Page 132 of 194 FirstFirst ... 3282122128129130131132133134135136142182 ... LastLast
Results 3,276 to 3,300 of 4826

Thread: [SOFTWARE] Pitajte...

  1. #3276
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Postoji li neka DOS komanda kojom mogu da provjerim brzinu protoka ka jednom serveru (sajtu). Dakle brzinu, ne ping.
    Treba mi komanda, jer racunar sa kojeg to treba da se testira nema privilegiju instalacije softvera, a adresa tog sajta je jedina propustena kroz firewall centralnog rutera.

    Ako bi neko iskopao neko korisno rjesenje, bio bih jako zahvalan.
    Smiješ li da podmetneš negi drugi komp (na kome imaš privilegije, neki tvoj laptop) na ip od tog kompa sa koga hoćeš da testiraš? Samo da provjeriš to što te interesuje pa da vratiš dedinu sliku?


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro
    Bolje imat no' nemat....

  2. #3277
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salmajster View Post
    Smiješ li da podmetneš negi drugi komp (na kome imaš privilegije, neki tvoj laptop) na ip od tog kompa sa koga hoćeš da testiraš? Samo da provjeriš to što te interesuje pa da vratiš dedinu sliku?


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro
    To bih vec mogao. Imas li kakav prijedlog?

  3. #3278
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,157
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    To je lako izvodljivo ali je problem to sto ne vjerujem da postoji takav program da ti to odradi. I da postoji, program bi trazio tacan directory do nekog fajla na toj adresi. E sada, rekao si da moras da se ulogujes tako da taj program i da mu stavis adresu nekog fajla na sajtu opet ne moze da ga skine i da izmjeri download speed jer nema pristup(zato sto taj fajl nije dostupan javnosti kao npr slike sa fb-a)

  4. #3279
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    To bih vec mogao. Imas li kakav prijedlog?
    Ako sam dobro skapiro ti imaš na poslu neki komp sa koga pristupaš nekom servisu koji ti kilavo radi pa oćeš da probaš nešto, brzinu, ovo, ono...
    Ajmo vako.... pretpostavljam da u tvrtki đe radiš imaš neku mrežu i da ti računari pristupaju tom nekom servisu preko ie-a i da taj servis ima neki filtering da mu nemože bilo ko pristupiti (ako nema toga onda nemaš problem, samo povežeš na mrežu - preko žice ili wifi, sve jedno neki drugi komp đe imaš admin prava i isprobaš/instaliraš/testiraš to što ti treba).
    Ako tom servisu možeš prići samo sa određenih ip adresa (uključena ograničenja, monitoring, filtering,...) među kojima je tvoj službeni komp (gdje nemaš admin prava - nemožeš ništa instalirati) vidiš koji su mu ip, gw, maska, dns-ovi, ugasiš službeni komp (ili samo otkačiš s mreže) podesiš tvoj komp na taj ip, gw, dns uštekaš na mrežu i cepaš, testiraš. Kad završiš makneš svoj komp i vratiš službeni.
    E sad kvaka... S obzirom da nemaš admin prava vjerovatno je ovo što sam ti reko u tvojoj firmi zabranjeno pa procijeni da li da se upuštaš u ovo (da te ne ufate pa da bude Sale mi reko )


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro
    Bolje imat no' nemat....

  5. #3280
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,033
    Thanks Thanks Given 
    799
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Ping i download speed nisu iste stvari. Zamisli da se povezujes sa serverom koji ti je tu blizu odmah, ping ce biti 1 i konekcija se jako brzo da se otvori, medjutim na sajtu na tome serveru(sajt koji si zahtijevao) ima ogroman sadrzaj(klipovi skripte slike animacije itd). Ti ces momentalno biti povezan sa serverom, ali dok skines sve te podatke trebace dosta vremena, tako da iako si se odma povezao cekaces jos u zavisnosti od download brzine.



    E jbg onda, bas si u zeznutoj situaciji. Postoji i mogucnost da se povezes na ruter(ukucas default gateway u browser), default gateway je na 90% modela rutera 192.168.1.1 a ukoliko nije to onda pogledaj koji je preko ipconfig komande u cmd-u. Ukoliko vam je ISP Telemach ili M:Tel neces imati potrebu da se logujes preko username-a/sifre vec odmah imas pristup. Tu mozes uci i pregledati postavke za Bandwith Control(Uglavnom tu se podesavaju pravila za download/upload speed za sve/odredjene racunare na mrezi)
    Tu mozes da vidis maksimalan upload/download speed i tako ces imati dokaz. Pretpostavljam da ti je zabranjeno(a mozda nije ni pomenuto) da pristupis ruteru od strane nadleznih ali eto ako vec oces da probas imas i tu opciju.
    Nisu iste stvari ali su povezane. Ako je kasnjenje malo i ti imas brzu internet vezu onda download zavisi samo od servera sa koga preuzimas nesto. Ti rece da to nisu veliki fajlovi samo tekst...

  6. #3281
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salmajster View Post
    Ajmo vako.... pretpostavljam da u tvrtki đe radiš imaš neku mrežu i da ti računari pristupaju tom nekom servisu preko ie-a i da taj servis ima neki filtering da mu nemože bilo ko pristupiti (ako nema toga onda nemaš problem, samo povežeš na mrežu - preko žice ili wifi, sve jedno neki drugi komp đe imaš admin prava i isprobaš/instaliraš/testiraš to što ti treba).
    Ako tom servisu možeš prići samo sa određenih ip adresa
    Nema ogranicenja sto se IP adresa tice. Moze sajtu pristupiti svaki komp u koji se ubode mrezni kabal.
    ali se iz sigurnosnih razloga moze otvoriti samo taj sajt.

    Ja dakle mogu doci do nekog od tih racunara izvaditi mu mrezni kabal kolko da bih testirao, ubo ga u moj lap top koji ima sva korisnicka prava.
    Samo i dalje ne znam sto dalje da cinim

  7. #3282
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,157
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salmajster View Post
    Ako sam dobro skapiro ti imaš na poslu neki komp sa koga pristupaš nekom servisu koji ti kilavo radi pa oćeš da probaš nešto, brzinu, ovo, ono...
    Ajmo vako.... pretpostavljam da u tvrtki đe radiš imaš neku mrežu i da ti računari pristupaju tom nekom servisu preko ie-a i da taj servis ima neki filtering da mu nemože bilo ko pristupiti (ako nema toga onda nemaš problem, samo povežeš na mrežu - preko žice ili wifi, sve jedno neki drugi komp đe imaš admin prava i isprobaš/instaliraš/testiraš to što ti treba).
    Ako tom servisu možeš prići samo sa određenih ip adresa (uključena ograničenja, monitoring, filtering,...) među kojima je tvoj službeni komp (gdje nemaš admin prava - nemožeš ništa instalirati) vidiš koji su mu ip, gw, maska, dns-ovi, ugasiš službeni komp (ili samo otkačiš s mreže) podesiš tvoj komp na taj ip, gw, dns uštekaš na mrežu i cepaš, testiraš. Kad završiš makneš svoj komp i vratiš službeni.
    E sad kvaka... S obzirom da nemaš admin prava vjerovatno je ovo što sam ti reko u tvojoj firmi zabranjeno pa procijeni da li da se upuštaš u ovo (da te ne ufate pa da bude Sale mi reko )


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro
    Objasnio je lik u jednom od postova. Servis moze da koristi bilo ko, samo sto su mu potrebni username i password da bi se loginovao. Ruter(tj firewall na ruteru) dozvoljava samo pristup tom odredjenom sajtu, znaci on ne moze da pristupi nijednom drugom sajtu sa te citave mreze(jer je tako konfigurisano). Takodje, download/upload brzina je ogranicena za sve racunare. Kao sto rekoh, moze da se poveze na ruter i sam sve provjeri.

  8. #3283
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _Djuka_ View Post
    Attachment 158198
    Da li je neko od vas forwardovao portove preko 4g rutera Huawei B315S-22 (telekom mobilni internet) ?
    Podesih sve ali ne radi... :/
    NATovanje ne radi na 4G, kod nijednog operatora

  9. #3284
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    1,048
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Nema mi spasa...?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #3285
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,744
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ko radi povracaj podataka sa hard diska u Pg?
    Iskljucenje mozga samo osta.

  11. #3286
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Probaj u Cikom ili Tagor. Uglavnom skoro svi servisi za racunare, ocim ako HDD nema fizicko ostecenje pa treba intervencija u tom smislu, ond aiko da ja znam.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  12. #3287
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Nepo servis.

    Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
    War. War never changes.

  13. #3288
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Probaj u Cikom ili Tagor. Uglavnom skoro svi servisi za racunare, ocim ako HDD nema fizicko ostecenje pa treba intervencija u tom smislu, ond aiko da ja znam.
    E pa nadje koga da preporucis, veze nemaju, amateri ali u pravom smislu rijeci.

    Pravac BG ako te interesuje iole ozbiljno vracanje podataka - ako su podaci vrlo bitni, ugasi racunar, izvadi disk i ne koristi dati disk uopste do trenutka vracanja podataka.

    Takodje mozes sam da probas vracanje putem GetDataBack ili Zar Data Recovery tako sto ces date programe instalirati na drugom racunaru i pustiti ih da odrade svoj posao 5-6 dana, ako poslije datog perioda ne mozes da vratis podatke, onda se isti ne mogu vratiti softverskim putem, nego je potrebno kacenje na specijalizovane kartice za vracanje podataka (date kartice pomazu i u slucaju fizickog ostecenja diska - korupcije konfiguracione zone diska - flash cipa, ostecenja glave, servo motora i sl.), ili obrada diska u Clean Lab-u.
    Last edited by techlinkit; 28-06-18 at 22:30.

  14. #3289
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Sto se tice Cikoma, saradjivao sam sa njima od '97 i znam kad je cijela firma bila 3 coeka. Nikad, ali nikad mi se nije desilo da mi nijesu zavrsili posao kako treba. Danas su po fininasijskim mjerilima najveca i najjaca IT firm au CG. Sto se tice izrabljivanja, ne znam, ali znam d askoro polovina radnika tamo radi vise od 10 godina, neki i 20. Da tako izrabljuju ne bi oni ostajali toliko dugo..mislim. Ne kazem da sam u pravu, samo prenosim moje licno iskustvo
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  15. #3290
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Sto se tice Cikoma, saradjivao sam sa njima od '97 i znam kad je cijela firma bila 3 coeka. Nikad, ali nikad mi se nije desilo da mi nijesu zavrsili posao kako treba. Danas su po fininasijskim mjerilima najveca i najjaca IT firm au CG. Sto se tice izrabljivanja, ne znam, ali znam d askoro polovina radnika tamo radi vise od 10 godina, neki i 20. Da tako izrabljuju ne bi oni ostajali toliko dugo..mislim. Ne kazem da sam u pravu, samo prenosim moje licno iskustvo
    Zna citava CG kako radi C******IT firma i njihovi radnici, sto se tice ostajanja, hipoteticki recimo da pojma nemas o nicemu, nemas neke specijalne sposobnosti ili znanje, a da nemas drugi posao, niti druge opcije, a zaposljen si preko nepotizma, bi li i ti ostao tu jer nema bolje ? Ovo je slucaj sa vecinom radnika u CG barem kod privatnika.

    Sto se tice finansijskih mjerila zna se kako se dobijaju svi krupni IT tenderi u CG i preko koje grupe ljudi to ide, tako da je to slab argument u CG za bilo koju firmu koja kaze da je krupna. Mogao bi svako da prica da je najveci kad mu se servira trziste na tacni, i sa jos 3-4 firme drzi oligopol, a u nekim oblastima i monopol.
    Last edited by techlinkit; 28-06-18 at 22:42.

  16. #3291
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Hipoteticki mozemo sad poci u nedogled, sto bi bilo kad bi bilo. Ja ti pricam moje iskustvo sa njima. I daleko od toga da oni pojma nemaju, tesko d amoze biti neko d aradi 15 godina posao i da mu neko kaze da pojma nema. Da je sve tako kako pricas, ne bi bili broj 1 u CG. Sto se nepotizma tice, 90% radnika je izPljevalja, ka im gazda Ali svaka mu cast na tome, to je za postovanje. Imam blagi osjecaj da su ti se nesto dobro zamjerili pa tako pricas za njih. Ali dobro, nemamo svi ista iskustva u poslu sa istim ljudima.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  17. #3292
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Hipoteticki mozemo sad poci u nedogled, sto bi bilo kad bi bilo. Ja ti pricam moje iskustvo sa njima. I daleko od toga da oni pojma nemaju, tesko d amoze biti neko d aradi 15 godina posao i da mu neko kaze da pojma nema. Da je sve tako kako pricas, ne bi bili broj 1 u CG. Sto se nepotizma tice, 90% radnika je izPljevalja, ka im gazda Ali svaka mu cast na tome, to je za postovanje. Imam blagi osjecaj da su ti se nesto dobro zamjerili pa tako pricas za njih. Ali dobro, nemamo svi ista iskustva u poslu sa istim ljudima.
    Ne znam sto bi ljudi uljepsavali stvari - sto bi rekli. Sto se tice toga da neko radi posao 15 god. to je tek argument koji nema veze ni sa cim. Evo primjer ako radis posao na trzistu na kojem nema ko da provjeri kvalitet tvog rada (nema revizije, nema inspekcije, sertifikacionog tijela ili nekoga ko moze da izmjeri efekte tvog rada), a svi su ti klijenti unaprijed namjesteni i iste ne interesuje kvalitet tvog rada, jer se isti klijenti hipoteticki finansiraju iz drzavnog budzeta recimo, i svi dati poslovi su u stvari jedna vrsta tunela za izvlacenje novca iz budzeta, da li bi i onda rekao da je firma dobra ako radi 15-20 god. Oni koji se bave finansijama i ispitivanjem istih znaju kako date strukture funkcionisu.

    Inace po cemu mjeris da je neko br.1 - konkretno u IT-u - koja su to dostignuca, naucni radovi, strucni projekti u IT-u, razvijeni proizvodi (hardver, globalno plasirani servisi). Potrazi malo po internetu ako se razumijes, pa pogledaj kako rade IT firme u inostranstvu, znas li sto je CG za IT u odnosu na razvijeni svijet, nijesmo ni zrno pijeska u pustinji po svim modernim mjerilima. Hipoteticki da se skupi grupa ljudi na jednom mjestu, a da citava grupa pojma nema ni o cemu, kako izmjeriti ko je tu br.1 i po cemu je br. 1
    Last edited by techlinkit; 28-06-18 at 20:54.

  18. #3293
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Ja sam napisao da je u CG broj jedan, nisam uporedjivao sa ostatkom svijeta. Znam ja vise nego dobro sto je Crna Gora u IT sektoru u odnosu na svijet (sudeci po tvojoj prici, mislim da imam vise staza nego ti godina). Ali eto posto se ti, vidim, razumijes, navedi mi ti par privatnih IT firmi u CG koje pisu naucne radove, proizvode i unapredjuju hardver. NA kraju sve se svodi na finansijsku dobit. Onaj koji ima najvise para na racunu je najbolji. Svima je to osnovni cilj. Dobijaju neke od najvecih projekata, jedni su onih sa najvecom prodajom. Ali ti mnogo hipoteticki razmisljas i kao sto rekoh ocegledna pozadina tvoje price. Ne bih te vise zadrzavao.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  19. #3294
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Ja sam napisao da je u CG broj jedan, nisam uporedjivao sa ostatkom svijeta. Znam ja vise nego dobro sto je Crna Gora u IT sektoru u odnosu na svijet (sudeci po tvojoj prici, mislim da imam vise staza nego ti godina). Ali eto posto se ti, vidim, razumijes, navedi mi ti par privatnih IT firmi u CG koje pisu naucne radove, proizvode i unapredjuju hardver. NA kraju sve se svodi na finansijsku dobit. Onaj koji ima najvise para na racunu je najbolji. Svima je to osnovni cilj. Dobijaju neke od najvecih projekata, jedni su onih sa najvecom prodajom. Ali ti mnogo hipoteticki razmisljas i kao sto rekoh ocegledna pozadina tvoje price. Ne bih te vise zadrzavao.
    Izvini ako te je pogodila moja analiza. Posmatram objektivno stvari, svi krupni IT projekti u CG su namjesteni, to i ptice na grani znaju vise, unazad 30 god. Pa valjda se prvo pravi hipoteza pa se onda ista dokazuje, a pogotovo u poslovima diskutabilnog kvaliteta (tamo dje ima gradjana naravno, i vladavine prava), sta je problem sa datim pristupom Ili mozda trebamo svi isto da mislimo kao roboti, i da slijepo slusamo sta nam neko kaze, reklamira, uljepsava i sl. Ti mora da imas neke veze sa datom firmom/ili firmama (i licne koristi od istih) cim tako burno reagujes. Vidim da tebi, kao i vecini u CG, nedostaje kritickog misljenja. Inace je u svim normalnim drustvima kriticko misljenje vrlo prihvaceno, jer se samo uz pomoc istog ide naprijed. Samo sam savjetovao covjeku da se ne zajebe, nista licno drug
    Last edited by techlinkit; 28-06-18 at 21:38.

  20. #3295
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Hahahahaaha, dijete drago, pojma ti o zivotu nemas, a ne o meni. Podrzavam svako kriticko misljenje koje je zasnovano na cinjenicama a ne na pricama rekla kazala. Ako imas neke dokaze oko namjestanja projekata, rado bi ih volio vidjeti. Ima ovdje ljudi koji me licno znaju, i znaju imam li ili nemam kritickog misljenja. Ne pricam hipoteticki i ne pricam "rekla kazala" i ne zasnivam misljenje na pretpostavkama i teorijama zavjere, nego na licnom iskustvu. I da, imam veze sa tom firmom jer saradjujuci svojevremeno sa njima, sa nekima sam se sprijateljio i izuzetno ih cijenim kao ljude.Veliki je broj ljudi koju svoju nesposobnost brane i nerad brane na nacin sto ljubomorno opanjkavaju one uspjesne. Bas smo lose drustvo postali.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  21. #3296
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Hahahahaaha, dijete drago, pojma ti o zivotu nemas, a ne o meni. Podrzavam svako kriticko misljenje koje je zasnovano na cinjenicama a ne na pricama rekla kazala. Ako imas neke dokaze oko namjestanja projekata, rado bi ih volio vidjeti. Ima ovdje ljudi koji me licno znaju, i znaju imam li ili nemam kritickog misljenja. Ne pricam hipoteticki i ne pricam "rekla kazala" i ne zasnivam misljenje na pretpostavkama i teorijama zavjere, nego na licnom iskustvu. I da, imam veze sa tom firmom jer saradjujuci svojevremeno sa njima, sa nekima sam se sprijateljio i izuzetno ih cijenim kao ljude.Veliki je broj ljudi koju svoju nesposobnost brane i nerad brane na nacin sto ljubomorno opanjkavaju one uspjesne. Bas smo lose drustvo postali.
    Kakva reakcija na licnom nivou, nemoj se previse opterecivati, kazu da je lose za pritisak. Inace, i Rimsko carstvo je palo, pa ce i mladi, lijepi, pametni i tzv. domaci "uspjesni" - kako ih nazva, jednog dana u istoriju. Samo bez nervoze, laganim tempom, los nam je zdravsteni sistem pa nema ko da lijeci visok pritisak.

    Inace, daleko bilo da tezim mediokritetima, u bilo kom smislu
    Last edited by techlinkit; 28-06-18 at 23:23.

  22. #3297
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    PDF Politika je malo nize
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  23. #3298
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    PDF Politika je malo nize
    Ozbiljno, nijesam znao To je taj intelekt, zdrav razum, rezonovanje, kultura i sl.
    Last edited by techlinkit; 28-06-18 at 22:56.

  24. #3299
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,157
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    A nadam se da pod krupnim IT projektima ne spada podesavanje racunarskih mreza, jer kolko sam vidio u CG to je jedina stvar koju 'donekle' neko zna da uradi. Tuzno je kad dodje zaposleni od nekih internet provajdera i ne zna nista da uradi na ruteru osim da ga restartuje/resetuje.

  25. #3300
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    A nadam se da pod krupnim IT projektima ne spada podesavanje racunarskih mreza, jer kolko sam vidio u CG to je jedina stvar koju 'donekle' neko zna da uradi. Tuzno je kad dodje zaposleni od nekih internet provajdera i ne zna nista da uradi na ruteru osim da ga restartuje/resetuje.
    Generalno sad svi internet provajderi uzimaju za date poslove podizvodjace pa onda isti salju radnike na teren, jbga daju im sablon sto i kako i to je to. Inace i poslovi sa razvojom mrezne infrastrukture su kao sto si i sam rekao, evo domaci provajderi nijesu sposobni toliko vremena da izgrade lokalno cvoriste (tzv. IX), dje mogu i lokalni provajderi, i firme, kao i internacionalni provajderi da se zakace. To je jedan od preduslova da se internet tehnologije i servisi brze razvijaju. Nesto su kao poceli ali mrka kapa. Inace se praktikuje da se prikljucenje na data cvorista omoguci besplatno za lokalnu razmjenu podataka, kao i prema internetu za odredjenu kategoriju i kolicinu saobracaja - ovo praktikuju u inostranstvu kako bi se podstakao razvoj informacionih usluga.
    Last edited by techlinkit; 29-06-18 at 20:42.

Page 132 of 194 FirstFirst ... 3282122128129130131132133134135136142182 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 56964
    Last Post: Today, 22:07
  2. [HARDWARE] Pitajte...
    By Dutch in forum Hardware
    Replies: 4908
    Last Post: Today, 18:59
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00
  5. Pitajte
    By IndijskaKonoplja in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 02-11-10, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •