View Poll Results: Da li ste pusac?

Voters
260. You may not vote on this poll
  • Nisam pusac

    130 50.00%
  • Prestao/la sam

    49 18.85%
  • Zelim da prestanem i radim na tome

    18 6.92%
  • Zelim da prestanem ali ne preduzimam nista po tom pitanju

    22 8.46%
  • Pusim i ne zelim da prestanem

    41 15.77%
Page 43 of 52 FirstFirst ... 33394041424344454647 ... LastLast
Results 1,051 to 1,075 of 1289

Thread: Pušenje ili zdravlje...

  1. #1051
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    jasno je sve to sto se tice osobe koja konzumira alkohol, nego kakve veze ima sa drugima?
    da li postoje pasivne pjanice?

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    70 eura kazna za pusaca u kafanu a 700e za ugostitelja, a nema ima da kazina prorade
    Inace vise stete alkohol cini i sebi i drugima no cigareta.....

    Послато са SM-A530F помоћу Тапатока
    Forever young, i want to be forever young

  2. #1052
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Е све може али да има људи којима смета што се нећемо давити у смраду канцерогеном, е пааа.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Meni smeta jer mi smeta sterilni i impotentni svijet koji se pravi sa raznoraznim regulacijama. Predaleko se otislo u ogranicavanju covjeka i njegovih izbora. Sta je sljedece? Prohibicija? Zasto bi lokali sluzili alkoholna pica? Zasto kafu i ona je stetna kada se pije prekomjerno? Treba i zabraniti gusteranja po terasama, UV zracenja su opasna u zadnje vrijeme. Sva prica o zdravlju i ostalim trivijalnostima su presmijesna. Ljudi ce umirati kao i prije.

    Covjek sa raznim dekadencijama i regulama zaglupljuje da ce u narednih stotinak godina postati bezlicna osoba bez ikakvih individualnih osobina i sklona autodestrukciji.

    Ukoliko se duvan ne proglasi nelegalnom supstancom ja imam pravo otvarati lokale u kojima se on moze konzumirati kao i istu uzivati u svom zatvorenom prostoru i u onom gdje vlasnik je to dozvolio sve ostalo je krsenja mojih prava a drzava ima milion nacina da pokaze brigu za moje zdravlja a to ne cini vec radi na onome gdje ogranicava moju slobodu izbora.

  3. #1053
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,795
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ali mi nije jasno zasto su kazina preskocena.
    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Jer nisu bili u mogućnosti, najjednostavnije rečeno...



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  4. #1054
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Kako se rodion iznerviraaaa ajde uzmi zapali jedan

  5. #1055
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    A zbilja, zna li ko, kaci li ovaj zakon elektronske cigare I one nove isto sa aparatom al je kao prava cigara, samo bez dima okolo??

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  6. #1056
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,941
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,612
    Thanked in
    2,273 Posts

    Default

    Pusenje u kafanu i naplata parkinga ispred Delte. 2 najveca problema u Cg. Kakav je ovo pakao.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  7. #1057
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tica View Post
    Pošto smo sve druge probleme riješili, lijepo je što je konačno i pušenje došlo na red.
    Raduje me zbog nepušača što će konačno moći da idu u poluprazne nezadimljene kafane i piju smuti iz teglica, tapšući jedni druge po ramenu i guzi. I gospođe mlade majke će konačno moći s mirom da izvedu bebu do ponoći u kafanu.

    Ono, drumovi će poželjet ludaka.
    ne dipr

    Milo mi je za pare, kad se sjetim, pojedinih lokala, Alpe Bar, za sto sjede 5 momaka i svi 5 furnjaju ne vidi se prst pred oko,kako ce sad da se meraci kafa unutra dok pushaci budu dreždali napolje :tears_of_joy::applouse:
    Last edited by kEDOWN; 15-08-19 at 16:02.

  8. #1058
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Meni smeta jer mi smeta sterilni i impotentni svijet koji se pravi sa raznoraznim regulacijama. Predaleko se otislo u ogranicavanju covjeka i njegovih izbora. Sta je sljedece? Prohibicija? Zasto bi lokali sluzili alkoholna pica? Zasto kafu i ona je stetna kada se pije prekomjerno? Treba i zabraniti gusteranja po terasama, UV zracenja su opasna u zadnje vrijeme. Sva prica o zdravlju i ostalim trivijalnostima su presmijesna. Ljudi ce umirati kao i prije.

    Covjek sa raznim dekadencijama i regulama zaglupljuje da ce u narednih stotinak godina postati bezlicna osoba bez ikakvih individualnih osobina i sklona autodestrukciji.

    Ukoliko se duvan ne proglasi nelegalnom supstancom ja imam pravo otvarati lokale u kojima se on moze konzumirati kao i istu uzivati u svom zatvorenom prostoru i u onom gdje vlasnik je to dozvolio sve ostalo je krsenja mojih prava a drzava ima milion nacina da pokaze brigu za moje zdravlja a to ne cini vec radi na onome gdje ogranicava moju slobodu izbora.

    nemoj da se pravis naivan, losa zamjena teza.
    velika vecina pusaaca je veoma sebicna (cast izuzecima poput kimmija).
    Ispijanjem alkohola ne stetis zdravlju drugih osoba. kao ni prekomjernim ispijanjem kafe.
    kao ni izlaganjem UV zracenju i sve to sto si pobroja.
    sto ti rece kupus, idi izdimi par komada.
    Last edited by technus; 15-08-19 at 16:09.
    Forever young, i want to be forever young

  9. #1059
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Jes maglenke su se palile u pojedine lokale..
    Odes doma carape smrde na duvan ahaha

    Ne vjerujem da ce ovo zazivjet ali bi valjalo

  10. #1060
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    nemoj da se pravis naivan, losa zamjena teza.
    velika vecina pusaaca je veoma sebicna (cast izuzecima poput kimmija).
    Ispijanjem alkohola ne stetis zdravlju drugih osoba. kao ni prekomjernim ispijanjem kafe.
    kao ni izlaganjem UV zracenju i sve to sto si pobroja.
    Za kafu se slazem, za alkohol se ne slazem.

    Alkohol je toliko porodica razorio da je to strasno. Skoro koliko I heroin. Koliko tuca, porodicnih nasilja, saobracajki I cega sve ne se desavalo pod uticajem alkohola.

    Fakat da ne postoji pasivno konzumiranje alkohola, ali da nema negativnih posljedica za one koji ga ne konzumiraju - ima.
    Last edited by kimmi; 15-08-19 at 16:10.

  11. #1061
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ispijanjem alkohola ne stetis zdravlju drugih osoba
    Tako je, nego rješavaš prenaseljenost planete.

    Ja ne znam što samo u kafanu ne stave natpis kao na cigaretama, duvan je štetan, pa kako ko voli.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  12. #1062
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Za kafu se slazem, za alkohol se ne slazem.

    Alkohol je toliko porodica razorio da je to strasno. Skoro koliko I heroin. Koliko tuca, porodicnih nasilja, saobracajki I cega sve ne se desavalo pod uticajem alkohola.

    Fakat da ne postoji pasivno konzumiranje alkohola, ali da nema negativnih posljedica - ima.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

    ok, to sam vec napomenuo da je druga neka tema.
    u svakom slucaju, tehnicki su tuce, nasilje i izazivanje saobracajki prekrsajna ili kaznena dijela i u normalnom svijetu ces za sve to odgovarati, a i kod nas ako nisi fuliran ili drpsovac, a pusenje u zatvorenom do skora totalno legano.


    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Tako je, nego rješavaš prenaseljenost planete.
    ok, ali stetis samo sebi, bar sa strane medicine.
    sto kazu 'sam pa', sam se ubio.'


    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Ja ne znam što samo u kafanu ne stave natpis kao na cigaretama, duvan je štetan, pa kako ko voli.
    bas ne vidim neku korist da se ovo uradi, jer u lokale dolaze i nepusaci, nisu rezervisani samo za pusace, a pusacima je skoro svejedno sta god im napisa'.
    Last edited by technus; 15-08-19 at 16:15.
    Forever young, i want to be forever young

  13. #1063
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,234
    Thanks Thanks Given 
    2,764
    Thanks Thanks Received 
    4,544
    Thanked in
    2,406 Posts

    Default

    Nije tema o alkoholu pa se necu na njega osvrtat'.

    I dok sam bio pusac nisam nikad pusio u zatvorenim lokalima i sl. vec iskljucivo na terasama... Kad sam presao na vape nastavio sam sa istom praksom.

    Sto se kimmi-jevog pitanja tice... cini mi se da su zahvatili i elektronske cigarete ovim zakonom iako nisam siguran, nisam jos vidio zadrzaj istog. Ako su, neka su. Nije svaka elektronska cigareta ista i neke kao moja pravi dima kao parna lokomotiva sto nikako ne moze da prija onima okolo. A ulaziti detaljno u taj segment zakonom je prevelika matematika za nas. Mi znamo da prepisemo zakon, eventualno promjenimo neke sitnice i to je to...

    Ovo sigurno nije nikakav prioritet u moru svakodnevnih problema i skandala ali ne vidim zasto bi se cekalo rjesavanje jednog pitanja da bi se rjesilo drugo. Inace ovaj zakon postoji jos odavno samo sto ga niko nije postovao i nijedna inspekcija se nije obazirala na isti. Oce li sad bit' drugacije... vidjecemo. Ja se nadam da oce a brzo cemo vidjet' kol'ko ce trajat' i oce li bit' privremena akcija kao do sad ili nesto trajno...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #1064
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Pušač sam, podržavam zakon, ali ovo izuzimanje kazina mislim da će problem da stvori...
    I ovako su svi kockari, i kazina imamo više nego prodavnica, a sad će počet i na kafe tamo da se ide...

  15. #1065
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    o
    bas ne vidim neku korist da se ovo uradi, jer u lokale dolaze i nepusaci, nisu rezervisani samo za pusace, a pusacima je skoro svejedno sta god im napisa'.
    A sad su lokali rezervisani za nepušače. To je diskriminacija, ili rasizam u pušenju.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  16. #1066
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,584
    Thanks Thanks Given 
    3,544
    Thanks Thanks Received 
    8,588
    Thanked in
    4,637 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A zbilja, zna li ko, kaci li ovaj zakon elektronske cigare I one nove isto sa aparatom al je kao prava cigara, samo bez dima okolo??

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    kači, kači

    koristio sam cigare skoro pa 10 god i eo godinu dana od kako sam batalio. jedan period sam i po 2 kutije dnevno dimio, ali sam postepeno smanjivao dok ne batalih potpuno. kad sam bio u društvu u kojem nekome smeta dim cigare (a da se nalazimo u zatvorenom prostoru) nije mi bio problem da ne zapalim. zakon je u principu dobar, iako smatram da neće dugo biti na snazi. iz prostog razloga jer znam koliki je užitak zapalit uz kafu ili uz alkohol uveče.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  17. #1067
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,234
    Thanks Thanks Given 
    2,764
    Thanks Thanks Received 
    4,544
    Thanked in
    2,406 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Pušač sam, podržavam zakon, ali ovo izuzimanje kazina mislim da će problem da stvori...
    I ovako su svi kockari, i kazina imamo više nego prodavnica, a sad će počet i na kafe tamo da se ide...
    Ne zezaj... imamo manjak kladionica i kockarnica i svakim danom se sve vise zatvaraju...

    Evo jedna slikica u prilog tome...




    Sad ozbiljno... ne postoji osnov za izuzimanje kazina ali kao sto Bitrate rece... nisu u mogucnosti da ih i tu zabrane... Ulazak u detalje bi bio presirok pa neka ostane na tome.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #1068
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    A sad su lokali rezervisani za nepušače. To je diskriminacija, ili rasizam u pušenju.
    ko kaze da jesu?
    kad ti se pripusi, izadjes ispred i zapalis ili ako ima tersu, tu ga izmeracis :-D
    realno, ja nisam ni protiv toga da se u svaki lokal odvoji dio za pusace, al to je kod na Sci-Fi saamo i razmisljati o tome.
    Forever young, i want to be forever young

  19. #1069
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    U potpunosti podrzavam zakan a bio sam i za isti dok sam pusio (srecom evo ne pusim vec skoro 10 godina). Mislim da zakon ipak nece da bude dugog vijeka, ista stvar kao i proslih par puta kad su "padale" zabrane.

    Jedino sto bih promijenio jeste da se ostavi opcija da se podijeli lokal (sa adekvatnom ventilacijom) na pusacki/nepusacki dio. Mada, mozda to zakon i omogucava?

  20. #1070
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,234
    Thanks Thanks Given 
    2,764
    Thanks Thanks Received 
    4,544
    Thanked in
    2,406 Posts

    Default

    Diskriminacija nad pusacima... Neka komso, ne palinjaj

    Jel' normalnije da pusac na 5 min izadje iz lokala da izgori cigar ili da izbaci pola lokala koji ne pusi na 5 minuta dok ga on ne izgori unutra? Banalno ali najkraca paralela koju mogu da postavim.


    Sto se podjele tice, mislim da smo daleko od toga i to ce opet donijet' masovne "precice" ugostitelja. Neka me neko ispravi ako grijesim (ne sjecam se iskreno) ali kad god je stupio neki novi zakon o zabrani pusenja uvijek je bilo nekih ogranicenja. Ako se ne varam posljednji je bio da je zabranjeno pusenje unutra ALI ako postoji pogodna ventilacija onda moze. "Pogodna ventilacija" nikad nije precizirana i taj zakon je bio osudjen na propast, sto se vrlo brzo pokazalo kao tacno.

    Ako bi doslo do podjele lokala onda bi to trebalo da bude kako treba a ne onako kao sto je bilo za ventilaciju.

    Da ne pominjem sad razna mjesta gdje sam bio i kako je to odvajanje izvedeno, tj. koliko mi ne bi bili u mogucnosti za realizaciju tako neceg.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #1071
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Zar je teško bilo pročitati desetak rečenica novog zakona...

    Novi zakon NE OMOGUĆAVA podjelu prostora na pušački/nepušački, znači zabranjeno u potpunosti. Do sad je postojala mogućnost da se izdvoji posebni dio za pušače, ili da se plaća taksa, toga više nema.

    Novi zakon omogućava lokalu/restoranu da napravi posebnu prostoriju, gdje se neće konzumirati hrana/piće, sa adekvatnom ventilacijom, gdje će moći da se konzumira duvan.

    Takođe, sledećih mjesec dana, računajući od juče, neće se naplaćivati kazne, i ostavljena je mogućnost lokalima da se prilagode zakonu.

    Zakon takođe zabranjuje pušenje i na terasama lokala/restorana, znači gdje god se služi hrana/piće.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  22. #1072
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,234
    Thanks Thanks Given 
    2,764
    Thanks Thanks Received 
    4,544
    Thanked in
    2,406 Posts

    Default

    Moze li link do novog zakona? Nalazim samo stare zakone i vijesti u vezi novog bez sadrzaja istog.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #1073
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    Zar je teško bilo pročitati desetak rečenica novog zakona...

    Novi zakon NE OMOGUĆAVA podjelu prostora na pušački/nepušački, znači zabranjeno u potpunosti. Do sad je postojala mogućnost da se izdvoji posebni dio za pušače, ili da se plaća taksa, toga više nema.

    Novi zakon omogućava lokalu/restoranu da napravi posebnu prostoriju, gdje se neće konzumirati hrana/piće, sa adekvatnom ventilacijom, gdje će moći da se konzumira duvan.

    Takođe, sledećih mjesec dana, računajući od juče, neće se naplaćivati kazne, i ostavljena je mogućnost lokalima da se prilagode zakonu.

    Zakon takođe zabranjuje pušenje i na terasama lokala/restorana, znači gdje god se služi hrana/piće.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


    nije tacno

  24. #1074
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Evo....

    http://zakoni.skupstina.me/zakoni/we...-2-19-5-11.pdf

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  25. #1075
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    788
    Thanks Thanks Received 
    419
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Nije mi želja bila da trolujem, možda sam samo grumpy old man odrastao u drugačijem vremenu.
    Kako god, čovjeka koji bi da ide u kafanu a da mu posle roba ne miriše na kafanu ne mogu doživljavati nikako drugačije no kao osobu koja bi da se j... a da joj ne ulazi. U te alfa-beta klasifikacije ne bih ulazio.

    Čak i u Americi, u kojoj već duže vlada antipušačka histerija, sam nalazio lokala u kojima je dozvoljeno pušenje. Kako ne znam, ali ne vidim problem u tome da se vlasnicima ponudi ta opcija, pa neka košta koliko god.

    Jedan dio nepušača ponaša kao npr. vegani, oće da popuju i s moralnih visina nameću svoj izbor kao jedini ispravan, a ovakvim im se zakonom daje za pravo da se još i osile. @kedown, puši što voliš.

    Viktor Ivančić:
    "Pušači su službeno verificirana omražena skupina u društvima koja više ne toleriraju službeno postojanje omraženih skupina. Pušači su drugi i drugačiji koje možemo nesmiljeno gaziti da bismo, kao zdravo društvo, ostvarivali skladan suživot sa svim vrstama drugih i drugačijih. Pušač je netko koga smiješ po svim zakonskim osnovama vrijeđati, ponižavati, maltretirati i degradirati, a da se zbog toga ne osjećaš kao fanatični tiranin ili rasistički gad."

Page 43 of 52 FirstFirst ... 33394041424344454647 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:09
  2. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:09
  3. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:09
  4. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •