Page 147 of 150 FirstFirst ... 4797137143144145146147148149150 LastLast
Results 3,651 to 3,675 of 3737

Thread: [SOFTWARE] Pitajte...

Quote Originally Posted by nemam ti kad View Post
    Dako odgovori neko na ovo, ja sam malo googlao po svemu bi trebalo da moze da extenduje gledao sam i na youtube bas lika sa laptopa extendovao na dual ali mi nemoj vjerovat jer ne znam za sigurno, meni isto ovo treba za desktop, ima li ko da zna i koji tacno da se uzme vidim imaju sa dodatnim napajanjem za struju neki, ajmo neko ko se razumije?
    Spliter ne moze da extenduje sliku. To sto si vidio je vjerovatno nesto drugo. Spliter radi bukvalno dupliranje slike. Imam ih nekoliko i sluze da se multiplicira slika (clone funkcija) na vise monitora/televizora

Pa sto treba nama odje tacno da prikljucimo 2 monitora na 1 hdmi u PC?
    edit: evo posle malo istrazivanja znam tacno sto nam treba, treba nam 2 hdmi ulaza na pc umjesto 1 ili bilo koja 2 druga + adapteri lol...
    Last edited by nemam ti kad; 20-03-19 at 17:28.
    [goozica]: "Ae jan, pusti druge ljude"

Sent -poslato
    Delivered - primljeno
    Read - procitano

poruku si poslao. on je nije primio, uopste, ili mu nije stigla notifikacija na telefon o novoj poruci od tebe. naravno ako ste prijatelji.
    probajte na vajberu, kad posaljete nekome poruku ko nema pristup internetu, nikad nece pokazati 2 najka, nego 1
    najk je referenca za strik u donjem desnom uglu poruke
    uzdravlje

Quote Originally Posted by REALista_05 View Post
    Zasto poruka ne moze da stigne na fb ? Stoji samo da je poslata ali nije dostavljena. (I ne, nisam blokiran hehe)

Ljudi, koristim sestrin laptop (koji nije palila godinu dana... Fujitsu Lifebook AH531 cini mi se) jer svoj slomih... I prikacim se doma na Wifi, a ono ne moze NIKUDJ. Bukvalno 100kb/s na torent na jade (a isti taj torent sam skinuo bio u Kotor prekljuce na full brzinu), speedtest kaze 5.1 Mb/s (a inace imam 40 ) a ni tih 5.1 ne izvuce sto je najjace. Naravno na telefon sve ok, full.
    Moze li bit kakav limit da je stavljen ili nesto, mozda je i do hardwarea problem, al bas ne znam.. ima li ko kakvu ideju? Izludje me.

Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Ljudi, koristim sestrin laptop (koji nije palila godinu dana... Fujitsu Lifebook AH531 cini mi se) jer svoj slomih... I prikacim se doma na Wifi, a ono ne moze NIKUDJ. Bukvalno 100kb/s na torent na jade (a isti taj torent sam skinuo bio u Kotor prekljuce na full brzinu), speedtest kaze 5.1 Mb/s (a inace imam 40 ) a ni tih 5.1 ne izvuce sto je najjace. Naravno na telefon sve ok, full.
    Moze li bit kakav limit da je stavljen ili nesto, mozda je i do hardwarea problem, al bas ne znam.. ima li ko kakvu ideju? Izludje me.
    Ovako prvo što mi NAM pada, je da provjeris drajvere. Vidji ima li kakav apdejt za to.

Koji Win koristis?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Drajveri su up to date, lise par za zvuk.
    Win7.

Posle cu provjerit i na LAN desava li se isto.

Quote Originally Posted by nemam ti kad View Post
    Pa sto treba nama odje tacno da prikljucimo 2 monitora na 1 hdmi u PC?
    edit: evo posle malo istrazivanja znam tacno sto nam treba, treba nam 2 hdmi ulaza na pc umjesto 1 ili bilo koja 2 druga + adapteri lol...
    Znaci nista....
    Napisah vec, probao sam USB 3.0 -> HDMI i MiraCast. Uzas zivi...i jedno i drugo.
    Ako nesto saznas, a da radi ok, salji pm

P.S. Jedino sto imam od Video izlaza je HDMI, tako da mi ove opcije iz tvog edit-a ne mogu pomoci :/

Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Drajveri su up to date, lise par za zvuk.
    Win7.

Posle cu provjerit i na LAN desava li se isto.

Za sad je sumnja na drajvere, probaj da ih reinstaliras.

Jesi li ga probao na jos koju wifi mrezu?
    Kako se ponasa sa brzinom interneta na lan kabal?

Kokoška

Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Za sad je sumnja na drajvere, probaj da ih reinstaliras.

Jesi li ga probao na jos koju wifi mrezu?
    Kako se ponasa sa brzinom interneta na lan kabal?
    Nisam probao za Wifi, al jesam na LAN... LAN full sve pici, cim ga iskopcah, momentalno opao skroz.
    Za drajvere ne mogu isprobat prije sledeceg vikenda..

Planiram da zamjenim glavni SSD na kojem je Windows 10 i dosta toga.

Ima li kakvog nacina da se sacuva sto vise podataka, konkretno mislim na instalacije? Ili ide ono staro "jovo nanovo" sa instaliranjem svega ponovo? Nisam istrazivao Win10 uopste pa ne znam kako to sad ide...

A sto je sa instalacijama vecih programa i igrica na drugom disku? Sigurno ima bitnih fajlova i na glavnom SSD-u pa bi morao da trazim 'path'-ove za svaku od tih?

Da ne guglam sad i trazim odgovore na 100 pitanja a nije ni frka sa odgovorom pa mi je blize ovako, iz prve ruke...
    Tako mi Posejdonovog trozupca!

Kloniraj postojeći disk na novi

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Bolje imat no' nemat....

Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Planiram da zamjenim glavni SSD na kojem je Windows 10 i dosta toga.

Ima li kakvog nacina da se sacuva sto vise podataka, konkretno mislim na instalacije? Ili ide ono staro "jovo nanovo" sa instaliranjem svega ponovo? Nisam istrazivao Win10 uopste pa ne znam kako to sad ide...

A sto je sa instalacijama vecih programa i igrica na drugom disku? Sigurno ima bitnih fajlova i na glavnom SSD-u pa bi morao da trazim 'path'-ove za svaku od tih?

Da ne guglam sad i trazim odgovore na 100 pitanja a nije ni frka sa odgovorom pa mi je blize ovako, iz prve ruke...

meni je stari disk bio pri kraju , pa sam napravio image na externi hdd,pa potom stavio novi ssd ,i sadrzaj (iz slike) na novi ssd. To sve lagano sa Macrium Reflectom. Ima ga na novom Hirensu,koji je (zadnja verzija) baziran na win 10 PE-u.
    Napravi sliku tog diska i prebaci je na novi,kao da se nista nije desilo.Trebalo bi da radi odma. Jedino ne znam podesavanja win10 za ssd,mozda
    se on automatski podesava.JA sam win7 (posto sam bacio image, taj isti win 7 i sve ostalo, na novi ssd) stelovao po uputsvima sa Mreze.

Ima besplatnih alata za kloniranje gomila (Hirens, Acronis, dd na linuxu,...). Možeš stari disk -> image pa image -> novi disk, možeš direktno stari disk -> novi disk (prikačiš oba na neki drugi "živi" računar preko onih externih usb kutija za disk)..
    Bolje imat no' nemat....

Planiram da kupim polovan MacBook 15 sa "retina ekranom" i sa onom starom "gumenom" tastaturom ne kao ovi novi koji imaju plasticne tipke kao obican lap top, do koje god da trazim ? Našao sam ovdje ali je 13" a god je (Early 2011) a i ne znam kakva im je tastatura koje god je promijenjena ? Ako imate neki koristan komentart pišite.
    Last edited by Vido89; 31-03-19 at 19:40.

Drži li ko kurseve i ima li škola za Adobe premiere, photoshop itd... ?
    Zaštićen si ka' međed u CG

A
    Quote Originally Posted by safra View Post
    Drži li ko kurseve i ima li škola za Adobe premiere, photoshop itd... ?
    Imas na youtube sve sto ti treba od toga kako da upalis PS do pravljenja zeznutih stvari. Sve korak po korak. Ima i veliki broj torenta dje su pravljeni kursevi.

Bar sam ja tako naucio sasvim regularno da koristim programe..
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

Nije za mene no za jednog što voli diplome da skuplja
    Isto sam mu ja rekao...
    Zaštićen si ka' međed u CG

Treba mi nesto za Internet Explorer, pretpostavljam da se to zove skripta.
    Bukvalno da mi robotizuje proceduru koja obuhvata logovanje na jednu stranicu, klikanje na odredjena polja u svrhu pracenja nekog stanja i da to ponavlja na svakih npr 15-20 minuta.
    Jos ako bi postojala skripta koja bi to sve radila u pozadini i alarmirala ako ta kljucna vrijednost za pracenje naraste preko zadate vrijednosti, to bi bilo idealno.

Znate li postoji li nacin da se nesto ovakvo skarabudzi?

Kokoška

Quote Originally Posted by Vido89 View Post
    Planiram da kupim polovan MacBook 15 sa "retina ekranom" i sa onom starom "gumenom" tastaturom ne kao ovi novi koji imaju plasticne tipke kao obican lap top, do koje god da trazim ? Našao sam ovdje ali je 13" a god je (Early 2011) a i ne znam kakva im je tastatura koje god je promijenjena ? Ako imate neki koristan komentart pišite.
    Pretpostavljam da kad kazes "gumenom" tastaturom mislis na rubber dome ili nesto drugo?

Retina macbook pro 15 se proizvodi od 2012, novi modeli sa novom tastaturom i touchbarom od 2016, tako da ako mislis na staru retinu trazi modele od 2012-2015, s tim da ti je ovaj od 2015 nesto bolji jer ima bolje performanse i force touch trackpad, ali uglavnom ista konstrukcija kao 2012.

Treba mi nesto za Internet Explorer, pretpostavljam da se to zove skripta.
    Bukvalno da mi robotizuje proceduru koja obuhvata logovanje na jednu stranicu, klikanje na odredjena polja u svrhu pracenja nekog stanja i da to ponavlja na svakih npr 15-20 minuta.
    Jos ako bi postojala skripta koja bi to sve radila u pozadini i alarmirala ako ta kljucna vrijednost za pracenje naraste preko zadate vrijednosti, to bi bilo idealno.

Znate li postoji li nacin da se nesto ovakvo skarabudzi?

trazi autohotkey i njemu slicne.
    mada za to citanje vrijednosti ces vjerovatno malo morat znat skript jezik datog programa.

Stric je pokupio virus, tacnije ransomware pod imenom Norvas.
    Fajlovi su kriptovani, dodijeljena im je nova ekstenzija. Naravno da rucna izmjena ekstenzije ne obavlja posao jer pustanje tog fajla javlja da je doslo do greske.
    Kako su fajlovi na drugoj particiji racunara, ni reinstalacija windowsa ne rjesava problem.
    Kako je u pitanu ransomware, tvorac ucjenjuje, tj trazi uplatu od 980 dolara da raskodira fajlove i vrati sve u stanje prije zaraze, sto naravno ne dolazi ni u razmatranje

Da li je iko imao iskustva sa ransomware-om ili mozda sa konkretno ovim Norvasom.
    Sa kojim softverom ili procedurom da rijesim problem?
    Molim za savjete i uputstva kako da mu maknem ovu gubu.

Kokoška

• Na kraju je sve u redu, ako nije, onda to nije kraj ...

Fajlovi su kriptovani, dodijeljena im je nova ekstenzija. Naravno da rucna izmjena ekstenzije ne obavlja posao jer pustanje tog fajla javlja da je doslo do greske.
    Kako su fajlovi na drugoj particiji racunara, ni reinstalacija windowsa ne rjesava problem.
    Kako je u pitanu ransomware, tvorac ucjenjuje, tj trazi uplatu od 980 dolara da raskodira fajlove i vrati sve u stanje prije zaraze, sto naravno ne dolazi ni u razmatranje

Da li je iko imao iskustva sa ransomware-om ili mozda sa konkretno ovim Norvasom.
    https://id-ransomware.malwarehunterteam.com/

Ovdje postavi sta ti se trazi i saznaces mozes li decrypt podatke za dz ili ne

Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    https://id-ransomware.malwarehunterteam.com/

Ovdje postavi sta ti se trazi i saznaces mozes li decrypt podatke za dz ili ne
    FAQ:
    Can you decrypt my data?
    No. This service is strictly for identifying what ransomware may have encrypted your files. It will attempt to point you in the right direction, and let you know if there is a known way of decrypting your files. Otherwise, there is no automated recovery attempts, as each case is different.

,ali hvala svakako

Kokoška

Ja koga znam, do sad su svi placali da bi dobili podatke nazad. Nisam cuo da je neko vratio te podatke dekodiranjem.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

Page 147 of 150 FirstFirst ... 4797137143144145146147148149150 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)