Page 323 of 571 FirstFirst ... 223273313319320321322323324325326327333373423 ... LastLast
Results 8,051 to 8,075 of 14253

Thread: Jeftine avio karte

  1. #8051
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,008
    Thanks Thanks Given 
    4,834
    Thanks Thanks Received 
    9,912
    Thanked in
    3,756 Posts

    Default

    Ne znam za primjer đe bi se bolje moglo primijeniti stara dobra "da se 'ebe a da ne ulazi"
    War. War never changes.

  2. #8052
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,668
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Ili ne sluze rucak do Milana

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Always,forever and beyond ...

  3. #8053
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Meni je jako pogrešno razmišljanje "ok je putovati kao stoka jer bolje ne zaslužujemo". Jer na to se svodi. Ja ne idem na jeftine letove jer sam škrt nego jer našim standardom ne mogu da priuštim putovanje "kao biznismen". Ali to ne znači da nemam skoro 40 godina i nisam zdrav kao s 25, i ne znači da mogu da uzmem dovoljno dana da mi je ok da mi čitava tri prođu u putu spavajući po aerodroma i u busevima do aerodroma. To je za đečinu i skitače, i kratka je lista destinacija za koje bih se toliko iscimao za kratko putovanje.

    U suštini ne žali se niko što low cost leti u vukojebine. Jednostavan odgovor je - ako ne vrijedi cimanja, neću ići. Kraj.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  4. #8054
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,614
    Thanks Thanks Given 
    7,567
    Thanks Thanks Received 
    4,636
    Thanked in
    1,791 Posts

    Default

    Na kraju sat-sat ipo busa/voza ispade 3 dana...
    #fakenews

  5. #8055
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Izvinjavam se ovim tur-operatorima, strucnjacima za putovanja, turizam i avio letove sto je nekima (meni prvom) ogromno cimanje putovati po 200km od i do aerodroma, jer smo ograniceni i vremenom i malo i finansijama i jer radimo 6 dana sedmicno. Pa je zato vjerovatno biznismenima cudno sto neko nema vremena da gubi sate u putu.

    Postujem misljenjs svacija ali ne putuje svako i ne gleda iz istog ugla i prema tome ne treba furat zatucanu pricu "uzmi let od 600 uzmi hotel od 1000 śedi doma ako nemas vremena i sl". Odje smo da diskutujemo.

  6. #8056
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Momci poenta price nije sjedi kuci ako nemas vec koliko para toliko muzike.

    Ja licno ne vidim sta je problem sletjeti na aerodrom 100km od grada i putovati busom/ vozom sat ipo vrmemena ako je alternativa 7-10 puta skuplji let?

    Do prije neku godinu nije se nidje moglo.

    Ovo konkretno za skandinaviju gubi se 3h u putu.

    Ne gube se "dani"
    One Ring to Rule them all...

  7. #8057
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Dani su kad se nasloži. Ako je samo tih tri sata to je smiješno... Ali ako recimo ja odem sedam sati do Budimpešte vozom pa čekam pet sati na let, pa kasni sat ipo, pa u dolasku na međuaerodrom moram da provedem šest sati do konekcije, i kad stignem imam još 100km do civilizacije... Ne znam, ja bih odustao od tog puta.

    Opet kažem - ja.

    Eto nas troje kad smo išli u Berlin na četiri dana išli smo kolima iz Novog Sada do Niša i nazad jer su odlazni i dolazni letovi Ryanaira iz Niša u normalno vrijeme, a sa Schoenefelda je tri ipo eura voz do centra i u gradu si za pola sata. Iskalkulisao sam da se isplati nemati jednu više granicu do aerodroma i cijelim putem se osjećati kao normalan putnik pod cijenu neudobne trosatne vožnje po Srbiji. Sve je stvar procjene.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  8. #8058
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ok. Potpuno mi je jasno to kad nemas vremena, kad ides poslovno ali ti prijatelju ides na 4 dana pa sve i da jedan bukvalno cijeli provedes u putu sta ima veze i to je dozivljaj. Ja sam iz Amsterdama vracajuci se za Brisel busom zakasnio na avio i iz busa trazio alternative kako da se vratim i je*i mi sve te taj dozivljaj necu pricati unucadima...ja ono sto sam nekad isao sa agencijama i sto su mi pricali nicega se ne sjecam ali da sam npr promasio aerodrom, zakasnio na avion, hotel, presao granicu pjeske sa koferom i slicne stvari necu sigurno...i to je poenta, posle par godina kad se sjetis toga da se slatko nasmijes... Sva ta voznja busom/vozom je sama po sebi zanimljuiva,...mozes upoznati nekog cool lika, vidjeti usput svasta nesto fino...
    mogu vam pisati sad 2 dana o ovome al kad ne gledate dalje od nosa dzaba vam sve...bez uvrede nego jednostavno nije mi ovo jasno

    Roy, ides li ti do Minhena ili do Novog Zelanda?

  9. #8059
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ni jedno ni drugo. NZ se vrijedi pomučiti, i neophodno je, ali tamo ne ideš na četiri dana.

    Jbg, jako puno pretpostavljaš.
    Evo sad sam se vratio iz Krakova. Nas četvoro kolima, to jeste 11 sati najkraćim putem tamo i nazad, ali je doživljaj jer ideš Slovačkim planinama i možeš da zastaneš u Budimpešti itd. Usput smo prolazili pored zamka Orava za koji nisam ni znao, i u povratku smo svratili na turu s vodičem. TO mi je doživljaj vrijedan cimanja, ne spavanje po podovima na aerodromu.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  10. #8060
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    ne pretpostavljajm ja nista nego od onog Minhena i 'gubljenja' sat ipo vremena ispade 7 sati do Budimpeste pa sat ipo kasnjenja pa na medjunarodnom cekanje 6 sati...dje ovo imas ako ides do Minhena bre? Ovoliko se nijesam cimao ni za Nepal a ne za Minhen...manje vise svaku destinaciju u Evropi mozes zavrsiti sa 2 leta a to nije ni pola dana

  11. #8061
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ja nisam nikad o tome pričao nego generalno o destinacijama gdje je aerodrom dovoljno daleko da je kao u drugoj državi, i koliko to dodaje na frustraciju kad nije in-and-out putovanje.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  12. #8062
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    kako moze putovanje da bude frustracija pa sve i da cekas 5 sati na aerodromu...mada u stvari kao sto Gando rece nijesu putovanja za svakoga. Uzdravlje

  13. #8063
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Kako može...? Čekaj, upravo si to pitao, bez zezanja?! Wow... A ja ono kao mislim diskusija moguća...

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  14. #8064
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Ja se kladim da vecina ovih što su im "daleko" aerodromi od 50 do 100 km do grada, nisu nikad ni putovali na ta mjesta pa im je predaleko, npr od memingena do minhena je autoput, sat vremena voznje, od malpense do milana opet auto put 90% dužine puta, sve u okviru sat vremena vožnje.. Po ovoj vašoj priči niko ga od vas ne bi obrta recimo u New York jer je JFK recimo udaljen sat vremena vožnje od Menhetna, loša vam je priča momci...

  15. #8065
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Ili od Getwicka skoro dvije ure kad je guzva do Londona, pa vi bi se pojedini samoubili

  16. #8066
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    haha a bas si zanimljiv druze...ozbiljno
    obzirom da sam do sada imao 100 i vise letova i cekao po 5-6 sati, presijedao/isao busom/vozom/taksijem/dijelio auto/prelazio granicu pjeske/kasnio na avione i sta sve jos ne sigurno da mi je najmanji problem sacekati par sati na aerodomu a jos manji 'iscimati' se sat ipo sa aerodroma do grada. Druze meni je frustracija ostati ili se vratiti u ovu vukojebinu od Crne Gore

  17. #8067
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Mislim da je u tome tvoj i moj problem. Koliko imaš godina?

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  18. #8068
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    uskoro 34 ako Bog da

  19. #8069
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Pa da... Ključna razlika tih pet godina. Taman sankcije i one najgore stvari koje su se potrefile kad čovjek treba realno da putuje i stvara iskustva. Ja ne znam đe bi mi se uklopilo 100 letova i kako bi ih platio pošto radim od druge godine studija i tek sad mogu da izdvojim i vremena i para da vidim malo svijeta, to što mi je oduzeto.

    Realno, ova tema je prepuna informacija, ali već neko vrijeme imam utisak da jedan broj najvećih putnika odavde ne kapiraju baš nas koji nismo toliko u mogućnosti. Čim se čovjek primakne 40toj, komfor postane 10x bitniji od svega i porodične obaveze pritisnu. I onda neko kupi brod i krene na porodični obilazak svijeta, a neko ugrabi tu i tamo da ode na par dana da vidi nešto novo.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  20. #8070
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    za ovo nije bitna toooliko mogucnost (putovanje od 100njak eura) a ni stvar komfora. Prica je pocela od toga zbog tih famoznih 100 i nesto kilometara sto treba da se vozi. Nekome odgovara hostel nekome hotel od 5* to potpuno postujem. Neko voli soping neko izlaske nego sportske dogadjaje to je potpuno jasno ali to da je cimanje ako treba da se izgubi pola dana dok se ne stigne nedje...pa majku mu evo do Beograda treba minimum 7-8 sati autom a da ne pricam busom/vozom.
    Poceo sam i ja da radim na drugoj godini faxa i isprva sam samo na kasicicu mogao odvojiti i novca i vremena da odem nedje ali malo strljenja i dodje to na svoje mjesto.

    nego ugusismo temu sa nekim manje bitnim stvarima

    Thailand iz Budimpeste 380e sto je dosta dobra ponuda jer se do Budimpeste sada lagano stize
    Last edited by kb8; 23-02-18 at 13:50.

  21. #8071
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Pa da... Ključna razlika tih pet godina. Taman sankcije i one najgore stvari koje su se potrefile kad čovjek treba realno da putuje i stvara iskustva. Ja ne znam đe bi mi se uklopilo 100 letova i kako bi ih platio pošto radim od druge godine studija i tek sad mogu da izdvojim i vremena i para da vidim malo svijeta, to što mi je oduzeto.

    Realno, ova tema je prepuna informacija, ali već neko vrijeme imam utisak da jedan broj najvećih putnika odavde ne kapiraju baš nas koji nismo toliko u mogućnosti. Čim se čovjek primakne 40toj, komfor postane 10x bitniji od svega i porodične obaveze pritisnu. I onda neko kupi brod i krene na porodični obilazak svijeta, a neko ugrabi tu i tamo da ode na par dana da vidi nešto novo.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Ali kakav komfor ne razumijem ?

    Ne moze plate CG komfor i putovanja u istu recenicu.


    Kb8 je cini mi se samo provalio sistem. Ja ne kazem da sam ga i ja provalio ali u principu, ako se zeli putovati i vidjeti svijeta moramo biti spremni da se odreknemo bar dijela tog komfora i da shvatimo da bez obzira kakav nam je mindset ili koje su nam navike, voznja 2 sata autobusom ne moze biti toooolliki problem, pa da neka desitnacija bude nedostizna.

    Kome se ne putuje na nacin da se iscima i isplanira putovanje (moj omiljeni dio putovanja) uplati kruz 10 dana, ima spavanje na brodu, barove sve zivo, ne mora ni izaci sa broda.


    Poenta price :

    Ako je nesto jeftinije od trzisne cijene ne moze se ocekivati ista usluga kao kad se plati puna cijena usluge.

    Preko Ataturka sam letio 20 puta, svaki sam put imao problem i uzgubio makar 2-3 sata kutare izmedju terminala, pasoske kontrole, staff koji se ne pita za glavom itd

    SVAKI low cost aerodrom je bolji od Ataturka



    P.S.

    Roy o kakvim sankcijama pricas ?

    2009 smo usli u bijeli sengen, ko je imao malo vremena para i volje da se iscima do dubrovnika ili tirane mogao je dje hoce. A to je prije 10 godina bilo. Ne putuje niko sa 16 i 17 a malo ko i sa 22-3 nego se poslije 25 po malo 30 se vec gazi od 30-40 najbolje godine za putovanja.
    Last edited by Gandalf_White; 23-02-18 at 13:58.
    One Ring to Rule them all...

  22. #8072
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,993
    Thanks Thanks Given 
    1,374
    Thanks Thanks Received 
    1,682
    Thanked in
    959 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Ja se kladim da vecina ovih što su im "daleko" aerodromi od 50 do 100 km do grada, nisu nikad ni putovali na ta mjesta pa im je predaleko, npr od memingena do minhena je autoput, sat vremena voznje, od malpense do milana opet auto put 90% dužine puta, sve u okviru sat vremena vožnje.. Po ovoj vašoj priči niko ga od vas ne bi obrta recimo u New York jer je JFK recimo udaljen sat vremena vožnje od Menhetna, loša vam je priča momci...
    Il Dubai, jer do Abu Dhabi-ja treba 2h po guzvi....

    Trebali su svudje napraviti aerodrom u centar grada (al samo za low cost letove), da pjeske mogu doci do hotela za 2min... e paaa.. iskljucujem se..
    Last edited by stefke; 23-02-18 at 14:12.

  23. #8073
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ali kakav komfor ne razumijem ?
    Opšti komfor. S 20-25 ćeš otići neđe u šator i smrđet deset dana ali će ti biti ekstra. Ja ne volim to i nikad nisam, a sad tek ne mogu.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Roy o kakvim sankcijama pricas ?
    Blago nama kad postoji ovo pitanje.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    2009 smo usli u bijeli sengen, ko je imao malo vremena para i volje da se iscima do dubrovnika ili tirane mogao je dje hoce. A to je prije 10 godina bilo. Ne putuje niko sa 16 i 17 a malo ko i sa 22-3 nego se poslije 25 po malo 30 se vec gazi od 30-40 najbolje godine za putovanja.
    Ja sam '79. Tada sam bio freelancer s malo para, i upravo su propale neke stvari na kojima sam radio kad je došla kriza.
    A to što se ne putuje sa 16-17 pitaj zapadnjake, a i našu današnju đecu koja se snalaze i već su do 20-te proputovali više nego ja dosad... Sve te NVO varijante, kampovi, volontiranja, škole, razmjene. A s 30-40 jedino ko nema planove za djecu (ili jako cool familiju kojoj ne smeta skitnja, ili pare da se ide u paketu).

    Samo kažem - izuzeci, ne pravilo.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  24. #8074
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,086
    Thanks Thanks Given 
    526
    Thanks Thanks Received 
    432
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kb8 View Post
    za ovo nije bitna toooliko mogucnost (putovanje od 100njak eura) a ni stvar komfora. Prica je pocela od toga zbog tih famoznih 100 i nesto kilometara sto treba da se vozi. Nekome odgovara hostel nekome hotel od 5* to potpuno postujem. Neko voli soping neko izlaske nego sportske dogadjaje to je potpuno jasno ali to da je cimanje ako treba da se izgubi pola dana dok se ne stigne nedje...pa majku mu evo do Beograda treba minimum 7-8 sati autom a da ne pricam busom/vozom.
    Poceo sam i ja da radim na drugoj godini faxa i isprva sam samo na kasicicu mogao odvojiti i novca i vremena da odem nedje ali malo strljenja i dodje to na svoje mjesto.

    nego ugusismo temu sa nekim manje bitnim stvarima

    Thailand iz Budimpeste 380e sto je dosta dobra ponuda jer se do Budimpeste sada lagano stize
    Za koji gran Bangkok ,phuket,treci neki ? Jer mi ne izbaca povratak.

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  25. #8075
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Il Dubai, jer do Abu Dhabi-ja treba 2h po guzvi....

    Trebali su svudje napraviti aerodrom u centar grada (al samo za low cost letove), da pjeske mogu doci do hotela za 2min... e paaa.. iskljucujem se..
    Kakve veze ima smrdljivi MinKen sa egzotikom i daljim destinacijama? Ja ne bih išao u Dubai iz sto razloga, ali čekanje nije među njima. Isto i za gnjilu Ameriku, posebno NY.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

Page 323 of 571 FirstFirst ... 223273313319320321322323324325326327333373423 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I: Jeftine avio karte
    By nirre in forum Putovanja
    Replies: 26
    Last Post: 05-05-20, 18:05
  2. Avio karte
    By Mojsije in forum Putovanja
    Replies: 3
    Last Post: 14-03-11, 20:37
  3. Jeftine Avio karte i Aranzmani!
    By BOKI in forum Putovanja
    Replies: 120
    Last Post: 02-02-11, 20:12
  4. Avio karte
    By rain_wind_storm in forum Putovanja
    Replies: 8
    Last Post: 22-04-09, 16:35
  5. Centavia - avio karte za BG od 9-79 eura
    By ice in forum Sve i svašta
    Replies: 68
    Last Post: 13-11-06, 12:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •