Page 1 of 24 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 587

Thread: Osiguravajuce kuce u CG

  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Osiguravajuce kuce u CG

    Imam nekoliko ponuda za penzijsku shtednju u nekoliko kuca i htio bih da se konsultujem sa vama i vashim iskustvima sa istima. Poshto medju stanovnishtvom uglavnom vladaju predrasude oko ovih stvari,chesto se postavljaju pitanja koliko su ova drushtva sigurna.
    Na nashem prostoru postoji nekoliko osiguravajucih stranih kuca: Grawe,Weiner,Uniqa,Safe-Invest. Dodushe Safe-Invest je posrednik. Od domacih imamo:Mercur,Lovcen,Delta Generali...
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  2. #2
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi
    Posts
    1,548
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo cu reci da je trenutno Safe-Invest, program Safe-Life najbolji i sve sto te interesuje u vezi njega, pitaj
    "Covijek ima dva uva i jedna usta - da bi govorio upola manje nego sto slusa"

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,247
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,165
    Thanked in
    652 Posts

    Default

    Samo bih te ispravio, Delta Generali, Mercur nisu nasi, pa cak i taj nesretni Lovcen [ makar nisu 100% nashi , mozda 50 %]

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja nesto ne vjerujem nikome, ali cu se skoro morati opredjelit za nekoga, iz ovog razloga koji makach navodi.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  5. #5
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi
    Posts
    1,548
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Ja nesto ne vjerujem nikome, ali cu se skoro morati opredjelit za nekoga, iz ovog razloga koji makach navodi.
    Za Grawe znam da postoji skoro 2 vijeka i da ima iza sebe preko milion korisnika (valjda bi neko provalio do sada da nesto nije uredu sa njima tj. da su prevare). Svejedno ce ti ovo jos malo biti obaveza, kao za auto...
    "Covijek ima dva uva i jedna usta - da bi govorio upola manje nego sto slusa"

  6. #6
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imas pravo za GRAWE,postoje odavno a ovde su kao filijala jedne vece osiguravajuce kuce.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    znajte samo fakat da u zemljama eu i sredjenim zemljama svijeta za odredjene beneficije i olaksice u zivotu ti se namtne da uzmes osiguranje, znaci nije svojevoljno uzimanje, s toga ni taj broj toliki ljudi zapravo ne znaci mnogo
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  8. #8
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko ljudi poznajete da su naplatili nesto od tih osiguranja , tipa, Grawe...?

    Moj prijatelj je imao tezak lom noge, nikada vise nece hodati kao sto je hodao, placao je najskuplju mogucu kvotu - dobio je 800 eura ...

    Rekao je - NIKAD VISE !!!
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  9. #9
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi
    Posts
    1,548
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Koliko ljudi poznajete da su naplatili nesto od tih osiguranja , tipa, Grawe...?

    Moj prijatelj je imao tezak lom noge, nikada vise nece hodati kao sto je hodao, placao je najskuplju mogucu kvotu - dobio je 800 eura ...

    Rekao je - NIKAD VISE !!!
    Znam dosta ljudi koji imaju Grawe-ov program Safe-Life i koju su dobili lijepe isplate za razne stvari, cak i za radnu nesposobnost.
    Koji program je imao tvoj prijatelj?
    Last edited by nikolahn; 12-09-11 at 20:14.
    "Covijek ima dva uva i jedna usta - da bi govorio upola manje nego sto slusa"

  10. #10
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Koliko ljudi poznajete da su naplatili nesto od tih osiguranja , tipa, Grawe...?

    Moj prijatelj je imao tezak lom noge, nikada vise nece hodati kao sto je hodao, placao je najskuplju mogucu kvotu - dobio je 800 eura ...

    Rekao je - NIKAD VISE !!!
    Volio bih i ja znati o chemu se zapravo radi,detaljnije.
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  11. #11
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    treba procitat polisu.imaju razna osiguranja kao i sta sve polisa pokriva.zavisno koja se polisa uzme,zavisi i kolika ce premija da bude.i na svakoj polisi bi trebalo da ima tabela sa odnosom ostecenja telesnog i premje.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi
    Posts
    1,548
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dzon1 View Post
    treba procitat polisu.imaju razna osiguranja kao i sta sve polisa pokriva.zavisno koja se polisa uzme,zavisi i kolika ce premija da bude.i na svakoj polisi bi trebalo da ima tabela sa odnosom ostecenja telesnog i premje.
    Tacno tako... Ako ne pise na polisi, onaj ko ti pravi ugovor, duzan je sve da ti kaze...
    Nego, interesuje me ima li neko od vas i koju polisu imate?
    Last edited by nikolahn; 13-09-11 at 03:17.
    "Covijek ima dva uva i jedna usta - da bi govorio upola manje nego sto slusa"

  13. #13
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolahn View Post
    Znam dosta ljudi koji imaju Grawe-ov program Safe-Life i koju su dobili lijepe isplate za razne stvari, cak i za radnu nesposobnost.
    Koji program je imao tvoj prijatelj?
    Vjeruj da ne znam koju polisu je ima, za mene je to prevara pa se ne udubljujem puno u to, samo ZNAM da je placao OGROMNU svotu novca za tu polisu , da bi na kraju ispalo kako je ispalo.... i isti on se osjeca prevarenim, iako je bio zagovornik tih osiguranja .... eto toliko.

    Vi sto znate za te velike svote koje su isplacene - dajte,podijelite sa nama ta iskustva....
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    844
    Thanked in
    322 Posts

    Default

    Ulazite u nas fond PIO,to je najbolji nacin da se obezbijedite...makar tabletama do groba.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima na svakoj polisi tabela, naravno, samo je treba pravilno procitat, jer ti ni jedan agent to nece objasnit.
    Prvi red 2-3 godine, manja svota je koliko zapravo dobijas ako prekines sa uplatama poslije isteka 3 godine,
    a veca svota u istom redu je koliko dobijas ako npr, zamrznes polisu poslije isteka 3 godine, jer recimo ne mozes vise da placas,
    i cekas da ti istekne ugovorom potpisano vrijeme * u mom slucaju 10 godina.
    Tako npr je meni moja firme svakih pola godine uplacivala po 600 i kusur eura, a ja sam poslije 3 godine dobila
    1500eura (iyracunajte sami koliko je gubitak)...
    I naravno, znam i ja ljudi koji su po ugovoru uplacivali svoje osiguranje 10 godina,
    i sad od toga redovno primaju penziju.
    Al isto znam da ako sam u bolnicu, boljet ce me d00pe za njihovih 12e po bolnickom danu.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  16. #16
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi
    Posts
    1,548
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Vjeruj da ne znam koju polisu je ima, za mene je to prevara pa se ne udubljujem puno u to, samo ZNAM da je placao OGROMNU svotu novca za tu polisu , da bi na kraju ispalo kako je ispalo.... i isti on se osjeca prevarenim, iako je bio zagovornik tih osiguranja .... eto toliko.

    Vi sto znate za te velike svote koje su isplacene - dajte,podijelite sa nama ta iskustva....
    Vezano za pr. Safe-Life: (ima ga preko 20.000 ljudi u CG)
    - slucaj trajne invalidnosti dobijas oko 18.000 ili 36.000 vazi od prvog dana kada uplatis polisu, plus se kuca obavezuje da isplacuje tvoju polisu do isteka iste... (bilo slucajeva u CG)
    - slucaj prirodne ili nasilne smrti dobijas(nasljednici navedeni u polisi ili zakonski nas.) u roku od 14 dana, 1 x(puta) osiguranu sumu (to je u slucaju prirodne smrti) ili 3 x(puta) osiguranu sumu (to je u slucaju nasline smrti)... (bilo slucajeva u CG)
    - slucaj povrijede​ na radu ili bilo gdje drugo ti ne mogu ovdje objasniti, zavisi od mnogo faktora... (bilo mnooogo slucajeva u CG) Nadam se da ne trebam navoditi imena ljudi?
    Last edited by nikolahn; 14-09-11 at 14:24.
    "Covijek ima dva uva i jedna usta - da bi govorio upola manje nego sto slusa"

  17. #17
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svaka polisa je posebna,zato treba znati sta se uzima.a polisa kao polisa zavisi od mnogo faktora,uvijek je bitna OSIGURANA SUMA,posto je to osnov za sve obracune.a da zavisi i sta polisa pokriva,dal je samo zivotno osiguranje il pokriva i hendikepe.mogu da su odvojene,posebne,il ujdno.
    a ima slucaje kad su isplacene velike svote za zivotna kao i za hendikepe.
    a imam ja zivotno kao i ovo za hendikep,to jest za povrede koje ostavljaju trajne posledice

  18. #18
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi
    Posts
    1,548
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dzon1 View Post
    svaka polisa je posebna,zato treba znati sta se uzima.a polisa kao polisa zavisi od mnogo faktora,uvijek je bitna OSIGURANA SUMA,posto je to osnov za sve obracune.a da zavisi i sta polisa pokriva,dal je samo zivotno osiguranje il pokriva i hendikepe.mogu da su odvojene,posebne,il ujdno.
    a ima slucaje kad su isplacene velike svote za zivotna kao i za hendikepe.
    a imam ja zivotno kao i ovo za hendikep,to jest za povrede koje ostavljaju trajne posledice
    OK... Lijepo bi bilo vi koji imate da kazete koje osiguranje koristite, pa da poslije uporedimo i vidimo koje se najvise isplati.
    "Covijek ima dva uva i jedna usta - da bi govorio upola manje nego sto slusa"

  19. #19
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default



    Koristim ovo, jedino koje mi treba trenutno :tongue:
    Kreč, kolica i mešalica.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prepostavljam da ce ti bit kasno za osiguranje,kad nasa pristignu,i kad ih oporedis .a moje nemoze da se uzme na teritoriji cg ,tako da i ako ti se svidi dzaba ti ,no mozda tad budemo u EU pa imadnes druge mogucnosti .

  21. #21
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Budva
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakva su vam iskustva sa nezivotnim osiguranjima tipa osiguranje imovine i automobila, koja su osiguravajuca drustva najpovoljnija?
    Mudri mudro zbore,
    prosjecni mudro citiraju

  22. #22
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam da kazem za sva osiguranja, ali sto se tice Uniqe, imala sam priliku da vidim jednu veoma negativnu reklamu. Naime, bila sam prije mjesec dana u Bijeljini, Etno selo Stanisic, jedan ogroman kompleks, i prelijepo sredjeno etno selo, nesto sto se rijetko gleda na nasim prostorima.
    Imali su placeno Uniqe osiguranje, medjutim, proslogodisnje poplave su napravile ogromne stete, i cijeli kompleks je bio bukvalno pod vodom.
    Osiguranje im nije isplatilo apsolutno ni jednu marku, jer navodno vremenske nepogode ne pokriva osiguranje, iako tako nije receno u ugovoru koji je potpisan na pocetku njihove saradnje. Danas je etno selo vraceno u prvobitno stanje i na sami ulaz stoji ogroman bilbord gdje se ljudi savjetuju da ne budu osiguranici pomenutog osiguranja.
    U sustini, mislim da su oni svi isti kad se radi o vecem novcu, i uvijek ce nac da bas to ne postoji u ugovoru, daleko smo mi od svjetskih osiguranja.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    428
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Grawe... Vec 8 godina....

  24. #24
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    montenegro
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Danas na tržištu u Crnoj Gori posluju 11 društava za osiguranje. U skladu sa zakonskom regulativom društva za osiguranje koja se bave i životnim i neživotnim osiguranjima tzv. Kompozitna društva su Lovćen osiguranje AD i Grave
    osiguranje Ad.
    Društva koja se bave isključivo poslovima neživotnih osiguranja su: Sava Montenegro, Swiss, Magnat, Delta Generali, i Uniqa neživotno osiguranje AD.
    Za bavljenje isključivo poslovima životnih osiguranja u Crnoj Gori licencirana su, Atlas Life, Uniqa životno Osiguranje, Delta Generali životna osiguranja i Merkur osiguranje AD.”
    U Crnog gori postoji i Agencija za nadzor Osiguranja kao regulatorno tijelo u oblasti osiguranja.Regulatorni okvir u Crnoj Gori usklađen je sa evropskom praksom.
    Nacionalni biro osigurača Crne Gore je institucija formirana u cilju ostvarivanja zajedničkih interesa Društava koja obavljaju poslove obaveznih i drugih poslova osiguranja u Crnoj Gori.
    Nakon objavljivanja Crnogorske nezavisnosti u maju 2006, javila se potreba da se forimra institucija koja će na nivou Crne Gore ostvarivati tj. predstavljati zajedničke interese društava za osiguranje ali i štititi interese samih osiguranika.
    Formiranje NB je regulisano Zakonom o osiguranju, kojim je precizirano da je članstvo u NB obavezujuće za sva društva koja se bave poslovima obaveznih osiguranja.
    U osnovi Nacoanlni biro ima ulogu koordinatora na tržištu osiguranja.Prije svega ,to se odnosi u činjenici da se uslovi i tarife, visine premija obaveznih osiguranja i ostalih kriterijuma dogovaraju i usvajaju na nivou Biroa., a Biro je u obavezi da prati dogovoreno i sprovodi na tržištu.
    Jedan od važnih ciljeva NB je uspostavljanje kodeksa ponašanja na tržištu osiguranja. Obaveza biroa je da sve nepravilnosti uoči i zajednički sa Društvima za osiguranje i resornim državnim institucijama ispravi.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ^^Ja ovdje ne vidim Grawe ? A nikolahn pominje 20 000 ljudi osigurano kod njih ? Nesto nisam dobro povezao ?? Ovo me vec brine..
    reason for edit : izvinjavam se, tek sad vidjeh kad procitah jos jednom - kompozitna drustva.... (bolje da spavam)
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

Page 1 of 24 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gradnja kuce
    By luchka in forum Centralni
    Replies: 60
    Last Post: 23-02-12, 10:29
  2. Udomila bih kuce
    By ogibd in forum Kućni ljubimci
    Replies: 20
    Last Post: 10-05-10, 16:38
  3. I: Internet od kuce do kuce oko nekih 150 m
    By anonimus in forum Ostali oglasi
    Replies: 22
    Last Post: 08-12-09, 09:08
  4. Osiguravajuce Kuce
    By qwert in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 14
    Last Post: 03-12-09, 19:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •