Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 48

Thread: brzina ili vjecnost

  1. #1
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Question brzina ili vjecnost

    Da vas ne gnjavim zafrkancijama tipa ja bih ovo ili ja bih ono,
    ima sam skoro neobican dogadjaj,izadjem u kafic sa jako finom djevojkom,i posle gomile zabave,sala,obostranih(djevojka je veoma duhovita i obrazovana)
    ,zezancija i dva litra vina zavrsimo isprepletenih nogu.Djevojku sam upoznao prije desatak dana i ovo nam se desilo na drugom sastanku,tako da vam pravo kazem ne znam sta da radim.i interesuje me,i neobicna mi je,a popili smo skoro istu kolicinu alkohola.i sjecam se sveg a i ona.
    e sad ne znam da li tvrdi pazar,ili ceka da vidi koliko sam zainteresovan za nju,uopste koliko to
    JA TE VOLIM
    pali danas kod djevojaka,i koliko je vazno biti iskren ili nebiti.mislim da ima decka a ne znam jesam li ja bio trenutak slabosti ili nesto drugo.koliko bi vas momaka ili djevojaka uradilo nesto ovako?
    koliko djevojaka misli da iz ovoga moze biti nesto ozbiljmo.negdje sam cuo da se djevojke najbolje sjecaju prvog i poslednjeg momka,pa da li je tako?
    a kako je pitanje po vaznosti,da li je isto prvi i poslednji?
    a dje je tu ljubav,i prije mi se desavalo da izadjem sa djevojkom koja ima momka,da se muvamo,da nam bude fino a da od toga ne bude nista posle(napomena:FINO ne mora da znaci seks).da li to znaci da je prevarila,koliko smo mi tradicionalisti i da li je samo seks prevara,da li bi ste voljeli da vas/a partner/ka spava samo sa vama a da u glavi ima sliku nekog drugog.
    koliko je za crnogorce seks tabu to svi znamo,a cinjenica je da ima prevare,da ljudi zive zajedno godinama i da on ili ona varaju jedno drugo.
    Odmah da se ogradim od cestog mijenjanja partnera ili swingeraja,(postujem tudje izbore ali postujte i moje misljenje da je ovo bolesno)
    ne znam da li sam pukao na ovu malu,ali ima i malo izazova u osvajanju djevojke koja ima decka.mislim da ce pod odgovarajucim uslovima svaka djevojka prevariti decka,ali pitanje je koliko vrijedi ta djevojka,da li je trud oko njenog osvajanja vrijedan njenog osvajanja.sad ne znam dje je sigurnost u svemu tome i zelim li da budem uopste siguran u djevojku sa kojm sam,koliko neko moze biti siguran?
    svi mi mozemo imati trenutak slabosti,a ako ona ima trenutak slabosti,kako muska polovina koja cita ovo bi reagovala,a kako bi reagovala zenska polovina jutro posle slabosti?
    jer cinjenica je da seks moze postojati kao trenutak slabosti,kao trenutna zaljubljenost(zaljubljenost ne mora da znaci ljubav) a dje je tu brak?
    naravno kad se budem zenio ni ja ne trazim da djevojka bude nevina,ali isto tako ne bih volio da je "intimno" poznaje dvocifren broj momaka,ali opet mi se po glavi vrti koliko je broj vazan,sta je ustvari taj broj(pitanje za zensku polovinu)?
    I tako da ne smaram,i da se vratim na glavni razlog moje teme "djevojku sa pocetka teksta".Ako osvojite djevojku koja ima decka kako joj vjerovati,kakva ljubav treba da bude da bi ste joj vjerovali i da li bi ste joj vjerovali.
    Volio bih da se javi neka djevojka sa ovakvim iskustvom,ne interesuju me detalji ali zanimaju me razmisljanja u ovim situacijama,i naravno sta je dovelo do ovakve situacije.
    Koliko bi vas sa ovakvom djevojkom imalo ozbiljnu vezu i koliko bi vas djevojaka sa momkom koji uradi ovako nesto imalo ozbiljnu vezu?

  2. #2
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Kotor & Dubrovnik
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ah slushaj, ako ima momka i prevarila ga je s tobom to ti znaci da moze prevariti i tebe. Meni se to dogadjalo tako da odmah s curom razjasnim da li ima momka. Ako ga ima i hoce da ga prevari tu mene hvata popizditis i kazem joj NE, hvala.
    Kod cura ne pali toliko cesto fraza 'volim te'. Procitaj post "Ja tebi ljubav a ti meni... nogu" i bit ce ti jasno. Sad si se moyda naloyio na curu, al to ti ne mora znaciti da je volish. Budi malo s njom i vidi sto stvarno zelish i osjecash. Ja ti nebi preporucivao da radish nishta ozbiljnije.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izgleda da si vec cvrsto odlucio kako dalje posto postavljas masuuuu pitanja

    Cinjenica je da si spavao sa djevojkom koja vec ima momka!I jedino to je vazno u tom trenutku. Sada je sve na njoj, ako da otkaz svom momku ok, a ako ne onda tako i tako sve znas i nije ti potrebno smarati glavu sa milijon podpitanja
    Last edited by Smirnoff_ice; 22-04-05 at 08:36.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaboravi moralna pitanja i dileme tipa "ako je tako prevarila decka samnom, sigurno ce i mene". Ne vrijedi uvijek ona "jednom prevaris, uvijek ces prevariti".
    Isto tako ,uzmi u obzir da se osjecaji ne iskljuce kada smo u vezi sa nekom osobom, ili u braku. To sto smo s nekim u vezi ne znaci da se ne mogu pojaviti osjecaji i za neku drugu osobu koja nam udje u zivot. S tim u vezi, imaj uvijek na umu sljedecu, vrlo jednostavnu cinjenicu: kada bi se uvijek zanimali samo za slobodne osobe suprotnog spola, vecina ljudi bi i dalje/uvijek ostali sami.
    U ljubavi nema niti pravila, niti neke konacnosti, nista nije vjecno, nista ne traje. Ljubav traje, ali se partneri mijenjaju. U ljubavi, kao i u zivotu, samo mijena stalna jest. Onoga dana kada postanes svjestan toga, bit ce ti ljepse u zivotu.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sve je to diskutabilno...
    mozhe da prevari i tebe ali i ne mora... ako si ti ono shto ona trazhi, ako se medjusobno dopunjujete...
    izazov osvojiti zauzetu djevojku? postavio si bezbroj pitanja a nisi glavno: da li ce ona tebi posle osvajanja biti isto tako zanimljiva ili samo osvojeni trofej?
    djevojke se najbolje sjecaju prvog i poslednjeg momka? ah, pa ne bih ja to potvrdila... i, kako znash da ti je neko poslednji?
    "Ako osvojite djevojku koja ima decka kako joj vjerovati,kakva ljubav treba da bude da bi ste joj vjerovali i da li bi ste joj vjerovali."
    ljubav treba biti prava.
    lijepo ti je argo rekao, u ljubavi nema pravila... a i da ima, svako pravilo ima izuzetak...
    previshe komplikujesh umjesto da uzhivash... :wink:

  6. #6
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Znam Argonaut,da zivot nema pravila, ali sta ako neko nije stvoren ili jos nije dozivio taj osjecaj zelje da provede ostatak zivota sa jednom osobom,makar da taj osjecaj traje samo sekund.A sta kad se jave osjecaji sledeci put za neku novu djevojku,kad to ima kraj,jer zivot je konacan a meni se cini da mi trebaju tri cetiri po 300 god da bih zadovoljio svoju zelju i smirio se sa jednom curom.
    i jos jedna molba odakle ti ovi stihovi iz Ambrose Bierce, "Devil's Dictionary"
    pokusao sam da h nadjem na netu,ako imas posalji

  7. #7
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Adriana u svima nama lezi zelja da se smirimo da nadjemo onu pravu osobu za sebe ali i zelja za avanturom,da se odjecas zivim,da te ne pojede prosjek,da se ne uklopis u okolinu,ne da se boris protiv svega ali da budes svoj.
    to je danas jako tesko,a i ono pitanje za vaznost...?
    ne znam koliko je broj momaka sa kojim si spavala vazan onom sledecem ili koliko je tebi broj cura sa kojima je tvoj decko bio vazan tebi znam da je to individualno ali ponekad me ponese prosjek kojega se gnusam ponekad
    imam veliku teznju za ispoljavanjem individualnosti mozda je zelja za ovom curom jedan od nacina,ali i koliko je vazno sto je neka djevojka dobra osoba,znam curu od 30tak god koja jos ceka onog pravog za prvi put,ceka brak,meni se nekad cinilo da sam pravi za tu curu ali nista od toga sad nailazi ovakva cura i u meni se budi gomila pitanja ali i izazov,i kako cekati pasivno ili aktivno?
    mislim da si ti u pravu,ovo za da bih trebao da se opustim i da uzivam
    mozda previse volim da flertujem i da smekam jer ako te neko smuva ljepotom i parama to je genetika i nasledje
    ako te privucem svojim sarmom to je moja licnost

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Pocetak ...

    Oboma je prijalo do sada. Sabiraju se utisci i misli o tome sta dalje. Sada na scenu stupaju ocekivanja, zelje, nade, potrebe, planovi itd. Srescete se opet i bice mnogo jasnije. Iskrenost je potrebna da bi dobili jasne odgovore. Ako ne budete oboje iskreni stvarace se nepovjerenje, rezerva i distanca. Uglavnom, prva je stvar da tacno zans sta ti hoces, a onda da doznas sta ona hoce? Isto bi i ona trebala da sazna. Kad to saznate znacete sta dalje.
    ...
    Danas bi veoma mnogo momaka i djevojaka htjelo imati slicno iskustvo samo da im se moze.
    Pitanje prvi i posljednji momak jeste interesanto, jer prvi momak je prvo iskustvo i znacajno utice na sljedeca iskustva. Posljednji se pamti zbog proste cinjenice bliske vremenske distance. Naravno, sve je to tako ako se ne uspostave dublji odnosi, stvoreni iskrenim i otvorenim upoznavanjem u svakom pogledu, kada taj neko postane ljubav za cijeli zivot i ureze se snazno, gotovo neizbrisivo u memoriju.
    Seks, ali i emocionalna bliskost sa drugom osobom, koja nije momak/djevojka je prevara po tradicionalnom shvatanju. Vecina tako misli i osjeca, no najcesce jednosmjerno - to vazi za onog drugoga, a ne i za njih same.
    Sigurnost u svemu sto pricas je nesto sto ces da otkrijes u daljim susretima. No, dok i jedno i drugo ne budete iskreno rekli i pokazali sta ocekujete, zelite itd. sigurnost ce biti mala.
    Ne znam zasto se citavo iskustvo naziva trenutkom slabosti, a ne prijatnoscu i zadovoljstvom? Ako je trenutak slabosti onda nema nista dalje osim manjeg ili veceg kajanja. A ako je prijatnost i zadovoljstvo onda postoji dobra osnova za nesto dalje, a sta je to otkrivace se postepeno.
    Prva stvar za ozbiljnu vezu (sta god da to znaci) jeste da u drugog mozes imati povjerenja. Povjerenje se stvara postepeno, a kljuc je u iskrenosti.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAND
    A sta kad se jave osjecaji sledeci put za neku novu djevojku,kad to ima kraj,jer zivot je konacan a meni se cini da mi trebaju tri cetiri po 300 god da bih zadovoljio svoju zelju i smirio se sa jednom curom.
    U tebi jos divljaju hormoni, pa se svako malo zaljubljujes do usiju.
    Bez brige, prije ili kasnije ce se pojaviti Ona zbog koje, barem na neko duze vrijeme, neces pogledati ni jednu drugu.
    A dok se takva ne pojavi - uzivaj i skupljaj iskustvo, trebat ce ti.

    Quote Originally Posted by NAND
    i jos jedna molba odakle ti ovi stihovi iz Ambrose Bierce, "Devil's Dictionary" pokusao sam da h nadjem na netu,ako imas posalji
    Ne bih to bas nazvao stihovima. To ti je jedno od klasicnih djela A. Biercea, takozvani "rjecnik cinizma i satire". Nisi ga dovoljno dobro trazio, no, izvoli:
    http://www.alcyone.com/max/lit/devils/
    Da se ponegdje naci i PDF od toga dijela, s obzirom da su autorska prava istekla. Ako te zanima, pogledaj i ovaj link: http://www.geocities.com/SoHo/Cafe/1131/bierce.html
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  10. #10
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    a Nihil gdje je tu zavodjenje,prija mi kad se trudim oko djevojke,kad sanjarim o njoj,mozda je Argonaut upravu,mozda u meni jos divljaju hormoni,ustvari ne mozda nego sigurno,ali u meni ima i malo sranja nametnutog patrijahalnim vaspitanjem,
    nijesam ljubitelj haosa ali sloboda u okviru pravila i nije sloboda,mozda sam jedan covjek koji jos uvijek zivi u nadi da ce svoje snove da ostvari,ne neki nacin
    ne mislim da je patrijahalno razmisljanje ****** ali gomila pravila cak i ako je nametnuta podsvjesno na neki nacin ogranicava covjeka,ali da nebih promjenio temu,jos uvijek bih zelio misljenje neke od djevojaka,o ovome i pogotovu o pitanju koliko ustvari momaka ili djevojaka je pravi broj.
    i sta to znaci za ozbiljnu vezu? misim da i nije toliko vazno,ali kakv je stav djevojaka po ovom pitanju,
    naravno tu je i za muski dio pitanje,koliko je ravnopravnost stvarno ravnopravnost, djevojka koja je imala buran zivot moze da pozeli mirnu luku ali i ona koja je citav zivot bila u mirnoj luci moze taman kad pomislis da si se smirio pozeli otvoreno more............
    ali jedno je sigurno ako ne sanjas kako ce snovi da ti se ostvare
    P.S.Argonaut hvala za link

  11. #11
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Daleko...
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb Stani na loptu

    Upoznali ste se prije desetak dana.
    Hormoni su sada na vrhuncu.Vidi sta znas o njoj,koje ona u stvari,sve ono sto treba o jednoj zeni da znas a one su poprilicno slozena stvorenja.
    Uzivaj ako mozes.Ne zamaraj sebe sa previse pitanja jer ti mogu zagorcati nesto sto bi moglo postati trajno i lijepo.Sumnje,"da li ce prevariti i mene" ne leze.Ako je bila sa tobom to mozda ne znaci da ne voli tog momka ali isto tako ne mora da znaci da ti nemas nikakvih sansi.Mi svi ovdje mozemo samo da pretpostavljamo,iskustveno,sta je sad u glavi te djevojke.Ali niko to nece sa sigurnoscu znati bez ti ako se nastavis vidjati sa njom.U skladu sa njenim ponasanjem i postupcima i ti se ponasaj.Ne zalijeci se,ne dozvoli da te trenutna strast odvede predaleko,dalje nego sto mislis da bi trebalo.
    Prije sveg ovo ti je tek pocetak,stani na loptu,i vidi kako ce se situacija razviajti.Ako bude zeljela da te vidi ponovo,znas sta ti je raditi....
    Ne foliraj se,budi iskren ,ali u razumnim granicama.

    P.S.Ako ce ti nesto znaciti u zivotu,ako mislis da je ona ono sto ti treba,da je ono sto si trazio citavog zivota,da je ona vrijednasvake kapi tvog znoja,svakog trenutka provedenog razmisljajuci o njoj a ne samo trenutna strast....sta te onda zabolje sa koliko je momaka spavala ( cast nekim izuzecima) i sta ko o tom misli..Da izvine te.
    Izvinajvam se na duzini price,nikad ne umijem biti kratak i jasan. :yipiiii:

    Srecno! sto bi rekli drugovi rudari!
    "Biće dana kad me neće biti".

  12. #12
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Hvala Medo

  13. #13
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by medo
    Ako ce ti nesto znaciti u zivotu,ako mislis da je ona ono sto ti treba,da je ono sto si trazio citavog zivota,da je ona vrijednasvake kapi tvog znoja,svakog trenutka provedenog razmisljajuci o njoj a ne samo trenutna strast....sta te onda zabolje sa koliko je momaka spavala ( cast nekim izuzecima) i sta ko o tom misli..Da izvine te.
    Konacno da neko kaze prave rijeci...

    A moj odgovor o cifri ljubavnika bar sto se zena tice je da je biti spreman za ozbiljnu vezu stvar duse a ne broj.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by medo
    Ako je bila sa tobom to mozda ne znaci da ne voli tog momka ali isto tako ne mora da znaci da ti nemas nikakvih sansi.
    A sto bi spavala sa drugim muskarcima ako ga voli? Znaci, cura ili nije zadovoljna kako je njen partner sexualno zadovoljava(a ako je tako, toj curi nije do ljubavi) ili uopste ne voli momka sa kojim izlazi a takodje je i neiskrena jer se zadrzava u iluziji neke takozvane ljubavi...meni je to vrlo nefer djelo s njene strane....

  15. #15
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Daleko...
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation jedna noc!

    Quote Originally Posted by phenomenon
    A sto bi spavala sa drugim muskarcima ako ga voli? Znaci, cura ili nije zadovoljna kako je njen partner sexualno zadovoljava(a ako je tako, toj curi nije do ljubavi) ili uopste ne voli momka sa kojim izlazi a takodje je i neiskrena jer se zadrzava u iluziji neke takozvane ljubavi...meni je to vrlo nefer djelo s njene strane....
    -nefer jeste prema obojici momaka,prema jednon sto mu je djevojka a prema drugo mozda sto mu daje nadu da nesto moze biti izmedju njih ALI
    -to vece su popili dosta vina i jednostavno nije mozda mogla da vodi racuna o postupcima ,(necu ulaziti u razmatranje ovoga da "vodi racuna") iako se ujutro svega svjecala
    -ljudi PONEKAD prave greske, sto ne znaci da ta djevojka spava sa svakim kojim stigne i vara momka,ne zelim da ulazim u analizu njene veze na osnovu toga sto je spavala sa NAND-om.Nezahvalno je prije svega.
    -mozda sa tim momkom svojim ima sve sto joj treba,ljubav,intelekt,sex,materijalnu stranu,sve je ok.Ali recimo da su je strasti za jednu noc odvele u krevet sa NAND-om.Nema opravdanja za nju.
    To je problem koji ce morati da resavaju ona i njen momak.
    "Biće dana kad me neće biti".

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    :bart: A da su se kresnuli jer im je sfalilo vina?

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne znam medo, ja obicno kada popijem i ako nisam sa voljenom osobom u tom trenutku tesko a da moze biti da mi se dogodi da me alkohol ponese i da se odvucem nekud sa nekom poznanicom ono "ponijela me strast"....obicno mi u takvim prilikama alkohol ucini hiperosjetljivim na osobu koju volim....no ima nas svakakvih...i ima svakakvih veza a malo ljubavi, to i nije tesko zakljuciti....Inace ne vjerujem da alkohol moze toliko uticati na ljude da ne znaju sto cine, obicno se drogama prepisuju takvi efekti.....jednostavno se jezim od takvih prilka i takvih zena(nego sad ce mi skociti za vrat da me kritikuju sto ja ne bih iskoristio takvu situaciju)
    pozdrav

  18. #18
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Daleko...
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    phenomenon
    ja polazim od sebe i znam da se ubijem (kao sto znam) od Heinekena,smirnoffa (ali ne ovog,nego onog tecnog),nika,sljive,vranca,Longa,Pelinkovca ili njihovih kombinacija--nikad ali nikad necu prevariti svog partnera.
    Imam dovoljno godina u p...o i nisam to dosad nikad uradio.Niti cu.
    Nije fer to bilo kome uraditi.I to kazem za tu djevojku-nije fer sto je to uradila svom momku.
    Jer ja isti ne bih volio da mi se nesto takvo desi.A desilo mi se vec kad smo kod toga ( a da ne izgleda kao samo sazaljenje).
    dalje ne zelim da nagadjam kakva je ona,zbog cega je to uradila,kakve su njene moralne odrednice,jeli mozda nimfomanka ili nesto sl.Kapirate?
    ja se prije svega ovdje koncentrisem na Nanda i njegova ocekivanja.
    Ako on misli da bi ona bila za njega ok,nemam razloga da negodujem.On je sigurno bolje upoznao nego ja ili bilo ko ovdje i na kraju ce on biti taj koji ce odluciti.mi mozemo samo da mu kazemo nasa misljenja i iskustva
    Ako je prevarila tog momka ne mora da znaci da ce po default-u prevariti i Nanda u nekoj prilici.ja to ne mogu na osnovu ove price istada tvrdim.Mogu da nagadjam.
    Zelim srecu nandu ako bude pokusao da nastavi snjom.

    smirnoff ne tvrdim da nije moguce....
    "Biće dana kad me neće biti".

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Ne znam, neko ce steci utisak da “moralisemo” ali nije li logicno da ako zivite ljubav da uz nju imate i dobar sex, i iskrenost i povjerenje i razumijevanje i paznju i njeznosti i sve one “kockice” koje vas cine ispunjenim u toj ljubavi….nisam zelio ulaziti i davati neko misljenje o nekoj curi koju i ne poznajem ali naziv ovog topika je “brzina ili vjecnost”….pretpostavljam da je pod vjecnoscu autor podrazumijevao trajnu ljubav a ne “ljubav” tipa gledanje zbog sexa sa tom curom i kratkotrajnih zadovoljenja jer meni to ne lici na ljubav …pominjao je i patrijahalno vaspitanje i slobode u okviru pravila koje nisu kao sto kaze slobode pa mi nije bas jasno na sto konkretno misli?

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by medo
    Zelim srecu nandu ako bude pokusao da nastavi snjom.
    I ja mu zelim srecu samo ne znam sta bi to znacilo. Da ta djevojka prestane piti vino ili da je ne pusta da sa nekim ide u kafanu

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    I ja mu zelim srecu samo ne znam sta bi to znacilo. Da ta djevojka prestane piti vino ili da je ne pusta da sa nekim ide u kafanu
    hahahaha

  22. #22
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Daleko...
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U svakom slucaju pustimo covjeka.Ovdje nekad j..e lud zbunjenog.Tako da mozda ponekad i vise odmognemo nekim nego sto im pomognemo.

    Idealna kombinacija je da pije sa njim i to u neogranicenim kolicinama...
    "Biće dana kad me neće biti".

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Medo, slazem se da on sam mora to odluciti i mozda je tesko diskutovati o ovakvim stvarima, a da to nekom ne lici na moralisanje. Onaj koji se nadje u toj situaciji to vidi kroz ruzicaste naocare i pomalo "navija za sebe" ne gledajuci to sa druge strane kad bi on bio u poziciji onog drugog momka. Ako bi salu ostavili po strani to kad nekome "skinemo" zensku pomalo popravlja nas ego i zaboravimo da se vazda nadje bolji majstor i da to isto mozemo ocekivati da jednoga dana postanemo "rogonja".
    Naravno sve to ne mora znaciti i mozda je bas on taj njen "princ na bijelom konju"..... ali treba onako "hladne glave" sagledati situaciju.
    Da opet nebi osudjivali bez potrebe djevojku jer ne znamo kakve ona ima odnose sa svojim momkom, ali jedno je sigurno da je to daleko od ljubavi koja prije svega podrazumijeva povjerenje. Licno nikad ne bih htio biti u vezi sa djevojkom u koju nijesam siguran da se pice sa kolegom, poznanikom.... nece zavrsiti "kres kombinacijom".

  24. #24
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Daleko...
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Medo, slazem se da on sam mora to odluciti i mozda je tesko diskutovati o ovakvim stvarima, a da to nekom ne lici na moralisanje. Onaj koji se nadje u toj situaciji to vidi kroz ruzicaste naocare i pomalo "navija za sebe" ne gledajuci to sa druge strane kad bi on bio u poziciji onog drugog momka. Ako bi salu ostavili po strani to kad nekome "skinemo" zensku pomalo popravlja nas ego i zaboravimo da se vazda nadje bolji majstor i da to isto mozemo ocekivati da jednoga dana postanemo "rogonja".
    Naravno sve to ne mora znaciti i mozda je bas on taj njen "princ na bijelom konju"..... ali treba onako "hladne glave" sagledati situaciju.
    Da opet nebi osudjivali bez potrebe djevojku jer ne znamo kakve ona ima odnose sa svojim momkom, ali jedno je sigurno da je to daleko od ljubavi koja prije svega podrazumijeva povjerenje. Licno nikad ne bih htio biti u vezi sa djevojkom u koju nijesam siguran da se pice sa kolegom, poznanikom.... nece zavrsiti "kres kombinacijom".
    -Harry my man ,I agree with you about that these kind of relationship improves our ego.Definitely!Ne zelim da ulazim koliko je moralno skidati tudje.To nije tema ovog.
    -sagledati hladne glave DA
    -i ja se slazem da bih i ja htio takvu djevojku,jer znas kako kazu:"muskarcima imponuje odanost svoje i nevjernost tudje zene"
    -sam nikad ne skidam tudje djevojke,ne volim,osjecao bi se lose posle toga jer polazim od sebe da ne bih to volio da meni urade
    -I ne osudjivati djevojku sta god mi mislili
    "Biće dana kad me neće biti".

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa, ne mozemo je osuditi, ja samo mislim da je njen postupak vrlo nefer....ali da se ne vrtimo u krug i da ostavimo momku da sam spozna....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. pitam se jesam li ja jedini......
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 26
    Last Post: 09-08-04, 22:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •