Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 92

Thread: Jopet voda za bu2 a smece za ct

  1. #1
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Dolina bogova
    Posts
    784
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default Jopet voda za bu2 a smece za ct

    Kolko se informisah distribucijaa bez pardona gasi pumpu koja cera za Cetinje vodu i tako za bratsku Budvu vode kolko oces. A dobre komsije budvani nam ka protiv uslugu silju smece jopet na nasu deponiju.


    IMA LI IKO U OVI GRAD DA RAZMISLJA O SVOJOJ DJECI

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Nije to tako.
    Cetinje je narihtalo neke pumpe za vodu,pa im je neki podzemni kabl izgorio.Pa su se o jadu zabavili da nadju kvar dje je i da ga naprave.Zato juce ni Cetinje ni Budva nisu imali vodu.A zar Bd ne ostavlja smece u Podgoricu?Koliko se sjecam "MACAK" kako Mugi nazva gradonacelnika Budve je bio u Pg i potpisa ugovor da se ovamo smece ostavlja...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ahahahahahaha svakog ljeta, evo 15 godina, izgori neki kabal i pukne neka cijev, pa nemamo vode ni za lijek da treba. Svako ljeto. Loš nam je horoskop, biće
    Last edited by independent girl; 19-08-09 at 20:06.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  4. #4
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nema u pustinju skoro nidje vode

    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nece nikat na Cetinje bit ni srece ni nicega dok su ni oni culjumi u opstinu sa krivoglavim pre$ednikom !Dok nemamo nikoga krstenoga sa grama mozga, ni u opstinu ni u Parlamenat ni nidje. Nego bistra omladino preporucujem da se maknete iz "Londona" i turbo folck (GTI )muzike Gaete i busenja usi pa skidajte one nesposobne brave iz opstine ,nebili se skoro sto promijenilo !

    ps. Dodjoh vidjeh i isplakah se !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  6. #6
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    Nije to tako.
    Cetinje je narihtalo neke pumpe za vodu,pa im je neki podzemni kabl izgorio.Pa su se o jadu zabavili da nadju kvar dje je i da ga naprave.Zato juce ni Cetinje ni Budva nisu imali vodu.A zar Bd ne ostavlja smece u Podgoricu?Koliko se sjecam "MACAK" kako Mugi nazva gradonacelnika Budve je bio u Pg i potpisa ugovor da se ovamo smece ostavlja...
    sigurno da je neki kabal izgorio, ali to da CT ne daje vodu BD pricaj nekome drugo, bolje mi sa CT to znamo i znamo kako se ta voda place od strane budvana nasem gradu, ko stvarno naplati tu vodu i na koji nacin


  7. #7
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by independent girl View Post
    ahahahahahaha svakog ljeta, evo 15 godina, izgori neki kabal i pukne neka cijev, pa nemamo vode ni za lijek da treba. Svako ljeto. Loš nam je horoskop, biće
    jes, jes ili sto bi stari rekli kada je kakvi ucin na nas grad i vodovod :devil:


  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jes sreca nasa sto ni budjvani silju mase love za vodu zato se ja kupljah ki$elom prije par dana abisalo se sve u komate ,ni parfem nemogu turit na mene da ne smrdim na znoj
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Jes sreca nasa sto ni budjvani silju mase love za vodu zato se ja kupljah ki$elom prije par dana abisalo se sve u komate ,ni parfem nemogu turit na mene da ne smrdim na znoj
    ... PiX... Katastrofa... Treba da smrdunjamo bez i kapi vode... A jos nas yebe ... jeftina struja ti dodje u 10... A voda nestaje u 11... pa se istusiraj majcin sine!!!... A ujutro... kad krecem na posao pa hocu casu vode ili malo da se sredim .i.
    nekad nema ni kapi... a nekad bljuje onaj vazduh mutni odvratni...\
    I sto je fora... kad vam vazduh juri iz chesme... 10 puta se sat za vodu brze vrti nego li kad je voda... Zato cu im ja .i. platit ovo 1500E duga za vodu sto imam!!!

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Skinite nesposobnoga per$ednika i eto svega na Cetinje !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Eto se Obod za Euro prodaje pa nemo niko
    Pa sto onda mozete ocekivat od Cetinja
    Ovi sto grade ulice i one koji to placaju samo neka su zdra'o
    Ove 2-3 ulice sto su toboze renovirali ljepse su bile kad su bile stare.

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja imam usparan Euro ali nece niko da mi proda Obod Teke da su zdrao ,ali plana ,ideja za sad NEMA NIKO od filozofa i najpismenijeh nasvijet ! Sto ocekivat dalje ,stoocekivat od Vlade i cesovu pomoc,kad je tim nesposobnije na vlasti u opstinu koji su manji od makovoga zrna i samo sluze onijem u PG i dalje ! Zar se bas nista nemoze nacinjet na prostor Oboda Kosute itd itd ,makar Fabrika "sarafa" ili bilos to drugo ???? Ili se ceka na rista cirova "turizam" od kojega ni zzere nema prihoda za CG lise li od Ostroga ! Zar naski "mozgovi" ne vide prosperiteta u Autobuskoj stanici i zarada od toga ???? Zar bas nista nemoze prosperirat na Cetinje ????
    Pasivitet naroda ce ne u grob ocerat ,sve cekajuci da im neko nesto da dzabe !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  13. #13
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    830
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nemogu da vjerujem ovo sto citam i vidim po novinama.
    Zasto Cetinje nema vode ?Kao prvo zato sto su im gubici na mrezi oko 80%.
    Kao drugo Cetinjski vodovod je dva puta u zadnjoj deceniji gasio pumpu vise da bi Budva imala vode ostalo su pumpali iz Podgora i prosipali u Visnjici da bi Budvanima hvalilo pa da im plate da bi ovi ugasili tu pumpu viska.
    Svjedok sam dogadjaja koji su se odigrali ovih dana u Podgoru kao i dogadjaja cijelog ljeta koji su prethodili ovim skorijim.
    Dok je Cetinjski Vodovod pumpao vodu iz Podgora a prosipao je u Visnjici Radio Cetinje je javljao :"Budvani uzeli i zadnju kap vode."
    Neko se u Vodovodu Cetinju oglusuje na molbe mjestana Podgora da zakrpe cjevovod koji toci preko 10 godina i tako im devastira zemljiste a glavnu stetu trpe gradjani cetinja koji nemaju vode a trpi i Vodovod koji placa struju i za tu prosutu vodu.
    Novine pisu da u Podgoru Budvani imaju 18 pumpi a cetinjani 5 ali niko ne objasni narodu da i Budvani imaju isto 5 pumpi cak i manje snage i manjeg kapaciteta od cetinjskih a da su ostale pumpe bunari od 20kw koji pumpaju vodu u zajednicjki bazen Vodovoda Cetinje i Vodovoda Budva.
    Snaga motora koji imaju u vodovodu cetinje je 4x500 kw.Budvani imaju 5x250kw.
    Ijos pored svega Budva je cijelu sezonu iz Podgora radila sa 70% kapaciteta jer je u Rezevicima dobar vodostaj tako da cak ni bunari iz Buljarice ovu sezonu nijesu radili.Tako da je Cetinjanima bilo i vode i struje koliko hoce samo sto se neko poigrao da od budvana uzmu koju paru mufte.
    Problem koji je nastao ovih dana je nastao zbog toga sto su iz vovovoda cetinje dosli u Podgor sa hilti masinama i poceli da ruse dio bazena vodovoda Budva koji je izgradjen 1972 godine,a gospodin zamjenig gradonacelnika savijajuci krdzu od duvana na sav glas veli:" e kad mi nemamo vode necete je ni vi imati".
    Ovim pitanjem bi trebalo da se pozabave drzavni organi jer u akcijama Vodovoda Cetinje ima puno elemenata kriminalnog djelovanja a na stetu i Cetinja i drzave Crne Gore.
    Komunalna inspekcija je Vodovodu Cetinje zabranila izvodjenje bilo kakvih radova na bazenima u Podgoru.
    Jadno i zalosno i bolno je da se sve ovo dogadja u mojoj Crnoj Gori.
    Last edited by podgor; 07-09-09 at 17:44.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ovako Budva rihta te pumpe da bi oni imali vode non stop.Čini mi se da je 18 pumpi za Bd,a 5 za Ct.A ovi iz prestonice turizma narihtaju sve,a CT ako upali i 1 ode sve u q****.Što CT nema vode to se može samo zahvalit Budvanima.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  15. #15
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    830
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    Ovako Budva rihta te pumpe da bi oni imali vode non stop.Čini mi se da je 18 pumpi za Bd,a 5 za Ct.A ovi iz prestonice turizma narihtaju sve,a CT ako upali i 1 ode sve u q****.Što CT nema vode to se može samo zahvalit Budvanima.
    Procitaj pazljivo moj prethodni post i vidi koji je broj pumpi kod jednih i drugih a koja snaga istih.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgor View Post
    Procitaj pazljivo moj prethodni post i vidi koji je broj pumpi kod jednih i drugih a koja snaga istih.
    Ujutro ćeš imat adekvatan odgovor iz EPCG.
    Meni je CT lično žao,jer koliko je državi stalo do njega vidimo.
    Budva mora imat vodu po cijenu da cijela CG skapa.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  17. #17
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,805
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Jedno pitanje: da li je neko od vas koji ovo komentarišete bio u Podgoru (ikada)?

    U blizini mi je kuća (Ovtočići), a i otac mi je dugo radio u vodovodu (sedamdesete i osamdesete) i to u periodu kada se sistem gradio (i za Budvu i za Cetinje). To što novine pišu uglavnom je glupost. Najbliže objašnjenju je lik sa nikom podgor

    Elem, evo još nekih podataka:

    Sistem je napravljen 1972/1973 godine i to tako da Budva uzima prelivne vode (dakle ono što ne pokupi cetinjski vodovod)

    Kapacitet pumpanja vode za Budvu je 200 litara u sekundi (50 litara po pumpi), ali to nije radilo punim kapacitetom dok prije 15-ak godina nisu napravljena dva bunara u Sjenokosu.

    Podgorska vrela (odakle budvanski vodovod uzima prelivne vode) su na 173 metara nadmorske visine.

    Ova dva bunara u Sjenokosu su 80 metara nadmorske visine u koje se preliva voda iz Podgorskih vrela i postoji teorijska mogućnost još 100 litara u sekundi, ali cjevovod je 200 litara u sekundi i bunari se koriste kada treba puni kapacitet.

    Budvanski vodovod ima italijanske pumpe, dog cetinjski ima mnogo veće ruske koje su dosta nepuzdane i broj njihovih ispada je veliki.

    Ono sa 18 pumpi je GLUPOST

  18. #18
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,805
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgor View Post
    Novine pisu da u Podgoru Budvani imaju 18 pumpi a cetinjani 5 ali niko ne objasni narodu da i Budvani imaju isto 5 pumpi cak i manje snage i manjeg kapaciteta od cetinjskih a da su ostale pumpe bunari od 20kw koji pumpaju vodu u zajednicjki bazen Vodovoda Cetinje i Vodovoda Budva.
    Snaga motora koji imaju u vodovodu cetinje je 4x250 kw a imaju i jedan od 500kw.Budvani imaju 5x250kw.
    Za Budvu su bile 4 pumpe (svaka po 50 litara po sekundi), ako ima peta onda je kasnije ugrađena (poslije bunara u Sjenokosu).

  19. #19
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    830
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Za Budvu su bile 4 pumpe (svaka po 50 litara po sekundi), ako ima peta onda je kasnije ugrađena (poslije bunara u Sjenokosu).
    Tacno tako i sad su 5x250 kw snage i u sistem se pustaju sa frekventnim regulatorima i soft starterima dok cetinjani 250kw pustaju direktno sa sklopkom na mrezu.Mozete mislit kakav je to udar na elektroenergetsku mrezu.

  20. #20
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    830
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kako da napisem da Budvani uzimaju dio vode koji pretekne Cetinjanima ko ce mi vjerovati kad vidim koliko su ljudi otrovani neistinama.
    Stvarno stanje je da cak 4 bunara budvanskog vodovoda u Podgoru pumpaju vodu u cetinjski bazen a ako sto od nje prelije to onda ide Budvanima,utrosenu struju za tih 4 motora(pumpe) placa vodovod Budva,kao i sve stoi spada pod servis i odrzavanje kao eventualnu i zamjenu tih potopnih pumpi.
    Last edited by podgor; 07-09-09 at 17:46.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    eee a one cijevi ispod bazena sto uzimaju vodu, o njima necemo....

    Jedno je evidentno da je svaki direktor vodovoda cetinjskoga dobio ili ``kupio`` stan u Budvu po siteku mandata, zasto i kako mogu smao da naslucujem....
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mreza se raspada, pumpe skoro remontovane za 12.000e i opet boba ne valjaju.
    Vodovod nema struje u kancelarijama jer je uopste ne placa, otpisano je preko 2mil duga od vlade. Opstinu boli uvo za resavanje problema, to se i vidi kako je magistrala prekopana i prikljucuje se ko hoce kako hoce. Jedan gradjevinski preduzimac je prikljucio svoju kanalizaciju na atmosferski odvod?? Sekretarijat za komunalne djelatnosti umjesto da lupa krivicne prijave, naliva cvijece i travu...
    Procenat naplate je oko 25%
    Nedodirljivi privatnici i firme se ne iskljucuju. Sa Bd vodovodom je potpisan ugovor o mjesecnom placanju 20 i nesto hiljada eura za koriscenje vode sa izvora. A i gradonacelnik ne placa vodu
    p.s.
    postoji jedna pravna zackoljica koja bd ide u korist ali o tome necu

  23. #23
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Veri View Post
    Mreza se raspada, pumpe skoro remontovane za 12.000e i opet boba ne valjaju.
    Vodovod nema struje u kancelarijama jer je uopste ne placa, otpisano je preko 2mil duga od vlade. Opstinu boli uvo za resavanje problema, to se i vidi kako je magistrala prekopana i prikljucuje se ko hoce kako hoce. Jedan gradjevinski preduzimac je prikljucio svoju kanalizaciju na atmosferski odvod?? Sekretarijat za komunalne djelatnosti umjesto da lupa krivicne prijave, naliva cvijece i travu...
    Procenat naplate je oko 25%
    Nedodirljivi privatnici i firme se ne iskljucuju. Sa Bd vodovodom je potpisan ugovor o mjesecnom placanju 20 i nesto hiljada eura za koriscenje vode sa izvora. A i gradonacelnik ne placa vodu
    p.s.
    postoji jedna pravna zackoljica koja bd ide u korist ali o tome necu
    moram jednu sipravku, sto se tice magistrale to malo ko u ct zna, ali o njemu drzava brine, nije lokalni samo prolazi kroz Cetinje sve ostalo je tacno i potpisujem...

    i kad si sve ovako anbrojao ne mogu a da ne spomenem gimanziju i problem u gimnaziji oko direktora, a sav ovaj problem je izazvao OO DPS - Cetinje i Dragan Nenad Vusurovic,a li dobro o tome ce se tek pricati, dolaze izbori
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Znam za magistralu
    Radove je izvodila lokalna uprava i da se dopusti nekome da se prikljuci sa svojim otpadom na atmosferski odvod...Van pameti! Garant ce opet plaviti kod stadiona ali sada sa dodatkom.
    Opet na vodovod. Vjeruj mi da ni tehnicki sektor ne znaju kuda im idu pojedine cijevi, starije.
    Prije par godina pukla cijev od f200 kod studentskog i posto nijesu imali rezervnih djelova za opravku zatvorili su je trenutno. Niko nije dolazio da se zali 2-3 dana da nema vode i tako dan danas.
    Posebna je prica sa bosancima koji vec 2.put dolaze i uzimaju grdne pare da bi otkrili kvarove i ugradili testna brojila za glavnu mrezu po sektora. Uzmu pare obidju ct i nista ne naprave. Oko 80.000.

  25. #25
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    35
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se tice Bosanaca ako mislimo na iste (institut za hidrotehniku Gradjevinskog fakulteta Sarajevo) njihov posao je da pregledaju mrezu, detektuju kvarove a posle Vodovodi vrse sanaciju tih kvarova. Mislim da su oni angazovani u vise gradova u primorju i uglavnom su vodovodi bili zadovoljni onim sto su oni uradili. Negdje sam imala prvu studiju koju su radili za Cetinje, mislim da ih je tada placao Vodacom i da je posle bilo price da Vodovod Cetinje nije nista sanirao.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sramota, neprofesionalnost i senzacionalisticko smece!
    By Strani Placenik in forum Sve i svašta
    Replies: 65
    Last Post: 25-03-07, 21:54
  2. KARAdyordjevici oce da jopet preotmu otetu imovinu
    By JUSTICE in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 15-10-06, 23:15
  3. Voda
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 35
    Last Post: 19-04-06, 20:59
  4. jOPET u bioskop
    By Danijela in forum Primorski
    Replies: 12
    Last Post: 03-02-05, 15:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •