Page 326 of 569 FirstFirst ... 226276316322323324325326327328329330336376426 ... LastLast
Results 8,126 to 8,150 of 14204

Thread: Jeftine avio karte

  1. #8126
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Prvo se ide pa se traze karte


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  2. #8127
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pomognem svakome ali za ovo tesko da se sta moze ispod 1000 povratno naci sa bogomi 2-3 presijedanja. Ako nije bila ranije ima nannos da joj izadje
    One Ring to Rule them all...

  3. #8128
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Ima intervju preko skajpa u cetvrtak, i ako sve dobro prodje, ide tamo u bas taj je naziv i hotela Anchorage , ona rece kao neke drugarice prosle godine povratnu do 600e su bile nasle, ja gledao al bas tesko

  4. #8129
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    E svaka joj cast i divim joj se !

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  5. #8130
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    ima direkt let iz Frankfurta 1000eur povratna maj - sept
    One Ring to Rule them all...

  6. #8131
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Molba, trazim i ja ali odje je ipak skup iskusnih kolega...
    Odlazak iz Pg 20. mart, povratak oko 15. aprila... Destinacija, Detroit... Javljajte sto ima...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  7. #8132
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,409
    Thanked in
    1,241 Posts

    Default

    VAŽNO!!!

    Evo da iskoristim ovu temu da vam ispričam slučaj i da budete svi pažljivi. Mada, ja nikad vani ne dižem pare sa bankomata, uglavnom plaćam karticom samo.

    Brat je prije par dana bio u Amsterdamu, podizao je tri puta pare sa bankomata. Zadnji put mu je ostalo još 130eur. Sjutri dan kad je krenuo da plaća nije mogao, pa je pomisio d anije imao ni onih 130, da su bila rezervisana sredstva. Za dva dana se vratio u Švedsku, legla mu je stipendija 3000e, pošao da trguje ali kartica blokirana.
    Pošao je u banku i vidjeli su da je onih 130eur skinuto istog dana u Mumbaj u Indiji! Srećom, ne znam ni kako, istog trena mu je banka blokirala karticu i sačuvao je onih 3000e.
    Ali što su ti Švedjani i što ti je država Odmah mu je banka vratila 130eur i čak prvoziju koja je naplaćena tamo u Indiji. Čeka novu karticu, tamo ne možete podići gotovinu, skoro pa je nema.
    On misli da je vjerovatno bila postavljena tastatura preko tastature bankomata, tako drugari dobro pazite, jer ne bi bilo lijepo d avas neko tako bez centa ostavi na putu.

  8. #8133
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Skimeri su stara opasnost, a niko ne obraća pažnju jer se to "dešava drugima".

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  9. #8134
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Sad kad sam bio u Dominikani podigao sam 180e cini mi se i momentalno mi je stigla poruka da mi je kartica blokirana. Nlb banka. Prije 10dana me zovu iz Ckb i gov kako mi je kartica viza elektron ponistena jer su primijetili pokusaje skidanja novca (to mi je za placanje online pa samo prebacim novac kada mi treba). Ipak i iz nasih banaka ima neko ko prati sve to.

    Pokusaj da uzmes iz Barselone do NY/Boston/Cikago a onda imas za Aljasku od 160 do 250 lagano

    jos jedna stvar...Imate vrlo dobru foru na skyscanner a to je da kada pretrazujete iz jednog grada mozete staviti Everywhere...uglavnom pokusaj pretragu iz Anchorage to everywhere i vidi gdje je najjeftinija i recimo ako izbaci Chicago onda pretrazuj Chicago-Anchorage
    Last edited by kb8; 27-02-18 at 07:42.

  10. #8135
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,825
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autoput View Post
    Jel neko isao za Kinu, da li se viza dobija lako?
    Ja nijesam ali kolege iz firme isli vise puta. Uglavnom doneses papire koji ti pisu na sajtu ambasade i za sedam dana odes po vizu.

    Dodouse oni su uvjek imali i pozivno pismo kompanije iz Kine od koje uvozimo.

  11. #8136
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    NLB Banka - Visa electron - nakon podizanja para sa bankomata u Bangkoku prosle godine meni su zablokirali karticu i cini mi se da su mi poslali SMS da pozovem call centar da bi odblokirali ukoliko sam tu transakciju napravila stvarno ja. Tako da nisu bas neazurni sto se tice toga.

  12. #8137
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autoput View Post
    Jel neko isao za Kinu, da li se viza dobija lako?
    Ne sjecam se tacne sta sve treba - par jednostavnih papira se trazilo i taj njihov formular koji mozes popuniti u ambasadi - ima neko brzo vadjenje vize koje je malo skuplje i normalno koje je oko 7 dana procedura.

  13. #8138
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    VAŽNO!!!

    Evo da iskoristim ovu temu da vam ispričam slučaj i da budete svi pažljivi. Mada, ja nikad vani ne dižem pare sa bankomata, uglavnom plaćam karticom samo.

    Brat je prije par dana bio u Amsterdamu, podizao je tri puta pare sa bankomata. Zadnji put mu je ostalo još 130eur. Sjutri dan kad je krenuo da plaća nije mogao, pa je pomisio d anije imao ni onih 130, da su bila rezervisana sredstva. Za dva dana se vratio u Švedsku, legla mu je stipendija 3000e, pošao da trguje ali kartica blokirana.
    Pošao je u banku i vidjeli su da je onih 130eur skinuto istog dana u Mumbaj u Indiji! Srećom, ne znam ni kako, istog trena mu je banka blokirala karticu i sačuvao je onih 3000e.
    Ali što su ti Švedjani i što ti je država Odmah mu je banka vratila 130eur i čak prvoziju koja je naplaćena tamo u Indiji. Čeka novu karticu, tamo ne možete podići gotovinu, skoro pa je nema.
    On misli da je vjerovatno bila postavljena tastatura preko tastature bankomata, tako drugari dobro pazite, jer ne bi bilo lijepo d avas neko tako bez centa ostavi na putu.
    Ja preko poruka pratim odlive i prilive, tako da mi ne moze promaci sto mi se desava s racunom. A ako u nekoj drzavi nemam signala u roaming, tipa u Kambodzi, jednom dnevno se ulogujem na ebanking da vidim da nema nekih neobicnih desavanja, s obzirom da sam koristio karticu na raznim bankomatima, terminalima...
    Za ovih 10 godina putovanja samo sam prije 2 mjeseca imao neautorizovano skinutih 30e, stigla mi poruka sa cudnim opisom 'ct morning bill' da su mi skinuli te pare. Pojma nisam imao sto je to. Prijavio sam odma hipotekarnoj i vratili su mi pare za mjesec dana.
    Inace na racunu koji mi je vezan za kartice nikad ne drzim vise od 300-400e, upravo zvog ovakvih mogucih zloupotreba, nego po potrebi prebacam s drugog racuna preko ebankinga.


    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  14. #8139
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    treba ih obavijestiti prije puta da ne bi blokirali...meni je sreca sto su mi je blokirali pred sam kraj putovanja mada opet neko bi mogao da ih nazove i da je odblokiraju ali opet moze biti takva situacija da ne mozes bez kartice. Salju por tipa Provjeravamo validnost transakcije. Kartica je privremeno blokirana, nazovite taj i taj broj da je odblokirate.

    Inace zanimljiva stvar mi se desila sa EasyJet-om. Prilikom pretrage za Milano, iz Dubrovnika, izbacao mi cijenu 53e a kada sam krenuo da je uzimam i nakon opcije za 2 osobe cijena se smanjila na 40e.

  15. #8140
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kb8 View Post
    Inace zanimljiva stvar mi se desila sa EasyJet-om. Prilikom pretrage za Milano, iz Dubrovnika, izbacao mi cijenu 53e a kada sam krenuo da je uzimam i nakon opcije za 2 osobe cijena se smanjila na 40e.
    EasyJet uvijek daje određeni popust kad se kupuje više karata. Do sad sam 4x bukirao letove kod njih i uvijek je tako bilo.

  16. #8141
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Isto i kod mene - nedavno sam umjesto 50€ za povratnu kartu za jednu osobu prilikom bukiranja dobio cijenu od 31€ jer nas ide šestoro...

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

  17. #8142
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Kad ste vec kod EasyJeta. Letio sam prije 2 noci s njima iz Madrida za Milano (let je kasnio 4:15 sati). U Milano smo stigli u 3 ujutro i totalnu pometnju od zivota su mi napravili.

    Da li ko zna kakva je procedura za trazenje odstete, konkretno od njih i kod drugih kompanija?
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  18. #8143
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ako kasni vise od 2 sata imas pravo na odstetu a koja je procedura stvarno ne znam. Mislim da imas neke sajtove specijalizovane za to mada mislim da si trebao na licu da se zalis i trazis neku odstetu...

  19. #8144
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ne sprdaj se, to je sastavni dio putovanja, sjedi doma ako ne možeš da istrpiš.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  20. #8145
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Vele da je pravo kad se srusi avion. Sastavni dio zivota...

    Sto rade avanturisti podgoricki...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  21. #8146
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    nama je let iz Kathmandua kasnio 2 ili 3 sata ne sjecam se... Na letu smo dobili rucak i sve filmove free (flyDubai)
    nista strasno al samo kada imas informaciju i kada ne zuris na sledeci let

  22. #8147
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kb8 View Post
    nama je let iz Kathmandua kasnio 2 ili 3 sata ne sjecam se... Na letu smo dobili rucak i sve filmove free (flyDubai)
    nista strasno al samo kada imas informaciju i kada ne zuris na sledeci let
    A meni kad sam se vracao iz dubai-a pri ulasku u avion javljeno da je crkao motor sat ipo su kasnili i nistaa..Isto flydubai..nije im to lijepo

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  23. #8148
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mc_esseny View Post
    Kad ste vec kod EasyJeta. Letio sam prije 2 noci s njima iz Madrida za Milano (let je kasnio 4:15 sati). U Milano smo stigli u 3 ujutro i totalnu pometnju od zivota su mi napravili.

    Da li ko zna kakva je procedura za trazenje odstete, konkretno od njih i kod drugih kompanija?
    https://en.wikipedia.org/wiki/Flight...ation_261/2004
    http://eur-lex.europa.eu/legal-conte...x%3A32004R0261

    www.airhelp.com

    Ps. dodjes mi 100€!
    Last edited by ThaHool; 28-02-18 at 17:21.
    Globetrotting

  24. #8149
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Preporuka za lokaciju i smjestaj (hotel ili stan/airbnb) u Berlinu za dvije osobe za 7 nocenja?
    Globetrotting

  25. #8150
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Upoznat sam ja sa 261/2004, interesuje me da li je neko trazio refund, kako je to izgledalo, da li je kontaktirao licno avio kompaniju ili odma na refund.me (koji uzima 30%, bez transakcionih troskova)
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

Page 326 of 569 FirstFirst ... 226276316322323324325326327328329330336376426 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. I: Jeftine avio karte
    By nirre in forum Putovanja
    Replies: 26
    Last Post: 05-05-20, 18:05
  2. Avio karte
    By Mojsije in forum Putovanja
    Replies: 3
    Last Post: 14-03-11, 20:37
  3. Jeftine Avio karte i Aranzmani!
    By BOKI in forum Putovanja
    Replies: 120
    Last Post: 02-02-11, 20:12
  4. Avio karte
    By rain_wind_storm in forum Putovanja
    Replies: 8
    Last Post: 22-04-09, 16:35
  5. Centavia - avio karte za BG od 9-79 eura
    By ice in forum Sve i svašta
    Replies: 68
    Last Post: 13-11-06, 12:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •