Page 406 of 569 FirstFirst ... 306356396402403404405406407408409410416456506 ... LastLast
Results 10,126 to 10,150 of 14204

Thread: Jeftine avio karte

  1. #10126
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Treba da idem iz Podgorice za London u avgustu. Neko rece da se moze nac karta za 100 eura. Ne moze. Mozda u aprilu, ne u avgustu. Jeftinije mi je da idem sa Austrian nego sa Ryanair.

  2. #10127
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,486
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Bio ja prije neđelju dana, niko nije gledao prtljag ni u Du ni u Rim... Dodatno se nosio standardni ruksak, koji stvarno nije bio ni pola pun, a uzgred je i savitljiv, tako da bi se uvukao u kalup svakako... Mislim da su dozvoljene dimenzije 30-20-20 za manju torbu, provjeri na sajtu svakako...

    Sent from Tapatalk
    Hvala Medo!
    Ide reputacija kad se dohvatim kompa.

  3. #10128
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Stv svi vi sto pisete tipa :Treba mi karta za Rio.
    Pa se mi iscimamo svi zivi bla,bla.
    Onda vi odg,a treba mi povratna tad,a idem iduce godine,a ovo,a ono.
    Kad trazite pomoc,informaciju napisite tacno sto vam treba.


    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  4. #10129
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Treba da idem iz Podgorice za London u avgustu. Neko rece da se moze nac karta za 100 eura. Ne moze. Mozda u aprilu, ne u avgustu. Jeftinije mi je da idem sa Austrian nego sa Ryanair.
    Uvijek treba uzeti u obzir da kod low costera cijene karata idu gore dolje, nekada i bez neke velike logike i ustaljenih sablona... Navodno je statisticki najjeftinije 6 nedjelja prije putovanja (sto vecini ne odgovara jer zele sto ranije da definisu sve a i u slucaju VB moras imati kartu zbog vize) ali u tvom konkretnom slucaju dje trgujes u jeku turisticke sezone ne mogu da se primijene univerzalna pravila... Svakako kad smo datumski nefleksibilni, moramo ici najjeftinijom opcijom, ma koja da je. Svi znamo da se gotovo uvijek moze proci jeftinije ali mozda ne bas u datumima koji su nekada fiksni...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  5. #10130
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Do I need to book my flight before applying for UK visa?
    You should not book any airfare/hotel until your UK visa is approved. But for the visa application, there are a couple of ways you can print a flight itinerary and hotel booking without actually booking airfare/hotel. British Airways lets you email a fare quote which can be used as a flight itinerary. Websites like Orbitz lets you cancel an airline ticket within one day of booking by 10pm CST


    Sent from my iPhone X using Tapatalk

  6. #10131
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Uvijek treba uzeti u obzir da kod low costera cijene karata idu gore dolje, nekada i bez neke velike logike i ustaljenih sablona... Navodno je statisticki najjeftinije 6 nedjelja prije putovanja (sto vecini ne odgovara jer zele sto ranije da definisu sve a i u slucaju VB moras imati kartu zbog vize) ali u tvom konkretnom slucaju dje trgujes u jeku turisticke sezone ne mogu da se primijene univerzalna pravila... Svakako kad smo datumski nefleksibilni, moramo ici najjeftinijom opcijom, ma koja da je. Svi znamo da se gotovo uvijek moze proci jeftinije ali mozda ne bas u datumima koji su nekada fiksni...
    Jasno je to. Mozda nama nema logike, ali kompanije imaju svoju logiku. Problem u konkretnom slucaju je da je datum fiksan, a uz to "high season". Sa Austrian je cijena oko 270 eura, sto je prihvatljivo. Sem toga, ide se na Heathrow, sto mi je zgodnije.

  7. #10132
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Stv svi vi sto pisete tipa :Treba mi karta za Rio.
    Pa se mi iscimamo svi zivi bla,bla.
    Onda vi odg,a treba mi povratna tad,a idem iduce godine,a ovo,a ono.
    Kad trazite pomoc,informaciju napisite tacno sto vam treba.


    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Ne znam da li se ovo odnosilo na mene? Ako jeste, onda se nijesmo razumjeli. Nijesam trazio pomoc.

  8. #10133
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Pokušavam da kupim karte za Tokio preko Aeroflota, i dođem do biranja sjedišta, i na sva četiri leta mi daje za svako sjedište da je "unavailable". Ima li neko idejumo čemu se radi? Da li samo da preskočim to ili šta?

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  9. #10134
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,942
    Thanks Thanks Given 
    1,500
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Pokušavam da kupim karte za Tokio preko Aeroflota, i dođem do biranja sjedišta, i na sva četiri leta mi daje za svako sjedište da je "unavailable". Ima li neko idejumo čemu se radi? Da li samo da preskočim to ili šta?

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Preskoci kod njih se dodatno naplacuju prvih nekoliko redova i emergency exit vjer je to popunjeno pa onda ti zato javlja da nije nista dostupno

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  10. #10135
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Pročitah sad na nekom forumu da ne daju za economy uopšte da se rezerviše nego dođeš ranije na aerodrom da ti dodijele mjesta.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  11. #10136
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    ulazak u Kinu na 24h ide glatko bez ikakvog problema. Samo pasos i boarding karta i cao... Imaju neke reklame da moze do 144h da se udje bez vize

    Prelazio neko iz Litvanije u Rusiju (Kaliningrad) autom?
    Bio neko uopste u taj dio, Litvanija, Letonija?

  12. #10137
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,976
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kb8 View Post
    ulazak u Kinu na 24h ide glatko bez ikakvog problema. Samo pasos i boarding karta i cao... Imaju neke reklame da moze do 144h da se udje bez vize

    Prelazio neko iz Litvanije u Rusiju (Kaliningrad) autom?
    Bio neko uopste u taj dio, Litvanija, Letonija?
    As of 28th December 2017, citizens of the following countries may enter China at Beijing, Tianjin and Hebei airports and spend 144 hours without applying for a visa for China. 24 Schengen Agreement Countries: Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland,
    15 Other European Countries: Russia, the United Kingdom, Ireland, Cyprus, Bulgaria, Romania, Ukraine, Serbia, Croatia, Bosnia-Herzegovina, Montenegro, Macedonia (FYROM), Albania, Belarus, Monaco,
    6 American Countries: the United States, Canada, Brazil, Mexico, Argentina, Chile,
    2 Oceania Countries: Australia, New Zealand,
    6 Asian Countries: Korea, Japan, Singapore, Brunei, United Arab Emirates, Qatar.

    Important points that customers should be aware of:
    i) The passenger must present the following documents upon check in for the flight to China: – Confirmed flight ticket to another country that departs within 72/144 hours of the passenger’s arrival in China;

  13. #10138
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    nijesu me nista pitali koliko cu nego su mi je dali na 24h jer mi je let bio naredni dan

  14. #10139
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,099
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    As of 28th December 2017, citizens of the following countries may enter China at Beijing, Tianjin and Hebei airports and spend 144 hours without applying for a visa for China. 24 Schengen Agreement Countries: Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland,
    15 Other European Countries: Russia, the United Kingdom, Ireland, Cyprus, Bulgaria, Romania, Ukraine, Serbia, Croatia, Bosnia-Herzegovina, Montenegro, Macedonia (FYROM), Albania, Belarus, Monaco,
    6 American Countries: the United States, Canada, Brazil, Mexico, Argentina, Chile,
    2 Oceania Countries: Australia, New Zealand,
    6 Asian Countries: Korea, Japan, Singapore, Brunei, United Arab Emirates, Qatar.

    Important points that customers should be aware of:
    i) The passenger must present the following documents upon check in for the flight to China: – Confirmed flight ticket to another country that departs within 72/144 hours of the passenger’s arrival in China;
    Ja sam na ovu foru bio 6 dana u Sangaju.

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  15. #10140
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,031
    Thanks Thanks Given 
    1,148
    Thanks Thanks Received 
    1,483
    Thanked in
    644 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kb8 View Post
    ulazak u Kinu na 24h ide glatko bez ikakvog problema. Samo pasos i boarding karta i cao... Imaju neke reklame da moze do 144h da se udje bez vize

    Prelazio neko iz Litvanije u Rusiju (Kaliningrad) autom?
    Bio neko uopste u taj dio, Litvanija, Letonija?
    Prelazio ja iz Letonije u Rusiju kolima. E te muke kad su mi vidjeli pasos. Ova tamo sto radi zagledala ga je 5 min i onda posle toga je zvala kolegu da joj on kaze koja je to drzava odakle dolazim. Na kraju su mi rekli da sam ja prvi koji je tuda prosao iz Cg. Sou.

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

  16. #10141
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Nas su opucili rusi pri ulazu i izlazu iz Rusije, znaci svakome što kažeš su gledali pasoš po 5 min

  17. #10142
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,519
    Thanks Thanks Given 
    5,389
    Thanks Thanks Received 
    3,878
    Thanked in
    1,532 Posts

    Default

    Ljudi prvi put sa ciganskim ryanair-om letim sjutra. Interesuje me posto nosim za kolege i drugove kilo prsute, neki sir, tableta raznih, alvu, dva pakla bajadera, strudle neke, kafe pola kila itd itd. Od tih 10kg samo jedne patike i dvoje farmerica u kofer. Oce li me sto cimat?

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  18. #10143
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ljudi prvi put sa ciganskim ryanair-om letim sjutra. Interesuje me posto nosim za kolege i drugove kilo prsute, neki sir, tableta raznih, alvu, dva pakla bajadera, strudle neke, kafe pola kila itd itd. Od tih 10kg samo jedne patike i dvoje farmerica u kofer. Oce li me sto cimat?

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    Nisam leceo s njima,ali kazu da cimaju fino.
    Uglavnom miskin da bi trebao cekirat taj rucni prtljag zbog tih tableta da te ne zezaju.
    A ti tamo piljaru mozes otvorit ahahaha

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  19. #10144
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    nema Ryanair veze sa tim sto nosis...ako ce te ko cimati onda ce te nasi cimati...nas je aerodrom medju rijetkim dje mozes pronijeti vodu ili bilo sta tecno. Ja sam prije 15tak dana lagano 3 staklene flasicepiva pronio samo su ih uzeli i posebno ubacili u skener. Najsigurnija ti je opcija da cekiras taj prtljag. Opet sve i da ti prodje to mogu te carinici u toj zemlji dje ides cimati ali za to je mala vjerovatnoca. Od 200 letova jednom su me zaustavili u Briselu

    Je li trebala medjunarodna vozacka za taj dio Evrope? posebno za Rusiju. Plan mi je da iz Viljnusa krenem ka Kaunasu pa za Kaliningrad. Odatle za Rigu i na kraju nazad za Viljnus. Mozda neki tip sta da se pogleda usput

  20. #10145
    Join Date
    May 2018
    Location
    Pg
    Posts
    259
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Ako letis u EU,cekiraj ga i dolje sa njim,jer lagano ides na lutriju sa njim u ruke,koji god carinici da su..Posto imaju hiljadu pravila vezano za hranu i ta cuda..Dolje ga u pratljag i nemas brige ja mislim..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #10146
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Od Kaliningrada podji do Klaipede u Litvaniji, ako bude moglo kroz nacionalni park (Curnian Spit) - djeluje mi da bi voznja tuda mogla biti interesantna (da se razumijemo tu nijesam bio)... A kad budes bio u Rigi (ovo vec pricam iz iskustva), obavezno podji do Jurmale (tu racunaj barem pola dana i u zavisnosti od toga kada ides mozda se i okupas)... U Rigi podji obavezno, ako te tako nesto zanima u srednjevjekovni restoran Rozengrals (riba je od 15-20, meso 20+ EUR...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  22. #10147
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Japan je jeftiniji od Evropskih metropola . Samo treba znati . Preko dana restorani gdje se hrane Japanci za dvoje desetak evra . Uveče ti isti pet puta skuplji . Uzeti dnevnu kartu metro . Za brze vozove uzeti odavde ( jedino moguće ) sedmodnevnu kartu ( npr košta koliko Tokio-Kobe-Tokio ) a možete se voziti do besvjesti . Automati za pice tu oko evo su koka kola i slične limenke . Prodavnice su na našem čak dosta tiga i jeftinije ( ako se ne pogubite , dio za komp miševe je tanan kolko Delta u Pg ) .
    Generalno luksuz je skup . Npr Fugo riba za dvoje , pre ukusna nas he koštala 120 evra za dvoje ( izvadjena ziva iz akvarijuma i spremljena ) ali zato pice ubija sa cijenama . U Kobeu čuveni Kobe biftek je okvirno evro gram . Znaci dvoje porcije id po dvesta grama su 400 evra .
    Imam puno slika sa cijena jer su me svaki put iznenade u odnosu na naše .
    I posebno važno sve cijene su istaknute i iste su za sve sto je. Rijedak slučaj u Aziji . U Indiji zna i deset puta da je skuplje za strance ( u zvanicne objekte je to vas zvanično npr Tadž Mahal )

    Suma sunarum mi smo bijeda a većina svijeta ima logične cijene osnovne stvari su jeftine luksuz ubija .

  23. #10148
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Pa da, nije stvar u Aziji nego različitim finansijskim mogućnostima - da mogu domaći u Indiji bilo šta da priušte, moraju za njih cijene biti neuporedivo niže, inače bi kulturni spomenici bili samo za strance, što je apsurd. Ali eto imaš i na zapadu, Berlinci se stalno bune što stranci sa turističkim višednevnim kartama za prevoz imaju bolje uslove od bilo čega što je dostupno domaćima.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  24. #10149
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Dok se u Becu domace stanovnistvo balkancima moze zahvaliti sto je prije par godina, da bi se pospijesila prodaja godisnjih karata, cijena godisnje karte spustila na 365 EUR, pa je skocila prodaja i smanjio se broj osoba koje se shvercuju u metrou...
    Ne kazem da je pohvalno shvercovanje ali evo u ovom slucaju win-win situacije...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  25. #10150
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Japan je jeftiniji od Evropskih metropola . Samo treba znati . Preko dana restorani gdje se hrane Japanci za dvoje desetak evra . Uveče ti isti pet puta skuplji . Uzeti dnevnu kartu metro . Za brze vozove uzeti odavde ( jedino moguće ) sedmodnevnu kartu ( npr košta koliko Tokio-Kobe-Tokio ) a možete se voziti do besvjesti . Automati za pice tu oko evo su koka kola i slične limenke . Prodavnice su na našem čak dosta tiga i jeftinije ( ako se ne pogubite , dio za komp miševe je tanan kolko Delta u Pg ) .
    Generalno luksuz je skup . Npr Fugo riba za dvoje , pre ukusna nas he koštala 120 evra za dvoje ( izvadjena ziva iz akvarijuma i spremljena ) ali zato pice ubija sa cijenama . U Kobeu čuveni Kobe biftek je okvirno evro gram . Znaci dvoje porcije id po dvesta grama su 400 evra .
    Imam puno slika sa cijena jer su me svaki put iznenade u odnosu na naše .
    I posebno važno sve cijene su istaknute i iste su za sve sto je. Rijedak slučaj u Aziji . U Indiji zna i deset puta da je skuplje za strance ( u zvanicne objekte je to vas zvanično npr Tadž Mahal )

    Suma sunarum mi smo bijeda a većina svijeta ima logične cijene osnovne stvari su jeftine luksuz ubija .
    To je, otprilike, to. napisao sam nesto slicno proje neki dan. Sad bas trazim hotel u Londonu, centralni dio (City). Treba da platim skoro 1,000$ za tri noci. Pakao! U Tokiju je to oko 3x jeftinije (istina, sobe su manje, ali koji ce mi vrag velika soba?).

    Pice u restoranima i barovima je skupo. U supermarketima je pivo OK. Vina su skupa, ali ne ko sto su bila. A bice jos jeftinija nakon sto je TPP stupio na snagu.
    Kobe biftek je uzasno skup jer je to neka vrsta brenda. Ukusan, nema zbora. Ali cijena, boli glava. Fugu (ne fugo) je veoma skupa riba, ne toliko zbog ukusa, koliko zbog troskova spremanja koji je prate. Radi se o ribi koja je otrovna i potrebna je posebna licenca za njeno spremanje. To joj dize cijenu (uz neki mit koji ta riba nosi sa sobom).

    I da, u Japanu nema tipova u restoranu. Ako pokusate da castite konobrara zbunice se. Mene je jednom pratio iz nekog bara da mi vrati kusur, kojim sam namjeravao da ga castim. Jos jedna vazna stvar: u Japanu vas nikad, ama bas NIKAD nece prevariti kasijerka ili konobar.

    Kod nas se to dogadja veoma cesto. I ide na zivce. Ne zbog eura kojeg ce mi pokusati da ukrade, nego sto se time manifestuje spremnost na prevaru i ljudska pokvarenost. Bljak!
    Last edited by Ostoja; 29-03-19 at 11:18.

Page 406 of 569 FirstFirst ... 306356396402403404405406407408409410416456506 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. I: Jeftine avio karte
    By nirre in forum Putovanja
    Replies: 26
    Last Post: 05-05-20, 18:05
  2. Avio karte
    By Mojsije in forum Putovanja
    Replies: 3
    Last Post: 14-03-11, 20:37
  3. Jeftine Avio karte i Aranzmani!
    By BOKI in forum Putovanja
    Replies: 120
    Last Post: 02-02-11, 20:12
  4. Avio karte
    By rain_wind_storm in forum Putovanja
    Replies: 8
    Last Post: 22-04-09, 16:35
  5. Centavia - avio karte za BG od 9-79 eura
    By ice in forum Sve i svašta
    Replies: 68
    Last Post: 13-11-06, 12:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •