View Poll Results: Da li ste pusac?

Voters
260. You may not vote on this poll
  • Nisam pusac

    130 50.00%
  • Prestao/la sam

    49 18.85%
  • Zelim da prestanem i radim na tome

    18 6.92%
  • Zelim da prestanem ali ne preduzimam nista po tom pitanju

    22 8.46%
  • Pusim i ne zelim da prestanem

    41 15.77%
Page 7 of 52 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 151 to 175 of 1289

Thread: Pušenje ili zdravlje...

  1. #151
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Cigare ne mogu da batalim bas zbog te zelene biljke, jer poslije konzumiranja iste imam nenormalan nagon za pusenjem.
    Ali polako, i to bataljujem zbog sve ucestalijih napada paranoje.
    Napadi panike, paranoje, anksioznosti...Jos malo ovim tempom i bice sizofrenog cepanja
    Ozbiljno, bataljuj zelenilo...To ti kaze co'ek koji je probao sve moguce vrste i bio naduvan 8 godina svaki dan.
    Sva mudrost leži u doziranju. Jedan dim više i pretvaraš se iz kreativne, raspoložene i super-svjesne osobe u blentavog ćurana. Takođe zavisi i od kvaliteta, 80% ovoga što cirkuliše po Podgorici je ubrano iza zgrade i može da ti posluži samo kao sedativ.
    imala je oci boje vejna, boje vejna boje runija

  2. #152
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Evo malo inspiracije za ostavljanje cigareta!
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  3. #153
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Evo malo inspiracije za ostavljanje cigareta!
    Nije svaki pušač isti. Ja se u životu nisam zakašljao ujutro, imam normalni pritisak i srce mi ne lupa neujednačeno(tako da to na 20 minuta komotno izbriši). Možda zbog toga što pušim 15 cigareta dnevno.
    Ne mogu da ronim na dah 2 minuta kao što sam nekada mogao.
    Najveći problem mi je to što se smrad nikotina uvuče u sve
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #154
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zapalim jednom u mjesec dana...Jos imam neku kutiju, sa cigaretama, naravno koje sm kupila pocetkom maja toliko o konzumiranju ovoga...zapalim 5-6 za jednu noc kad sam u nekom prijatnom drustvu, a onda mogu bRez toga mjesecima.
    Not an addict

  5. #155
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,226
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    I ja se odvikavam polako, eo prolazim sa 2-3 cigarete u nekoliko dana
    Samo mi je problem kad sam neđe sa društvom, tu dimim ka lud no ću se i tu ograničiti :mrgreen:

  6. #156
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ima jedna zezalica na temu pusenja.
    Pitao jedan covjek da li ce u raju biti pusaca, a drugi mu odgovara, ima al ces morat do pakla da zapalis cigar :mrgreen:
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  7. #157
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ako ćemo gledati dužinu života i uticaj na druge ljude.
    Vožnja je veći ubica od pušenja. Što onda vozite ?
    Zamislite na svakoj benziskoj pumpi sliku nekog paraplegičara uz poruku " vozač ima 60% veću mogućnost da završi kao paraplegičar od pješaka".

    Što se tiče uticaja na druge. Malo-malo pa vozač pokupi nekog pješaka, suvozači i putnici padaju k'o muve.

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 4 Beta
    Last edited by Rakun; 31-07-13 at 23:44.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #158
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Samo ti racionalizuj.
    In vino veritas

  9. #159
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rakune, vozi vozi i pusaca strefi srcani, i cao... A ne bi ga stefio da nije pusio...

  10. #160
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nije svaki pušač isti. Ja se u životu nisam zakašljao ujutro, imam normalni pritisak i srce mi ne lupa neujednačeno(tako da to na 20 minuta komotno izbriši). Možda zbog toga što pušim 15 cigareta dnevno.
    Ne mogu da ronim na dah 2 minuta kao što sam nekada mogao.
    Najveći problem mi je to što se smrad nikotina uvuče u sve
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ako ćemo gledati dužinu života i uticaj na druge ljude.
    Vožnja je veći ubica od pušenja. Što onda vozite ?
    Zamislite na svakoj benziskoj pumpi sliku nekog paraplegičara uz poruku " vozač ima 60% veću mogućnost da završi kao paraplegičar od pješaka".

    Što se tiče uticaja na druge. Malo-malo pa vozač pokupi nekog pješaka, suvozači i putnici padaju k'o muve.

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 4 Beta


    Samo čitam ove tvoje postove i vidim sebe prije 4 ili 5 godina, više se ne sjećam koliko, kada sam prestala da konzumiram duvan....ista priča, isto tješenje pušača koji obožava duvan ali ne zna razliku...nijesam htjela da se odreknem zadovoljstva ali kad sam konačno prelomila, shvatila sam da sam se samo zavaravala...samo misliš da ti ne utiče na zdravlje....ako batališ, shvatićeš koliko griješiš, ali... nijesi mali, uživaj dok ne doživiš prosvjetljenje...možda ga i ne doživiš
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #161
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Femaman View Post
    Rakune, vozač vozi i pusaca strefi srcani, i cao... A ne bi ga stefio da nije pusio...
    Pušača (eventualno) "strefi" srčani koji (možda) ne bi imao da nije pušio . Vozač vozi, zabije se u banderu i ćao (ili još gore postane paraplegičar), e vozač se sigurno ne bi zabio u banderu da nije vozio.

    Znači kod nepušača imaš jedno veliko MOŽDA da si mogao izbjeći genetsku predispoziciju. A kod saobraćajke nema MOŽDA već bi izbjegao smrt ili nešto GORE da nisi vozio.
    Kod moguće smrti prouzrokovane pušenjem nema gore od smrti, a kod saobraćajke ima(bar po meni)
    Smrt kod pušača je veelikim dijelom uslovljena genetskom predispozicijom ka dotičnoj bolesti. Ako su ti u bližoj familiji nekoliko njih umrli od raka ili bili podložni tumorima postoji 50-70% mogućnosti da ćeš i ti imati te probleme.
    Ako ti jedan od roditelja ima srčane probleme sigurno ćeš ih i ti imati. Tako da u principu pušenje " samo "ubrza već zacrtani put
    Last edited by Rakun; 01-08-13 at 01:10.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #162
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post


    Samo čitam ove tvoje postove i vidim sebe prije 4 ili 5 godina, više se ne sjećam koliko, kada sam prestala da konzumiram duvan....ista priča, isto tješenje pušača koji obožava duvan ali ne zna razliku...nijesam htjela da se odreknem zadovoljstva ali kad sam konačno prelomila, shvatila sam da sam se samo zavaravala...samo misliš da ti ne utiče na zdravlje....ako batališ, shvatićeš koliko griješiš, ali... nijesi mali, uživaj dok ne doživiš prosvjetljenje...možda ga i ne doživiš
    Vjerujem. Samo mi ukaži grešku u mojoj logici.



    Natavno da sam svjestan da je pušenje loše po zdravlje i da nikoga neću ubiti svojim pušenjem, ali sam takođe svjestan da je vožnja opasnija i da ima mogućnosti da ubijem nekog (ili gore) pa se ne priča o tome.
    Takođe je zabavno(meni) tolika hajka na duvan, a što se alkohola tiče on je O.K.
    Last edited by Rakun; 01-08-13 at 01:06.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #163
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Rakune, cigarete sadrže dozu otrova i ti svaki dan svjesno unosiš to u oganizam, igrajući se sa svojim zdravljem. Kad već spominjete saobraćane nesreće, to je isto kao kad vozač vozi prebrzo i svjestan je da u jednom trenutku može izgubiti kontrolu nad vozilom, tako i cigarete uništavaju organizam.

    Ni sam nisi svjestan koliko ishrana utiče na zdravlje. Zacrtani put ne postoji, a upoznaj se sa ajurvedom, makrobiotikom... Tokom života dešavaju se i promjene (mutacije)
    na genetskom nivou, tak da onaj što si imao rođenjem nije isti kao sad.

    Ima toga još lošeg što uništava zdravlje,počev od alkohola koji si naveo, preko gazarinih sokova...

  14. #164
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Vjerujem. Samo mi ukaži grešku u mojoj logici.



    Natavno da sam svjestan da je pušenje loše po zdravlje i da nikoga neću ubiti svojim pušenjem, ali sam takođe svjestan da je vožnja opasnija i da ima mogućnosti da ubijem nekog (ili gore) pa se ne priča o tome.
    Takođe je zabavno(meni) tolika hajka na duvan, a što se alkohola tiče on je O.K.
    Nije alkohol OK, definitivno i po meni je mnogo veće zlo od duvana...ako se uopšte može mjeriti...Sve je tačno što si rekao...ali malo li je!? Malo li je da smanjiš rizik koji genetski imaš za određeni procenat?
    Već sam ti rekla, strastven sam pušač bila, ne žalim što sam pušila, i imala sam istovjetno razmišljanje! I zato neću da ti pametujem, jer nijesam željela da meni tada pametuju preciznije, dobijala sam želju da popušim 6 cigsreta istovremeno kad počnu da mi drže predavanje...realno, nikome nije više stalo do moga zdravlja nego meni i to je suština i zato nema pametovanja...ali sad znam razliku i tvrdim da je ogromna, ti ćeš to saznati sam ako batališ, ako ne batališ, umrijećeš ne saznavši...ja danas vjerujem, ako me kola ne ubiju ili ne poginem u nekoj prometnoj ili bilo kakvoj drugoj nesreći, da ću mnogo duže i MNOOOOOOGO KVALITETNIJE živjeti nego da nijesam duvan ostavila...i da se razumijemo, bitan momenat je da mi ne nedostaje i da ne želim NIKAD više da zapalim....i nijesam ni jedan jedini tren imala problem...ne znam kako, ne pitaj me, valjda je motiv bio velika pomoć ako uzmemo u obzir da sam pet godina intenzivno razmišljala o tome i nijesam se usudila zbog moguće krize...mene je panika hvatala kad ostanem na 3 kutije u kući....jer sam dnevno pušila od 2 do 3 kutije
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #165
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Ja sam nekoliko puta pokusao da ostavim. Najduze sto nisam pusio je godinu I koji mjesec.
    Ovo sam htio reci, za to vrijeme kad se prekine sve postaje drugacije a pocne da se primjecuje vec poslije 24h od zadnjeg cigara.
    Ja sam osjetio promjene u disanju, osjecaj za miris mi se vratio, hrana je imala bolji ukus, neprijatan miris iz usta je prestao, poboljsala mi se cirkulacija krvi, ljepse sam spavao I jos dosta toga I naravno prestao sam da smrdim na cigare.
    Ali I pored svega ovoga lijepog opet sam poceo da pusim. I opet sve po starom. Ljut sam na sebe ali je taj duvan izgleda sladji od svega. Ne pusim puno, mozda jednu kutiju dnevno ali opet pusim, bez obzira jeli jedna ili pet kutija...

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2
    This time next year we'll be millionaires

  16. #166
    Join Date
    May 2011
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedno slikanje pluća rendgenom oslobađa jednaku količinu zračenja kao i ispušenih 9 cigareta. Ko ne vjeruje, nek progugla. Ne ubija ssmo nikotin i katran i ostale štetne materije, najviše ubija zračenje iz cigareta.


  17. #167
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kal El View Post
    Jedno slikanje pluća rendgenom oslobađa jednaku količinu zračenja kao i ispušenih 9 cigareta. Ko ne vjeruje, nek progugla. Ne ubija ssmo nikotin i katran i ostale štetne materije, najviše ubija zračenje iz cigareta.
    Sad su i radioaktivne !!
    Možda…ako se duvan uzgajao u Černobilu

    Sent from Rosetta Stone using Chisel
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #168
    Join Date
    May 2011
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Sad su i radioaktivne !!
    Možda…ako se duvan uzgajao u Černobilu

    Sent from Rosetta Stone using Chisel
    Proguglaj brate, ne budi lijen. Sadrze polonium-210.

    http://www.abc.net.au/science/articl...13/3451931.htm

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
    Last edited by Kal El; 15-08-13 at 22:07.


  19. #169
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedini nacin da covjek ostavi cigarete je volja. Bez glupih preparata i prica drugih ljudi.

    Dokazno je da period "e ako nisam zapalio do sad, necu imat zelju ni posle" nije tacan. Naime, moze se vratiti zelja par godina posle ostavljanja, i ako tada opet covjek pocne - jos je gora zavisnost.

  20. #170
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    mislim da je to najobičniji izgovor bivših pušača da objasne svoju slabost! Moja sestra je ostavila cigare prije mene 3 godine i meni je ona bila podstrek samo takav i sve je pričala kako ima krize, kako joj svako malo naleti momenat da bi zapalila ali to je kao drži sekund i pušti je...čak nije umjela to da objasni! I to je, kao, sva "muka"...poučena njenim primjerom sam ostavila cigare, iščekivala te krize, bojala se kako ću ih preteći, međutim, njih bilo nije! Evo godinama ne pušim i nije ih bilo, a moja sestra je izdržala još godinu (dakle 4 godine je bila nepušač) i prvi lom u životu iskoristila (ovo mogu slobodno da kažem, jer jeste, iskoristila je situaciju) da ponovo propuši, pravdajući se da je nervoza naćerala......i tako već godinama...pušila je nekih 8 mjeseci, pa batalila godinu ipo, pa pušila po godine, pa batalila godinu...i evo sad već dvije godine puši intenzivno, a ja niti sam imala krize i želje, niti mi pada na pamet...slažem se sa tobom "da nikad ne reci nikad" ali ovo je zbilja jedna od rijetkih stvari za koje bih stvarno mogla da se zakunem, ladno! Šanse da ja zapalim je kao nepušaču od 40 godina da dođe želja da zapali cigar...bukvalno!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #171
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Uh... prvi dani ostavljanja nisu ni malo laki, za dalje ne znam...


    Prosto se pitam kako li je likovima koji su navuceni na neku drogu pa oce da je ostave, kakve su to krize kad od cigara su ovakve...

  22. #172
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Takodje taj dio nervoze je isto jedna velika laz.

    Mi kad pocnemo da pusimo, odnosno unosimo nikotina, mi smo nervozniji.

    I kada smo nervozni, nama taj nivo nikotina padne (isto i kao kada se batali), i onda imamo zelju za cigaretom. Cim se ispusi ta jedna, nivo nikotina se vrati na dozu koja nam je potrebna, i mi imamo osjecaj da smo manje nervozni.

    Nije za dzabe ni po filmovima svaka scena nervoze, udahni duboko. Mi dubokim udahom smirujemo sebe, samo sto nam taj ukus cigara odgovara jer smo zavisnici.

  23. #173
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Imam pogan jezik al’ čist obraz
    Posts
    490
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "In 1982, tobacco researchers DiFranza and Winters concluded that smoking a pack and a half of cigarettes per day exposed a person to the same radiation as 300 chest x-rays per year."

    Izvor: http://www.webspawner.com/users/radioactivethreat/
    Zvanicni dokument na National Center for Biotechnology Information, U.S. National Library of Medicine : http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3...?dopt=Abstract
    Jos jedan izvor: http://www.scientificamerican.com/ar...ioactive-smoke

    Koja je to kolicina radijacije ohyeah :shock:

  24. #174
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A isto tako niko nije dokazao da cigarete stvaraju rak. Plus je to sve doslo globalizacijom, tako da vecina cilja na prikrivanja zagadjivanja gasovima.

    Pogledaj u BG-u kako su stavili u centru bijela pluca na bilbord, pa su na vr par dana pocrnjela kolko im je dobar vazduh.

    Isto tako i sportisti i nepusaci dobijaju rak pluca. Tako da nije nuzno da su cigarete.

    Ali opet je to neka druga prica..

  25. #175
    Join Date
    May 2011
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Draka View Post
    A isto tako niko nije dokazao da cigarete stvaraju rak. Plus je to sve doslo globalizacijom, tako da vecina cilja na prikrivanja zagadjivanja gasovima.

    Pogledaj u BG-u kako su stavili u centru bijela pluca na bilbord, pa su na vr par dana pocrnjela kolko im je dobar vazduh.

    Isto tako i sportisti i nepusaci dobijaju rak pluca. Tako da nije nuzno da su cigarete.

    Ali opet je to neka druga prica..
    Niko nije dokazao da cigarete stvaraju rak? Jesi li ti ikad procitao neki medicinski casopis?

    Sportisti umiru od raka pluca, ali u neuporedivo manjoj kolicini, brojka zanemarljiva naspram onih sto umiru neposredno od cigareta. Ne zavaravajte se, nego batalite ta gov*a. Mene bi neuporedivo vise nervirala ta slabost koju imam prema cigaretama nego strah od bolesti koje nosi. Ne volim da sam slab prema nicemu, osim do doze koju mogu kontrolisati.

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2


Page 7 of 52 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:09
  2. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:09
  3. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:09
  4. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •