Page 654 of 756 FirstFirst ... 154554604644650651652653654655656657658664704754 ... LastLast
Results 16,326 to 16,350 of 18898

Thread: stvari koje vas nerviraju

  1. #16326
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    @Gandalf...i ti si tako shvatio da su popovi (svi odreda) skloni da ubiju covjeka.Izvini ali ova tvoja prica mi nesto ne stima zajedno sa covjekovim problemom sa nogama.
    Price slicnog tipa, "druzio sam se ja sa njima i sjedio ne bi vjerovala,sve znam kakvi su" odavno ne slusam.Tim pricama se bave oni koji samo gledaju da potvrde sebi svoj stav da tu nema nista dobro.Da mozda ima i dobrih duhovnika i ljudi izuzetno mudrih,nece ni da cuju nit vide.
    Ja mislim da je sasvim korektno da biras ko ce ti bit ucitelj.Fino izaberes za sebe i pustis druge da biraju sto njima odgovara.Nema puno vajde od toga da govoris da su manje ili nikako obavijesteni od tebe recimo.A i nema smisla dat sebi za pravo da sudis o tudjoj pameti jer nije slicna tvojoj.

    Ove teme su za poseban podforum.Rekoh da ne zelim da pisem iz istog razloga sto ne pisem ni tamo,tako da sam zavrsila.

    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  2. #16327
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,108
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    E to je to...

    Ne bih dublje ulazio ali hriscanstvo i vjera danas blage veze nema sa izvornom idejom.
    Da pitas sta je izvorna ideja tj. Srz hrsicanstva 99.9% hriscana ne bi znalo da odgovori. Tu su i duhovna lica.

    Ali glavno je da se njima to svidja i da su nasli Boga... I kao kod svih koji su religiozni (da razdvojimo samo vjeru od religije) jedino je njihova religija prava i tu lezi kancer crkve kao institucije.

    Sve abrahamske religije nastale su iz judaizma. Koji prvi daje pogresnu pretpostavku a to je da postoji samo 1 Bog i da je upravo njihov onaj pravi jedini, da ce vas kazniti ako ne vjerujete i da morate vjerovati inace : potopice vas, spalice vas, ubice vam prvorodjene, poslace skakavce, pobice vas (stari zavjet)


    Judaizam : samo jedan Bog Jahve
    Hriscanstvo : samo jedan Bog bezimeni jer nijesu smjeli od jevreja da uzmu ime + jos jedan polubog Isus
    Islam: Allah u stvari isti Bog kao kod jevreja i hriscana samo se drugacije zove i drugi polubog Muhamed.

    I sad zamisli dodje neko iz SPC da me ubjedjuje da je bas njihova podcrkva tj. Ekspozitura prava i jedina i neko se primi na to.


    30 000 godina raznih religija i podreligija, sekti i vjerovanja desetine hiljada bogova, polubogova, svetaca i ostalih magijskih stvorenja i neko se primi na pricu da je bas tvoja religija prava i istinska. Da ce svi prije i poslije tvoje religije ici u pakao kao nevjernici a ti ces bas u raj. Da su milijarde zivih i jos milijarde mrtvih vjerovali u nesto pogresno a bas tebi je podarena prava religija i otkrivene tajne. Bas ti komuniciras sa pravim bogom, milioni "svetih" ljudi sirom svijeta isto misle...


    Alo...

    Ne znam kontate li koliko je samo vjerovanje u tako nesto pogresno i bolesno?



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Dobro, slazem se u vecini, ali ovo boldovano, Muhamed je bio prorok, ne polubog, a i Isus je neka vrsta proroka koji je ujedno i sin Bozji. A upravo to, svi tvrde za svoju religiju da je jedina prava i istinska, a veliki procenat nisu ni upuceni u svoju religiju, nego eto, tako im prica poglavnik institucije dje se mole, pa eto on mora biti u pravu. I pravoslavlje, a pogotovo katolicizam su potpuno iskrivili hriscansto i postavili svoja pravila da bi ga prilagodili 'trzistu', a samo pogledajte bogatstvo Vatikana, pa bogatiji su nego dosta ostalih drzava, imaju banke, fondove, kao prava korporacija. Pa ni Biblija nije bila prevedena sa Latinskog do reformacije crkve upravo zato da bi poglavari imali monopol nad hriscanstvom, tj. da obican narod ne bi imao pojma sta tu uopste pise, nego su uzimali zdravo za gotovo sta im se kaze i bili poslusni ko ovce. Najgore u svemu je sto ustvari ni danas kad je prevedena i kad je svakom dostupna, vecina vjernika se ne vodi njome (ako su je uopste i citali), nego onim sto kaze poglavar.

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Religija ne zatupljuje ljude, vec ljudi svoje slabosti pravdaju vecom silom, sto ateisti ne cine.
    Religija i politika su uvijek isle zajedno, religijskih ratova nije nedostajalo tokom istorije.

    A da ima intelignetnih religioznih osoba - ima. Prije par godina je sprovedena anketa medju univerzitetima i ispostavilo se da vecina danasnjih naucnika vjeruje u postojanje vise sile. Ako to dje iskopam postavicu.

    Problem je sto ljudi mjesaju vjerovanje i religiju.
    Pa ja evo nisam naucnik, al isto vjerujem u neku visu silu, neko to zove Bogom. Najjace bi bilo da je covjek najjaca sila u Univerzumu, pa koji ateist vjeruje u to, smatram ga istom ovcom ko i religiozne fanatike. Moze li citav Univerzum ustvari biti Bog? Sad sto religije vole da prisvoje toga Boga, te mu lijepe etikete, neke daju ime, neke kazu kako mu se treba po 5 puta na dan moliti i hiljadu drugoh gluposti, to je vec druga stvar.
    Forever young, i want to be forever young

  3. #16328
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Covjek sigurno nije najjaca sila u univerzumu, ima vanzemaljaca jacih tri puta

  4. #16329
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,801
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,317
    Thanked in
    2,168 Posts

    Default

    Ae. Ti bi vanzemaljci bilo kojeg čoeka glavom spucali dok trepneš.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  5. #16330
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Slažem se da čovjek nije naj jača sila u univerzumu. Ne može čovjek uticati svojim intelektualnim djelovanjem na univerzum ...u suprotnom ne bi bio univerzum već jednoumlje.

  6. #16331
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,108
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Covjek sigurno nije najjaca sila u univerzumu, ima vanzemaljaca jacih tri puta
    Pa kad mu ljusne samar onim pipcima, ako ih ima...
    Forever young, i want to be forever young

  7. #16332
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,394
    Thanks Thanks Given 
    5,524
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Pa ja evo nisam naucnik, al isto vjerujem u neku visu silu, neko to zove Bogom. Najjace bi bilo da je covjek najjaca sila u Univerzumu, pa koji ateist vjeruje u to, smatram ga istom ovcom ko i religiozne fanatike. Moze li citav Univerzum ustvari biti Bog? Sad sto religije vole da prisvoje toga Boga, te mu lijepe etikete, neke daju ime, neke kazu kako mu se treba po 5 puta na dan moliti i hiljadu drugoh gluposti, to je vec druga stvar.
    Vecina ljudi na planeti vjeruje da postoji neka visa sila - neko to etiketira kao Boga, neko kao vanzemaljce.

    Ateizam nije vjerovanje da Bog ne postoji, ateizam je negiranje da Bog postoji. To ne znaci da ateisti smatraju da je covjek jedino bice u univerzumu - ili kako velis najjaca sila. Vjerovatno postoji nesto sto jos uvijek nije otkriveno i sto se, ako bude otkriveno, nece odmah moci objasniti naucnim metodama. Dok se nesto tako ne otkrije covjek jeste najjaca ziva sila u univerzumu.

    Bila je jedna epizoda Outer Limits serije, koja je govorila, ako me sjecanje sluzi - o svemirskom brodu koji je dosao do ivice poznatog univerzuma, pri cemu su otkrili da je univerzum u stvari zivo bice, tako da ima ljudi koji razmisljaju kao ti i pitaju se da li je univerzum dio neceg takvog.

    Kao liberalni ateista (ako tako nesto uopste i postoji ) - postujem vjernike, volim poc u sakralne objekte, nemam nista protiv vjernika i religije generalno, iako smatram da nije bilo hriscanstva danas bi svjet tehnoloski izgledao daleko napredniji.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. #16333
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,411
    Thanks Thanks Given 
    609
    Thanks Thanks Received 
    635
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Kakvih se ovdje gluposti moze procitat, ljudi koji veze nemaju o temi zauzimaju stavove o bogu, vjernicima i religijama generalno.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  9. #16334
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Kakvih se ovdje gluposti moze procitat, ljudi koji veze nemaju o temi zauzimaju stavove o bogu, vjernicima i religijama generalno.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Da li to diskreditujes : istoriju, sociologiju, antropologiju i psihologiju ?

    @technus

    Kada sam rekao polubogovi mislio sam na slijedece.

    U rimskom, grckom, egipatskom, nordijskom itd panteonu bogova postojali su glavni bogovi i nebrojeno bozanstava, polubogova i stvorenja kojim su se ljudi molili podnosili zrtve itd itd

    Isto je to sad u hricanstvu ili ostalim religijama trenutno aktuelnim.

    Imas glavnog boga, pa onda njegovog sina, pa onda nebrojeno svetaca, zastitnika ovog ili onog.
    Last edited by Gandalf_White; 09-12-18 at 09:31.
    One Ring to Rule them all...

  10. #16335
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,394
    Thanks Thanks Given 
    5,524
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Kakvih se ovdje gluposti moze procitat, ljudi koji veze nemaju o temi zauzimaju stavove o bogu, vjernicima i religijama generalno.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Ljudi na forumu nisu telad, svako ima pravo na svoje misljenje i moze izkasati svoj stav, bez obzira bio taj stav nekom pogresan ili ne.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. #16336
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Sebična krmad od ljudi, koji vide da si u poslu do guše, đe ne stižeš ni da se presvučeš, ne znaš na koju ćeš stranu, a oni uredno zasjede i besjede...u nedogled...Valjda ih poćerala žena iz kuće dok ona spremi ručak.
    Majka me sve štipa, jer ufćem, da ih osvijestim, pa dako krenu. Uzela sam da usisavam pred njima.
    Mislim da ću od mile majke dobit' batine kad odu, poslije više dvije decenije nebivenog staža...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  12. #16337
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,528
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Nervira me što za slavu nijesu svi pjani.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  13. #16338
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Juce u Ideu,puna korpa cekam red,dvije starije i visprene zene me preticu i i idu sa njihovim korpama.Ja gledam,ne vjerujem.Kao da sam duh,prva lagano a ova druga me pogleda i pita jeste vi u redu,jesam rekoh,nasmijah se,kao sto vidite ali slobodno vi,nema problema.Hvala vam kaze puno.
    Razumijem trku oko slave,ali se stidim kad vidim kulturu starijih gospodja od kojih ocekujem vise.Mislim se u sebi staro celjade koje jedva hoda pa ceka svoj red s postovanjem,koje zasluzuje da se propusti i da mu se olaksa,kako li je njemu kad ga ne bandaju i preticu.

    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  14. #16339
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,588
    Thanks Thanks Given 
    695
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Nemogućnost da pijem onoliko koliko bih želio!

  15. #16340
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,588
    Thanks Thanks Given 
    695
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Pa ja evo nisam naucnik, al...
    Pa ja evo "nisam ginekolog, al' mogao bih da pogledam."
    Nego daj da ne bogohulimo sad pred ovaj 2019 prvi Isusov rođendan, a puštimo i onaj drugi 2019 rođendan da mu prođe, pa ćemo se vratiti temi jer je baš dobra za nerviranje...

  16. #16341
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,799
    Thanks Thanks Given 
    2,223
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    “Pronašao sam drvenu motku u blizini i zahtijevao od nje da mi preda telefon. Kako ona nije htjela to da uradi, udario sam je preko leđa. Nijesam htio da je ubijem, već da je vaspitno urazumim”

    https://www.cdm.me/hronika/bivsu-zenu-udarao-kolcem/

    Kako bi ja njega vasptino urazumio, ne bi ga bilo vaspitanijeg i razumnijeg na daleko
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  17. #16342
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,584
    Thanks Thanks Given 
    3,543
    Thanks Thanks Received 
    8,587
    Thanked in
    4,637 Posts

    Default

    ali polako bi ga trebalo vaspitno urazumiti. svaki dan po malo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #16343
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,799
    Thanks Thanks Given 
    2,223
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Svaki dan po dosta.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  19. #16344
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Krava novopridošla s petog sprata riba svoju terasu, toliko čistu, da po mojoj roletni mislim da se neko ispovraćao poslije slave, sav rašireni veš nagrdila komšijama iznad i meni. Odem iza zgrade da vidim čiji su vodopadi glibeža i suptilno je dozovem i objasnim šta radi. Mrtva hladna veli:
    -Za šta ti služi roletna?
    Pošto ne vjerujem više u lijepe riječi što gvozdena vrata otvaraju, odgovorih da me razumije:
    - ovco s livade, ne služi tebi, da je ti glibaš konstantno. Ovo je zgrada, nije štala.
    To je peti put za mjesec dana, da radi istu stvar...
    Samo čekam upravnika, pošto nije doma, zapamtiće me dobro.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Sell the Vatican, Feed the World!

  20. #16345
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,411
    Thanks Thanks Given 
    609
    Thanks Thanks Received 
    635
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Neka si joj rekla, toj ibretnici.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  21. #16346
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,799
    Thanks Thanks Given 
    2,223
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Krava novopridošla s petog sprata riba svoju terasu, toliko čistu, da po mojoj roletni mislim da se neko ispovraćao poslije slave, sav rašireni veš nagrdila komšijama iznad i meni. Odem iza zgrade da vidim čiji su vodopadi glibeža i suptilno je dozovem i objasnim šta radi. Mrtva hladna veli:
    -Za šta ti služi roletna?
    Pošto ne vjerujem više u lijepe riječi što gvozdena vrata otvaraju, odgovorih da me razumije:
    - ovco s livade, ne služi tebi, da je ti glibaš konstantno. Ovo je zgrada, nije štala.
    To je peti put za mjesec dana, da radi istu stvar...
    Samo čekam upravnika, pošto nije doma, zapamtiće me dobro.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Krle, nema tu price, to se fino proseta do okova, pa se kupi motaž kit, pa se fino uvece poslije ponoci zakituju vrata. Moze i pur pjena, taman se fino osusi do ujtro. i pride se brava napuni super lijepkom. I pocines, imace vremena da razmisli zbog cega joj se to desava.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  22. #16347
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Fino je ti nauci.

    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  23. #16348
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Krle, nema tu price, to se fino proseta do okova, pa se kupi motaž kit, pa se fino uvece poslije ponoci zakituju vrata. Moze i pur pjena, taman se fino osusi do ujtro. i pride se brava napuni super lijepkom. I pocines, imace vremena da razmisli zbog cega joj se to desava.
    Pa ako to ne upali.

    Skidach temeljne farbe pa zalije po autu hahahahahha

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  24. #16349
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,799
    Thanks Thanks Given 
    2,223
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Moze i to....ima tu nacina, nije da nema.

    Artemis, tu smo da pomognemo jedni drugima, makar dobrim savjetom. :lolblue::lolblue::lolblue:
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  25. #16350
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,584
    Thanks Thanks Given 
    3,543
    Thanks Thanks Received 
    8,587
    Thanked in
    4,637 Posts

    Default

    pa sa bezobraznim i drskim ljudima samo tako treba. mada čudi me da neko nije napisao - pa ona može u svoja 4 zida da radi šta god ‘oće


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

Page 654 of 756 FirstFirst ... 154554604644650651652653654655656657658664704754 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 01-12-10, 14:55
  2. Replies: 11
    Last Post: 02-11-10, 17:45
  3. Pavel A. Rovinski: Crnom Gorom
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 27-02-10, 15:12
  4. VLASI U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 25
    Last Post: 26-02-10, 18:53
  5. Pravila cutanja...
    By Karma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 17-03-04, 07:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •