Results 1 to 13 of 13

Thread: Istanbul,Prag,Rim,Pariz,Budimpešta,Prag,Amsterdam-solo ili preko agencija

  1. #1
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,783
    Thanks Thanks Given 
    619
    Thanks Thanks Received 
    999
    Thanked in
    521 Posts

    Default Istanbul,Prag,Rim,Pariz,Budimpešta,Prag,Amsterdam-solo ili preko agencija

    Svi ovi gradovi su povezani sa Podgoricom avio linijama pa me zanima da proćaskamo malo koliko je smisleno obilaziti ih posredstvom turističkih agencija-zanimaju me iskustva putnika u obije varjante,prvenstveno ekonomska strana
    Ja lično putujem relativno često i to uvjek sam organizujem put i mislim da je tako bolje,jeftinije,duži boravak itd ali da čujemo iskustva ostalih hvala!
    P.S. Ako je moguće da turistivki poslenici ostanu po strani

  2. #2
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    cesto putujemo , turisticki , u zadnjih nekoliko godina iskljucivo solo tj bez agencija. zbog propale firme sve nas drze taocima u krv skupih karti pa se dovijamo naravno . uglavnom polecemo iz bgd, cilipa , i ponekad iz tirane . svi prevoznici imaju stalno neke akcije ,i nisko tarifne i klasicne , npr akcija jata ili turskog avio prevoznika sada . isto tako stalno preko booking.com-a ima stalno akcija tipa popust od 50 % . treba malo vrmena dok se ubode jeftina avio karta i hotel ali sve se moze .

    druga bitna cinjenica pored ekonomske je da solo putovanjem posjecitimo ono sto hocemo i kad hocemo , pogotovo kada je u pitanje evropa sve ulaznice i slicno su jeftinije u predprodaji , sve se moze platiti od kuce karticom .

    da nesto i napisem u korist agencija je to da su ture sa autobusima povoljne pa ko to voli onda su agencije u prednosti

  3. #3
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    U sopstvenoj režiji, naravno. I sam si rekao - jeftinije je, više toga vidiš i sam organizuješ svoje vrijeme. S tim što nikad nisam letio sa podgoričkog aerodroma, a od pomenutih destinacija iz Podgorice je jedino povoljno letjeti za Budimpeštu.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  4. #4
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    784
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    , a od pomenutih destinacija iz Podgorice je jedino povoljno letjeti za Budimpeštu.
    Koji to prevoznik povoljno leti iz PG do Budimpeste?

  5. #5
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Malev. Povratna je oko 150 eura.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  6. #6
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,783
    Thanks Thanks Given 
    619
    Thanks Thanks Received 
    999
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Gledam nešto ponudu za Rim 5 dana hotel 3* sa taksama 485 € pa mi nije jasno da dvoje idu preko agencije za 970 € kad je to redovna linija Đurišićaira i karta košta 230 €.Taksi vozi do hotela za 12-15€ po osobi što dođe 50-60€ i aviokarte 460 znači ostaje za smjestaj 450€ jednom paru.Za te pare može da se nađe na odličnoj lokaciji hotel sa 3* za 30 € po osobi sa doručkom što znači praktično duplo duži boravak u svojoj režiji.
    Ovo za autobuske,kružne ture-to razumijem-nema svako kola a ni ekipu,nisu vični vožnji itd ali zaista ne vidim ama baš ni jedan razlog da se putuje sa agencijom u gradove sa kojima imamo aviolinije .
    Evo i Malev,Jat i Austrian daju ponudu sa vezanim letovima za Amsterdam,Prag,Madrid,Berlin čak se moglo i za Lisabon naci karta povratna za 240€

  7. #7
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Gledam nešto ponudu za Rim 5 dana hotel 3* sa taksama 485 € pa mi nije jasno da dvoje idu preko agencije za 970 € kad je to redovna linija Đurišićaira i karta košta 230 €.Taksi vozi do hotela za 12-15€ po osobi što dođe 50-60€ i aviokarte 460 znači ostaje za smjestaj 450€ jednom paru.Za te pare može da se nađe na odličnoj lokaciji hotel sa 3* za 30 € po osobi sa doručkom što znači praktično duplo duži boravak u svojoj režiji.
    Ovo za autobuske,kružne ture-to razumijem-nema svako kola a ni ekipu,nisu vični vožnji itd ali zaista ne vidim ama baš ni jedan razlog da se putuje sa agencijom u gradove sa kojima imamo aviolinije .
    Evo i Malev,Jat i Austrian daju ponudu sa vezanim letovima za Amsterdam,Prag,Madrid,Berlin čak se moglo i za Lisabon naci karta povratna za 240€

    uuuuuuu...kako se o cas posla snadje u ovoj tvojoj racunici... A taj hotel gdje je nocenje 30 eura sa doruckom se nalazi...gdje??? Mislim, da znam... Ako je nedje dje je i Bog na taj dio grada zaboravio... ne bih vala...da mi sma platis Treba onda doc na zheljenu destinaciju sa milion prevoza... Ako je neka krshtena lokacija, onda svaka cast na pronalasku

    ne znam za ostale destinacije, ali nerijetko se desava da u odredjenom momentu covjek mozhe za smijeshne pare nadje povratnu kartu... Ali , to je momenat kad je promocija u toku i taj "momenat" mozhe trajati 15 min ili 1 dan... Evo recimo, ja sam uzela povratnu preko Budimpeste za Prag za 200eura... Jeste da sam mogla proci i jeftinije duplo da imam "low cost" kompanije...ali, ovao, bez njih, ovo je odlicna cijena, i sasvim slucajno se desila ta promotivna karta...inace ne bi bila ispod 350...

  8. #8
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,783
    Thanks Thanks Given 
    619
    Thanks Thanks Received 
    999
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Ovo što sam ja govorio nije nikakva promotivna karta-to je redovna cijena montenegroairlinesa podgorica rim povratna karta košta 230 eura. Bio sam smješten u Hotelu Argentina u uluci Via Cavour 47 po cijeni od 62 eura dvokrevetna soba sa doručkom,bili smo 7 noćenja znači 434 €.
    Sledeći put ću ići ovako:
    2 karte iz Dubrovnika 2x46€=92 e
    2 torbe po 8 kg i 1 čekirana od 15 kg = 22€
    gorivo do Dubrovnika i nazad 20 €
    Parking 6 dana na Ćilipima 30 €
    Ukupno 164 € do Rima i nazad za nas dvoje umjesto 460 montenegrom,razlika malo manje od 300€.
    Taman dovoljno da platim 5 noćenja za dvoje u centru grada u hotelu sa 3* sa doručkom.
    50 € sa Fjumićina u hotel i nazad i eto 514 eura nas dvoje 6 dana u Rimu.
    Napomena samo da je ovaj način moguć samo u julu i avgustu kad leti easyjet iz Dubrovnika za Rim

  9. #9
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,862
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kurogan je u pravu - ove cijene su stvarne jer u ljetnjem periodu turisti izbjegavaju Rim (mada zvuci cudno da se Rim moze izbjegavati). Zbog velike vrucine ne mozes cijeli dan provesti u setnji, a malo ko ide u Rim da bi sjedio u nekom jeftinom hotelu. Dakle, u vrijeme velikih vrucina moze se naci jeftina karta sa easyjet-om iz Dubrovnika. Ove godine je na primjer povratna kostala 69 eura za datum 06.jul na 13.jul. U tom periodu su i cijene smjestaja snizene za 30-50%.To isto vazi i za cijeli Avgust.
    U Maju mjesecu, kada najvise turista obilazi Rim cijena smjestaja u ulici Via Kavur za dvije osobe kosta oko 90eura.
    I obratite paznju na prevoz jer ne treba bacati pare na taksi. Shuttle bus vas vozi od aerodroma do stanice Termini (i kroz ulicu via kavour) za samo 8 eura tako da istovremeno imate i panoramsko razgledanje grada.

  10. #10
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,783
    Thanks Thanks Given 
    619
    Thanks Thanks Received 
    999
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Ja danas kupih iako nisam planirao-al kad oće da naleti
    Dakle polasci iz Podgorice 7 i 8 septembra a povratak 12 septembra iz Podgorice sve uključeno 129 €.
    Neki je valjda turnir u ovom otvorenom pokeru u Maestralu pa dovode ovi Italijane i da ne bi imali prazne avione tamo i ovamo dali promotivne cijene karata-što se rezervacije hotela tiče za boravke od 4 dana i kraće ja lično savjetujem bez panike jer u gradovima koji imaju po 1000 hotela lagano 2 dana pred put ubode se njih desetak povoljnih.

  11. #11
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,783
    Thanks Thanks Given 
    619
    Thanks Thanks Received 
    999
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Evo u ćaskanju sa sparcom na jednoj drugoj temi dobih ideju i evo izvještaj o predstojećem putu u Prag.
    Dakle polazak 23.12 povratak 26.12 kratko rečeno katolički božić u Pragu.
    Let Austrianairline polazak iz Podgorice preko Beča cijena 195 € sa svim taksama.
    Smještaj hotel Christie (4 zvjezdice,centar grada Prag1) noćenje sa doručkom za dije osobe 50€ dnevno.
    Prevoz sa i do aerodroma bus do metro linije B i onda vožnja do hotela(stanica metroa je na 20 metara) 2 € po osobi ukupno tamo i nazad 8 €.
    Sve zajedno 550€ let,smještaj 3 noćenja sa doručkom i transferi do i od hotela ili 275€ po osobi.
    Jedina caka je što ne idem ja nego sam ovo realizovao za jedan meni dragi mladi bračni par

  12. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    svaka cast, i ja evo da se upisem putujem bas bas cesto,dogodine cu jos vise, koristim, motor, auto, letove, i biram , iz principa ne zelim da me deru, pa samo ako imam free smjestaj idem avionom iz pg , sve u suprotnom idem kolima i motorm , uvijek online biram smjestaje, i uvijek sam za odlazak sam bez agencije , opcije su srecom sve vece i vece , veza sa gradovima u okruzenju sve bolje, s toga ne vidim ikakav izgovor ikome da ode do dubrovnika i leti easyjet, ryianair, germanwingsom
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  13. #13
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vi ga u dom ne ulazite
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prag...
    By TheReem! in forum Putovanja
    Replies: 41
    Last Post: 21-09-11, 17:28
  2. White Sensation - Prag 29. maj
    By daja in forum Muzika
    Replies: 6
    Last Post: 25-03-10, 02:46
  3. Prag
    By Scepan in forum Putovanja
    Replies: 7
    Last Post: 28-01-09, 15:51
  4. Prag
    By shalom7 in forum Putovanja
    Replies: 15
    Last Post: 08-09-07, 15:02
  5. Prag
    By Kapetan in forum Putovanja
    Replies: 7
    Last Post: 19-03-07, 23:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •