Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 250

Thread: Pecanje sa obale na Cg primorju

  1. #76
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Location detect
    Posts
    728
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ma vazno da je pecanje/ribanje/ribolov pa sad velika bara ili mala

    Ima li sto na moru?

    Danas sam bio na plazu perazica do i jedan mjestanin mi rece da tamo skakavice ima.

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

  2. #77
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    1,622
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    blago vama ljudi, vi pecate i nabacujete boju a ja krecim i nabacujem jupol evo vec treci dan
    Neka ga ne mari....

  3. #78
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Location detect
    Posts
    728
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ima li sto?

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

  4. #79
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    ja odavno ne bijah ali radim kao konj da bi skupio dana da odem da izmeracim od ulcinja do igala. a drug mi svaka dva dana ide po primorju radi pa kad zavrsi rabotu izvadi stap i gdje se zadesi tu lovi. nema nista. sjever ohladio vodu pa samo sitnija riba. kazu oni stari iskusni sto ga vide tuda da dok se ne ugrije voda dobro nema sta traziti vece komade

  5. #80
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Location detect
    Posts
    728
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    bice bice

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

  6. #81
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    evo ovako obzirom da je voda tokom dana toplija riba izgleda ide tokom dana a ujutru i navece jok. dzabe sam lovio u pravo vrijeme kad nema kupaca nista osim malih komada nisam uhvatio. ali, ali, ali, otisao sam sa fameljom da se kupamo na dzezu i taman stigosmo negdje oko 16h podjoh odma sa maskom da vidim ima li sta. bjese par jata uglavnom ukljate i cipola. sve fini komadi. podjoh onda sa zetom i djecom do bova a djeca onako na dusek sa sve onim grickalicama perecama i ajde rekoh da ubacim koju u vodu. umocim malo u vodu i zgnjecim i rastresem kroz prste. ljudi moji. pirane nisu ravne. znaci, toliko se ribe velike pojavilo da su djeca pocela da vriste. usrali se a sve tu oko nas. zet moj se prepa ka da je klinac. pici na obalu vodi djecu i uzmi iz kola spulnu i navezi jez. uzmi hljeb i plivaj do bova. svaki put kad odem, uhvatim ribu. ali ostavim hljeb ispred mene i samo gledam kroz vodu. ludilo. na metar od mene kasapnica. rezultat: 5 ukljata, 3 cipola, 4 orade i 6 saraga. sve ukupno 5,7kg ribe. ludilo. u zivotu sve ukupno ovoliko morske ribe uhvatio nisam. e ali kako se sunce priblizilo brdu da zadje tako su odjednom nestale sve ribe moguce. nigdje nista. ali cimanje najlona dok ga drzis u ruku. sprdnja. jeste da oduuuuuuzih ali meni je bilo ludilo a djeci na obali gledajuci ribe u kanticama jos bolje.

  7. #82
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Location detect
    Posts
    728
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svaka cast
    kolike su bile orade?


    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

  8. #83
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pilicius View Post
    evo ovako obzirom da je voda tokom dana toplija riba izgleda ide tokom dana a ujutru i navece jok. dzabe sam lovio u pravo vrijeme kad nema kupaca nista osim malih komada nisam uhvatio. ali, ali, ali, otisao sam sa fameljom da se kupamo na dzezu i taman stigosmo negdje oko 16h podjoh odma sa maskom da vidim ima li sta. bjese par jata uglavnom ukljate i cipola. sve fini komadi. podjoh onda sa zetom i djecom do bova a djeca onako na dusek sa sve onim grickalicama perecama i ajde rekoh da ubacim koju u vodu. umocim malo u vodu i zgnjecim i rastresem kroz prste. ljudi moji. pirane nisu ravne. znaci, toliko se ribe velike pojavilo da su djeca pocela da vriste. usrali se a sve tu oko nas. zet moj se prepa ka da je klinac. pici na obalu vodi djecu i uzmi iz kola spulnu i navezi jez. uzmi hljeb i plivaj do bova. svaki put kad odem, uhvatim ribu. ali ostavim hljeb ispred mene i samo gledam kroz vodu. ludilo. na metar od mene kasapnica. rezultat: 5 ukljata, 3 cipola, 4 orade i 6 saraga. sve ukupno 5,7kg ribe. ludilo. u zivotu sve ukupno ovoliko morske ribe uhvatio nisam. e ali kako se sunce priblizilo brdu da zadje tako su odjednom nestale sve ribe moguce. nigdje nista. ali cimanje najlona dok ga drzis u ruku. sprdnja. jeste da oduuuuuuzih ali meni je bilo ludilo a djeci na obali gledajuci ribe u kanticama jos bolje.
    Bravo! Mogu mislit' kako su se djeca radovala.Ljubim vas sve zajedno!



    "Tiha voda brijeg roni..."

  9. #84
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Bravo! Mogu mislit' kako su se djeca radovala.Ljubim vas sve zajedno!
    jutros u 5 htjedoh da ti saljem sms sjedeci kraj onih "bidona" u becice al mak se rekoh da ne budim. ti znas

  10. #85
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Click View Post
    Svaka cast
    kolike su bile orade?


    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
    svaka porcijasica. po 400 gr manje vise. ali sto ukljate vuku to je sprdnja. bio sam sinoc tokom noci tj jutros u becice i nidje nista. 1 cipol srednje velicine kad je svanulo i trt. al ne moze uvijek.

  11. #86
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,950
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    sto je umrla ova tema,ima li ribolovaca?

  12. #87
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Location detect
    Posts
    728
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  13. #88
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Da ne bih otvarao novu temu za pecanje na rijekama i jezerima, interesuje me ima li ko da peca na Tari ili Plavskom jezeru, da mi udijeli par savjeta?

  14. #89
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Da ne bih otvarao novu temu za pecanje na rijekama i jezerima, interesuje me ima li ko da peca na Tari ili Plavskom jezeru, da mi udijeli par savjeta?
    Daj ljudi ima li koga?! Ide li ko gdje i voljan li je iko da to napise?
    Licno , napredovao sam znanjem i tehnikom i obzirom da sam lagano preskocio ovaj spic sezone i da cu za 10-ak dana opet poceti da idem da razmijenimo misljenja da budemo od pomoci jedni drugima a ne sujevjerni, jer mi sa obale ne mozemo izloviti ribe jedan drugom da strahujemo i ne otkrivamo mjesta.
    Mozda i zajedno odemo negdje do primorja!
    Pa...?

  15. #90
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ja ispred kuće, mada slabo ima riba pa me i nije volja. Sad bu trebale palamide ali ni njih nema. Ovi što ne bacaju mreže u zaliv od po pola kilometra im jbase majku. Mislim svoj ribi
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  16. #91
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Location detect
    Posts
    728
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  17. #92
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Na koji nacin lovis palamidu i sta i na sta se lovi u boku sad na jesen? A mreze u priobalju mi stvarno nisu jasne kako su dozvoljene ali ajde

  18. #93
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,950
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pilicius View Post
    Daj ljudi ima li koga?! Ide li ko gdje i voljan li je iko da to napise?
    Licno , napredovao sam znanjem i tehnikom i obzirom da sam lagano preskocio ovaj spic sezone i da cu za 10-ak dana opet poceti da idem da razmijenimo misljenja da budemo od pomoci jedni drugima a ne sujevjerni, jer mi sa obale ne mozemo izloviti ribe jedan drugom da strahujemo i ne otkrivamo mjesta.
    Mozda i zajedno odemo negdje do primorja!
    Pa...?
    Bio sam u subotu citav dan kroz zaliv,od svitanja do sumraka,i samo smo ulovili dvije male skarpine,uzas !
    Prije toga sam isao 5-6 puta na Adu i svaki put sam solidno prolazio,kao mamac smo koristili morskog crva kojeg smo kopali u port milenu,zagazis do koljena,izbacis lopatom to sto si zahvatio u mulj,a ovaj na suvo vadi crve iz njega... pretezno rade orade,brancini,manje lice,cipoli... ima i zubatica koje se mogu lovit na varalice razne ili jos bolje na zivi mamac,meni su kidale oradu na pola dok sam je izvlacio.




  19. #94
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    oooo mashala mashala i ja sam u zadnje vrijeme stalno bio na veliku plazu i tamanio zubaticu dobro bas na varalice i silikonce, a i sa licama (meni omiljene za jest) sam dobro prolazio opet na varalice razne. jednom bio pored covjeka koji je ulcinjanin i lovio na crve (mada meni vise lice na tvrde stonoge) iz port milene i rezultat je bio taj da je izvadio malu licu i 2 skakavice a ja prosao nikad bolje u zivotu uopste a lovio na varalice. od tad u te krajeve samo varalicarim ali samo tamo i idem pa zato pitam bas ima li gdje drugo sta jer to sto cujem od ljudi koji love sirom primorja da bas se slabo lovi bilo gdje pogotovo u zaliva meni tamo milo ici, mada polako odustajem od nacina ribolova na cekanje, ali brzo ce zima pa ce i toga biti.

  20. #95
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,950
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    isao sam svudje po primorju sa obale,a najbolje prolazim na usce.
    ja ponesm po jedan ili dva stapa za cekanje,i obavezno ponesem i varalicarski pribor,pa i jedno i drugo istovremeno
    najbolje je iz barke,ali ne moze se vazda coek za to iskombinovat ...

  21. #96
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Barka je barka. Znam samo da sam prosle jedeni u budvu od 4-10 ujutru lovio tamo na onaj lukobran sa svake strane, tuka na sve moguce sto se moglo i imao sam kidanje jedno od strane ribe i nista. skakavice tu ne brojim. oko 7-8 prodje mali jedan sa barkom i pendula na istu varalicu kojom sam ja lovim dobar dio tog vremena i ulovi zubaticu pa gofa, na 10m od mjesta dokle ja bacam. prokuvao sam. a pocetkom jula kad sam bio na usce stavio sam zivu skakavicu na cekanje i poslije 3-4 minuta zubatica je gadjala i dok sam je vadio i sajlu je otkinula i sve ponijela. nema veze. dok sam spremao sljedece doslo je 3-4 covjek pored mene na 7-8 metera i zabacili dubinske sa olovom . em nisam mogao ostavit skakavicu da pliva em nisam mogao varalicariti pokupio se i doma posao. od tada samo jedan stap i varalice i sibam preko svih sto su na cekanje na usce sa po 70-100 grama olova. a cekao sam da prodje ovaj spic i svi oni ljudi i camci koji tamo prolaze pa cu jos malo opet tamo. do platamuna da ako dodjem ove zime nekako i to je to.

  22. #97
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja pecam iz dnevne, zabacim kroz prozor. Cijeli dan nista bez mulj. Jednom sam neciju cipelu izvukao
    sent from tabure

  23. #98
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Bio juce na usce na Veliku plazu, bili su dobri talasi, uzburkano more, iako su najavali mirno do malo talasasto sto i jeste bilo duz cijelog primorja osim dolje ali...
    Svakih par puta su mi zubatice pratile varalicu ali nista. Cas sam i na zive skakavice i sarage koje sam ulovio probao na cekanje pa na varalicaranje istim ali...
    Nemirno more strasno.
    U svakom slucaju taj osjecaj kad vidis da ti ona komadina prati varalicu je ludilo.
    Eto malood juce.
    A i u zaliv kod Tivta sam probao juce pola sata na silikonca od 11-11.3o tacno prije onog pljuska i imadoh udar i vucu brancina i poslije jos jedno pracenje ne znam sta.
    Mada i zubatice je vise bilo oko 16-17h nego poslije i uvece.

  24. #99
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,950
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    stvarno je vrhunski osjecaj kad vidis da ti komatina prati varalicu,pa iscekivanje oce li je uzet,uhh...
    desavalo mi se na usce da iskoci pravo put mene,toliko da sam morao da se pomjerim da me ne udari

  25. #100
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    i meni juce ista stvar ali dok su mrezom ljudi okruzili jedno 40m precnika onako sa obale i vadili skakavicu i poneki brancin pa izlecu sve pored mene

Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem plac u Kruče 150m od obale
    By buzzmissman in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 14-08-10, 15:07
  2. K: stap za pecanje
    By Dzoni_cg in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 14-05-09, 21:03
  3. Vizija Crnogorske Obale
    By gos1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 48
    Last Post: 13-04-06, 14:14
  4. gradovi i obale (slicnosti i razlike)
    By Perjanica in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 0
    Last Post: 29-10-04, 14:58
  5. Pecanje...
    By DUKSTER in forum Sve i svašta
    Replies: 35
    Last Post: 28-06-04, 23:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •