Page 309 of 567 FirstFirst ... 209259299305306307308309310311312313319359409 ... LastLast
Results 7,701 to 7,725 of 14167

Thread: Jeftine avio karte

  1. #7701
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Plav
    Posts
    1,777
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Smijem li u Rynair da uzmem kufercic za u skaf, torbicu za dokumenta i laptop? Ili da pakujem laptop u kufer za prtljaznik?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #7702
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HaRRy View Post
    Smijem li u Rynair da uzmem kufercic za u skaf, torbicu za dokumenta i laptop? Ili da pakujem laptop u kufer za prtljaznik?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ne. Samo dvije torbe mogu.

  3. #7703
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Escobar_BP View Post
    Meni je IST jedan od urednijih i sredjenijih evropskih aerodroma. .

    Meni se cini da si iz nekog razloga pristrasan.

    Na Ataturku sam bio preko 20 puta. Garantujem ti zivotom sto se tice : Higijene - toaleti su im apsolutni uzas glib i smrad, kao na autobuskoj stanici u Pristini 1995, Staff ne prica engleski jezik cak ni na deskovima, usluga ne ocajna nego grehotna, Cijene se ne razlikuju previse od ostatka Evrope, letovi iz nekog razloga kasne vise nego na drugim aerodromima, kao recimo na CDG ili Rim ili dubai nemas prevoz izmedju gejtova, nego uhvatis sebe da pjesacis pola sata od gejta do gejta, zbog toga u novembru zamalo ne propustih let do Kuala lumpura, pasoska kontrola je UZAS. Redovno se ceka preko satipo 2 da se prodje kontrola. Zajebao sam se prije 2 godine i nijesam imao vezane letove iz Dubaia do CG. Pa smo morali iz tranzita da pokupimo prtljag. Cekali smo da izadjemo iz turske 2 sata i 20min i da udjemo sat i 40 i propustili da chek inujemo prtljag. Niko od granicara nije engleski znao, ignorise te, ne zanima ga. Ova me je nesposobnost njihova kostala 600eur (bukiranje novih letova sledece jutro, hotel, taxi)

    Da dodam jedini aerodrom na svijetu gdje trudnice ili zene sa malom djecom nemaju prvenstvo prolaza.

    Ne bih najgorem neprijatelju pozelio, ali su tranzitni aerodrom pa se mora.



    P.S


    Jedan od rijetkih aerodroma u svijetu koji u 21 vijeku nema besplatan Wifi. Nego moras da sjedis na gejtu, let ti pomjeren 3-4 sata bez neta...


    PPS.

    Da ne pricamo da se sav sljam svijeta okuplja u Istanbulu radi tranzita...

    Somalija - Melzija - Pakistan - indonezija - avganistan - svi arapi... Pi pi pi
    Last edited by Gandalf_White; 12-01-18 at 04:37.
    One Ring to Rule them all...

  4. #7704
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    IST ima besplatan internet 2 sata na jednom telefonu i pokriva 70% terminala (Turk Telekom WiFi AIRPORT FREE). Nakon sto potrosis 2 sata na tom telefonu prebacis se na drugi (danas bar svi imaju bar po 2 tel aparata). Jedino sto treba je uraditi autentifikaciju SMSom (bio sam u timu koji je to implementirao, podrzane su BiH, HR i SRB mreze, a od 2014 su dodali i CG).
    Staff ne zna engleski, tu se slazem, ali tu svakako manje od 20% Turaka generalno govori engleski. Ja sam bio na IST bar 50 puta od 2005 godine i imao sam kasnjenja do sat vremena manje od 10 puta. Taj aerodrom je pretrpan za svoju velicinu zato se u novembru otvara novi, a IST se rusi i prave se stambeno poslovne četvrti. WC koji je odmah do Atu Duty free je uvijek cist, dok su oni na -1 losi, tu se slazem, mada je vise do onih koji ih koriste. Pjesacenje izmedju gate-ova je veliko za PG, to sam primijetio. I da, WiFi na gate gdje je PG nema domet (bukvalno je na kraju). Sarajevo, Zagreb i Beograd imaju bolji tretman.
    Do 2016. godine trudnice su imale prednost, ali vise ne kao posljedica povecane sigurnosti.
    Last edited by Escobar_BP; 12-01-18 at 07:42.

  5. #7705
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    318
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Osoblje ne zna english???a mi moramo znati turski onda,inace kako se objasnjavati za problem koji imamo??meni je ovo vec isuvise..strasno

    Sent from my SM-A720F using Tapatalk

  6. #7706
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Pokusacu danas da iskopam slike sa MCI airport (Kansas) da vidite da je autobuska stanica u BP zlatna sto se tice cistoce. Tamo sam bio 2008, nadam se da su se promijenili. Bilo je neko nevrijeme, ekonomska kriza u jeku, otpustili su dio usluznog osoblja, a i onaj dio koji je radio bio je nezainteresiran. Bilo sta da pitas odgovaraju kratko sa Yes, No.

  7. #7707
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Escobar_BP View Post
    IST ima besplatan internet 2 sata na jednom telefonu i pokriva 70% terminala (Turk Telekom WiFi AIRPORT FREE). Nakon sto potrosis 2 sata na tom telefonu prebacis se na drugi (danas bar svi imaju bar po 2 tel aparata). Jedino sto treba je uraditi autentifikaciju SMSom (bio sam u timu koji je to implementirao, podrzane su BiH, HR i SRB mreze, a od 2014 su dodali i CG).
    E bogomi nedje nesto nijeste uradili kako treba - u maju sam putovao na Maltu, a u julu supruga sa par ljudi za Rigu, preko Istanbula. Niko od nas nije mogao da se nakaci na taj Free. Trika nije bilo - sve odradim kako treba ali sms mi nije stizao (Telekom broj, postpaid i meni i njoj, bez ikakvih restrikcija i urednim roaming servisima). Bio sam na barem 15-ak aerodroma po Evropi.
    Ja sam se kacio u Starbucksu gore i na wifi od jednog kafica. To mi je jedini aerodromski wifi na koji se nijesam uspio nakaciti (i u polasku i u povratku)...
    Last edited by Ben Dover; 12-01-18 at 08:06.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  8. #7708
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vlaki0901 View Post
    Osoblje ne zna english???a mi moramo znati turski onda,inace kako se objasnjavati za problem koji imamo??meni je ovo vec isuvise..strasno

    Sent from my SM-A720F using Tapatalk
    To ti ovako funkcionira. Oni obicno imaju fond od nekoliko desetina rijeci koje koriste u poslu i za vecinu situacija je to dovoljno. Ako je nesto slozenije, zovu pomoc, neko ce znati. Drzavna sluzba, nikog nije briga. Koncesionar IST je francuska grupacija, ali ni oni nisu bolji. Nista mi gore nema nego kada Francuz nece da govori engleski.

  9. #7709
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    318
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Da.shvatio.

    Sent from my SM-A720F using Tapatalk

  10. #7710
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    E bogomi nedje nesto nijeste uradili kako treba - u maju sam putovao na Maltu, a u julu supruga sa par ljudi za Rigu, preko Istanbula. Niko od nas nije mogao da se nakaci na taj Free. Trika nije bilo - sve odradim kako treba ali sms mi nije stizao (Telekom broj, postpaid i meni i njoj, bez ikakvih restrikcija i urednim roaming servisima). Bio sam na barem 15-ak aerodroma po Evropi.
    Ja sam se kacio u Starbucksu gore i na wifi od jednog kafica. To mi je jedini aerodromski wifi na koji se nijesam uspio nakaciti (i u polasku i u povratku)...
    Moguce je da BulkSMS ne funkcionira kako treba. Da ne ulazimo duboko i problematiku, CG operatori imaju visoke cijene terminacije ino poziva i SMSova pa cesto A strana to salje nepouzdanim rutama. Npr sigurno vam se desi da vas neko iz inostranstva zove regular call-om, a vi dobijete poziv na Viberu. Isto je i kod SMSa, samo sto SMS nikako ne dodje.
    Last edited by Escobar_BP; 12-01-18 at 08:17.

  11. #7711
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Ja rekoh cisto ako si jos u tome, da malo procackas, eto ipak se zgodno vrijeme prekrati (bolje surfovati netom nego trositi novac po free shopu)...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  12. #7712
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Dogovoreno.

  13. #7713
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Escobar_BP View Post
    Moguce je da BulkSMS ne funkcionira kako treba. Da ne ulazimo duboko i problematiku, CG operatori imaju visoke cijene terminacije ino poziva i SMSova pa cesto A strana to salje nepouzdanim rutama. Npr sigurno vam se desi da vas neko iz inostranstva zove regular call-om, a vi dobijete poziv na Viberu. Isto je i kod SMSa, samo sto SMS nikako ne dodje.
    Ne radi za CG brojeve, ne radi za Australijske brojeve

    Dobro ste ga implementirali

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  14. #7714
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Da li ste broj unosili sa 0 na pocetku ili bez? Na lijevoj strani displeja vam se pojavi country i tu izaberete zemlju (postoji i CG) a pored/desno unesete broj u formatu 67xxxxxx ili sta vec, dakle bez 0.

    Moj primjer

    Last edited by Escobar_BP; 12-01-18 at 08:47.

  15. #7715
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Sve sam nacine probao obicno ide bez nule bilo gdje u svijetu. Probao 68 i 69 broj i od australijskih vodafone i telstra...

    Roaming na sve brojeve upaljen itd... Na kraju sam otisao do lokala eatandgo da popijem kavu. I mongoloidi koji tamo rade i ne daju wifi sifru no ti je oni kucaju. Tako da u principu 1 racun 1 telefon.

    U svakom slucaju smecarski aerodrom

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 12-01-18 at 08:49.
    One Ring to Rule them all...

  16. #7716
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    luzern switzerland
    Posts
    181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ljudi je li dovoljno 30min za presijedanje na drugi let u becu?
    odavde letim montenegro airlines.

  17. #7717
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    i jesi i nije. neka ti zakasni nas prsli mne 10min i eto ti igranke. a zima je- vece su sanse za neke padavine, vremenske nepogode itd.
    f6

  18. #7718
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Tesko da ces se uklopiti u 30 min u Becu.

  19. #7719
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DDR#16 View Post
    ljudi je li dovoljno 30min za presijedanje na drugi let u becu?
    odavde letim montenegro airlines.
    Teoretski jeste, jer ako sletis po redu voznje, odmah trci i na pasoskoj i na security check-u idi odmah preko reda (uz pojasnjenje "SHORT CONNECTION SHORT CONNECTION")...

    Ja sam nedavno isao Budimpesta - Bec - Podgorica sa 35 minuta za konekciju u Becu, kasnio mi je let iz Budimpeste 15 minuta u polijetanju. Kada smo sletjeli, pilot je rekao da ce putnike za Podgoricu cekati osoblje pored aviona. Covjek je sacekao nas dvoje, malim autom nas poveo do zgrade aerodroma na pasosku kontrolu i odatle nam je gate bio na 50 metara. Oba leta Austrian Airlines... Ali sam imao i iskustava takodje vezani letovi Austrian Airlines dje me niko nije cekao (Luksemburg-Bec-Podgorica, pa smo nas troje cekali vise sati let za Begrad iz Beca i onda za Pg)... Bukvalno mi je svaki takav put bio prica za sebe.
    Cesto putujem za Brisel dje imam 45 minuta za konekciju, sto mi bude sasvim ok, ali prilicno se brzo krecem. Let iz Pg za Bec cesto zna da kasni u polijetanju...
    Last edited by Ben Dover; 12-01-18 at 09:31.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  20. #7720
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    312
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Ne znam kako na ostalim aerodromima ali u Istanbulu sam imao 12h čekanja između letova.

    Javio se na njihov šalter, imao sam mogućnost besplatnog obilaska grada ili hotel. Pošto je za obilazak bio broj popunjen ja sam se fino u hotel odmorio, istuširao i za to im kapu skidam!

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  21. #7721
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mirakul View Post
    Ne znam kako na ostalim aerodromima ali u Istanbulu sam imao 12h čekanja između letova.

    Javio se na njihov šalter, imao sam mogućnost besplatnog obilaska grada ili hotel. Pošto je za obilazak bio broj popunjen ja sam se fino u hotel odmorio, istuširao i za to im kapu skidam!

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Nije ti aerodrom dao nego kompanija. Vecina kompanija koje nijesu low cost za kasnjenja preko 8 sati daje hotel

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  22. #7722
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nije ti aerodrom dao nego kompanija. Vecina kompanija koje nijesu low cost za kasnjenja preko 8 sati daje hotel

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Da, da ovo je u reziji kompanije...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  23. #7723
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    312
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    U pravu si. Ja sam povezao Ataturk sa Turkishom kao glavnim aeroprevoznikom u Turskoj.


    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  24. #7724
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,558
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Kako je najbolje do Amsterdama? Koji prevoznik?

  25. #7725
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by webmaster View Post
    Kako je najbolje do Amsterdama? Koji prevoznik?
    Do brisela i pg pa onda bys-voz do sterdama

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

Page 309 of 567 FirstFirst ... 209259299305306307308309310311312313319359409 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I: Jeftine avio karte
    By nirre in forum Putovanja
    Replies: 26
    Last Post: 05-05-20, 19:05
  2. Avio karte
    By Mojsije in forum Putovanja
    Replies: 3
    Last Post: 14-03-11, 21:37
  3. Jeftine Avio karte i Aranzmani!
    By BOKI in forum Putovanja
    Replies: 120
    Last Post: 02-02-11, 21:12
  4. Avio karte
    By rain_wind_storm in forum Putovanja
    Replies: 8
    Last Post: 22-04-09, 17:35
  5. Centavia - avio karte za BG od 9-79 eura
    By ice in forum Sve i svašta
    Replies: 68
    Last Post: 13-11-06, 13:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •