Page 1 of 13 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 303

Thread: Hocemo li jednog dana svi otici...?

  1. #1
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Hocemo li jednog dana svi otici...?

    Citam blog jednog prijatelja-novinara koji je u Litvaniji na Evropskom Prvenstvu. Kaze sjajan narod, jako slican nasem, ponosni, stalo im je do provoda i trose i previse svog vremena na to, otprilike i slicna materijalna situacija kod obicnih gradjana kao kod nas, slicne ih muke muce... i opet, sjani domacini.

    I onda je, u tom pisanju, iznio frapantan podatak: Litvanija je prije 10 godina imala populaciju od oko 3ipo miliona stanovnika. 2004. su usli u EU, i pocelo je masovno iseljavanje, uglavnom mladih ljudi, koji su posli da unovce svoje znanje ili spremnost da rade u bogatijim zemljama... Ulaskom u EU, vise nije bilo prepreka za Litvance da dobijaju radna mjesta u EU. Danas u Litvaniji ima - oko 3 miliona ljudi. Zvanican podatak kaze - oko 3,2 miliona, ali tu mnogi koji su otisli nijesu uracunati... I ovo je problem o kom se tamo mnogo govori, i za sada ne uspijevaju da rijese to.

    Za 5, 10 godina... Ceka li nas slicna situacija? Iskreno, da smo u EU, sad meni neko da ponudi, posao u mojoj inzinjerskoj struci negdje u Irskoj ili nekoj slicno razvijenoj zemlji, bez mnogo tezinjanja oko papira jer bih kao gradjanin Crne Gore bio i gradjanin EU... Vjerovatno bih potrcao, iako me milion stvari veze ovdje. A ovo je realnost, EU ce nas primiti kad-tad u tom periodu od 5-10 godina, granice ce se otvoriti, i nasi mladi ljudi ce biti pred velikim izborom.

    Mislim da je ovo alarm koji vec uveliko signalizira opasnost za drzavu Crnu Goru. Jer, ako se na 3ipo miliona Litvanaca, itekako osjeti ako ode u 6-7 godina blizu pola miliona mladih, radno sposobnih... Kako bi se osjetilo na Crnogorskih 600 000, ako ode evo samo 50 000 mladih ljudi? To je ravno demografskoj katastrofi. A treba napomenuti da je litvanska ekonomija jedna od najbrze rastucih u EU.

    Brine li vas sve ovo? Ako dobijete priliku da bez mnogo muke odete i radite, cak posle nekog vremena dobijete drzavljanstvo neke druge drzave... Hocete li imati dilemu? Da li je zivot mozda previse kratak da bi se razmisljalo o "visim ciljevima" - ili naprotiv, bas treba razmisljati o svemu ovome, i licni izbor podrediti kolektivnom interesu? Da li je dovoljno sto nas je taj kolektivni interes, pripadnosti narodu, drzavi, bilo kom i bilo kojoj na ovim prostorima, doveo do toga da nemamo djetinjstvo, normalno odrastanje - da li je to dovoljna zrtva od nas, nego i svoje najbolje godine kad treba da stvaramo treba da podarimo ovim prostorima? Ima li tu prostora za sentiment, ima li uopste razloga za sentiment?

    Za mene je to velika dilema.
    Last edited by getaway blues; 09-09-11 at 16:42.
    Just to slip the skin...

  2. #2
    Join Date
    May 2011
    Location
    Flashback, Déjŕ Vu
    Posts
    2,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve to stoji, ali pitanje glasi: Oce li EU opstati za 5-10 godina? po svemu sudeci, nece...

  3. #3
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hajde da pretpostavimo da hoce. Sve i da nece - granice ce biti otvorene, trziste rada takodje.
    Just to slip the skin...

  4. #4
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Otvorenu su i sada granice,a za poso' nije problem,iđe li ko vani?

  5. #5
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa nije bas tako. U EU mi po trenutnom dogovoru mozemo da odemo na 3 mjeseca sa pasoshem. I to samo kao - posjetioci, turisti... Za sve ostalo je potrebna komplikovana procedura izdavanja radnih dozvola. Koliko ja znam...
    Just to slip the skin...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nije EU vas svijet. Iz moje klase je van CG otislo oko 70 %, a ukupno od generacije ne znam bash detaljno.. Otisli, i josh se niko, da ja znam, nije vratio nazad definitivno. Nista se strasno nije desilo Crnoj Gori jer je na nase mjesto, doslo iha od izbjeglica itd.. Sve da se ovi i vrate, dosljaci koji su sad zauzeli pozicije ne bi im dali prostora ni da se okrenu a kamoli da se zaposle. Bogami sumnjam da bi im dali i CG dokumenta vise. Tako da nema brige za CG.. Dolazice crni, zuti, crveni, itd... Sve tece sve se mijenja..


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 09-09-11 at 16:51.

  7. #7
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako ćeš da radiš na baušteli,prijaviš se gazdi,javljaš se redovno u žandarmeriju i možeš ostat koliko te volja!

  8. #8
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odavde se evo vec 20 godina bjezi u EU, SAD...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Otvorenu su i sada granice,a za poso' nije problem,iđe li ko vani?
    Dok su bile vize bilo je prica i namjera da cojek pomislio kako je samo pitanje koji će Crnogorac biti zadnji i ugasiti svijetlo u Crnoj Gori. Mnogi ga nijesu mrdali djaolju stopu, samo nasli drugo opravdanje, a nije bas da ne bi i sad (uz sva ogranicenja) mogli naći posa. Naravno pod uslovom da su i za pola strucnjaci kako pricaju. Nema drzave na svijet koja moze zadrzati strucnjaka kojeg obicno nema mogućnosti platiti kao neka korporacija, a imaju uradjene analize koji profil stanovnistva emigrira, u kolikoj mjeri... pa se i prave razna prelazna ogranicenja. Crnoj Gori ne prijete nikakave prelazne forme, ogranicenja... jer nećemo sve i da oćemo zatrpati neko trziste rada, a licno suJmam da ce vise od 1% iskoristiti te mogućnosti. Vise je to prica po sistemu "drste me da ne odem" od namjera. Crna Gora neće ni deset godina skolovati toliko inzenjera koliko sad treba samo Njemackoj, a nesto ne vidju navalu iz Crne Gore, mada mozda i ima pa ja samo ne vidju.

  10. #10
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    ocemo u p**** materinu
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  11. #11
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Nije EU vas svijet. Iz moje klase je van CG otislo oko 70 %, a ukupno od generacije ne znam bash detaljno.. Otisli, i josh se niko, da ja znam, nije vratio nazad definitivno. Nista se strasno nije desilo Crnoj Gori jer je na nase mjesto, doslo iha od izbjeglica itd.. Sve da se ovi i vrate, dosljaci koji su sad zauzeli pozicije ne bi im dali prostora ni da se okrenu a kamoli da se zaposle. Bogami sumnjam da bi im dali i CG dokumenta vise. Tako da nema brige za CG.. Dolazice crni, zuti, crveni, itd... Sve tece sve se mijenja..


    Hvala Lepo
    Treba li to da nas brine...? Evo da kazemo da niko iz okruzenja nece upasti na mjesto ljudi koji sad imaju 20-30 godina, jer cemo mi iz okruzenja otprilike u istih par godina uci u EU, i svi cemo imati cilj da odemo na ista mjesta... Hoce li onda doci ljudi iz siromasnih zemalja, npr. sa Srednjek IStoka, ili iz Kine, nebitno... Bi li to lose bilo po CG?

    Da napomenem - emigracija iz Litvanije je bila jako visoka u prvih par godina nakona pada SSSR, a onda se to smanjilo... Otprilike kao i kod nas nakon raspada SFRJ. Tek kad su primljeni u EU, to je odjednom krenulo, i ne zaustavlja se ovih 7 godina od kad su clanovi EU.
    Just to slip the skin...

  12. #12
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Dok su bile vize bilo je prica i namjera da cojek pomislio kako je samo pitanje koji će Crnogorac biti zadnji i ugasiti svijetlo u Crnoj Gori. Mnogi ga nijesu mrdali djaolju stopu, samo nasli drugo opravdanje, a nije bas da ne bi i sad (uz sva ogranicenja) mogli naći posa. Naravno pod uslovom da su i za pola strucnjaci kako pricaju. Nema drzave na svijet koja moze zadrzati strucnjaka kojeg obicno nema mogućnosti platiti kao neka korporacija, a imaju uradjene analize koji profil stanovnistva emigrira, u kolikoj mjeri... pa se i prave razna prelazna ogranicenja. Crnoj Gori ne prijete nikakave prelazne forme, ogranicenja... jer nećemo sve i da oćemo zatrpati neko trziste rada, a licno suJmam da ce vise od 1% iskoristiti te mogućnosti. Vise je to prica po sistemu "drste me da ne odem" od namjera. Crna Gora neće ni deset godina skolovati toliko inzenjera koliko sad treba samo Njemackoj, a nesto ne vidju navalu iz Crne Gore, mada mozda i ima pa ja samo ne vidju.
    Hari, nije samo problem u strucnim kadrovima... Ja znam porodicu intelektualaca koja je otisla da zivi u Francusku, on inzinjer elektrotehnike da radi kao taksista, a ona ekonomista da cuva djecu Francuza... I opet za te pare koje tamo zarade zive mnogo bolje nego sto bi ovamo zivjeli sa tim platama u profesiji, makar po njihovoj prici. Kontas, tu je jedini motiv novac... A to nije jedini takav slucaj, culi smo ih svi makar par slicnih.
    Just to slip the skin...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Pa ni g. Merkel nije iz Istocnog Berlina smjela da udje u Zapadni Berlin od straha da nije neka "proba" skazija u pitanju.. Pa je nakon "mjesec" dana po svom priznanju ipak povjerovala da je pao Zid i evo gdje je sad..
    E tako sve ide polako do jedne ure, a onda ...
    Ne smeta meni bilo ko da dodje, cak sam za to da CG naseli i dijaspora trece generacije iz Australije, N> Zelanda, Latinske Amerike, USA, Kanade, Afrike.. CG moze ladno da primi 3 miliona ljudi preko ove sadasnje cifre, ali sisnjari se plase da ne izgube pozicije, sto razumni ljudi vide kao jacanje sistema i svoje posl. pozicije.
    Strah je cudo pa...

    Ne pitam se, inace bih uputila poziv svima da se vrate u CG sve sa beneficijama sa drzavnom zemljom itd itd..
    Kako kazu ono "Stisni ti - stisnuce i Bog"...
    Ciganstine vazda..i od takvih CG ne moze ni makac.


    Hvala Lepo

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako neko ko je inzenjer elektronike (najtrazeniji posa na zapadu) ode da bude taksista - e vala neka ide. U Crnoj Gori se ne moze zivjeti od onih koji masu nekakvim diplomama a poslije ga inostarnstvo zagrli kao taksistu. Zbilja zaboravih glavnu fintu da ga sramota kao skolovanog taksirati kod nas ali na zapadu iśśśśś. Nije za drzavu problem sto odlaze srednji i prośecni no oni koji napredak donose. Naveo si primjer Litvanije, a ja bogomi znam primjer dje iz Litvanije zapucali u Crnu Goru na rabotu, pa je sve to uslovno.

  15. #15
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post

    Brine li vas sve ovo? Ako dobijete priliku da bez mnogo muke odete i radite, cak posle nekog vremena dobijete drzavljanstvo neke druge drzave... Hocete li imati dilemu?
    Zgrabi sve što ti se pruža. Život je isuviše kratak da bi imali dilemu takve vrste.
    A Crnu Goru neće niko odnijeti.
    The more things change, the more they stay the same.

  16. #16
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ako neko ko je inzenjer elektronike (najtrazeniji posa na zapadu) ode da bude taksista - e vala neka ide. U Crnoj Gori se ne moze zivjeti od onih koji masu nekakvim diplomama a poslije ga inostarnstvo zagrli kao taksistu. Zbilja zaboravih glavnu fintu da ga sramota kao skolovanog taksirati kod nas ali na zapadu iśśśśś. Nije za drzavu problem sto odlaze srednji i prośecni no oni koji napredak donose. Naveo si primjer Litvanije, a ja bogomi znam primjer dje iz Litvanije zapucali u Crnu Goru na rabotu, pa je sve to uslovno.
    Problem sa visokoskolovanim kadrovima iz CG - je do prije par godina bio sto im po Zapadu nidje diplome nijesu priznavate. Zato je covjek radio kao taksista. Brisanjem granica i ulaskom u bolonjski proces naseg Univerziteta, taj problem se eliminise.

    Naravno, uslovno je - a naveo sam primjer Litvanije jer mi se cini najdrasticnijim. Mogao sam navesti i Poljsku, gdje je u 10 godina pola miliona ljudi manje zivi, a ko zna koliko ih je otislo a da se nijesu odjavili. Bas se o Poljacima najvise prica, i o Rumunima u Spaniji i Italiji...

    Ja bi volio da od svega ovoga kod nas nece biti nista, jednostavno da ljudi budu imali prilike da rade i zarade u svojoj zemlji, u istoj mjeri ili makar srazmjerno onome sto bi zaradili na Zapadu. Naravno, prije svega isticem - radni i voljni da rade, jer oni koji bi da ljencare njima je svejedno, ti ce najprije ostati... Onaj ko je spreman da zasuce rukave i uhvati se ukostac sa izazovima, taj ce najprije i otici - a takvih nam najvise treba odje.
    Just to slip the skin...

  17. #17
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja znam primjer,inžinjera drvoprerade,otišao u Kanadu,kad su mu rekli da mora prvo da bude stolar,pa polako,vrnuo se prije no što je pošao,otvorio firmu za sklapanje elemenata od medijapana,nema ni mašine za rezanje i kantovanje,već to radi kod druge firme,i sad me pita kad je sajam automobila...,dobro je,prije je kuko,a sad kad se dovatio posla,ćera na luksuz!

  18. #18
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    ja bih volio da svi napuste i samo Srbi da ostanu


  19. #19
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sjever Kosova je obećana zemlja,nema policije,sudtsva,nema takoreći zakona,kvadrat novogradnje 400 €,a svaki čas ima neko dešavanje

  20. #20
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Mozda je to i dobro, zamislite da su krajem osamdesetih mladi i pametni milo, momo i sveto otisli nedje . . .

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jedva cekam da mi se ukaze prilika da odem odavde ....
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,205
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Meni je veliki dio porodice već otišao, što u SAD, što u zemlje EU.
    Bilo je i onih koji su se vođeni nostalgijom vraćali na godinu-dvije, ali nisu izdržali. I vjerovali ili ne nisu finasije bile ključni razlog.
    Ni plate od par hiljada eura mjesečno (ima toga u Crnoj Gori) nisu bile dovoljne da nadoknade osjećaj neuređenosti, nesigurnosti, osjećaj da je daleko bolje biti dobar sa ovim ili onim nego znati, htjeti, moći.

  23. #23
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Svi se zale i velicaju inostranstvo a rijetko ko podje. Zasto? Zvucace izlizano, al jedan od razloga bi mogao biti i lagodan stil zivota na koji je navikao nas narod, bez mnogo discipline i volje za radom. Kafice uz koju zhalopojku zbog minusa na racunu, moderni automobili, 2 nova telefona, Gucci & Dior torbice, kuda cete bolje? Inostranstvo? No no!

    Ja, licno (da se ne pozivam na dalju rodbinu i prijatelje), koliko god voljela Crnu Goru, pocicu tamo gdje mi ponude bolje uslove. Ipak sam ulozila mnogo u moje znanje ( u svakom smislu), te ne bi bilo bas mudro procerdati sav ulog zbog patriotskog zanosa.

    Nadam se da ce Cg u buducnosti vise cijeniti ljude koji su se skolovali u inostranstvu, i naravno, da ce uciniti nesto da ih vrate u rodnu grudu kako bi upotrijebili njihove sposobnosti. Do tada, moze i ljubav preko daljine sa Cg.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  24. #24
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Citam blog jednog prijatelja-novinara koji je u Litvaniji na Evropskom Prvenstvu. Kaze sjajan narod, jako slican nasem, ponosni, stalo im je do provoda i trose i previse svog vremena na to, otprilike i slicna materijalna situacija kod obicnih gradjana kao kod nas, slicne ih muke muce... i opet, sjani domacini.

    I onda je, u tom pisanju, iznio frapantan podatak: Litvanija je prije 10 godina imala populaciju od oko 3ipo miliona stanovnika. 2004. su usli u EU, i pocelo je masovno iseljavanje, uglavnom mladih ljudi, koji su posli da unovce svoje znanje ili spremnost da rade u bogatijim zemljama... Ulaskom u EU, vise nije bilo prepreka za Litvance da dobijaju radna mjesta u EU. Danas u Litvaniji ima - oko 3 miliona ljudi. Zvanican podatak kaze - oko 3,2 miliona, ali tu mnogi koji su otisli nijesu uracunati... I ovo je problem o kom se tamo mnogo govori, i za sada ne uspijevaju da rijese to.

    Za 5, 10 godina... Ceka li nas slicna situacija? Iskreno, da smo u EU, sad meni neko da ponudi, posao u mojoj inzinjerskoj struci negdje u Irskoj ili nekoj slicno razvijenoj zemlji, bez mnogo tezinjanja oko papira jer bih kao gradjanin Crne Gore bio i gradjanin EU... Vjerovatno bih potrcao, iako me milion stvari veze ovdje. A ovo je realnost, EU ce nas primiti kad-tad u tom periodu od 5-10 godina, granice ce se otvoriti, i nasi mladi ljudi ce biti pred velikim izborom.

    Mislim da je ovo alarm koji vec uveliko signalizira opasnost za drzavu Crnu Goru. Jer, ako se na 3ipo miliona Litvanaca, itekako osjeti ako ode u 6-7 godina blizu pola miliona mladih, radno sposobnih... Kako bi se osjetilo na Crnogorskih 600 000, ako ode evo samo 50 000 mladih ljudi? To je ravno demografskoj katastrofi. A treba napomenuti da je litvanska ekonomija jedna od najbrze rastucih u EU.

    Brine li vas sve ovo? Ako dobijete priliku da bez mnogo muke odete i radite, cak posle nekog vremena dobijete drzavljanstvo neke druge drzave... Hocete li imati dilemu? Da li je zivot mozda previse kratak da bi se razmisljalo o "visim ciljevima" - ili naprotiv, bas treba razmisljati o svemu ovome, i licni izbor podrediti kolektivnom interesu? Da li je dovoljno sto nas je taj kolektivni interes, pripadnosti narodu, drzavi, bilo kom i bilo kojoj na ovim prostorima, doveo do toga da nemamo djetinjstvo, normalno odrastanje - da li je to dovoljna zrtva od nas, nego i svoje najbolje godine kad treba da stvaramo treba da podarimo ovim prostorima? Ima li tu prostora za sentiment, ima li uopste razloga za sentiment?

    Za mene je to velika dilema.
    Ne bih bas rekao da je u Litvaniji slicna ekonomska situacija kao kod nas :/.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    onda bolje u savez sa Srbijom i Bjelorusijom. da nas ne izije EU.

Page 1 of 13 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Jednog lijepog suncanog dana,idemo na DERBI!!!
    By CaseLogic in forum Ostali sportovi
    Replies: 34
    Last Post: 15-07-09, 12:49
  2. Ko ce mi otici do Serbie i amo?
    By Feeleep in forum Ostali oglasi
    Replies: 32
    Last Post: 29-10-08, 17:55
  3. Gdje otici...
    By AL no1 in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 16-10-07, 11:53
  4. Kotor ostati otici
    By shake in forum Primorski
    Replies: 102
    Last Post: 15-08-05, 12:41
  5. HIT KNJIGA - KAKO OTICI I SNACI SE U INOSTRANSTVU
    By inostranstvo2004 in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 04-10-04, 21:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •