Page 652 of 755 FirstFirst ... 152552602642648649650651652653654655656662702752 ... LastLast
Results 16,276 to 16,300 of 18862

Thread: stvari koje vas nerviraju

  1. #16276
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,355
    Thanks Thanks Given 
    3,486
    Thanks Thanks Received 
    8,469
    Thanked in
    4,568 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/hronika/majka-osumn...odisnjeg-sina/

    ljudi moji dje mi živimo i ko je sve roditelj. e zbog ovakvih stvari treba smrtna kazna


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. #16277
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://m.cdm.me/hronika/majka-osumn...odisnjeg-sina/

    ljudi moji dje mi živimo i ko je sve roditelj. e zbog ovakvih stvari treba smrtna kazna


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mentalno zdravlje je tabu u CG. Sramota je ici kod psihijatra, psihologa, koristiti medikamente ili provesti vrijeme u dusevnoj bolnici.
    Tabu je i sramota lijeciti se od alkoholizma, narkomanije itd.

    I to nas dovodi do tuznih situacija kao sto je ova.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  3. #16278
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Pod mač bato!
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  4. #16279
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    i ranije kaze zlostavljan. ne shvatam da treba neko da umre da bi komsije progovorile. pakao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #16280
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,355
    Thanks Thanks Given 
    3,486
    Thanks Thanks Received 
    8,469
    Thanked in
    4,568 Posts

    Default stvari koje vas nerviraju

    ne razumijem ljude koji mogu da ne prijave nasilje nad ženama/djecom i ne odu u policiju. čega se bojiš? da se ne zamjeriš psihopati koji je u stanju da ovo uradi svom djetetu ili nekoj pizdi koji mlati ženu.
    po svemu lošem i idiotskom ‘oćemo da smo u trendu - vegani, zdrav život, najnoviji telefon itd. to je bitno. a onda kad neko u porodici ima psihičkih problema e onda ćutimo i guramo pod tepih


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  6. #16281
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Mentalno zdravlje je tabu u CG. Sramota je ici kod psihijatra, psihologa, koristiti medikamente ili provesti vrijeme u dusevnoj bolnici.
    Tabu je i sramota lijeciti se od alkoholizma, narkomanije itd.

    I to nas dovodi do tuznih situacija kao sto je ova.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ja imam neki utisak da svaki drugi gradjanin prica sam sa sobom,dostina u depresivnim stanjima,obolijevaju lagano u teze oblike koji iznenada u najgorem slucaju proizvedu ovako nesto.Koliko je ljudi oko nas sto planu za sitnicu,ili imaju grubi ispad zbog necega beznacajnog jer u sebi dugorocno trpe nesto.Ili onih koji su apaticni...Skoro je djevojka skocila s mosta zbog nekih ljudi na poslu,otisla jedna mladost.I prije nekoliko dana jedna majka,nista bolje od nje nije bilo,troje djece ostalo bez nje.Nisu joj jos tijelo nasli koliko znam...
    Tuzno mi je kad covjek nema vjere,pa nema ni snage da se bori i odupire.



    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  7. #16282
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Ja imam neki utisak da svaki drugi gradjanin prica sam sa sobom,dostina u depresivnim stanjima,obolijevaju lagano u teze oblike koji iznenada u najgorem slucaju proizvedu ovako nesto.Koliko je ljudi oko nas sto planu za sitnicu,ili imaju grubi ispad zbog necega beznacajnog jer u sebi dugorocno trpe nesto.Ili onih koji su apaticni...Skoro je djevojka skocila s mosta zbog nekih ljudi na poslu,otisla jedna mladost.I prije nekoliko dana jedna majka,nista bolje od nje nije bilo,troje djece ostalo bez nje.Nisu joj jos tijelo nasli koliko znam...
    Tuzno mi je kad covjek nema vjere,pa nema ni snage da se bori i odupire.

    Gledajući na to koliko smo skloni u usvajanju raznih društveno prihvatljivih gluposti i bezvezarija koje u kratkom roku postanu ultimativni hit; 100% sam siguran da bi se ljudi masovno odvažili pa čak i otimali za termine seansi, kad se neko dobro iscimao i poradio na popularizaciji tzv. psihokauča


    The more things change, the more they stay the same.

  8. #16283
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Tuzno mi je kad covjek nema vjere,pa nema ni snage da se bori i odupire.



    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
    Ne znam na koju si vjeru mislila. Religiju ili nesto u sebi.

    Ali religija sa mentalnim zdravljem nema nista.
    Cak na zalost svih nas popovi preuzimaju ulogu psihijatra, pa odredjeni ljudi umjesto da odu po dijagnozu i terapiju kod doktora idu na ispovjest, a popovi jos nakrkaju preko toga napune glavu diluzijama. Pi pi pi

    Gradjani i nas zdravstveni sistem ne prepoznaju mentalno zdravlje kao dovoljno vazno pa da podignu stepen edukacije i razumijevanja.
    A vrlo je prosto, iz vise razloga i u zavisnosti od bolesti i lucenja hormona jedna jedina tableta moze biti razlika izmedju zivota i smrti.

    Ali kod bas je bensedin za sve. Samo bensedina ukrkaj i ne brini da se sto bolje utrne.

    Stope samoubistava, neprijavljenog porodicnog nasilja, neprijavljena silovanja, vrsnjacko nasilje itd itd.

    Sve se rjesava edukacijom i skidanjem stigme i tabua sa odredjenih tema.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  9. #16284
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    @Star...s te strane gledajuc tu bi zdravi potrcali cisto jer je to moderno.(Mada ih onda to opet ne bi cinilo bas zdravim.)


    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  10. #16285
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    @Star...s te strane gledajuc tu bi zdravi potrcali cisto jer je to moderno.(Mada ih onda to opet ne bi cinilo bas zdravim.)
    I učinilo ga društveno prihvatljivim.. tj. ohrabrilo one kojima je zaista potrebno da istupe sa svojem problemom.
    The more things change, the more they stay the same.

  11. #16286
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne znam na koju si vjeru mislila. Religiju ili nesto u sebi.

    Ali religija sa mentalnim zdravljem nema nista.
    Cak na zalost svih nas popovi preuzimaju ulogu psihijatra, pa odredjeni ljudi umjesto da odu po dijagnozu i terapiju kod doktora idu na ispovjest, a popovi jos nakrkaju preko toga napune glavu diluzijama. Pi pi pi

    Gradjani i nas zdravstveni sistem ne prepoznaju mentalno zdravlje kao dovoljno vazno pa da podignu stepen edukacije i razumijevanja.
    A vrlo je prosto, iz vise razloga i u zavisnosti od bolesti i lucenja hormona jedna jedina tableta moze biti razlika izmedju zivota i smrti.

    Ali kod bas je bensedin za sve. Samo bensedina ukrkaj i ne brini da se sto bolje utrne.

    Stope samoubistava, neprijavljenog porodicnog nasilja, neprijavljena silovanja, vrsnjacko nasilje itd itd.

    Sve se rjesava edukacijom i skidanjem stigme i tabua sa odredjenih tema.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Nije to bas tako.
    Istina je da religija nema veze sa necijim mentalnim stanjem.Da su razne bolesti i genetikom tu gdje su.I za to su tu doktori.
    Religija ima veze sa stanjem duse u onom smislu gdje je zdrav covjek mucen u duhu i sto mu se talozi i ne moze da pusti od sebe.Duhovnik kome se covjek ispovijedi nije niposto tu da bi izigravao psihijatra ali jeste da bude neka vrsta pomocnika da covjekov duh ne bude tezak tom istom covjeku kojeg nesto muci pa zeli ispovijedati.Kad covjek ide na ispovijest tu ne prima nikakav savjet.
    Sto se tice mentalnog zdravlja,kad covjek oboli,sve sto religija moze tj vjera jeste da da utjehu,da da nadu i snagu da se stanje covjeka dovede u neko smirujuce.
    Izvini nisam htjela ni na brzinu da objasnjavam i znam ne razumijes i ne svidja ti se ali bih da ne rastezemo vjerske stvari.Postujem ovdje i agnostike i ateiste al imam neka svoja misljenja koja ne ostavljam ni na pdf religija jer prosto ne zelim.






    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  12. #16287
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,359
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    majka koja u normalnim uslovima treba da izgubi zivot da bi sacuvala to dijete, u ovom slucaju ona je ta koja zeli da ga ubije. Smak svijeta nije daleko.
    Čupatelj

  13. #16288
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Necemo rastezati naravno. Samo bih zelio da odvojimo 2 pojma :

    Mentalno zdravlje
    I
    Mentalno stanje

    Kod narusenog mentalnog zdravlja dolazi izmedju ostalog do pojave mentalnih bolesti i simptomi tih bolesti mogu biti teska anksioznost, teska depresija, paranoja, bipolarni poremecaj itd. Dosta ljudi zbog tabua, neznanja ili sramote okrece se crkvi. Nema tu nikakvih problema naravno, sta god kome pomaze. Dok naravno tkzv. Duhovnici ne pocnu iskoriscavati mentalno oboljele osobe, hraneci im simptome i pripisujuci njihovo stanje cisto duhovnim uticajima/voljom boga/uticajem djavola i djavoljih slugu i da ne nabrajam.
    Naravno da ne odvajam jer su to iste stvari, jedan dio ljudi u problemu ide i kod gatara, vracara, vidara da im oni rijese probleme a to je tek next level i necu ulaziti u pricu. Skoro sam imao slucan u komsiluku gdje je majka godinama sina drzala zakljucanog i nije mu dala da napusta kucu bez nje (momak 30+ godina) jer joj je vracara rekla da mu komsiluk radi u glavi da bajajau itd itd. Poslije par godina ovog zatocenistva decko prolupa naravno i zavrsi u dusevnoj bolnici.


    Mentalno stanje je potpuno druga stvar i tu covjem moze biti srecan, nesrecan, smiren, nervozan itd. Religija moze da pomogne kod popravljanja generalne mentalne slike i ovog stanja. Kao i meditacija, bavljenje sportom ili nekom drugom aktivnoscu.

    Izvinjavam se sto oduzih samo sam htio da razdvojimo pojmove.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  14. #16289
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,359
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    a to mentalno naruseno zdravlje o kojem ti pricas, ako nije genetski naslijedjeno je vjerovatno steceno zato sto je osoba duboko zalutala u neku zabludu koja je posledica totalno pogresnog nacina zivota i vrijednosti itd. Ti pravis strasnu gresku kad nipodastavas vjernike, a ne kapiras da ljudi koji su istinski vjernici, nezavisno kojoj religiji pripadaju, i nezavisno da li pripadaju crkvi ili imaju li kakvu titulu (cak je to i otezavajuca okolnost) nemaju problema sa tim stvarima, cak nasuprot veoma su jake i stabilne licnosti.
    Čupatelj

  15. #16290
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Vidis o cemu ti pricam ?

    Znaci totalno smo needukovani kao drustvo...

    Ne mora uzrok svake mentalne bolesti da bude trauma ili da bude genetski....




    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Ti pravis strasnu gresku kad nipodastavas vjernike, a ne kapiras da ljudi koji su istinski vjernici, nezavisno kojoj religiji pripadaju, i nezavisno da li pripadaju crkvi ili imaju li kakvu titulu (cak je to i otezavajuca okolnost) nemaju problema sa tim stvarima, cak nasuprot veoma su jake i stabilne licnosti.
    Istinski vjernik je sirok pojam. Da ne ulazim u to.

    Ali vjerovao ili ne, religiozne osobe su sklonije mentalnim poremecajima i bolestima nego manje religiozne osobe.

    Najvise iz razloga sto kod religioznih postoji taj segment izmisljenog paralelnog svijeta i nevidljive sile koja upravlja zivotima vjernika. Pa pored svakodnevnog stresa itd. Postoji i taj nivo da se i Bog zadovolji.

    Nego preduboko cemo uci ne zelim da se raspravljam o religiji dosadno mi je.

    Htio sam samo da razdvojim mentalno zdravlje od religije i da ukazem na to kako su kod nas popovi tj moderno "duhovnici" umjesto psihoterapeuta i psihijatara zaduzeni za mentalno zdravlje nase populacije.

    Jer ih teoloska skola i "zivotno iskustvo"(haha) preporucuje da savjetuju narod kako se zivi i sta je dobro a sta ne(ne pricam o ispovjedanju a to je klasicna forma psihoterapije)...
    To mi je toliko gadno uvijek bilo... Neko je pop i on ima pravo da prica nekome kako da zivi, dijeli savjete... A ono zadrigla balvanchina od 150kg sa 3 ljubavnice i 5oro vanbracne djece.
    Ili suvi isposnik koji nikad sa zenom legao nije da uci kakvi su zivotni putevi.

    Pih
    Last edited by Gandalf_White; 05-12-18 at 01:38.
    One Ring to Rule them all...

  16. #16291
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,359
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Svaka normalna religija se zalaze za stvari koje su dobre za tebe, obicno su to stvari cije blagodati se manifestuju na duze staze i obicno su to teske stvari. Postoji normalan kodeks ponasanja i razmisljanja, i nenormalan. Tebe religija ne uci da ubijas, krades, budes zla osoba, ili nezahvalna, ne, upravo suprotno ona ti te stvari zabranjuje, a propovijeda ti dobre stvari. Najlakse je biti ljudsko smece, to svako moze, a tesko je biti moralno cist i duhovno uzvisena, savjesna osoba, a to rijetki uspijevaju da postignu. Narod je nazalost sve vise pogubljen, moralno, mentalno itd. porazen, a ni sami ne znaju zasto je to tako. Dobro poredjenje bi bilo kao kad npr. popijes neki otrov za koji mislis da je napitak i onda se cudis a zasto me boli stomak, zasto mi je lose.. e takav je danasnji narod, mrze, psuju, ogovaraju, otimaju, kradu, ubijaju, varaju, kockaju, cine razvrat, i onda se posle cude a zasto meni ne ide od ruke to i to, zasto sam maler, zasto sam nesrecan i depresivan.. da nije tuzno bilo bi smijesno.
    Čupatelj

  17. #16292
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    "Ali vjerovao ili ne, religiozne osobe su sklonije mentalnim poremecajima i bolestima nego manje religiozne osobe."


    @Gandalf,ovako mi lakse da odvojim.
    Ne religiozne vec fanaticno religiozne.(Za te osobe ima crkveni termin.)Ta dva pojma da razdvojis i sve je ok. Inace nije cudno sto ljudima koji su nevjerujuci svi vjernici,zajedno sa popovima izgledaju bolesno i crno.No hvala Bogu to je ipak zabluda.Jednako kao sto smatram da bi bila zabluda tvrdnja da medju nevjerujuce nema zdravog.

    Da se ovo dijete nesretno i nikom duzno ne nadje u kakvoj teskoj traumi bez lijeka nakon ovog ranjavanja od strane oboljele majke.

    Laka vam noc.



    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  18. #16293
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,359
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    "mentOlitet" je zavlada, ja bih to tako nazvao.
    Čupatelj

  19. #16294
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Previše se o ratu priča, riječ RAT se baš olako koristi...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  20. #16295
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    RAT (Republičkaadministrativna taksa)

  21. #16296
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    "Ali vjerovao ili ne, religiozne osobe su sklonije mentalnim poremecajima i bolestima nego manje religiozne osobe."


    @Gandalf,ovako mi lakse da odvojim.
    Ne religiozne vec fanaticno religiozne.(Za te osobe ima crkveni termin.)Ta dva pojma da razdvojis i sve je ok.
    Ta "dva pojma" ? ništa ne razdvajaj
    Gandalf je pričao o religioznima, a statistika ne razdvaja fanatične od onih "benignijih"
    Last edited by Rakun; 07-12-18 at 12:18.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #16297
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Tebe religija ne uci da ubijas, krades, budes zla osoba, ili nezahvalna, ne, upravo suprotno ona ti te stvari zabranjuje, a propovijeda ti dobre stvari.
    Naravno da uči da ubijaš, kradeš i budeš zla osoba prema nekome ko je druge religije

    Možda ti imaš neku specijalnu ediciju Biblije i/ili Kurana u kojima to ne piše ali...
    Last edited by Rakun; 07-12-18 at 12:09.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #16298
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,359
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    ja ne znam da idje pise da treba da smataras za neprijatelje nekoga ko je druge vjere, navedi primjer ako nije problem.
    Čupatelj

  24. #16299
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    iz Biblije ili Kurana ?
    Last edited by Rakun; 07-12-18 at 17:56.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #16300
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,359
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    da da, navedi ako ti nije problem.
    Čupatelj

Page 652 of 755 FirstFirst ... 152552602642648649650651652653654655656662702752 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 01-12-10, 15:55
  2. Replies: 11
    Last Post: 02-11-10, 18:45
  3. Pavel A. Rovinski: Crnom Gorom
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 27-02-10, 16:12
  4. VLASI U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 25
    Last Post: 26-02-10, 19:53
  5. Pravila cutanja...
    By Karma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 17-03-04, 08:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •