View Poll Results: Da li ste pusac?

Voters
260. You may not vote on this poll
  • Nisam pusac

    130 50.00%
  • Prestao/la sam

    49 18.85%
  • Zelim da prestanem i radim na tome

    18 6.92%
  • Zelim da prestanem ali ne preduzimam nista po tom pitanju

    22 8.46%
  • Pusim i ne zelim da prestanem

    41 15.77%
Page 4 of 52 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 1289

Thread: Pušenje ili zdravlje...

  1. #76
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pusenje je bolest zavisnosti u to nema nikakve sumnje..Ima li koga da nije vidio ovaj video sa youtube? Pogledajte..

    http://www.youtube.com/watch?v=x4c_wI6kQyE
    Last edited by igor2011; 26-08-11 at 18:05.

  2. #77
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Počeo da pušim u 20-toj i nastavio sledećih 7 godina dok nisam došao do toga da pušim 2-3 kutije dnevno i jednog jutra sam jednostavno prestao bez ikakvih priprema i planiranja i evo već 11 god sam nepušač. Poslije 2 godine mi se vratilo čulo ukusa i mirisa i prestao sam da iskašljavam neku žućkasto-ljepljivu supstancu. Ima sam nevjerovatne krize i zahvaljujući najviše svojoj tvrdoglavosti nisam ponovo propušio. Ne smeta mi kad drugi puše ali ne dam da mi se puši u stan zbog đece i zbog onog jedinstvenog smrada ujutro koji i pušači osjećaju a tek nepušačima se stomak prevrne od njega.

  3. #78
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,900
    Thanks Thanks Given 
    157
    Thanks Thanks Received 
    302
    Thanked in
    160 Posts

    Default

    E kad mi dodju đečina od 19-20 godina, i tobos oni navuceni, "ufff ne mogu prestat.. ufff daj mi jdan, kriza me fata.." tako mi tih malenih krizasa na baterije..
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  4. #79
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,992
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  5. #80
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Srecna sam kad vidim koliko nepusaca ima na forumu.inace sam pusac(nisam na to ponosna naravno).ne planiram jos da ostavim.nisam stigla do te "potrebe" za dvije paklice na dan.desava mi se cak da cio dan ni ne zapalim.ne pusim u prostoriju dje borave nepusaci,ni u auto.bas mi crnjak kad neko ujutru zapali pored mene.ko zna,mozda sam na dobrom putu da ih ostavim(a i cigare u CH su oko 7 i kusur franaka-pa skoro svako od tih sto znam,batalilo to sr**e,ne smijes tamo nigde zapalit' sem vani ili u posebne prostorije).a ne razumijem ono "zelim da prestanem i radim na tome",kao sto je Remark napisao,ako zelis,batalis odjednom i gotova stvar.nema tu nekog filozofiranja.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  6. #81
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    ja već dvije godine ne pušim i nemam namjeru nikad više zapaliti cigaretu. Nijesam imala krize, vrlo lako sam ostavila cigarete, a pet godina sam se kanila misleći da ne mogu! To jednostavno nije tačno, samo morate odabrati pravo vrijeme i imaati motiv! Ostaviti cigarete samo da biste ih ostavili, misleći pri tom da "ko puši, umrijeće, ko ne puši i prije će", nećete nikad.
    Ja sam pušila skoro tr ikutije dnevno, gooooooooodinama, i nijesam ni dana kašljala nakon prestanka, nijesam imala krize, niti mi pada na pamet da zapalim. Srćna sam zbog toga i sve one koji mogu da ostave duvan podržavam i apelujem da se riješe toga zla, ali ne po svaku cijenu! Ja da sam patila, propušila bih odmah sjutradan!
    Želim vam uspjeha i da vam to padne lako kao meni
    Last edited by zvoncica; 04-09-11 at 22:02.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #82
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,925
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,592
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Počeo da pušim u 20-toj i nastavio sledećih 7 godina dok nisam došao do toga da pušim 2-3 kutije dnevno i jednog jutra sam jednostavno prestao bez ikakvih priprema i planiranja i evo već 11 god sam nepušač. Poslije 2 godine mi se vratilo čulo ukusa i mirisa i prestao sam da iskašljavam neku žućkasto-ljepljivu supstancu. Ima sam nevjerovatne krize i zahvaljujući najviše svojoj tvrdoglavosti nisam ponovo propušio. Ne smeta mi kad drugi puše ali ne dam da mi se puši u stan zbog đece i zbog onog jedinstvenog smrada ujutro koji i pušači osjećaju a tek nepušačima se stomak prevrne od njega.
    Respekt za ovo.

  8. #83
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Srecna sam kad vidim koliko nepusaca ima na forumu.inace sam pusac(nisam na to ponosna naravno).ne planiram jos da ostavim.nisam stigla do te "potrebe" za dvije paklice na dan.
    ..........
    .a ne razumijem ono "zelim da prestanem i radim na tome",kao sto je Remark napisao,ako zelis,batalis odjednom i gotova stvar.nema tu nekog filozofiranja.
    Zbilja je pohvalno sto ovoliko ljudi ne pusi, ostavilo.... Iako sam ja pusac (povratnik) potvrdjujem ovo sto je remark napisao. Nema tu foliranja smanjicu, pa ostaviti pa .... doradjivati teoriju da je to zavisnost kao droga i trta mrta. Sve je to doradjivanje teorija i nema bas nijedna korisna stvar u tom dimu. Ja sam ostavio jer u pitanju bila opklada sa jednom djevojkom i bilo me sramota da slazem i skoro dvije godine nijednog jedinog dima. Poslije bila neka desavanja i kao da "rijesim nervozu" zapalim a posto pokazao sebi da mogu onda ću kao ogranicavati... ali trt. Za nepunih nedjelju dana vratio se na standarnih dvije ipo kutije. Kad se ostavi nema vise probanja

  9. #84
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Nisam jos zapalila.
    Fala sto se interesujete, tj onaj Hercegovac sa prethodne strane.
    Da, vjerujem u svoju Boginju, Hercegovce.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  10. #85
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    dream land
    Posts
    2,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    e ovako se ostavljaju cigare,pogledajte citav klip :triumphant:
    ...divlje kose, tamna oka dva
    cvijet bez korjena
    ples je sve sto zna...



  11. #86
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default Odvikivanje od cigareta

    Jel postoji neka provereno dobra stvar za ovo (ne elektronska) da je pomoglo nekom tipa onih flastera i ostalog a da opet nije preskupo?

  12. #87
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    preseli se nedje na zapad, pa kad te budu klepali po 5 eura za kutiju ima da se odviknes instant
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  13. #88
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  14. #89
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    A nije za mene, ja sam presta lagano, no za lika koji tvrdi da umire bez cigara..

  15. #90
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo vratih se ja na ovu moju temu ako jos uvjek nekoga zanima. Ja sam je i zapostavio u jednom trenutku zbog nekih drugih stvari, nije me ni bilo na forumu uopste..Inace, nisam propusio jos uvjek i nemam namjeru ali da kazem da nikad nemam zelju da zapalim slagao bih. Nekad me cak i kriza uhvati a proslo je oko 18 mjeseci.Bilo je perioda kad sam "umirao" od zelje da zapalim ali znam da ako opet propusim to je to- nikad vise ostavit necu.Inace, vidim da se uvjek vrte isti argumenti i neke mogu da razumijem ali ne i onaj "od necega se mora umrijet" ili tome slicno..Svi cemo umrijet naravno, ali ne moramo da doprinosimo tome da umremo sto prije niti da se razbolimo od neke uzasne bolesti. Cak i ako zanemarimo to, pusenje nije nikakvo zadovoljstvo nego bolest zavisnosti i to tako treba tretirati. Ako ne mozete da to uradite zbog sebe onda uradite zbog svoje djece. Ne znam statistiku ali sam siguran da djeca pusaca mnogo cesce i sami postaju pusaci nego oni kod kojih se u kuci ne pusi. I ako vec ne mozete da ostavite, kad vas dijete pita" zasto pusis ?" objasnite mu da bolujete od bolesti zavisnosti i da biste rado prestali kad biste mogli. Tako cete makar svoje dijete mozda odvratiti od zelje da propusi. Tako ja mislim..Zao mi je kad vidim klince da puse. Mnogi od njih misle da je cigareta ukusna ili da ce ih smiriti jer im je tako receno.."Nista ljepse od jutarnje kafe i cigarete"..A ni jedno ni drugo nemaju nikakve veze sa lijepim ukusom.I jedno i drugo ljude cine zavisnicima. Ja se upravo pokusavam "skinuti" s kafe

  16. #91
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ///Classified///
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Iako nisam ljubitelj bestseller Oprah self help knjiga stvarno moram pohvalit knjigu Alan Carr-a koju je neko prethodno pominjao. Vrlo zanimljiv pristup problemu koji se vise bavi razumijevanjem samih razloga zasto ljudi puse. Svako ko bi da ostavi cigare (a to je gotovo svako ko pusi) bi trebalo da je procita. Ne mogu rec da je ona razlog mog bataljivanja cigara, jer sam je procitao nakon ostavljanja, ali definitivno mi je ucvrstila stavove koji su isprva i prelomili da batalim cigare.

    Sa ogromnog protivnika pusenja kao mladji, postao sam hardcore pusac (oko 3 kutije dnevno). I jedan dan sam samo batalio. I mislim da najvise prava za savjetovanje u vezi pusenja i kritikovanja ima upravo grupa ljudi kojima i ja pripadam. Oni koji su bivsi pusaci i koji sad mogu objektivno (zavisnik ne moze bit objektivan) da sagledaju sve negativne posljedice pusenja. A pozitivne... na kraju, ne postoji apsolutno NIJEDNA! Sve sto iko misli da je pozitivno je potpuna laz i sluzi samo da bi se opravdala zavisnost. Znam, jer sam i ja to radio.

    Ostavljanje cigareta je nevjerovatno lagano, ali samo ako nemate nijedan promil sumnje da to stvarno zelite. A dobici su stvarno ogromni, sto zdravstevni, socijalni i finansijski.
    Najbolja odluka koju sam donio ove godine.

  17. #92
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,329
    Thanks Thanks Given 
    739
    Thanks Thanks Received 
    2,174
    Thanked in
    1,648 Posts

    Default

    Ja sam potpuno lagano batalila duvan prije nekoliko godina...i prije neki dan osjetim takvu zelju da zapalim...i nisam
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  18. #93
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam potrebu .. poslije jela, seksa i kad mi naleti nemila rodbina na prag. Ostalo kontrolisem... i smatram tu pricu oko stete koju cigareta pravi organizmu nekorektno prenaduvanom.
    Hvala lepo.
    prr...

  19. #94
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BigWolf View Post
    Imam potrebu .. poslije jela, seksa i kad mi naleti nemila rodbina na prag. Ostalo kontrolisem... i smatram tu pricu oko stete koju cigareta pravi organizmu nekorektno prenaduvanom.
    Hvala lepo.
    Mozda i jeste prenaduvana, ko ce to znati..Ja znam da nisam vise mogao fizicki da podnesem da pusim. Palio sam cigaretu svako malo ali nijednu nisam mogao da zavrsim do kraja nego par dimova i ugasim..A onda poslije par minuta palim drugu. I tako citav dan. To me je psihicki unistavalo. Jednostavno nisam uzivao u tome nego sam osjecao da robujem necemu a to mi se nije svidjalo. Najgore mi je sto ja ni poslije godinu i po dana ne osjecam dqa sam na sigurnom nego kao da sam na tankom ledu jos uvjek..Sve se bojim da ne pokleknem u nekim trenucima slabosti..Jer ja nisam od onih koji su lako ostavili nego sam se dobro pomucio

  20. #95
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by igor2011 View Post
    Mozda i jeste prenaduvana, ko ce to znati..Ja znam da nisam vise mogao fizicki da podnesem da pusim. Palio sam cigaretu svako malo ali nijednu nisam mogao da zavrsim do kraja nego par dimova i ugasim..A onda poslije par minuta palim drugu. I tako citav dan. To me je psihicki unistavalo. Jednostavno nisam uzivao u tome nego sam osjecao da robujem necemu a to mi se nije svidjalo. Najgore mi je sto ja ni poslije godinu i po dana ne osjecam dqa sam na sigurnom nego kao da sam na tankom ledu jos uvjek..Sve se bojim da ne pokleknem u nekim trenucima slabosti..Jer ja nisam od onih koji su lako ostavili nego sam se dobro pomucio
    Usunja se lako u rutinu... te zapali da zaokruzis objed, te zapali kad si u kaficu jer nemas dje sa rukama, te zapali svako malo kad se nesto iznerviras, te zapali kad cekas neko ******, te zapali u wc-u... Vrlo lako ti postane neobicno obavljati te svakodnevne aktivnosti bez arome duvana. Ono sto jeste lose.. to je gubitak energije, umrtvljenost, okembesenost... i prizor krcate pepeljare opusaka.. nekako mrtvacki djeluje...
    prr...

  21. #96
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi samo malo mozga i karaktera A ako to dvoje nemate nastavite da pustite


    Pazi ti ovih 13 liliputanaca koji su glasali da su pusaci i ne zele da batale ... plus sto tavi sa mozgom dodirnih tacaka nemaju... magarad rak pluca i srcani su vam ZAGARANTOVANI ... znaci to nije MOZDA OCE ILI NECE! OVA ISTRAZIVANJA STO DOLAZE DO REZULTATA DA SE EN ZNA DA LI SE OD PUSENJA DOBIJA RAK PLUCA I IZAZVIVAJU SRCANI UDARI FINANSIRAJU DUVANSKE KOROPRACIJE!!!
    Last edited by Crka; 06-11-12 at 01:23.
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  22. #97
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pusaci moraju da kasnije imaju problema sa plucima i srcem,to je neminovno.
    Jedan cigar sadrzi 1mcg kadmijuma.Kadmijum se talozi u kostima i poluzivot u tijelu mu je 30 godina.Unistava vene i arterije i tako nastaju aneurizmi(pucanje srca,mozdani udari isl)
    To nije prazna prica,to je cinjenica.
    Sadrzi benzen(poznati kancerogen i izaziva aplasticnu anemiju).
    Jedan cigar sadrzi 30mcg hidrazina,antinutrient unistava zinc i vit B6 iz tijela,kao i druge vitamine B.
    Unistavanjem vitamina B i C(jedan cigar unisti 50mg vit C) koza gubi elasticnost.
    KOZA PUSACA brze stari!
    Cigari sadrze katran koji se talozi u plucima,poledajte pluca posle 10 godina pusenja!
    Pusenje ne uzrokuje direktno rak,vec indirektno i to veoma jasno:slabi imuni sistem,crpi esencijalne nutriente!

    Svaki pusac kaze a pola kutije ili jedna dnevno to nije mnogo ili ne osjecam posledice-izracunajte 20 cigara dnevno X 365 dana=* za godinu dana kadmijuma,cijanida,arsena,benzena,hidrazina,katran a,ugljen(I)oksida(ugljen monoksida(BEZBOJNI,BEZ MIRISA OTROV),a koliko za 5 ili vise A KOLIKO sa VISE OD 20 cigara dnevno.PANUCETE U NESVIJEST!

    Ostavite OTROV!

  23. #98
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Big Wolf otprilike masa ljudi tako pocinje ne bivajuci svjesni sto ih ceka i u sta ulaze.Ja sam prvu cigaretu zapalio sa 5 godina vjerovao ili ne. Ukrao od oca i posao iza kuce da zapalim. Od tada sam svako malo krao cigare i pusio ali nisam uvlacio dim u pluca..Svejedno, mislim da sam nekako genetski bio predodredjen da budem pusac i da ostanem pusac do kraja zivota. Evo sad se borim da ostanem nepusac i nadam se da cu u tome uspjeti a borim se i da drugima objasnim ono sto sam naucio kroz svoje iskustvo i kroz iskustva drugih ljudi. Jedno od tih iskustava je da je svakom pusacu krivo kad neko drugi uspije da prestane da pusi. I meni je bilo krivo kad sjednem sa nekim i ponudim mu da zapali a on kaze "batalio sam"..Onda sam se osjecao nekako jadno , kao gubitnik..Ali nikad nikoga nisam ubjedjivao da zapali sa mnom kao sto su meni mnogi pokusavali a neki i dalje pokusavaju..Samo im ne moze bit Zato oni koji su odlucili da zaista prestanu treba da na neko vrijeme izbjegavaju takva "zadimljena" drustva. Ja ih i dan danas izbjegavam jer ako sam vec prestao da pusim onda ne zelim da udisem njihov dim.
    @Zaovicic -Ovo si odlicno napisao, da se covjek najezi kad procita i shvati kakvo je pusenje zlo..I u pravu si ovo da pusenje ne izaziva rak direktno koliko kroz slabljenje imuniteta i crpljenje esencijalnih nutrienata..Ono sto organizam cini jakim.
    Ma cak i bez svega ovoga -cigarete su skupe, smrde i treba ih ostavljat po svaku cijenu.

  24. #99
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,329
    Thanks Thanks Given 
    739
    Thanks Thanks Received 
    2,174
    Thanked in
    1,648 Posts

    Default

    Ko pusi,zdravlje rusi-pa vi pusite i zdravlje rusite!
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  25. #100
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by igor2011 View Post
    @Big Wolf otprilike masa ljudi tako pocinje ne bivajuci svjesni sto ih ceka i u sta ulaze.Ja sam prvu cigaretu zapalio sa 5 godina vjerovao ili ne. Ukrao od oca i posao iza kuce da zapalim. Od tada sam svako malo krao cigare i pusio ali nisam uvlacio dim u pluca..Svejedno, mislim da sam nekako genetski bio predodredjen da budem pusac i da ostanem pusac do kraja zivota. Evo sad se borim da ostanem nepusac i nadam se da cu u tome uspjeti a borim se i da drugima objasnim ono sto sam naucio kroz svoje iskustvo i kroz iskustva drugih ljudi. Jedno od tih iskustava je da je svakom pusacu krivo kad neko drugi uspije da prestane da pusi. I meni je bilo krivo kad sjednem sa nekim i ponudim mu da zapali a on kaze "batalio sam"..Onda sam se osjecao nekako jadno , kao gubitnik..Ali nikad nikoga nisam ubjedjivao da zapali sa mnom kao sto su meni mnogi pokusavali a neki i dalje pokusavaju..Samo im ne moze bit Zato oni koji su odlucili da zaista prestanu treba da na neko vrijeme izbjegavaju takva "zadimljena" drustva. Ja ih i dan danas izbjegavam jer ako sam vec prestao da pusim onda ne zelim da udisem njihov dim.
    @Zaovicic -Ovo si odlicno napisao, da se covjek najezi kad procita i shvati kakvo je pusenje zlo..I u pravu si ovo da pusenje ne izaziva rak direktno koliko kroz slabljenje imuniteta i crpljenje esencijalnih nutrienata..Ono sto organizam cini jakim.
    Ma cak i bez svega ovoga -cigarete su skupe, smrde i treba ih ostavljat po svaku cijenu.
    Kada sam ih prvi put batalio... znas koja metoda mi je pomogla.. Uzmem na silu, napusim se ko turcin. Cigara za cigarom, namjerno sto vise dima uvucem i to bas ona kada mi i nije do cigara... zavrti mi se u glavi, pocne mucnina.. ogadi mi se zivot... I tako sam prevazisao taj kljucni period odustajanja. Jednostavno ih ogadim samom sebi.
    Last edited by BigWolf; 06-11-12 at 02:48.
    prr...

Page 4 of 52 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:09
  2. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:09
  3. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:09
  4. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •