Page 9 of 14 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast
Results 201 to 225 of 331

Thread: gadafi

  1. #201
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    No na cije? Ti volis te perverzije, ne ja
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  2. #202
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kazes da covjek koji je dobrodusan i dijeli je zapravo perverzan ? onda i gadafi zbog pomoci drugim africkim drzavam je zapravo perverznjak ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #203
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Totalno... Vidish da i njegov narod je tako mislio..
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  4. #204
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    it is a strange world out there .............
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  5. #205
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Naravno. Toga smo svi svjesni. Odavno.
    E sad, neko u tome (ponecemu) uziva, neko bas i ne..
    Sta znam.

    No, covjek treba biti sirok i otvoren za sve situacije.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  6. #206
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...post2439296evo zasto je kapitano za postovanje, za razliku od krvozednog chea
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  7. #207
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,024
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Originalne lazi su uvjek bolje od tudjih istina... Mozda je napravio malu "zitnicu" Libije u Benzagiju, ali je unistio one najvece.
    A zbog cega ga je Regan napao?! Guglajte, nece vas nista kostati. A tad nije bilo frke za naftom, nije se dugovalo Libiji, nije postojala borba protiv terorizma... A opet ga je napao? Da ve cujem ljudi naprednih shvatanja...
    Zadrzao je veoma malo za sebe i zivio u satoru... Ovo je vjerovatno bila sala. Duhovit je covjek bio Gadafi, to se uvjek znalo.
    Nisi mi bas jasan..tebi je malo u sred Sahare dovesti i vodu i omoguciti poljoprivredu?

    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/05/Libyan_pivot_irrigation_460142568_02e969004a_o.jpg

    S
    ta je unistio Gadafi?

    Inace, sta je cudno u tvom pitanju zasto je Regan napao Libiju? Napao je zbog bombaskog napada u Berlinu u kom su poginili dvojica americkih pukovnika i oko 70 vojnika ranjeno. Ali prije toga su americke snage su potopile 4 patrolna broda i ubile oko 35 Libijskih vojnika u Libijskim teritorijalnim vodama tako da ne vidim nista spektakularno u razlogu za napad 1986 na Libiju..

    Inace Gadafi je 2008 platio zrtvama nekoliko teroristickih napada preko milijardu dolara odstete..pored svega bio je spreman da saradjuje sa cijelim svijetom..

  8. #208
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Sprdas li se da je dao za zrtve teroristickih napada, iako nije ucestvovao u istim? ... Inace, nisu milijarde u pitanju. Malo mnogo manje je dao...

    Nego, cudi me da nema ovih sto vole citate da postavljaju... U Gardijanu dao intervju radnik koji ga je 30 godina sluzio. I do poslednje ure....
    Ispade da sam bio u pravu kad sam rekao da onaj momak, sto ga vidje sa zenama i prepoznade, pa posle uhvati, ubi, ..., laze kao lud. A proklese ga mnogi odje...
    A isto je ovaj spomenuo da ga je gospodar uvjek postovao, sto jes jes. Ali isto rece da mu je davao 300 funti mjesecno, sto je podatak bas simpatican, s obzirom na cifre koje su se odje spominjale. Pitam se koliko je ovom rasla plata. Vjerovatno koeficijent 0.5%, svakih 20 godina... Nekako mi sva prethodna prica postaje jasnija. Izvinjavam se kolegama sto nisam prepoznao saljivost u njihovim postovima.

  9. #209
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Blok
    Posts
    2,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Мој мали афрички син Обама жели да ме убије, да нашој земљи одузме слободу, да одузме наше бесплатне станове,бесплатно лечење,бесплатно образовање,нашу бесплатну храну и замени их са пљачком у Америчком стилу званом „капитализам“
    Не желим да погинем,али ако то буде неопходно да би се спасила ова земља, мој народ и хиљаде који су сви моја деца,нека тако буде.
    Нека ова опорука буде мој глас упућен свету.
    Супротставио сам се НАТО, супротставио сам се окрутности,супротставио сам се издаји, супротставио се западу и њиховим колонијалним амбицијама. Стајао сам уз своју афричку браћу!
    Борићу се до последњег даха да нашу слободу сачувам!

    Моамер Гадафи у Триполију, 8. април 2011. године.

  10. #210
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako ne das naftu milom, daces je na kraju silom.
    Kada jednog dana "zapadne demokrate" zakucaju na nasa vrata i pitaju "mozemo li malo vode".....

  11. #211
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,024
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Gadafi je pocetkom 1970 protjerao sa prostora Libije sve naftne kompanije i vratio nalazista nafte u Libijsko vlasnistvo..sve americke i britanske baze su morale da se spakuju i napuste Libiju u najkracem roku. Zato je bio trn u oku kapitalistima sa zapada..slazem se sa cinjenicom da je 40 godina vladanja previse ali pokusati predstaviti Gadafija kao nekog tiranina koji nije nista uradio za svoju zemlju je meni presmijesno.

  12. #212
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by grbe View Post
    Ako ne das naftu milom, daces je na kraju silom.
    Kada jednog dana "zapadne demokrate" zakucaju na nasa vrata i pitaju "mozemo li malo vode".....
    O cemu ja pricam svo vrijeme?
    Ne prodajimo nista, eba nas... mrtav Gadafi.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  13. #213
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Blok
    Posts
    2,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U Libiji nijesu postojali računi za struju, ona je bila besplatna za sve građane.

    Krediti su bili beskamatni.

    Među osnovnim ljudskim pravima u Libiji bilo je i to da svako ima kuću.

    Svi tek vjenčani parovi od vlade su dobijali 50.000 dolara da kupe prvi stan.

    Obrazovanje i liječenje bili su besplatni.

    Ukoliko je Libijac htio da postane farmer, dobijao je zemlju, kuću, opremu, sjeme i stoku da bi otpočeo posao.

    Vlada je u kupovini automobila učestvovala s pola para.

    Cijena goriva u Libiji bila je 0,14 dolara za litar.

    Dio zarade od prodaje nafte prebacivao se direktno na bankovne račune svih Libijaca.

    Svaka porodilja je po rođenju djeteta dobijala 5.000 dolara.

    Onome ko nije mogao da nađe posao nakon završetka školovanja država je isplaćivala novac u vrijednosti prosječne platu u njegovoj profesiji sve dok ne dobije posao.

    Četrdeset vekni hljeba koštalo je 0,15 dolara.

    Gadafi je napravio najveći irigacioni sistem na svijetu, poznat kao Velika vještačka rijeka, kako bi vodu dobili svi u pustinji.

    Ako neko nije mogao da nađe obrazovnu ili medicinsku ustanovu koja mu je bila potrebna, vlada mu je plaćala da ode u inostranstvo, a pored novca za liječenje i obrazovanje, dobijao je i 2.300 dolara mjesečno za smještaj i iznajmljivanje kola.

  14. #214
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    5,984
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Rekoh ja prije.. Tiranija!

    Shto mene nece neko ovako JEBAT 40 godina.
    Slazem se.

  15. #215
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Oce nane.. Samo dok se dozovemo u pamet. Al to moramo mi, niko drugi ne moze.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  16. #216
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Enjoy_The_Silence View Post
    U Libiji nijesu postojali računi za struju, ona je bila besplatna za sve građane.

    Krediti su bili beskamatni.

    Među osnovnim ljudskim pravima u Libiji bilo je i to da svako ima kuću.

    Svi tek vjenčani parovi od vlade su dobijali 50.000 dolara da kupe prvi stan.

    Obrazovanje i liječenje bili su besplatni.

    Ukoliko je Libijac htio da postane farmer, dobijao je zemlju, kuću, opremu, sjeme i stoku da bi otpočeo posao.

    Vlada je u kupovini automobila učestvovala s pola para.

    Cijena goriva u Libiji bila je 0,14 dolara za litar.

    Dio zarade od prodaje nafte prebacivao se direktno na bankovne račune svih Libijaca.

    Svaka porodilja je po rođenju djeteta dobijala 5.000 dolara.

    Onome ko nije mogao da nađe posao nakon završetka školovanja država je isplaćivala novac u vrijednosti prosječne platu u njegovoj profesiji sve dok ne dobije posao.

    Četrdeset vekni hljeba koštalo je 0,15 dolara.

    Gadafi je napravio najveći irigacioni sistem na svijetu, poznat kao Velika vještačka rijeka, kako bi vodu dobili svi u pustinji.

    Ako neko nije mogao da nađe obrazovnu ili medicinsku ustanovu koja mu je bila potrebna, vlada mu je plaćala da ode u inostranstvo, a pored novca za liječenje i obrazovanje, dobijao je i 2.300 dolara mjesečno za smještaj i iznajmljivanje kola.
    Ko potpisuje ove redove?? Valjda neko ko istrazuje treba i da potpise... Imam osjecaj da su prepisali od McS-a...
    Covjek koji mu je bio licna pratnja 30 godina je od njega dobijao 300 funti mjesecno i kucu u Sirtu (vjerovatno neku od blata, kakvih tamo ne faljiva). E sad malo ukljucite logiku i mastu pa zamislite sto su dobijali protivnici rezima. Neistomisljenici...

    Besplatna struja. Ok. To ima smisla samo ako 90% stanovnistva zivi u kucama s klimom, par plazmi, par kompjutera, zamrzivaca, desetak sijalicnih mjesta... A ako ih ima dosta koji i nemaju struju, onda je podatak idiotski. Treba istrazivati, provjeriti, na kraju potpisati svoje istrazivanje...
    Lijecenje je besplatno u mnogim svjetskim zemljama. Najbolji sistem je u Kanadi. Ipak oni nemaju nafte za izvoz, a opet mnooooogo vece blagostanje od Libije... A kakvo lijecenje je u pitanju? Da li su bili u potpunosti protiv zapada, pa se okrenuli orijentalnom. Mozda su se bas lijecili pijavicama...
    Svi mladi parovi dobijali po 50000 dolara, kao pomoc, za stan. Pa, s obzirom na njihove cijene sirovina, za to su mogli da kupe dva dobra. Pretpostavljam da su to bile pomoci za neku stancinu od 200 kvadrata...

    Kako ovaj njegov pratioc, koji ga je samo tako postovao i zvao "gospodarem" (alooo, "master"), dobi od njega samo kucu i 300 funti?! ... Pitajte Lomijeve pratioce sto imaju...

  17. #217
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam osjecaj da je Signore ubio komandanta.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  18. #218
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Činjenice bodu oči, a pojedinima su nevjerovatne.

  19. #219
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Valjda Komandanta? Ja postujem velike ljude.

  20. #220
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tha_Maddog View Post
    Činjenice bodu oči, a pojedinima su nevjerovatne.
    Mislis ova cinjenica gdje mu "desna ruka" prima 300 funti? I to intervju iz zatvora, sve sa potpisom novinara, opisom neposrednog okruzenja...

  21. #221
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ok Gospodine, sad ti meni reci, sto bi mi trebali nasima da uradimo ako za ovaj 'pasji' zivot oni tako kaznise Gadafija?
    Bijo si poziw koi se neodbija

  22. #222
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Zivot im je trebo biti mnooogo bolji. mala zemlja, a toliko crnog zlata... A gle cuda, i pored svog tog davanja i sakom i kapom, tom narodu, oni ga svrgose, relativno brzo. Znaci da ih je bilo bas mnogo nezadovoljnih. isto, i pored svog tog davanja sakom i kapom, uspjeli su da usparaju preko 100 milijardi, porodicno posmatrano. Koliki je BDP Crne Gore?! ... Ovim nasim? Da ih svrgnemo na izborima, koji se organizuju svake 3-4 godine. Vidis, Gadafi, iako je znao da ga narod prosto obozava, nije htio da se bakce sa izborima.

    Ne mora niko meni da prica i da me ubjedjuje da je skinut jer su tako htjele neke zemlje. Nije se ovaj put ni Rusija pretrgla da to sprijeci... Ali isto nema potrebe da se ovdje glupiraju pojedinci, jer s tom Libijom nikad nismo bili neki bratski narod, niti imali bilo kakve prijateljske odnose... cak se i Srbija samo spominje u nekim situacijama, kao podizvodjaci...
    Covjek je ojadio mnoge porodice, izvan Libije. Niko nema pravo da izigrava Boga, u kojeg ja ne vjerujem, a za Gadafija je bolje da ne postoji.

  23. #223
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Enjoy_The_Silence View Post
    U Libiji nijesu postojali računi za struju, ona je bila besplatna za sve građane.

    Krediti su bili beskamatni.

    Među osnovnim ljudskim pravima u Libiji bilo je i to da svako ima kuću.

    Svi tek vjenčani parovi od vlade su dobijali 50.000 dolara da kupe prvi stan.

    Obrazovanje i liječenje bili su besplatni.

    Ukoliko je Libijac htio da postane farmer, dobijao je zemlju, kuću, opremu, sjeme i stoku da bi otpočeo posao.

    Vlada je u kupovini automobila učestvovala s pola para.

    Cijena goriva u Libiji bila je 0,14 dolara za litar.

    Dio zarade od prodaje nafte prebacivao se direktno na bankovne račune svih Libijaca.

    Svaka porodilja je po rođenju djeteta dobijala 5.000 dolara.

    Onome ko nije mogao da nađe posao nakon završetka školovanja država je isplaćivala novac u vrijednosti prosječne platu u njegovoj profesiji sve dok ne dobije posao.

    Četrdeset vekni hljeba koštalo je 0,15 dolara.

    Gadafi je napravio najveći irigacioni sistem na svijetu, poznat kao Velika vještačka rijeka, kako bi vodu dobili svi u pustinji.

    Ako neko nije mogao da nađe obrazovnu ili medicinsku ustanovu koja mu je bila potrebna, vlada mu je plaćala da ode u inostranstvo, a pored novca za liječenje i obrazovanje, dobijao je i 2.300 dolara mjesečno za smještaj i iznajmljivanje kola.
    Svi pričaju o ovome kad se pomene Gadafi, dao im je sve a oni ga ubiše.

    Koliko sam ja vidio klipova i slika o Libiji i Libijskom narodu, Mojkovac mi djeluje kao metropola naspram te zemlje. Posle svega navedenog, ta zemlja bi trebala da izgleda pa najmanje kao Dubai u kojima se sve zgrade nove, putevi lijepi asfaltirani, voze se zlatna i srebrna kola, hoteli imaju 7 zvjezdica a u šoping centre imaju skijalište, ljudi imaju rolex satove i firmiranu garderobu (onaj plašt što nose preko sebe ). Sa druge strane Libija ima nekakva pick up vozila na kojima voze ili svinje ili mitraljezi, niđe asfaltiranog puta, zgrade su stare kao grčka i u stanju raspadanja su, ljudi djeluju toliko prvljavo, škrbabo, ružni i primitivno - baš mi ne djeluluju kao zemlja koja raspolaže sa svim navedenim. Možda sam ja pogrešno vidio , ali vi dajte neke slike i video zapise gdje ćemo se uvjerit u taj njihov raskošni život.


  24. #224
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  25. #225
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Vidis, i ja sam postavljao pitanja tipa zasto nisu neke druge clanice OPEC-a omrazene na zapadu, zasto ne prijeti neki puc njihovim glavasima, ..., ali svi nesto cutali. Nesto su manje inspirativni kad je realnost u pitanju. Kad treba da se pricaju bajke i pljuje pola svijeta, onda juris.

    E da, evo je appelle moi spreman da objasni.

    ps. ovo nije Libija
    Last edited by Mr_Gospodin_Signore; 28-10-11 at 17:45.

Page 9 of 14 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Moamer el Gadafi izgubio sina i troje unuchadi
    By KockastiGospodin in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 02-05-11, 13:03
  2. Gadafi se promudrio!
    By Ćipur in forum Politika generalno
    Replies: 5
    Last Post: 09-08-08, 10:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •