Page 220 of 569 FirstFirst ... 120170210216217218219220221222223224230270320 ... LastLast
Results 5,476 to 5,500 of 14205

Thread: Jeftine avio karte

  1. #5476
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    E moze li ovo...
    f6

  2. #5477
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    60658]

    Sta da pisem family name

    Sent from my SM-G800F using Tapatalk[/QUOTE]

    Family (Last) Name = Prezime

  3. #5478
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Koje je doba godine najbolje za poci u London, i sta sve treba od papirologije?
    Kakve su cijene? Neka info?

  4. #5479
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ja sam bio u januaru i bilo je odlicno! Hladno, pomalo kisovito, ali bilo i sunca. Sa Londonom nema greske zimi iako vrijeme nije najbolje. Ali makar su guzve najmanje i cijene su dosta pristupacnije, s obzirom da je tokom proljeca i ljeta sve u krv.

  5. #5480
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Normalna hrana je skupa (u restoranima još skuplja, a porcije nisu na kakve smo mi navikli ) . Roba jeftinija no kod nas. Kada god sam bio tamo, bilo je nekih akcija, popusta, rasprodaje... Biće sad oko Nove godine do kraja januara neki popusti. Čak i preko ljeta ima akcija, tokom Jula. (da ispravim Mojsija, ISTE patike sam u sports direct platio 50e, kod nas u Deltu su 120e, baš mala razlika). Tehnologija jeftinija no kod nas. Ako je meni to jeftino, kako li na to gleda neko ko živi i radi tamo... Koliko si dana planirao? Ima dosta besplatnih stvari tamo, svi muzeji i neki eventi su besplatni, puno toga interesantnog za vidjeti. Ne treba mnogo papirologije (https://www.gov.uk/government/public...ting-documents). Ako treba kakva pomoć oko dokumentacije, tu sam.
    Last edited by SpellStealer; 01-12-16 at 18:41.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  6. #5481
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    I 200e viza...
    f6

  7. #5482
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Normalna hrana je skupa (u restoranima još skuplja, a porcije nisu na kakve smo mi navikli ) . Roba jeftinija no kod nas. Kada god sam bio tamo, bilo je nekih akcija, popusta, rasprodaje... Biće sad oko Nove godine do kraja januara neki popusti. Čak i preko ljeta ima akcija, tokom Jula. (da ispravim Mojsija, ISTE patike sam u sports direct platio 50e, kod nas u Deltu su 120e, baš mala razlika). Tehnologija jeftinija no kod nas. Ako je meni to jeftino, kako li na to gleda neko ko živi i radi tamo... Koliko si dana planirao? Ima dosta besplatnih stvari tamo, svi muzeji i neki eventi su besplatni, puno toga interesantnog za vidjeti. Ne treba mnogo papirologije (https://www.gov.uk/government/public...ting-documents). Ako treba kakva pomoć oko dokumentacije, tu sam.

    Hvala na iscrpnom odgovoru.
    Planirao sam 4 dana. Posto, za svaki grad da ga posjetis i upoznas mislim da je dosta 4, eventualno max 5 dana. Sad sam bio u Madrid 4 dana i sasvim mi je dosta bilo.
    U sustini na ovaj link je komplikovano i lijen sam da iscitam sve.

    Znaci, treba mi viza, koja je cini mi se 150e, i nije sigurno da ces je dobiti, puknes 150e i odbiju te. Slusao sam da se desavalo slucajeva.
    Onda treba dokaz o dovoljno novca na racunu... Sta jos?
    Znaci idem turisticki na 4-5 dana i to je to. Imam posao, vracam se, ne ostajem.

  8. #5483
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Viza na 6 mjeseci dođe oko 180e valjda... 100 i kusur aplikacija, i onda 70 i kusur agenciji. Lagano, bitno je da imaš para i da pažljivo i korektno ispuniš aplikaciju. Ako ideš kod nekog, treba ti pozivno pismo. Pošto ćeš imati da popunjavaš detalje kao datume dolaska i odlaska, a ne ideš kod nekog, moraćeš uz aplikaciju da dodaš neki papir gdje će ti pisati gdje ćeš i koliko da budeš, slika hotelske rezervacije ili šta već.
    Obavezna dokumenta:
    1. Valid travel document (national passport or other document that allows the holder totravel internationally) - pasoš!

    Ostalo:

    2. Previous travel documents/passports, which show previous travel.Financial documents showing that you have sufficient funds available. - uzmeš iz banke potvrdu o stanju na računu radi regulisanja vize za UK (mora da piše tako na papiru, daju potvrdu na engleskom, mislim da košta 2-3 eura).

    3. Confirmation of legal residence, if you are not a national of the country in which you are applying or your right to reside there is not included in your passport. - ovo ti ne treba, jer se prijavljuješ u zemlji čiji si državljanin i imaš CG pasoš.

    4. Details of employment or studies where you have stated in your application that youare either employed or in full-time studies. This could include:
     a letter from your employer on company headed paper, detailing your role,salary and length of employment - pretpostavljam da si u ovu grupu, mora firma da ti napiše ove detalje, na engleskom naravno.
     a letter from your education provider, on headed paper, confirming yourenrolment and leave of absence
    If self employed: business registration documents confirming the business owner’sname and the date the business started trading.

    Kada se popuni aplikacija, odštampa, zakaže sastanak u TelePerformance agenciji (nalazi se u Mall Of Montenegro) radi predaje dokumenata (https://uk.tlscontact.com/me/splash.php), to bi bilo to. Obrati pažnju da ti ne trebaju slike (ovo piše na sajtu agencije, sa desne strane - Visa applicants are no longer required to submit a passport photo with their application where biometric are collected. For applicants who are biometric exempt, they will still need to supply a photograph.).....
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  9. #5484
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dusan. View Post
    Hvala na iscrpnom odgovoru.
    Planirao sam 4 dana. Posto, za svaki grad da ga posjetis i upoznas mislim da je dosta 4, eventualno max 5 dana. Sad sam bio u Madrid 4 dana i sasvim mi je dosta bilo.
    U sustini na ovaj link je komplikovano i lijen sam da iscitam sve.

    Znaci, treba mi viza, koja je cini mi se 150e, i nije sigurno da ces je dobiti, puknes 150e i odbiju te. Slusao sam da se desavalo slucajeva.
    Onda treba dokaz o dovoljno novca na racunu... Sta jos?
    Znaci idem turisticki na 4-5 dana i to je to. Imam posao, vracam se, ne ostajem.
    Moj savjet za London ti je 7-8 dana nikako 4.
    Gialla come er sole, Rossa come er core mio!

    https://www.youtube.com/watch?v=K7iNbKZkY5Q

  10. #5485
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bio sam za prošlu novu..Dok je posjetim NY London mi je br 1.....Nevjerovatan grad. Vrijeme je super u smislu da ti ne treba kisobran, samo stavis kapu na glavu i to sto rominja ne smeta..Za cijene su ti sve rekli, medjutim preporucujem da doruckujes u Pret, svako jutro sam bio tamo, super hrana po podnosljivim cijenama. Bio sam 8 noci i malo mi je bilo, 3 godine bi mi malo bilo, jer je to uzivanje nevidjenih razmjera. Napuni ojster karticu za voznju metroom, i ne ulazi u smjestaj bez da spavas.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  11. #5486
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Znaci samo je problematicna papirlogija? I dam 200€ za vizu i odbiju me? Desavalo se i to.
    A i razmisljao sam neko quickie putovanje, 6 dana - 3 grada. Ali mi se i u London ide.
    To je jos daleko, tek posle januara-februara tamo ali nista ne kosta raspitati se. Koja low cost kompanija ide iz Pg za London?

  12. #5487
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nece te odbiti ukoliko prilozis dosta dopunskih dokumenata. Ide ryanair. Ja sam uvatio za NG 20 eura povratnu. ali odma platis krvavo voz od stansteda do grada
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  13. #5488
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Vjerovao ili ne, ja za 5 dana u Londonu nisam koristio metro. Radijus kretanja mi je bio po centru izmedju Tower mosta, Hyde parka,Regent i London Eye-a. Taj krug ima nekih 8-9 km u precniku, ali je bas merak svuda pjeske spartati bez metroa. Smjestaj mi je bio u sred centra kod London bridge-a u St. Cristopher's in London Bridge, oko 30e u 4rokrevetnu, sto je za London top cijena, lokacija ne moze bolja.

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Bio sam za prošlu novu..Dok je posjetim NY London mi je br 1.....Nevjerovatan grad. Vrijeme je super u smislu da ti ne treba kisobran, samo stavis kapu na glavu i to sto rominja ne smeta..Za cijene su ti sve rekli, medjutim preporucujem da doruckujes u Pret, svako jutro sam bio tamo, super hrana po podnosljivim cijenama. Bio sam 8 noci i malo mi je bilo, 3 godine bi mi malo bilo, jer je to uzivanje nevidjenih razmjera. Napuni ojster karticu za voznju metroom, i ne ulazi u smjestaj bez da spavas.

  14. #5489
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Nece te odbiti ukoliko prilozis dosta dopunskih dokumenata. Ide ryanair. Ja sam uvatio za NG 20 eura povratnu. ali odma platis krvavo voz od stansteda do grada
    Odakle povratnu i sa kojom kompanijom?

  15. #5490
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Imas iz Podgorice Ryanair.

    Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  16. #5491
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    976
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Kako ide sa Ryanair-om oko prtljaga ?
    u cijenu karte koju on izbaci ne ukljucuje nista, nego se u dodatnoj opciji bira ili ..?
    Ako je neko upucen u to.

  17. #5492
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze li pomoc? Nasao sam kartu na relaciji Pg-Frankfurt. Je li ovo sigurno, ne bih da sjutra izvisim za let?

    Sent from my SAMSUNG-SM-G935A using Tapatalk

  18. #5493
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by aquamarin View Post
    Kako ide sa Ryanair-om oko prtljaga ?
    u cijenu karte koju on izbaci ne ukljucuje nista, nego se u dodatnoj opciji bira ili ..?
    Ako je neko upucen u to.
    U cijenu karte ulazi kofer do 10kg. Nemoj se zeznuti da uzmes veci, ne mjere ga ali zato ako posumnjaju da je veci/siri nego sto je propisano, ubacice ti ga u kalup da vide moze li ti stati u okvire, mislim da je 55×45×25, nisam siguran, i ako ne moze, naplatice ti 50€. Tako su covjeku jednom u Madrid. 50€. Uzeo veci nego sto je dozvoljeno.
    Uz kofer od 10kg (to ti je onaj najmanji u setu od 3 kofera), mozes uzeti ledji manji ranac/ruksak i to je to. U sustini za 5-6 dana putovanja je to sasvim dovoljno.

  19. #5494
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    976
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    hvala ti puno

  20. #5495
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Dobismo vize za Australiju! Cekali smo nekih 15 dana dok su nam odgovorili.

  21. #5496
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jesi aplicirao za Australiju za vizu kod nas?
    Koliko kosta viza?
    I povratna avio karta do tamo? Volio bih jednom otici.

  22. #5497
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Aplikacija ide preko imigracione sluzbe u australiji. Kao i za ostale vize, ispuni se aplikacija, priloze supporting dokumenta(potvda o zaposlenju i koriscenju godisnjeg odmora, potvrda od banke o stanju na racunu, izvod iz banke o transakcijama na u zadnjih 3 mjeseca, kopije stranica pasosa o pecatima kao travel history, itinerar napises u word fajlu... ). Viza kosta 95e. Izdaje se na godinu.

    Za karte... racunamo oko 1000 povratna Pg-Sidnej preko Bg i Abu dabija. Mozda i neka akcija bude do kraja decembra, posto je Etihad ljetos imao akciju povratna Bg-sidnej 680e, to je top cijena, mislim da ispod toga ne moze.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  23. #5498
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Dobismo vize za Australiju! Cekali smo nekih 15 dana dok su nam odgovorili.

    OI MATE

    Neka je u zdravlje i na dugi vijek

    Cim stignete, prvi pub nadjete i probate odrezak od kengura
    One Ring to Rule them all...

  24. #5499
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    probao ga ja u Bechu prosle godine, Surf and Turf neka varijanta :devil:
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  25. #5500
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A sta ako sam mijenjao pasos i nemam u novi travel history? Budalastine. Predrasude. Kao da moram biti osumnjicen kao imigrant ako nemam pecata u pasos. Mislio sam da to samo postoji u ovu zemlju.

Page 220 of 569 FirstFirst ... 120170210216217218219220221222223224230270320 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. I: Jeftine avio karte
    By nirre in forum Putovanja
    Replies: 26
    Last Post: 05-05-20, 18:05
  2. Avio karte
    By Mojsije in forum Putovanja
    Replies: 3
    Last Post: 14-03-11, 20:37
  3. Jeftine Avio karte i Aranzmani!
    By BOKI in forum Putovanja
    Replies: 120
    Last Post: 02-02-11, 20:12
  4. Avio karte
    By rain_wind_storm in forum Putovanja
    Replies: 8
    Last Post: 22-04-09, 16:35
  5. Centavia - avio karte za BG od 9-79 eura
    By ice in forum Sve i svašta
    Replies: 68
    Last Post: 13-11-06, 12:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •