Page 724 of 756 FirstFirst ... 224624674714720721722723724725726727728734 ... LastLast
Results 18,076 to 18,100 of 18898

Thread: stvari koje vas nerviraju

  1. #18076
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Relax joni, ne ide to baš tako lako. Kako ćeš da da piješ espresso sad kad otvore kafiće a šoljica prije tvojih prolazi kroz ruke šankera i konobara?
    The more things change, the more they stay the same.

  2. #18077
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    10,826
    Thanks Thanks Received 
    5,125
    Thanked in
    2,387 Posts

    Default

    Lako ću za to.
    Ovo je u rangu da vidim šankera da muricom miješa šećer u šolju od dojča

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  3. #18078
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Prolazi neki pas ulicom, drugi pas laje u dvoristu na njega.
    I neki coek prolazi slucajno tad, i cuje pas kako laje iz dvorista, govori mu mrs iako pas ne laje na njega i ide sav ponosan sto mu je to rekao.
    I coek nezna dal da se nasmije ili da zali tu budalu sa cim se ponosi il da mu kaze ili ne kaze sto.

  4. #18079
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Poseban krug pakla (ali zadovoljio bi se sa kidanjem ruke) svakom ko ima naviku da iz auta baci kesu sa smece u kakav potok, rijeku i sl.

    A nazalost takvi ima bas dosta.

    Svijet bi bio ljepse mjesto da se takvi iskorijene u potpunosti.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  6. #18080
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Serijat?
    Forever young, i want to be forever young

  7. #18081
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Serijat?
    Pa dobro, ocigledno ja malo pretjerujem od frustracije nad takvima ali je cinjenica da mi tesko ulazi u glavu kako neko moze te stvari da radi.

    Siguran sam da je svako vidio slicne stvari, nisu samo oni koji ne zele da vide ili isto to rade pa se prave ludi a samo su bezobrazni.

    Ono kad stavis neki stari trosjed na krov od auta, stavis nekog rodjaka na suvozaca da ga pridrzava (jer ko ce sad vezat' to) i onda na prvu 'adekvatnu' provaliju iskrcas taj stari trosjed pa ces u sledecoj turi ves masinu koja ne moze vise da se popravi i ostalo smece iz kuce.

    Ali kao sto rekoh, posebno me 'dirne' kad vidim fino zapakovanu kesu smeca koja je tako bacena u kakav izvor, potok, rijeku i sl.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #18082
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Uz glibež našeg naroda, mene ništa ne pizdi kao bahata stoka, koja se bez pardona uvali ispred tebe u redu na kasi u prodavnicama, šalterima i sl.
    Pedesetoro ću puštiti ako me fino pitaju, zamole, nikakav problem, ali oči ću da izvadim ovakvima, koji mrtvi hladni, bez abera na ljude koji čekaju, poštuju red, distancu, pokušaju nesojski da se uvale. Sad me u marketu jedan džukac prije pola sata dobro zapamtio...Kasirka, koju poznajem, je rekla da je i ona takva u PMS-u ...
    Last edited by KRKNA; 11-05-20 at 11:26.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  9. The Following User Says Thank You to KRKNA For This Useful Post:


  10. #18083
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pa dobro, ocigledno ja malo pretjerujem od frustracije nad takvima ali je cinjenica da mi tesko ulazi u glavu kako neko moze te stvari da radi.

    Siguran sam da je svako vidio slicne stvari, nisu samo oni koji ne zele da vide ili isto to rade pa se prave ludi a samo su bezobrazni.

    Ono kad stavis neki stari trosjed na krov od auta, stavis nekog rodjaka na suvozaca da ga pridrzava (jer ko ce sad vezat' to) i onda na prvu 'adekvatnu' provaliju iskrcas taj stari trosjed pa ces u sledecoj turi ves masinu koja ne moze vise da se popravi i ostalo smece iz kuce.

    Ali kao sto rekoh, posebno me 'dirne' kad vidim fino zapakovanu kesu smeca koja je tako bacena u kakav izvor, potok, rijeku i sl.

    Ja prvi drzim sve u auto dok ne naidjem na kontejner, cak me par drugova oko toga izuvaju jer im ne dam nista da bace kroz prozor, nego sve lagerujem ispod sjedista moga ili u ladi u vrata.
    A da se ne srecem skoro svakodnevno sa primjerima bacanja kroz prozor, srecem, mada donekle i svarim kad vidim da neku vocku neko baci, znam da ce se brzo razgraditi pa mi lakse bude, ali kad vidim limenku/flasu/najlonske ambalaze od cipsa, smokija itd, bas imam osjecaj gadjenja.
    Ok, sve se to da rijesiti udarcem po dzepu, ali ne nekom simbolicnom kaznom, nego npr prosjecnom platom uz dodatak drustveno-korisnog rada, ne mora daleko, samo da pocisti to sto je bacio i svo ostalo smece u krugu 100 metara, da vidis kako bi se brzo promijenilo ponasanje.
    Najveci problem je nebriga institucija koje su zaduzene za to i sto onaj koji prijavi postane spijun (?), a nikakav efekat nema njegova prijava kad onaj ko je zaduzen za to nece nista uraditi po tom pitanju.
    Forever young, i want to be forever young

  11. The Following 2 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  12. #18084
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Uz glibež našeg naroda, mene ništa ne pizdi kao bahata stoka, koja se bez pardona uvali ispred tebe u redu na kasi u prodavnicama, šalterima i sl.
    Pedesetoro ću puštiti ako me fino pitaju, zamole, nikakav problem, ali oči ću da izvadim ovakvima, koji mrtvi hladni, bez abera na ljude koji čekaju, poštuju red, distancu, pokušaju nesojski da se uvale. Sad me u marketu jedan džukac prije pola sata dobro zapamtio...Kasirka, koju poznajem, je rekla da je i ona takva u PMS-u ...
    Obicno nisam u PMS-u ali isto pizdim od takvih stvari... Ne smijem rec' koji je pol u 99% takvih slucajeva (makar kod mene) jer ce bit' napada na polnoj osnovi

    I obicno se kao kucka na telefonu pa ne primjeti osoba da, igrom slucaja, upada drugima u red nego se onako zanese i sasvim slucajno uvali drugima ispred.

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ja prvi drzim sve u auto dok ne naidjem na kontejner, cak me par drugova oko toga izuvaju jer im ne dam nista da bace kroz prozor, nego sve lagerujem ispod sjedista moga ili u ladi u vrata.
    A da se ne srecem skoro svakodnevno sa primjerima bacanja kroz prozor, srecem, mada donekle i svarim kad vidim da neku vocku neko baci, znam da ce se brzo razgraditi pa mi lakse bude, ali kad vidim limenku/flasu/najlonske ambalaze od cipsa, smokija itd, bas imam osjecaj gadjenja.
    Ok, sve se to da rijesiti udarcem po dzepu, ali ne nekom simbolicnom kaznom, nego npr prosjecnom platom uz dodatak drustveno-korisnog rada, ne mora daleko, samo da pocisti to sto je bacio i svo ostalo smece u krugu 100 metara, da vidis kako bi se brzo promijenilo ponasanje.
    Najveci problem je nebriga institucija koje su zaduzene za to i sto onaj koji prijavi postane spijun (?), a nikakav efekat nema njegova prijava kad onaj ko je zaduzen za to nece nista uraditi po tom pitanju.
    A svako ce imat' kakvog smeca po autu bilo da je od soka koji je popio, cokoladice koju je pojeo, opuska od cigarete koju je popusio ili racuna sa Sozine koji nije mogao da izbjegne jer mu je dosao zajedno sa kusurom Ali te sitnice se stave sa strane, u kakvu pregradu, u vrata, u dzep i fino se baci u prvi kontejner kad se napusti vozilo. Organski otpad je skroz ok. Ja ga licno ne bacam dje stignem ali to nije strasno za razliku od trosjeda, frizidera i kesa punih smeca.

    Bas je lijepo penjat' se nedje uz planinu i onda nailazis na svakave ambalaze, gradjevinski otpad, stari namjestaj i pokvarenu bijelu tehniku.

    Stoka koja misli da su te stvari skroz normalne a da sam ja lud ili se opterecujem glupostima.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  14. #18085
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    ljudi i dalje uredno bačaju pune kese smeća sa viših spratova. da ne pominjem one koji ostave kesu smeća pored vrata i valjda misle da će je neko drugi ponijet mjesto njih


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  15. #18086
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,516
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    ja sam komsinici iznad nalijepila molbu da ne trese stolnjak preko terase. malo sam odmorila od pomfrita, priganica, mrva i komadica mesa.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  16. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  17. #18087
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    ti ka da ti je bitrate komsija mislim po meniju hahaha

    Ja skupljam isto pa mi auto bude kao kontejner

  18. #18088
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,516
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    ja sam ocistila jednom, drugi put, onda sam se obratila upravi, njih valjda muka da zazvone... da nije prestala, ja bi joj zazvonila. ne tresem ga ni ja evo peta godina odje pa nece ni ona od ljetos.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. #18089
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ja prvi drzim sve u auto dok ne naidjem na kontejner, cak me par drugova oko toga izuvaju jer im ne dam nista da bace kroz prozor, nego sve lagerujem ispod sjedista moga ili u ladi u vrata.
    A da se ne srecem skoro svakodnevno sa primjerima bacanja kroz prozor, srecem, mada donekle i svarim kad vidim da neku vocku neko baci, znam da ce se brzo razgraditi pa mi lakse bude, ali kad vidim limenku/flasu/najlonske ambalaze od cipsa, smokija itd, bas imam osjecaj gadjenja.
    Ok, sve se to da rijesiti udarcem po dzepu, ali ne nekom simbolicnom kaznom, nego npr prosjecnom platom uz dodatak drustveno-korisnog rada, ne mora daleko, samo da pocisti to sto je bacio i svo ostalo smece u krugu 100 metara, da vidis kako bi se brzo promijenilo ponasanje.
    Najveci problem je nebriga institucija koje su zaduzene za to i sto onaj koji prijavi postane spijun (?), a nikakav efekat nema njegova prijava kad onaj ko je zaduzen za to nece nista uraditi po tom pitanju.
    Uvjek mi je kesa okačena na ručicu menjača (prema nogama suvozača), kada se ista napuni ide napolje.

    Sent from my Motorola 8400

  20. #18090
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Put od Sukobina do magistrale u Baru, e to je spektakl ljeti, samo da vidite koliko smeća tu ima. Svi koji idu tuda bačaju smeće kroz prozor od auta. A najgore je što bačaju opuške u onako suvu travu i na onakvu ljetnju žegu.
    This time next year we'll be millionaires

  21. #18091
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,619
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Ada bacite kroz prozor, neka ciste oni komunalci, ocete li bez posla da ih ostavite?!

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  23. #18092
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,516
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ada bacite kroz prozor, neka ciste oni komunalci, ocete li bez posla da ih ostavite?!

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    ja isto mislim da narod tako treba da radi, a da su drzavne firme i sama drzava krive sto ih ne sankcionisu
    nothing comes from violence and nothing ever could

  24. #18093
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Svi sve znaju, i u sve se razumiju. To nas nagrdi. A razumiju se kao Marija u kriv *****.

  25. #18094
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ja isto mislim da narod tako treba da radi, a da su drzavne firme i sama drzava krive sto ih ne sankcionisu
    Dobro, nije da ne razumijem tvoju logiku, cak se djelom i slazem, ali zar ne mislis da treba drzava prva povede vise racuna o ocuvanju prirode, osim jedne reklame u pola godine?
    Mislis li da se neki Njemac npr. rodi sa predispozicijama ocuvanja prirode ili mu je sistem to nametnuo?
    Isto tako vazi i za Crnogorce.
    Sto mislis da kad odemo po zapadu da odjednom postajemo ekoloski svjesniji ili je nesto drugo u pitanju?
    Od druga mi otac bio u Njemacku 2003, i dan danas prica kad je otisao pa bacio svo smece u isti kontejner, neko ga vidio i prijavio (sto bi kod nas rekli 'prospija'), dosli i prvi pit ga upozorili, kazna je tada bila 300e, prica da je po pola sata dnevno posle toga razvrstava' smece.
    Forever young, i want to be forever young

  26. #18095
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,516
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Dobro, nije da ne razumijem tvoju logiku, cak se djelom i slazem, ali zar ne mislis da treba drzava prva povede vise racuna o ocuvanju prirode, osim jedne reklame u pola godine?
    Mislis li da se neki Njemac npr. rodi sa predispozicijama ocuvanja prirode ili mu je sistem to nametnuo?
    Isto tako vazi i za Crnogorce.
    Sto mislis da kad odemo po zapadu da odjednom postajemo ekoloski svjesniji ili je nesto drugo u pitanju?
    Od druga mi otac bio u Njemacku 2003, i dan danas prica kad je otisao pa bacio svo smece u isti kontejner, neko ga vidio i prijavio (sto bi kod nas rekli 'prospija'), dosli i prvi pit ga upozorili, kazna je tada bila 300e, prica da je po pola sata dnevno posle toga razvrstava' smece.
    sto nekima nije normalno, nekima jeste. ili ih nije briga. evo sve cu ja tebe da vucem za rukav i prevaspitavam te.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  27. #18096
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Pa zar nisu i kazne vid prevaspitavanja?
    Ako manjina ugrozava vecinu, naravno da ih trepa prevaspitavati i sankcionisati.
    Forever young, i want to be forever young

  28. #18097
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,516
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    kao sto vidis nisu. a ovdje vecina ugrozava manjinu. u bilo kojem pogledu.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  29. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  30. #18098
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Pa nisu jer se ne kaznjava dovoljno, nekad ni uopste, a ja o tome i pricam.
    Forever young, i want to be forever young

  31. #18099
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,516
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    a kad se izadje i kaznjava, opet ne valja.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  32. #18100
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,806
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Nervoze danas bez.
    Skroz sam ok.
    Vama isto zelim

  33. The Following 2 Users Say Thank You to mrgo For This Useful Post:


Page 724 of 756 FirstFirst ... 224624674714720721722723724725726727728734 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 01-12-10, 14:55
  2. Replies: 11
    Last Post: 02-11-10, 17:45
  3. Pavel A. Rovinski: Crnom Gorom
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 27-02-10, 15:12
  4. VLASI U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 25
    Last Post: 26-02-10, 18:53
  5. Pravila cutanja...
    By Karma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 17-03-04, 07:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •