Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 31

Thread: MontePass - Prvi crnogorski CV Generator

  1. #1
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default MontePass - Prvi crnogorski CV Generator

    MontePass CV je najnoviji metod sortiranja i prikupljanja, kako ličnih podataka, tako i podataka iz profesionalne sfere. Ono što MontePass čini posebnim jeste njegova sveobuhvatnost.

    MontePass je savremeni oblik CV-a koji olakšava poslovanje i ličnu evidenciju svih dostignuća.
    Sada ste u mogućnosti da napravite kompletan, detaljan i krajnje funkcionalan CV koji mogu da vide poslodavci.

    MontePass-ov CV Vam pomaže da budete konstantno informisani, da budu subjekti pretrage od strane poslodavaca koji trаže određeni kadar za njihove firme i kompanije.

    Izrada MontePass CV-a je besplatna. Naša forma sadrži sve elemente koji su Vam potrebni a najbitinije je da Vaš CV može stalno ažurirati i dodavati nove stavke

    Pogledajte primjer uspješnog napravljenog CV-a ovdje.
    Pogledajte šta MontePass CV sadrži ovdje.

    Nešto više možete pročitati ovdje gdje su dnevne novine Vijesti opisali našu uslugu.
    MontePass - Prvi crnogorski CV Generator
    Od sada posao traži Vas!

    www.montepass.com

  2. #2
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    dopada mi se!

  3. #3
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ko garantuje za tajnost i privatnost nasih podataka?
    I takodje, koja je svrha konkursa, ako bi poslodavci na ovaj nacin birali koga ce da intervjuisu?

  4. #4
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ko garantuje za tajnost i privatnost nasih podataka?
    I takodje, koja je svrha konkursa, ako bi poslodavci na ovaj nacin birali koga ce da intervjuisu?
    Postovani,

    Vjerovatno ste svjesni da se nekad desi da konkursa i nema. Sustina je da mi skracujemo poslodavcima trosak kada traze zaposlenog (nema oglasa u novinama, drugim medijima i slicno) a oni traze potreban kadar. Ako je nekome potreban jedan ekonomista ili informaticar u nasoj bazi ga moze naci za 2 minuta stoga im je lakse da koriste nas sistem a ne da raspisuju konkurs.

    Sto se tice Vasih podataka. Oni su zasticeni i mogu ih vidjeti samo poslodavci. Postoji login forma za fizicka lica i pravna, samo pravna mogu da vide Vas CV.
    Nama ne ide u korist da otkrivamo Vase podatke drugima, stoga su zasticeni.
    MontePass - Prvi crnogorski CV Generator
    Od sada posao traži Vas!

    www.montepass.com

  5. #5
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Vrlo smo svi mi ovdje svjesni sto je najlakse za poslodavce, ali koliko sam upoznat za zakonskom regulativom, poslodavac je obavezan da raspise javni konkurs za radno mjesto koje je upraznjeno.
    Dakle, vasa baza podataka bi mogla da posluzi kao pomocno sredstvo za nalazenje kandidata, tj da se kandidati nadjeni u vasoj bazi pozovu na razgovor zajedno sa ostalima koji su se prijavili na konkurs.

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    887
    Thanks Thanks Received 
    276
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    ne shvatite me pogresno ovo je ok sa jedne strane, ali sta recimo ako moj poslodavac pronadje moj cv?
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  7. #7
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Poslodavac nije obavezan da raspiše konkurs za radno mjesto kada prima vlastitog stipendistu, ako zbog hitnosti posla nije u mogućnosti da raspiše oglas
    (ali najduže do 30 dana) ili kod obavljanja stručnih poslova po osnovu ugovora sa stranim partnerom" Često se poslodavci "vade" na to

    A između ostalog, poslovi (konkursi) se raspisuju na našem sajtu. U sekciji berza poslova koju trenutno rekonstruišemo. A čak i ako taj konkurs se ne pojavi na naš sajt poslodavac uvijek pro-forme postavi taj oglas na sajt Zavoda za zaposljavanje.

    Mislim da su manje bitni tehnički detalji kada se traži zaposleni. Poslodavac traži stručan kadar a mi mu to omogućavamo na jednostavan, brz i efektivan način
    MontePass - Prvi crnogorski CV Generator
    Od sada posao traži Vas!

    www.montepass.com

  8. #8
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VooDooPrle View Post
    ne shvatite me pogresno ovo je ok sa jedne strane, ali sta recimo ako moj poslodavac pronadje moj cv?
    Sajt je kreiran i za ljude koji imaju posao i koji nemaju.

    Jer vi ovaj CV mozete koristiti u mnoge svrhe. Primarno je za posao ali služi i brojne druge stvari.

    Kada kreirate CV vi imate opciju da stavite da ste zaposleni i da "trazite posao" ili "ne trazite"

    Vama niko ne može reći nešto jer mi u našoj bazi već sada imamo CV-e ljudi koji rade u firme koji su ujedno naši partneri.
    MontePass - Prvi crnogorski CV Generator
    Od sada posao traži Vas!

    www.montepass.com

  9. #9
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    887
    Thanks Thanks Received 
    276
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    razumijem ja zdravu logiku i konkurenciju, ali cesto su direktori i sl jako sujetni, iskompleksirani itd (nazalost, ali takva je stvarnost)... mozda je rjesenje da postavite neku vrstu zastite da poslodavac ne moze vidjeti cv nekog ko radi u toj firmi
    za svaki ozbiljniji konkurs ili ozbiljniji cv tajnost podataka je jako bitna
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ok je ideja,samo ste jednu stvar kiksnuli,ovo je CRNA GORA, ako poslodavcu treba ekonomista naci ce ga u roku od 5 minuta,bez vaseg sajta
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A dje se ekonomiste uhvatiste! Od kad je otvoren ovaj topic do mog posta, na CG ulicama je izaslo jos 60 freskih ekonomista...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  12. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hvala bogu više

    Ovo je odlična stvar i svako bi trebao da napravi svoj nalog na bar jednom ovakvom sajtu (ja ih imam bar 5)
    nikad se ne zna

  13. #13
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    vidji primjer cv-a omiljeni sajt facebook, i da zaposlim takvog...............
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  14. #14
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sustina jeste da niko ne gubi ako napravi ovaj CV. Prije svega on je besplatan.

    Za mjesec dana imamo preko 300 CV-a. Poslodavcima ovaj sistem odgovara jer im skracuje vrijeme i troskove a koristan je za vas , jer ako zaista posjedujete odredjene vjestine koje poslodavac trazi vi cete se svakako pojaviti kao potencijalni kandidat.

    I Sparco, mozda poslodavcu moze da zasmeta sto je djevojci ciji smo primjer CV-a stavili omiljeni sajt facebook, ali mu ce mu svakako odgovarati da je njegov potencijalni zaposljeni clan Mense a to definitivno ne moze svako. Poslodavci uglavnom (iz dosadasnjeg iskustva) nisu imali takve predrasude.
    MontePass - Prvi crnogorski CV Generator
    Od sada posao traži Vas!

    www.montepass.com

  15. #15
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Super stvar. Podrška!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    A dje se ekonomiste uhvatiste! Od kad je otvoren ovaj topic do mog posta, na CG ulicama je izaslo jos 60 freskih ekonomista...
    Ekonomiste + Pravnici, svakoga sto poznajem ili je vec zavrsio taj Fax,ili studira trenutno.

    Ideja je sasvim dobra, ali treba dosta truda da se ulaze u to, a sa druge strane slabo ko ce da potrazi online za njihovog buduceg zaposlenika koji ce da ih prosvijetli i pokaze put ka uspjehu. Kakva je situacija u PG, dosta je reci nekome da ta i ta firma treba radnika, za par dana rasirice se kao kuga, nezaposlenost cini cuda. Ako ne to, vec ce oni zaposliti nekog svog pobratima, daljeg rodjaka, itd, a u dosta slucajeva taj "oglas" je cista formalnost, vec je neko izabran.
    Last edited by takemysoulaway; 15-11-11 at 22:01.

  17. #17
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,318
    Thanked in
    2,020 Posts

    Default

    Ideja nije loša. Al' brate, na što liči ovaj primjer CV-a?
    Blijeda kopija European CV formata, uz niz nedopustivih propusta.
    Neozbiljno.


    @MontePass: Što je sa kandidatima bez FB profila?
    Da l' se jednako vrednuju, il' pak prednost imaju oni sa privatnošču na pladnju?
    Last edited by starwalker; 17-11-11 at 13:16.
    The more things change, the more they stay the same.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by takemysoulaway View Post
    Ekonomiste + Pravnici, svakoga sto poznajem ili je vec zavrsio taj Fax,ili studira trenutno.

    Ideja je sasvim dobra, ali treba dosta truda da se ulaze u to, a sa druge strane slabo ko ce da potrazi online za njihovog buduceg zaposlenika koji ce da ih prosvijetli i pokaze put ka uspjehu. Kakva je situacija u PG, dosta je reci nekome da ta i ta firma treba radnika, za par dana rasirice se kao kuga, nezaposlenost cini cuda. Ako ne to, vec ce oni zaposliti nekog svog pobratima, daljeg rodjaka, itd, a u dosta slucajeva taj "oglas" je cista formalnost, vec je neko izabran.
    upravo tako
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

  19. #19
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by takemysoulaway View Post
    Ekonomiste + Pravnici, svakoga sto poznajem ili je vec zavrsio taj Fax,ili studira trenutno.

    Ideja je sasvim dobra, ali treba dosta truda da se ulaze u to, a sa druge strane slabo ko ce da potrazi online za njihovog buduceg zaposlenika koji ce da ih prosvijetli i pokaze put ka uspjehu. Kakva je situacija u PG, dosta je reci nekome da ta i ta firma treba radnika, za par dana rasirice se kao kuga, nezaposlenost cini cuda. Ako ne to, vec ce oni zaposliti nekog svog pobratima, daljeg rodjaka, itd, a u dosta slucajeva taj "oglas" je cista formalnost, vec je neko izabran.

    Svakako da da je to tacno, ali Vi morate da pogledate iz ugla poslodavca. Mislite li vi da je on srecan kad objavi konkurs sto mu se za posao prijavi 300 ljudi a od tih 300 oko 100 prodje prvi krug a u drugi krug prodje 20 i onda on mora da ispituje (psiholoski tesovi) tih 20 ?

    Na ovaj nacin njemu nije potrebno da se "oglas siri kao kuga" jer on preko nase baze zaposljava ko mu odgovara po odredjenim kriterijumima.

    Sto se tice pobratima i daljeg rodjaka, toga ce bit` uvijek i kod nas i svugdje u svijetu.. Ali kad neko (firma) trazi kvalitetan kadar (a rodjak ne zadovljava uslove) vjerujte mi da ce traziti odgovarajuci kadar, (kvalitetetan) a kod nas to radi u roku od 5 minuta. (ne dana)
    MontePass - Prvi crnogorski CV Generator
    Od sada posao traži Vas!

    www.montepass.com

  20. #20
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ideja nije loša. Al' brate, na što liči ovaj primjer CV-a?

    Blijeda kopija European CV formata, uz niz nedopustivih propusta.


    @MontePass: Što je sa kandidatima bez FB profila?
    Da l' se jednako vrednuju, il' pak prednost imaju oni sa privatnošču na pladnju?
    Postovani Starwalker,

    Po kojim to kriterijumima je ovo kopija a da Vi to nemate u istom Word dokumentu gdje kucate Vas CV ? European CV je standard CV-a. Ako European CV sadrzi polje obrazovanje i poslovni info npr. Naravno da cemo i mi to napraviti, necemo pustiti da neko u CV ne moze da unese gdje je radio ili slicno.

    Mi u nasu formu Cv-a imamo i Video CV, upload dokumenata, trbine,seminari,forumi, sportska dostignuca i sekciju vjestine koja ja na naprednom nivou( naspram EU formata)

    Samo ovdje sam Vam naveo nekoliko vidljivih razlika a ima ih jos mnogo.


    Sto se tice FB profila to je bio samo primjer na koji se Sparco nadovezao. Da li neko ima FB ili Twitter profil (posto postoji i to, a to isto nemate u EU formatu) ne igra neku znacajnu ulogu.
    MontePass - Prvi crnogorski CV Generator
    Od sada posao traži Vas!

    www.montepass.com

  21. #21
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontePass View Post
    Svakako da da je to tacno, ali Vi morate da pogledate iz ugla poslodavca. Mislite li vi da je on srecan kad objavi konkurs sto mu se za posao prijavi 300 ljudi a od tih 300 oko 100 prodje prvi krug a u drugi krug prodje 20 i onda on mora da ispituje (psiholoski tesovi) tih 20 ?
    Kako mi ova prica dize pritisak, to je strasno.
    Pa sto ako je tako? Nesto ne vidim kroz svijet da je taj vas sistem rasprostranjen, 'dobri stari' konkursi i intervjui se cijene jos dosta, a ne puke cinjenice samo na papiru. To sto ste sponzorisani od poslodavaca i sto vam sipaju pare ne znaci da treba da ih branite konstantno i da ne mislite svojom glavom, jer je ovdje svima pun ***** crnogorskih feudalaca, pardon, htjedoh reci poslodavaca.

  22. #22
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se tice svijeta i ovoga sistema, ocigledno je da niste zainteresovani i da ste neupuceni.

    Zar mislite da bi neko pocinjao biznis sa sistemom koji nije "raprostranjen" nego bih se nasao pametan da (bas) u Crnoj Gori radi nesto sto nije trend u svijetu?

    Ovdje se ne brane poslodavci nego se prosto prica o sistemu koji stedi vrijeme i novac poslodavacu i koji njemu vise odgovara.

    Da ste sami poslodavac a rekao bih da niste, sami bi ste zakljucili koji Vam sistem vise odgovara.

    A sto se tice "starih intervjua". Ja to ne sporim, neki digitalni format nikad nece zamijeniti fizicku pojavu osobe, ali sustina je da do ovih 20 ljudi preko naseg sistema on dodje odmah, ne ceka nekoliko dana. Kazem 20 jer je to navedeno u primjeru gore.
    Last edited by MontePass; 16-11-11 at 23:17.
    MontePass - Prvi crnogorski CV Generator
    Od sada posao traži Vas!

    www.montepass.com

  23. #23
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,318
    Thanked in
    2,020 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontePass View Post
    Postovani Starwalker,
    Po kojim to kriterijumima je ovo kopija a da Vi to nemate u istom Word dokumentu gdje kucate Vas CV ?
    Nisam siguran da razumijem ovo pitanje.

    Quote Originally Posted by MontePass View Post
    European CV je standard CV-a.
    Ono što sam htio reć' je da se Vi poigravate elementima ECV-a, bez pridržavanja nekih osnovnih pravila. Pa u konačnici, umjesto standardne forme imamo nekakavu improvizaciju. Uvidom u MontePass CV format, lako je zapaziti da sveobuhvatnost iz naslova ne obuhvata, danas najbitniju stavku, tj. radno iskustvo kandidata.
    U vremenima kad se za mjesto obične sobarice traži najmanje tri godine radnog iskustva, Vašim klijentima, čini se kao nebitna stavka. (Sjajna vjest.
    Zbilja bih volio aplicirat' kod takvih, al' odma' na neku moćnu poziciju.)

    Sva iskustva, bilo radna ili obrazovna postignuća navode se obrnutim redosljedom tj. najskoriji uspjesi, npr. prvo fakultet pa onda srednja škola.
    Takođe, umjesto primjera CV-ja, efikasnije je postavit' templtate sa smjernicama i opcijama. Na taj način ćete izbjeći najezdu jednoličnih CV-ja u kojem kandidati ne poznaju ništa drugo osim riječi 'napredno'. A to poslodavcima nimalo neće olakšat' fazu odlučivanja.

    Quote Originally Posted by MontePass View Post
    Ako European CV sadrzi polje obrazovanje i poslovni info npr. Naravno da cemo i mi to napraviti, necemo pustiti da neko u CV ne moze da unese gdje je radio ili slicno.
    Bit je u tome, da ga u primjeru niste predvidjeli. Propust u startu.

    Quote Originally Posted by MontePass View Post
    Mi u nasu formu Cv-a imamo i Video CV, upload dokumenata, trbine,seminari,forumi, sportska dostignuca i sekciju vjestine koja ja na naprednom nivou( naspram EU formata)
    Samo ovdje sam Vam naveo nekoliko vidljivih razlika a ima ih jos mnogo.
    Mene ne zanimaju odstupanja od standarda. Ne volim sveopštu amerikanizaciju. Smatram da je suvišna i u ovom slučaju.
    Držimo se propisanih pravila i sve će biti OK.

    Quote Originally Posted by MontePass View Post
    Sto se tice FB profila to je bio samo primjer na koji se Sparco nadovezao. Da li neko ima FB ili Twitter profil (posto postoji i to, a to isto nemate u EU formatu) ne igra neku znacajnu ulogu.
    Svaka stavka je s razlogom, zar ne?

    Bez uvrede, al' meni se čini da ovaj projekat (kao i većini stvari u ovoj državi) ne vode kompetentni ljudi.

    U svakom slučaju, želim Vam uspijeh u daljem radu.
    The more things change, the more they stay the same.

  24. #24
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Želim da pohvalim ideju i uložen trud... O važnosti/značaju toga da CV privuče pažnju poslodavcu i svojim izgledom i opštom preglednošću govorio sam nedavno na jednoj drugoj temi.
    Najviše od svega mi se dopalo to što i Montepass-ov obrazac sugeriše fotografiju kandidata što se na Zapadu odavno (a i kod nas sve više) podrazumijeva, ali to neće niko od poslodavaca da (rado ili uopšte) kaže u konkursu, a sve kako ne bi bio optužen za diskriminaciju po pitanju spoljnjeg izgleda.
    Ipak, kao neko ko se ovim i profesionalno bavi i ko se CV-ija nagledao tokom godina rada za međunarodno predstavništvo, nek mi se ne ljute idejni tvorci - još tu ima puno da se radi. Ovaj njihov obrazac je jako površan i (pored toga što dozvoljava da se sve unese) nekako kao da sugeriše da je CV tek nešto što treba popuniti koliko se mora (eto, tek da se zadovolji osnovno) i nema drugu svrhu. To je moj utisak (možda i pogrešan) i to svakako ne smije biti način kako će ljud razumijevati smisao CV-ja. Osim što je važno šta u njemu piše, podjednako je važno i da nije suvoparan i sterilan da privuče interesovanje.
    Mada, da budem pošten do kraja - ja sam alergičan na sve serijsko. Volim originalnost u svemu i naježim se kada mi pred oči dođu CV-iji pisani u istoj formi/šemi.
    Volim originalnost i nijesam jedini... Ovo me malo podsjeća na ideju za facebook đe imate profile pojedinaca istaknute na identičnom interfejsu koji ne mogu mijenjati. Ta potreba za "uniformisanjem" (standardizacijom) uništava ljudsku kreativnost i čovjeka svodi na bezličnu gomilu mesa različitog samog u obliku i ličnom imenu.
    Eto,..to je moj skroman sud.
    Još jednom svaka čast za kreativnost i trud i puno sreće i uspjeha želim.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    I ja bih da se pridruzim pohvalama za ideju i definitivno ulozeno vrijeme. Ali...

    Pitanje je koliko se ova prica moze uvezati u cjelokupan sistem. Za pocetak, da li ste razmisljali da na ovu mogucnost ukazete vec srednjoskolcima u skolama? Da ih posjetite da malo promovisete ovaj servis... Mozda treba odvojiti neku svotu za tu vrstu promocije. Da definisete neke ciljne grupe i da se poradi na omasovljavanju.

    Takodje, koliko je uvezan sa zavodom za zaposljavanje? Smatram da vam je to pod obavezno kako bi se ukljucilo sto vise ljudi i da baza podataka bude reprezentativna. Mozda da ste konsultovali Ministarstvo za informaciono drustvo...

    Sto se tice samih informacija u biografiji, definitivno nedostaje radno iskustvo kao drugi najvazniji kriterijum za dobijanje posla, nakon sto je ispunjen tehnicki kriterijum diplome iz odredjene oblasti. Mozda je primjer koji je dat, primjer biografije osoba bez radnog iskustva ali... Radno iskustvo pod obavezno.

    E sad, neko spomenu intervju vs. zaposljavanje na osnovu cv-a... Navedeni su primjeri iz inostranstva, moram da dodam, u prilici sam da vrlo cesto budem ukljucen u angazmane bilo individualne bilo firmi i vjerujte mi, intervjui su OBAVEZNI. Prvi krug skracenja liste je na osnovu cv-a ili prijedloga projekta, ali kada se svede na nekih 30-ak, sve ih zovu telefonom. A nakon toga naprave uzi spisak od par kandidata sa kojima se zatim komunicira lice u lice i to jos kako (mogu sa vama podijeliti i posljednji primjer kojem sam bio svjedok). Govorim o angazmanu na 12-18 mjeseci a ne o neodredjenom... Stojim iza svake ove rijeci. Naravno to su iskustva iz EU ali navodim samo kao primjer.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 10
    Last Post: 02-04-07, 18:28
  2. Rotacija.net - Prvi crnogorski hip-hop portal!
    By j-cob in forum Sve i svašta
    Replies: 0
    Last Post: 01-04-07, 11:24
  3. Prvi crnogorski SF!
    By Prva Bokeška in forum Film
    Replies: 6
    Last Post: 29-03-07, 15:50
  4. Uskoro prvi crnogorski IT magazin [-BIT-]
    By adrenaline in forum Software
    Replies: 115
    Last Post: 27-10-06, 21:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •