Page 293 of 568 FirstFirst ... 193243283289290291292293294295296297303343393 ... LastLast
Results 7,301 to 7,325 of 14192

Thread: Jeftine avio karte

  1. #7301
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Moze li mi neko pojasniti proceduru za povracaj poreza na kupljenu robu u EU, konkretno Njemacku,idem do jednog outleta tamo,znam da oni treba da mi daju formular koji se popuni za tax free,i da pri izlasku iz EU bi trebalo da me isplate? Bratu su mi recimo trazili neku karticu dodatnu koju on nije imao (sa formularom popunjenim za tax free koji je imao) na aerodrom u Brisel i nista od povracaja.. Ako neko ima iskustva valjalo bi pojašnjenje.

  2. #7302
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Sto manje vremena provedes u Fez i Marakesh bices srecniji covjek. Skuplji i toliko turisticki da je to sramno, isti proizvodi i dosadni ljudi koji te salijecu sa svake strane. Za prave one americke turiste...

    Ako sletis u Marakesh isti dan vozom opali do Feza samo jednu noc prenoci tamo i onda pravac Chefchaouen 2dana.
    Poslije toga Essaouira 2-3 dana i zavrsis opet sa Marakeshom par dana.

    Ako ti se ne ide na sjever.


    Marakesh - Essaouira

    Vratis se u Marakesh pa za Ouazazarte odatle odradis Ait Benhadou i cak mozes ako ti se gleda pustinja do Zagore da podjes i odatle odes na turu u jednu od pustinja.
    U Merzugi bukvalno hiljade ljudi i prljavo je dosta. Dolje oko Zagore imas za sebe pustinju.


    Sta god radio nemojte na jahanje kamilama, razbijes se, usmrdis i smoris ko dzukela.



    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  3. #7303
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sto manje vremena provedes u Fez i Marakesh bices srecniji covjek. Skuplji i toliko turisticki da je to sramno, isti proizvodi i dosadni ljudi koji te salijecu sa svake strane. Za prave one americke turiste...

    Ako sletis u Marakesh isti dan vozom opali do Feza samo jednu noc prenoci tamo i onda pravac Chefchaouen 2dana.
    Poslije toga Essaouira 2-3 dana i zavrsis opet sa Marakeshom par dana.

    Ako ti se ne ide na sjever.


    Marakesh - Essaouira

    Vratis se u Marakesh pa za Ouazazarte odatle odradis Ait Benhadou i cak mozes ako ti se gleda pustinja do Zagore da podjes i odatle odes na turu u jednu od pustinja.
    U Merzugi bukvalno hiljade ljudi i prljavo je dosta. Dolje oko Zagore imas za sebe pustinju.


    Sta god radio nemojte na jahanje kamilama, razbijes se, usmrdis i smoris ko dzukela.



    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Sto znam ja nisam stekla takav utisak o Merzougi - tacnije o Hassilabied mjesto dje smo bili koje se nalazi par km prije Merzouge. Sa nama su bili 4 ljudi na tom izletu i mislim da nikoga vise nismo ni sreli -krenuli smo oko 16 iz hotela. U kampu je bilo jos 2 ljudi iz Juzne Koreje. Takodje hotel je na prvoj liniji do pustinje pa mozes kulirati ispred uz solju caja od mente i pogledom na dine koje su udaljene oko 300m odatle.
    Ne bih nikako rekla nemoj nikako - zanimljivo mi je iskustvo totalno - koliko puta ces u zivotu jahat kamilu
    Te hiljade ljudi nikako nisam vidjela - ali dobro ne znam u kom periodu si bio. Takodje - ides na turisticku destinaciju pa neces valjda ocekivati da imas nesto za sebe.

    U Zagori i nema pravih dina jer Sahara pocinje dalje u unutrasnjosti cak i ovaj dio kod Merzouge je samo mali dio Sahare. Sa najvece dine moze se vidjeti granica sa Alzirom.
    Najpoznatije destinacije za pustinju su Erg Cheggi (na arapskom erg=duna, cheggi=popularna) kod Merzouge i Erg Chegaga (koju vole nazivati pjescano more) kod M'hamida. Od Marrakecha do Merzouge je 516 km, a do M'hamida 455 km.

    Marrakech ima dosta toga interesantnog za vidjet kao i rooftopova na kojima mozes bez problema da kuliras par sati.

    Ima i novi dio Marrkaecha van medine te se ne moras stalno motati u souksovima a Jem el Fnaa kad padne noc je meni potpuno ludilo i nesto sto svakako treba vidjeti.

    Takodje - skoro svaki rijad u kojem smo boravili imao je terasu na vrhu pa mozes uzeti bocu marokanskog vina ili pivo i iskulirati.

    & sloboda koju ti daje rent a car koji nije skup + mozes da uzmes u jednom gradu a ostavis u drugom uz naknadu od nekih 70ak e je pricesless.
    Last edited by RadicalEdward; 14-11-17 at 12:17.

  4. #7304
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,828
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Moze li mi neko pojasniti proceduru za povracaj poreza na kupljenu robu u EU, konkretno Njemacku,idem do jednog outleta tamo,znam da oni treba da mi daju formular koji se popuni za tax free,i da pri izlasku iz EU bi trebalo da me isplate? Bratu su mi recimo trazili neku karticu dodatnu koju on nije imao (sa formularom popunjenim za tax free koji je imao) na aerodrom u Brisel i nista od povracaja.. Ako neko ima iskustva valjalo bi pojašnjenje.
    ovo sto si ti naveo(la) sam upravo odradio na briselskom aerodromu. sa popunjenim formularima i robom u jednoj kesi sam dobio pecat (nakon sto sam zavrsio checkin) a zatim nakon pasoske kontrole sam u drugoj prostoriji dobio kes. takodje postoji mogucnost da sve to predas u kovertu koju dobijes i na kojoj je ispunjena adresa i da novac dobijes uplatom na racun.

    sve u svemu, samo prati kineze pogubljenje kako zure ka nekim od onih vrata i zavrsices.
    f6

  5. #7305
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RadicalEdward View Post
    ....
    Kao sto si rekla nijeste bili u pustinji vec na granici i zato i nije bilo ljudi inace su stotine dzipova ATV i kamila.

    Sto se tice kamila, mozda jeste super iskustvo ali zavisi od tipa turiste.
    Ja sam neko ko ne provodi 3-5-7 dana negdje a pogotovo ne u zemlji velicine maroka. Tamo sam bio 75 dana, tako da mogu reci da sam zemlju iskusio na pravi nacin.

    I kao sto rekoh Marakesh i Fes su ok na po dan..

    Essaouira - Chefchaouen - Ouazazarte - Zagora - Agadir i sva sela juzno od Agadira na okeanu su nevjerovatna.

    Dodjes u Ouazazart, nidje kapi vode, samo crvene gradjevine od susenog blata i onda dvorac istim stilom cije zidine idu 20m u visinu. Niko se ne okrene za tobom, niti te smara, nema istih suvenira, cijene ok.

    Chefchaouen je najorginalniji grad koji sam posjetio, potpuno ofarban u bejbi plavo. Jahanje kroz planine mazgama do polja hashisha, ulazak u selo gdje svaki drugi stanovnik nosi ak47 i policija ne zalazi. Kupovina pola kile hasha za 100eur ... To iskustvo niko platiti ne moze

    Za mene i suprugi je Zagora i 7 dana u pustinji tamo jedno od najljepsih iskustava u zivotu, Marakesh je jedan od najturistickijih gradova na svijetu i 0 value for Money.

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  6. #7306
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,583
    Thanks Thanks Given 
    3,543
    Thanks Thanks Received 
    8,586
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    Podgorica/Brisel za 29/30 decembar?
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  7. #7307
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,070
    Thanks Thanks Given 
    507
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Ahahahahaahah Top !!
    Moze li kg za 100e ?
    Jel ti trajalo citavo putovanje ? Ahahahaha

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  8. #7308
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sto se tice kamila, mozda jeste super iskustvo ali zavisi od tipa turiste.
    Ja sam neko ko ne provodi 3-5-7 dana negdje a pogotovo ne u zemlji velicine maroka. Tamo sam bio 75 dana, tako da mogu reci da sam zemlju iskusio na pravi nacin.

    I kao sto rekoh Marakesh i Fes su ok na po dan..

    Essaouira - Chefchaouen - Ouazazarte - Zagora - Agadir i sva sela juzno od Agadira na okeanu su nevjerovatna.

    Dodjes u Ouazazart, nidje kapi vode, samo crvene gradjevine od susenog blata i onda dvorac istim stilom cije zidine idu 20m u visinu. Niko se ne okrene za tobom, niti te smara, nema istih suvenira, cijene ok.

    Chefchaouen je najorginalniji grad koji sam posjetio, potpuno ofarban u bejbi plavo. Jahanje kroz planine mazgama do polja hashisha, ulazak u selo gdje svaki drugi stanovnik nosi ak47 i policija ne zalazi. Kupovina pola kile hasha za 100eur ... To iskustvo niko platiti ne moze

    Za mene i suprugi je Zagora i 7 dana u pustinji tamo jedno od najljepsih iskustava u zivotu, Marakesh je jedan od najturistickijih gradova na svijetu i 0 value for Money.
    Nadam se da mozes da prihvatis da nemamo svi na raspolaganju 75 dana slobodnih koje mozemo potrositi na putovanje pa se sa ovoliko koliko imamo snalazimo i trudimo da vidimo i dozivimo.

    Inspirisalo me da podijelim

    http://www.putoholicari.rtl.hr/anini...tovanja-54437/


    Takodje, moja drugarica koja je ove godine posjetila Chefchaouen nije dijelila tvoje odusevljenje, pa sam ga i zaobisla jer sam bila organicena vremenom.
    Sto se tice obale - sigurna sam da je lijepo ali mene je iskreno vezano za Maroko vise interesovala unutrasnjost.
    I mislim da sam za vrijeme koje sam imala na raspolaganju vidjela dosta - i ne ne mislim da sam vidjela i upoznala Maroko dovoljno. Zagrebala sam. Interesantno je.
    & da Marakes mi se svidio.
    Ouazazart & Ait Ben Hadou su mi druga dimenzija - jako su mi se dopali ali smatram da treba vidjeti i jedno i drugo i procijenit na kraju sto te vise interesuje.

    Ako me ponovo put nanese tamo nadam se da cu jos i dublje istraziti.
    Sa druge strane - tekst koji sam sherovala je za mene poenta.

  9. #7309
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ne znam sta bih ti rekao

    Valjda se ukusi razlikuju. Ja sam u Chefchaouenu 10 dana bio i malo mi je bilo da sve obidjem. A da ti dam primjer koliko su me smorili Marakesh i Fez, zajedno smo toliko dana bili.

    Merzugu mi je zao sto smo posjetili, jer su mi hiljade debelih amerikanaca zamalo slomili sliku pravog Maroka... Koji mi je zao sto vecina ljudi ne upozna, jer idu u ova najturistickija mjesta...

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  10. #7310
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Upravo tako, samo treba prihvatiti

    Fez je meni takodje bio za 1 dan, dok sam citala da su neki ljudi prilicno odusevljeni gradom sto opet sa druge strane prihvatam, a Marakesh mi je super legao.

    Hiljade amerikanaca u Merzougi ne vidjeh ali eto vjerujem na rijec. Sa druge strane gledanje pjescanih dina od zrnaca koja su stara nekoliko miliona godina - mislim da nista ne bi moglo da mi pokvari dozivljaj. Bila sam srecna kao malo dijete. Super je Maroko al Sahara je jedna fenomenalnost.

    Poredjenja radi ima blog lika vezano za posjetu Angkor Watu- bilo je neko pitanje kad da odem da nije guzva - odgovor je Don't go.
    Ove godine sam konacno ostvarila tu svoju veliku zelju (Angkor) i cak horde turista medju kojima su najgori kineski mi apsolutno nisu mogli pokvariti te velicanstvene trenutke.
    Da li bih voljela da imam hramove za sebe - da. Ali sam opet nasla neki kutak u kome sam uzivala.

    Opet rekoh - kako ko voli.

    Oprostite na offtopicu - iako je ovo naziv Jeftine avio karte ja ga nekako posmatram kao neko generalno mjesto dje se prica o putovanjima i pomaze ljudima vezano za karte/itinerary-je i generalne savjete.

  11. #7311
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nema veze sa temom, ali pod sekcijom putovanja nema odredjeno, pa da pitam odje...

    Planiram ici autom iz Beograda, za Budimpestu i Bec... koliko se krecu naplate auto puta ili vinjete? I dje smjestaj gledati u Becu? Hotel ili privatni smjestaj? Radi se o 3 nocenja za dvije osobe.

  12. #7312
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,690
    Thanks Thanks Given 
    769
    Thanks Thanks Received 
    223
    Thanked in
    172 Posts

    Default

    U Srbiji od BG do Subotice jedan prolaz oko 3 eur. Madjarska eVinjeta je oko 10 eur za 10 dana (kupi je online https://ematrica.nemzetiutdij.hu/). Austrijska vinjeta je 8.90 eur za 10 dana i kupis je na granici.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #7313
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prevozi od Aerodroma Ataturk do centra Istanbula najlakse?
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  14. #7314
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,559
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    Prevozi od Aerodroma Ataturk do centra Istanbula najlakse?
    Najlakse taksijem . Ranije je bio oko 20e, vjerovatno je i sad slično. A imaš i autobus sa aerodroma koji ide do Taxima.

  15. #7315
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ok, fala. Posto idem majki da donosim neku robu za radnju u vezi pozamanterije (konci, patenti, dugmad...), ako neko zna neka preporuci dje ima najvise tih materijala. Naravno nezaobilazni dio trgovina, jakne farmerice cuda slobodno pisite. Veliki sam ljubitelj duvana, tako da moze tu par preporuka
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  16. #7316
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    121
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda nije mjesto,al nisam nasao nista slicno na forumu.Danas sam preko sajta MNE Airlines kupio dvije karte za sjutrasnji let za Rim,stigao mail,sve regularno kao i uvijek,udjem odmah u provjeru statusa putovanja na njihovom sajtu sve ok izbaci sve informacije,sve to istampam,kao i mail,za svaki slucaj.Sad ulazim na sajt na provjeru statusa i pise sledece ~
    • Ovo putovanje nije pronađeno. Postoji mogucnost da je otkazano. Kontaktirajte Vaseg agenta za vise informacija. (4649)~ .Da li se nekome to desavalo,da li je neki bag na sajtu,posto je sajt generalno krs.Je li neko imao slicno nesto?

  17. #7317
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,690
    Thanks Thanks Given 
    769
    Thanks Thanks Received 
    223
    Thanked in
    172 Posts

    Default

    Vidi na checkmytrip ili ih pozovi


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #7318
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,023
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,482
    Thanked in
    643 Posts

    Default

    Pozovi Ma pa ih pitaj,mada da je doslo do otkazivanja leta zvali bi te na telefon ili bi ti na mail poslali.

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk

  19. #7319
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    795
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Ima li jos neko problem sa sajtom Ryan aira. Ne mogu da udjem da se cekiram.

  20. #7320
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Ima li jos neko problem sa sajtom Ryan aira. Ne mogu da udjem da se cekiram.
    Ja i drug kad smo probali da direkt preko njih rezervisemo nije nam dalo da pristupimo sajtu. Skontali smo da je to jer je blokiran sajt za CG iz nekog razloga.

    Probaj sa razlicitim VPN-ovima da promijenis IP pa onda

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  21. #7321
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    kakvi su ovi smecari iz Wizzaira pa ovo je...
    kad sam uzimao karte prije 2 mjeseca trebali su da skinu 109 a oni skinuli 119...sad na kupovinu prtljaga umjesto 22 oni skidaju 24.03 cini mi se
    Prvi put kada se desilo zovem banku oni kazu nije do njih nego kod njih stize toliko na naplatu...saljem emailove Wizzairu oni kazu nije do nas to je do banke...a presmijeno
    Nijesu velike pare u pitanju ali npr ako kazes total 100e zasto skidas 101

  22. #7322
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,096
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    2,387
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    Mome drugu su isto uradili za Milano. 13eur vise su naplatili i nikad nije dobio odgovor zasto

  23. #7323
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    795
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Onda se prijavi banci da je iznos transakcije neautorizovan.

  24. #7324
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    ja pretpostavljam da je to do njihove konverzije novca ali u sustini sta mene to interesuje kada imam cijenu total u eurima. 2 emaila su mi poslali, tek mi posle njih nista nije jasno

  25. #7325
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,666
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    150
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ja i drug kad smo probali da direkt preko njih rezervisemo nije nam dalo da pristupimo sajtu. Skontali smo da je to jer je blokiran sajt za CG iz nekog razloga.

    Probaj sa razlicitim VPN-ovima da promijenis IP pa onda

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Bas sam gledao neke letove za sledecu godinu i nisam imao nikakvih problema. Normalno sve otvara.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Always,forever and beyond ...

Page 293 of 568 FirstFirst ... 193243283289290291292293294295296297303343393 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. I: Jeftine avio karte
    By nirre in forum Putovanja
    Replies: 26
    Last Post: 05-05-20, 18:05
  2. Avio karte
    By Mojsije in forum Putovanja
    Replies: 3
    Last Post: 14-03-11, 20:37
  3. Jeftine Avio karte i Aranzmani!
    By BOKI in forum Putovanja
    Replies: 120
    Last Post: 02-02-11, 20:12
  4. Avio karte
    By rain_wind_storm in forum Putovanja
    Replies: 8
    Last Post: 22-04-09, 16:35
  5. Centavia - avio karte za BG od 9-79 eura
    By ice in forum Sve i svašta
    Replies: 68
    Last Post: 13-11-06, 12:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •