Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 191

Thread: Klub čuvara drave i nacije ili Đukanović, Primo Consigliere e altri saggi testa

  1. #26
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    E dokle je došlo kad se najmoćniji i najpametniji kriju.
    Ono što me čudi je što se makar ne dogovoriše što će reć ako budu uhvaćeni.

  2. #27
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post

    [/B]Evo i Živka Andrijaševića đe kako ko SKOJ-evac iz "Otpisanih" (pokušavajući da ne privuče pažnju njemačkih patrola) dolazi na sastanak...Čak je i auto prvo sakrio u žbunje... Čudi me da nije obukao i crnu košulju da se potpuno stopi s mrakom.
    Jel ti palo na pamet da oni rade preko dana? Konkretno, Živko je juče imao predavanja od 12 do 16h na Filozofskom. Jes sastanak bitan al ne može 20-30 ljudi otkazat sve obaveze zarad njega. Noć je svakako najpogodnija za sastančenje i priče.
    A što se tiče ekonomije, u pojedinim aspektima se Šerbo više razumije negoli Veso Vukotić . Ne bi gore živjeli da je oni vode u svakom slučaju

  3. #28
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Imam neki osjecaj da je bilo ludo..Spremio je Milas polijepo kokaine i kuravah da se najebu Zivko i drugari,do jutra se ostalo..Nasi intelektualci su jednaki plejbojevim zecicama..

  4. #29
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Jel ti palo na pamet da oni rade preko dana? Konkretno, Živko je juče imao predavanja od 12 do 16h na Filozofskom. Jes sastanak bitan al ne može 20-30 ljudi otkazat sve obaveze zarad njega. Noć je svakako najpogodnija za sastančenje i priče.
    A što se tiče ekonomije, u pojedinim aspektima se Šerbo više razumije negoli Veso Vukotić . Ne bi gore živjeli da je oni vode u svakom slučaju

    A je li tebi palo na pamet da postoji i subota i neđelja, a ako se već srijeću sa najvišim glavarima taj dan se moglo i odložit predavanje...
    Ne razumijem šta jedan dio vas želi da postigne sa ovim insistiranjem? Sastanak je zamišljen da bude u potpunoj diskreciji, no očigledno je neko od osoblja vile dojavio novinarima, pa su ovi dotrčali da čekaju u žbunju.
    Sve i da prihvatimo da se radilo o terminu koji su svi odabrali kao najpogodniji (u sred mraka), čemu onda izostanak obavještenja javnosti da se takav skup planira?
    Nemojmo da smo đeca... Svima je jasno (bar to) o čemu se ovđe radi...

  5. #30
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    A je li tebi palo na pamet da postoji i subota i neđelja, a ako se već srijeću sa najvišim glavarima taj dan se moglo i odložit predavanje...
    Ne razumijem šta jedan dio vas želi da postigne sa ovim insistiranjem? Sastanak je zamišljen da bude u potpunoj diskreciji, no očigledno je neko od osoblja vile dojavio novinarima, pa su ovi dotrčali da čekaju u žbunju.
    Sve i da prihvatimo da se radilo o terminu koji su svi odabrali kao najpogodniji (u sred mraka), čemu onda izostanak obavještenja javnosti da se takav skup planira?
    Nemojmo da smo đeca... Svima je jasno (bar to) o čemu se ovđe radi...
    Ako ti tako kažeš . Al strašni su ljudi pojedini. Kilibarda koji se šalta kako stigne, Šuković, Bojović i još pojedini. Nisam baš siguran da zaslužuju neki status intelektualaca i da ima Crnogoraca koji više tome mogu doprijenijet od njih.

  6. #31
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Možda si u pravi Milovane, samo ja nijesam sklepan da razumijem i podržim bilo šta tajno. Volim brate načisto, jer ne vidim da se trebamo ko hajduci u sopstvenu državu okupljat. Ako sad, (kad valjda imamo svoju državu?) moramo zazirat od bilo koga, i okupljat se pod okrilje noći, a onda nam zaista nikad ne svitalo....
    Nije nam niti ce SVITAT,
    dok ce se SVETO&FICO sa drzavom pitat,
    i osvjestavat SVECA,
    djeljati razanj za ZECA,
    a Grbaljska strajkovat DJECA,
    i balavit Borisa,
    bez boje i MIRISA,
    a djevojka sa Kosova,
    sve porusi iz OSNOVA,
    jos nam VILA gromko klice,
    dr`se DODICE,
    neka Brisel RICE,
    mi smo slamka medju vihorove,
    svaka SrBska kijavica,
    izbrisat ce Crnogorce,
    sa zemaljskog , grdnog lica.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čeka, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  7. #32
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Ako ti tako kažeš . Al strašni su ljudi pojedini. Kilibarda koji se šalta kako stigne, Šuković, Bojović i još pojedini. Nisam baš siguran da zaslužuju neki status intelektualaca i da ima Crnogoraca koji više tome mogu doprijenijet od njih.
    Viđi,... Ovo za Kilibardu i šaltanje... Miloš Obrenović je skoro do pred smrt turban nosio, a kumu je organizovao da se glava odrubi i ponio je lično paši Marašliji i bačio pod noge. Njegova policijska akcija kojom je zatro i vođe I srpskog ustanka (i $eme im u dom) nazvana je II srpski ustanak samo zato što je Miloš dobio pravo da u ime Turaka vlada rajom. Ipak nema Srbina koji ga danas ne smatra jednim od najvećih Srba.
    Isto tako vladika Vasilije predvodio je crnogorsku vojsku za račun Venecije i to pod mletačkim zastavama (krstaš barjak je zastava templarskog reda Jovanovaca i takav krst u pravoslavju nije moguće srest), no je Vasilije nakon određenog vremena (a sve za određenu apanažu) okrenuo Crnu Goru Rusiji i Katarini II Velikoj koja je prva (od ruskih monarha) uvela "plate" (bukvalno lični dohodak) za vazale po Balkanu. Toliko o dosljednosti. A tog Vasilija i danas slavimo kao jednog od 7 najvećih Petrovića.

    Što se tiče Bojovića - ne znam što ružno imaš reć o njemu? A Šukovića kao intelektualca može osporavat samo čovjek njegovog obrazovanja...
    Eto Dutch,... bez ljutnje...

  8. #33
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    tako je moj Milovane, a nesto nam se ućuta onaj nas kolega sto proziva postene ljude zbog tajnih sastanaka. Mogao bi vala bar nesto naštuknuti Stvarno bruka sto Filipa nijesu pozvali, ali posto on ide na neke druge sastanke valjda nijesu htjeli da mu smetaju dok pise konspekte.
    Dobro je , sto su poceli da brinu o CGi, rado bih dopunio sastav ekipe i prosirio,
    jer ima jos iskrenih boraca za CRNU GORU I NJENU BUDUCNOST,
    a na trenutni sastav nemam puno primjedbi, izuzev brojnosti,
    a TAJNOST mi ne smeta,
    jer je i El Re tajno branio CGu , 1999 i nebih mijenjao ni njega kao BRANICA,
    o tom angazmanu citam 2011, a da sam znao ko vodi te ljude, mozda bih i ja ostavio dhjecu u Dansku i obuka uniformu i ako je mrzim i od nje bjezim ka`Djavo od krsta.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čeka, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Preśednik naseg Parlamenta je htio cuti misljenje ljudi za koje smatra da imaju nesto pametno reći, da ga mogu posavjetovati, on na osnovu toga definisati svoje misljenje o necemu....
    Ne vidim niceg cudnog sto nije to objavljeno na sva zvona i kako bi ta vijest izgledala "Krivokapic će śutra u 20:21 minut razgovarati sa ... o aktuelnim politickim temama".... Zasto bi bilo to neka tajna ili tretirano kao "sakrivanje", jer se ne śećam da je bilo kad objavljeno kad se Ranko ili bilo koji politicar sretao sa savjetnicima. Savjeti se valjda i traze daleko od javnosti koja ce nagadjati sta, kako, kad, kuda.... jer bez obzira sta je tamo rekao Serbo, Zivko ili bilo koji od ucesnika, jedino i samo Krivokapić će biti politicki odgovoran za ono sto usvoji i prikaze kao svoje misljenje poslije tog sastanka.
    Kamo sreća da se politicari cesce srijeću sa pametnim ljudima jer bi manje gluposti pravili, a Crnoj Gori predstoje vazni dogadjaji u koje se trebaju ukljuciti bas oni najpametniji i u drzavi i van drzave. Zasad samo Tarzan to shvata, a mozda je vazno da neko krene, a ostali će slijediti dobar primjer.
    Druga stvar, zasto i ne treba obavjestavati nase novinare je vidljiva bas iz ovoga teksta. Nije vazno sta se pricalo, o cemu se pricalo... već zasto nije bio Filip i zasto Luksić nije prekinuo zasijedanje UN i brzo se vratio da cuje o cemu se prica....
    Da su htjeli sakriti taj sastanak sastali bi se nedje na katune u Rovca a ne u vili Gorica, a kako će novaniri prepoznati taj sastanak, "mahom kao branioci nacionalnog identiteta" ili nekako drugacije to je najsporednija stvar. Bas smo navikli da se nase novine bave vaznim stvarima pa se sad u cudu nasli.

  10. #35
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Viđi,... Ovo za Kilibardu i šaltanje... Miloš Obrenović je skoro do pred smrt turban nosio, a kumu je organizovao da se glava odrubi i ponio je lično paši Marašliji i bačio pod noge. Njegova policijska akcija kojom je zatro i vođe I srpskog ustanka (i $eme im u dom) nazvana je II srpski ustanak samo zato što je Miloš dobio pravo da u ime Turaka vlada rajom. Ipak nema Srbina koji ga danas ne smatra jednim od najvećih Srba.
    Isto tako vladika Vasilije predvodio je crnogorsku vojsku za račun Venecije i to pod mletačkim zastavama (krstaš barjak je zastava templarskog reda Jovanovaca i takav krst u pravoslavju nije moguće srest), no je Vasilije nakon određenog vremena (a sve za određenu apanažu) okrenuo Crnu Goru Rusiji i Katarini II Velikoj koja je prva (od ruskih monarha) uvela "plate" (bukvalno lični dohodak) za vazale po Balkanu. Toliko o dosljednosti. A tog Vasilija i danas slavimo kao jednog od 7 najvećih Petrovića.

    Što se tiče Bojovića - ne znam što ružno imaš reć o njemu? A Šukovića kao intelektualca može osporavat samo čovjek njegovog obrazovanja...
    Eto Dutch,... bez ljutnje...

    Ne znam okle ti ovo za Vasilija al toga nema ni u jednoj zvanično izdatoj istoriji Crne Gore(možda si mislio na Savu). Krstaš jes od Jovanovaca a stiga je u Morejskom ili Kandijskom ratu(nisam siguran) al nema veze sa Venecijom nego sa Špancima koliko se sjećam.

    Protiv Bojovića nemam ništa al mi nikad nije odava lik intelektualca niti se bavio nekim takvim poslom koliko mi se čini(možda i ja imam nekakvu svoju sliku kako intelektualac treba da izgleda). Što se Šu(p)kovića tiče tu ne bih trošio riječi posebno. Može bit načitan koliko oće al za mene( i doste druge) je i dalje ništa čovjek, neko ko se previše savija do zemlje pred određenim ljudima(a opet po meni intelektualac to ne može sebe dopuštit).
    Ako nam je ovo krem koji treba Crnu Goru da zaštiti i posavjetujem, bojim se da ne prođemo ka 18te.

  11. #36
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uobicajeno okupljanje retrogradnih snaga kod Krivokapica i Djukanovica, koji su njihovi glavni finansijeri. Nishta specijalno. Nadati se samo da ce planovi crnogorske verzije konferencije u Wannsee-u zavrsiti neuspjehom.

    I da, jasno je da ovo nije nikakav klub cuvara nacije vec grupa ljudi koja pokusava da se profilise kao crnogorska nacionalisticka desnica i na toj platformi ubira profite i privilegije. Cast izuzecima tipa Andrijasevica.

    A shto se tice Luksica, sumnjam da su ga bash potkopali ovakvim glupostima. Na kraju krajeva, Obama&co su malo uticajnije drushtvo od Rastodera i Brkovica
    Deserve's got nothing to do with it.

  12. #37
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Preśednik naseg Parlamenta je htio cuti misljenje ljudi za koje smatra da imaju nesto pametno reći, da ga mogu posavjetovati, on na osnovu toga definisati svoje misljenje o necemu....
    Ne vidim niceg cudnog sto nije to objavljeno na sva zvona i kako bi ta vijest izgledala "Krivokapic će śutra u 20:21 minut razgovarati sa ... o aktuelnim politickim temama".... Zasto bi bilo to neka tajna ili tretirano kao "sakrivanje", jer se ne śećam da je bilo kad objavljeno kad se Ranko ili bilo koji politicar sretao sa savjetnicima. Savjeti se valjda i traze daleko od javnosti koja ce nagadjati sta, kako, kad, kuda.... jer bez obzira sta je tamo rekao Serbo, Zivko ili bilo koji od ucesnika, jedino i samo Krivokapić će biti politicki odgovoran za ono sto usvoji i prikaze kao svoje misljenje poslije tog sastanka.
    Kamo sreća da se politicari cesce srijeću sa pametnim ljudima jer bi manje gluposti pravili, a Crnoj Gori predstoje vazni dogadjaji u koje se trebaju ukljuciti bas oni najpametniji i u drzavi i van drzave. Zasad samo Tarzan to shvata, a mozda je vazno da neko krene, a ostali će slijediti dobar primjer.
    Druga stvar, zasto i ne treba obavjestavati nase novinare je vidljiva bas iz ovoga teksta. Nije vazno sta se pricalo, o cemu se pricalo... već zasto nije bio Filip i zasto Luksić nije prekinuo zasijedanje UN i brzo se vratio da cuje o cemu se prica....
    Da su htjeli sakriti taj sastanak sastali bi se nedje na katune u Rovca a ne u vili Gorica, a kako će novaniri prepoznati taj sastanak, "mahom kao branioci nacionalnog identiteta" ili nekako drugacije to je najsporednija stvar. Bas smo navikli da se nase novine bave vaznim stvarima pa se sad u cudu nasli.
    Upravo tako, najrealnije prikaz.
    Vijesti prave senzaciju od toga i opet dižu prašinu. Za par dana neće se ni pričat.

  13. #38
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    jer je i El Re tajno branio CGu , 1999 i nebih mijenjao ni njega kao BRANICA,
    o tom angazmanu citam 2011, a da sam znao ko vodi te ljude, mozda bih i ja ostavio dhjecu u Dansku i obuka uniformu i ako je mrzim i od nje bjezim ka`Djavo od krsta.


    Dobro...hvala ti Milovane. Riječ od tebe mi je posebno draga, samo ti moram reć da El Re nije ima kud "javnije" branit, sem da sam tražio novinare da dođu i snime intervju sa mnom. To je vrijeme iza nas i ne povratilo se... Ne volim ni da se sjećam, a bih vam rado ispričao što smo sve činjeli od čega bi mnogi kad bi pročitali sa stolice popadali. Ali u CG pisat o prošlosti bilo što dokumentarno nije zdravo... Eno nesretni Jevrem sastavi "Ljubavnika Duklje" (đe je dao izmišljena imena stvarnim ljudima i događajima) pa je manje od 15 dana nakon što je roman izašao iz štampe zamalo glavu izgubio, a nesretni Srđa Vojičić koji ga je štitio danas nije među nama,. Svaki debil zna da njegove ubice neće biti nađene sve dok je ove vlasti. A možda ni nakon nje, jer je svaki libberal u ovoj zemlji predviđen da nestane i da se o njemu sjećanje izbriše.

    Nego da se vratim na temu...
    Ne krivim ih za sastanak (kamo sreće da su ti sastanci češći) već im zamjeram čemu tolika konspirativnost.
    Po meni nema potrebe za tim, OSIM ukoliko se zaita radi o sastanku Lože. Ali to mi nema nikakvu logiku. Zašto bi takav sastanak (ako su članovi kluba) održali u državnoj vili? Zašto ne uzeše neku vilu na primorje đe niko sem Bog otac ne bi znao da su se sreli. Nije to 2 čovjeka već više od 20. Dakle, ne mislim da je u pitanju bilo kakvo tajno društvo, već potpuno neprimjerena praksa koja je očigledno ponovljena u vili po inerciji nekog ranijeg susreta.
    Last edited by El Re; 23-09-11 at 15:49.

  14. #39
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I da, ako mislite da ova sastancenja nemaju veze sa farsom koja se trenutno odigrava oko sudjenja za ubistvo Scekica, ljuto ste se prevarili
    Deserve's got nothing to do with it.

  15. #40
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Ne znam okle ti ovo za Vasilija al toga nema ni u jednoj zvanično izdatoj istoriji Crne Gore(možda si mislio na Savu). Krstaš jes od Jovanovaca a stiga je u Morejskom ili Kandijskom ratu(nisam siguran) al nema veze sa Venecijom nego sa Špancima koliko se sjećam.

    Protiv Bojovića nemam ništa al mi nikad nije odava lik intelektualca niti se bavio nekim takvim poslom koliko mi se čini(možda i ja imam nekakvu svoju sliku kako intelektualac treba da izgleda). Što se Šu(p)kovića tiče tu ne bih trošio riječi posebno. Može bit načitan koliko oće al za mene( i doste druge) je i dalje ništa čovjek, neko ko se previše savija do zemlje pred određenim ljudima(a opet po meni intelektualac to ne može sebe dopuštit).
    Ako nam je ovo krem koji treba Crnu Goru da zaštiti i posavjetujem, bojim se da ne prođemo ka 18te.
    Crna Gora je i u Morejskom i u Kandijskom (i u svakom drugom ratu od Crnojevića na ovamo) ratovala bok uz bok s Venecijom i onda kada je to Venecija zatražila. Venecija je imala često čak i stalne posade na Cetinju. ZBog jedne takve koja je čuvala barut u podrumu manasitira na mjestu sadašnjeg Ćipura, i koji se spontano uždio, manastira više i nema, a Nikola I je tu sagradio crkvicu. Nego nećemo o tome jer nije tema.

    Što se tiče Bojovića i Šukovića... Da li su ovakvi ili onakvi - možda, samo od njih (i tih 20 duša) drugih spremnih da čuvaju to malo crnogorštine- nema. Ako ima, izvoli i navedi koji su to po tebi viđeniji crnogorski rodoljubi? Ili je biti rodoljub nešto sramotno i prevaziđeno?
    Last edited by El Re; 23-09-11 at 15:52.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Imacete podatak o cemu je bilo rijeci,posto sam u srodstvu sa jednim od prisutnih.
    Inace @El Re,def nije Loza ni nista slicno.
    Last edited by Sidewinder; 23-09-11 at 15:55.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  17. #42
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Ili je biti rodoljub nešto sramotno i prevaziđeno?
    Biti rodoljub je neshto pozeljno i korisno, i neshto shto bi svako ko zhivi u ovoj drzavi trebalo da bude, a nazalost ima ih koji nisu. ALI, biti rodoljub i biti nacionalista nije jedno te isto. Biti nacionalista na Balkanu je i te kako prevazidjeno, ali i opasno, shto smo se iz mnogobrojnih primjera iz regiona uvjerili.
    Deserve's got nothing to do with it.

  18. #43
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Kad pomenu suđenje za ubistvo Šćekića sve zaboravljam da pitam koliko često se u CG dešava da presuda bude poništena zbog ovakvih i sličnih "grešaka".

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Imacete podatak o cemu je bilo rijeci,posto sam u srodstvu sa jednim od prisutnih.
    Inace @El Re,def nije Loza ni nista slicno.
    Bio je tamo i jedan sto se odja s nama pregoni pa dako nesto napise da ga ne prozivamo ili opet u inostranstvo ne izgonimo

  20. #45
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Imacete podatak o cemu je bilo rijeci,posto sam u srodstvu sa jednim od prisutnih.
    Inace @El Re,def nije Loza,ni nista slicno.
    Sidewinder, naravno da ni ja ne mislim da je u pitanju Loža. Gluposti!... Međutim, upravo to da se ne zna što je bila tema, niti što su govorili diskutanti, pa čak ni ko je sve bio - najbolji je dokaz da sastanak nije bio za javnost.

    Ipak, tu se radilo o 20-tak najviđenijih intelektualaca koje ovo društvo ima, a da im je iskreno zalaganje za crnogorsku (suštinsku, a ne formalnu!) nezavisnost nesporno. Zato se ovo druženje nije moglo smatrat "ispijanjem kafice"
    Last edited by El Re; 23-09-11 at 16:04.

  21. #46
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Štogod bio povod ili motiv grdno izgleda i zvuči kad se polutajno (ako vam je ljepše i milije vi recite polujavno) naši glavari sastaju da bi koju progovorili.
    Ne vjerujem da su se skrivali radi mene, zaslapa ili nihila.
    Sva je prilika da su sastanak šćeli učinjet tajnim kako se ne bi morali pravdat zašto su neke forumaše pozvali a neke, po meni daleko obrazovanije i sposobnije, nisu.

  22. #47
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Kad pomenu suđenje za ubistvo Šćekića sve zaboravljam da pitam koliko često se u CG dešava da presuda bude poništena zbog ovakvih i sličnih "grešaka".
    Dosta cesto. A kad se desi, treba skrenuti paznju javnosti sa toga na neshto drugo. A do sada je "odbrana crnogorskog identiteta" bila i te kako pogodna za skretanje paznje javnosti, pa vjerovatno ovi diskutanti nastavljaju za, do sada, za njih uspjesnom praksom.
    Deserve's got nothing to do with it.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Meni je sasvim svejedno ko se sastaje, zasto se sastaje, zasto javno, zasto tajno... Koga briga kad rezultata nema?
    Radi mene mogli su LGBT susret da imaju tajno sve sa kompletnom opozicijom i svim ob sluzbama svijeta... totalno irelevantno, ako nisu zakljucili nista ili nemaju sta da istaknu.

    Hvala Lepo

  24. #49
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Meni je sasvim svejedno ko se sastaje, zasto se sastaje, zasto javno, zasto tajno... Koga briga kad rezultata nema?
    Radi mene mogli su LGBT susret da imaju tajno sve sa kompletnom opozicijom i svim ob sluzbama svijeta... totalno irelevantno, ako nisu zakljucili nista ili nemaju sta da istaknu.

    Hvala Lepo
    Pa, nismo sigurni da nisu zakljucili nishta. Ja se pribojavam da su mozhda zakljucili da je EU integracija po njih shtetna stvar. Recimo. Ne kazhem da je tako, samo se pribojavam.
    Deserve's got nothing to do with it.

  25. #50
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Meni je sasvim svejedno ko se sastaje, zasto se sastaje, zasto javno, zasto tajno... Koga briga kad rezultata nema?
    Radi mene mogli su LGBT susret da imaju tajno sve sa kompletnom opozicijom i svim ob sluzbama svijeta... totalno irelevantno, ako nisu zakljucili nista ili nemaju sta da istaknu.

    Hvala Lepo
    Jedini relevantan zakljucak bi mozda, mozda bio "da se nesto iza brda valja"... Ako se nesto iza brda valja. Hm.

    Meni je jako zao sto gospodin koji je predsjednik Skupstine CG svoje politicko djelovanje usmjerava na afirmaciji edjne nacionalne zajednice u CG... ali dobro, to je njegovo pravo, kao politicara kom je interes i ideologija stranke znacajnija od odgovornosti funkcije koju obavlja.
    Just to slip the skin...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sport Klub kanali (SK, SK+, SK Prime, SK3, 4 i 5, Golf Klub)
    By Jakuza in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 253
    Last Post: 08-08-18, 19:31
  2. Njego o ocu nacije SVETOM PRAVEDNOM IVANU CRNOJEVIĆU
    By -GRAD in forum Knjievnost i lingvistika
    Replies: 1
    Last Post: 19-03-08, 02:30
  3. Pripadnici koje nacije u CG su najbolji u krevetu?
    By mistral_u_pitanju in forum Sex i erotika
    Replies: 12
    Last Post: 22-01-07, 13:05
  4. Male nacije su karikatura istorije
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 04-02-05, 17:27
  5. Evo jednog uporednog testa
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 11
    Last Post: 28-07-04, 16:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •