Page 2 of 24 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 587

Thread: Osiguravajuce kuce u CG

  1. #26
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi
    Posts
    1,555
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    ^^Ja ovdje ne vidim Grawe ? A nikolahn pominje 20 000 ljudi osigurano kod njih ? Nesto nisam dobro povezao ?? Ovo me vec brine..
    reason for edit : izvinjavam se, tek sad vidjeh kad procitah jos jednom - kompozitna drustva.... (bolje da spavam)
    Njivice, cak kod nas u HN imas bilbord "zakljucen 20.000-ti ugovor" prije autobuske stanice. Bio je negdje clanak u novinama i sa kim je sklopljen taj 20.000-ti ugovor. Cini mi se da je to bio neki momak iz Niksica, koji je takodje dobio neku nagradu za to. Ako te bas interesuje, naci cu ga.
    Procitaj samo izvjestaj za 2008god http://www.grawe.me/me/Rezultati_poslovanja.htm
    Vidim da smo komsije, ako hoces mozemo negdje uz kaficu prodiskutovati o ovome
    Ja placam


    "Covijek ima dva uva i jedna usta - da bi govorio upola manje nego sto slusa"

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Vidjeh bilbord vrlo skoro, reko bih juce/prekjuce. Ma rekoh poslije da nisam vidio Grawe u prvom redu. Izvinjavam se. Za kafu, cek da prodje ova bura...
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  3. #28
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi
    Posts
    1,555
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Vidjeh bilbord vrlo skoro, reko bih juce/prekjuce. Ma rekoh poslije da nisam vidio Grawe u prvom redu. Izvinjavam se. Za kafu, cek da prodje ova bura...
    Ma nista. Ja sam tu, pa kad budes raspolozen, reci
    "Covijek ima dva uva i jedna usta - da bi govorio upola manje nego sto slusa"

  4. #29
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdrav i poštovanje svima koji posjećuju ovu temu.
    Milo mi je što vidim da se konačno i ona pokrenula na crnogorskim forumima, vrijeme je više. Nadam se da će biti od koristi i budućim i sadašnjim osiguranicima. Koliko budem u mogućnosti daću i svoj doprinos.
    Bez konkretnog osvrćanja na dosadašnje postove, pomenuću da među njima ima i pogrešno navedenih informacija i proizvoljnih stavova. A kako reče i "makach" u uvodu teme – ima dosta i predrasuda kod našeg naroda (što je i potpuno razumljivo, imajući u vidu kroz što smo sve prošli). Iznijeću samo jedan generalan stav (i savjet) – ova materija je previše ozbiljna, široka i kompleksna da bi ste na osnovu informacija sa foruma mogli donijeti najbolju odluku, tj. izabrali najbolji program za vas. Pošto se radi o krupnom životnom pitanju, pretpostavljam da u takvim situacijama želite da donosete odluku tek nakon razgovora sa (što boljim) stručnjakom iz te oblasti, sa nekim ko se ozbiljno i dugo sa tim bavi i maksimalno poznaje materiju. Ili ...?
    Neko je pomenuo da u razvijenom svijetu ljudi praktično "moraju" da imaju polise, jer tako imaju i neke privilegije i da će i kod nas sve više ljudi da ima polise. Ja bih rekao da će svakako broj polisa kod nas rasti, to je neminovnost, ne zbog "moranja", već zato što će ljudi prije svega prepoznati svoju potrebu za tom vrstom programa. Samo je pitanje što/koga izabrati. Ja sam imao sreću da to odavno uradim.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Sva ova osiguranja tipa Grawe su prevara, prvo jer vam piše da imate očekivani profit a to znači u slučaju Lutrije CG da imate očekivanu prvu nagradu od 50.000 a da ona bude 7.500 eura, što se desilo u poslednjem kolu. Ako raskinete ugovor prije deset godina dobijete manje nego što ste uplatili. Lijepo pare na banku oročite gdje vam se garantuje kamata a samo od dijela kamate uplatite osiguranje i bićete osigurani bez rizika da izgubite dio glavnice. Uglavnom sva su ta osiguranja osmišljena da osiguravajuće kuće dobro zarade, a to Grawe je osmišljeno kao piramida gdje ovi što vam ih prodaju imaju veoma dobre provizije od vaših uplata a vi kao Kuglica npr ostanete i bez dijela glavnice . Ona je u Grawe uplatila oko 2000 eura i dobila je posle tri godine 1500 eura, da ih je stavila na banku dobila bi 2200 eura, za 150 eura bi sklopila polisu za 3 godine u neku normalnu osiguravajuću kuću i danas bi imala 550 eura više. Da ne pričam da se u slučaju ne daj Bože pare iz banke mogu povući a gubitak je samo kamata dok kod ove gospode pare se mogu povući tek kad njima odgovara i plus vam se uzima dobar dio glavnice.
    Ne nasijedajte na prevarante.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  6. #31
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi
    Posts
    1,555
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos View Post
    Sva ova osiguranja tipa Grawe su prevara, prvo jer vam piše da imate očekivani profit a to znači u slučaju Lutrije CG da imate očekivanu prvu nagradu od 50.000 a da ona bude 7.500 eura, što se desilo u poslednjem kolu. Ako raskinete ugovor prije deset godina dobijete manje nego što ste uplatili. Lijepo pare na banku oročite gdje vam se garantuje kamata a samo od dijela kamate uplatite osiguranje i bićete osigurani bez rizika da izgubite dio glavnice. Uglavnom sva su ta osiguranja osmišljena da osiguravajuće kuće dobro zarade, a to Grawe je osmišljeno kao piramida gdje ovi što vam ih prodaju imaju veoma dobre provizije od vaših uplata a vi kao Kuglica npr ostanete i bez dijela glavnice . Ona je u Grawe uplatila oko 2000 eura i dobila je posle tri godine 1500 eura, da ih je stavila na banku dobila bi 2200 eura, za 150 eura bi sklopila polisu za 3 godine u neku normalnu osiguravajuću kuću i danas bi imala 550 eura više. Da ne pričam da se u slučaju ne daj Bože pare iz banke mogu povući a gubitak je samo kamata dok kod ove gospode pare se mogu povući tek kad njima odgovara i plus vam se uzima dobar dio glavnice.
    Ne nasijedajte na prevarante.
    Grawe kuca nije prevarantska kuca. Na ugovoru ti obracunavaju najmanju ocekivanu dobit, tako da ona moze biti samo veca, nikako manja, sto je zadnjih 20+ godina slucaj. Ugovor nije preporucljivo raskidati 1/10 perioda od ukupnog trajanja. Dakle kod Grawe-a je max rok 40 godina, sto znaci da prve 4 godine (1/10 od 40god) ukoliko raskines ugovor neces dobiti sve pare, nego ces platit posebne penale, zato sto se i Grawe osigura kod nekog drugog. Ima tu tacno koliko dobijes 50% nakon 4god, 60% nakon misli 5god i tako dalje...
    U Grawe kucu ne vlada piramidalni sistem, i prodavci osiguranja, agenti, imaju veoma male provizije od tih ugovora...
    Svaka od banaka moze sutra da bankrotira i da propadne, sto je cest slucaj. Grawe moze da propadne samo kad bude smak svijeta, samo tada.
    Last edited by nikolahn; 08-01-12 at 15:06.
    "Covijek ima dva uva i jedna usta - da bi govorio upola manje nego sto slusa"

  7. #32
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moja majka je nasjela na pricu jedne "prijateljice" kod koje je napravila ugovor za zivotno osiguranje u ovome Grawe osiguranju, na 20 godina (pametnica moja) evo vec cetiri godine je uplacivala po 400e, ove godine joj je prvi put stiglo ono obavjestenje o dobiti koje iznosi 6,15e, majka se naravno pomamila jer joj je to bilo sitno, otisli smo raspitali se, ako sad podigne novac, poslije cetiri godine placene, od tih 1632 eura uplacena, dobila bi 715. tako da ce pare od sad da miruju, da spavaju pa kad dostigne tu svotu makar uplacenu ce podici to sto mogne.
    Nije to losa stvar, za nekoga mladjeg, ja planiram da se osiguram sa 30. ako budem imala tada redovna licna primanja, a majka je napravila glupost jer se sa 50god siggurala na 20 godina, a treba ih dozivjet.
    dva i dva su tri

  8. #33
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi
    Posts
    1,555
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dobrica View Post
    Moja majka je nasjela na pricu jedne "prijateljice" kod koje je napravila ugovor za zivotno osiguranje u ovome Grawe osiguranju, na 20 godina (pametnica moja) evo vec cetiri godine je uplacivala po 400e, ove godine joj je prvi put stiglo ono obavjestenje o dobiti koje iznosi 6,15e, majka se naravno pomamila jer joj je to bilo sitno, otisli smo raspitali se, ako sad podigne novac, poslije cetiri godine placene, od tih 1632 eura uplacena, dobila bi 715. tako da ce pare od sad da miruju, da spavaju pa kad dostigne tu svotu makar uplacenu ce podici to sto mogne.
    Nije to losa stvar, za nekoga mladjeg, ja planiram da se osiguram sa 30. ako budem imala tada redovna licna primanja, a majka je napravila glupost jer se sa 50god siggurala na 20 godina, a treba ih dozivjet.
    Ne isplati se bas sa 50 godina osigurati. Svaka njoj cast sto je uopste usla u program. Rijetko ko sa tim godinama moze da ispuni uslove(zdravstvene) za dobijanje tog programa. Svakako mislim da bi trebala da se posavjetuje sa agentom koji joj je napravio ugovor ili nekim drugim, sta dalje da radi, ima mnogo mogucnosti...
    "Covijek ima dva uva i jedna usta - da bi govorio upola manje nego sto slusa"

  9. #34
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolahn View Post
    Grawe kuca nije prevarantska kuca. Na ugovoru ti obracunavaju najmanju ocekivanu dobit, tako da ona moze biti samo veca, nikako manja, sto je zadnjih 20+ godina slucaj. Ugovor nije preporucljivo raskidati 1/10 perioda od ukupnog trajanja. Dakle kod Grawe-a je max rok 40 godina, sto znaci da prve 4 godine (1/10 od 40god) ukoliko raskines ugovor neces dobiti sve pare, nego ces platit posebne penale, zato sto se i Grawe osigura kod nekog drugog. Ima tu tacno koliko dobijes 50% nakon 4god, 60% nakon misli 5god i tako dalje...
    U Grawe kucu ne vlada piramidalni sistem, i prodavci osiguranja, agenti, imaju veoma male provizije od tih ugovora...
    Svaka od banaka moze sutra da bankrotira i da propadne, sto je cest slucaj. Grawe moze da propadne samo kad bude smak svijeta, samo tada.
    Nije tako. Da se ogradim na pocetku, ne komentarisem direktno Grawe osiguranje, al osiguravajuce kompanije imaju itekako mogucnost da propadnu. Ako mi ne vjerujes, ukucaj na tvom pretrazivacu -istrazivanja uradjena od strane EIOPA- i vidjeces da ljetos 10 % osiguravajucih kompanija nije proslo stress test (1 od 10- 'super rizicna' ).
    Sve u svemu, ne mozes da pravis poredjenje izmedju banaka i osiguranja, jer su i jedne i druge podlozne vrlo slicnim rizicima, stavise banke, sa te tacke gledista, cak su u prednosti jer imaju unapredjenije sisteme za upravljanje rizicima.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  10. #35
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi
    Posts
    1,555
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Nije tako. Da se ogradim na pocetku, ne komentarisem direktno Grawe osiguranje, al osiguravajuce kompanije imaju itekako mogucnost da propadnu. Ako mi ne vjerujes, ukucaj na tvom pretrazivacu -istrazivanja uradjena od strane EIOPA- i vidjeces da ljetos 10 % osiguravajucih kompanija nije proslo stress test (1 od 10- 'super rizicna' ).
    Sve u svemu, ne mozes da pravis poredjenje izmedju banaka i osiguranja, jer su i jedne i druge podlozne vrlo slicnim rizicima, stavise banke, sa te tacke gledista, cak su u prednosti jer imaju unapredjenije sisteme za upravljanje rizicima.
    Naravno da banke i osiguravajuce kuce ne mogu da poredim. Kuce, drustva imaju mogucnosti da propadnu. Za Grawe sam ti rekao koja je . Bilo je mnogo novootvorenih fondova i cuda koji su propali. Grawe je u igri skoro 2 vijeka...
    Reosiguran je kod Munich Re, Swiss, Lloyd-a i mnogih drugih tako da mislim da ne trebam dalje da ti pricam?
    "Covijek ima dva uva i jedna usta - da bi govorio upola manje nego sto slusa"

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Evo žena posle 4 godine može da vrati samo pola para koje je uplatila, u banci u svakom trenutku sve u svakom trenutku. Za banku garantuje država do 30.000 eura. Osiguranje uplatite posebno a za štednju banka. Oročena sredstva ako se ugovor raskine prije vremena se vraćaju sva samo se kamata obračunava mnogo manja ali vam niko ne otima pola glavnice kao Grawe i slični lešinari.
    Kome treba osiguranje lijepo polisu neka napravi i neka uplati 50-60 eura za godinu i imaće to osiguranje. A najbolje osiguranje su pare na računu, dostupne odmah.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  12. #37
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi
    Posts
    1,555
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos View Post
    Evo žena posle 4 godine može da vrati samo pola para koje je uplatila, u banci u svakom trenutku sve u svakom trenutku. Za banku garantuje država do 30.000 eura. Osiguranje uplatite posebno a za štednju banka. Oročena sredstva ako se ugovor raskine prije vremena se vraćaju sva samo se kamata obračunava mnogo manja ali vam niko ne otima pola glavnice kao Grawe i slični lešinari.
    Kome treba osiguranje lijepo polisu neka napravi i neka uplati 50-60 eura za godinu i imaće to osiguranje. A najbolje osiguranje su pare na računu, dostupne odmah.
    Moze sve sto je ulozila da vrati poslije isteka odredjenog vremena, niko joj ne otima(objasnio sam ti zasto je to tako). Lijepo sve pise u ugovoru i agent koji ti sklapa ugovor, duzan je da ti to saopsti. Koliko su banke danas sigurne? Kojoj banci bi povjerio stednju na recimo 20 godina?
    Last edited by nikolahn; 08-01-12 at 19:59.
    "Covijek ima dva uva i jedna usta - da bi govorio upola manje nego sto slusa"

  13. #38
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zasto niko kod nas ne procita ugovor....

  14. #39
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo vam par slicnosti i razlika izmedju stednje kod kanke i zivotnog osiguranja
    slicnosti treba da ulozite pare i imate neku procentualnu dobit,stim sto kod banke treba ulozit sjelokupni iznos odmah(recimo 10000),dok kod osiguranja zivota pri prvoj uplati dobijes osiguranu sumu (sa uplatom od 1000 dobijes OS od 10000)

  15. #40
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pri smrti osobe kod banke dobijes sumu koju imas na racunu + dobit od kamate(ako je ima),dok kod zivotnog osiguranja dobija se OS,zavisno od uslova,nasilna smrt il prorodna smrt,kao broj renti koje se uplate.
    kod banke imas dobit pri isteku stednje i to se zna kolika je dobit dok kod osiguranja zivota zavisi od vise faktora.recimo koliko je ta osiguravajuca kuca imala dobit,jel osiguranik je zastupljen sa procentom kojim ucestvuje.a cime se bave te osiguravajuce kuce....evo nekih bankarstvo,gradjevinske izgradje,tuneli mostovi....sve sto moze sa nekim dizim periodom da se isplati(zato se i potpisuje da dize vrijeme)
    sigurnost isplate.kod banaka sem banke stoji drzava.mada se kod prve banke i nije to pokazalo.kad je prva banka bila pred bankrotom,setali su ljude po pola godine da bi im isplatili stednju.osiguravajuce kuce.reosiguranje kod drugih osiguravajucih kuca.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    428
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Morate da razlikujete stednju u bankama i osiguranje kao sto npr. Grawe nudi...

    Grawe nudi nesto sto je na duze staze, i usmjereno je na dugorocnu stednju koja ce vam u buducnosti obezbijediti penziju + na sve to osiguranje zivota (nesto sto ce porodici da znaci kada vas vise ne bude)...

    Ko hoce da zaradjuje od kamata na krace staze i da ga je briga za to sta ce porodica da radi kada njega ne bude, neka to radi u bankama, ko hoce da stedi za penziju i ima osiguranje zivota (koje ce u slucaju da nastane osigurani slucaj isplatiti mnoooogo vecu cifru nego sto je ulozeno) neka to radi preko osiguravajucih kuca.

  17. #42
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi
    Posts
    1,555
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno_LooD View Post
    Morate da razlikujete stednju u bankama i osiguranje kao sto npr. Grawe nudi...

    Grawe nudi nesto sto je na duze staze, i usmjereno je na dugorocnu stednju koja ce vam u buducnosti obezbijediti penziju + na sve to osiguranje zivota (nesto sto ce porodici da znaci kada vas vise ne bude)...

    Ko hoce da zaradjuje od kamata na krace staze i da ga je briga za to sta ce porodica da radi kada njega ne bude, neka to radi u bankama, ko hoce da stedi za penziju i ima osiguranje zivota (koje ce u slucaju da nastane osigurani slucaj isplatiti mnoooogo vecu cifru nego sto je ulozeno) neka to radi preko osiguravajucih kuca.
    Drago mi je da neko razumije
    "Covijek ima dva uva i jedna usta - da bi govorio upola manje nego sto slusa"

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Kod banaka kao i kod Grawe osiguranja postoji stepenasta štednja, kamatu možete a i ne morate uzimati a rok štednje nije ograničen, može i na 20 godina. U slučaju kakve muke banka vam lijepo vrati SVE pare u bilo koje vrijeme samo vam ne da svu kamatu, grawe vam vrati POLA para a kamate nema. Ko hoće da štedi za penziju samo ne podiže glavnicu i ide mu kamata na kamatu. Od DIJELA kamate uplatite životno osiguranje i imate i OSIGURANJE i SAV novac u svakom trenutku. Nedaj bože zapadne vas neka muka u narednih deset godina dođete u Grawe i oni vam kažu molim vas lijepo sačekajte samo nekoliko godina i podignite što ste uplatili a može i sad da vam damo polovinu novca. A ako vas zadesi muka a imate oročenu štednju odete do banke i oni vam daju vaš novac a kamata bude kao kamata po viđenju te opet izađete sa više novca nego što ste uložili.
    Ako imate npr 10.000 u banci a treba vam 1000, možete u roku od odmah da dobijete kredit sa 1,5 % kamate preko one koju oni vama daju. Kad imate pare u Grawe možete da se slikate. Ako vam treba životno osiguranje lijepo uplatite polisu, znam samo da je za đake i studente za vrijeme dok su u školi 5 eura a pokriva štetu do 15000 eura, tako da mislim da ista nije preko 70-80 eura godišnje za čovjeka.
    Znači osiguranje podržavam, ali nikako ovo osiguranje koje vam zarobi velika sredstva na dugi niz godina sa obzirom da ima mnogo razumlivijih načina štednje sa mnogo većim benefitima.
    A lično znam nekoliko ljudi koji su zaradili polijepe pare od ovih koji uplaćuju osiguranja, jer od svake njihove uplate dio ide agentima.

    U grawe ulažete po 42 eura mjesečno (12000 za 24 godine)) i posle 24 godine dobijete nešto manje od 6000 eura od kojih vam uzmu porez na dobit (9posto) i to je očekivana dobit koju niko ne garantuje
    Kod banke sa stepenastom štednjom dobijete 26134 eura tj dobijete garantovano 14100 eura koje su već oporezovane. Kod Grawe ste osigurani samo za slučaj smrti i ni od čega drugo, takvo osiguranje nema šanse da košta godišnje kao polisa preko 30 eura bar ne za zdravog čovjeka što implicira da bi za 24 godine ta polisa koštala 720 eura a ko štedi u banci bi imao tačno duplo veću zaradu kao i pristup gotovini u svakom trenutku.
    Nadam se da sam pomogao bar nekom da sagleda da ima i boljih rešenja.
    Last edited by Milos; 09-01-12 at 21:31.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  19. #44
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi
    Posts
    1,555
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos View Post
    Kod banaka kao i kod Grawe osiguranja postoji stepenasta štednja, kamatu možete a i ne morate uzimati a rok štednje nije ograničen, može i na 20 godina. U slučaju kakve muke banka vam lijepo vrati SVE pare u bilo koje vrijeme samo vam ne da svu kamatu, grawe vam vrati POLA para a kamate nema. Ko hoće da štedi za penziju samo ne podiže glavnicu i ide mu kamata na kamatu. Od DIJELA kamate uplatite životno osiguranje i imate i OSIGURANJE i SAV novac u svakom trenutku. Nedaj bože zapadne vas neka muka u narednih deset godina dođete u Grawe i oni vam kažu molim vas lijepo sačekajte samo nekoliko godina i podignite što ste uplatili a može i sad da vam damo polovinu novca. A ako vas zadesi muka a imate oročenu štednju odete do banke i oni vam daju vaš novac a kamata bude kao kamata po viđenju te opet izađete sa više novca nego što ste uložili.
    Ako imate npr 10.000 u banci a treba vam 1000, možete u roku od odmah da dobijete kredit sa 1,5 % kamate preko one koju oni vama daju. Kad imate pare u Grawe možete da se slikate. Ako vam treba životno osiguranje lijepo uplatite polisu, znam samo da je za đake i studente za vrijeme dok su u školi 5 eura a pokriva štetu do 15000 eura, tako da mislim da ista nije preko 70-80 eura godišnje za čovjeka.
    Znači osiguranje podržavam, ali nikako ovo osiguranje koje vam zarobi velika sredstva na dugi niz godina sa obzirom da ima mnogo razumlivijih načina štednje sa mnogo većim benefitima.
    A lično znam nekoliko ljudi koji su zaradili polijepe pare od ovih koji uplaćuju osiguranja, jer od svake njihove uplate dio ide agentima.

    U grawe ulažete po 42 eura mjesečno (12000 za 24 godine)) i posle 24 godine dobijete nešto manje od 6000 eura od kojih vam uzmu porez na dobit (9posto) i to je očekivana dobit koju niko ne garantuje
    Kod banke sa stepenastom štednjom dobijete 26134 eura tj dobijete garantovano 14100 eura koje su već oporezovane. Kod Grawe ste osigurani samo za slučaj smrti i ni od čega drugo, takvo osiguranje nema šanse da košta godišnje kao polisa preko 30 eura bar ne za zdravog čovjeka što implicira da bi za 24 godine ta polisa koštala 720 eura a ko štedi u banci bi imao tačno duplo veću zaradu kao i pristup gotovini u svakom trenutku.
    Nadam se da sam pomogao bar nekom da sagleda da ima i boljih rešenja.
    Milose opet ti po istom.
    Ovo sto si naveo za Grawe, koji je program u pitanju?
    "Covijek ima dva uva i jedna usta - da bi govorio upola manje nego sto slusa"

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    500 eura na godinu, sve na 24 godine. Osiguranje se isplaćuje u slučaju smrti i ni za šta drugo. A poređenje je sa NLB stepenastom štednjom gdje se garantuje suma za razliku od Grawe gdje se očekuje. To je ogromna razlika, ovo gdje se očekuje u većini slučajeva označava da se radi o nekakvoj prevari, da opet napomenem da se u Lutriji CG očekivala glavna nagrada od 50.000 eura a isplatila se od 7.500 eura i to su dobili troje po 2500 eura.
    Kako god, znam osobu kojoj su uzeli pola novca od onog što je uplatila jer je raskinula ranije ugovor silom prilika (ostala bez posla) a da je stavljala na banku imala bi i glavnicu i kamatu.
    Da ne pričam da ta dobit za 24 godine sve i da bude isplaćena neće moći ni približno da pokrije inflaciju. Samo se sjetite (izguglajte) kolike su cijene bile prije 24 godine (zlato, nafta, nekretnine, aluminijum, pšenica).
    Ko želi osiguranje lijepo u bilo koju osiguravajuću (sve su reosigurane) kuću i neka kupi polisu i neka mirno spava a toliki novac neka ne zarobljava.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  21. #46
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E zato ja imam druga ljubotinjanina sto sve zna i u sveM se razumije, znam koga da pitam dje pare da ulozim
    dva i dva su tri

  22. #47
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi
    Posts
    1,555
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos View Post
    500 eura na godinu, sve na 24 godine. Osiguranje se isplaćuje u slučaju smrti i ni za šta drugo. A poređenje je sa NLB stepenastom štednjom gdje se garantuje suma za razliku od Grawe gdje se očekuje. To je ogromna razlika, ovo gdje se očekuje u većini slučajeva označava da se radi o nekakvoj prevari, da opet napomenem da se u Lutriji CG očekivala glavna nagrada od 50.000 eura a isplatila se od 7.500 eura i to su dobili troje po 2500 eura.
    Kako god, znam osobu kojoj su uzeli pola novca od onog što je uplatila jer je raskinula ranije ugovor silom prilika (ostala bez posla) a da je stavljala na banku imala bi i glavnicu i kamatu.
    Da ne pričam da ta dobit za 24 godine sve i da bude isplaćena neće moći ni približno da pokrije inflaciju. Samo se sjetite (izguglajte) kolike su cijene bile prije 24 godine (zlato, nafta, nekretnine, aluminijum, pšenica).
    Ko želi osiguranje lijepo u bilo koju osiguravajuću (sve su reosigurane) kuću i neka kupi polisu i neka mirno spava a toliki novac neka ne zarobljava.
    Opet mi ne rece koji je program u pitanju? Posto taj program koji si naveo mi nije poznat. Ili si ti lose informsian, a takodje i ta osoba koja je napravila ugovor (moguc krivac je agent koji je pravio ponudu, pa nije rekao).
    Kod Grawe-a(program SafeLife) postoji mogucnost ukoliko si primoran zobg fin. problema da raskines ranije ugovor, mozes da ga zamrznes i da sacekas par godina (koliko treba da bi podigao sve ulozeno) na sta ti ide kamata (koja je veca nego kod bilo koje banke + ocekivana dobit za to vrijeme), takodje imas zastitu od inflacije, sto nijedan program u evropi nema (da ja znam) plus mnogo drugih mogucnosti, sto se tice povreda, smrti, radne nesposobnosti itd, akontacije, vinkulacije, pozajmice(bez kamate), pokrica kredita...
    Last edited by nikolahn; 09-01-12 at 23:23.
    "Covijek ima dva uva i jedna usta - da bi govorio upola manje nego sto slusa"

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    http://www.grawe.rs/rs/tarifa_g1.htm
    to je iz Srbije, naši nemaju tarife na sajtu, valjda tako ozbiljna firma nema različite tarife za različite države.
    Čovjeku ako ostane bez posla treba novac a ne da čeka nekoliko godina u većini slučajeva tako da to sa čekanjem u takvim slučajevima ne pije vodu.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  24. #49
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi
    Posts
    1,555
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos View Post
    http://www.grawe.rs/rs/tarifa_g1.htm
    to je iz Srbije, naši nemaju tarife na sajtu, valjda tako ozbiljna firma nema različite tarife za različite države.
    Čovjeku ako ostane bez posla treba novac a ne da čeka nekoliko godina u većini slučajeva tako da to sa čekanjem u takvim slučajevima ne pije vodu.
    Naravno da ima razlicite tarife. Mislim da programe i tarife prave po standardima jedne drzave. Ne vjerujem da je neka razlika izmedju nas i Srbije.
    Pa ovaj G1 i nije toliko los, ali naravno ima dosta boljih. Po meni je trenutno najbolji SafeLife. Ako hoces, mogu da ti napisem detalje u vezi istog? (mislim da svako od nas moze da ga priusti)
    Last edited by nikolahn; 10-01-12 at 00:40.
    "Covijek ima dva uva i jedna usta - da bi govorio upola manje nego sto slusa"

  25. #50
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    milose,treba covjek da zna sta hoce kao prvo.jel sve zavisi za sta se opredijelis.zivotno osiguranja,ko sto i sama rijec kaze ,je vezano za zivot.tako da uslucaju smrti ostajepolisa porodici. to je glavna prednost.a zar tebi nije logicno ako prekrsis ugovor da placas penale?a i kod zivotnog osiguranja osigurana suma je vezana za inflaciju.mislim a nisam siguran da je vezana za vrijednost zlata i zemljista.

Page 2 of 24 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gradnja kuce
    By luchka in forum Centralni
    Replies: 60
    Last Post: 23-02-12, 09:29
  2. Udomila bih kuce
    By ogibd in forum Kućni ljubimci
    Replies: 20
    Last Post: 10-05-10, 15:38
  3. I: Internet od kuce do kuce oko nekih 150 m
    By anonimus in forum Ostali oglasi
    Replies: 22
    Last Post: 08-12-09, 08:08
  4. Osiguravajuce Kuce
    By qwert in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 14
    Last Post: 03-12-09, 18:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •