KUMROVEC SDPovski, protiv SKANDINAVIZACIJE BALJKANA, BALJKANE MOJ...

af Milovan Jankovic den 7. november 2011 kl. 15:32


Dine ćndringer er blevet gemt.

OSKAR SDPovac
Uz dužno poštovanje Milovane, odavno nijesam pročitao veću količinu netačnih i neistinitih informacija kao u ovih tvojih par redaka no da krenemo redom...Zakon o radu se donosi u Skupštini CG, kao i svi drugi zakoni (osim ako ih neće neko donosit po ulicama, onda je to stvarno zakon ulice). Novi zakon se donosi zato što je stari bio nepovoljan po radnike.
Milovan Brskutski
DONOSITE VI IZ KUMROVECA,DANCI su prije 123 godine, sklopili KOLEKTIVNI UGOVOR IZMEDJU POSLODAVACA I SINDIKATA,bez uplitanja PRLJAVE POLITIKE, imaju FOLISMENA,da ih miri AKO SE ZAOSTRI SITUACIJA,DRZAVA je ZAKONSKI INTERVENISALA U PAR NAVRATA za 123 godine, KOLEKTIVNOG UGOVORA,ne krivim te LICNO, sto ne ZNAS STO JE NORMALNO A STO POSTKOMUNISTICKI I SAMOUPRAVLJACKI.
OSKAR
Promjene sukoji bi poboljšali prava radanika pri nezakonitom otpuštanju, i to u saradnji sa Unijom slobodnih sindikata. većim dijelom dogovorene između sinidikata, poslodavaca i ministarstva, SDP je predložila amandmane
Milovan
U TOM GRMU LEZI ZEC, ali se nas dvojica i dalje ne mozemo SPORAZUMJET,izmedju NAS JE PARTIOKRATSKA PROVALIJA, sjasite vise kumim VAS BOGOM SVE STE DEVASTIRALI I UNISTILI.
OSCAR
Poslodavci su viđeli da im to neće baš odgovarat, pa su "pogurali" ministra da skloni zakon (ka da ga mi ne možemo opet predložit?) onog momenta kad su viđeli da će za amandman glasati i SDP i cijela opozicija, ali i DPS.Interes im je da postojeći status quo ostane i dalje, i to je razumljivo.
Milovan
Niko ih KAO VI NIJE SLUZIO DPSDPovcka KAMARILA,na stetu RADNIKA I SELJAKA, sad ste vi "DOBROTVORI" majko presveta, sto sve cujem i mogu procitat, VALJDA NAROD IMA DVA GRAMA MOZGA I MOZE PROCIJENIT VASU DOBRO DUSNOST, i nije VAS SRAMOTA
OSKAR
. Druga teza oko "prljavih političkih" ruku koje ne daju da se dogovore ti divni poslodavci sa radnicima je budalaština svoje vrste. Do sad je taj dogovor bio monolog poslodavaca i obično se svodio na to da oni traže otpuštanje 200 radnika iz preduzeća, pa da se "dogovore" sa sindikatom da to bude "samo" 100. Naravno, jedina kategorija radnika koje ne može bit otpuštena iz firme su po kolektivnom ugovoru - sidnikalni aktivisti.
Milovan
E tu sam te cekao, DA SDP odredjuje BROJ RADNIKA POSLODAVCU,to je ta KOMUNISTICKA SVIJEST KOJU PREZIREM I MRZIM IZ DNA DUSE,ne moze SDP , biti SELEKTOR BARCELONE , ni DREZGE PIPERSKE, vase PRLJAVE RUKE DALJE OD TRZISTA RADA,VI BRINITE O NEZAPOSLJENIMA I AMBIJENTU ZA VISE RADNIH MJESTA,NIJE VASE DA ZABIJATE NOS, TAMO DJE MU NIJE MJESTO.
OSKAR
Tako da je upravo ovđe trebalo uvesti u priču nekog trećeg kako bi se stanje bar donekle i za budućnost popravilo.Treća je priča oko cijene hljeba i te mantre "o slobodnom tržištu". Pa SDP upravo traži da se pekari ponašaju tržišno - povećali su cijene kad je skočila cijena brašna, uz to im je Vlada dala subvencije na goriva - ima li išta prirodnije nego da sad smanje cijene kad su im svi troškovi pali?! Po tvom mišljenju - ne, jer zagoba "tržište" određuje cijenu (ili su se ušutali svi i uzimaju extra profit svaki dan, uz priču "što je 10 centi", a mi ih još subvencioniramo).
Molovan
E OVO JE ZA ORGAZAM,KOLJEKTIVNA ZAPALJOTKA, KAZI KOLEGAMA IZ SDPa, da OTVORE PEKARE SRAM VAS BILO, DA ZARADE KAPITAL, UMJESTO PRODAVANJA MOODA ZA BUBREGE, KAKO VAS NIJE SRAMOTA MENE NIJE JASNO, I DALI STE SVJESNI KOLIKO STE NEZNAVENI U VEZI TRZISTA I CIJENA. OSKAR PEKARA BURECI ZA VOJVODU.
OSKAR
Eto toliko oko zadnjih par opservacija, a biću slobodan da primijetim da se jednako zaletiš da će bit promjena, socijalnih trvenje, mijenjanja vlasti svakih godinu, dvije dok projekat koji zdušno podržavaš ne ode pod zemlju. Pa opet iznova...prije PZP, danas PVP, razlika je u jednom slovu, politika i priča ista, a sličan će bit i kraj....
Milovan
TRAJETE VI DVIJE DECENIJE,A JA SE NECU PREDAVAT, DOK SE JA NE MASIM NA VAS, I POCNEM VAS JAHAT I CERAT G..... METLOM IZ FOTELJA, AGENCIJA, DIREKCIJA, AERODRUMA I AVIOKOMPANIJA SA KOMPLET FAMILIJOM I PLEMENICIMA I PARTIJCIMA .