Page 6 of 14 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast
Results 126 to 150 of 331

Thread: gadafi

  1. #126
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nama je Gadafi možda simpatičan, ali ne i Libijcima. ČIm je Hilari Klinton izjavila da bi Gadafija trebalo uhapsiti ili ubiti, Gadafi biva ubijen. Ka' da bi Libijci što mogli bez Amerikanaca. Sad će Libijcima da cvjeta demokratija pod američkim patronatom.
    C R N A G O R A

  2. #127
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ipak mu nisu mogli uzeti dostojanstvo!
    Razvlacili su ga onuda, cinili svasta od njega, pucali tri puta u njega.. i opet je umro dostojanstveno kao veliki lider!
    Da je cmizdrio, molio i preklinjao tih pola sata koliko je trajao taj njegov pakao, cijeli svijet bi vec cuo za to od ovih pustih hvalisavaca koji su mu uzeli zivot. Mozda bi i snimili.. Ali, zanimljivo, od istih tih hvalisavaca se cuje da je rekao: "Ja sam ti kao otac", pa: "Ti si mi kao sin" i poslednje njegove rijeci: "Razlikujes li dobro od zla?!" Sve je receno..
    A ta poslednja njegova recenica ce dugo odjekivati u usima Libijaca dok sada tu istu njegovu agoniju oni budu prozivljavali decenijama ili vjekovima...
    500 % tacno na libijsku zalost.

  3. #128
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,940
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,612
    Thanked in
    2,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ipak mu nisu mogli uzeti dostojanstvo!
    Razvlacili su ga onuda, cinili svasta od njega, pucali tri puta u njega.. i opet je umro dostojanstveno kao veliki lider!
    Da je cmizdrio, molio i preklinjao tih pola sata koliko je trajao taj njegov pakao, cijeli svijet bi vec cuo za to od ovih pustih hvalisavaca koji su mu uzeli zivot. Mozda bi i snimili.. Ali, zanimljivo, od istih tih hvalisavaca se cuje da je rekao: "Ja sam ti kao otac", pa: "Ti si mi kao sin" i poslednje njegove rijeci: "Razlikujes li dobro od zla?!" Sve je receno..
    A ta poslednja njegova recenica ce dugo odjekivati u usima Libijaca dok sada tu istu njegovu agoniju oni budu prozivljavali decenijama ili vjekovima...
    Ja prosto ne mogu da svarim diktatore pa koliko god dali narodu. On je toliko bogastva nagomilao da je to strasno. Ni to ne mogu da svarim, da on posjeduje tolike desetine milijardi, a njegov kontinent se raspada. Nikad necu moci podrzati nekog ko toliko toga ima, bez ikakve granice.

  4. #129
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    mnogo vise para procentualno su nagomilali rotsildi i kompanija oko obame, to ti ne smeta?
    She is only here to annoy herself!

  5. #130
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Ubiše ga kao kučka. Đavolja li je ova demokratija...

  6. #131
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,940
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,612
    Thanked in
    2,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    mnogo vise para procentualno su nagomilali rotsildi i kompanija oko obame, to ti ne smeta?
    O tome nije ovdje bilo nikakve price da bih se izjasio.

  7. #132
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Pa poenta demokratije je da se bogatstvo raspodijeli na više njih i ne bode oči kao ovi slučajevi đe jedan uzme sve.

  8. #133
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Evropska Unija i Amerika duguju libijskoj državi 200 milijardi dolara za isporučenu naftu, a 2012. godine ističu koncesije velikih naftnih kompanija koje polažu pravo na libijsku naftu. Gadafi je zatražio vraćanje duga i zapretio je da će u suprotnom da sklopi međudržavne ugovore s drugim zemljama i kompanijama. Zbog toga je došlo do ovog neviđenog razaranja Libije. Da li je libijski građanin imao razloga da se buni protiv režima Muamera el Gadafija? Libija ima 6,5 miliona stanovnika, a ima 14 miliona registrovanih automobila. Ako neko hoće da studira u bilo kojoj državi u svetu on podnosi molbu i država mu osigurava stan, hranu, automobil, besplatno školovanje i mesečnu stipendiju od 2300 dolara. U Libiji se ne plaća voda, struja, plin i porez, a krediti se daju bez kamata. Ako u roku od pet godina ne možete vratiti kredit, država ga otpisuje ili vraća za vas. Ako hoćete da kupite auto, vi dajete 20-30% od cene, a ostalo dotira država. U Libiji za 10 dolara možete da kupite 85 litara benzina ili nafte. U Libiji je hrana gotovo besplatna, 10kg hleba košta 0,15 dolara. U Libiji njihovi građani ne rade fizičke poslove, sve su stranci. Libijci ne idu da rade po belom svetu jer za to nemaju potrebe. U Libiji ni jedan građanin nije izbačen ili mu je oduzet stan ili auto zato što nije mogao vratiti kredit, što nije redak slučaj po ovim takozvanim demokratskim zemljama koje su se okomile na Libiju. Par činjenica o životu u Libiji pod Gadafijem: beskamatni krediti; u toku studiranja prima se prosečna plata za to zanimanje, ako ne nađeš posao nakon završenog fakulteta, država plaća kao da radiš u struci, po stupanju u bračnu zajednicu, država poklanja stan ili kuću, kupovina vozila po fabričkoj ceni, nikome ne duguju ni centa, besplatno zdravstvo (medicinska sestra na svakog pacijenta) i obrazovanje, - 25% ljudi visoko obrazovano."
    Last edited by McS; 24-10-11 at 01:40.

  9. #134
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,132
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja prosto ne mogu da svarim diktatore pa koliko god dali narodu. On je toliko bogastva nagomilao da je to strasno. Ni to ne mogu da svarim, da on posjeduje tolike desetine milijardi, a njegov kontinent se raspada. Nikad necu moci podrzati nekog ko toliko toga ima, bez ikakve granice.
    Jeste, nagomilao ga, ali i dijelio! Kakav je to diktator koji za svoj narod cini sve ovo sto je McS napisao? To je diktatura, je l'? Pa, daaaajte nama jednog takvog "diktatora", kuuumim vas Bogom!! Ali ne.. Mi imamo smecare koji otimaju, pljackaju, ali narodu ne daju NISTA!!! Po***** se u takvu "demokratiju...
    I njegova vizija je bila da Afrika bude lider u svijetu, sto bi se lagano i ostvarilo, da ga nisu hijene preduhitrile..



    Prouci stvari malo prije nego sudis...


  10. #135
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,940
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,612
    Thanked in
    2,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Jeste, nagomilao ga, ali i dijelio! Kakav je to diktator koji za svoj narod cini sve ovo sto je McS napisao? To je diktatura, je l'? Pa, daaaajte nama jednog takvog "diktatora", kuuumim vas Bogom!! Ali ne.. Mi imamo smecare koji otimaju, pljackaju, ali narodu ne daju NISTA!!! Po***** se u takvu "demokratiju...
    I njegova vizija je bila da Afrika bude lider u svijetu, sto bi se lagano i ostvarilo, da ga nisu hijene preduhitrile..



    Prouci stvari malo prije nego sudis...
    Biti preko 40 godina na vlasti, prakticno posjedovati dio planete... to ne mogu podrzati. Imamo razliku u stavovima, ti si prije rekao da bi prije zelio Tita, nego ove danas. A ja ne bih se na Tita vratio ni pod razno, iz prostog razloga sto ne postoji sloboda misljenja. I danas je ta sloboda jako ogranicena, ali kazem da danas makar mozes da izadjes ispred skupstine i kazes sto god oces, i za to ne podjes u zatvor. I zato sto nam ni ovo danas ne odgovara, nadam se da ce se nesto promijeniti nekad.

    Nije zdravo za sistem da neko bude toliko dugo na vlasti, koliko god statisticki i na papiru se cinilo da se Gadafi dijelio sakom i kapom. Vjerovatno je i tamo bilo nezadovoljnih, i to dosta, ali nisu smjeli pisnut. Libija je ispod 70. mjesta na HDI listi ljudskog razvoja i GDP per kapita je oko 13000$. Ja samo kazem da bih vise volio da je makar sedmoro- osmoro doslo na vlast u proteklih skoro 50 godina ma koliko je se cinilo da je dobro, evo u japan padaju premijeri skoro svake godine, a standard im je jedan od najboljih u svijet.

  11. #136
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Biti preko 40 godina na vlasti, prakticno posjedovati dio planete... to ne mogu podrzati. Imamo razliku u stavovima, ti si prije rekao da bi prije zelio Tita, nego ove danas. A ja ne bih se na Tita vratio ni pod razno, iz prostog razloga sto ne postoji sloboda misljenja. I danas je ta sloboda jako ogranicena, ali kazem da danas makar mozes da izadjes ispred skupstine i kazes sto god oces, i za to ne podjes u zatvor.
    da ali ako sustinski ugrozis sistem proci ces mnogo mnogo gore, Assange ti je vrlo prost primjer

    demokratija je samo predstava za narod a danasnje vlasti mnogo vise sklapaju nego mnoge diktatorske

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    O tome nije ovdje bilo nikakve price da bih se izjasio.
    koliko skapirah ne mozes da svaris one koji gomilaju bogatstvo pa...
    She is only here to annoy herself!

  12. #137
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,940
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,612
    Thanked in
    2,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    da ali ako sustinski ugrozis sistem proci ces mnogo mnogo gore, Assange ti je vrlo prost primjer

    demokratija je samo predstava za narod a danasnje vlasti mnogo vise sklapaju nego mnoge diktatorske



    koliko skapirah ne mozes da svaris one koji gomilaju bogatstvo pa...
    Svaka vlast sklapa, zato bolje uci u tranziciju i ici ka 'demokratiji' jer ce onda vlade padati lakse nego diktatori. Svaka bi se vlast trebala mijenjati na svakih par godina, tako da niko ne bi mogao preveliki uticaj da dobije i stekne.

  13. #138
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,353
    Thanks Thanks Given 
    743
    Thanks Thanks Received 
    2,187
    Thanked in
    1,656 Posts

    Default

    Tripoli, (MINA) � Sin ubijenog libijskog vo�e Moamera Gadafija, Saif Al Islam, poru�io je da je u Libiji, kao i da se ne�e predati.

    �Nastavljamo borbu. U Libiji sam, �iv i nepovrije�en, slobodan i spreman za borbu�, poru�io je Saif al Islam, putem sirijske televizijske stanice Al Araj.

    Ameri�ka TV NBC javila je ranije da je Saif al Islam uhva�en �iv i nepovrije�en, ali nema potvrda tog izvje�taja, kao ni onog o zarobljavanju biv�eg portparola Gadafijeve vlade Muse Ibrahima.

    Navodno, nekada�nji Gadafijev �ef bezbjednosti, Abdulah al Senusi, koji se nalazi u Nigeru, u kontaktu je sa Saifom i poku�ava da mu pomogne da pobjegne u Niger.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  14. #139
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Biti preko 40 godina na vlasti, prakticno posjedovati dio planete... to ne mogu podrzati. Imamo razliku u stavovima, ti si prije rekao da bi prije zelio Tita, nego ove danas. A ja ne bih se na Tita vratio ni pod razno, iz prostog razloga sto ne postoji sloboda misljenja. I danas je ta sloboda jako ogranicena, ali kazem da danas makar mozes da izadjes ispred skupstine i kazes sto god oces, i za to ne podjes u zatvor. I zato sto nam ni ovo danas ne odgovara, nadam se da ce se nesto promijeniti nekad.

    Nije zdravo za sistem da neko bude toliko dugo na vlasti, koliko god statisticki i na papiru se cinilo da se Gadafi dijelio sakom i kapom. Vjerovatno je i tamo bilo nezadovoljnih, i to dosta, ali nisu smjeli pisnut. Libija je ispod 70. mjesta na HDI listi ljudskog razvoja i GDP per kapita je oko 13000$. Ja samo kazem da bih vise volio da je makar sedmoro- osmoro doslo na vlast u proteklih skoro 50 godina ma koliko je se cinilo da je dobro, evo u japan padaju premijeri skoro svake godine, a standard im je jedan od najboljih u svijet.


    "Prije nijesam mogao da govorim protiv sistema, ali sam bio sit. Sada mogu da pricam sta hocu, ali sam gladan"

    Tako nekako .
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  15. #140
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,940
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,612
    Thanked in
    2,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    "Prije nijesam mogao da govorim protiv sistema, ali sam bio sit. Sada mogu da pricam sta hocu, ali sam gladan"

    Tako nekako .
    To je jako diskutabilno koliko je predjasnji sistem bio dobar, to je bilo svega nekoliko dobrih godina, to je sve sirotinja bila, samo sto se nije znalo za bolje pa su svi bili jednaki u mizeriji i siromastvu. A i nije se trazilo previse bez da se jede. A to sto se drzava gradila na kredite i taj sistem se urusio u samog sebe, slicno kao ovaj grcki. Tako da ne mogu rec za taj komunisticki sistem da je bio dobar zbog nekoliko dobrih godina

  16. #141
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    McS, posto vidim da baratas podacima, a ja stvarno nemam vremena... ja se mogu osloniti samo na logiku. Da li velike sile duguju i nekim drugim clanicama OPEK-a?? Da li ima nafte i nedje drugo? Da li se u npr. Saudijskoj Arabiji ocekuje masovni ustanak?? ...

  17. #142
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Jes prije ništa nije valjalo i ništa se nije radilo ma mi se čini do koristimo infrastrukturu iz tog perioda a zadužujemo se za plate parazitima i gorivo za žutoga i ekipu.

  18. #143
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    To je jako diskutabilno koliko je predjasnji sistem bio dobar, to je bilo svega nekoliko dobrih godina, to je sve sirotinja bila, samo sto se nije znalo za bolje pa su svi bili jednaki u mizeriji i siromastvu. A i nije se trazilo previse bez da se jede. A to sto se drzava gradila na kredite i taj sistem se urusio u samog sebe, slicno kao ovaj grcki. Tako da ne mogu rec za taj komunisticki sistem da je bio dobar zbog nekoliko dobrih godina
    Dug Jugoslavije prije raspada je bio oko 20 milijardi dolara. Ako uzmemo da je dolar bio jaci, neka to bude danasnjih 35 milijardi dolara (ne znam koliko bi to bilo danas, ali eto otprilike). Usporedbe radi, samo Hrvatska ima dug od 44 milijardi eura, a u dug Jugoslavije je spadao i zaduzenja naroda koliko sam ja shvatio. Eto neka me neko demantuje, nijesam ekonomista, ali cini mi se da tako stoje stvari.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  19. #144
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Denial
    Posts
    1,230
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    69
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Ljudi, kakav god da je bio, nije mu mesto na podforumu Sve i Svašta, dođavola. Znamo da je pokretač teme samo želeo publicitet, i ok, sad kad se zahuktalo, a tema o invaziji na Libiju zatvorena - hoće li se iko od prezaposlenih udostojiti da temu prebaci na Politiku, sto mu jednoroga?!
    ​Ne čitam s razumevanjem.

  20. #145
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    To je jako diskutabilno koliko je predjasnji sistem bio dobar, to je bilo svega nekoliko dobrih godina, to je sve sirotinja bila, samo sto se nije znalo za bolje pa su svi bili jednaki u mizeriji i siromastvu.
    evo ovi bogati zadnjih 20 godina konstantno rasprodaju to sto je ta sirotinja stvorila..i pored toga dug je mnogo veci
    She is only here to annoy herself!

  21. #146
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    http://www.vijesti.me/svijet/gadafij...m-clanak-43672
    Meni je samo žao što Gadafi za života nije stigao da se osveti adekvatno najmrznijoj, najodvratnijoj, najljigavijoj, najsmrdljivoj, najdebljoj, najdebilnijoj itd naciji na svijetu, Americi.


  22. #147
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    She is only here to annoy herself!

  23. #148
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bog ih je pocastio lijepim poklonom zbog uklanjanja onog pacova.

  24. #149
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    aham, samo što će se s tim poklonom pitat taman ka i s gaćama
    She is only here to annoy herself!

  25. #150
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rookie View Post
    Bog ih je pocastio lijepim poklonom zbog uklanjanja onog pacova.
    Reci da se salis

Page 6 of 14 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Moamer el Gadafi izgubio sina i troje unuchadi
    By KockastiGospodin in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 02-05-11, 13:03
  2. Gadafi se promudrio!
    By Ćipur in forum Politika generalno
    Replies: 5
    Last Post: 09-08-08, 10:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •