Page 6 of 9 FirstFirst ... 23456789 LastLast
Results 126 to 150 of 225

Thread: Izložbe i druga dešavanja

  1. #126
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sinoc je u Meksickom baru otvorena izlozba Rajk Grujica. Preporucujem vam da jepogledate.Pogotovo obratite paznju na jednog ovna - motiv na slici naravno :lolblue:
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  2. #127
    Join Date
    May 2005
    Location
    podgorica
    Posts
    3,318
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    sinoc je u Meksickom baru otvorena izlozba Rajk Grujica. Preporucujem vam da jepogledate.Pogotovo obratite paznju na jednog ovna - motiv na slici naravno :lolblue:
    Vidjeo sam veceras, a ramovi su mu najaci kao sto stavljaju na slike tipa "Kosovka djevojka"

  3. #128
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a pusti ramove. svidja mi se kako slika cojek. meni su oni formati lijepi.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  4. #129
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Under the moonlight, this serious moonlight
    Posts
    1,421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    IZLOŽBA RADOVA SUZANE PAJOVIĆ-ŽIVKOVIĆ U PODGORICI

    “Kleveta” u Centru

    Podgorica - Izložba radova Suzane Pajović -Živković pod nazivom “Kleveta”, biće otvorena u podgoričkoj galeriji “Centar” večeras u 20 sati. Izložbu će otvoriti Nataša Nikčević, istoričar umjetnosti i likovni kritičar. Suzana Pajović-Živković je rođena 1970. godine u Nikšiću. Diplomirala je na Fakultetu likovnih umjetnosti na Cetinju, Odsjek vajanje 2000. godine kao i na Odsjeku grafika 2006. godine.
    Dobitnik je Godišnje nagrade SKC-a za vajarstvo (Cetinje, 1998), Nagrade za umjetnički izazov, Budva Grad teatar (Budva, 2003), Treće nagrade za vizuelni identitet OMBUDSMANA (Cetinje, 2005). Izložbom u galeriji “Centar” Suzana Pajović-Živković će se predstaviti sa 10 radova (Kralj, Neznanje, Sumnja, Zavist, Kleveta, Podvala, Obmana, Žrtva, Pokajanje, Gola istina). Radovi su dimenzija 100x150cm a rađeni su u tehnici digitalna štampa na kliritu. Izložbu prati katalog u kojem se pored teksta istoričara umjetnosti Nataše Nikčević nalaze i autorski tekstovi umjetnice

    D.T.


    preuzeto sa www.vijesti.cg.yu
    A lighthouse keeper in the desert sun.

  5. #130
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica/Belgrade
    Posts
    732
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool Branislav i Ilija Perić, Priče sa kamena

    Hej drugari, evo da vam pozovem da pogledate našu izložbu Priče sa kamena. Izložba ce biti otvorena u Petak u 19h u galeriji Kusleova kuća, jednom predivnom prostoru na obali Ribnice u Podgorici. Trajaće nekih 10ak dana ili ti do kraja sljedeće nedjelje.

    Katalog ste već možda viđeli, al evo ga opet @ http://www.identity.cg.yu/price_sa_kamena.zip

    Ovih dana treba da aktiviram i domen www.stonetales.org a u međuvremenu je na www.identity.cg.yu/stonetales

    Eto tolko...

    .IP

  6. #131
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default Prvo mjesto za “Geg”

    Podgorica - Na nedavno održanom Festivalu digitalne umjetnosti u Pančevu(http://www.arttech.co.yu/), Nenad Krulj, diplomirani inženjer iz Podgorice, svojom umjetničkom fotografijom “Geg” osvojio je prvu nagradu u posebnoj kategoriji 3D renderinga. Nagrada je, kako je za “Vijesti” kazao Krulj, bila pravo iznenađenje jer se kao jedini predstavnik iz Crne Gore, našao u veoma oštroj konkurenciji priznatih evropskih umjetnika.
    - Finalne večeri međunarodnog Festivala digitalne umjetnosti koji se ove godine u Pančevu održava sedmi put, dobio sam prvu nagradu u kategoriji 3D renderinga. Nagrada me je obradovala jer je ovo prvi put da rad pošaljem na konkurs nekog festivala, a takođe jer sam od 250 evropskih umjetnika, baš ja nagrađen. Nagrađena fotografija nosi naziv “Geg” i rezultat je izazovnog i složenog postupka. Da bi nastao jedan takav rad neophodno je 10 do 15 dana intenzivnog rada kao i znanje tri do četiri programska jezika koja su usko specijalizovana za umjetnički dizajn. Proces nastajanja fotografije je teško slikovito objasniti i kod nas, u Crnoj Gori, gotovo i ne postoje ljudi koji se bave ovom tehnikom - kazao je Krulj koji se pored umjetničkog dizajna, profesionalno bavi izradom plana uređenja eksterijera i enterijera.
    - Bavim se krajnjom vizualizacijom i na taj način kompletan projekat može da se posmatra u tri dimenzije. Umjetnička fotografija je finalni proizvod mojih poslovnih projekata i vremenom joj dajem jedan drugačiji umjetnički sloj. U svijetu na izradi forografija 3D renderinga učestvuje četiri do pet autora, a ja kompletno djelo sam modelujem. Uspio sam baveći se kako krupnim detaljima tako i sitnicama da tehniku nastanka rada u pomenutom formatu dovedem do savršenstva - kazao je Krulj najavljujući uskoro i izložbu svojih radova iz oblasti digitalne umjetnosti i pred podgoričkom likovnom publikom.
    Last edited by Ego_and_his_own; 29-11-06 at 10:11.

  7. #132
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    5,019
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Ima li dje taj rad?
    www.jaredic.com
    ˙˙pǝlloɹ sɹǝsnoɹʇ ʎɯ ɟo sɯoʇʇoq ǝɥʇ ǝɹɐʍ plnoɥs ı 'plo ʍoɹƃ ı 'plo ʍoɹƃ ı

  8. #133
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica/Belgrade
    Posts
    732
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dragi prijatelji,

    naša izložba Priče sa kamena je OTVORENA, a ja vas očekujem! Danas i sjutra ću biti skoro cio dan u galeriji... Pozivam vas (SVE) da dođete, pogledate, komentarišete i opustite se u predivnom ambijentu Kusleove kuće. Bašta i terasa će danas nadam se biti puna ljudi koji su propustili otvaranje ili koji su prosto "izbjegli" gužvu

    Na otvaranju je bilo jako puno ljudi stoga ne zamjerite ako nekoga nisam stigao da pozdravim... al idalje... insistiram da se vidimo u prostoru i na miru pogledamo i razgovaramo, ako hoćete i čitamo... Priče sa kamena

    Hvala vam SVIMA!

    .I

  9. #134
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    ..tamoooo gdje ljubav stanuje..
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    rado bih doshla al milion puta podjoh u taj muzej da pogledam proshlu izlozhbu i nikad otvorena nije a stvarno vucarat se svaki seqnd nemam namjeru! to je stvarno zhalosno! da je zatvoreno non stop! a navodno izlozhba je otvorena! ma neka...
    ako mozhesh da mi javish kad je radno vrijeme bila bih ti zahvalna!
    ..You stood by me and I stood tall,
    I had your love I had it all..

  10. #135
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica/Belgrade
    Posts
    732
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam u galeriji skoro po citav dan... Od 12 pa do uvece...

  11. #136
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Under the moonlight, this serious moonlight
    Posts
    1,421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Preuzeto sa sajta www.vijesti.cg.yu

    OTVORENA TRADICIONALNA IZLOŽBA CRNOGORSKIH SLIKARA U MEKSIČKOM BARU U PODGORICI

    Neobičan prostor i vrhunska umjetnost

    Podgorica - Kolektivna izložba crnogorskih umjetnika koja se tradicionalno održava u podgoričkom “Mexico baru” otvorena je sinoć u prepunom ambijentu ovog kultnog mjesta. Radi se o jedanaestoj po redu izložbi koju je otvorila istoričar umjetnosti Nataša Đurović. Izložba nosi naziv “Dobro došli u unutra” i sadrži 25 radova istaknutih crnogorskih likovnih umjetnika, mahom mlađe generacije.
    - Važan element ove izložbe predstavlja i uloga mas medija kao i nekonvencionalni prostora Meksičkog bara - istakla je Đurović.
    Ove godine radove su izložili Natalija Đuranović, Radovan Grujić, Božo Jovićević, Dado Đuranović, Roman Đuranović, Gordana Kuč, Dejan Mirković, Nada Kažić, Lazar Pejović, Pavle Radoičić, Svetlana Dragojević, Dragan Berilažić, Zoran Petrušić, Ana Matić, Anis Mahmutović, Draško Dragaš, Beli Zlatičanin, Ljiljana Kulundžić, Sonja Đuranović, Tijana Dujović, Slobodanka Mićunović, Bane Sekulić, Nikola Vujošević, Slobo Lončarević i Ratko Odalović.
    Kako je za “Vijesti” prokomentarisao Roman Đuranović ovo je izložba slikara koji izlaze u “Mexico bar”.
    - Radi se o tradicionalnoj izložbi slikara koji su gosti Meksičkog bara, a ona se pored ostalog organizuje i zbog onih naših prijatelja i ljubitelja umjetnosti koji ne dolaze na klasične izložbe u galerijama i na njihova otvaranja. Uglavnom su zastupljeni manji formati slika, nešto novije produkcije od svakog autora. Ne postoji zadati koncept izložbe nego svako izlaže ono što misli da treba - kazao je Đuranović. Organizator izložbe je Srđa Stijović, a autor fotografije na katalogu Duško Miljanić.

    D.T.

    I jos:

    Izložba Nataše Đurović, dekana Fakulteta likovnih umjetnosti sa Cetinja, biće otvorena večeras u 20 sati, u podgoričkoj galeriji “Centar” Centra savremene umjetnosti Crne Gore.

    i jos:

    Tradicionalna izložba “Podgorički likovni salon” koja se ove godine održava deseti put u okviru Decembraske umjetničke scene, biće otvorena večeras u 19 sati, u podgoričkoj galeriji “Art”.
    Na ovogodišnjem Salonu predstaviće se 41 autor, šest vajara i 35 slikara iz Podgorice. Žiri koji čine istoričari umjetnosti Ljiljana Zeković, Petrica Duletić i Dragan Radovanović, uručiće i tri ravnopravne nagrade ovogodišnjeg Lkovnog salona.
    A lighthouse keeper in the desert sun.

  12. #137
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Bojan Damjanovic...

    Slucajno sam sinoc zavrsio u BB klubu u Niksicu, na izlozbi rano preminulog Bojana Damjanovica (1978-1999). Otprilike sam i znao za pripreme ove neobicne izlozbe, tako da sam bez problema odlucio da cetvrtak vece provedem u NK.
    E sad, kako uopste i ne pokusavam da se pravim da razumijem (ili je tacnije reci - ne zelim) moderno slikarstvo (najiskreniji da budem - bilo kakvo slikarstvo od XIX vijeka naovamo) - prvi pogled na Bojanove slike nije izazvao neku posebnu reakciju.

    Medjutim, nakon kratkog uvoda o samom autoru i malo duzeg filma o njegovom zivotu, motivima, radu... polako sam poceo da uocavam vezu izmedju njegovih slika i njegovog zivota. A to je onaj dio, koji je najbitniji (moje skromno misljenje) za razumijevanje ovog vida umjetnosti.

    O cemu se radi? Radi se o jednom mladom covjeku, koji je u sred beznadja i sunovrata svih mogucih vrijednosti 90-ih sagledao u oci zlo, cemer i dusevno razaranje koje nas je okruzivalo. Ono sto sam vidio na slikama - bio je njegov dozivljaj tog zla. U vremenu kad je toliko mnogo ljudi uopste odbijalo da to zlo uopste registruje, o njemu razmislja ili nidabogjaki djeluje - kakva li je hrabrost potrebna to uraditi? Jer svaki covjek, pogotovo tako mlad - izlozen tolikom zlu - ne moze, a da ne plati cijenu.
    Ali ono sto izdvaja covjeka - je da i u tom sveprisutnom haosu - uoci mogucnost Drugosti. Nadu. A niko ne moze shvatiti koliko je postojanje Drugosti sutinski potrebno - dok nije prosao Pakao.

    ... jos jedan uznemirujuci testament koji svjedoci o paklu kroz koji smo prosli. O paklu - koji smo prozivjeli. O paklu - koji smo prezivjeli. Oni koji nisu - ostaju kao vjecita opomena. Da se nikad ne ponovi. Zaborav nikad nece donijeti spas. Suocavanje, koliko god bolnije bilo - hoce.

    Zavrsicu post njegovim rijecima:
    "Ako umjetnost u sebi nema neceg filozofskog, onda je to obicna sprdnja i posrana sminka".
    A njegova je umjetnost bolno ogledalo vremena u kojem je nastala.
    Vecina ljudi je zla

  13. #138
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica/Belgrade
    Posts
    732
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dragi prijatelji,

    Evo poziva za izložbu "Foto avantura" u Podgorici, od 29. januara do 04. februara. (Sjutra je otvaranje u 18h, pa dođite!)


    Autori fotografija
    Amer Kapetanović
    Daniela Aroyo
    Duško Miljanić
    Ivan Blažev
    Lazar Pejović
    Theo van der Heijdt
    Vladimir Tatarević

    Realizovano kroz projekat
    Centra za inicijative iz oblasti održivog turizma

    Crna Gora, oktobar 2006

    Naravno, tu je i katalog (~1MB), a nakon otvaranja biće i reportaža, za one koji nebudu mogli da dođu.

    Vidimo se...

  14. #139
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  15. #140
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica/Belgrade
    Posts
    732
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A kako ćeš da dođeš... kad sam zaboravio da napišem đe je izložba kraeaeaealju...

    Hahahahahahah

    Izložba je u predivnom prostoru JU Muzeji i galerije grada, KUSLEOVA KUĆA, na desnoj obali Ribnice.


  16. #141
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zasto mi je obrisan post ???
    skrenuh paznju ,da forum nije jedino sredstvo informisanja,da se nesto moze procitat i u novinama !
    Last edited by E-1; 29-01-07 at 19:32.

  17. #142
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica/Belgrade
    Posts
    732
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hehehehehe... al dobro je da si ti bio obaviješten i da si me naša... hahahaha

    qq ja eo 2 dana ne stajem... pado sa nogu... i popih jednu dvije boce vina lagano... al je bilo wrh...


  18. #143
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nema sto,organizacija je bila na nivou ,samo sto sav narod ode da se 'rani umjesto da gleda fotke.. drugi put manje jela vise fotki

  19. #144
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Under the moonlight, this serious moonlight
    Posts
    1,421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    zasto mi je obrisan post ???
    skrenuh paznju ,da forum nije jedino sredstvo informisanja,da se nesto moze procitat i u novinama !
    Obrisan zbog tona
    A lighthouse keeper in the desert sun.

  20. #145
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    se7en
    Posts
    642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    8 mart, Kuslevova kuca, exibition party.
    Izlozba fotografija Damira Murseljevica, apsolventa na Fakultetu Likovnih umjetnosti.

    Party pochinje u 19, traje do 22 h.

    Nema oficijalnog otvaranja.


    "what sick ridiculous puppets we are,
    what stupid little stage we dance on,
    what fun we have,
    dancing,fucking not a care in the world,
    not knowing who we are,
    we are not what was intented....."

  21. #146
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    juche 10 godina od otvaranja galerije"MOST"...not bad...

  22. #147
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Veceras ... Izlozba fotografija polaznika foto-kursa

    - organizator: Foto kino video klub "Podgorica" ... dobro je bilo ...ima "materijala"
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  23. #148
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    5,019
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    www.jaredic.com
    ˙˙pǝlloɹ sɹǝsnoɹʇ ʎɯ ɟo sɯoʇʇoq ǝɥʇ ǝɹɐʍ plnoɥs ı 'plo ʍoɹƃ ı 'plo ʍoɹƃ ı

  24. #149
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    II Medjunarodni foto salon, otvaranje vecheras u Paviljonu ULUCG u 19h

  25. #150
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Tamo odakle vidim ljepse:)...
    Posts
    870
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poppy View Post
    II Medjunarodni foto salon, otvaranje vecheras u Paviljonu ULUCG u 19h
    Jeli moguce da neko konacno nesto napisa ovdje......Ja sam lijena da pratim kad su slicna desavanja u gradu,pa bar se ovako informisem....
    "Ja umijem u svakom novembru da napravim jun:)..."

Page 6 of 9 FirstFirst ... 23456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nevjerovatna dešavanja u zemlji Srbiji !!!
    By G R A D in forum Politika generalno
    Replies: 5
    Last Post: 15-04-05, 13:09
  2. Neka druga ljubav?
    By Kapo in forum Centralni
    Replies: 4
    Last Post: 31-03-05, 12:36
  3. malo poezije......za druga Djuku!
    By Berankrsh69 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 17-01-05, 12:21
  4. Dacia Logan - neka sasvim druga pricha!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 13
    Last Post: 03-06-04, 23:28
  5. Podsecanje na druga Tita
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 11-05-04, 10:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •