Page 120 of 194 FirstFirst ... 2070110116117118119120121122123124130170 ... LastLast
Results 2,976 to 3,000 of 4826

Thread: [SOFTWARE] Pitajte...

  1. #2976
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    20 10 ulica
    Posts
    2,918
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    https://imgur.com/a/rTOAQ

    zna li ko kako ovo da rijesim PUBG je u pitanju... probao sam da reinsaliram verifikujem ne pomaze...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	sas.jpg 
Views:	45 
Size:	4.4 KB 
ID:	154422  
    tutti quanti cantano e bevono per te!

  2. #2977
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,074
    Thanks Thanks Given 
    437
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    117 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bole_pfc View Post
    https://imgur.com/a/rTOAQ

    zna li ko kako ovo da rijesim PUBG je u pitanju... probao sam da reinsaliram verifikujem ne pomaze...
    Ukucaj na google naziv puni ovog fajla sve sa .dll, ima baza na internet ovih fajlova samo ga skines i ubacis u folder dje ti je instalirana igrica ja sam iz par navrata tako resavao za neke igrice

    Sent from my MI 5 using Tapatalk

  3. #2978
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    20 10 ulica
    Posts
    2,918
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djuka26 View Post
    Ukucaj na google naziv puni ovog fajla sve sa .dll, ima baza na internet ovih fajlova samo ga skines i ubacis u folder dje ti je instalirana igrica ja sam iz par navrata tako resavao za neke igrice

    Sent from my MI 5 using Tapatalk
    ne moze opet...
    tutti quanti cantano e bevono per te!

  4. #2979
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,074
    Thanks Thanks Given 
    437
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    117 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bole_pfc View Post
    ne moze opet...
    http://www.thewindowsclub.com/the-pr...dll-in-missing
    Probaj ova dva zadnja predloga sa ovog linka, ako ne uspije daako se neko javi ko zna

    Sent from my MI 5 using Tapatalk

  5. #2980
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,751
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Samo sto ce vjerovatno trazit posle jos .dll-ova.
    Forever young, i want to be forever young

  6. #2981
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bole_pfc View Post
    https://imgur.com/a/rTOAQ

    zna li ko kako ovo da rijesim PUBG je u pitanju... probao sam da reinsaliram verifikujem ne pomaze...
    Makni i reinstaliraj opet Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package.

  7. #2982
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Makni i reinstaliraj opet Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package.
    a probaj i stavit 2015 Redistributable pckg.:

    https://www.microsoft.com/en-us/down....aspx?id=48145

  8. #2983
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    20 10 ulica
    Posts
    2,918
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    eo ovako sam rijesio sinoc posle 2 sata problem, prvo neki repair za windows update, pa onda update windows nekoliko stavki je ih je bilo masu pa nije mogao odjednom ;D
    onda sam reinstalirao visual c++ mislim 17 i pororadila je igra... mada svejedno moram reinstalirat komp tako da sam se namucio
    tutti quanti cantano e bevono per te!

  9. #2984
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    explorer.exe stalno blokira i restartuje se cim se upali komp.znaci svaki put cim se restartuje odma blokira i opet se restartuje i tako sve u krug.ne moze nista da se klikne.kako da se rijesi taj problem?

  10. #2985
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tote a.k.a Qler View Post
    explorer.exe stalno blokira i restartuje se cim se upali komp.znaci svaki put cim se restartuje odma blokira i opet se restartuje i tako sve u krug.ne moze nista da se klikne.kako da se rijesi taj problem?
    Ako nije bed sektor na disku ne baš jednostavno. Moraš da podigneš sistem sa nekog butabilnog medija tipa hirens i iskopiraš ručno explorer.exe sa druge lokacije u zavisnosti od toga koji ti je windows instaliran. Kod 10 x64 imaš identičan explorer.exe u c:\windows|winsxs folderu pod amd64-microsoft-windows-explorerblablabla... i njega iskopiraš u c:\windows

  11. #2986
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moguce da je bad sektor jer je poceo da se kvari ...windows 7 pro je u pitanju....dje bi mogo nac bas za njega explorer.exe ? jer sam probao da prebacim sa ultimete ali nije radilo

  12. #2987
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tote a.k.a Qler View Post
    explorer.exe stalno blokira i restartuje se cim se upali komp.znaci svaki put cim se restartuje odma blokira i opet se restartuje i tako sve u krug.ne moze nista da se klikne.kako da se rijesi taj problem?
    Spusti Win 7 u safe mod pa vidi da li tamo radi kako treba. Tesko da je bad sector bas tamo gdje je explorer.exe
    Najprije ce biti da ti se za explorer.exe bio zakacio neki malware pa ga je antivirus prilikom ciscenja ostetio, a ostetio je i stosta u registrima.

    Fino ti kreni cistu instalaciju sa dvd ili usb, i ima da ti sve proradi kako treba. Nejasno mi je da nijesi povremeno radio hd sentinel test (i trial verzija je odlicna) da znas kakvo ti je stanje hard diska. Kad uradis novu instalaciju, obavezno proveri, pri tom hd sentinel odmah uninstaliraj da ne opterecujes ni masinu ni OS.

    Naravno, prije nove instalacije, skloni podatke negde pa posle vrati. Ako je Health ispod 90%, zaboravi taj hard, spasavaj podatke i kupuj drugi, ovaj moze jos neko vrijeme raditi kao Data disk, nikako kao sistemski.

  13. #2988
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i u safe mode isto se desava....sacuvani su podaci a ne bih jos novu instalaciju zbog programa

  14. #2989
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    Spusti Win 7 u safe mod pa vidi da li tamo radi kako treba. Tesko da je bad sector bas tamo gdje je explorer.exe
    Najprije ce biti da ti se za explorer.exe bio zakacio neki malware pa ga je antivirus prilikom ciscenja ostetio, a ostetio je i stosta u registrima.

    Fino ti kreni cistu instalaciju sa dvd ili usb, i ima da ti sve proradi kako treba. Nejasno mi je da nijesi povremeno radio hd sentinel test (i trial verzija je odlicna) da znas kakvo ti je stanje hard diska. Kad uradis novu instalaciju, obavezno proveri, pri tom hd sentinel odmah uninstaliraj da ne opterecujes ni masinu ni OS.

    Naravno, prije nove instalacije, skloni podatke negde pa posle vrati. Ako je Health ispod 90%, zaboravi taj hard, spasavaj podatke i kupuj drugi, ovaj moze jos neko vrijeme raditi kao Data disk, nikako kao sistemski.
    Kako će ga podići u Safe modu kad je i u njemu neophodan Explorer? Ko kaže da bad sector ne može da bude baš tamo gdje je explorer exe. Ja sam imao slučaj da je Explorer zauzimao 100% Cpu zbog 4kb bad sectora na disku koji su bili popravljivi i više se nikad nisu pojavili , znači HDD nije bio fizički oštećen na tom mjestu. Mašina je naravno radila užasno sporo ali se nije rušila, većina AV programa nije našla nikakvu infekciju. Nakod regeneracije sve je proradilo kako treba.

  15. #2990
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tote a.k.a Qler View Post
    i u safe mode isto se desava....sacuvani su podaci a ne bih jos novu instalaciju zbog programa
    Ako nisi vičan tome da sam kreiraš butabilni usb disk i pokreneš neophodne programe da to popraviš ponesi u neki servis. To ne možeš da riješiš tu na forumu.

  16. #2991
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tote a.k.a Qler View Post
    i u safe mode isto se desava....sacuvani su podaci a ne bih jos novu instalaciju zbog programa
    Nemas nikakvog izbora. Reinstalacija Win7 sa istalacijom svih programa ne moze trajati duze od par sati a miran si par godina. Jedino instalacija win update traje malo duze ali to mozes i kasnije. Napravi potom image kopiju kada instaliras bas sve potrebne programe pa ces moci u perspektivi osposobiti windows sa sve programima jako brzo. Mnogo je dobro sto si na vrijeme sklonio podatke na bezbjedno. Ako ne znas napraviti butabilni usb (pomocu rufusa je jako prosto ako imas instalacioni iso) mozes i sa dvd-a uraditi tu reinstalaciju samo u biosu ploce podesi First Boot Device: dvd rom. Znaci treba ti butabilni win7 dvd i samo naprijed, sto pre ovo uradis pre ces znati na cemu si.

  17. #2992
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,618
    Thanks Thanks Given 
    270
    Thanks Thanks Received 
    355
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Zbilja, koristi li ko popcorn vise? Ja ovu zadnju verziju imam al cini mi se na svaki film/seriju mi je subtitle out of sync? Nebitno engleski il srpski ili hrvatski. Znam da imaju neke verzije da pomjeras offset, ali uglavnom su te dje ti nudi da skines neki njihov VPN - al su to uglavnom neke "druge" verzije. Ima li rjesenja za ovo? Mada cu probat posle da reinstaliram pa dako proradi...

  18. #2993
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tote a.k.a Qler View Post
    moguce da je bad sektor jer je poceo da se kvari ...windows 7 pro je u pitanju....dje bi mogo nac bas za njega explorer.exe ? jer sam probao da prebacim sa ultimete ali nije radilo
    Ako si u PG donesi da bacim pogled na taj bezobrazni explorer.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  19. #2994
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Ko kaže da bad sector ne može da bude baš tamo gdje je explorer exe. Ja sam imao slučaj da je Explorer zauzimao 100% Cpu zbog 4kb bad sectora na disku koji su bili popravljivi i više se nikad nisu pojavili , znači HDD nije bio fizički oštećen na tom mjestu. Mašina je naravno radila užasno sporo ali se nije rušila, većina AV programa nije našla nikakvu infekciju. Nakod regeneracije sve je proradilo kako treba.
    To nije ni bio bad sector, kad je defektan explorer.exe i svi programi koji su radili pod Windowsom su imali defektno ocitavanje pa i sentinel ili hd tune. HDD regeneratori su igracka za djecu, dovoljno je bilo da prilikom nove instalacije uradis format te particije i taj bad sector bi volsebno nestao. Bad sector je nepopravljivo ostecenje hard diska koje se moze jedino iseci da ostane na novoj particiji koja se potom rasparticionira i igla hard diska jednostavno zaobilazi taj deo…

  20. #2995
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    To nije ni bio bad sector, kad je defektan explorer.exe i svi programi koji su radili pod Windowsom su imali defektno ocitavanje pa i sentinel ili hd tune. HDD regeneratori su igracka za djecu, dovoljno je bilo da prilikom nove instalacije uradis format te particije i taj bad sector bi volsebno nestao. Bad sector je nepopravljivo ostecenje hard diska koje se moze jedino iseci da ostane na novoj particiji koja se potom rasparticionira i igla hard diska jednostavno zaobilazi taj deo…
    E dobro da si me edukovao iglo moja.

  21. #2996
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,123
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    Bad sector je nepopravljivo ostecenje hard diska koje se moze jedino iseci da ostane na novoj particiji koja se potom rasparticionira i igla hard diska jednostavno zaobilazi taj deo…
    Imas li da preporucis neki program kojim se ovo moze zavrsiti?

  22. #2997
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Imas li da preporucis neki program kojim se ovo moze zavrsiti?
    Partition magic ako hoces da radis ovo iz Windowsa npr. Doduse, moze i bez ikakvog programa, dovoljan je samo Windows. Znaci, ako je radjen scan HDD pa je npr sentinel nasao na njemu bad sector, prvo moras skloniti sve podatke na njega pa ga formatirati. Format ce da ukloni lazne bs ako ih ima, onda ces da ponovis full scan i da tacno vidis gdje se stvarni bs nalazi. Ako je npr bs negde na polovini hard diska a on je veliki 500gb, onda pravis tri particije, jednu od 250gb, drugu od 10gb, trecu od 240gb. Ideja je da potrefis da bs bude na ovoj maloj particiji od 10gb i ako jeste jednostavno ides Delete partition i obrises je tako da sada umjesto jedne particije sa pocetka od 500Gb, imas jednu od 250 na koju kasnije instaliras system i drugu od 240 koju naimenujes kao Data i koristis za podatke.

    Ovo sve mozes obaviti iz Windowsa ako udjes: Administrative Tools/Computer Menagement/Disk Menagement (ovde imas sve opcije, od pravljenja nove particije do brisanja postojece) samo vodi racuna na kom hardu izvodis ove radnje.

  23. #2998
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,123
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Mislio sam da ima neko jednostavnije rjesenje, tj da se lokacija sa bs jednotavnije izoluje, bez cijepanja particija, pogadjanja lokacije bs i ostale rabote "pjeske".
    Moze li nacina da se to napravi bez da se na kraju dobiju dvije particije, nego da ostane jedna, a bs je ipak izolovan?
    Je li se stizalo dotle u razvoju?

  24. #2999
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Mislio sam da ima neko jednostavnije rjesenje, tj da se lokacija sa bs jednotavnije izoluje, bez cijepanja particija, pogadjanja lokacije bs i ostale rabote "pjeske".
    Moze li nacina da se to napravi bez da se na kraju dobiju dvije particije, nego da ostane jedna, a bs je ipak izolovan?
    Je li se stizalo dotle u razvoju?
    Nazalost nema drugog nacina. Muka je kada recimo imaju tri ili cetiri bs na razlicitim mjestima na hdd, pa se pravi po 5 - 6 ili vise particija i na kraju se ove sa bs rasparticionisu. Uzmi ipak u obzir da ovo kada se odradi, hard ipak neko vrijeme normalno funkcionise bez onog groznog zvuka “oranja” igle po ostecenom dijelu hard diska i daljeg sirenja bs po njemu. Osim toga hard disk na kome se pocinju javljati bs je pri kraju svog zivotnog vijeka I treba u perspektivi nabavljati novi.

  25. #3000
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Plav
    Posts
    1,777
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vec citav dan muke mucim ne mogu da narezem audio CD, na Nero mi izbacuje na 5% narezivanja gresku Burn Failed, preko windows media playera mi isto izbacuje gresku da je do softwera. Zna li neko?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 120 of 194 FirstFirst ... 2070110116117118119120121122123124130170 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 56947
    Last Post: Yesterday, 14:43
  2. [HARDWARE] Pitajte...
    By Dutch in forum Hardware
    Replies: 4905
    Last Post: 03-04-24, 10:55
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00
  5. Pitajte
    By IndijskaKonoplja in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 02-11-10, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •