Page 242 of 569 FirstFirst ... 142192232238239240241242243244245246252292342 ... LastLast
Results 6,026 to 6,050 of 14204

Thread: Jeftine avio karte

  1. #6026
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Vidim da nije vrijeme najbolje, ali bi da ugrabimo jos neku egzotiku prije ljeta ako mognemo, ko ce cekat jesen

    Quote Originally Posted by ThaHool View Post
    Imaj u vidu da je tamo tad rainy season (zima), pa ako mos kad je kod nas zima tamo ic dobro bi bilo

    A za karte srecno, jedino iz Italije i Portugala se moze nesto jeftino nac.

  2. #6027
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    a recite mi za karte preko skyscannera, ako je konekcija preko 10 sati, kao ova obezbjedjuju li smjestaj ili to moram ja sam?
    i posto idem turisticki, stavio bih da je povratak za 2 mjeseca jer tamo ostajem kod druga , oce li pravit problme imigracija, tipa da ispituju i slicno?

    Air Serbia
    JU175
    20:50 TGD Podgorica 1h
    21:50 BEG Belgrade Nikola Tesla
    Connect in airportLong wait 15h 05
    Air Serbia
    JU500
    12:55 (+1) BEG Belgrade Nikola Tesla 10h
    16:55 JFK New York John F. Kennedy
    Arrives: Sat, 25 Feb 2017Journey duration: 26h 05

  3. #6028
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    mislim da ti airserbia nece obezbijediti smjestaj za ovaj vremenski period.
    sto se tice problema za imigraciju bitno je da imas povratnu kartu ali bi isto bilo pozeljno da imam objasnis situaciju jer opet je 2 mjeseca jedan pristojan period za ,, turisticki,,
    f6

  4. #6029
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    S obzirom kada sam ja bio u dvadesetim, nisam se nadao ni da cu mrdnuti odavde. Ali da ne trolujem.
    Trenutno nam je veci problem Ministarstvo inostranih. Ovo sto pominju Tajland, Japan, Malezija... Nikome iz okruzenja ne trebaju vize osim nama. Za Tajland morate da nadjete nekoga u ZG jer ne primaju vise DHL i oko 35 eura je. Mozete jos da vidite u Madjarskoj, mada mislim da i tamo mora "licno" tj ne moze postom, mora neko da donese. Malezija(Kuala Lumpur) ambasada u BG. Oko 45 je viza isto mora "licno" da se preda. Japan(Tokio) morate bas licno. Mislim da je 60 i to je definitivni put do BG, srecom se za dan zavrsava
    Zasmeta mi kad pogledam dje mi sve treba viza i onda pogledam kome ne treba, i skoro sve su drzave iz okruzenja tu.
    CG se nadje sa Sirijom, Somalijom i glupostima
    Citam redom postove na ovom forumu pa evo da podijelim svoje iskustvo vezano za jugoistocnu Aziju:

    ovog Januara sam bila drugi put na Tajlandu sa akcijom koju ste pominjali ranije Qatar - 399 eur iz BG. Skoro 9000 km preletis za 400e a onda moras da platis PG BG (280 km vazdusne linije) 115.
    Preporucujem da koristite Bangkok(Tajland) kao bazu jer odatle vrlo lako sa Air Asiom, Nok Air, Vietnam Airlines itd mozete stici u zemlje u okruzenju.
    Vizu za Tajland (koja je od decembra do februara bila besplatna) najlakse je vaditi u Zg konzulatu. Prvi put sam slala dokumenta DHL-om, medjutim kako to vise ne dozvoljavaju neka vam neko baci pasos, fotografiju, application formu i 45 eura u agenciju GEA u BG i lagano vam zavrsavaju u roku od nekoliko dana SINGLE ENTRY TOURIST VISA (SETV)
    Kamobodza - viza on arrival - 30 dolara i fotografija - procedura traje 10 minuta pa se ne bih cimala sa popunjavanjem po sajtu evisa jer je ova procedura vise nego jednostavna.
    Mijanmar - ambasada u BG je nadlezna i ne morate licno, takodje mozete postom tokumenta da posaljete.
    Vijetnam - imaju agencije preko interneta kojim placate fee i preko njih dobijate neku vrstu dozvole

    Jos jedna stvar - kada izlazite iz Tajlanda morate kupiti re-entry za vasu single entry vizu.Re-entry se radi na aerodromu (najjednostavnije)- fotka i obrazac ispunjen ili u imigracionom u BKK sto sam procitala da ne preporucuju obzirom da je procedura komplikovanija. (mozete zamisliti tajlandsku administraciju)
    Poranite na aerdrom i procedura je gotova za 15 minuta. Ovo vazi i za Don Muang i BKK (Suvarnabhumi)
    1000 bahta (oko 25e) single re-entry
    3800 bahta multiple (skoro 100)

    Mozete i 2 x da radite single re-entry ako planirate da se vratite u Tajland (sto nije rijetko - obzirom na najbolju povezanost).

    Ljudi takodje dodju u BKK i povade vize za zemlje okruzenja - treba ti tipa 2-3 dana i onda krenu da obilaze.
    Tako da je i to opcija

    Ukoliko nekome treba neki tip vezano za neku od zemalja neka pita.

  5. #6030
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    A ne ide mi se na Ko Pangam, cini mi se da je bzvz

    Prije bi Puket


    Kb8 moze se sa jedno 700,800e provuci a?
    Evo iz prve ruke prvi put sam obisla cijeli Tajland (BKK, sjever, jug- istocni i zapadni) bila Koh Phangan a onda Krabi -zapadna obala i Koh Phi Phi.
    Drugi put sam se vratila i bila samo na Koh Phangan.
    Moje misljenje najbolje ostrvo na Tajlandu.
    Prema mom senzibilitetu. Ja iskreno ne razumijem ljude koji idu na Puket ali ok ne bi valjalo ni da imamo svi isto mislenje bio bi Phangan prenatrpan

    Sto se tice Bangkoka mislim da je ok za prvi put 4 dana (ukljucila bih 1 dan izlet u Ajutaju koja je za mene nevjerovatna)

  6. #6031
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    svaka ti cast na ovom postu. Posto sam i ja bio na Tajlandu za novu godinu i isao sam air Asia vidio sam sta sve nude i za koje novce. Moj neki sl plan je do Tajlanda opet pa onda Malezija, Singapur i Bali jedna ruta a druga Vijetnam i Kambodza.

  7. #6032
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Sve zavisi ko sta voli, to je isto kao da za bd npr kazes zasto svi idu u bd, provod blabla ili svi idu na adu

    Uglavnom na kraju sam 5.noci bkk a 10.phuket

    Ko god da je od drugova bio u Phuket kaze da je nesto najblize paklu 😂


    Inace mi je krivo sto se ne organizovah bolje pa sto kaze kb8 da se posjeti kambodza, singapur itd

  8. #6033
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Sve zavisi ko sta voli, to je isto kao da za bd npr kazes zasto svi idu u bd, provod blabla ili svi idu na adu

    Uglavnom na kraju sam 5.noci bkk a 10.phuket

    Ko god da je od drugova bio u Phuket kaze da je nesto najblize paklu 


    Inace mi je krivo sto se ne organizovah bolje pa sto kaze kb8 da se posjeti kambodza, singapur itd
    Meni je 10 noci na jednom mjestu, pogotovo ako je to PUket je previse, ali ok, nadams e da cete se zabaviti. Na svakom ostrvu najbolje je iznajmiti motor - oko 250 bahta dnevno - 6, 6ipo eur.
    Dobijate nezavisnost i mozete da idete gdje god.
    Samo iznajmjujte motore na provjerenim mjestima - proguglajte sto drugi turisti preporucuju zato sto kad vracate motor znaju da zezaju (slikajte, snimite prije nego uzmete)

    Bkk ima nekoliko centara. Pored Sukumvita, druga bitna velika ulica je Silom – tu ima dosta turista, tu je i Pat Pong (“red light district”), mnostvo restorana, hotela i prodavnica.
    Glavni trzni centri – koji su tamo totalna fascinacija – su Paragon, Central World i Zen, Emporium, MBK – svi su na BTS stanicama Chit Lom i Plon Chit.
    Vrijedi ih istraziti, vidjecete i zasto, Druga bitna stavka je odlazak do rijeke – na BTS stanici Siam se presjeda na Silom liniju, u pravcu Spahan Taksin – to je poslednja stanica, koja vas isporucuje pravo na obalu rijeke Chao Praya. Odatle uzimate brodic za hramove – Grand Palace/ Wat Pho - lezeci buda/ Wat Arun - onaj veliki hram preko rijeke (po mom misljenju i najljepsi).
    Od hramova nije daleko ni China Town – oni ga zovu “Jaovarat” – gde se takodje vrijedi smucati i uzivati u kineskim djakonijama. Za vikend mozete da odete do Chatuchaka (“weekend market”), ide se linijom BTS do kraja (pravac Mo Chit). Obliznje sojeve takodje vrijedi otkrivati, svaki ima poneku skrivenu car…
    Kuca cuvenog Jim Thompson-a je svakako topla preporuka i ne treba je zaobici ukoliko imate vremena
    Vrijedi otici i na jednodnevni izlet do Ajutaje, stare prrestonice sa carobnim hramovima – ujutru se ode autobusom, a uvece vraca brodom (rijekom), mozete i vozom, postoji vise varijanti, istrazite sami i vidite sto vam odgovara.

    Da dodam: najbolja stvar Bangkoka prema mom misljenju je izgubiti se u svom tom haosu, mirisima hrane po ulici, drecavim bojama.
    Taksiji su drecavo roze i zelene boje. Sve je sareno i drugacije od svega sto ste navikli.
    Svakako ne mislim da je SE Azija destinacija za svakoga, pogotovo za ljude sa predrasudama.

    Eh da i BKK je grad skybarova- ima ih mnogo - najpoznatiji je onaj gdje je sniman hengover, ali meni najljepsi je Moon i Vertigo bar na vrhu Banyan three hotela.
    Pice je u prosjeku oko 10 eura ali vrijedi za taj pogled.
    Last edited by RadicalEdward; 20-02-17 at 12:40.

  9. #6034
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Hvala puno, dugujem rep...

    Mada solidno sam se informisao... evo svima top sajt
    http://thaimer.net

  10. #6035
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Hvala puno, dugujem rep...

    Mada solidno sam se informisao... evo svima top sajt
    http://thaimer.net
    I jos jedna stvar: Razbij svoje predrasude i jedi street food. Prvi put kad sam bila tek pred kraj putovanja sam pocela da jedem street food, a sad mi je to omiljeni hobi
    Street food u BKK je sjajan, evo ti super sajt lika koji se sada bavi samo time i pise za neke inostrane magazine.
    https://www.eatingthaifood.com/
    Ne propusti da probas pad thai, tom yum supu, masaman curry, papaya salatu (ali trazi asian level hot )
    Sto se tice thaimer njegove generalne preporuke su ok ali u principu ne slazem se oko svega, citala sam sajt njegov.

    Inace koga interesuje bilo koja od SEA zemalja fenomelnalno mjesto za pronalazenje dobrih preporuka je hrvatski forum.

  11. #6036
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    pa nije Phuket toliko los. baza je za dosta vrlo zanimljuivih izleta. Phi Phi, Tiger kingdom, Similar, James bond island i jos mnogo drugih izleta na razna ostrva. Meni je 7 dana bilo premalo

    Stefke, dobi ti rep za sajt odlican je

  12. #6037
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Sve to isto mozes da radis i iz Krabija ili Ao Nanga koji je prema mom misljenju bolji izbor plus je tu Rajli beach. Ima dosta drugih manje popularnih ostrva - Koh Lanta, Koh Chang, Koh Nhai (malo skuplji ali intima koju dobijas vrijedi ). U tiger kingdom nikad ne bih posla ali to je moj izbor Sto se tice James bond mislim da guzva koja se desava tamo nije vrijedna cimanja i da postoje druge mirnije varijante.
    Maya bay je epic ali opet - zamisljas scenu iz The Beach a dodjes tamo i bude milion Kineza koji su nesnosni.
    Svakako pitanje je sto ko voli
    Takodje mislim da je greota provesti 10 dana na Puketu a ne vidjeti Chang Mai koji je na sjeveru do kojeg dolazite Air Asiom za smijesne pare - potpuno drugi sezibilitetod BKK ili juga (blize Mijanmaru/Loasu) ili ici u neki od tajlandskih nacionalnih parkova.

    Alternative: Poci na 3 dana i Kambodzu i obilaziti nesto najvelicanstvenije sto mozete da zamislite : Hramove Angkora. / Izlet u Vijetnam i Haa Long Bay

    Mnogo je toga opet kazem, to je moje vidjenje ove destinacije i moji razlozi zasto se vracam. Svakako vec planiram novu avanturu tamo jer je SEA jer cini mi se dok ne markiram sve zemlje u tom dijelu necu da se selim. Osjecaj je neopisiv i svakako planiram jos par putovanja od par nedjelja u taj dio svijeta.

  13. #6038
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Stefke za tebe ce Puket da bude ludnica. Poslije Puketa nece ti padat na un u Bd da ides jer ces se smarat. Mada sto se provoda tice u Pataju sam zamalo umro e sto je to kukala ti majka. Probao crve skorpije muve i tako haha Obavezno street food jedi. Ja sam Thai Tom Yam gotova jela odje donio I pazi se saobracaja mene je prvi dan cojek ubio motorom i samo produzio. Sa prodavcima se cjenjkaj a ako travu nabavljas pazi sto uzimas jer imaju neku fake a isto izgleda i mirise
    Eo Thai Tom Yam
    http://tinypic.com/r/2i9m252/9

  14. #6039
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	20170122_174602.jpg 
Views:	116 
Size:	12.7 KB 
ID:	146108Click image for larger version. 

Name:	20170103_193356.jpg 
Views:	103 
Size:	10.7 KB 
ID:	146109Click image for larger version. 

Name:	20170124_201556_HDR.jpg 
Views:	103 
Size:	11.8 KB 
ID:	146111

    1. Tom Yum
    2. Pogled iz Vertigo bara na BKK
    3. Yaowrat - fenomenalna kineska cetvrt u BKK

    edit:

    Za smjestaj u Aziji osim bookinga imate Agoda.com - to je riznica mnogo veceg broja smjestaja u Aziji.
    Postoji razlika u odnosu na booking - ako pise da vam je free cancelation do odredjenog datuma (npr 25. Februara) 25. Februara ce vam se skinuti novac sa racuna.
    To je gotovo u skoro svim smjestajnim objektima na ovom sajtu. Meni je to iskreno lakse, nego da placam hotele kasnije, samo ponesete isprintanu verziju ili u aplikaciji pokazete konfirmaciju, mada cesto ni ne traze.
    Super je pouzdana, smatrajte je za azijski booking
    Last edited by RadicalEdward; 20-02-17 at 15:09.

  15. #6040
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Stefke za tebe ce Puket da bude ludnica. Poslije Puketa nece ti padat na un u Bd da ides jer ces se smarat. Mada sto se provoda tice u Pataju sam zamalo umro e sto je to kukala ti majka. Probao crve skorpije muve i tako haha Obavezno street food jedi. Ja sam Thai Tom Yam gotova jela odje donio I pazi se saobracaja mene je prvi dan cojek ubio motorom i samo produzio. Sa prodavcima se cjenjkaj a ako travu nabavljas pazi sto uzimas jer imaju neku fake a isto izgleda i mirise
    Eo Thai Tom Yam
    http://tinypic.com/r/2i9m252/9
    Mene je u pojam ubio zivot sa azijatima, pa ne mogu da mislim na odmor da podjem u aziju
    Inace kad budem isao planiramo Laos prvom prilikom, kazu da je mnogo vise interesantniji i da nema ovoliko guzve koliko kroz tajland i sl. izvikana mjesta.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  16. #6041
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Laos je prema mom mišljenju previše hardcore za nekoga ko prvi put ide u taj dio svijeta koji je vjerujte jako specifičan.
    Po mirisima, nenormalnoj vlagi vrućini hrani koja se sprema svuda, najneobičnijim vrstama prevoznih sredstava, nivou higijene...
    Tajland nije izvikan samo je popularan, ali i tamo postoje mjesta na kojima možeš pronaći svoje oaze mira.
    S druge strane smatram ga kao okej polaznu tačku ima svega ovog što sam navela a ako ti je u startu too much možeš i da nađeš nešto nalil "evropskom" dok u Laosu sumnjam da možeš
    Meni je Mijanmar još i najbolji, ali vjerujem da bi se ljudi koji su prvi put uopšte u Aziji šokirali. Ja koja boravim 3. Put u Aziji pa mi je iskreno Jangon bio šok. Sjajno je bilo ali prvi susret je bio šok
    Mijanmar je bio prvo engleska kolonija a onda i pod vojnom huntom i zatvoren, razni ratovi se i dalje vode na sjeveru zemlje i najmanje je turistička zemlja iz cijele regije a prema mom mišljenju nevjerovatne ljepote i najdivnijih ljudi.

    Sent from my LG-D855 using Cafe Del Montenegro mobile app

  17. #6042
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RadicalEdward View Post
    Laos je prema mom mišljenju previše hardcore za nekoga ko prvi put ide u taj dio svijeta koji je vjerujte jako specifičan.
    Po mirisima, nenormalnoj vlagi vrućini hrani koja se sprema svuda, najneobičnijim vrstama prevoznih sredstava, nivou higijene...
    Tajland nije izvikan samo je popularan, ali i tamo postoje mjesta na kojima možeš pronaći svoje oaze mira.
    S druge strane smatram ga kao okej polaznu tačku ima svega ovog što sam navela a ako ti je u startu too much možeš i da nađeš nešto nalil "evropskom" dok u Laosu sumnjam da možeš
    Meni je Mijanmar još i najbolji, ali vjerujem da bi se ljudi koji su prvi put uopšte u Aziji šokirali. Ja koja boravim 3. Put u Aziji pa mi je iskreno Jangon bio šok. Sjajno je bilo ali prvi susret je bio šok
    Mijanmar je bio prvo engleska kolonija a onda i pod vojnom huntom i zatvoren, razni ratovi se i dalje vode na sjeveru zemlje i najmanje je turistička zemlja iz cijele regije a prema mom mišljenju nevjerovatne ljepote i najdivnijih ljudi.

    Sent from my LG-D855 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Uz Laos takodje nam je i Burma na listi, kad je vec pomenu,jer su under the radar jos uvijek, sef mi je radio godinama u te dvije zemlje i zna aziju uzduz i poprijeko. Kazu da su ljudi i mjesta prava pitomina, ne jure te da te oderu za pare kao turistu, nego su laid back skroz. Pocelo je da nas smara obilazenje mjesta gdje se probijas kroz horde kineza, britona i sl. mass turizam mjesta. Godine

  18. #6043
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Rekoh ja nedje na temi o turizmu. Plakacemo za Rusima, ako nam Kinezi pocnu da dolaze. Najgori moguci turisti na svijetu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #6044
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Evo se pokusavam sjetiti kad sam imao problema s kinezima, ali da me ubijes nema slucaja da su me godinama smarali. Ovo je u smjestajne kapacitete 5*, dje malo imucniji dolaze. Ne znaju jezik, setaju sa onim skupim aparatima, imaju vodica najcesce, ne zale se, ne smaraju na tripadvisor i booking, plate sto imaju i cao. A je li ih vidjet gadno u gomile po 50 sa onim maskama, ali to su oni jadovi sa kruzera, takvi nam nece dolazit na duze. Bi li nam valjalo jedno 50-100 miliona godisnje od kineza ako bi im ukinuli vize, bi. Istrpjeli bi ih.

    Kad smo vec kod kineza, Mongolija mi se mota po glavi ove zime, citao sam dosta o onim putevima svile, pa bi valjalo i tamo zaputiti, neki trip away from the beaten path. Dosta mi se drzava mota po glavi, a ljeto nikad blize

  20. #6045
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 001 View Post
    Krajem maja Sam u Milano preko wizzaira. Poslije Ovih tema o destinacijama sa drugih kontinenata, mozda je moje pitanje glupo, ali Ako neko ima iskustva prevoz sa aerodroma/hotel/sto posjetiti/dje jesti isl. koristilo bi mi da napisete hvala!
    Sa aerodroma imas voz Malpensa express koji ti je najbrzi prevoz do centralne stanice u gradu a od nje mozes lako po cijelom gradu (metro, bus..). Cijena je 13e po pravcu. Imas i autobuse sa aerodroma koji stalno idu prema gradu. Evo ti link ovaj je 8e: http://www.terravision.eu/airport_tr...irport-milan/#

    Po gradu je lako jer im je javni preoz odlican. Metro karta je 1.5 euro (90 minuta se mozes voziti nakon ponistenja karte), imas i kornete od 10 voznji koji su 13.8e, 24h karte su 4.5e, 48h je 8.25e...skines mapu metroa i lagano po cijelom gradu.

    Ovo sta posjetiti i gdje jesti imas masu preporuka po sajtovima, sta znam moje misljenje je da je za Milano dosta dva dana jer i nije nesto narocito.
    I obavezno probaj rissotto milanese

  21. #6046
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Ako nekom koristi - sajt za kupovinu hand luggage torbi/ruksaka. Moze cak da se bira po avio prevozniku

    https://cabinmax.com/

    Nisam nista porucivala ali sam probala da kliknem i vidim da je shipping za cg oko 12 funti
    Last edited by RadicalEdward; 21-02-17 at 09:45.

  22. #6047
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    1. Dan naravno Duomo, centar, galeria Vitorio Emanuele, Duomo muzej koji je preko puta i karta vrijedi. Ima masu muzeja kroz centar i crkvica. Izdvoji bih san benedeto della Ossa, kapelicu napunjenu kostima i muzej pinacoteca di brera.Preko puta Duoma ima trzni cenar rein. Nesto, i na vrhu ima lokala prelijepa terasa. Sta god radio ne narucuj kafu na terasi jer je 4 eur a caj 8 vec naruci unutra 1eur je kava i iznesi napolje.

    2. Dan zamak sforzesco i parko del campione. U zamku sforca imas 10ak muzeja. Karta za sve njih kosta 5eur za cijeli dan. Imas muzej muz instrumenata, praistorije, egiptologije, namjestaja i dizajna, oruzarnicu itd itd. Vjeruj mi tu ti ostaje 5-6 sati. U sred zamka ima fin lokal dje je kava eur i kroasan euro ako prigladnis. Ako ti taj dan ostane vremena ima prelijep park iza muzeja u kom ima akvarijum u zgradi par eura je ulaz a utorkom besplatno. Trijumfalna kapija je odmah iza zamka kad se prodje kroz ovaj park pa se i tu moze prosetati. Ovaj dan se lagano razbija na 2 dana.

    3. Jedan dan shoping van centra tj. Na potezu od centra do zamka Sforca popusti su non stop a roba samo takva i markirana. Ako te zanima fudbal ima muzej Milana i fudbala Casa Milano se zove i naravno ako uhvatis na san siro.
    4. Day trip Torino
    5. Day trip Bergamo ili lago como


    Mada i po centru ima tonu nekih zanimljivosti. Meni i zeni je bilo malo nedjelju dana nekome je dovoljno 2 dana. Sve zavisi sta te zanima. Ali recimo samo butike da obilazis i trzne centre treba ti par dana dok ti ne dosadi muzeja mislim da ima 30 u centru grada.

    Na airbnb nadji smjestaj ako te zanima poslacu ti ovu moju gospodju prelijep stan 30m od metroa.

    Ne jedi u centru jer je u krv. Pica je svuda van centra 7-8 eur, supermarketi su slicne cijene kao kod nas

    #pravdazaMaike
    Last edited by Gandalf_White; 21-02-17 at 10:52.
    One Ring to Rule them all...

  23. #6048
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    U julu, poslovno idem u Seul. Karta na relaciji Sarajevo - Seul je bila 700e, presijedanje u IST. Air Serbia/Etihad je bila 720e, ali sa presijedanjima u BEG i AD.

  24. #6049
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,031
    Thanks Thanks Given 
    1,148
    Thanks Thanks Received 
    1,483
    Thanked in
    644 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 001 View Post
    Krajem maja Sam u Milano preko wizzaira. Poslije Ovih tema o destinacijama sa drugih kontinenata, mozda je moje pitanje glupo, ali Ako neko ima iskustva prevoz sa aerodroma/hotel/sto posjetiti/dje jesti isl. koristilo bi mi da napisete hvala!
    Via ascanio sforza. Imas u ovoj ulici par kafica-restorana u kojima popijes jedno pice i imas svedski sto da jedes koliko hoces svakakvih jela. Obicno rade od 18-21:00.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk

  25. #6050
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Cuo sam za to, nesto kao 8-10€, pice + sveCki.. Biti ce provjereno

Page 242 of 569 FirstFirst ... 142192232238239240241242243244245246252292342 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 10 users browsing this thread. (0 members and 10 guests)

Similar Threads

  1. I: Jeftine avio karte
    By nirre in forum Putovanja
    Replies: 26
    Last Post: 05-05-20, 18:05
  2. Avio karte
    By Mojsije in forum Putovanja
    Replies: 3
    Last Post: 14-03-11, 20:37
  3. Jeftine Avio karte i Aranzmani!
    By BOKI in forum Putovanja
    Replies: 120
    Last Post: 02-02-11, 20:12
  4. Avio karte
    By rain_wind_storm in forum Putovanja
    Replies: 8
    Last Post: 22-04-09, 16:35
  5. Centavia - avio karte za BG od 9-79 eura
    By ice in forum Sve i svašta
    Replies: 68
    Last Post: 13-11-06, 12:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •