Page 230 of 567 FirstFirst ... 130180220226227228229230231232233234240280330 ... LastLast
Results 5,726 to 5,750 of 14166

Thread: Jeftine avio karte

  1. #5726
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    HN
    Posts
    1,011
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Putovanja nikad nisu bila jeftinija, sto se tice nas iz CG. A vecina koja kuka trosi dnevno na kafe i cigare 5 eura i domet im je Zlatibor...toliko

  2. #5727
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    O tome i ja pričam, kome su prioritet putovanja, taj ima vremena i uživa u planiranju, nalaženju povoljnih varijanti, štednji za ista, itd...
    Uvijek se može povoljno putovati samo kad se ima volje i minimum kompjuterskog znanja i poznavanja nekog stranog jezika...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  3. #5728
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vuki View Post
    Putovanja nikad nisu bila jeftinija, sto se tice nas iz CG. A vecina koja kuka trosi dnevno na kafe i cigare 5 eura i domet im je Zlatibor...toliko
    I na isti taj zlatibor puknu 1000e. Za 4 dana.
    f6

  4. #5729
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Prilično sam siguran da su u pitanju prioriteti... Evo ovo što si naveo za Berlin je OK, to ispada nekih 600-700 eura... Ako oboje rade i zarađuju, onda recimo da dijele troškove, i da to ispada 300-350 po osobi... Kao što rekoh, ako rade i imaju neku normalnu platu, mogu mjesečno ostaviti sa strane barem 50-100 eura za putovanja ako ih to ispunjava u životu... To ispada da se može barem 2 puta godišnje poći na neku normalnu evropsku destinaciju bez nekog bahaćenja... Sa druge strane, ako neko ima iPhone od 600-700 eura, ako svakog vikenda potroši u grad barem 50 eura (a znam ih što su trošili po 400-500 a uzimali kod kamataša), ako vozi neki solidan auto od 10-15K eura... O čemu onda pričamo? Sirotinja smo u duši, to je uvijek bilo, i ostaće još jedan dobar period...
    Ne slazem se bas sa tobom.... Danas su plate po 300-400e, a da odes do Berlina, a neka je i karta 35e, ako ides sa curom, minimum ce te izaci 400-500e, osim ako neces da se hranis Hamburgerima i da spavas u Hostelu sa migrantima iz Azije....
    Svako ovo putovanje bez obzira je li Berlin - Budimpesta ili Milano, to je minimum po osobi 300e

  5. #5730
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Ne smaraj druze, nije ovo tema za to. Ako ces da diskutujes o socijalnim temama imas drugi topic.

    Quote Originally Posted by Gitarista View Post
    Ne slazem se bas sa tobom.... Danas su plate po 300-400e, a da odes do Berlina, a neka je i karta 35e, ako ides sa curom, minimum ce te izaci 400-500e, osim ako neces da se hranis Hamburgerima i da spavas u Hostelu sa migrantima iz Azije....
    Svako ovo putovanje bez obzira je li Berlin - Budimpesta ili Milano, to je minimum po osobi 300e

  6. #5731
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,493
    Thanked in
    1,746 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gitarista View Post
    Ne slazem se bas sa tobom.... Danas su plate po 300-400e, a da odes do Berlina, a neka je i karta 35e, ako ides sa curom, minimum ce te izaci 400-500e, osim ako neces da se hranis Hamburgerima i da spavas u Hostelu sa migrantima iz Azije....
    Svako ovo putovanje bez obzira je li Berlin - Budimpesta ili Milano, to je minimum po osobi 300e
    Niko nije ni rekao da osobe koje primaju po 300-400 mogu da putuju đe žele... Al ih ima masu koji troše više od toga mjesečno na kafanu i cigare, a žale se da se ne može niđe poć... Ko prestane da se truje cigarima i propušti 1-2 izlaska mjesečno, za 3 mjeseca lagano uštedi 300e da pođe 3-4 dana neđe po Evropi... Posebno mladi ljudi, od kojih dobar dio živi sa roditeljima i nema troškove za smještaj i hranu...
    #fakenews

  7. #5732
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Ocete li mi objasnit drugu stvar- dje radite to pa mozete 3 puta godisnje van sezone ( mimo praznika) da uzmete po 2-3-5 dana slobodnih
    f6

  8. #5733
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Kao što sam rekao ranije, ne govorim za ljude koji primaju toliko, izdržavaju porodicu i jedva sastavljaju kraj sa krajem...
    Pričam o ljudima koji troše mjesečno po 1000e, a niđe dalje od Zlatibora i BG nisu bili... Nego da se ne ponavljam, ko je ukapirao - ukapirao je...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  9. #5734
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Ako radis u turizmu imas od Oktobra do Maja slobodno koliko oces

  10. #5735
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Ocete li mi objasnit drugu stvar- dje radite to pa mozete 3 puta godisnje van sezone ( mimo praznika) da uzmete po 2-3-5 dana slobodnih
    Ja konkretno u banku. Do prošle godine sam imao 25 radnih dana odmora, od ove (zbog raskida granskog ugovora za banke) imam 21 dan... Meni dovoljno...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  11. #5736
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    E to je vec drugo

    Srecan put svima koji putuju i mirno more, i ja sam jedan od njih i u vijek sam prije za to da cojek nedje ode i vidi nesto no da sjedi u Bokeljsku

    p.s. Mojsije upamti da su drugovi bili u komunisticko vrijeme, a za ovo ne smaraj imas drugi topic.

  12. #5737
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Imam 20 dana godisnje slobodno da iskoristim, a mogu samo feb-sredina aprila, sredina avgusta- sredina septembra. O ostalom mogu da sanjam i da sam bolestan a ne na odmor da idem

  13. #5738
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Isto pitanjd, ajde pare se i snadju, ali kako se organizovati sa poslom da te nema 4-8 dana...
    Tu es mon héro!

  14. #5739
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Slažem se, ima dosta ljudi koji fino zarađuju, ali zbog (loše) organizacije posla nažalost su limitirani kad mogu koristiti odmor...
    Ja sam zaista srećnik što mogu gotovo kad god poželim uzeti odmor... Doduše, kako uglavnom putujem motorom, najviše me ljeto-jesen zanimaju za odmor
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  15. #5740
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    21 dan godisnjega, prekovremene sate tokom sezone prebacim u jedno 15-20 dana slobodnih, dodas vikende... sve u svemu oko 50-60 dana godisnje u put, samo da podrzi. Cuuti dobro je, cuvaj taj posa, ne talasaj puno.

  16. #5741
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Slažem se, ima dosta ljudi koji fino zarađuju, ali zbog (loše) organizacije posla nažalost su limitirani kad mogu koristiti odmor...
    Ja sam zaista srećnik što mogu gotovo kad god poželim uzeti odmor... Doduše, kako uglavnom putujem motorom, najviše me ljeto-jesen zanimaju za odmor
    Nije losa organizacija posla, vec je takvo stanje. Vecina poslova su vezani za turizam, gradjevinsku sezonu i drzavnu upravu. I onda niko ne pusta radnike kada zaradjuje novac. A to je od sredine aprila do sredine avgusta(ovi vezani za turizam malo duze) onda je sve mrtvo sredina decembra januar. Moras poslati radnike na odmor svakako i onda je to uglavnom februar ili mart kada je malo mirnije. I opet u krug

  17. #5742
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Keyboard
    Posts
    2,563
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    A ja pored diplome univerziteta, i jos dodatnih skillova nemam vezu pa ne mogu nac posten posa, da me ne zajebavaju za 250e na ugovore i *****...

    Sent from my HUAWEI NXT-L09 using Tapatalk
    Hellblazer...

  18. #5743
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Nije losa organizacija posla, vec je takvo stanje. Vecina poslova su vezani za turizam, gradjevinsku sezonu i drzavnu upravu. I onda niko ne pusta radnike kada zaradjuje novac. A to je od sredine aprila do sredine avgusta(ovi vezani za turizam malo duze) onda je sve mrtvo sredina decembra januar. Moras poslati radnike na odmor svakako i onda je to uglavnom februar ili mart kada je malo mirnije. I opet u krug
    Razumijem ja tebe, u crnogorskim okvirima to je normalno, međutim u normalnim zemljama radnici imaju svoja prava, i imaju pravo da idu na plaćene odmore, bolovanja, pa i na neplaćene odmore ako tako žele... Loša organizacija je ako ti treba 100% kapaciteta svih tvojih radnika u svakom trenutku da bi posao funkcionisao neometano... To znači da nemaš dovoljno radnika, već da postojeće opučaš od posla zarad veće zarade, tj smanjenja troškova... Ali to je već jedna sasvim druga tema...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  19. #5744
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mindcircus View Post
    A ja pored diplome univerziteta, i jos dodatnih skillova nemam vezu pa ne mogu nac posten posa, da me ne zajebavaju za 250e na ugovore i *****...

    Sent from my HUAWEI NXT-L09 using Tapatalk
    Nemoj da se što uvrijediš, isto imam diplomu i poneki dodatni skill, nemam nikakve "veze" niti ikome kažem "dobar dan" ako to ne želim... A radim u banku koja je poznata po zapošljavanju preko veze... Uglavnom, može se... Je li to teži put? - jeste... Radi na sebi, budi bolji na intervjuima, i budi strpljiv...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  20. #5745
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default Jeftine avio karte

    S obzirom kada sam ja bio u dvadesetim, nisam se nadao ni da cu mrdnuti odavde. Ali da ne trolujem.
    Trenutno nam je veci problem Ministarstvo inostranih. Ovo sto pominju Tajland, Japan, Malezija... Nikome iz okruzenja ne trebaju vize osim nama. Za Tajland morate da nadjete nekoga u ZG jer ne primaju vise DHL i oko 35 eura je. Mozete jos da vidite u Madjarskoj, mada mislim da i tamo mora "licno" tj ne moze postom, mora neko da donese. Malezija(Kuala Lumpur) ambasada u BG. Oko 45 je viza isto mora "licno" da se preda. Japan(Tokio) morate bas licno. Mislim da je 60 i to je definitivni put do BG, srecom se za dan zavrsava
    Zasmeta mi kad pogledam dje mi sve treba viza i onda pogledam kome ne treba, i skoro sve su drzave iz okruzenja tu.
    CG se nadje sa Sirijom, Somalijom i glupostima
    Last edited by Hell Raiser; 11-01-17 at 14:00.

  21. #5746
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    517
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Incognito, Mojsije i ostali, vi ste nazalost izuzetak koji potvrdjuje pravilo u CG. Nemojmo se praviti blesavi, pa zaboraviti da veliki broj onih koji bi putovali (mladih ljudi), uopste nema posao, a oni koji ga imaju, tesko da predju preko 400. Ovaj topic je specificna nisa, pa se stvori drugacija slika. Kao sto neko napisa, pise 10 ljudi, a to je daleko od bilo cega a posebno reprezentativnog uzorka. Ali da nikad nije bilo bolje povezanosti CG sa svijetom, i to je mnogo dobra stvar.

    Nego, nemojmo zatrpavati ovaj topic nepotrebnom diskusijom, taman kad se ima korisnih savjeta za procitati.

  22. #5747
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Hosteli su postali urbana stvar, gledam sad za Milano idu mi 2 druga kad i ja i familija i kao hoće nešto jeftinije ... Pristojan hostel u sestokrevetnoj spavaonici nema ispod 35-40eur po osobi u februaru...

    Ali zato se ode na airbnb i uzme se za 45eur studio.

    Mi smo za 55eur uzeli jednosoban stan na 5min od metroa.

    Svako ima svoje prioritete i guess. Ranije dok sam izlazio za noć me nije moglo okrpit 40-50eur nikako. Makar 6-8 puta mjesecno u kafane. I kad sam slabije poslove radio za kafanu se moralo imati. Kladionica svaki vikend 20-30 makar nekad 100. Dobije se jednom dvaput mjesečno nekad ne dobije nikako.

    Ne nosim markiranu gardarobu ni telefon od 800eur, ni auto od 20 000.

    I onda gledam ljude odu u BD na ljetovanje za 7 dana pukne 500-600eur ili vozis auto za koje ne možeš da plaćaš održavanje jer su ti 4 zimske 400eur a mali servis 12 ili još gore dodjes sa curom za Zhb za Novu:

    40eur smještaj x 4 dana - 160
    Da se izadje 31 i 1 100eur minimum
    Da se pojede još 100eur minimum
    Goriva 20eur

    380eur daš za doček a možeš u Prag u Atinu, Budimpešti ako se ranije isplaniras čak i agencije imaju dobre ponude nekad...


    Jesti moraš pa moraš jbga, mi smo sad išli do Dubrovnika za katolički Božić ... Taman 25eur goriva, stan da parkingom 10min hoda od starog grada, supermarket ispod stana i kuhinja da se sprema kao da si kući ... Svratili u Lidl i H&M I na razlike u cijeni smo zaradili

    Malome smo uzeli u H&M robe za 160eur na popuste što mi u pg ne bi moglo 350-400. Uzeo sam ja 2dzempera i 3 pantalona za 60eur, to u CG može jedino na buvljak za te pare...

    Nego treba nekad misliti malo i ne plašiti se od svijeta. Veli mi drug srećom nijesi na NK table da ti neko ne slomi auto lololol


    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Isto pitanjd, ajde pare se i snadju, ali kako se organizovati sa poslom da te nema 4-8 dana...

    Lishe trgovine nema te firme koja radi punim kapacitetom 12 mjeseci. Onda se u neki mrtvi mjesec zamoli gazda za produženi vikend pa se ostane duže poslije i to se odradi. Nedje se mora zakucit godišnji bar 10 dana itd.

    Ja sam se jedne godine zaebao i ostao u BD poslije sezone da radim ... Nidje nikoga, nikad dan da prodje, pada kiša svi smoreni...

    I dogovorim se sa gazdama da ljeti ne plaćaju još jednog radnika već da mi daju duplu platu a da ne moram raditi zimi

    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by Gandalf_White; 11-01-17 at 14:29.
    One Ring to Rule them all...

  23. #5748
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    517
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I to je apsolutno tacno. Apsurdno je da neko potrosi 400-500 za docek za dvoje na ZB ili BD, i da se zali da nema para da odje nedje.

  24. #5749
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Elem, da se vratimo na temu. Jel ima neko da zna neku dobru kombinaciju za Grenland sa Islanda? Produzili bi tamo iz Rejkjavika 3-4 dana, ali cijene tura su u krv, ako ima neko info iz prve ruke neka javi.

  25. #5750
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Elem, da se vratimo na temu. Jel ima neko da zna neku dobru kombinaciju za Grenland sa Islanda? Produzili bi tamo iz Rejkjavika 3-4 dana, ali cijene tura su u krv, ako ima neko info iz prve ruke neka javi.

    Kako ga nabode brale

    Nista ispod 700eur niodakle... Ni iz Danske ciji je greenland teritorija...


    Ali imas za Farska ostrva za 200eur povratnu isto zanimljiva destinacija
    One Ring to Rule them all...

Page 230 of 567 FirstFirst ... 130180220226227228229230231232233234240280330 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. I: Jeftine avio karte
    By nirre in forum Putovanja
    Replies: 26
    Last Post: 05-05-20, 19:05
  2. Avio karte
    By Mojsije in forum Putovanja
    Replies: 3
    Last Post: 14-03-11, 21:37
  3. Jeftine Avio karte i Aranzmani!
    By BOKI in forum Putovanja
    Replies: 120
    Last Post: 02-02-11, 21:12
  4. Avio karte
    By rain_wind_storm in forum Putovanja
    Replies: 8
    Last Post: 22-04-09, 17:35
  5. Centavia - avio karte za BG od 9-79 eura
    By ice in forum Sve i svašta
    Replies: 68
    Last Post: 13-11-06, 13:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •