Results 1 to 15 of 15

Thread: Miko Elo: Na građanima Crne Gore je da odluče o svojoj sudbini !!

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Miko Elo: Na građanima Crne Gore je da odluče o svojoj sudbini !!

    Na građanima Crne Gore je da odluče o svojoj sudbini

    Petar KOMNENIĆ

    Miko Elo, specijalni izvjestilac Parlamentarne skupštine Savjeta Evrope, koji je nedavno za potrebe ove institucije sačinio izvještaj o referendumskim pravilima u različitim evropskim zemljama, a o kojem treba da raspravlja Parlamentarna skupština Savjeta Evrope, za naš radio kaže da je postojeći crnogorski zakon apsolutno u skladu sa međunarodnim standardima.

    RSE: Gospodine Elo, predsjednik Parlamentarne skupštine Savjeta Evrope Rene Van Der Linden je juče izjavio da bi Crna Gora mogla upasti u nevolje nakon referenduma za nezavisnost. Kako komentarišete taj stav i da li dijelite mišljenje ovog zvaničnika?

    ELO: Ustvari, ne mogu da razumijem pozadinu takve izjave, tako da je za mene veoma teško da se izjasnim da li podržavam taj stav ili ne, ali vam mogu reći da to nije zvaničan stav Parlamentarne skupštine Savjeta Evrope i da ga je, što se mene tiče, veoma teško razumjeti.

    RSE: Specijalni reporter Savjeta Evrope je nedavno izjavio da bi bilo isuviše rizično mijenjati postojeći crnogorski Zakon o referendumu uoči mogućeg izjašnjavanja građana o državnom statusu, dok predstavnici Evropske unije, naročito Havijer Solana, insistiraju da bi taj zakon trebalo da bude adaptiran. Kako to komentarišete i čije preporuke smatrate važnijim, Savjeta Evrope ili Evropske unije?

    ELO: Teško je komentarisati tu izjavu gospodina Havijera Solane, jer je ranije nijesam čuo, baš kao što je i teško porediti važnost mišljenja Savjeta Evrope i zvaničnika Evropske unije. Ne bih vam mogao preciznije odgovoriti na to pitanje.

    RSE: Onda da ovako postavim pitanje. Da li mislite da odredba iz crnogorskog zakona koja predviđa da je za validnost referenduma neophodna izlaznost od 50% + jedan birač u skladu sa evropskim standardima i koji su Vaši argumenti?

    ELO: Po mom mišljenju taj je zakon u potpunosti saglasan sa evropskim standardima. Ustvari, znam da u nekim zemljama članicama Savjeta Evrope uopšte nema cenzusa i postoji puno ljudi u tim zemljama. To znam, jer smo nedavno raspravljali o mom izvještaju koji ne žele da prihvate cenzus. Tako da ne postoji preporuka koliki bi cenzus trebalo da bude da bi referendum bio validan. Crnogorski zakon je tim prije dobar, jer, kao što sam rekao, propisuje više nego zakoni u nekim zemljama članicama Savjeta Evrope.

    RSE: Da li očekujete dalji pritisak Brisela na Crnu Goru da promijeni Zakon o referendumu i možda da još jednom odloži održavanje referenduma koji domaći zvaničnici najavljuju za sljedeću godinu?

    ELO: Teško je to reći i nijesmo raspravljali o toj mogućnosti. Sigurno da ima ljudi i organizacija koje žele da pritisnu Crnu Goru, ali lično mislim da nije na međunarodnoj zajednici da vuče takve poteze. Na građanima Crne Gore je da odluče o svojoj sudbini. Niko to ne može odlučivati i pritiskati Crnu Goru. Ni ja, ni bilo koja od evropskih institucija.

    http://www.danas.org/article/2005/04...f3dbb1a9d.html

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Da bi gradjani odluchivali, moraju posjedovati svijest

    Nema stabilne drzave sa 10% nezadovoljnih.
    Zato je potreban sporazum i dogovor sa opozicijom, o demokratskom referendumu i njihovom uticaju na pravila u skladu sa njihovom snagom i brojem gradjana koji nijesu zadovoljni sa nashim vlastodrshcima.

    OD NAMETA , NEMA SELAMETA.

    Crna Gora je trusno podruchje, prijeko preche, naokolo brze,
    zato vas sve molim u ime male djece i one koja treba da se rode,
    da razmishljamo racionalno i razumno, da ne uchimo od istomishljenika, nego da saslushamo oponente i njihove argumente, da se jednom u dugoj istoriji dogovorimo kao razumni ljudi, da se manjina ne osjeca ugrozenom od vecine od 51%, takvo stanje nas vodi u krvoprolice, a podrshka sa strane nece izostati ako je manjina spremna na nemire, zato je potreban dijalog i dogovor sa svima, ako mislimo mirno izlaziti iz ovog 15 godishnjeg perioda, pogodnog za bijelu kugu i u jednoj i u drugoj drzavi, macehi za narod a majci za vlastodrshce.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Nema stabilne drzave sa 10% nezadovoljnih.
    Нешто је труло у држави Данској.
    10% незадовољних? :roll:

  4. #4
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile uvijek ima nezadovoljnih!

    Smijesno je da je 40% prosrpski orjentisanih vise od 60% ,mislim nidje to nema u svijetu a Srbi zele uvijek neke izuzetke-primjeri su Bosna (33%), Hrvatska (12%), Kosovo (manje od 10%)!

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Dje ima trulezi ima i smrada

    Quote Originally Posted by konstantin
    Нешто је труло у држави Данској.
    10% незадовољних? :roll:
    Danci ne pate od split-indetiteta, isti jezik, ista kultura, , isti monarsi, ista religija sa Shvedskom i Norveshkom, ali je Danac , Danac, Shvedjanin ,Shvedjanin a Norvezanin , Norvezanin, Holga Danac shjedi i odmara u kazamate zamka u Helsingoru, budi se samo kad mu je nacija u opasnosti, mirni, radni i racionalni se bore za sami vrh, socijalnih prava gradjana, ljudskih prava, lokalne samouprave i drugih dostignuca, slobodnih i samostalnih nacija na zelenoj planeti, na pet mil. gradjana osam Nobelovih nagrada, govori puno u kojoj drzavi ima trulezi i chiji se smrad od zrtava shiri, shirom civilizovanog svijeta, da se unuchad ne mogu oprat od sramote za zlochine i divljanje u Evropi.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Danci ne pate od split-indetiteta, isti jezik, ista kultura, , isti monarsi, ista religija sa Shvedskom i Norveshkom, ali je Danac , Danac, Shvedjanin ,Shvedjanin a Norvezanin , Norvezanin, Holga Danac shjedi i odmara u kazamate zamka u Helsingoru, budi se samo kad mu je nacija u opasnosti, mirni, radni i racionalni se bore za sami vrh, socijalnih prava gradjana, ljudskih prava, lokalne samouprave i drugih dostignuca, slobodnih i samostalnih nacija na zelenoj planeti, na pet mil. gradjana osam Nobelovih nagrada, govori puno u kojoj drzavi ima trulezi i chiji se smrad od zrtava shiri, shirom civilizovanog svijeta, da se unuchad ne mogu oprat od sramote za zlochine i divljanje u Evropi.
    Ја се нашалих а ти као семинарски на филозофском факултету. Хтио сам да те питам којих је то 90 % задовољно у Црној Гори?

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Da imamo iskrenu i poshtenu vlast,

    Quote Originally Posted by konstantin
    Ја се нашалих а ти као семинарски на филозофском факултету. Хтио сам да те питам којих је то 90 % задовољно у Црној Гори?
    Da baba ima muda, i da se mi poshteno dogovorimo, koliko ko ima, koliko je ko ukra, kako da raspodijelimo teret, veliku teret na shiroka pleca, a pogurene kichme da ispravimo, parama bogatih i imucnih, koje po zakonima civilizovane evrope uplacuju u budzet Crne Gore, na osnovu izvjeshtaja o lichnom dohodtku, o lichnoj nepokretnoj imovini i lichnoj potroshnji, sa tim novcem se moze rijeshit mnogo nagomilanih problema, kako socijalnih tako infrastrukturalnih, pa da otvorenih karata pitamo gradjane, jesu li za liberalnu ili socijalnu drzavu, jesu li za zajednicu ili za samostalnu Crnu Goru.

    O tome mogu da sanjam, jer gradjanske svijesti nema u Crnoj Gori, svi mute vodu i love u mutnom, pa ko shto uhvati,
    poshteno pa ko koga za****.

    Evo kako bi ja napunio budzet.

    250 000 standbenih jedinica, puta 500 eura = 125 000 000 mil. eura.
    500 000 mobilnih, puta 100 eura= 50 000 000 mil. eura.
    100 000 auta, puta 1000 eura= 100 000 000 mil. eura.
    Neobradjena imanja 1000 eura po hektaru= 50 000 000 mil. eura.

    Dobar dio novca, poslije reshavanja socijalnih problema uloziti u znanje i podrshku maloj privredi, sa kvalifikovanim kadrom i novom tehnologijom, evropa bi shirom otvorila vrata, a ovi gradjani , koji gledaju u majku Rusiju i macehu Srbiji, bi se okrenuli svojoj drzavi i svojim poshtenim vladarima.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Danci ne pate od split-indetiteta, isti jezik, ista kultura, , isti monarsi, ista religija sa Shvedskom i Norveshkom, ali je Danac , Danac, Shvedjanin ,Shvedjanin a Norvezanin , Norvezanin, Holga Danac shjedi i odmara u kazamate zamka u Helsingoru, budi se samo kad mu je nacija u opasnosti, mirni, radni i racionalni se bore za sami vrh, socijalnih prava gradjana, ljudskih prava, lokalne samouprave i drugih dostignuca, slobodnih i samostalnih nacija na zelenoj planeti, na pet mil. gradjana osam Nobelovih nagrada, govori puno u kojoj drzavi ima trulezi i chiji se smrad od zrtava shiri, shirom civilizovanog svijeta, da se unuchad ne mogu oprat od sramote za zlochine i divljanje u Evropi.
    Milovane, slusao sam na TV, je li istina da se danski i norveski, ili norveski i svedski (ne sjecam se tacno),
    manje razlikuju od srpskog i hrvatskog ?

    Razumiju li se Danac i Šved, Norvežanin i Šved ?

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default To su skandinavski dijalekti u tri varijante

    Quote Originally Posted by G R A D
    Milovane, slusao sam na TV, je li istina da se danski i norveski, ili norveski i svedski (ne sjecam se tacno),
    manje razlikuju od srpskog i hrvatskog ?

    Razumiju li se Danac i Šved, Norvežanin i Šved ?
    Ja chitam Frithofa Nansena na Noirveshkom, jer su Norvezani modernizovali pisanje jezika fonetskom izgovoru, zbori ka shto tvorish, razlika je kao izmedju Pashtrovica i Nishicanja iz Zupe Nishicke.

    Supruga i pored znanja Danskog, teshko prati Norveshke i Shvedske filmove bez prevoda, za mene to nije problem, na mom PC su komande na Shvedskom.

    Na Islandu govore skandinavski, ali staru varijantu, ali zahvaljujuci njima su sachuvane nordijske SAGE, (priche) tako da i male nacije odigraju vaznu ulogu u ochuvanju tradicije i istorije nordiskih nacija i naroda.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by G R A D
    Milovane, slusao sam na TV, je li istina da se danski i norveski, ili norveski i svedski (ne sjecam se tacno),
    manje razlikuju od srpskog i hrvatskog ?

    Razumiju li se Danac i Šved, Norvežanin i Šved ?
    Није ваљда да ти тако историјски поткован то не знаш, него мораш "слушати" на телевизији

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konstantin
    Није ваљда да ти тако историјски поткован то не знаш, него мораш "слушати" на телевизији
    Konstantin kad se javi, ka da se niko ne javlja.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Још један новокомпонвани историчар...

  13. #13
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konstantin
    Још један новокомпонвани историчар...
    Ma jok, to je nas Omer! Nema jadnicak para da kupi neku knjigu,pa dos'o da se malo nagadja!

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by milovan
    Danci ne pate od split-indetiteta, isti jezik, ista kultura, , isti monarsi, ista religija sa Shvedskom i Norveshkom, ali je Danac , Danac, Shvedjanin ,Shvedjanin a Norvezanin , Norvezanin, Holga Danac shjedi i odmara u kazamate zamka u Helsingoru, budi se samo kad mu je nacija u opasnosti, mirni, radni i racionalni se bore za sami vrh, socijalnih prava gradjana, ljudskih prava, lokalne samouprave i drugih dostignuca, slobodnih i samostalnih nacija na zelenoj planeti, na pet mil. gradjana osam Nobelovih nagrada, govori puno u kojoj drzavi ima trulezi i chiji se smrad od zrtava shiri, shirom civilizovanog svijeta, da se unuchad ne mogu oprat od sramote za zlochine i divljanje u Evropi.
    **** mi se i za tebe i za Dance i za tvoju bol u dushi zbog napustanja Crne Gore , i lijecenja iste busanjem u grudi junacke, po internet drkalistima(citaj forumima) . Moj licno i vecine gradjana Crne Gore interes jeste da ostanemo u zajednickoj drzavi sa Srbijom. A sto o tome ti i tebi slicni mislite iskreno me ne zanima.

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    **** mi se i za tebe i za Dance i za tvoju bol u dushi zbog napustanja Crne Gore , i lijecenja iste busanjem u grudi junacke, po internet drkalistima(citaj forumima) . Moj licno i vecine gradjana Crne Gore interes jeste da ostanemo u zajednickoj drzavi sa Srbijom. A sto o tome ti i tebi slicni mislite iskreno me ne zanima.

    Jankic je malo nervozan,
    sve manje naroda vjeruje u srpske bajke, pa se iznervira`.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 18:53
  2. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  4. Ustavna Povelja
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 26-12-04, 02:24
  5. 14 mart 2002 dan rodjenja Srbogore
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 16-02-04, 18:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •