Page 122 of 193 FirstFirst ... 2272112118119120121122123124125126132172 ... LastLast
Results 3,026 to 3,050 of 4820

Thread: [SOFTWARE] Pitajte...

  1. #3026
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Kvalitetan preglednik fotografija?
    Fastone http://www.faststone.org/FSViewerDetail.htm
    Vrijedi svaki euro koji nisi dao za njega.

  2. #3027
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,289
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    1,177
    Thanked in
    659 Posts

    Default

    Slazem se, godinama ga koristim. Lagan, brzo radi.

  3. #3028
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,516
    Thanks Thanks Received 
    4,935
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    IrfanView je odlican pogotovo ako nekom treba automatizacija i batch funkcije
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  4. #3029
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    976
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    jutros sam u 09:08 pozvao broj koji zovem svaki dan..pricao nekih pola sata,
    kad sam prekinuo poziv.. u listu poziva u to isto vrijeme mi je bio pozivan jos jedan
    broj, koji nikada nisam imao u telefonu..i nisam ga ni tada okrenuo jer sam odmah dobio vezu
    na ovom prvom..
    sto je najbolje na taj "fantomski" broj ima registrovan neki fb nalog.. potpuno nepoznate osobe,
    moguce i lazni profil.
    Je li se kome nesto slicno desavalo i zna li ko o cemu se radi?


  5. #3030
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,356
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Fastone http://www.faststone.org/FSViewerDetail.htm
    Vrijedi svaki euro koji nisi dao za njega.
    Mogu li se i compress-ovat fotografije sa ovim programom?
    Juce sam morao ubacit .png sliku u jedan pdf i tako ga nabudzio za minimum 2mb.

  6. #3031
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,289
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    1,177
    Thanked in
    659 Posts

    Default

    Mogu.

  7. #3032
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    TIVAT
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Sinoc ugasih laptop i sad eo nema sanse da se upali. Mislim upali se i samo logo treperi. I tako non stop.nece ni da pokrene reinstalaciju... ne znam sto mu je sad bi ga zapalio :crushed:

  8. #3033
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,799
    Thanks Thanks Given 
    2,223
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Izvadi bateriju pa je vrati za minut. Pocni od toga prvo.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  9. #3034
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    TIVAT
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    A jesam. Ali nista... promjenih hard disc u laptop i proradio. Kad je isntalirao windows tada probah taj hard koji imace kao ne radi... ali sve bi ok. Sad ne znam koji mu je

  10. #3035
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Crka mi je tablet (Acer Iconia One 8 B1-850), odradio sam "root" po nekim uputstvima sa interneta i prestao je WiFi da mi radi, restartovah ga prikaze se onaj logo i ne mice dalje od toga, pola sata je tako stojao. Nakon toga probah "recovery", opet ne radi, onda odradih "factory reset" i dalje nista... Na internet nema nidje da se nadje da se skine ROM/Firmware ili kako se to vec zove da napravim bootabilno na microsd da ga reinstaliram, ne razumijem se ima li iko da mi moze dat neki koristan savjet?

  11. #3036
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,121
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nemam ti kad View Post
    Crka mi je tablet (Acer Iconia One 8 B1-850), odradio sam "root" po nekim uputstvima sa interneta i prestao je WiFi da mi radi, restartovah ga prikaze se onaj logo i ne mice dalje od toga, pola sata je tako stojao. Nakon toga probah "recovery", opet ne radi, onda odradih "factory reset" i dalje nista... Na internet nema nidje da se nadje da se skine ROM/Firmware ili kako se to vec zove da napravim bootabilno na microsd da ga reinstaliram, ne razumijem se ima li iko da mi moze dat neki koristan savjet?
    Nije ti crkao. Eventualno si ga brickovao, mada danas to nije kao prije, i ako ga jesi "brickovao", opet ima nade da ga vratis u zivot.
    Taj rom mu jednostavno nije legao. Ono sto treba da uradis je da udjes u recovery i da ponovis ucitavanje sa drugim (odgovarajucim) romom.
    Posto ti ne mozes da udjes u recovery, moras komplet proces da ponovis od pocetka:
    -udji u bootloader. to sam siguran da mozes. ako ne kombinacijom pritiska hardverskih dugmica, onda iz cmd-a, kad ga spojis na pc.
    -preko pc-a mu prenesi i ucitaj drugi (ili isti) recovery fajl.
    -prenesi mu novi rom na memoriju telefona sa pc-a i nemoj po foldera, nego direktno na root.
    -pokreni recovery
    -ucitaj rom koji si prenio
    -ako ne prodje, ponavljaj sa drugim romovima dok ne proradi.

    Kod recovery-a, kad usnimavas rom, bitno je u "mount" cekiras "system".
    Na youtube tutorijala kolko oces. Ako dje zapne, javljaj se na PM.

    edit:
    evo ti jedan detaljan, lijepo objasnjeni tutorijal, doduse ne sa tabletom, nego sa smartfonom, al poenta je procedura kako bi ovo sto sam ispisao trebao da odradis.

    Last edited by DJuzla; 10-01-18 at 17:15.

  12. #3037
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,080
    Thanks Thanks Given 
    712
    Thanks Thanks Received 
    1,948
    Thanked in
    964 Posts

    Default

    treba mi rpedlog za dobar media server....
    koristim plex, i apliakcija za windows mi je ok, ali mi se nikako ne svidja za web os.... spora je, premotavanje i ubrzavanje je lose lose lose rijeseno, tj skoro pa i da ne postoji... a i ne prikazuje nasa slova kod prevoda....
    LG video player apliakcija za takve stvari mi je odlicna, ali ne mogu preko nje da pristupim fajlovima koje serujem preko plex-a.

    p.s.
    malo cackah podesavanja plex-a, i vidim da je DLNA ukljucen, probah opet preko TV apliakcije da pristupim i radi.... ali sad ne prikazuje subtitle... iako je u svakom folderu, i sa istim imenom kao video fajl...
    Last edited by E_K_V; 10-01-18 at 17:35.

  13. #3038
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Nije ti crkao. Eventualno si ga brickovao, mada danas to nije kao prije, i ako ga jesi "brickovao", opet ima nade da ga vratis u zivot.
    Taj rom mu jednostavno nije legao. Ono sto treba da uradis je da udjes u recovery i da ponovis ucitavanje sa drugim (odgovarajucim) romom.
    Posto ti ne mozes da udjes u recovery, moras komplet proces da ponovis od pocetka:
    -udji u bootloader. to sam siguran da mozes. ako ne kombinacijom pritiska hardverskih dugmica, onda iz cmd-a, kad ga spojis na pc.
    -preko pc-a mu prenesi i ucitaj drugi (ili isti) recovery fajl.
    -prenesi mu novi rom na memoriju telefona sa pc-a i nemoj po foldera, nego direktno na root.
    -pokreni recovery
    -ucitaj rom koji si prenio
    -ako ne prodje, ponavljaj sa drugim romovima dok ne proradi.

    Kod recovery-a, kad usnimavas rom, bitno je u "mount" cekiras "system".
    Na youtube tutorijala kolko oces. Ako dje zapne, javljaj se na PM.

    edit:
    evo ti jedan detaljan, lijepo objasnjeni tutorijal, doduse ne sa tabletom, nego sa smartfonom, al poenta je procedura kako bi ovo sto sam ispisao trebao da odradis.

    Imas jako opsiran PM... :?

  14. #3039
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,121
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nemam ti kad View Post
    Imas jako opsiran PM... :?
    Copy/paste cu dio PM-a koji sam ti poslao, mozda nekom moze valjati:


    -Prva stvar- prije nego sto ista krenes da radis, moras imati sve odgovarajuce drivere instalirane na PC. Nijesam 100% siguran, al ovaj MTP driver koji nemas je glavni razlog zasto nemas vezu izmedju tableta i pc-a.
    -Drugo, sa starim,fabrickim recoveryem ne mozes nista. Gotovo da je neupotrebljiv.
    Bootloader ti je ono kad stoji po sred ekrana ikonica pingvina ili onog robota polozenog na ledja sa otvorenim stomakom. To je mod u kojem telefon prima komande sa pc-a. Moras dakle naci komandu da uvedes telefon u bootloader mod (isto neka kombinacija hardverskih dugmica).
    -Kad na tabletu upalis bootloader mod, ti preko pc-a nakon toga njemu preko cmd-a zadajes komande i stavljas fajlove na njega.
    Prvi fajl koji stavljas je recovery file, da bi na tabletu zamijenio ovaj stari fabricki recovery mod sa novijim, kao sa snimka (ovaj sa crnom pozadinom i plavim poljima). Tek kad njega usnimis, mozes dalje da ucitavas romove (tj android operativni sistem) za tablet.
    -romove, tj te .zip fajlove NE EKSTRAKTUJES, vec ih na memoriju tableta ili sd memoriju postavis kakvi jesu, dakle ostavljas ih u .zip ekstenziji.
    -dalje, udjes hardverskim komandama u novi recovery mod koji si ubacio upravo (crna pozadina, plava polja) i odes u opciju "mount", i pored ostalih vec cekiranih stavki, cekiras i opciju "system".
    -izadjes iz mounta, odes na polje "install" i tu na browse biras rom (.zip fajl androida) koji zelis da ucitas.

    U principu, to bi trebalo da je to, sa malim odstupanjima u cmd komandama kad gadjas tablet dok je u bootloader modu.

  15. #3040
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    za ovoga coeka!!! Javljam ti sutra na PM kako je proslo da ne spamujem odje, HVALA! :loyal:

  16. #3041
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nemam ti kad View Post
    Crka mi je tablet (Acer Iconia One 8 B1-850), odradio sam "root" po nekim uputstvima sa interneta i prestao je WiFi da mi radi, restartovah ga prikaze se onaj logo i ne mice dalje od toga, pola sata je tako stojao. Nakon toga probah "recovery", opet ne radi, onda odradih "factory reset" i dalje nista... Na internet nema nidje da se nadje da se skine ROM/Firmware ili kako se to vec zove da napravim bootabilno na microsd da ga reinstaliram, ne razumijem se ima li iko da mi moze dat neki koristan savjet?
    Kod Acer tableta/telefona, svaki uredjaj ima odgovorajuci Android sistem koji se poklapa sa verzijom maticne ploce. Ako si skinuo neki drugi, nece dobro raditi na tome. A mislim da je originalni skoro nemoguce naci na netu.
    Ajde mi posalji serijski broj tableta ako ga jos ima.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  17. #3042
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JungleBoy View Post
    Kod Acer tableta/telefona, svaki uredjaj ima odgovorajuci Android sistem koji se poklapa sa verzijom maticne ploce. Ako si skinuo neki drugi, nece dobro raditi na tome. A mislim da je originalni skoro nemoguce naci na netu.
    Ajde mi posalji serijski broj tableta ako ga jos ima.
    Poslato na PM...

  18. #3043
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    326
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Isto bih preporucio da stavis rom na class 10 sd karticu. Ja imam stari tablet acer iconiu nije trebalo kad sam je rutovao, ali za par drugih android telefona jeste

    sent from sluzbeno putovanje

  19. #3044
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Jel ima neki free način za otklanjanje geo-lokacijskih ograničenja, konkretno za striming sa hrvatskog weba?
    The more things change, the more they stay the same.

  20. #3045
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Jel ima neki free način za otklanjanje geo-lokacijskih ograničenja, konkretno za striming sa hrvatskog weba?
    Ne shvatam, oces da gledas nesto sa hrvatskog weba pa imas ogranicenje(nije ti dozvoljeno da gledas sa nase teritorije) ili strimujes preko hrvatskog weba pa ti je stalo da mogu sa svih teritorija da gledaju? U prvom slucaju mozes prebaciti public IP da si drugu drzavu koja ti odgovara i dobices pristup a za ovo drugo nisam strucan...

  21. #3046
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Ovo prvo, konkretno platforma HRTi , sekcija filmovi i serije. Naime, uz registraciju je moguće pratiti većinu sadržaja i sa cg. teritorije, a ograničenja se javljaju kod sadržaje zaštićenih autorskim pravima poput nekih serija i filmova čije besplatno prikazivanje dozvoljeno samo korisnicima u HR.
    The more things change, the more they stay the same.

  22. #3047
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Izguglaj onda kako promijenit "Public IP" da se vodi kao da si iz HR u zavisnosti koji browser koristis... Ja sam licno ovo radio na neke US web-ove na koje nisam mogao da pratim online a crnjak mi je bilo da skidam sa torrenta i nekih stvari koje nije ni bilo da se skinu sa neta, pa sam koristio "TOR Browser" to ti je neka vrsta "private security" browsera VPN i ostale stvari, mijenja ti "Public IP" adresu/lokaciju i na njega mozes podesiti lako da si iz odredjene drzave koje ti odgovara da pratis sto te zanima, nisam tacno siguran za HR ali skini ga , izguglaj malo i nebi trebalo da ti bude tesko da podesis to, editujes samo jedan .txt file to je sve...

  23. #3048
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Plav
    Posts
    1,777
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze li bit da mi je laptop hackovan?
    Sinoc mi radio normalno danas jok, udjem u safe mode trazi mi sifru administratora kad je ukucam izbacuje mi neku gresku i ne mogu da udjem u safe mode.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #3049
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HaRRy View Post
    Moze li bit da mi je laptop hackovan?
    Sinoc mi radio normalno danas jok, udjem u safe mode trazi mi sifru administratora kad je ukucam izbacuje mi neku gresku i ne mogu da udjem u safe mode.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sve moze bit hackovano da se odma razumijemo ali cisto sumnjam da si bas ti hackovan....
    Generalno nebi trebao da se opterecujes ako nemas neke vazne informacije na laptopu ili mail-u i socijalnim mrezama - tipa bankovni racuni, informacije kartica itd itd... koji se mogu iskoristit, vjerovatno je neki virus u pitanju, u najgorem slucaju full reinstaliraj OS, pobrisi sve, formatiraj hdd i odradi cisti install... Bez ako nemas neke podatke od sentimentalne vrijednosti ili poslovne projekte koje moras sacuvat u tom slucaju sacuvaj podatke pri reinstalaciji na flesku pa je skeniraj sa AV prije nego je opet ubacis u PC ali ti ne garantujem da se opet neces vratit u istu situaciju, jedino formatiranje i cisti full reinstall OS i mijenjanje svih sifri ako si bas toliko ubijedjen da ti je hackovan laptop ali ja vjerujem da nije nego obicni virus/malware/neko kinesko s*anje sa reklamama i ostalim smecem sa cim se svakodnevno srijecemo ako nemamo iole normalan AV ili bilo kakvu zastitu...
    Last edited by nemam ti kad; 17-01-18 at 20:04.

  25. #3050
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,799
    Thanks Thanks Given 
    2,223
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Na racunaru je promijenjena ploca, stavljena neka polovna, i kad se upali daje "press DEL to setup...." ali racunar ne registruje tastaturu, ni na PS2 ni na USB. Probane dvije tastature, ,na razlicit USB portove, mijenjan port za HDD... Ima li neko ideju sto moze biti?
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

Page 122 of 193 FirstFirst ... 2272112118119120121122123124125126132172 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 56901
    Last Post: Yesterday, 18:36
  2. [HARDWARE] Pitajte...
    By Dutch in forum Hardware
    Replies: 4905
    Last Post: 03-04-24, 10:55
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00
  5. Pitajte
    By IndijskaKonoplja in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 02-11-10, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •