Results 1 to 25 of 585

Thread: Cetinje – tajanstvena duhovna metropola

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default



    - "Mnogi od ovih mladih ljudi, koji kreću na daleko i neizvjesno putovanje u Indiju o kojoj se tiho šapuće kao o zemlji čuda, tamo dolaze sa namjerom kako bi pobjegli pred terorom pustih želja, koji suvereno vlada (hm) duhovima okovanim kapitalističkim sistemom u kome nema ničeg važnijeg od sticanja profita. Dok su njihovi poslovni prethodnici iz ove čarobne zemlje uglavnom donosili začine i drago kamenje, današnji putnici stižu puni neobičnih saznanja, do sada tako tragično od javnost skrivenih iza neprozirnih velova religija i morala.

    Ovo znam iz sopstvenog iskustva jer kada sam se, prilikom svoga bjekstva iz ratnog besmisla i konačno obreo uovoj blagoslovenoj zemlji, mnogo toga u prvi mah nijesam mogao da shvatim i postavim na svoje mjesto. Tek kasnije kad sam počeo sistematski istraživati prošlost ove velike Zemlje, shvatio sam koliko je ona (pre)bogata, ne samo u materijalnom već nadasve u duhovnom pogledu. Nije mi dugo trebalo dok nijesam ushićeno otkrio u kojoj mjeri su prošlost i tradicija jedinstveno izazovni za svakog namjernika koji ovamo doluta slučajno ili namjerno. To mi je postalo jasno kad sam se zatekao ispred hramova na kojima se jasno vidjelo da je – erotika – nekad i ovdje, bespogovorno imala status priznate religije, sve dok ovamo nijesu došle one osvajačke i neprikosnovene.

    - "Prvi povratnici sa ovoga hodočašća su krijući donijeli jednu od vjerskih knjiga ove drevne religije sa naslovom – KAMA SUTRA – koju su, u nemoći da je zabrane, vladajući autoriteti, po kratkom postupku proglasili udžbenikom za (hm) vođenje ljubavi a profiteri pohitali da na istoj steknu – profit. Kako bi neko mogao najbolje shvatiti, u kojoj mjeri se priznate svjetske religije razlikuju od ove izvorne indijske, najbolje se vidi kad se uporede snimci pročelja nekog od indijskih hramova sa portalom neke od hrišćanskih crkava ili katedrala...






    Last edited by metuzalem; 14-03-18 at 20:17.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. DUHOVNA APOTEKA sa ambulantom
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 420
    Last Post: 22-03-22, 08:39
  2. Podgorica, Evropska metropola 21og vijeka
    By E-1 in forum Centralni
    Replies: 489
    Last Post: 29-09-11, 10:26
  3. DUHOVNA APOTEKA pred zatvaranjem?
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 24-04-08, 12:13
  4. Bar - metropola juznog mora
    By Bonja the Zmaj in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 07-12-06, 12:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •