Page 23 of 36 FirstFirst ... 1319202122232425262733 ... LastLast
Results 551 to 575 of 881

Thread: Željeznički prevoz Crne Gore

  1. #551
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,087
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Jes, atrakcija ka u Indiji, ljudi se voze muzejskim eksponatima.

  2. #552
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,805
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Kontrolori Željezničkog prevoza (ŽPCG) u Baru odbili su juče ujutro da prime u saobraćaj četvoro kola (vagona) koji su vraćeni prugom, dan ranije, u Crnu Goru sa popravke iz zrenjanjinske firme Šinvoz.

    To je bio razlog da se vrh menadžmenta Željezničkog prevoza iz Podgorice, sa direktorom Predragom Popovićem odmah zaputi u Bar. Nekoliko izvora” Vijesti” navelo je da su kontrolori odbili da prime kola jer je samo u njihovoj unutrašnjosti uočen čak 151 nedostatak.

    “Sjedišta su masna ili pocijepana. Voda toči u WC-ima vagona. Na dva vagona pronađeni su tehnički nedostaci na po jednom od osam kočionih cilindara”, tvrdi za “Vijesti” izvor iz kompanije koji je zahtijevao anonimnost.

    Tehnički direktor Radovan Mujović kazao je da ne može navesti da li je bilo ozbiljnih tehničkih nedostataka ili ne, jer još “nema sve detalje”.

    Direktorica sektora za međunarodni saobraćaj Rajka Marinović iako nema sve informacije očekuje da se ne radi o ozbiljnim problemima, već da je riječ samo o nedostacima u enterijeru.

    “Očekujemo brzo i dopremanje petog vagona koji je na popravci u Šinvozu”, dodala je Marinovićeva.

    Svih pet vagona je otpremljeno u Zrenjanin još 15. aprila 2018, a trebalo je da budu popravljeni još prije dva mjeseca. Na pitanje “Vijesti” koliko će ŽPCG koštati ova popravka, Marinovićeva je objasnila da se radi o iznosima od 40.000 eura sa PDV-om po jednim kolima. To znači da bi bez dodatnih troškova za dnevnice radnika koji su morali putovati u Srbiju da preuzmu vagone, sumnjiva popravka trebalo da košta oko 200 hiljada eura. Radnici ŽPCG koji su preuzeli vagone, tada nijesu uočili nedostatke.

    “Glavni problem je što menadžment i direktor Popović nijesu poslali inženjera da prati fazno popravku vagona”, tvrdi izvor “Vijesti”.

    Procijenjena vrijednost ove nabavke bila je 291.550 eura. ŽPCG će sada morati da zove u pomoć kolege iz Zrenjanina da u Baru otklone nedostatke, ali je pitanje o čijem trošku.

    izvor: www.vijesti.me

  3. #553
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Drugar iz ŽPCG-a mi je poslao fotke... Mene bi bilo sramota da ga takvog i šaljem na opravku Izabran je bio Gredelj ali....

    Mi A1 TT

  4. #554
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,731
    Thanks Thanks Given 
    1,117
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    ŽPCG je prskotina.
    Posluju s gubicima.
    Imaju više radnika no što treba, nemaju para za održavanje vozova, Monte Kargo im je udario onu rabotu.
    Kupili ove španske tramvaje od vozova.
    To će ili neko kupit ili će propanut ka` Gradski...nažalost

  5. #555
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,818
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,039
    Thanked in
    1,804 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Drugar iz ŽPCG-a mi je poslao fotke... Mene bi bilo sramota da ga takvog i šaljem na opravku Izabran je bio Gredelj ali....

    Mi A1 TT
    Јесу ли они још у стечају, или се може пословат са њима?

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Kupili ove španske tramvaje od vozova.
    Није тачно.CAF Civity је одличан регионални електромоторни воз.Холаднске жељезнице имају преко 100 комплета, а жељезничке фирме у Великој Британији преко 200 комплета.
    Наредне године иде тендер за набавку нова три електромоторна воза и надам се да ће то поново бити CAF Civity.

    ЖПЦГ једноставно мора купити нове вагоне и нова вучна односно локомотиве.За почетак барем једну локомотиву и десетак вагона.Такође мислим да је лудост што су компаније раздвојене, односно што су путнички превоз и одржавање одвојене фирме, и да та чињеница онемогућава и обесмишљава све ове покушаје задњих година да се унаприједи квалитет путничког саобраћаја.Џабе ремонтовани и климатизовани вагони, ако се прије свега хигијена не одржава редовно и квалитетно.
    Last edited by BAR; 07-08-18 at 16:13.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  6. #556
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Kontrolori Željezničkog prevoza (ŽPCG) u Baru odbili su juče ujutro da prime u saobraćaj četvoro kola (vagona) koji su vraćeni prugom, dan ranije, u Crnu Goru sa popravke iz zrenjanjinske firme Šinvoz.

    To je bio razlog da se vrh menadžmenta Željezničkog prevoza iz Podgorice, sa direktorom Predragom Popovićem odmah zaputi u Bar. Nekoliko izvora” Vijesti” navelo je da su kontrolori odbili da prime kola jer je samo u njihovoj unutrašnjosti uočen čak 151 nedostatak.

    “Sjedišta su masna ili pocijepana. Voda toči u WC-ima vagona. Na dva vagona pronađeni su tehnički nedostaci na po jednom od osam kočionih cilindara”, tvrdi za “Vijesti” izvor iz kompanije koji je zahtijevao anonimnost.

    Tehnički direktor Radovan Mujović kazao je da ne može navesti da li je bilo ozbiljnih tehničkih nedostataka ili ne, jer još “nema sve detalje”.

    Direktorica sektora za međunarodni saobraćaj Rajka Marinović iako nema sve informacije očekuje da se ne radi o ozbiljnim problemima, već da je riječ samo o nedostacima u enterijeru.

    “Očekujemo brzo i dopremanje petog vagona koji je na popravci u Šinvozu”, dodala je Marinovićeva.

    Svih pet vagona je otpremljeno u Zrenjanin još 15. aprila 2018, a trebalo je da budu popravljeni još prije dva mjeseca. Na pitanje “Vijesti” koliko će ŽPCG koštati ova popravka, Marinovićeva je objasnila da se radi o iznosima od 40.000 eura sa PDV-om po jednim kolima. To znači da bi bez dodatnih troškova za dnevnice radnika koji su morali putovati u Srbiju da preuzmu vagone, sumnjiva popravka trebalo da košta oko 200 hiljada eura. Radnici ŽPCG koji su preuzeli vagone, tada nijesu uočili nedostatke.

    “Glavni problem je što menadžment i direktor Popović nijesu poslali inženjera da prati fazno popravku vagona”, tvrdi izvor “Vijesti”.

    Procijenjena vrijednost ove nabavke bila je 291.550 eura. ŽPCG će sada morati da zove u pomoć kolege iz Zrenjanina da u Baru otklone nedostatke, ali je pitanje o čijem trošku.

    izvor: www.vijesti.me
    Vise je nego ocigledno da je neko od odgovornih u dilu sa ovim iz Sinvoza, inace oni ne bi takve vagone poslali nazad, potrudili bi se bar da tapaciraju sjedista i ponesto sitno servisiraju. Vjerovatno je do ovoga puta to "servisiranje" rutinski obavljano, sad ce sve biti drugacije, sad je u bordu direktora Zeljeznice Adnan strasni od Petnjice, sad ima ko da cuva drzavne interese u drzavnom preduzecu !!!

  7. #557
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,805
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    CAF je odlican elektromotorni voz https://en.m.wikipedia.org/wiki/CAF_Civity
    No, to nije dovoljno da bi ZPCG bio uspjesan...

    Sent from my Motorola 8400

  8. #558
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    785
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    CAF Civity je stvarno dobar EMV.
    Sinvoz je u stanju raspada, na zeljeznickim forumima u SRB svi pisu samo najgore o tome u kakvom se stanju ova nekada odlicna firma sada nalazi.
    Ne znam samo kako je nekome moglo da padne na pamet da posalje bilo sto tamo na remont.
    Nama(ZPCG i Montecargo) hitno trebaju nekolike nove-moderne elektr. lokomotive, takodje i par manevarskih loksi.

  9. #559
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Ljudi ne znam o cemu pricate, polako ali sigurno postajemo kao Indija (kad kazem Indija mislim na one najnerazvijenije djelove Indije), jos malo ce narod visit po vagonima.
    Pogledajte nam sve saobracajne grane - Vazdusni, kopneni, vodeni, svako malo imamo probleme sa avionima i aerodromima, brodovi nam posluju u minusu i nikad se nece isplatiti, jedina linija Bar-Bari je zatvorena prosle godine, brod Sv. Stefan je poslat u staro gvozdje jer je bio izgradjen 1973, zeljeznica je napravljena kad i taj brod, stoga i ona je zrela za staro gvozdje, kad je izgradjena Bar-Bg se putovalo za 10ak sati, sada ispod 15 ne moze da prodje, a i to je da se udaras nogom u guzicu ako stignes, sve prljavo, sve smrdi, u wc ulazi samo onaj ko bas mora, sjecam se prije par godina Br-Bg, voz u minut dosao u BP, pomislio sam ovo nece na dobro izaci, prodje pola sata, ne krecemo, pitam konduktera sto je problem, veli pokvarila se lokomotiva, cekamo drugu koja dolazi iz Brodareva, 4 sata cekanja bez grijanja i struje, napokon je stigao u Bg, putovanje je trajalo 17 sati. Pg-Br mi se par puta daesavalo po 3 sata. Itd. Itd.
    Putevi su nam isto tako raspali, izgradjeni prije hmm isto tako 40ak godina za 50x manje kola nego sto ih danas ima, putovanje Bar-Sutomore 1 sat, juce je kolona bila od Susnja do hotela Korali u Sutomoru, onaj sto je bio poslednji u koloni je cekao da pjesak na pjesackom prelazu u Susnju predje magistralu samo sto nije znao to, mislio je covjek da je opet bila neka nesreca na putu. "Poklonili" su nam pasarelu u Sutomoru, vise naroda prelazi po "izbrisanim" pjesackim prelazima nego preko nje, dok policija zaustavlja mene jer sam prekoracio 5km/h pjesaci usporavaju saobracaj do te mjere da se stvaraju kilometarske kolone, umjesto da isti taj policajac stoji na izbrisanim zebrama i kaznjava svakog pjesaka koji tu pokusa da predje ulicu, ne zbog toga sto nije predvidjeno mjesto za to, vec zbog gusenja samog saobracaja.
    Nase pare se jednostavno trose na akcije kao sto je i ova za remont vagona.
    Sjecam se kao sad kad su iz brodogradilista Bijela za zamjenu staklene vune za kamenu (na brodu Sv, Stefan) trazili oko 20 000 eura, ovi (Barska Plovidba) su odbili da to rade radnici brodogradilista, odradili smo mi (kadeti i mornari) sve to za dzabe, a u papirima je stojalo da su platili tih 20 000 eura brodogradilistu, kadetima je bila plata 250 eura.
    Tako da - "upisi ti meni tamo racun 291 000 eura, evo tebi 20 000 da mi odradis te papire i neka vagoni malo leze kod vas, pa nam ih vratite za 5-6 mjeseci, vi ste dobri 20 000, mi smo dobri 270 000, gradjani su ojadjeni, njima cemo dici porez na gorivo i sve ostalo, a nas par iz DPS-a, SD-a i BS-a cemo uzeti lijepe parice.
    Ali nema veze, neka nas sisaju kad smo ovce i nismo za bolje.
    Last edited by ^izzy^; 08-08-18 at 02:58.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  10. #560
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,818
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,039
    Thanked in
    1,804 Posts

    Default

    Црна Гора има доста проблема у саобраћају, али будимо реални.

    Поготово око путева који су за 15 година унапријеђени неколико пута, посебно имајући у виду терен.
    Само да мало освјежим памћење:
    Пут Рисан-Никшић-Жабљак-Пљевља,
    Пут Подгорица-Цетиње-Будва,
    тунел Созина.
    саобраћајни прстен око Подгорице,
    обилазнице око Никшића, Бијелог Поља, Рожаја,
    реконструкција свих тунела од Подгорице до Колашина,
    изградња пута Бијело Поље- Пљевља,
    пута Колашин-Беране,
    реконструкција пута Вилуси-Никшић,
    изградња пута Вилуси-Враћеновићи,
    изградња пута Беране-Колашин,
    изградња пута Божај-Тузи,
    изградња пута Улцињ-Сукобин,
    изградња булевара кроз Бар,
    изградња пута Цетиње-Његуши-Ловћен,
    изградња пута Беране-Трпези-Калаче,
    реконструкција тунела Тифран,
    десетине трећих трака,
    десетине галерија,
    дионица аутопута,

    као и већ извјесни пројекти булевара кроз Грбаљ, булевара Погорица-Даниловград, и реконструкције пута Рожаје Шпиљани.

    Што се пруге тиче иста та пруга се распадала прије 10 година, сада је са фондовима ЕУ, већ више од 60% реконстурисана а добром путу да се врати на оно што је некад била, и то за не више од неколико година.Говорим о пругама у ЦГ које су једноколосјечне, планинске, никад до краја завршене, планиране прије свега за индустрију СФРЈ, које више нема.
    Имај у виду да саобраћај ту зависи веома и од Србије која од Ваљева до наше границе задњих 30 година није еура уложила.Никшића пруга је потпуно реконструсана, и једини су проблем пружни прелази у околини Даниловграда.

    Превоз је нешто друго, и рекао сам своје мишљење о томе.Не може то да функционише удробљено у два или три предузећа.Незнање и неспособност.

    Ферибот је жртва два фактора, авио саобраћаја, и луке Драч, односно након пробијања аутопута Приштина-Драч (исти још није у потпуности завршен).Можемо очекивати неки опоравак тек по завршетку комплетног аутопута Бар-Београд.

    Што се националне авио компаније тиче, она нема финансијку, али има економску исплативост, ипак ту постоји велико незнање и велика корупција.

    Аеродроме треба искључиво држава да користи и унапријеђује и вјерујем да ово са концесијом неће проћи, као што није раније.

    Јавни превоз у главном граду нам је непостојећи.



    Имамо ми доста проблема, не треба бјежати од њих, и морамо још стотина и стотина милиона еура да потрошимо (обзиром на кофигурацију терена), и десетине и десетине људи да одшколујемо и поставимо на права мјеста, да би саобраћај у овој земљи био на нивоу Европе, али далеко од тога да смо на нивоу земаља трећег свијета, нити да смо недостижно далеко од те Европе.

    Једонставно 15 година када се Европа најбоље развијала ми смо потрошили изоловани од свијета, због тога што смо, што вољно, што невољно били дио земље која је жарила и палила по региону.
    Last edited by BAR; 08-08-18 at 08:42.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  11. #561
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Bar,kao i uvjek tačan i realan.
    Samo da dodam da je u planu 2019 i 2020 (iz 2 dijela) potpuna rekonstukcija puta Kamenari-Debeli Brijeg

  12. #562
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,805
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Ajmo ovako da bi se vidjelo da je to što je urađeno zapravo... jadno...
    Tehnički dosta nerazvijeniji u Crnoj Gori je od 1960 godine do 1990 godine (period od 30 godina) izgrađeno gro današnjih puteva.
    To kada poredimo sa periodom od 1990 do 2018 godine (dobro, ima još dvije godine fore) vidimo da zapravo nemam čime da se hvalimo.
    Jedini novi putni pravac je Lipci - Grahovo - Vilusi, ostalo su rekonstrukcije i rehabilitacije.
    Vjerovatno će novi putni pravac biti i put Kolašin - Berane.
    Npr. put Cetinje - Čevo - Danilovgrad počet krajem osamdesetih još nije u planu...

  13. #563
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default


    Nešto malo o putevima.

  14. #564
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,818
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,039
    Thanked in
    1,804 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ajmo ovako da bi se vidjelo da je to što je urađeno zapravo... jadno...
    Tehnički dosta nerazvijeniji u Crnoj Gori je od 1960 godine do 1990 godine (period od 30 godina) izgrađeno gro današnjih puteva.
    To kada poredimo sa periodom od 1990 do 2018 godine (dobro, ima još dvije godine fore) vidimo da zapravo nemam čime da se hvalimo.
    Jedini novi putni pravac je Lipci - Grahovo - Vilusi, ostalo su rekonstrukcije i rehabilitacije.
    Vjerovatno će novi putni pravac biti i put Kolašin - Berane.
    Npr. put Cetinje - Čevo - Danilovgrad počet krajem osamdesetih još nije u planu...
    Многе од ових реконструкција су уствари изградња.Сеоски путеви подигнути на ниво магистрале, смањивање радијуса кривина, изградња нових мостова и тунела, подзида, пропуста, галерија, чак има и експрпријације.
    Само изградња дионице аутопута је скоро удуплала број км пробијених тунела у ЦГ.
    Имамо ми доста да се хвалимо за посљењих 15 година.Но имамо и да се шакама у главу убијамо што смо најплодоноснијих 13-14 година у развоју Европе, стагнирали.

    Иначе што се тиче пута преко Чева, задња је иформација да је предвиђена траса ЦТ-Чево-Никшић.
    Обзиром да је Катунска нахија данас слабо насељена, мислим да би много паметније било повезати већ пробијену обилазницу око Цетиња, са новим путем ка Његушима, а онда прије тунела наставити право, залеђем Боке све до драгаљског поља.Тиме би се главни град и западна обала Боке повезали.
    Имали би ту неких 25 км пробијања и неколико већих тунела, али то је крас љути, нема клизишта.
    Last edited by BAR; 08-08-18 at 13:34.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  15. #565
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Nismo mi stagnirali zbog toga sto se u nasoj okolini zarilo i palilo, vec zato sto su nam na vlasti lopovi. I Hrvatska je ucestvovala u tom ratu, mnogo vise nego mi, na njihovoj teritoriji se vodio rat, pa su 15 godina ispred nas.
    Ne moze jedan gradonacelnik da ima 50 stanova, da mu sin vozi kola od 300 000 eura, da mu tetka i sira rodbina daruju na vjenacanje milion eura, da jedan gradonacelnik ima citavu zgradu u Baru i citavo brdo i iza brda Volujica, da tatin sin gradi vjetroelektranu iznad Bara, a da je najvece njegovo dostignuce sto se struje tice igranje igrice DOTA i bacanje magija sa Disruptorom koji ima Strujne magije, da nas je to kostalo nekoliko stotina miliona i tek ce da nas kosta, da nam prodje 10 tona bijelog praha kroz citavu drzavu i da se ukrca na brod, da vam dugogodisnji gradonacelnik Podgorice ima par zgrada i da ne smiju da ga privedu sa lisicama na rukama jer ce odrukati njemu bliske koji su i dalje na vlasti, da vam dodje nepismen covjek na mjesto gradonacelnika glavnoga grada, da obeca bulevar prema Zeti i da pocne da se radi nakon 5 godina, nemojte da se zaje8avamo casni crnogorci moji.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  16. #566
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,818
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,039
    Thanked in
    1,804 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Nismo mi stagnirali zbog toga sto se u nasoj okolini zarilo i palilo, vec zato sto su nam na vlasti lopovi. I Hrvatska je ucestvovala u tom ratu, mnogo vise nego mi, na njihovoj teritoriji se vodio rat, pa su 15 godina ispred nas.
    Ne moze jedan gradonacelnik da ima 50 stanova, da mu sin vozi kola od 300 000 eura, da mu tetka i sira rodbina daruju na vjenacanje milion eura, da jedan gradonacelnik ima citavu zgradu u Baru i citavo brdo i iza brda Volujica, da tatin sin gradi vjetroelektranu iznad Bara, a da je najvece njegovo dostignuce sto se struje tice igranje igrice DOTA i bacanje magija sa Disruptorom koji ima Strujne magije, da nas je to kostalo nekoliko stotina miliona i tek ce da nas kosta, da nam prodje 10 tona bijelog praha kroz citavu drzavu i da se ukrca na brod, da vam dugogodisnji gradonacelnik Podgorice ima par zgrada i da ne smiju da ga privedu sa lisicama na rukama jer ce odrukati njemu bliske koji su i dalje na vlasti, da vam dodje nepismen covjek na mjesto gradonacelnika glavnoga grada, da obeca bulevar prema Zeti i da pocne da se radi nakon 5 godina, nemojte da se zaje8avamo casni crnogorci moji.
    И у Хрватској је на власти елита сличног профила као у ЦГ, са сличним стажом.Да није ХДЗ нешто бољи или одговорнији од ДПС-а?

    Ствар је што смо ми од 1991 до 2001 били у држави која је водила ратове на начин на који их је водила, и у складу с тим били изоловани од комплетног свијета.Та творевина није имала ни столицу у УН-у, а не да ти неко да кредит, или грант да градиш било што.Млијека и пелена није било, какви аутопутеви и било што друго.

    За разлику од нас Хрватска је рецимо већ 1999. пробила тунел Свети Рок, везу између приморског и континенталног дијела земље.

    Па код нас би ситуација била неупоредиво боља да неки непоменици нису пријетили ратом и да су нас 2001. пустили да направимо референдум.Стигли би да као и Хрвати ухватимо барем нешто од тог златног перода развоја Европе.
    Last edited by BAR; 08-08-18 at 14:10.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  17. #567
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Имамо ми доста проблема, не треба бјежати од њих, и морамо још стотина и стотина милиона еура да потрошимо (обзиром на кофигурацију терена), и десетине и десетине људи да одшколујемо и поставимо на права мјеста, да би саобраћај у овој земљи био на нивоу Европе.
    Sve je to ok, ali kako? Koje je rješenje za to neznanje, nesposobnost i korupciju? Imamo mi i školovanih, i sposobnih, i poštenih - ali na koji način valorizovati to?
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  18. #568
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,818
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,039
    Thanked in
    1,804 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Sve je to ok, ali kako? Koje je rješenje za to neznanje, nesposobnost i korupciju? Imamo mi i školovanih, i sposobnih, i poštenih - ali na koji način valorizovati to?
    Ријешење је у два корака.Максимално могућа професионализација државих органа, и систем директног бирања извршне власти.
    Како се то неће десити остају ЕУ интеграције, односно усвајање ЕУ стандарда и контрола од стране исте како се ти стандарди примјењују.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  19. #569
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,805
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Države u Evropi koje su manje od Crne Gore (površina u kilometrima kvadratnim):
    Vatikan - 0,44
    San Marino - 61,2
    Lihtenštajn - 160
    Malta - 316
    Andora - 468
    Monako - 2.020
    Luksemburg - 2.586
    Kipar - 9.252
    Crna Gora - 13.812
    Tu možemo da dodamo i teritorije koje nisu u UN, ali u praksi funkcionišu kao države:
    Sjeverni Kipar - 3.355
    Južna Osetija - 3.900
    Pridnjestrovska Moldavska Republika - 4.163
    Abhazija - 8.660
    Kosovo - 10.908
    Nagorno-Karabah - 11.458

    Gdje smo sa transportom naspram ovih država (Na ovom spisku je 14 država u Evropi a da su po površini manje od naše)? Sa kim treba da se poredimo?

    Edit: Sledeća po veličini je Slovenija (20.273), Makedonija (25.713), Albanija (28.748 ), Armenija (29.743), Belgija (30.528 ),...
    Koja je, inače granica površine da bi se neka država smatrala malom (po površini)?
    Last edited by wulfy; 08-08-18 at 17:06.

  20. #570
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    И у Хрватској је на власти елита сличног профила као у ЦГ, са сличним стажом.Да није ХДЗ нешто бољи или одговорнији од ДПС-а?

    Ствар је што смо ми од 1991 до 2001 били у држави која је водила ратове на начин на који их је водила, и у складу с тим били изоловани од комплетног свијета.Та творевина није имала ни столицу у УН-у, а не да ти неко да кредит, или грант да градиш било што.Млијека и пелена није било, какви аутопутеви и било што друго.

    За разлику од нас Хрватска је рецимо већ 1999. пробила тунел Свети Рок, везу између приморског и континенталног дијела земље.

    Па код нас би ситуација била неупоредиво боља да неки непоменици нису пријетили ратом и да су нас 2001. пустили да направимо референдум.Стигли би да као и Хрвати ухватимо барем нешто од тог златног перода развоја Европе.
    А замисли гдје би тек стигли да није било овога за градоначелнике, синове, кћерке, ујаке, стрине и тетке.
    Полакоте!

  21. #571
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Па код нас би ситуација била неупоредиво боља да неки непоменици нису пријетили ратом и да су нас 2001. пустили да направимо референдум.Стигли би да као и Хрвати ухватимо барем нешто од тог златног перода развоја Европе.
    Ne kapiras moju poentu price, a to je - ako su platili 300 000 za remont vagona, a vagoni vraceni u istom stanju nazad, tu je onda sve jasno, drzava dobija pare na ovaj (od gradjana) ili onaj (Evropske unije) nacin, ali 95% tih para ide u dzepove 10% nase elite CITAJ DPS-a i onih koji su sa njima.
    Dakle ratovi i price o referendumu ne piju vodu, para ima, placamo milion poreza, dobijamo milione od evropske unije, ali novac ide u ocigledno pogresne ruke.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  22. #572
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Jačati,podmlađivati,i dovoditi stručne kadrove u dvije institucije,jednu političku DPS jednu tužilačku SDT.
    Novo osnovane partije radi zaštite biznisa do 1 mil € postepeno marginalizovati.
    Tradicionalne opozicione partije gajiti kao fikus.

  23. #573
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,818
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,039
    Thanked in
    1,804 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Ne kapiras moju poentu price, a to je - ako su platili 300 000 za remont vagona, a vagoni vraceni u istom stanju nazad, tu je onda sve jasno, drzava dobija pare na ovaj (od gradjana) ili onaj (Evropske unije) nacin, ali 95% tih para ide u dzepove 10% nase elite CITAJ DPS-a i onih koji su sa njima.
    Dakle ratovi i price o referendumu ne piju vodu, para ima, placamo milion poreza, dobijamo milione od evropske unije, ali novac ide u ocigledno pogresne ruke.
    Колико сам ја схватио инвестиције на тим вагонима нису испоштоване, и исти су након што их је добављач испоручио враћени.
    На тендер може свако да се пријави, и ко понуди најнижу цијену посао је његов.Тендерске процедуре су иначе врло јасне, иако су новинари написали врло тенденциозни текст, зна се ко ће то да плати.Са све пеналима.Ако о свом трошку не отклоне 151 уочени недостатак на четири кола, а пето не испоруче у исправном стању, слиједи им тужба, и дуго година да не добију ниједан посао у ЦГ.

    Не видим ништа спорно са стране ЖПЦГ.

    Иначе годинама уназад велике ремонте и модернизацију кола ЖПЦГ, а на десет возила је урађена и климатизација, радио је хрватски Гредељ и тај је посао, барем мени као честом кориснику тих вагона, дјеловао јако квалитетно.
    Зашто овај посао поново није добио Гредељ вјероватно је ствар што су ови дали јефтинију понуду.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  24. #574
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,818
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,039
    Thanked in
    1,804 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Države u Evropi koje su manje od Crne Gore (površina u kilometrima kvadratnim):
    Vatikan - 0,44
    San Marino - 61,2
    Lihtenštajn - 160
    Malta - 316
    Andora - 468
    Monako - 2.020
    Luksemburg - 2.586
    Kipar - 9.252
    Crna Gora - 13.812
    Tu možemo da dodamo i teritorije koje nisu u UN, ali u praksi funkcionišu kao države:
    Sjeverni Kipar - 3.355
    Južna Osetija - 3.900
    Pridnjestrovska Moldavska Republika - 4.163
    Abhazija - 8.660
    Kosovo - 10.908
    Nagorno-Karabah - 11.458

    Gdje smo sa transportom naspram ovih država (Na ovom spisku je 14 država u Evropi a da su po površini manje od naše)? Sa kim treba da se poredimo?

    Edit: Sledeća po veličini je Slovenija (20.273), Makedonija (25.713), Albanija (28.748 ), Armenija (29.743), Belgija (30.528 ),...
    Koja je, inače granica površine da bi se neka država smatrala malom (po površini)?
    Црна Гора се тешко може поредити са иједном земљом.Имамо можда и најтежу конфигурацију терена у Европи.Планине које се дижу скоро директно од обале, испресјецане скоро вертикалним кањонима.
    Поредива територија би могао бити Епир, односно сјеверозападна Грчка, и јужна Албанија.Иначе област у којој нема метра пруге, а Грци су тек ове године завршили градњу у тој области планираних аутопутева.
    Значи што се тиче те територије, ми имамо пругу а они је немају, стање је путева је нешто лошије или слично као у Грчкој (предност дајем због аутопутева), а боље него у Албанији.Мој неки утисак.
    Last edited by BAR; 08-08-18 at 21:53.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  25. #575
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Evo slucajno naleceh na drugom dijelu foruma, a ovaj je sitna riba kakvih ima -
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

Page 23 of 36 FirstFirst ... 1319202122232425262733 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 25-01-12, 21:50
  2. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  3. I:prevoz od Slovenije do C.Gore
    By cartuning kotor in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 20-01-11, 23:56
  4. Replies: 44
    Last Post: 21-07-10, 12:03
  5. Replies: 14
    Last Post: 28-04-05, 15:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •