Page 5 of 13 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 101 to 125 of 303

Thread: Hocemo li jednog dana svi otici...?

  1. #101
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Da imam iole vremena i mogucnosti da ucestvujem u timu za strateshko planiranje.. U roku od nekoliko mjeseci CG bi definitivno naselilo minimum oko 100 000 korisnih ljudi za CG drustvo i Drzavu..

    Hvala Lepo
    Kako da ne. Pa da počnu da kritikuju i objašnjavaju kako ne može ovako nego treba drugačije.
    Što će nama ti ubačeni elementi koji bi da nam sole pamet.
    Uostalom.... to bi bili protivnici Crne gore i njene nezavisnosti.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  2. #102
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vukotić: Sa ovoliko studenata, slijedi procvat znanja ili bunt


  3. #103
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ili oboje.

  4. #104
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Kako da ne. Pa da počnu da kritikuju i objašnjavaju kako ne može ovako nego treba drugačije.
    Što će nama ti ubačeni elementi koji bi da nam sole pamet.
    Uostalom.... to bi bili protivnici Crne gore i njene nezavisnosti.
    Ja sam jasno navela da bi ti ljudi bili korisni za CG drustvo i Drzavu.. a to znaci oni koji bi cijenili mogucnosti koje bi im bile pruzene u Drzavi CG kojoj bi bili odani vise nego mnogi koji su rodjeni u njoj.. Pa bi i ti "aboridzini" u CG naucili kako se postuje i cijeni CG.

    Pazim sta pisem.

    Hvala Lepo

  5. #105
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Majo je l ti se ikad desilo da zaboravis Hvala Lepo? Sad nesto citam, ucinje mi se da nijesi napisala pa streknuh ;D
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  6. #106
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Majo, da bi bili korisni za CG društvo i državu oni bi se u jednom trenutku morali suprostaviti našim vlastodršcima.

  7. #107
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    I dovest druge umjesto njih?

  8. #108
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Da bi bili korisni za CG društvo i državu oni bi se u jednom trenutku morali suprostaviti našim vlastodršcima.
    Normalne ljude zanimaju uslovi za zivot i mogucnosti za svoje porodice, a "aboridzini" imaju vjeciti kompleks od vlasti i bore se za to, sto znaci da bi iz tih komplesa bili veci tirani od njima umishljene projekcije tiranstva.. Nisam mislila na takve, ti su vjecno u CG..

    Hvala Lepo

  9. #109
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Drzavu smo pravili za nas, za nase potomstvo i potomstvo naseg potomstva. Drzavu smo pravili jer je potrebna svima (osim debilima) a takva pitanja obicno su stravicna demagogija. Onih kojima je ta drzava mila kao so u oko, ili onih koji su mislili da tu gradnju drzave naplate. Bez zelje da tebe ili bilo koga svrstavam u neku od ove dvije grupe, to dodje kao pokriće za sve zivo. Pocev od sopstvene nesposobnosti pa do gledanja samo na sopstveno prkno i makar bilo i zamotano u ono "Ubi bene, ibi patria" kao neki dokaz drevnih mudrosti. Nema drzave na svijetu koja ne moze biti bolja, sredjenija, uredjenija... a nasa nikako ne spada ni u sredjene ni u uredjene, a i tesko da se to moze postići nasom crnogorskom prdnjavom dje sve znamo osim nesto uraditi. Onima kojim ne valja siroko je polje od nasih brda do okeana i preko okana pa neka se tamo realizuju, a onima koji misle da ce drzava propasti i da će je unistiti ti mladi koji su zavrsili skole, neka se slobodno sklone dosta su je spasavali.
    Hari nijesi me razumijo. Potpuno se slažem što veliš ali moje pitanje nije u tom smislu već u smislu ko će živjeti u ovoj državi za desetak godina kad u njij bude stambenih jedinica za 1.500.000 ljudi znači 4 puta više nego sad. Koji će to ljudi doći da žive ovđe? Na svakog Crnogorca će biti četiri stranca, postajemo manjina aostale manjine ispadaju kao statističke greške.

  10. #110
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hari nijesi ga razumiJo. Sto ce nam fakulteti i pravopis i obrazovanje???
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  11. #111
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Hari nijesi me razumijo. Potpuno se slažem što veliš ali moje pitanje nije u tom smislu već u smislu ko će živjeti u ovoj državi za desetak godina kad u njij bude stambenih jedinica za 1.500.000 ljudi znači 4 puta više nego sad. Koji će to ljudi doći da žive ovđe? Na svakog Crnogorca će biti četiri stranca, postajemo manjina aostale manjine ispadaju kao statističke greške.
    Zasto dijaspora od Novog Zelanda do .... druge i trece generacije treba da budu "stranci"?
    Kud odanijih drzavljana i gradjana Drzavi Crnoj Gori?

    Hvala Lepo

  12. #112
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Formica, to je divna zemlja i neka zivi ko god oće koji je bude postovao, volio kao svoju i radio tako da ona buce bolje i ljepsa. Zimi u Sutomoru za jedan dan upoznas face svih stanovnika, ljeti sve neki "s konca i konopce" i opet svima dobro. Sta bi falilo da Savnik ima stanovnika ka' Podgorica? Morali bi nesto raditi i ne bi po cijeli dan igrali preferenc, a kad se nesto radi znaci da neke koristi mora biti. A neće se dati Crnogorci da se istrijebe jer bile su i najezde ne bas dobronamjernih i onih koji je htjeli razvaliti i oni koji je htjeli (ato bi Zvek rekao) ambisati, pa evo pisemo slobodno po forumu .

  13. #113
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    A ono... civilizacija je dugotrajan i bolan za neke proces. No, forumi ponekog i nauce necemu.

  14. #114
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Koliko ja pratim iz medija se moze zakljuciti da imaju problem sa zaposljavanjem svojih gradjana, visoko obrazovanih i usko strucnih, ali to se resava tako sto ih drzava zakonom primorava da rade i ono sto nije njihova struka, pa i pranje tanjira, konobarisanje itd.. Ne smiju (u najvecem broju slucajeva) odbiti ponudjeno x% nize placeno.
    Tu se onda ili iznose medicinski razlozi, ili .. Ali to je mac za dvije ostrice, jer sa takvim dosijeom nije im bas zanimljiva radna buducnost.


    Hvala Lepo

    E ne mogu nesto da vjerujem u to.

  15. #115
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    E ne mogu nesto da vjerujem u to.
    Sto? Ne slaze se sa mastom?
    Nekad su i Albanci mislili da je Italija san snova jer im je sjaj RAI i MEDIASET-a razvijao mastu u desetom pravcu, pa su se polako oladili od "imaginacije"..
    Davno sam navodila prumjer kardiohirurga iz ex Yu koji je godinu dana prao tanjire u priv. klinici da bi naucio jezik i da bi se nekako ugurao do "medicinskog brata" a kasnije i do neke asistentske funkcije .. No, niko ne brani da se masta i vjeruje u cudesa.

    A sto se njihovih tice, valjda je poznato da je rijetkost da "deca" (crnogorski nivo) zive kod roditelja nakon zavrsenog skolovanja, pa je valjda razumljivo da moraju od necega da zive.. Za stan, hranu, i obavezne drzavne mjesecne doprinose. U CG to ne postoji.. A na zapadu bilo ko punoljetan pa studirao ili kako god, ima obavezu da popunjava poresku listu.. Svaki zaradjeni cent, pa ako je radio i na sate..Biljezi se.
    Nikad vi u CG necete vise imati ovo sto ste imali do sada. U EU ili ne.. ovakva drustvena anarhija ce biti prevazidjena jer Drzava bez reda ne moze da funkcionise. Zato mislim da se vecini i ne ide iz CG u red, nego upravo suprotno. Zeljeli bi i trude se (opozicija i profiteri) da ovo stanje potraje.


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 12-09-11 at 21:45.

  16. #116
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    E ne mogu nesto da vjerujem u to.
    E vjeruj, jer je živa istina.
    U početnom stadijumu bolje se kotira medicinska sestra nego doktor koji ode,konkretno u Italiju.
    Jer oni,za razliku od nas, imaju odgovornost, svaku grešku veoma skupo plate. bez obzira ko si i šta si, prođeš sito i rešeto dok ne dođeš do perfekcije, dok ne ispitaju komplet tvoje znanje i stručnost.


    Uzgred za ove nabijeđene dodvorice i patriote, kritičar je najveći patriota.
    Nego teško što mogu vidjet i čut od svojih sitnih interesa.

  17. #117
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Evo i odje da dam moralnu podrsku... Slucaj bugarskih medicinskih sestara. Bar se kod nas vrtio po svim medijima, ikad.

  18. #118
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Sto? Ne slaze se sa mastom?
    Nekad su i Albanci mislili da je Italija san snova jer im je sjaj RAI i MEDIASET-a razvijao mastu u desetom pravcu, pa su se polako oladili od "imaginacije"..
    Davno sam navodila prumjer kardiohirurga iz ex Yu koji je godinu dana prao tanjire u priv. klinici da bi naucio jezik i da bi se nekako ugurao do "medicinskog brata" a kasnije i do neke asistentske funkcije .. No, niko ne brani da se masta i vjeruje u cudesa.

    A sto se njihovih tice, valjda je poznato da je rijetkost da "deca" (crnogorski nivo) zive kod roditelja nakon zavrsenog skolovanja, pa je valjda razumljivo da moraju od necega da zive.. Za stan, hranu, i obavezne drzavne mjesecne doprinose. U CG to ne postoji.. A na zapadu bilo ko punoljetan pa studirao ili kako god, ima obavezu da popunjava poresku listu.. Svaki zaradjeni cent, pa ako je radio i na sate..Biljezi se.
    Nikad vi u CG necete vise imati ovo sto ste imali do sada. U EU ili ne.. ovakva drustvena anarhija ce biti prevazidjena jer Drzava bez reda ne moze da funkcionise. Zato mislim da se vecini i ne ide iz CG u red, nego upravo suprotno. Zeljeli bi i trude se (opozicija i profiteri) da ovo stanje potraje.


    Hvala Lepo
    Nije u pitanju masta, u pitanju je stvar gledanja ljudskog prava. Rekli ste da ih zakonom primoravaju da rade obicne niskokvalifikovane poslove. Pravo svakog covjeka je da slobodno zivi pa i da slobodno umre. Dakle neko moze biti i doktor nauka pa bi trebalo da moze izabrati da cisti ulice ako hoce, a neko moze biti i sa osnovnom skolom ali ima pravo da izabere da sjedi kuci ako oce, pa i da umre od gladi ako oce.
    Sa takvim nacinom gubi se svaki smisao obrazovanja na koje se ima pravo, a ako se ima pravo na obrazovanje onda treba da se ima pravo i na biranje posla.
    Ne uci se skola i sticu se znanja da bi se prali sudovi vec da bi se radili zahtjevniji i slozeniji poslovi.
    Svi kazu da je znanje novcanica 21 vijeka. Ako je to zaista istina onda je gore navedeno totalni apsurd.


    A evo je i Evropska socijalna povelja gdje se izricito zabranjuje prinudni rad. Uostalom u toj povelji ima citav niz socijalnih prava koje mi u CG nemamo.
    Last edited by autodijagnostika; 13-09-11 at 08:14.

  19. #119
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lopt View Post
    E vjeruj, jer je živa istina.
    U početnom stadijumu bolje se kotira medicinska sestra nego doktor koji ode,konkretno u Italiju.
    Jer oni,za razliku od nas, imaju odgovornost, svaku grešku veoma skupo plate. bez obzira ko si i šta si, prođeš sito i rešeto dok ne dođeš do perfekcije, dok ne ispitaju komplet tvoje znanje i stručnost.


    Uzgred za ove nabijeđene dodvorice i patriote, kritičar je najveći patriota.
    Nego teško što mogu vidjet i čut od svojih sitnih interesa.
    Tu je vec druga stvar u pitanju. I tu nema dileme. Neki su jednostavno vredniji i sposobniji od drugih.

  20. #120
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ja sam jasno navela da bi ti ljudi bili korisni za CG drustvo i Drzavu.. a to znaci oni koji bi cijenili mogucnosti koje bi im bile pruzene u Drzavi CG kojoj bi bili odani vise nego mnogi koji su rodjeni u njoj..

    Hvala Lepo
    Pa što nisu već ovde ? Kako to da tako sposobni i korisni nisu prepoznali svoju šansu ovde kod nas i davno došli?
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  21. #121
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Formica, to je divna zemlja i neka zivi ko god oće koji je bude postovao, volio kao svoju i radio tako da ona buce bolje i ljepsa. Zimi u Sutomoru za jedan dan upoznas face svih stanovnika, ljeti sve neki "s konca i konopce" i opet svima dobro. Sta bi falilo da Savnik ima stanovnika ka' Podgorica? Morali bi nesto raditi i ne bi po cijeli dan igrali preferenc, a kad se nesto radi znaci da neke koristi mora biti. A neće se dati Crnogorci da se istrijebe jer bile su i najezde ne bas dobronamjernih i onih koji je htjeli razvaliti i oni koji je htjeli (ato bi Zvek rekao) ambisati, pa evo pisemo slobodno po forumu .
    I s ovim se slažem. Nego me strah da nijesmo spremni za sve to. Evo nas ovi naši o jadu zabaviše oko nekih gluposti a što će mo činit tad. Pazi u Budvi se već formiraju ruska odjeljenja. Ide li program u njima po našem programu ili ruskom? Vidiš da SNS traži Veliku srpsku gimnaziju u Podgorici (valjda po ugledu na Veliku skupštinu srpskog naroda u Podgoricu).

  22. #122
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zasto nijesmo spremni? Rusi otvaraju skole za svoje pare, imas mali milion skola dje se uci engleski i smeta li to kome? Neka i Kinezi otvore skolu za marketing i trgovinu, ako misle da im to treba, neka Sns za svoje pare otvori i veliku skolu za srpsku kosmologiju ako misle da treba i imaju mogucnosti.... Nasi organizuju skolu za djecu iz dijaspore na Ivanovim koritima a da imaju para mozda bi otvorili takve skole po inostranstvu. Mozda će ta đeca jednog dana doći da zive u Crnu Goru i moraju znati svoj crnogorski jezik i svoju crnogorsku istoriju i moraju imati ośećaj da je Crna Gora i njihova drzava i đe se vazda mogu vratiti. Zasto drugacija posmatrate tu đecu Rusa kojima mozda neće biti interesantna Budva već će se vratiti u Rusiju, a tamo malo ko prica crnogorski i mozda se skole razlikuju.

  23. #123
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Nije u pitanju masta, u pitanju je stvar gledanja ljudskog prava. Rekli ste da ih zakonom primoravaju da rade obicne niskokvalifikovane poslove. Pravo svakog covjeka je da slobodno zivi pa i da slobodno umre. Dakle neko moze biti i doktor nauka pa bi trebalo da moze izabrati da cisti ulice ako hoce, a neko moze biti i sa osnovnom skolom ali ima pravo da izabere da sjedi kuci ako oce, pa i da umre od gladi ako oce.
    Sa takvim nacinom gubi se svaki smisao obrazovanja na koje se ima pravo, a ako se ima pravo na obrazovanje onda treba da se ima pravo i na biranje posla.
    Ne uci se skola i sticu se znanja da bi se prali sudovi vec da bi se radili zahtjevniji i slozeniji poslovi.
    Svi kazu da je znanje novcanica 21 vijeka. Ako je to zaista istina onda je gore navedeno totalni apsurd.


    A evo je i Evropska socijalna povelja gdje se izricito zabranjuje prinudni rad. Uostalom u toj povelji ima citav niz socijalnih prava koje mi u CG nemamo.
    Ocigledno da Vi zaista nemate blage veze o zapadu.. Pisala sam na razumljiv i jednostavan nacin ali sve sa osnovom da Vi ipak znate nesto. Primoravati - znaci biti zakonom navedeni i obavezani da prihvate bilo sta da rade i mimo svoje profesije. Malo mi je glupo ovo sto ste napisali, a naivno da Vam objasnjavam dalje od navedenog, jer da bi shvatili o cemu je rijec ipak je potrebna bar "azbuka".
    Imala sam ja nesto slicno u porodici, bash bez znanja "azbuke" o zapadu, i pored sve slobode interneta sa informacijama koje su na "dlanu".. I, desavalo mi se da mi isti drze "slovo" o zapadu, i njihovoj percepciji zapada, a da korak mimo granice SCG nisu krocili. Pa se desavalo da im objashnjavam zakone i obaveze, a oni meni "argumente" o Pravima itd...
    Tim osobama sam iz etickih razloga dala mogucnost da zive zapadu, pa sad cute, ali bez izvinjenja o lupetanju koje su nemilosrdno servirali - "jer oni su tako zamishljali". Zato, to oko "apsurda" nije apsurdno za one koji znaju, nego za one koji nemaju pojma.
    Ne zamjerite mi, ali posle "zatucanih" iz komsiluka i rodbine, ovo Vase pisanje mi je slag na ......


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 13-09-11 at 11:13.

  24. #124
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Pa što nisu već ovde ? Kako to da tako sposobni i korisni nisu prepoznali svoju šansu ovde kod nas i davno došli?
    Zato sto CG nema strategiju u tom smjeru. Par zakona treba usaglasiti sa potrebama i ciljevima CG, a ne c/p zakoni Slo i Cro koji su radjeni na njihovim strateshkim potrebama i nemaju veze sa CG.. Sanse josh nisu stvorene. Zato sam napisala to sto sam napisala. Crnoj Gori trebaju Crnogorci koji su po citavom svijetu van ludog regiona i nisu izgubili crnogorski identitet. Hrvatska je imala neki pocetak, ali su jako brzo utraljavili to sto su zapoceli uvodeci u CRO podrsku ratne osnovice. CG to nema u vanregionalnoj dijaspori i tu su u plusu ispred svih u regionu. No to nisu iskoristili. A Drzava se stvara tako. Izrael nije bzvze radio na tome na najbolji moguci nacin. I nekadasnji "mrtvi" jezik su nametnuli da bude osnova mogucnosti za dobijanje Izraelskog drzavljanstva, a kamoli...

    Sta su predstavnici CG radili i rade na zapadu kad gostuju, i sta pricaju predstavicima dijaspore kad oni dolaze u CG?
    Strategija straha od njih se zasniva na tome da qqaju, prose za pomoc, za humanitarne akcije, da govore kako je lose u CG, i kako bi radije mijenjali svoje funkcije sa "konobarima" na zapadu itd.. Samo da bi ih drzali sto dalje od pomisli od povratka u CG. Kad se neko odvazi zdravorazumski da pokusa nesto u CG, tad kao sakala sire propagandu medju sebi slicnima kako im predstoji opasnost od takvih, i zagorcaju im bilo kakvu mogucnost opstanka u CG (neki predstavnici SDP-a predvode u tome a zatim i kompletna opozicija). Nazalost, ta vrsta mobbinga je prouzrokovala i neke svima poznate tragicne zivotne posledice povratnika a ne samo "propast" u ekonomskom smislu.
    Rade sve suprotno od potrebnog zbog licnih kompleksa i alapljivih potreba sisnjarskog kulapljenja u bari - totalno protiv Drzavnih interesa.



    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 13-09-11 at 11:54.

  25. #125
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ocigledno da Vi zaista nemate blage veze o zapadu.. Pisala sam na razumljiv i jednostavan nacin ali sve sa osnovom da Vi ipak znate nesto. Primoravati - znaci biti zakonom navedeni i obavezani da prihvate bilo sta da rade i mimo svoje profesije. Malo mi je glupo ovo sto ste napisali, a naivno da Vam objasnjavam dalje od navedenog, jer da bi shvatili o cemu je rijec ipak je potrebna bar "azbuka".
    Imala sam ja nesto slicno u porodici, bash bez znanja "azbuke" o zapadu, i pored sve slobode interneta sa informacijama koje su na "dlanu".. I, desavalo mi se da mi isti drze "slovo" o zapadu, i njihovoj percepciji zapada, a da korak mimo granice SCG nisu krocili. Pa se desavalo da im objashnjavam zakone i obaveze, a oni meni "argumente" o Pravima itd...
    Tim osobama sam iz etickih razloga dala mogucnost da zive zapadu, pa sad cute, ali bez izvinjenja o lupetanju koje su nemilosrdno servirali - "jer oni su tako zamishljali". Zato, to oko "apsurda" nije apsurdno za one koji znaju, nego za one koji nemaju pojma.
    Ne zamjerite mi, ali posle "zatucanih" iz komsiluka i rodbine, ovo Vase pisanje mi je slag na ......

    Hvala Lepo
    Sto ces Majo, neki od nas nisu ni dovoljno bistri a ni sposobni da odu bilo dje van okvira SCG. Ne zato sto nemaju volju vec sto jednostavno nisu ni imali nit imaju mogucnost.

    Medjutim, ono sto ste gore naveli je vrlo prosto i ne treba nikakva filozofija oko toga. Neko ako ne moze da nadje posao a mora od necega da zivi on ce sam uzet da radi nesto jer mora, ako misli da zivi. Ne mora njega drzava da cera i primorava. Mada vjerovatno da ima i onih koje niko ne moze nacerat, jer im je fino dok ih drugi drze. Tu situaciju imamo dosta u CG.

    Volio bih posto se hvalite da poznajete kako je na zapadu, a internet je nepresusni izvor informacija, ako Vam nije problem da nadjete taj zakonski akt o kojem govorite. Nadjite mi to i ja dalje necu diskutovat, mada moje ce pravo i dalje biti da se ne slazem sa takvim vidjenjem. Moje misljenje je da ne valja sve u kapitalizmu i njihovom socijalizmu.

Page 5 of 13 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Jednog lijepog suncanog dana,idemo na DERBI!!!
    By CaseLogic in forum Ostali sportovi
    Replies: 34
    Last Post: 15-07-09, 11:49
  2. Ko ce mi otici do Serbie i amo?
    By Feeleep in forum Ostali oglasi
    Replies: 32
    Last Post: 29-10-08, 16:55
  3. Gdje otici...
    By AL no1 in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 16-10-07, 10:53
  4. Kotor ostati otici
    By shake in forum Primorski
    Replies: 102
    Last Post: 15-08-05, 11:41
  5. HIT KNJIGA - KAKO OTICI I SNACI SE U INOSTRANSTVU
    By inostranstvo2004 in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 04-10-04, 20:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •