

    http://www.republika.cg.yu/naslovna....ijest&id=19465

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    HAHHAHHHAHAHAAHHAHAHAAHAHAHAHAH!
    HAHHAHHHAHAHAAHHAHAHAAHAHAHAHAH!
    HAHHAHHHAHAHAAHHAHAHAAHAHAHAHAH!
    HAHHAHHHAHAHAAHHAHAHAAHAHAHAHAH!
    HAHHAHHHAHAHAAHHAHAHAAHAHAHAHAH!
    HAHHAHHHAHAHAAHHAHAHAAHAHAHAHAH!
    HAHHAHHHAHAHAAHHAHAHAAHAHAHAHAH!

    QQ majko kako seru!Pa jebote da li ste vi normalni! Da li ti sine vjerujes u ta sranja koja Milo prica????? Da li ti vjerujes da Rusija podrzava nezavsinu CG? Ocete li na sve lazne argumente dodati i ono - nas i rusa 300 miliona! Pa Rusi su javno iznijeli svoj stav o SiCG! Jasno je recen stav Kremlja da Srbiju i CG oce zajedno i tu je kraj!

    A tek prica o "renomiranom londonskom institutu"! Pa sto ****a nije navela ime instituta nego samo serunja i izmislja! QQ! Kreditne mogucnosti CG vece od Srbije... pa da li si ti svjestan cinjenice da samo za izgranju autoputeva u Srbiji treba kredita vise nego za citavu CG!
    Kakve lazi, ovo je katastrofa! No ne cudim se ja njemu sto laze vec debilima koji vjeruju ovim bahanalijama...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Datum

    Tacan datum, kada se raspisuje, kada se izlazi. Sto prije.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    A tek prica o "renomiranom londonskom institutu"! Pa sto ****a nije navela ime instituta nego samo serunja i izmislja! QQ! Kreditne mogucnosti CG vece od Srbije... pa da li si ti svjestan cinjenice da samo za izgranju autoputeva u Srbiji treba kredita vise nego za citavu CG!


    Gile,

    Kreditne sposobnosti jedne drzave, zavise od vrijednosti imovine na slobodnom trzishtu, na koju dajete hipoteku, dajete kreditoru u zalog za kredit, za tvrdu valutu.

    Primjer, ljetos sam u R,Rezevica zelio da kupim parcelu za vikendicu,
    cijena m2 je bila 200 eura, zemljishte u okolini Beograda je takodje skupo,
    ali duz cijele jadranske obale, postoji zemljishte koje se moze zaloziti za povoljne kredite, ako se kreditorima osigura dobar ambijent i pravedni i efikasni sudovi, ukratko pravna drzava.

    Za Srbiju i auto puteve je potreban priliv kapitala, ali ako nemate vrijednosti i dobre garancije taj kapital nece da uleti.
    Koliko hektara se moze kupiti u Vojvodini za 1 m2 sa obale jadranskog mora, to je kreditna vrijednoist, nadam se da sam uspio da ti objasnim , pojam kreditna vrijednost, pojedinaca, firme, drzave.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čeka, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion

    HAHHAHHHAHAHAAHHAHAHAAHAHAHAHAH!
    HAHHAHHHAHAHAAHHAHAHAAHAHAHAHAH!
    HAHHAHHHAHAHAAHHAHAHAAHAHAHAHAH!
    HAHHAHHHAHAHAAHHAHAHAAHAHAHAHAH!
    HAHHAHHHAHAHAAHHAHAHAAHAHAHAHAH!
    HAHHAHHHAHAHAAHHAHAHAAHAHAHAHAH!
    HAHHAHHHAHAHAAHHAHAHAAHAHAHAHAH!

    QQ majko kako seru!Pa jebote da li ste vi normalni! Da li ti sine vjerujes u ta sranja koja Milo prica????? Da li ti vjerujes da Rusija podrzava nezavsinu CG? Ocete li na sve lazne argumente dodati i ono - nas i rusa 300 miliona! Pa Rusi su javno iznijeli svoj stav o SiCG! Jasno je recen stav Kremlja da Srbiju i CG oce zajedno i tu je kraj!

    A tek prica o "renomiranom londonskom institutu"! Pa sto ****a nije navela ime instituta nego samo serunja i izmislja! QQ! Kreditne mogucnosti CG vece od Srbije...
    Crna Gora je NAJMANJE zaduzena drzava u jugoistocnoj Evropi ! Zapamti to !!!

    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    pa da li si ti svjestan cinjenice da samo za izgranju autoputeva u Srbiji treba kredita vise nego za citavu CG!
    Je li to vasa prednost, sto treba da se puno zaduzite, ili nedostatak ?
    Jeste li vi u Srbiji srecni sto treba puno da se zaduzite ?


    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Kakve lazi, ovo je katastrofa! No ne cudim se ja njemu sto laze vec debilima koji vjeruju ovim bahanalijama...


    Nema tu lazi.

    CRNA GORA JE NAJMANJE ZADUZENA ZEMLJA U REGIONU !

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    A tek prica o "renomiranom londonskom institutu"! Pa sto ****a nije navela ime instituta nego samo serunja i izmislja! QQ! Kreditne mogucnosti CG vece od Srbije... pa da li si ti svjestan cinjenice da samo za izgranju autoputeva u Srbiji treba kredita vise nego za citavu CG!


    Gile,

    Kreditne sposobnosti jedne drzave, zavise od vrijednosti imovine na slobodnom trzishtu, na koju dajete hipoteku, dajete kreditoru u zalog za kredit, za tvrdu valutu..
    Takodje Milovane, kreditna sposobnost zavisi od stepena tvoje zaduzenosti.
    Ako nijesi puno zaduzen, dobices pare, jer je za pretpostavit, da mozes da vraces, opet,
    jer nijesi puno zaduzen.

    Crna Gora nije puno zaduzena.

    Crna Gora je najmanje zaduzena zemlja u regionu.

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Velicina kredita koji se trazi je takodje bitan faktor. Za Crnu Goru bi trebalo mnogo manje nego li za Srbiju.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    A tek prica o "renomiranom londonskom institutu"! Pa sto ****a nije navela ime instituta nego samo serunja i izmislja! QQ! Kreditne mogucnosti CG vece od Srbije... pa da li si ti svjestan cinjenice da samo za izgranju autoputeva u Srbiji treba kredita vise nego za citavu CG!


    Gile,

    Kreditne sposobnosti jedne drzave, zavise od vrijednosti imovine na slobodnom trzishtu, na koju dajete hipoteku, dajete kreditoru u zalog za kredit, za tvrdu valutu.

    Primjer, ljetos sam u R,Rezevica zelio da kupim parcelu za vikendicu,
    cijena m2 je bila 200 eura, zemljishte u okolini Beograda je takodje skupo,
    ali duz cijele jadranske obale, postoji zemljishte koje se moze zaloziti za povoljne kredite, ako se kreditorima osigura dobar ambijent i pravedni i efikasni sudovi, ukratko pravna drzava.

    Za Srbiju i auto puteve je potreban priliv kapitala, ali ako nemate vrijednosti i dobre garancije taj kapital nece da uleti.
    Koliko hektara se moze kupiti u Vojvodini za 1 m2 sa obale jadranskog mora, to je kreditna vrijednoist, nadam se da sam uspio da ti objasnim , pojam kreditna vrijednost, pojedinaca, firme, drzave.
    Milovane, ako ja kazem kreditoru da mi napravi put i kao garanciju mu dam da taj put naplacuje 10 godina onda njega zaista ne interesuje nista drugo!Ja sam student ekonomije, dobro znam od cega zavise kreditne sposobnosti jedne zemlje! Da li ti smatras da Srbija kao visoko tranzitno podrucje nema kreditne sposobnosti bar kada su autoputevi u pitanju? Nemoj zaboraviti takodje da pored Vojvodine Srbija ima i Sumadiju i Macvu, Zupu, Negotinsku krajinu... rudnik zlata i plemenitih metala u Majdanpeku... Dunav... najveci izvov Malina u svijetu... da ne nabrajam dalje... opet, treba se okrenuti cinjenici da nije sve ni u tim kreditima!Oni svakako imaju veliki znacaj ali od presudnog cemo biti mi sami i nacin na koji cemo te kredite upotrebiti! U CG imas primer da su svi dosadasnji krediti upotrebljeni za sve osim za ono za sta treba da budu upotrebljeni! Nemamo puteve!Ides kroz Moracu i molis se Bogu da te pogleda da ti se kamenje ne sruci na glavu!Padne snijeg i 3 dana ne moze se doci sa juga na sjever i obrnuto! Nemamo industriju! Niko nista ne proizvodi!Djuka prodao "KAP" ko da mu ga je stari ostavio u amanet! Zakletva nam je turizam a mi(Milo i njegova banda) umjesto da kredite ulozimo u razvoj turizma prodajemo i ono malo sto je ostalo! Svi hoteli na Zabljaku su pod stecajem! Postoji deficit u novcanim sredstvima(to se najbolje vidjelo kada je CG Komercijalna Banka naprasno izdjelila pred Novu Godinu 2004 kreditne kartice penzionerima i studentima - nije bilo novcanih sredstava da se isplate penzije i stud. krediti)!Prisutan je sistem kruznog zaduzivanja sto neminovno vodi u inflaciju pa imas presedan da je u CG veca inflacija nego u EU sto podkopava evropsku valutu... sta vise da ti pricam... Nase mogucnosti su velike! Medjutim vec godinama sve ostaje na tome! Samo pricaju sta bi mogli a niko nista ne radi! Sa ovom vlasti nasa buducnost je u najmanju ruku j.e.b.e.n.a! Svi krediti koje smo dosad dobijali su iscezli!Neka mi neko kaze ako zna u sta je to ulozen i jedan jedini dinar osim u zatvaranje rupa u budzetskom deficitu! To nikako ne moze opravdati kredite jer je neprofitno(neproizvodno) arcenje kredita van svake pameti!

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by G R A D
    Takodje Milovane, kreditna sposobnost zavisi od stepena tvoje zaduzenosti.
    Ako nijesi puno zaduzen, dobices pare, jer je za pretpostavit, da mozes da vraces, opet,
    jer nijesi puno zaduzen.

    Crna Gora nije puno zaduzena.

    Crna Gora je najmanje zaduzena zemlja u regionu.
    Pa da... to kad ti tako kazes! A sta je sa spoljnim dugom nase zajednicke drzave? Mislis li da ce sav taj dug, ako dodje do razdruzivanja pasti na Srbiju? O tome je iluzorno pricati!Neka padne i 4:1 Crna Gora ce da popase jedno 2 milijarde a ti vidi kolika je to zaduzenost sine... Nemoj da pricas gluposti...

  10. #10
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gile_ sampion!
    Polako Gile, malo si prenaglio. Tvoja je garancija samo imovina koju posjedujes! da bi nesto gradio ili stvarao sa tudjim novcem potrebna tije garancija, u visinu vrijednosti koju vec posjedujes. tvoj primer koji si naveo u vezi (auto puta) nije adekvantan u svijetu, na veliku zalost.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Milovane, ako ja kazem kreditoru da mi napravi put i kao garanciju mu dam da taj put naplacuje 10 godina onda njega zaista ne interesuje nista drugo!Ja sam student ekonomije, dobro znam od cega zavise kreditne sposobnosti jedne zemlje! Da li ti smatras da Srbija kao visoko tranzitno podrucje nema kreditne sposobnosti bar kada su autoputevi u pitanju? Nemoj zaboraviti takodje da pored Vojvodine Srbija ima i Sumadiju i Macvu, Zupu, Negotinsku krajinu... rudnik zlata i plemenitih metala u Majdanpeku... Dunav... najveci izvov Malina u svijetu... da ne nabrajam dalje... opet, treba se okrenuti cinjenici da nije sve ni u tim kreditima!Oni svakako imaju veliki znacaj ali od presudnog cemo biti mi sami i nacin na koji cemo te kredite upotrebiti! U CG imas primer da su svi dosadasnji krediti upotrebljeni za sve osim za ono za sta treba da budu upotrebljeni! Nemamo puteve!Ides kroz Moracu i molis se Bogu da te pogleda da ti se kamenje ne sruci na glavu!Padne snijeg i 3 dana ne moze se doci sa juga na sjever i obrnuto! Nemamo industriju! Niko nista ne proizvodi!Djuka prodao "KAP" ko da mu ga je stari ostavio u amanet! Zakletva nam je turizam a mi(Milo i njegova banda) umjesto da kredite ulozimo u razvoj turizma prodajemo i ono malo sto je ostalo! Svi hoteli na Zabljaku su pod stecajem! Postoji deficit u novcanim sredstvima(to se najbolje vidjelo kada je CG Komercijalna Banka naprasno izdjelila pred Novu Godinu 2004 kreditne kartice penzionerima i studentima - nije bilo novcanih sredstava da se isplate penzije i stud. krediti)!Prisutan je sistem kruznog zaduzivanja sto neminovno vodi u inflaciju pa imas presedan da je u CG veca inflacija nego u EU sto podkopava evropsku valutu... sta vise da ti pricam... Nase mogucnosti su velike! Medjutim vec godinama sve ostaje na tome! Samo pricaju sta bi mogli a niko nista ne radi! Sa ovom vlasti nasa buducnost je u najmanju ruku j.e.b.e.n.a! Svi krediti koje smo dosad dobijali su iscezli!Neka mi neko kaze ako zna u sta je to ulozen i jedan jedini dinar osim u zatvaranje rupa u budzetskom deficitu! To nikako ne moze opravdati kredite jer je neprofitno(neproizvodno) arcenje kredita van svake pameti!
    Gile,

    Mozes ti bit student ekonomije, ali ako se ne bavis odredjenim pitanjem onda ne mozes pricat o tome.

    Iz svakog tvog posta da se zakljucit da ti se gadi na Crnu Goru, a da si zaljubljen u Srbiju, zbog toga je i bolje sto si se asimilira (posta ekavac) i preselio u tvoju voljenu zemlju (majku Srbiju), koju je osnova tvoj idol Stefan Nemanja (tamo nazivajte ulice i "ulica nemanjica" i "ulica draze mihajlovica" itd., samo da to bude sto dalje od moje kuce.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by G R A D
    "jedan renomirani institut u Londonu procijenio da je kreditna sposobnost Crne Gore čak veća od one koju imaju Turska ili Srbija".
    Mora da je Brzi osnovao institut u Londonu! HAAHAHAHAHHAHAHAH!!

    A sto se zaduzenosti tice, normalno je da je Crna Gora najmanje zaduzena jer je najmanja republika u regionu.

    Quote Originally Posted by G R A D
    -Nećemo imati nikakvih problema da u prvom stadijumu nezavisnosti dobijemo kredite za obnovu infrastrukture. Prihod od turizma porastao je prole godine za 18,5 odsto, postoje ogromne rezerve u prerađivačkoj industriji. Nai građani uskoro će imati isti standard kao susjedne zemlje, naveo je predsjednik crnogorske Vlade.
    Jes, jes, mislis ti da oni ne vide na sta Milo trosi kredite? Mislis da ce davat iznova 15 puta kredite za infrastrukturu?
    Dje je taj prihod od turizma? Dje su potrosene te pare?
    Koje susjedne zemlje? Albanija? Srbija? Kao da nam je Amerika susjed jebo te...
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misli na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Crna Gora je duzna 800/900 dolara po glavi stanovnika

    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Pa da... to kad ti tako kazes! A sta je sa spoljnim dugom nase zajednicke drzave? Mislis li da ce sav taj dug, ako dodje do razdruzivanja pasti na Srbiju? O tome je iluzorno pricati!Neka padne i 4:1 Crna Gora ce da popase jedno 2 milijarde a ti vidi kolika je to zaduzenost sine... Nemoj da pricas gluposti...
    Dugovi su raspodijeljeni izmendju CG i Srbije. Zna se tacno koloko je ko duzan.

    Crna Gora ima dug od oko 500 miliona dolara. To je 800/900 dolara duga po glavi stanovnika. Na 650 000 stanovnika.

    Srbija ima dug od 12 milijardi dolara.
    To je 1500 dolara po glavi stanovnika.
    Na 8 miliona stanovnika.

    Hrvatska ima dug od oko 25 milijardi dolara.
    To je oko 6 hiljada dolara po glavi stanovnika.
    Hrvatska ima 4 miliona i 300 hiljda stanovnika.

    Ne znam tacne podatke za ostale, ali svi imaju veci dug po glavi stanovnika, od Crne Gore.

    Dakle, ponavljam.
    Po glavi stanovnika, Crna Gora je najmanje zaduzena zemlja u regionu.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    G R A D,

    Ne moze Gile to da svati. Uci ekonomiju u Beograd, a to ti se svodi na to kolko kosta paradajz u pjacu i kako se svinje gaje (uporedo sa casovima iz srpske istorije, kod predavaca SPC i SANU).
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  15. #15
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking Haaahhhhhaaaaa

    Najbolje se je posavjetovat sa onim kretencicem (Shrekom) posto on studira po Parizu!! i u sve se razumije ka Marica u kriv qurac.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brzi
    Najbolje se je posavjetovat sa onim kretencicem (Shrekom) posto on studira po Parizu!! i u sve se razumije ka Marica u kriv qurac.
    Nemoj tako, to je nas intelektualac na Sorboni...

    :yipiiii: :yipiiii: :yipiiii: :yipiiii:

    :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:

  17. #17
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jevropo NJEEETTTT!!!!!!! boli ne qurac, sad kad su ne uzeli ruski mafijashi u svoju interesnu zombi zonu, je.bite se i vi i vasha transformacija u pravnu demokracku drzavu!!!! da je pravna demokracka drzava dobra i kina bi bila u jevbropu!
    ko ne moze podnijeti da mu se pravo kazuje, neka crkne!!!!

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    G R A D,

    Ne moze Gile to da svati. Uci ekonomiju u Beograd, a to ti se svodi na to kolko kosta paradajz u pjacu i kako se svinje gaje (uporedo sa casovima iz srpske istorije, kod predavaca SPC i SANU).
    Cuti bre nepismena drvezino! Samo se potpisujes i krijes iza onoga sto drugi ljudi otkucaju ovde... za svo vrijeme nisi jednu jedinu argumentovanu cinjenicu objasnio... drvo neobrazovano... ti ces da mi kazes sta ja ucim... jesi li morao dodatne casove da uzimas ili si takav debil jos od rodjenja smradu jedan nepismeni...

  19. #19
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Cuti bre ... drvo neobrazovano... ...
    A i jezik mu je cisti Crnogorski, bre
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by G R A D
    Dugovi su raspodijeljeni izmendju CG i Srbije. Zna se tacno koloko je ko duzan.

    Crna Gora ima dug od oko 500 miliona dolara. To je 800/900 dolara duga po glavi stanovnika. Na 650 000 stanovnika.

    Srbija ima dug od 12 milijardi dolara.
    To je 1500 dolara po glavi stanovnika.
    Na 8 miliona stanovnika.

    Hrvatska ima dug od oko 25 milijardi dolara.
    To je oko 6 hiljada dolara po glavi stanovnika.
    Hrvatska ima 4 miliona i 300 hiljda stanovnika.

    Ne znam tacne podatke za ostale, ali svi imaju veci dug po glavi stanovnika, od Crne Gore.

    Dakle, ponavljam.
    Po glavi stanovnika, Crna Gora je najmanje zaduzena zemlja u regionu.
    To tako kaze Milo i njegova bulumenta... i to jeste tako kad se gleda prema glavi stanovnika!Ali my friend ako ja i moj ortak tebi dugujemo 100evra i samo ja radim, te pare cemo da ti vratimo za mjesec dana ali ako radimo i ja i moj ortak onda cemo ti ih vratiti za 15!Dakle ja mogu biti duzan i milion ali taj milion vratiti nekom kroz 5-10 godina a ti mozes biti duzan 1000 evra i da ih nikad ne vratis jer ih ne mozes stvoriti... U crnoj gori se nista ne proizvodi covece... a i cifre ti nisu bas tacne...

    Stručnjak za finansije i generalni sekretar Asocijacije brokera Crne Gore Aleksandar Radulović ocenio je da je Crna Gora 'visoko zaduena zemlja' i da su mogućnosti za otplatu dugova 'jako male'. Radulović je kazao da procene govore da spoljni dug Crne Gore iznosi preko 750 miliona evra ili oko 60 odsto bruto drutvenog proizvoda. Obrazlauci tu procenu, Radulović navodi da je crnogorska vlada u martu prole godine 'izmestila' iz podgoričke 'Montenegrobanke' 620 miliona evra ino duga. On dodaje da Crna Gora ima i obaveze prema medjunarodnim finansijskim institucijama, a da po osnovu 'stare' devizne tednje duguje oko 130 miliona evra. 'To je dug koji ima dravnu adresu, a pored njega postoje inostrani dugovi odredjenih preduzeća nastali u poslednjoj deceniji, a za koje ne postoje jasni podaci', kae Radulović.


    Da ne bude da nesto izmisljam evo ti i link: http://www.ekonomist.co.yu/magazin/em186/pn/pn2.htm

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brzi
    Gile_ sampion!
    Polako Gile, malo si prenaglio. Tvoja je garancija samo imovina koju posjedujes! da bi nesto gradio ili stvarao sa tudjim novcem potrebna tije garancija, u visinu vrijednosti koju vec posjedujes. tvoj primer koji si naveo u vezi (auto puta) nije adekvantan u svijetu, na veliku zalost.
    Covjece, kako nije... pa najnormalnija je stvar da ti nekom privatniku iz inostranstva - dakle stranom kapitalu(trebas znati da mi ne racunamo samo na kredite od medjunarodnih fondova) das da ti izgradi autoput i ugovorom mu se obavezes da mu das 10 godina taj put na koriscenje!U Zapadu to rade velike kompanije, nazalost kod nas nema zainteresovanih za takvo nesto(Bio je Ljubisa Buha Cume, imao je najjace masine koje postoje... ali znas kakva je situacija sa njim sad)! Dakle ako me nisi shvatio da ti prevedem - ti garantujes ugovorom kreditoru/investitoru da ce on x-godisnjim koriscenjem/naplacivanjem autoputa naplatiti svoja potrazivanja! Ti znas da je Srbija visoko tranzitno podrucje i da za takvo nesto apsolutno postoji osnov tako da, sad mozes biti tvroglad i udarati kontru ali mislim da ti to nema svrhe...

  22. #22
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Stručnjak za finansije i generalni sekretar Asocijacije brokera Crne Gore Aleksandar Radulović ocenio je
    Kad oces da se na njega pozivas onda reci, slobodno, da on kaze da ce Crna Gora brze napredovat samostalno.

    P.S. Kad si vec izabra ekonomiju, bolje ti je da si dosa na Podgoricki fakultet, barem imamo profesora koji nijesu zadojeni velikosrpstvom te bi moga nesto i naucit. Cuo sam da je na taj vas organizovana tribina proslave "dana OSLOBADJANJ Srebrnice", je li to tacno?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Covjece, kako nije... pa najnormalnija je stvar da ti nekom privatniku iz inostranstva - dakle stranom kapitalu(trebas znati da mi ne racunamo samo na kredite od medjunarodnih fondova) das da ti izgradi autoput i ugovorom mu se obavezes da mu das 10 godina taj put na koriscenje!U Zapadu to rade velike kompanije, nazalost kod nas nema zainteresovanih za takvo nesto...
    Vidi se da ne znas, jer nijesi u toku (ko zna sto ti cine tamo, u Biograd, te si ovako napa Crnu Goru). Izbrisi ovaj post da ti se ne sprda narod.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  24. #24
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion

    Stručnjak za finansije i generalni sekretar Asocijacije brokera Crne Gore Aleksandar Radulović ocenio je da je Crna Gora 'visoko zaduena zemlja' i da su mogućnosti za otplatu dugova 'jako male'. Radulović je kazao da procene govore da spoljni dug Crne Gore iznosi preko 750 miliona evra ili oko 60 odsto bruto drutvenog proizvoda. Obrazlauci tu procenu, Radulović navodi da je crnogorska vlada u martu prole godine 'izmestila' iz podgoričke 'Montenegrobanke' 620 miliona evra ino duga. On dodaje da Crna Gora ima i obaveze prema medjunarodnim finansijskim institucijama, a da po osnovu 'stare' devizne tednje duguje oko 130 miliona evra. 'To je dug koji ima dravnu adresu, a pored njega postoje inostrani dugovi odredjenih preduzeća nastali u poslednjoj deceniji, a za koje ne postoje jasni podaci', kae Radulović.
    Taj Radulovic to vjerovatno prica iz politickih razloga.

    Dug Crne Gore je oko 500 miliona i ponavljam, najmanji je u regionu - po glavi stanovnika.
    Radulovic je vjerovatno uracunao dugove i Kralja Nikole i Ivana Crnojevica !

    Za druge zemlje u regionu, Radulovic bi vjerovatno zakljucio da ce da explodiraju svaki cas ?

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa neka mi neki kaze samo da Brzi, GRAD, i Petar nisu placeni za ovo?
    Grad racuna Srbijanski dug na 8 miliona stanovnika, znaci samo odrasli, a crnogorski na 650 000, na svaku bebicu.
    Petar, uporno skrece sa teme jer nema pojma o cemu se radi, nego cisto da doda neke gluposti, o fakultetima i uporno zatvara oci.
    A Brzi, nepismeni bizBismen iz Londona prica kako to u svijet ne rade, a ista stvar je trebala da se uradi sa Grcima mislim il' nekim Skandinavcima, za most u Boku preko zaliva.

    Razumijem ja da je ovo vama posao, al' nemojte ovoliko da serete, jer moja i svacija tendencija za odvajanje je prevashodno radi napretka, a ne da bi se zamajava narod, i da vi odje lupetate gluposti i ubjedjujete ljude u neke gluposti u koje ni sami ne vjerujete.
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  2. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  3. USLOVLJENA NEZAVISNOST!
    By seerotheenya! in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 24-02-05, 12:26
  4. Ustavna Povelja
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 26-12-04, 02:24
  5. 14 mart 2002 dan rodjenja Srbogore
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 16-02-04, 18:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •