Page 28 of 36 FirstFirst ... 18242526272829303132 ... LastLast
Results 676 to 700 of 881

Thread: Željeznički prevoz Crne Gore

  1. #676
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    A onda se vratimo na temu i koji je prosjek nasih vozova?

    50km/h?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #677
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,688
    Thanks Thanks Given 
    1,737
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    нама не ради брзиномјер иначе пичимоооооооооооооо
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to dub_c For This Useful Post:


  4. #678
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    mogući prosjek kada je sve u redu je oko 60km.
    Pri tome trebamo uzeti da vozovi staju na 10ak stanica (PG - BR ili PG-NK), a da opet dođu za sat vremena (ako je sve u redu sa vozom i ako nema ukrštanja).
    Dužina tih priga je oko 55km.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #679
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    mogući prosjek kada je sve u redu je oko 60km.
    Pri tome trebamo uzeti da vozovi staju na 10ak stanica (PG - BR ili PG-NK), a da opet dođu za sat vremena (ako je sve u redu sa vozom i ako nema ukrštanja).
    Dužina tih priga je oko 55km.
    Apsolutno se slazem, upravo ovi detalji su jako bitni i uticu na ove dvije relacije na to da je tesko ocekivati mnogo bolje stanje... Usaglasavanje voznog reda i stanje u vagonima je nedje presudnije nego neke hajperbrzine jer ne prevaljujemo distance od 1000+km pa da je bitno je li 200/250/300km/h...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  6. #680
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Realno, brzina nasih vozova je najnebitnija stvar nego ja postavim pitanje nakon onih brzina vozova u Italiji.

    Kod nas je problem sto je prije pola vijeka (44 godine, da bude precizan) vozu od Bara do Beograda trebalo 7 ipo sati a danas mu treba najmanje 10-12 sati.

    To je gospodo 50% sporije nego 50 godina unazad. Nesto tu nije u redu, a?

    Pored toga, vozovi nam se generalno raspadaju, stanje kupea i svega ostalog je zalosno. Ljeti nema nikakvog hladjenja, nerijetko zimi nema nikakvog grijanja.

    Problem su i neadekvatni prelazi na kojima svako malo neko gine.

    itd. itd.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #681
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Ako dozvolite dodaću i podatak da je jako mali broj željeznica koje posluju pozitivno. Redom su sve poznatije i veće, sa ovim brzim vozovima pogotovo, subvencionisane od strane države. Izuzetak nije ni ova naša.
    Fidel ono što mene smeta vezan za to, što neće godinama unazad da promijene satnicu i da reču da voz stiže u 9h a ne sa 2h zakašnjenja stići će u 9jh, Ne pamtim da je taj voz stigao na vrijeme.

    Prije nekih 4-5 godina sam se vozio od Podgorice do Nikšića i nazad novim vozom. Išao je do 80kmh na momente. Klima radi. Karta jeftinija od busa.
    Ali neanderstalci ga gadju bubuljima svako malo.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #682
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Stvarno se nisam vozio tim novim vozom uopste. Izgleda je svakako mnogo bolje od 'standardnih'. Ali ne znam u kojem % su zastupljeni u odnosu na one raspale SFRJ vagone.

    Nije ni meni jasno za satnicu, ja ne znam ni koliko traje voznja zvanicno... znam da UVIJEK kasni, unazad godinama, da ne kazem decenijama.

    Zadnji put sam se vozom vozio prosle godine (spletom nesretnih okolnosti) gdje je voz iz BP-a kasnio skoro 2 sata do Podgorice (neki nocni, zadnji, ako se ne varam) i onda standardno sat vremena do Bara.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #683
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,426
    Thanks Thanks Given 
    953
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ako dozvolite dodaću i podatak da je jako mali broj željeznica koje posluju pozitivno. Redom su sve poznatije i veće, sa ovim brzim vozovima pogotovo, subvencionisane od strane države. Izuzetak nije ni ova naša.
    Tako je, putnički saobraćaj nije rentabilan, i uvijek se subvencioniše lokalni i među saobraćaj od strane države (PSO) ali "velike" željeznice tipa njemačke DB, francuske SNCF su rentabilne upravo zbog svojih super brzih vozova

    TT

  10. #684
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post

    Kod nas je problem sto je prije pola vijeka (44 godine, da bude precizan) vozu od Bara do Beograda trebalo 7 ipo sati a danas mu treba najmanje 10-12 sati.

    To je gospodo 50% sporije nego 50 godina unazad. Nesto tu nije u redu, a?
    Nije glavni razlog ali jeste dosta velik uspostavljanje granice između dvije države.



    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #685
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,426
    Thanks Thanks Given 
    953
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Još dok sam radio na Željeznici CG poodavno je postojao predlog, a kasnije je uzalud i prihvaćen, da se granična kontrola ne vrši u stanicama, nego tokom putovanja između stanica Prijepolje i Bijelo Polje. Zašto nije usvojen i dalje mi nije jasno...

    TT

  12. #686
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Jer bi time smanjili broj radnih mjesta...
    Zaboga




    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #687
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Nije glavni razlog ali jeste dosta velik uspostavljanje granice između dvije države.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Ne kazem da odvajanje CG i SRB, tj. uspostavljanje granice nije imalo uticaja na trajanje putovanja ali znam da i prije toga (SCG, bez granice) putovanje nije mnogo krace trajalo. I dalje je to bilo u tom rasponu od 10-ak sati.

    Sad je vjerovatno to jos sporije ali nije ni prije odvajanja bilo bog zna koliko brzo a tih 7ipo sati koji se spominju (prije 44 godine) mi zvuce nevjerovatno. Ja ne pamtim da sam ikad stizao za manje od 10 sati.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #688
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    A vazda je kasnilo...
    To možda samo na otvaranju kada se Tito provozao prvi put..

    Takođe zaboravljamo da ima i stanica Štrpci koja se nalaz između CG i SRB


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #689
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,716
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,880
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Štrpci su između Srbije i ... Srbije manje bitno. Jedno vrijeme sam često putovao vozom (Bar - Subotica) i utiska sam da se nije ništa usporio saobraćaj zbog granice jer je i dalje jako spor. Inače zadnju deceniju se ne isplati ići vozom od Beograda do Subotice...

    Sent from my Motorola 8400

  16. #690
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Štrpci su u BiH (Republika Srpska) iliti tačnije Rudo opština

  17. #691
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,716
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,880
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Poslije duže vremena uspostavljen putnički saobraćaj na relaciji Bar - Topčider - Bar.

    Sent from my Motorola 8400

  18. #692
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Poslednji put kad sam putovao vozom, iznenadio sam se da je od BG do Uzica trebalo oko 2:45 h...to je na nivou automobila...ali onda slijedi dionica klaj-klaj-nikad doma doc. Inace,projektovana brzina pruge je 90-95 km/h. Neko je umio da je napravi a mi ne umijemo ni da je odrzavamo.

  19. #693
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ta pruga je od pocetka greska . Placana sa puno zivota .
    Takav mi je posao bio da su ljudu imali potrebu kad su blizu smrti da pricaju .
    Eto primer pruge . Idem u pratnju BD-PG stariji covjek . Umire . Prvi put ga vidim . Pocinje pricu o pruzi . Bio je jedan od glavnih ( posle sam provjerio i zaista jeste ) , elem pruga kriz CG uopste nije tuda trebala ici . Medjutim CG politicari da bi zadivil tita ( poznato zar ne ) donose odluku o ovoj trasi . Citavo vrijeme se gubio pa dodje ksebi i nastavlja pricu , meni koga prvi put vidi u zivotu . Nazalost umro je na ulasku u PG .

    Eto zbog domacih politicara da bi se fascinirali tita imamo prugu koja je toliko skupa za odrzavanje da je bukvalno pametnije napraviti nivu nego ovu obnavljati .

  20. #694
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Ta pruga je od pocetka greska . Placana sa puno zivota .
    Takav mi je posao bio da su ljudu imali potrebu kad su blizu smrti da pricaju .
    Eto primer pruge . Idem u pratnju BD-PG stariji covjek . Umire . Prvi put ga vidim . Pocinje pricu o pruzi . Bio je jedan od glavnih ( posle sam provjerio i zaista jeste ) , elem pruga kriz CG uopste nije tuda trebala ici . Medjutim CG politicari da bi zadivil tita ( poznato zar ne ) donose odluku o ovoj trasi . Citavo vrijeme se gubio pa dodje ksebi i nastavlja pricu , meni koga prvi put vidi u zivotu . Nazalost umro je na ulasku u PG .

    Eto zbog domacih politicara da bi se fascinirali tita imamo prugu koja je toliko skupa za odrzavanje da je bukvalno pametnije napraviti nivu nego ovu obnavljati .
    Ne iskljucujem mogucnost da je tako bilo, znam i sam neke price za druge djelove pruge, kada se na lokalnom nivou mijenjalo kroz koje ce selo da prodje. Filmovi Gorcilo i Cudo nevidjeno imaju tu tematiku,koliko god bila duhovita, to je tako i bilo tada...
    Mada iz ove perspektive, pruga se pravila i dan danas se pravi zbog industrije prije svega, a tek onda zbog putnickog saobracaja. Zato je i pruga Beograd-Bar. spaja Beograd sa najblizom mu lukom na moru. I izmedju je vjerovatno birana trasa izmedju gradova koji imaju razvijenu industriju. Podgorica je bila obavezna, vjerovatno hoces da kazes da je trebalo da se ide na Pljevlja ? Bijelo Polje je imalo izuzetnu industriju za to vrijeme, mada opet Pljevlja su imala rudnik...a sam teren nam je takav, da ne postoji trasa koja bi bila jeftina.

  21. #695
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ne sjecam se toga znam da je je pricao da mora proci na najvise mnm i kroz najgori dio kanjona da bi pokazali kaoo se moze . Mislim da su strucnjaci predlagali nesto tipa par km isticno ili zapadno da sw izbjegne visina i kanjon

  22. #696
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Pitanje ? jel bi bila bolja opcija BP-PV-Luka Kotor

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  23. #697
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Pitanje ? jel bi bila bolja opcija BP-PV-Luka Kotor

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Ne . Sto se tice BP PG i BR to jd ok . Gdje u Kotor veliku luku pravit ? Zaliv je . On moze turusticki mnogo vise da donese nego luka . Jedino da je srece da imamo brze pruge pa jedan krak od PG do KO ali to su samo snovi . U Italiji koja nam je blizu Rim -Milano tri sata . 350km/h Rim-Venecija 300km/j
    Kod nas 20km/h dp 40km/h pa vidite gdje smo

  24. #698
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,716
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,880
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Evo, vezano za prugu Beograd - Bar i kako je izgrađena, odnosno kako se postepeno razvijala ta opcija https://forum.cdm.me/showthread.php?...17#post5451617

    Na posebnoj temi opisao da ne zatrpavam ovu temu.

  25. #699
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,716
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,880
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Pravnica u Željezničkom prevozu Crne Gore (ŽPCG) Kalina Adrović Vulić optužila je menadžment preduzeća da lažima i obmanama javnosti i zaposlenih pokušavaju da prikriju lične malverzacije.

    Adrović Vulić je to saopštila nakon što su “Vijesti” objavile zahtjev sindikalnih organizacija da uprava raskine ugovori sa advokatskim kancelarijama koje zastupaju firmu u sporovima, jer imaju službu čiji je to posao, a iz menadžmenta se pravdali da zaposleni pravnici nemaju položen pravosudni ispit, ali ni znanja da vode sporove pred sudovima.

    “Iz ŽPCG su prvo istakli da imaju pravnu službu, ali nemaju stručnog saradnika za zastupanje od 2018, niti da u službi imaju zaposlenog koji ima kvalifikacije tražene za to radno mjesto predviđeno sistematizacijom-položen pravosudni ispit i naveli da je Sindikat dao netačnu informaciju. Navodi ŽPCG su netačni, jer nijedan zakon ne propisuje da zastupnici pravnih lica koji zastupaju pred sudom moraju imati pravosudni ispit, već je to izgovor za angažovanje advokata”, istakla je Adrović Vulić.

    Ona je kazala da je dokaz da u ŽPCG nisu marili da je uslov pravosudni jeste taj da je Služba za pravne poslove imala saradnika za zastupanje - Ranku Jovanović, koja je imala sve uslove predviđene sistematizacijom i koja je poslove zastupnika obavljala dugo godina, a bila je prinuđena da traži otpremninu, jer za njen rad i odgovornost na tim poslovima poslodavac nije imao sluha i volje da reguliše zaradu u skladu sa odgovornošću i težinom posla koju obavlja bez obzira na to što se menadžmentu obraćala više puta.

    “U toj situaciji, poslodavac nije mario što ostaje bez pravnog zastupnika sa uslovima predviđenim Pravilnikom o organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta već je istoj dao otpremninu bez ijednog osvrta da ostaje bez pravnog zastupnika koji ima uslove predviđene za to radno mjesto”, kaže Adrović Vulić.

    Dodala je da ne prihvata da se na ovaj način iznose neistine, degradiraju kolege pravnici i ostali u ŽPCG iznoseći neistine u javnost.

    “Vjerovatno se mnogi plaše revanšizma koji je dobro poznat u ŽPCG od kada je na mjestu izvršnog direktora došao Nenad Babić i njemu bliski saradnici. Ne plašim se revanšizma, jer mi znanje niko ne može oduzeti, niti sa mnom manipulisati. Ako je odgovornim predstavnicima ŽPCG bilo bitno da ispoštuju zakonsku proceduru da poslove pravnog zastupnika treba da obavlja osoba sa položenim pravosudnim ispitom, zašto nisu zadržali bivšu zastupnicu Jovanović ili zaposlili pravnika sa pravosudnim ispitom, već su u navedenom periodu raspisali konkurs za pravnika bez pravosudnog ispita”, zapitala je Adrović Vulić.

    Ona pita i zašto te poslove nisu dodijelili pravnici Ljubici Marković, sekretaru Društva koja ima položen pravosudni ispit, koja inače, “prima po odluci Odbora direktora 20 odsto uvećanje zarade ‘navodno’ što pomaže u radu pravnoj službi”.

    “Zašto nijesu obavijestili javnost koju zaradu prima Markovićeva i koji su to poslovi u pravnoj službi na osnovu kojih dobija još 20 odsto uvećanje zarade. To je jedan od ključnih problema na koji sam više puta ukazivala Babiću. Ukazivala sam mu da se zbog Markovićeve i njenih nezakonitih radnji pokreću sudski sporovi velikih vrijednosti i da treba Odbor direktora da ispita njenu odgovornost. Babić mi je govorio da sam u pravu i da je sve tačno, ali po tom pitanju nikada ništa nije uradio. To sam ukazivala i predsjedniku kompanije Eldinu Muceviću, ali se isti takođe oglušio. Želim da naglasim, pored navedenog da je Markovićevoj po odluci Odbora direktora isplaćeno par hiljada eura za navodno neiskorišćene godišnje odmore. Ista je ‘navodno’ svoje pravo za neiskorišćene odmore zatražila od OD koji je to aminovao, bez osvrta zašto nije iskoristila godišnji odmor, zašto nije tražila rješenje za korišćenje godišnjeg odmora od pravne službe kojoj navodno pomaže u radu i da za taj rad prima 20 odsto uvećanje zarade. Pa se sada postavlja pitanje zašto se ostali pravnici u ŽPCG degradiraju angažmanom advokata koju mjesečno plaćaju kao pet pravnika”, poručila je Adrovć Vulić.

    Ona je istakla da posljednje dvije godine, pored svog referata - Stručni saradnik za disciplinske postupke i društveni standard, obavljala je poslove pravnog zastupnika, koje joj je povjerio bivši izvršni direktor Predrag Popović.

    “Od kada sam preuzela i referat pravnog zastupnika 5.10.2018. pa do novembra 2020. imala sam preko 100 aktivnih predmeta. Vrijednost sporova za neke predmete iznosila je i preko 100.000 eura, što je i dovoljan dokaz da se radi o vrlo odgovornom poslu pravnog zastupnika. Dokazi o mom profesionalnom radu su prvo moji direktno pretpostavljeni koji su imali samo riječi hvale, zatim, mnoge presude koje su donesene u korist ŽPCG, dokaz su sve moje tužbe, žalbe, podnesci, dostavljeni dokazi i sve što prati jedan sudski spor postoji kao dokaz u spisima sudskih predmeta. Posebno ističem i brigu i vođenje računa o ekonomičnosti sporova i utiske sudija i kolega advokata, vještaka sa kojima sam imala uspješnu saradnju za vrijeme angazmana na tim poslovima”.

    U februaru prošle godine, navodi ona, bez konsultacije sa pravnom službom, Mucević je sa Babićem razmotrio mogućnost angažovanja advokata.

    “Prije procedure o javnim nabavkama, Mucević je upoznao Babića sa advokaticom Bajčeta i nakon toga je sprovedena procedura i potpisan ugovor sa istom. Nije sporno da je ista angažovana po Zakonu o javnim nabavkama, ali jeste zašto bez konsultacije pravne službe - struke i da li ima potrebe za advokata. Nažalost, pravnici nijesu konsultovani, to je bila volja pojedinaca koji nijesu iz struke i koji sada javno vrijeđaju profesionalni integritet pravnika u ŽPCG, pravdajući angažman advokatice kao i isplate zarada istoj bez ijednog osvrta na činjenično stanje”.

    Nakon angažmana advokatice, obrazloženje Babića, navodi ona, bilo je da su je posebno angažovali zbog tužbe koleginice Zorice Šoć, koja se prije podnošenja tužbe više puta obraćala OD za rješavanje sporne situacije, ali se nije ništa rješavalo, iako je vrijednost spora oko 50.000 eura.

    “Pravna služba se nije miješala u njihovu odluku i ako je imala svoj pravni stav vezano za tužbeni zahtjev koleginice Šoć jer su to radnje koje su poznate unutar firme. Navodi da je naknada advokatici od 15.000 eura na godišnjem nivou, približno jednaka kao i za plaćanje stručnog saradnika za zastupanje su notorna laž. Neka iz Željeznice pojasne javnosti samo stavke iz novembarske fakture, uvid u spise predmeta Pbr.1194/18 koja iznosi 312,50 i Pbr.419/18 u iznosu od 200 eura. Zbir samo te dvije stavke je puno veći od mjesečne plate pravnog zastupnika i većine zaposlenih, a da ne pričamo o kompletnom iznosu za novembar blizu 3.000 eura”, zaključila je Adrović Vulić.

    izvor: www.vijesti.me

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  26. #700
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,033
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    prosle godine u ovo doba sam bio do italije i to je prvi put da sam bio avinom za bolonju pa vozom za milano, jer uvijek za milano idem autom....
    uglavnom, zbog toga i nisam koristio uslugenjihove zeljeznice, a tih nekoliko dana jesam...
    uglavnom kad sam isao za milano koristio sam neki lokalni voz sa presjedanjem, mada je tada bila frka jer je 3 dana prije toga frecciarossa imala ono izlijetanje, pa je i saobracaj bio poremecen.... ta varijnta je bila ok, spora ali nismo zurili, pa nam je bilo svejedno...
    u povratku, nismo mogli da biramo, jer smo isli na avion pa smo bili i ograniceni opcijama, a opet nismo htjeli da placamo ni one karte za frecciarossa cije su cijene meni nejasne pa kakav god standard im bio.... uglavnom izaberemo mi neku opciju koja nam je do bolonje stizala za vrijeme koje nam odgvra, karta nesto izmedju 20-30€ a iance linija koja ide Milano - Napulj....
    i kad smo usli na stanicu, pise peron 13....krenuli redom do perona, a sve redom neke budzevine od tipa frecciarossa, frecciargento...medjuanrodni vozozi, ne znas koja je kompozicija ljepsa od koje...
    dolazimo do perona 13, a tamo kompozicija kao da je neko prebacio sa pruge beograd bar....reko je li realno da cemo sa ovim da putujemo.... ali cim smo usli u vagon to je druga prica, cisto, uredno toplo....potpuno druga prica od utiska koji sam imao dok sam priaalzio vagonu... i onda ide najbolji dio, krecemo, vozimo se, i ja palim gps da vidim brzinu, bas me interesuje koliko brzo idemo, jer uospte nisam imao osjecaj brzine, kad gps pokaza nesto oko 190km/h....
    ja inace volim putovanja vozom, ali nesto nemam puno prilike. Sledece sto cu da probam kad budem isao za Milano, jeste Bernina ili Glacier express, nesto na tu foru kroz svajcarske Alpe...

Page 28 of 36 FirstFirst ... 18242526272829303132 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 25-01-12, 22:50
  2. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  3. I:prevoz od Slovenije do C.Gore
    By cartuning kotor in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 21-01-11, 00:56
  4. Replies: 44
    Last Post: 21-07-10, 13:03
  5. Replies: 14
    Last Post: 28-04-05, 16:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •