Page 6 of 36 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 126 to 150 of 881

Thread: Željeznički prevoz Crne Gore

  1. #126
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    nego, umiju li taj voz vozit nase masinovodje?

  2. #127
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ada rekoše da imaju kamere, pi stvarno smo stoka!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #128
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,821
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,042
    Thanked in
    1,807 Posts

    Default

    Вјероватно га нису довољно добро пазили у депоу, или су га паркирали напоље, а анархистичка багра не пропушта прилику...
    Но добро...мислим да ти возови имају антиграфитну заштиту, па ће се исти лакше уклонити.
    Last edited by BAR; 23-07-13 at 09:40.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  4. #129
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Podržavam grafite kao umjetnost, ali vandalizam ne. Odvratno mi je kad unište vozove, pogotovo što često putujem i skoro uvijek su i prozori iscrtani spolja pa se ne vidi iz kupea ništa.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  5. #130
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Вјероватно га нису довољно добро пазили у депоу, или су га паркирали напоље, а анархистичка багра не пропушта прилику...
    Но добро...мислим да ти возови имају антиграфитну заштиту, па ће се исти лакше уклонити.
    Nikad čuo, no dobro zvuči...nadam se i ja da ćemo bar malo poštovati ono što imamo.

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  6. #131
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Вјероватно га нису довољно добро пазили у депоу, или су га паркирали напоље, а анархистичка багра не пропушта прилику...
    Но добро...мислим да ти возови имају антиграфитну заштиту, па ће се исти лакше уклонити.
    Znači krivi su oni jer nisu stražarili !!!??!! Krivi su degeni i retardi(svaki nacrtani ***** i napisano psovka im skinula po 10 godina života da bog da) zbog kojih ne možemo da imamo ništa lijepo
    Gdje je normalnog naroda nije potrebna antigrafitna zaštita. Da nekim čudom dobijemo japanske vozove za pola godine bi bili kao naši
    Last edited by Rakun; 23-07-13 at 11:19.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #132
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    baš smo neka kulturna nacija

  8. #133
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Vozim se svaki dan.
    Vjerujte da mi je milije kada idem sa onim starim renoviranim njemačkim vagonima, nego ovim novim špancem.

    Baš baš baš je neudoban...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #134
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja neznam sto se cudite.

    Da nije mozda investirano u kulturu naroda pa da zalimo sto je propala investicija?

    Sijano je to pa se i zanje.

    Da se scelo imat kulturan narod koji voli svoju zemlju i dozivljava je ka svoju nebishe sigurno, a i ako bi se nasa jedan 10 bi ga sprijecilo prolaznika... ovako ljudi su se o jadu zabavili gledaju ove kako su se ubili od para a oni nemaju za sjutra.

    Briga ih... Pogotovo ove sto su se ubili od para!

  10. #135
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Odje su to super rijeshili. Napravili klub potrosili par hiljada dolara za sprejeve i pozvali sve koji vole Grafite da ofarbaju urushene zidove zgrada i sl. Ovi presrecni pa se takmice ko ce ljepshe to napravit.

    A tu ih briga i za oronule zgrade i za "skrabace"....

    Koga je tu vishe briga izasto? Za drustvo za okruzenje i za talente mlade?

    jedino da ih izmuzu za 300 eura i da ih ne plate po po godine i to je za mladog covjeka tu perspektiva koja mu se nudi. Meni je to vishe ka zajebavanje tih mladih ljudi.

    Nemoze to tako a da ocekujete da ce nesto dobro izac iz toga. Nece sigurno.
    Last edited by Ego_and_his_own; 26-07-13 at 10:21.

  11. #136
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Odje su to super rijeshili. Napravili klub potrosili par hiljada dolara za sprejeve i pozvali sve koji vole Grafite da ofarbaju urushene zidove zgrada i sl. Ovi presrecni pa se takmice ko ce ljepshe to napravit.

    A tu ih briga i za oronule zgrade i za "skrabace"....

    Koga je tu vishe briga izasto? Za drustvo za okruzenje i za talente mlade?

    jedino da ih izmuzu za 300 eura i da ih ne plate po po godine i to je za mladog covjeka tu perspektiva koja mu se nudi. Meni je to vishe ka zajebavanje tih mladih ljudi.

    Nemoze to tako a da ocekujete da ce nesto dobro izac iz toga. Nece sigurno.
    TAKO JE-bravo Ego!

    Trgnite se gradonačelnici, pogotovo Podgorice i Nikšića i nadjite mlade slikare, platite im boje, hranu, malo promocije i koji € da oslikaju nekoliko desetina murala( crteža na zidovima) i time toliko uljepšaju gradove da se taj grad suštastveno mijenja....on osvježava dušu prolaznika i izaziva ponos stanovnika. Nikšić bukvalno VAPIJE za takvom akcijom!

    Poslušajte savjet čovjeka koji je vidio svijeta, a kojem se pridružuje još jedan koji ovo piše, a koji je NA DJELU vidio kolilka je promjena-OSLIKAJTE GRADOVE!


    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  12. #137
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Gledao sam i ja to po Londonskim kvartovima. Lijepo izgleda...

    Ali to neće povećati udobnost sjedišta na špancu koja su katastrofa..


    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy Note 2 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #138
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Ako cega ima kroz Pg zadnjih god ima murala i to prelijepih.Sve je manje tipova koji saraju grafite bez ikakvog smisla.

  14. #139
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Gledao sam i ja to po Londonskim kvartovima. Lijepo izgleda...

    Ali to neće povećati udobnost sjedišta na špancu koja su katastrofa..


    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy Note 2 x2
    Napisah li ja ovdje da su moderni vozovi KAO TRAMVAJI!
    Sjede jedan iza drugoga, kao sardine, nema kupea, nema spavaćih kola, vagon za ručavanje je nikakav (sve skučeno!)-sve podredjeno brzini, komunikacija namjerno onemogućena tome što su putnici jedan iza drugoga-ALI TO JE 21 VIJEK, vaš vijek.

    Meni ostaju sjećanja...na romantike "voznog tipa", na pjanjenja u vozovima sa "istomišljeiicima" na koje sam slučajno naleteo, na vječnu neostvarenu želju da se provozam I klasom voza Delhi -Kalkuta (u kojem se vozio vice-kralj Indije) koji je isti kao i prije 100 godina (dodjoh, vidjeh, ne imadoh para...a i rezervisan je kao atrakcija dugo unaprijed )

    ...a španski voz je SVAKAKO NAPREDAK u odnosu na onu katastrofu od ranijeg voza PG-NK i ne budite zlobni do gluposti....takav izgled je jednostavno trend vremena, na koji se nismo naviki...a bolje i depersonizacija nego smrad svugdje oko tebe i sjedišta na koja ti je GADNO da sjedneš...a voz malo, malo pa cijuče i krivi se do ugla iskakanja sa šina, na Ostroškoj strani .

    Pozdrav,

    PS

    I samo naprije Franoviću (ili ko godj bio)..*****- karavan prolazi, a MNE sve bolja i bolja...lagano, ali SIGURNO...jes´da nisam čuo za prugu koja se obnavlja, ali nekome treba svakako:

    http://www.portalanalitika.me/ekonom...ca-lutovo.html
    Last edited by Old Bone; 26-07-13 at 21:25.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  15. #140
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Poslušajte savjet čovjek je vidio svijeta, a kojem se pridružuje još jedan koji ovo piše, a koji je NA DJELU vidio kolilka je promjena-OSLIKAJTE GRADOVE!


    Pozdrav,
    Jes' Ego je pronašao rupu u saksiju. Eno ti ga 20 godina oslikan mural na betnonskoj ogradi Zabjelskog fudbalskog terena, i naravno divljaci su ga uljepšali kurčevima. Zašto bi neko imao želju da uradi nešto tako kada ZNA da će mu neki degenerik "uljepšati" mukotrpan rad
    Što se tiče Egove priče da je kriva vlast što ne ukultiviše mlade,možeš li Ego da pojasniš kako se radi to oplemenjavanje ?
    Pozorišnim predstavama, koncertima , izložbama ? Sve to postoji u velikim količinama, a to da li je posjećeno je druga priča. Najveću posjećenost ima naravno Ceca

    Najefikasniji (jedini) sistem usađivanja kulture građanima CG je utjerivanje dotične preko novčanika.
    Last edited by Rakun; 26-07-13 at 21:37.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #141
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Rakune cini mi se da su ga prekrecili

  17. #142
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Nije to dobar primjer. Mada su prekrečili i onu bombu kod bombe u centru... jedino ostade onaj veliki protiv droge na Zabjelu, i ono nešto preko puta MUP-a.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  18. #143
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default



    tribute prijatelju jednog meni bliznjem. Momak je prvo poceo ilegalno po LA da pravi grafiteda bi poslije postao priznat umjetnik i dio velikog pokreta odje u Californiji

  19. #144
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gredelj isporučio elektromotorni vlak za Željeznice Crne Gore

    Objavljeno dana: Četvrtak, 08.08.2013 u Vijesti, Vijesti Hž
    Zagreb, 08. kolovoza 2013. – Danas je prema Crnoj Gori upućen prvi od dva elektromotorna vlaka serije 412/416 u vlasništvu Željezničkog prevoza Crne Gore AD Podgorica, a koji se u Gredelju nalazio na velikom popravku i modernizaciji. Prema istom ugovoru Gredelj će isporučiti još jedan elektromotorni vlak iste serije.
    Prema ugovoru Gredelj će na dva elektromotorna vlaka napraviti glavni popravak i modernizaciju s promjenom vanjskog izgleda uz vanjsko lakiranje u skladu s dizajnerskim rješenjem naručitelja, kao i potpunom promjenom interijera. Promjena interijera uključuje i ventilaciju i klimatizaciju kao i modifikaciju upravljanja grijanjem iz kabine, pojačano provjetravanje prostora za putnike, ozvučenje te postavljanje ALTRO poda od nezapaljivog materijala. Tu je također uključena zamjena prozora kao i zamjena sjedišta u putničkom prostoru uz potpuno novi dizajn, rekonstrukciju zida koša radi oslanjanja sjedišta, kao i postavljanje novog modernog toaleta itd. U upravljačnice će se ugraditi klima uređaji, automatska pritvrdna kočnica, kao i prinudno hlađenje vučnih motora. Potrebno je naglasiti kako će se ovim elektromotornim vlakovima značajno podići standard i sigurnost prijevoza putnika.
    Last edited by minjo; 09-08-13 at 10:10.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  20. #145
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Već su u toku radovi od investicije od 150 mil.€, koliko iznosi kombinacija granta iz prostupnih fondova EU i kredita pod najpovoljnijim mogićim uslovima...kašnjenje vozova svedeno je na 7 minuta, 2 voza su nova, a 2 su obnovljena u Hrvatskoj i Češkoj da su ljepša od novih (rekao sam ranije da je to moj lični ukus da su mi "starinski" kupei mnogo ljepši od sjediša u modenim vozovima "jedan iza drugog"), jer je zadržan stari konfor, a uvedena klima, grijanje, ozračenje, tepisi, muzika po cijelom vozu, novi vagon za ručavanje itd....dakle nema više stida i zastidja kad se pomene crnogorska željeznica-jeste sporija, ali je teren takav da će svi turisti razumjeti da u MNE brzina vazda mora biti ograničena, a plus je okruženje-t.j. pogled iz voza takav da je vožnja kao "panoramski voz"...SREĆNO!

    http://www.rtcg.me/vijesti/ekonomija...sku-mrezu.html


    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  21. #146
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    na više relacija

    Željeznica CG od 10. septembra uvodi nove linije

    Željeznički prevoz Crne Gore (ŽPCG) od 10. septembra uvodi nove linije na više relacija.
    U saopštenju ŽPCG se navodi da su se nabavkom tri nova elektromotorna voza iz Španije i remontom dva postojeća, uz ostala kola i lokomotive, stvorili uslovi da se uvede još lokalnih putničkih vozova na više relacija.
    Prema novom redu vožnje, kako se navodi, voz na relaciji Podgorica – Bijelo Polje – Podgorica saobraćaće sa polaskom iz Podgorice u 18 sati i 25 minuta svakog dana.
    Polazak iz Bijelog Polja je svakog dana u šest sati i 30 minuta.
    "Oba voza imaju zadržavanja na svim usputnim stanicama i stajalištima“, navodi se u soapštenju.
    Voz iz Podgorice za Nikšić polazi u sedam, osam sati i pet minuta, 11 i 20, 14, 16 i 10, 19 i 35 i 20 sati i 30 minuta.
    "Svi vozovi imaju zadržavanja na usputnim stanicama i stajalištima sem voza koji polazi u 11 sati i 20 minuta koji ima ima zadržavanja u Spužu, Danilovgradu i Ostrogu“, dodaje se u saopštenju.
    Voz iz Nikšića za Podgoricu polazi u šest sati i 20 minuta, osam i 40, devet i 50, 12 i 40, 15 i 35, 18 i pet minuta, kao i u 21 sat.
    "Svi vozovi imaju usputna zadržavanja osim voza koji polazi u 12 sati i 40 minuta“, navode iz ŽPCG.
    Voz na relaciji Nikšić – Podgorica – Bar kreće u 15 sati i 35 minuta, a iz Bara u 18 sati i 30 minuta.
    Voz na reaciji Podgorica –Bar – Podgorica saobraća sa polaskom iz Podgorice u pet sati i 15 minuta, šest sati i 30 (brzi voz), osam i 20, deset sati i deset minuta, 11 i 30, 12 i 50, 14 i pet, 15 i 20, 16 i 50 i 18 sati, 19 sati i 29 minuta (brzi) i 21 i 10.
    Polasci iz Bara su u pet sati i25 minuta, šest i 35, devet, (brzi), deset i 20, 11 i 35, 14 i pet, 14 i 50, 16 i 40, 18 i 30, 19 sati (brzi) i 20 i 30.
    Voz na relaciji Bar-Bijelo Polje –Bar polazi iz Bara u pet sati i 29 minuta, devet sati (brzi), 14 i 50 i 19 sati (brzi).
    Polasci iz Bijelog Polja u četiri sata i 19 minuta (brzi), devet sati i jedan minut, 17 i 21 (brzi) i 18 i 35.

    izvor: www.vijesti.me

    Ispod sam okačio tehničke karakteristike elektrovoza i lokomotive koje su išle na rekonstrukciju u Gredelj

    Quote Originally Posted by wulfy View Post

    RVR ER-31
    (serija 412)

    Ovo je najnovije nešto što se vozi na našim prugama. Proizveden je u nekadašnjem Sovjetskom Savezu (,,Fabrika Vagona Riga'' - Rīgas Vagonbūves Rūpnīca), sadašnjoj Letoniji. Tokom 1980 godine odlučeno je da se za potrebe ŽTP Beograd, Novi Sad, Titograd i Skoplje kupe novi elektromotorni vozovi. ŽTP Titograd kupuje (mislim 1985 godine) 6 ovih vozova. Jedan je potpuno uništen u najvećoj željezničkoj nesreći (23.01.2006 kada je poginulo 47 putnika). Trenutno su u upotrebi 3 elektrovoza. Osam elektromotora pogoni ovu kompoziciju koja se sastoji od 4 djela. Tehničke karakteristike:
    - nominalni napon napajanja: 25.000 V, 50 Hz
    - snaga: 1.360 KW
    - Maksimalna brzina: 120 km/h
    - težina voza: 217,2 t
    - broj mjesta za sjedenje: 294




    Electroputere LE5100KW (serija 461)

    Napravljena u Rumuniji, kupljene su u prvoj polovini sedamdesetih (mislim, od 1972 do 1975 god.) te su sve odavno oltajmeri. Rađena je po švedskoj licenci (ASEA). To je i jedina električna lokomotiva koju imamo u Crnoj Gori (u Jugoslaviji je bilo više vrsta električnih lokomotiva, a najsličnija je ona sa oznakom 441 koju je takođe rađena po licenci ASEA Švedska i proizvodila se u fabrici ,,Rade Končar'' u Zagrebu). Tehničke karakteristike ove naše jedine električne lokomotive su:
    - nominalni napon napajanja: 25.000 V, 50 Hz
    - snaga: 5.100 KW
    - maksimalna vučna sila: 392 KN
    - Maksimalna brzina: 120 km/h
    - težina lokomotive: 120 t

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Gredelj isporučio elektromotorni vlak za Željeznice Crne Gore

    Objavljeno dana: Četvrtak, 08.08.2013 u Vijesti, Vijesti Hž
    Zagreb, 08. kolovoza 2013. – Danas je prema Crnoj Gori upućen prvi od dva elektromotorna vlaka serije 412/416 u vlasništvu Željezničkog prevoza Crne Gore AD Podgorica, a koji se u Gredelju nalazio na velikom popravku i modernizaciji. Prema istom ugovoru Gredelj će isporučiti još jedan elektromotorni vlak iste serije.
    Prema ugovoru Gredelj će na dva elektromotorna vlaka napraviti glavni popravak i modernizaciju s promjenom vanjskog izgleda uz vanjsko lakiranje u skladu s dizajnerskim rješenjem naručitelja, kao i potpunom promjenom interijera. Promjena interijera uključuje i ventilaciju i klimatizaciju kao i modifikaciju upravljanja grijanjem iz kabine, pojačano provjetravanje prostora za putnike, ozvučenje te postavljanje ALTRO poda od nezapaljivog materijala. Tu je također uključena zamjena prozora kao i zamjena sjedišta u putničkom prostoru uz potpuno novi dizajn, rekonstrukciju zida koša radi oslanjanja sjedišta, kao i postavljanje novog modernog toaleta itd. U upravljačnice će se ugraditi klima uređaji, automatska pritvrdna kočnica, kao i prinudno hlađenje vučnih motora. Potrebno je naglasiti kako će se ovim elektromotornim vlakovima značajno podići standard i sigurnost prijevoza putnika.
    propao pokušaj željeznice

    Nakon remonta: Vozili putnike do Bara, pa vratili voz u depo

    Ništa od namjere Željeznice da se u saobraćaj uključi kompozicija sa remonta, stiže majstor iz Srbije

    Ni najnoviji pokušaj Željezničkog prevoza (ŽP) da uključi jedan od dva voza, koji su nakon mjeseci sređivanja nedavno stigli sa remonta, nije uspio jer je elektromotorni voz koji je bio na sređivanju u zagrebačkom Gredelju od prošlog proljeća, nakon prve vožnje ostao u kvaru.
    Prema informaciji “Vijesti” iz ŽP, putnički voz je prije dva dana krenuo za Bar, međutim, po povratku iz Bara u Podgoricu dobio je oznaku VP, što znači vanredna popravka, odnosno da nije za saobraćaj. Prema istim izvorima, na vozu je uočen problem na električnim sklopovima.
    Iako su se često čule pritužbe da Gredelj nema iskustva u remontu elektromotornih vozova koji se još nazivaju "ruski", iz uprave ŽPCG je neformalno objašnjavano da je to ozbiljna firma.
    Međutim, kako voz ne može u saobraćaj, iz Željezničkog prevoza su potražili pomoć pa najvjerovatnije već danas stiže majstor da popravi voz koji je prije dvadesetak dana došao sa remonta u Gredelju.
    Prema informaciji "Vijesti", to je stručnjak iz Srbije, koji je ranije radio u smederevskom Želvozu.
    Željeznički prevoz, iako je to obećao izvršni direktor Milojica Zindović, ni juče nije odgovorio na pitanja “Vijesti” o kvalitetu remonta dva elektromotorna voza koji su nedavno stigli iz zagrebačkog Gredelja i zrenjaninskog Šinvoza.
    Voz iz Gredelja je stigao 11. avgusta i u subotu je bio na probnoj vožnji. Navodno je bio plan da se uključi u saobraćaj u ponedjeljak ali je to učinjeno tek u srijedu.
    Voz koji je sa opravke u Zrenjaninu stigao 4. avgusta, 21. je bio na probnoj vožnji, ali zbog kvara na elektro-dinamičkoj kočnici i blokovima za vuču do sada nije uključen u saobraćaj.
    Iako su na katastrofalno i skupo održavanje vozova ukazali i iskusni stručnjaci sa željeznice i Sindikat mašinovođa još se ne oglašava Ministarstvo saobraćaja i Direkcija za željeznice, da objasne javnosti zašto se tako raspolaže sa imovinom građana i njihovim milionima eura koji se ulažu u Željeznicu.

    izvor: www.vijesti.me

    Inače, rekonstrukciju Electroputere lokomotive od ŽP je isto radio Gredelj, no, zbog neipravnih lokomotiva (poslije rekonstrukcije) ŽP je od MonteCarga iznamljivao lokomotive (MonteCargo je remont radio u Rumuniji, odnosno tamo gdje su i proizvedene) i za to je platio popriličnu sumu.

    Odgovornost? Šta to bijaše ...

  22. #147
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    REAGOVANJE

    Popravljaju voz i na terenu

    Povodom tekstova pod naslovom “Kočnice su pokvarene i poslije remonta” 29.08.2013. i “Vozili putnike do Bara pa vratili voz u Depo” 30.08.2013. radi objektivnog informisanja javnosti, reagovao je Željeznički prevoz.

    “Pravilnikom o održavanju željezničkih vozila 241 (1995), koji se mora sprovesti prije uključivanja željezničkih vozila u saobraćaj nakon izvršenih redovnih opravki ili vanplanskih opravki većeg obima, propisano je da se nakon izvršenih redovnih opravki i vanplanskih opravki većeg obima moraju izvršiti probne vožnje vozila. Za vrijeme probne vožnje i poslije obavljene probne vožnje, predstavnici vlasnika željezničkog vozila i predstavnici remontera vrše pregled pojedinih djelova i uređaja na vozilu, provjeru njihovog funkcionisanja, kao i ponašanja vozila u vožnji. Nedostaci utvrđeni prilikom probne vožnje zapisnički se konstatuju i moraju se otkloniti.
    Ukoliko se u toku probne vožnje konstatuju neke neispravnosti koje utiču na bezbjednost vozila (trčeći stroj i kočnica) probna vožnja se ponavlja poslije otklanjanja nedostatka. Tek pošto se svi uočeni nedostaci na probnim vožnjama otklone vrši se primopredaja opravljenog vozila i sastavlja zapisnik o puštanju vozila u saobraćaj.
    Troškovi probnih vožnji i ponovljenih probnih vožnji zbog uočenih nedostataka, kao i troškovi otklanjanja uočenih nedostataka, idu na teret remontera, a ne na tret vlasnika vozila.
    Željeznički prevoz Crne Gore postupajući i ovom prilikom, kao i u svim ostalim slučajevima po prispijeću željezničkih vozila sa opravki sproveo je ustaljene propisima definisane postupke i procedure tehničkih pregleda i probnih vožnji.
    Nemamo namjeru ovim putem opisivati hronologiju događaja od prispijeća vozova do uključivanja u saobraćaj, kako zbog kompleksnosti tako i zbog opširnosti. Ukoliko ste zainteresovani na raspolaganju smo Vam prezentovali cjelokupnu proceduru u nadležnim stručnim službama ŽPCG-a.
    Samo ćemo Vas informisati da su oba voza na današnji dan ispravna za saobraćaj.
    Što se tiče navoda da nisu dostavljeni odgovori na pitanja vašeg novinara, on je blagovremeno bio obaviješten da će se odgovori dostaviti 29.08.2013,kada ste objavili tekst pod naslovom “Kočnice su pokvarene i poslije remonta”, tako da je besmileno bilo dostavljati odgovore.
    Naslovom samog teksta, plasirate netačnost vezanu za stanje kočnica na elektromotornim vozovima koji su došli iz opravke, čime neopravdano, namjerno ili nenamjerno, uznemiravate korisnike naših suluga i nanosite štetu našem Društvu.
    Tačno je sledeće. Na oba voza potpuno je ispravna glavna vazdušna kočnica koja služi i za regulisanje brzine i za zaustavljanje voza. Tačno je da su na vozu koji je došao sa opravke iz D.O.O. Šinvoz Zrenjanin uočene određene primjedbe tokom probne vožnje. U radu elektrodinamičke kočnice na jednim motornim kolima primjedbe su otklonjene i voz je predat u eksploataciju. Na vozu koji je došao iz TŽV Gredelj nije bilo nikakvih primjedbi na ispravnosti kompletnog kočionog sistema.
    Inače, elektrodinamička kočnica spada u kategoriju dopunskih kočnica i ne može se koristiti za zaustavljanje voza.
    Od navoda koji se odnose na angažovanje stručnjaka iz Srbije, pogodili ste samo datum dolaska. ŽPCG nije angažovao nikoga, već je shodno potpisanim Ugovorima i ispostavljenom zahtjevu ŽPCG-a, reagovao remonter i uputio svoje ovlašćene predstavnike-servisere u okviru garantnih obaveza. Još jednom naglašavamo da su svi troškovi opravke teret remontera.
    Napominjemo, da ŽPCG ne kuburi sa voznim sredstvima i da ima dovoljno voznih sredstava za realizaciju reda vožnje. Uredno odvijanje saobraćaja nije niti jednog trenutka dovedeno u pitanje. Potvrda za to, između ostalog je i u činjenici da je umjesto 300 kola koliko je bila obaveza ŽPCG u dostavi, za prvih 25 dana avgusta dostavljeno 430 kola, što je oko 43 odsto više od planirane dostave.
    Na kraju, ne očekujemo da pišete o našem Društvu bilo što afirmativno, ali očekujemo da kada već pišete budete objektivni i informacije zatražite od naših nadležnih stručnih službi, a sve u cilju objektivnog informisanja crnogorske javnosti,” piše u reagovanju Željezničkog prevoza.
    Tačno je da su na vozu koji je došao sa opravke iz D.O.O. Šinvoz Zrenjanin uočene određene primjedbe tokom probne vožnje. U radu elektrodinamičke kočnice na jednim motornim kolima primjedbe su otklonjne i voz je predat u eksploataciju. Na vozu koji je došao iz TŽV Gredelj nije bilo nikakvih primjedbi na ispravnosti kompletnog kočionog sistema

    izvor: www.vijesti.me

  23. #148
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Koriste li se ti novi na međunarodnim destinacijama (Bar-BG) ?

    PS.
    Više se vozim se vozom ali mi je par puta više odgovarala kombinacija autovagon+spavaća kola i propalo se kad je jedini podnošljivi vagon ovaj star oko 50 godina


    I to ga puštaju samo za sezonu jer je više nego duplo skuplji od običnih spavaćih kola.

    Naravno, u posjedu je Srba kao i sve Titovo valjda smatraju da je Tito samo njihov. Važno je da Jovanka živi kao pas.

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Rakune cini mi se da su ga prekrecili
    Blago nam u pamet. Sve lijepo treba uništiti
    Last edited by Rakun; 31-08-13 at 15:27.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #149
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Ovi vagoni su napravljeni 1959 godine i imaju preko pola milona kilometara pod točkovima, i, da, napravljeni su ondašnjoj Jugoslaviji (Goša iz Smederevske Palanke i Boris Kidrić iz Maribora). Neki vagoni su, mislim, uključeni u u saobraćaj na relaciji Beograd - Bar.

    Elektromotorni vozovi (ti što su renovirani) ne koriste se u međunarodnom transportu, samo lokalno, a od kada je jedan učestvovao u najvećoj željezničkoj tragediji u nas na Biočama saobraćaju samo po ravnim djelovima pruge (tako da do BP ide lokomotiva koja vuče vagone).
    Last edited by wulfy; 07-09-13 at 13:04.

  25. #150
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    U Crnoj Gori ima (ako imam dobar podatak, jer je ovo nezvanično) 14 dizel-električnih lokomotiva u voznom stanju (dvije EMD G16, osam Macosa G22U i četri Đuro Đaković JŽ 642 i 643).

    Iz sopštenja ŽPCG sam shvatio do niti jedna nije njihova (valjda su u vlasništvu Monte Carga ili ŽICG) te nisu imali lokomotivu da pošlju za ovaj voz što je ostao ,,zarobljen'', te je tek oko 21 čas stigla lokomotiva iz Monte Carga po voz.

    Meni, ipak, sve djeluje kao velika neorganizovana gomila taj ŽPCG koja nije u stanju da se izbori sa jednim gromom (koji su stvarno tako rijetki da su se s' razlogom našli u takvoj situaciji)

Page 6 of 36 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 25-01-12, 21:50
  2. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  3. I:prevoz od Slovenije do C.Gore
    By cartuning kotor in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 20-01-11, 23:56
  4. Replies: 44
    Last Post: 21-07-10, 12:03
  5. Replies: 14
    Last Post: 28-04-05, 15:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •