Page 9 of 36 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast
Results 201 to 225 of 881

Thread: Željeznički prevoz Crne Gore

  1. #201
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,776
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,930
    Thanked in
    2,311 Posts

    Default

    Imam neka pitanja, pa, ako ko zna precizno ...

    Pruga Donja Plavnica - Podgorica je puštena u saobraćaj 1927 god. Plan da rade prugu imali su Austro-Ugari te su i dopremili materijal za izgradnju iste tokom ,,veljeg rata''. Kasnije je materijal pokraden, a jedan dio je policija uspjela da vrati. Uglavnom, ostatak materijala je doveden iz Makedonije i tadašnja inžinjerska jedinica je kao vojnu vježbu 1927 godine izgradila prugu Donja Plavnica - Podgorica. To je ravničarska pruga i najkomplikovaniji objekat na istoj je bio most preko Cijevne (danas postoje ostaci tog mosta, a vidimo ih sa puta kada idemo ka aerodromu). Po tehničkim karakteristikama to je bila pruga širine kolosjeka od 60 cm (koji se najčešće koristio kao industrijska pruga) te su lokomotive koje su vukle kompozicije bile one koje su zaplenjene od Austro-Ugarske (4 kom.) a 1949 godine im se pridružuje i jedna proizvedena u fabrici Đuro Đaković. Jedna od tih pet lokomotiva je bila Breitfeld-Daněk, proizvedena 1917 god. u Češkoj, a u Kraljevini Jugoslaviji imala oznaku JDŽ 99.3-013.
    Stanice na pruzi su bile: Donja Plavnica - Gornja Plavnica - Berislavci - Golubovci - Mahala - Cijevna - Dajbabe - Podgorica

    Pitanja:
    1. Gdje je bila lokacija tadašnje željezničke stanice? Ja imam podatak da je ona bila smještena na lokaciji gdje se danas nalazi zgrada ,,Gradić Pejton''. Može li to neko da potvrdi ili pak da preciznije da lokaciju. Fotka te stanice je ispod.



    2. Godine 1947 donesena je odluka o lokaciji za novu željezničku stanicu na koju bi dolazila pruga iz Nikšića (iste godine počela da se gradi omladinskim radnim akcijama). Po završetku pruge Nikšić - Titograd i zgrade željezničke stanice 1948 godine stara i nova željeznička stanica su povezane prugom od 60 cm. Pruga Nikšić - Titograd imala je širinu od 76 cm. Da li se zna trasa kojom je išla pruga koja je povezivala ove dvije željezničke stanice? Na slici ispod se vidi kolosjek od 76 cm i unutar njega kolosjek od 60 cm na novoj stanici u Titogradu



    3. 29. novembra 1959 godine puštena je u saobraćaj pruga Bar - Titograd normalnog kolosjeka (širine 143,5 cm) te je tada i ukinuta (demontirana) pruga Donja Plavnica - Titograd. Da li neko ima planove grada iz tog perioda? Na slici ispod snimak željezničke stanice iz 1960 godine.


    Hvala
    Last edited by wulfy; 03-01-14 at 22:51.

  2. #202
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,776
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,930
    Thanked in
    2,311 Posts

    Default

    Pozdrav,

    Zanemarite drugo pitanje. Došao sam do američke vojne karte iz 1955 godine i tamo se vidi da je prije Podgorice pruga skrenula desno, te da se nova željeznička stanica koristila odma po otvaranju pruge 1948 godine. Dakle, stara željeznička stanica je bila u upotrebi od 1927 do 1949 godine. Ispod je skeniran dio američke vojne karte iz 1955 godine.


  3. #203
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Sramota me ponekad gdje živim. Pomislim bolje nam i ne treba, nismo zaslužili.

    http://www.vijesti.me/vijesti/vozovi-relaciji-podgorica-niksic-cesta-meta-vandala-clanak-170985
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  4. #204
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,779
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,991
    Thanked in
    1,771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Sramota me ponekad gdje živim. Pomislim bolje nam i ne treba, nismo zaslužili.

    http://www.vijesti.me/vijesti/vozovi-relaciji-podgorica-niksic-cesta-meta-vandala-clanak-170985

    За ово су највјероватније одговорни аутобуски превозници.
    Сјећам се да су негдје у централној Србији аутобуски превозници плаћали деликвенте да гађају нове руске возове, који су им били конкуренција.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  5. #205
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Otkad je uvedena karta od euro vozom, busevi na relaciji nk-pg su skoro prazni, i autobuski prevoznici oce da se osvete, i onemoguce vozovima da rade. Ne bi me cudilo da su platili neku djecu da gadjaju kamenjem. Pi, dje mi zivimo. Koji smo divljaci, pa ovo je nemoguce. Danas sam starim vozom sat i po se vozila do pg...sat vremena nam je trebalo do dg. A popodne kad sam dosla na stanicu i htjela onim vozom u 4.10, kazu otkazan. I onda narod pojurio na autobusku...eto, ta dva prva busa koja su saobracala na liniji za nk su bila puna...vjerovatno su srecni sad. Nesretnici.
    Ne znam jesam li pisala vec, ali svaki put kad se vozim novim vozom, imam osjecaj kao da nisam u cg, vec u nekoj evropskoj drzavi, i ne mogu da vjerujem da to neko unistava. Ja bih kaznila sa 1000 eura u keshu i drustveno-korisni rad od 2 mjeseca na nekoj njivi u sred ljeta, gdje se rucno vadi krompir i radi 16 sati dnevno. Nas narod se odvikao od rada, zaboravili su kako je to, pa bi ih ovo malo smirilo. Rad mijenja covjeku postupke.
    ''Primer popravlja mnogo bolje od prekora.''

  6. #206
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    За ово су највјероватније одговорни аутобуски превозници.
    Сјећам се да су негдје у централној Србији аутобуски превозници плаћали деликвенте да гађају нове руске возове, који су им били конкуренција.
    Radio sam kod druga kao kondukter dakle autoprevoznik ne zeljeznica i ljudi su placali djecu krsima da gadju konkurenciju.Onamo kod Venkora u Gornju Goricu nam je cesto pucalo.Pretpostavljam da je ovo ista stvar.

  7. #207
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Meni za ljubav View Post
    Otkad je uvedena karta od euro vozom, busevi na relaciji nk-pg su skoro prazni, i autobuski prevoznici oce da se osvete, i onemoguce vozovima da rade. Ne bi me cudilo da su platili neku djecu da gadjaju kamenjem. Pi, dje mi zivimo. Koji smo divljaci, pa ovo je nemoguce. Danas sam starim vozom sat i po se vozila do pg...sat vremena nam je trebalo do dg. A popodne kad sam dosla na stanicu i htjela onim vozom u 4.10, kazu otkazan. I onda narod pojurio na autobusku...eto, ta dva prva busa koja su saobracala na liniji za nk su bila puna...vjerovatno su srecni sad. Nesretnici.
    Ne znam jesam li pisala vec, ali svaki put kad se vozim novim vozom, imam osjecaj kao da nisam u cg, vec u nekoj evropskoj drzavi, i ne mogu da vjerujem da to neko unistava. Ja bih kaznila sa 1000 eura u keshu i drustveno-korisni rad od 2 mjeseca na nekoj njivi u sred ljeta, gdje se rucno vadi krompir i radi 16 sati dnevno. Nas narod se odvikao od rada, zaboravili su kako je to, pa bi ih ovo malo smirilo. Rad mijenja covjeku postupke.
    I mene danas ispali voz u 4.10..
    Pa onda i prvi bus, jer je bio prepun...
    Nevjerovatno je kolko su zavidni autobusi. Pa prije voza su bili puni, a karta 3e. 150e su uzimali za 50km, i nazad 150e

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #208
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ko je normalan da istu uslugu placa 3 i po puta skuplje, voz euro, a bus 3 i po eura. Tu je posle gradski da te prebaci do kojeg oces dijela grada, i eto. Kad bi bus prevoznici spustili kartu na dva eura, narod bi se i vozio njima. I tad bi prevozmnici imali dobru zaradu, ali su pohlepni i oce milione, kamione. I jos ne umiju da trpe poraz, i fino se svi dogovore da spuste kartu, i svima dobro, nego se ovako fu.arski ponasaju. Primitivci.
    ''Primer popravlja mnogo bolje od prekora.''

  9. #209
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,776
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,930
    Thanked in
    2,311 Posts

    Default

    UGROZIO PUTNIKE

    Maloljetnik priznao da je kamenovao voz na relaciji Podgorica - Nikšić

    Službenici danilovgradske policija u saradnji sa Grupom za bezbjednost na željeznici identifikovali su i uhapsili maloljetnog S. D. iz Danilovgarda, zbog sumnje da je prije dva dana kamenovao voz koji je saobraćao na relaciji Nikšić- Podgorica.
    "Maloljetni S.D. (17), nastanjen u mjestu Ciglana, priznao je da je u mjestu Burum, Spuž, kamenicama gađao voz. Nakon toga, S.D. je, prilikom nailaska voza iz Podgorice, na pruzi postavio više kamenica, čime je ugrozio kretanje voza po pruzi", saopšteno je "Vijestima" iz Uprave policije.
    Maloljetnik je inspektorima ispričao da je kamenice na pruzi postavio "iz radoznalosti", jer ga je, kako je kazao, zanimalo kako će voz preći kamenje.
    Prema nezvaničnim informacijama "Vijesti" postavljanje kamenica na prugu, ozbiljno je ugrožavanje bezbjednosti voza i putnika, jer je veoma lako moglo doći do prevrtanja voza.
    Direktor Sektora za lokalni saobraćaj u Željezničkom prevozu Milovan Janković kaže da je načinjena ozbiljna šteta i da voz neće moći da saobraća dva dana dok se ne zamijene sva polomljena stakla.

    izvor: www.vijesti.me

  10. #210
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Meni za ljubav View Post
    Ko je normalan da istu uslugu placa 3 i po puta skuplje, voz euro, a bus 3 i po eura. Tu je posle gradski da te prebaci do kojeg oces dijela grada, i eto. Kad bi bus prevoznici spustili kartu na dva eura, narod bi se i vozio njima. I tad bi prevozmnici imali dobru zaradu, ali su pohlepni i oce milione, kamione. I jos ne umiju da trpe poraz, i fino se svi dogovore da spuste kartu, i svima dobro, nego se ovako fu.arski ponasaju. Primitivci.
    Budale, umjesto da za 3.5e dogovore sa taksi službom transport svuda po gradu, imali bi posla naročito kod ljudi koji ne putuju svaki dan. Lijepo u bus pa onda iz njega u taksi i sve za cijenu jedne karte.

    Željeznička je na vrijeme viđela da je bolje da ide 150 putnika po 1e nego 30 putnika po 3e.
    Autobuski prevoznici još nisu skapirali jednostavnu stvar...

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #211
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,776
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,930
    Thanked in
    2,311 Posts

    Default

    ZAVRŠENA GLAVNA OPRAVKA DIZEL-ELEKTRIČNE LOKOMOTIVE 643 – 051

    Dana 24.12.2013.godine iz glavne opravke stigla je manevarska dizel-električna lokomotiva 643 – 051.
    Redovna opravka je izvršena u remontnoj radionici SŽ – Vleka i tehnika, Maribor. Završetkom ove lokomotive i njenim puštanjem u eksploataciju Željeznički prevoz Crne Gore dobija još jedno pouzdano vozno sredstvo, kojim predviđa da na kvalitetan i ekonomičan način pokriva poterebe za manevrom u stanici Bar.
    Naime, do sada je manevru u stanici Bar obavljala kompanija „MONTECARGO“ koja u svom voznom parku nema manevarskih lokomotiva već je za manevru koristila vozne dizelelektrične lokomotive serija 644 ili 661.
    Ekonomičnost korišćenja lokomotive serije 643 je u potrošnji goriva i broju članova posade ovog vučnog vozila.
    Naime, za posjedanje pomenutih serija lokomotiva neophodna su dva člana posade, osim mašinovođe lokomotive u posadi mora biti i pomoćnik mašinovođe, dok posadu lokomotive 643 čini samo mašinovođa i najvažniji faktor je taj što je Željeznički prevoz do sada plaćao uslugu manevre „MONTECARGO“-u dok će ubuduće obavljati samostalno manevru za svoje potrebe a moguće je i pružanje usluge manevre i drugim subjektima.



    izvor: www.zcg-prevoz.me

  12. #212
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Platiti 3.5 eura i da se truckas, ili fino 1 euro i covjek ne osjeti voznju vozom.. Hmmm tesko je odluciti.... Jedina zamjerka na nove cjene jeste sto je mjesecna karta 40 eura sto je bas skupo i nije neka povoljnost pogotovo ko je radi... Prakticno 22 radna dana usteda 4 eura sto je bas malo.. AL eto...DObro je i ovako....

  13. #213
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Kad aće to biti, pošto viz putuje za sada između 75 i 80 minuta

    Poslato sa pisaće mašine
    Kad rijese problem neobezbijedjenih putnih prelaza, podizu se brzine na projektovane.


  14. #214
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    A mislim da ima i do pruge nešto. "Okomita" je u dijelu iz pravca PG-NK, prije manastira Ostrog, tačno osjećam nagib kada sma u vozu.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #215
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,776
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,930
    Thanked in
    2,311 Posts

    Default

    PAMTE SE BIOČE

    Obilježena osma godišnjica željezničke nesreće

    Polaganjem cvijeća na spomen –ploču stradalima, danas je na Bioču obilježena osma godina od željezničke nesreće u kojoj je poginulo 47, a povrijeđeno više od 200 osoba.
    Ministar pomorstva i sabraćaja Ivan Brajović rekao je da su na Bioču riječi suvišne, a da su osjećanja ista kao i svih ovih godina.
    "Teško se može išta reći porodicama žrtava jer su riječi suvišne. Možete samo da osjećate bol koji one osjećaju", rekao je Brajović.
    On je rekao da država pokušava da uradi sve što je u njenoj moći."A najviše da pomogne porodicama stradalih da žive podnošljivo sa takvim gubitkom, ukoliko je to moguće", rekao je Brajović.
    On je poručio da su svi predstavnici Vlade i države otvoreni za razgovor i dogovor.
    Brajović je rekao da se ne mogu komentaristi stavovi porodica stradaliH već, kako je rekao, samo razumjeti bol koji oni osjećaju.
    "Ne možete govoriti, samo razumjeti bol koji imaju predstavnici porodica stradalih i imati puno razumjevanje za njihove nastupe", rekao je Brajović.
    Zbog nesreće na Bioču mašinovođa Slobodan Drobnjak osuđen je na šest godina zatvora, dok je 11 zaposlenih u Željeznici oslobođeno odgovornosti.



    izvor: www.vijesti.me

  16. #216
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Podgorica-dje zalegnem
    Posts
    5,477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sva tri Spanca su van saobracaja dok se ne rijesi problem kamenovanja ,od sada saobracaju "Rus" koji je bio na remont u Gredelj i lokomotiva koja vuce klase. Poslednje kamenovanje kod Duklje nagrdilo je voz i pricinilo vecu materijalnu stetu. Ovo sve autoprevoznici placaju djecu da gadju, u kakvoj drzavi zivimo, u bilo kojoj drugoj drzavi ovo sto se radi je TERORIZAM
    ---Chelsea Fc---

  17. #217
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,779
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,991
    Thanked in
    1,771 Posts

    Default

    Чух данас.

    Аутопревозници црне вам душе.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  18. #218
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne placaju djecu, znam ja ko gadje i djeca to rade iz obijesti i nezadovoljstva koje opet je problem na visoj instanci ,,,,,,,,,
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  19. #219
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post

    Ne mogu da vjerujem da su napravili ovako kičast spomenik :shock:
    In vino veritas

  20. #220
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Kako je me je izcimala rampa na prelazu kod Duklje prije dva dana, pola minuta spuštena, pola podignuta, i tako par puta.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  21. #221
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,779
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,991
    Thanked in
    1,771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    ne placaju djecu, znam ja ko gadje i djeca to rade iz obijesti i nezadovoljstva koje opet je problem na visoj instanci ,,,,,,,,,

    Лош закључак.То је ствар кућног васпитања.А кад кућа не васпита онда треба држава да одради своје.Треба утјерати страх у кости.

    Фино Мамицама и Татицама, које ђеца интересују само оних 20мин колико их направе, одрезати по 3-4 хиљаде еура колико кошта једно стакло на возу, па да видимо ко ће да гађа поново.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  22. #222
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    VANDALSKO PONAŠANJE

    ŽPCG: Sudskim putem će tražiti sankcije za kamenovanje vozova


    Uvecaj!
    Kamenovani voz (Foto: zcg-prevoz.me)



    Kamenovanjem vozova direktno se ugrožava bezbjednost putnika i željezničkog osoblja i uzrokuje šteta koja pojedinačno iznosi do nekoliko desetina hiljada eura, upozorili su iz Željezničkog prevoza Crne Gore (ŽPCG), najavljujući da će sudski tražiti odgovarajuće sankcije i naknadu štete.

    ŽPCG se, kako se navodi, već duži period nalazi pod udarom vandalskog ponašanja, odnosno kamenovanja vozova i ugrožavanja bezbjednosti putnika i posade vozova.

    „Svakako da tu prednjači relacija Podgorica-Nikšić, ali i Podgorica-Bar. U prošloj godini desilo se više kamenovanja vozova koji su saobraćali na relaciji Podgorica –Nikšić i to u području Zagoriča i Duklje i na relaciji Podgorica-Bar“, kaže se u saopštenju.

    Iz ŽPCG su kazali da su se, u ovoj godini, desila četiri kamenovanja na relaciji Podgorica – Nikšić, jedno u području Spuža i jedno na relaciji Podgorica-Bar.

    „Voz ili vagon sa polomljenim prozorom shodno važećem propisu se isključuje iz saobraćaja sve do popravke za koju je potrebno nabaviti novi prozor od proizvođača, a u nedostatku voznih sredstava se otkazuje saobraćaj nekog voza“, upozorili su iz tog preduzeća.

    Oni su kazali da se materijalna šteta sastoji od troškova nabavke rezervnih djelova, njihove zamjene ili opravke vozila, izgubljene dobiti zbog nesaobraćanja voznih sredstva.

    „Zbog veoma opasnog ugrožavanja bezbjednosti saobraćaja, ŽPCG će sudskim putem, tražiti odgovarajuće sankcije i naknadu štete, kazali su iz tog preduzeća.

    Prema njihovim riječima, naknadu štete za pretrpljeni strah i eventualne povrede mogu jednokratno ili doživotno potraživati putnici i posada voza.

    „Neki od počinioca su identifikovani i priprema za sudski proces je u toku. Ovim putem želimo upozoriti počinioce i njihove roditelje o ozbiljnosti ovih, po saobraćaj, veoma opasnih radnji i posledice koje mogu izazvati“, poručili su iz ŽPCG.





    e tako...
    p.s. Nadam se da ce tako reagovati i za njihove sluzbenike ukoliko su svojim radnjama ili odlukama ostetili firmu... Odgovornost ovo ono.. No, mislim da je tu situacija kao sa budzetom CG - oni koji upravljaju sa njim nemaju zakonsku odgovornost za napravljenu stetu, a narod ako ne plati saobracajnu kaznu ili ko zna koju obavezu - mora drzavi da nadoknadi kaznama.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 06-02-14 at 14:35.

  23. #223
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Priča se da kamenovanje vozova plaćaju vlasnici autoprevoznih preduzeća. Priča se i da privatnici koji imaju šlep službe posipaju ulje po putevima da bi bilo udesa i posla za njih. Priča se o raznim vrstama prostitucije, ucjenjivanja...
    Ne zna čovjek šta je istina, šta nije, da li da ignoriše priče ili da li da se plaši svakog narednog dana i potencijalnog zla koje nosi.
    Stiče se utisak da smo skroz štetni od dna do vrha, svako najmanje onoliko koliko mu položaj na nekoj hijerarhijskoj ljestvici dozvoljava.
    Užas.

  24. #224
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,776
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,930
    Thanked in
    2,311 Posts

    Default

    Naravno, matrica je data, a po njoj je najlakše, jer u suprotnom ... Muka, rada, odgovornosti, izazova ...

  25. #225
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    e tako...
    p.s. Nadam se da ce tako reagovati i za njihove sluzbenike ukoliko su svojim radnjama ili odlukama ostetili firmu... Odgovornost ovo ono.. No, mislim da je tu situacija kao sa budzetom CG - oni koji upravljaju sa njim nemaju zakonsku odgovornost za napravljenu stetu, a narod ako ne plati saobracajnu kaznu ili ko zna koju obavezu - mora drzavi da nadoknadi kaznama.

    Hvala Lepo
    Uvjek se počinje sa dna prema vrhu. I Majo imao sam osjećaj da ste previše pametni za standardnu priču "kažnjavaju da bi punili kasu". Da li npr. Švedska dozvoljava takvim retardima da prođu nekažnjeno zbog toga što nemaju finansijskih problema ?

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 9 of 36 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 25-01-12, 21:50
  2. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  3. I:prevoz od Slovenije do C.Gore
    By cartuning kotor in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 20-01-11, 23:56
  4. Replies: 44
    Last Post: 21-07-10, 12:03
  5. Replies: 14
    Last Post: 28-04-05, 15:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •