Page 26 of 36 FirstFirst ... 16222324252627282930 ... LastLast
Results 626 to 650 of 881

Thread: Željeznički prevoz Crne Gore

  1. #626
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Sve je to super, ali ne može se istovremeno pričati o "dobrim odnosima sa kondukterima" i žaliti na stanje u željezničkom prevozu. Odgovornost je i kolektivna i individualna.

    Pritom ne mislim konkretno na tebe, Castro.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  2. #627
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Sve je to super, ali ne može se istovremeno pričati o "dobrim odnosima sa kondukterima" i žaliti na stanje u željezničkom prevozu. Odgovornost je i kolektivna i individualna.

    Pritom ne mislim konkretno na tebe, Castro.
    Ahahaha, crni Fidel.

    Isproziva ga pola foruma sto je dao kondukteru 1.50€

    Ja mislim da se ne malo puta zapitao sto mu je trebala ta prica.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  3. #628
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Hahahahaha

    Moracu poc' do banke da uplatim tih 48 centi u budzet, da maknem crnu mrlju sa sebe...

    Jedina alternativa je bila da insistiram da mi pise kartu i naplati 3.5e sto sam mogao vjerovatno ali nisam. Kill me now.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #629
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Placao sam vozove i po 100eura kartu, ali su ti vozovi uvijek bili na vrijeme, cisti, bezbjedni... da ne pominjemo da imaju internet, uticnice, posluzenje onboard, ljubazno osoblje... i onda da platis nasoj raspaloj zeljeznici 1E? E ne ni centa. Ovakva kakva je treba da bude besplatan servis gradjana dok se ne upristoji. Ovo ne bi stoku vozilo u kambodzu, a ne narod u evropu.

  5. #630
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,280
    Thanks Thanks Given 
    14,568
    Thanks Thanks Received 
    4,042
    Thanked in
    2,050 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ahahaha, crni Fidel.

    Isproziva ga pola foruma sto je dao kondukteru 1.50€

    Ja mislim da se ne malo puta zapitao sto mu je trebala ta prica.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    E baš se na ovom primjeru vidi kakav je naš narod. Glavu bih dao da svi koji prozivaju su nekad na neki sličan način "oštetili budžet". Bio to onaj saobraćajac koji je htio da im piše kaznu pa su mu dali 10e da popije piće, ili da im napiše kaznu za pojas umjesto za prekoračenje. Pa raznorazni kondukteri od vozova i autobusa itd. Ali smo odmah spremni da drugog kritikujemo, nalazimo mane i svašta nešto još. A ne polazimo od sebe.
    Ovo bi moglo i u onu temu o kolektivnom ludilu. :-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  6. #631
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    E baš se na ovom primjeru vidi kakav je naš narod. Glavu bih dao da svi koji prozivaju su nekad na neki sličan način "oštetili budžet". Bio to onaj saobraćajac koji je htio da im piše kaznu pa su mu dali 10e da popije piće, ili da im napiše kaznu za pojas umjesto za prekoračenje. Pa raznorazni kondukteri od vozova i autobusa itd. Ali smo odmah spremni da drugog kritikujemo, nalazimo mane i svašta nešto još. A ne polazimo od sebe.
    Ovo bi moglo i u onu temu o kolektivnom ludilu. :-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    A kao da niko od nas nikad nije kupio cigare bez akcizne markice, prosvercovao se gradskim prevozom, kupio robu nedje bez fiskalnog racuna... svi smo mi saucesnici, na ovaj ili onaj nacin.

    E sad, zasto mi nismo Svajcarci ili Slovenci? Zato sto bi ovi na Fidelovo mjesto uplatili danas ta 3.5€ zeljeznici I otisli u policiju I prijavili konduktera I prijavili kome god treba dok ovaj lik ne bude zestoko sankcionisan. Ja nikad ne bih kupio cigare ne ulici, mada ih odavno ne kupujem tamo, nego bih zvao policiju I prijavio prodaju svercovane robe bez akciza itd itd.

    Dok ogromna vecina ne pocne na taj nacin da razmislja I djela, nema nama napretka.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  7. #632
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Ovo za cigare mi se svidja. Ali mislim da nidje u svijet nema slucajeva kao ispred velike pjace kod nas da komunalni policajac stoji i caska sa uliznim prodavcima cigara dok je na duznosti.

  8. #633
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja nikad ne bih kupio cigare ne ulici, mada ih odavno ne kupujem tamo, nego bih zvao policiju I prijavio prodaju svercovane robe bez akciza itd itd.

    Dok ogromna vecina ne pocne na taj nacin da razmislja I djela, nema nama napretka.
    Devedesetih godina su nesretni ljudi išli na pijacu u pg sa putničkom torbom neće li je napuniti štekama švercovanog duvana za dalju prodaju. Na pijaci bi obično bio šleper pun cigara, nesretni čovjek ni pošao do šlepera, kupio po 10 šteka od najprodavanijih cigara i uputio se doma. Međutim preko puta pijace bi ga sačekao policajac, startovao ga i oduzeo mu cigare, iako dobro zna da je 50 metara odatle šleper do vrha pun cigara. No naravno, lakše je startovati nesretnog čovjeka. Ne prevari se, i dan danas ovi policajci rade istu stvar, samo što danas više nemamo šlepere sa duvanom već nešto sofisticiranije. I kome da prijaviš tog nesretnog čovjeka? Tom sistemu koji gaji takve policajce? Ne zajebavaj
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  9. #634
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Ovo za cigare mi se svidja. Ali mislim da nidje u svijet nema slucajeva kao ispred velike pjace kod nas da komunalni policajac stoji i caska sa uliznim prodavcima cigara dok je na duznosti.
    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Devedesetih godina su nesretni ljudi išli na pijacu u pg sa putničkom torbom neće li je napuniti štekama švercovanog duvana za dalju prodaju. Na pijaci bi obično bio šleper pun cigara, nesretni čovjek ni pošao do šlepera, kupio po 10 šteka od najprodavanijih cigara i uputio se doma. Međutim preko puta pijace bi ga sačekao policajac, startovao ga i oduzeo mu cigare, iako dobro zna da je 50 metara odatle šleper do vrha pun cigara. No naravno, lakše je startovati nesretnog čovjeka. Ne prevari se, i dan danas ovi policajci rade istu stvar, samo što danas više nemamo šlepere sa duvanom već nešto sofisticiranije. I kome da prijaviš tog nesretnog čovjeka? Tom sistemu koji gaji takve policajce? Ne zajebavaj
    Sve oko sistema je potpuno na mjestu.

    Ali kada bi se svi gradjani ponasali kao Svajcarci ne bi bilo lako ni ovima da prodaju po ulici, ni kondukterima da prodaju besplatnu voznju za 1.5€, ni policajcima da pustaju ljude jer se "znaju", ni doktorima da uzmu u dzep par stotina eura, ni mngo toga gadnog sto se kod nas potpuno odomacilo.

    O tome pricam, a taman posla da branim sistem koji je korumpiran do srzi.

    Nego, odosmo u off, ja prvi.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  10. #635
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,481
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A kao da niko od nas nikad nije kupio cigare bez akcizne markice, prosvercovao se gradskim prevozom, kupio robu nedje bez fiskalnog racuna... svi smo mi saucesnici, na ovaj ili onaj nacin.
    Dobro je da nisi pirateriju spomenuo :]
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. #636
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Kad nijedna institucija ne funkcionise, uzaludna je ta prica o nekoj individualnoj i kolektivnoj odgovornosti...

    Ali je svakako off na ovoj temi. Mozemo je nastavit' na nekoj prikladnijoj, pa makar i novo-otvorenoj. Definitivno ima da se prica u tom smjeru.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #637
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Malo si rekao, 72 miliona € je dato za reknstrukciju.

    https://www.bankar.me/2013/03/31/fij...gorica-niksic/


    Vozovi su kostali ukupno cca 13 miliona (tri voza ukupno), sto nije strasno kad ppgledas da smo placali onaj mali turisticki vozic sto ide na tockove od auta cca 500k.

    https://www.zcg-prevoz.me/novosti/Pr...Podgoricu.html

    Rekonstrukcija je definitivno izgleda odradjena zbog teretnog prevoza.

    Dakle, ko u slucaju Crno jezero koji je na vrijeme osujecen, infrastruktura za investitora koji je srcu drag se finansira o trosku gradjana. Samo sto su u slucaju Crnog jezera bila predvidjeni radovi od cca 1 milion eura, a u slucaju pruge to je nekih 72 puta vise. Bas lijepo.

    Kolko su nas kostali KAP I Boksiti, ne samo kroz ovaj slucaj, sve je smijesno.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Evo šta kaže zvanična informacija (vlada CG):

    Od 2006. godine, u Crnoj Gori, uloženo je 123.1 miliona eura u rehabilitaciju i modernizaciju željezničke inrfastrukture, za remont i elektrifikaciju pruge Nikšić-Podgorica i remont pruge Bar –Vrbnica.
    završeni radovi na sjevernom dijelu ove pruge: Vrbnica-Kolašin (53.2 km), i dodatno ugovoreni remont dionica Kolašin-Kos (10.9 km) i Kos-Trebešica (7.3 km),
    Preostali radovi ukljuĉuju generalni remont 96 km pruge (Trebešica-Bar), pripremu glavnog projekta za zamjenu postojećeg signalno-sigurnosnog sistema u stanici Podgorica i sanaciju betonskih mostova (ukupno 91 most), izradu glavnog projekta rekonstrukcije i sanacije 106 tunela, nabavku opreme za održavanje željezničke infrastrukture, (14 čeličnih mostova, 91 betonski most, 12 kosina i klizišta, ukupne dužine 3km), rekonstrukciju kolosjeka i sadržaja u tri stanice, rekonstrukciju postojeće signalno-sigurnosne opreme i kontaktne mreže duž pruge i modernizaciju sistema bezbijednosti i video nadzora.
    Procijenjeno vrijeme trajanja projekta je 15 godina. Tehnička dokumentacija za većinu faza projekta je spremna za pripremu tendera ili sprovođenje tenderskog postupka.
    Rekonstrukcija i modernizacija pruge Podgorica – Tuzi je obuhvaćena Jedinstvenom listom prioritetnih infrastrukturinh projekata za period od narednih 15 godina. Međutim, do sada nije inicirana izrada detaljnih tehničkih studija ili relevantnih radova. Svaki napredak u pogledu ovog projekta je u direktnoj vezi sa aktivnostima albanske strane. Takođe, u okviru SPP predviđeno je proširenje pruge Podgorica – Nikšić na prugu do Trebinja u Bosni i Hercegovini, koja bi pratila koridor uskokolosječne pruge između Nikšića i Bileće i Trebinja, koja je bila aktuelna prije 40 godina, a nekada se zvala pruga Dalmacija – Zelenika.
    Troškovi remonta i elektrifikacije pruge Podgorica – Nikšić, u periodu 2006-2012, iznosili su približno 65 miliona eura, a finansirani su iz sredstava kredita Ĉeská Exportní Banka (ĈEB) (50 miliona eura) i Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) (15 miliona eura). Od 2008. godine, približno 68 miliona eura € je utrošeno za remont pruge Bar – Vrbnica. Ovi troškovi su finansirani iz sredstava kredita dobijenih od EBRD (14 miliona eura), Evropske investicione banke (EIB) (7 miliona eura), ĈEB (800 hiljada eura), zatim iz sredstava pod okriljem Investicionog okvira za zemlje Zapadnog Balkana i (3,5 miliona eura ) i instrumenata predpristupne pomoći (43 miliona eura). Dodatnih 2,5 miliona eura je dobijeno iz državnih fondova.
    Troškovi redovnog održavanja su se poslednjih godina održali na relativno stabilnom nivou (oko 6 miliona eura godišnje). Sa druge strane, tokom istog perioda, zabilježen je rast subvencija u željezniĉkom sektoru, (sa 2 milona eura u 2010. godini na skoro 9 miliona eura u 2016. godini). Subvencije su se koristile za otplatu rata kredita utrošenih za remont željezničke mreže i pokrivanje deficita prihoda u odnosu na operativne troškove za upravljača željezničkom infrastrukturom (ŽICG) i željezničkog prevoznika (ŽICG-Prevoz).

  13. #638
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Koja je prosječna brzina putničkih vozova? Evo jedan pogled na Evropu (koliko sam shvatio lista je naprevljena na osnovu voznih redova):
    1. Španija - 199,4 km/h
    2. Francuska - 195,9 km/h
    3. Italija - 169,9 km/h
    4. Njemačka - 141,6 km/h
    5. Velika Britanija - 134,4 km/h
    6. Švedska - 122,4 km/h
    7. Poljska - 113,6 km/h
    8. Austrija - 106,8 km/h
    9. Rusija - 104,2 km/h
    10. Švajcarska - 102,2 km/h
    11. Portugalija - 96,5 km/h
    12. Češka - 95,8 km/h
    13. Ukrajna - 94,8 km/h
    14. Litvanija - 94,6 km/h
    15. Grčka - 93,5 km/h
    16. Holandija - 92,7 km/h
    17. Irska - 90,7 km/h
    18. Finska - 89,1 km/h
    19. Estonija - 86,9 km/h
    20. Bjelorusija - 85,6 km/h
    21. Slovačka 85,4 km/h
    22. Belgija - 83,9 km/h
    23. Mađarska - 83,8 km/h
    24. Norveška - 79,3 km/h
    25. Rumunija - 72,9 km/h
    26. Slovenija - 71,9 km/h
    27. Latvija - 67,8 km/h
    28. Bugraska - 61,9 km/h
    29. Hrvatska - 58,2 km/h
    30. Bosna i Hercegovina - 54,5 km/h
    31. Srbija - 54,3 km/h
    32. Sjeverna Makedonija - 53,1 km/h
    33. Albanija - 27,6 km/h

  14. #639
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Dje smo mi? Negdje pri dnu logicno ali koja je tacno prosjecna brzina?

    Rekao bih da je iznad Albanije ali tesko iznad Makedonije...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #640
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Ako racunamo ceste zastoje i prekide, prosjecna brzina je gora no u albaniju.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  16. #641
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Nije nas bilo na spisku. Gledaš red vožnje, vidiš u toliko i toliko polazi voz, u toliko i toliko stiže, između je toliko i toliko kilometara... Eto je prosječna brzina (ako važi red vožnje). U nekim gore navedenim država vozovi baš ne idu po redu vožnje, pa samim tim nisu ni dobri podaci o prosječnoj brzini.

    Sent from my Motorola 8400

  17. #642
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam na one spanske dok su pokazivali brzinu vidio da se najcesce krecu oko 80km/h.
    Par onih usporenja, nek bude tu oko 65-70.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  18. #643
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    Ja sam na one spanske dok su pokazivali brzinu vidio da se najcesce krecu oko 80km/h.
    Par onih usporenja, nek bude tu oko 65-70.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Sve zavisi i od samih vozova, tj. linija.

    Recimo od Madrida do Barselone imas 'brzu liniju' koja ide i do 350km/h sa prosjecnom brzinom od nekih 260km/h.


    Po ovoj metodologiji koji je wulfy napisao... kad bi se uzela pruga Bar - Beograd to bi bilo 476km ukupne duzine. Po redu voznje stize za 11 sati i 5 minuta. To daje nekih 43km/h kao prosjecnu brzinu.

    Mada znamo koliko su 'redovni' i 'tacni' tako da je realna prosjecna brzina i ispod toga ali opet kao sto rekoh - bolja od Albanije ali definitivno gora od svih ostalih.

    Ali to je samo jedan "pravac". Vjerovatno bi trebalo uzet' sve relacije pa radit' neki prosjek iako ne vjerujem da bi drasticno varirao u odnosu na tih 40km/h kao prosjek.

    A imat' prosjek od 27.6 km/h i to po redu voznje je vec kriminalno. Sa ocekivanim kasnjenjem onda realni prosjek biva znatno manji sto bi preslikano na pomenutu prugu BR-BG znacilo da se po redu voznje putuje preko 17 sati a u praksi sigurni i preko 20h.
    Last edited by Fidel Castro; 11-09-19 at 17:24.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #644
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    http://www.zicg.me/AdminCMS/public/p...%20%202020.doc

    Najvece dopustene brzine na CG prugama(trenutno).

    Pruga BG-BR, dio kroz CG.
    Drzavna granica sa SRB-B.Polje-Mojkovac-Kolasin-Trebesica je 80 km/h.
    Trebesica-Bratonozici je 50 km/h.
    Bratonozici(Podkrs)-Podgorica je 60 km/h.
    PG-Sutomore-Bar je 70 km/h(osim kroz tunel Sozina, dje je 80 km/h).

    Pruga Niksic-Podgorica.
    NK-Danilovgrad je 75 km/h(projektovana brzina je 80 km/h).
    DG-Spuz je 60 km/h(projektovana je 100 km/h).
    Spuz-PG je 60 km/h(projektovana brz. je 90 km/h).
    Na ovoj pruzi najvece dopustene brzine su manje od projektovanih brz. iz razloga postojanja velikog broja nelegalnih(divljih) pruznih prelaza.Na kojima vozovi moraju da uspore , cak se i zaustave(nasa posla).

    Pruga Podgorica-Tuzi-drzavna granica sa Albanijom.
    PG-TZ-drz.gra. sa ALB je 70 km/h.
    Kad je pruga Podgorica-Skadar izgradjena, brzina dionice kroz CG(tzv. projektovana brz.) je bila 100 km/h.
    Last edited by suponik; 12-09-19 at 12:19.

  20. #645
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    To su najvece projektovane brzine koje su ustanovljene prije skoro pola vijeka.

    Prilicno sam siguran da je prosjek brzine daleko ispod bilo koje od tih "najvecih dopustenih' cifri. Stanje same pruge se samo pogorsava a vrlo malo se ulaze u njeno odrzavanje, da ne pominjem unaprijedjenje...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #646
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,426
    Thanks Thanks Given 
    953
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Jel se u prosjek računaju teoretske brzine ili lagane vožnje iz upravljačnice? Najveća brzina trenutno u CG se ostvaruje kroz tunel Sozinu koji je "nedavno" rekonstruisan i stavljeni betonski pragovi

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  22. #647
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    A kad prodjes Sozinu i Sutomore pa krenes ka Baru... dodjes do onog mosta u Brci koji jedva stoji... Mislim da je tu prosjek nekih 20-30km/h, najvjerovatnije iz straha da bi vecom brzinom mogao da ode ili voz ili cijeli most sa sve vozom.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #648
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,426
    Thanks Thanks Given 
    953
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Sa sve magistralom ispod..... Ogromno klizište

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  24. #649
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Sa sve magistralom ispod..... Ogromno klizište

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ono "dok traje, traje"... Pitam se kad se zadnji put uradila neka procjena rizika, pregledao sam most i cijela ta dionica... Poslije ce (nedaj boze) bit' "neocekivana tragedija"...

    Nije jedina 'kriticna dionica' ali mi jes' najbliza.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #650
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    Код нас брзине возова и нису неки проблем, обзиром да су наше пруге углавном брдске и планинске, односно уз неке изузетке, пројектоване на брзине до 80km/h.Проблем су послиједице ванредних догађаја, које су, уз све објективне околности, мултипликоване тиме што је некадашња јединствена жељезница подијељена у више предузећа.

    Прије неколико мјесеци сам се интересовао за наше пруге и ово сам успио да ископам:

    Од станице на излазу из тунела Требешице (граница општина Подгорица и Колашин), до границе са Србијом, горњи строј је реконструисан, као и добар дио доњег строја.Вози се по пројектованим брзинама а лагане вожње се јављају само услијед неких текућих радова.
    Такође реконструсиан је и тунел Созина, па то укупно износи негдје око 45% барске пруге.
    Тренутно су у току преговори за кредит за реконструкцију још 20км од станице Лутово, преко станице Братоножићи до Биоча, чиме би готово сва пруга сјеверно од Подгорице била ремонтована, а брзине враћене на пројектоване.Паралелно са тим готово стално се ради на доњем строју, тунелима, мостовима, али све мало по мало, па је тако план да се до 2020. среди цјелокупна барска пруга, неостварив.Добро ће бити ако до 2023. буде завршено ово сјеверније од ПГ.

    Од ПГ до Бара се слабо ради,а мислим да је ово и најлошија дионица пруге у ЦГ (осим тунела Созина).За клизиште између Зеленог појаса и насеља Брца је у току израда планске документације.У питању је озбиљан пројекат.

    Што се тиче НК пруге која је раније ремонтована, брзине на најбржим дионицама су смањене због дивљих пружних прелаза.Мислим да су у току радови на отклањању посљедње двије проблематичне тачке.Недавно је приликом тих радова дошло и до оштећења доњег строја пруге.

    Пруга ка Албанији није много коришћена, а за њу постоји пројекат електрификације.То ће наравно зависити од тога како ће Албанија радити.
    Last edited by BAR; 12-09-19 at 17:44.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

Page 26 of 36 FirstFirst ... 16222324252627282930 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 25-01-12, 22:50
  2. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  3. I:prevoz od Slovenije do C.Gore
    By cartuning kotor in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 21-01-11, 00:56
  4. Replies: 44
    Last Post: 21-07-10, 13:03
  5. Replies: 14
    Last Post: 28-04-05, 16:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •