Results 1 to 6 of 6

Thread: Cijene proizvoda ovdje i tamo. Odnos Firma - Klijent

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default Cijene proizvoda ovdje i tamo. Odnos Firma - Klijent

    Poučen iskustvom naših određenih firmi, došlo mi je da otvorim temu u kojoj možemo svi da iznesemo iskustva povodom određenih rezervnih djelova iz bilo koje oblasti poslovanja. Ajde da kažem ja za početak, je l', šta je to mene natjeralo da napišem ovo.

    Prvo mi prijatelj uzme u Yamahu vanbrodski motor 50 KS, 2011 godište, plati ga u krv, i pošto je procedura takva da može da zatraži drugu propelu jer mu ova ne odgovara, ne vrti mu do maksimalnog broja obrtaja koji bi trebalo, on zatraži novu, na šta mu ovi iz Jamahe krenu pričati priče prvo kako je to komplikacija čuda ovo ono... i na kraju kad su uspjeli da probiju barijeru da li može ili ne može da se poruči, cifra je 250 €. Ista ta propela u Splitu u YAMAHA predstavništvu je 150 € a tip koji sa kojim je razgovarao još je i naglasio, ako ti ne odgovara, vrati nam, pa uzmi drugu, sve dok ne nađeš onu pravu.


    A Druga situacija što me je natjerala da pokrenem temu je ta da mi je prijatelj koji vozi Motor Yamaha TDM, skoro imao manji kvar na zadnjem kočionom cilindru, gdje su mu gumice ''otišle'', i u predstavništvu mu traže 84 € za gumice, a kasnije nađe firmu koja se bavi izradom svih vrsta guma gumica, i još mnogo toga, kao originalni djelovi - koji mu naplate to 4 € i završi posao sve uredno.

    Evo ispade, da sam nagrdio Jamahu, ali eto, tako se potrefilo.

    Da se ne bi zavaravali dobro pročitajte ovo : ne želim da počnu rasprave tipa - IDI U HRVATSKU PA KUPUJ KAD TI OVDJE NE VALJA, ili, ORIGINAL JE ORIGINAL, i sl. Samo želim da date i vaš neki pečat na ovu temu, jer pretpostavljam, svi smo imali sličnih ako ne i istih iskustava u životu.


    Pa da vas čujemo !


    Pozdrav iz vrelog Herceg Novog

  2. #2
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Da skratimo, u CG 99% firmi su lopovi i naplatit ce ti sve sto mogu 10 puta skuplje.
    rm -rf /

  3. #3
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    a to nema nikakvih pravila , evo ja sam trazio neke profile i podjem u 7.Avgust tamo 6m-21e a 1km nize u Volvox ista roba 15e, znaci 6e razlike na ovako malu sumu ...

    sve zavisi odakle koja firma nabavlja robu , koje kolicine , kolika im je marza i sl.
    konkretno tu idu troskovi prevoza, spedicije , carine + marza... e sad najvishe zavisi koliko on robe porucuje, jer nije isto oce li podijeliti ove troskove na 100 artikala ili 1000 artikala
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ma slažem se, nego mislio sam da ovo bude meni prvi ''masovni'' topik, pa da se raspričamo hehe

  5. #5
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    cijene po stovarista
    djurovic najeftiniji zatim volvox pa eurozox - spuz
    kips najskuplji

  6. #6
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    a dje je alat najeftiniji???

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 02-08-10, 08:57
  2. Torrent klijent
    By sh0cker in forum Software
    Replies: 24
    Last Post: 10-01-05, 13:40
  3. Brkanje firme i proizvoda
    By Lexus in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 04-07-04, 16:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •