View Poll Results: Da li ste pusac?

Voters
260. You may not vote on this poll
  • Nisam pusac

    130 50.00%
  • Prestao/la sam

    49 18.85%
  • Zelim da prestanem i radim na tome

    18 6.92%
  • Zelim da prestanem ali ne preduzimam nista po tom pitanju

    22 8.46%
  • Pusim i ne zelim da prestanem

    41 15.77%
Page 44 of 52 FirstFirst ... 34404142434445464748 ... LastLast
Results 1,076 to 1,100 of 1289

Thread: Pušenje ili zdravlje...

  1. #1076
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    Evo....

    http://zakoni.skupstina.me/zakoni/we...-2-19-5-11.pdf

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Hvala!

    Iscitat cu cijeli al' mi ovo zapade za oko odmah.

    Zabranjen je promet:1) duvanskih proizvoda:
    - koji sadrze oznake, rijeci iii izraze koji upucuju na to da je ta vrsta manjestetna od drugih ("low tar", "light", "mild", "ultra light", odnosno "nizak katran", "laki", "blagi","ultra laki" i druge siicne oznake).

    Od koga je prepisan (djelomicno) ovaj zakon? Toliko rupa i nebuloza ima da to nije normalno...
    Last edited by beatnological; 15-08-19 at 18:56.

  2. #1077
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Polakote ljudi, niko terase nije pominjao. Šta je ovo, loviće nas po ulica?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  3. #1078
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Polakote ljudi, niko terase nije pominjao. Šta je ovo, loviće nas po ulica?
    O bože...

    "Zabranjena je prekogranična kupovina na daljinu duvanskih i slicnih proizvoda, elektronskih cigareta i posuda za ponovno punjenje, kao i novih duvanskih proizvoda."

    "Zabranjeno je pusenje u radnom i javnom prostoru, kao i izlaganje drugih lica sekundarnom duvanskom dlmu, u skladu sa ovim zakonom." ... pa kaže....

    "Javni prostor, u smislu ovog zakona, je i otvoreni ograđeni dvorišni prostor vaspitnoobrazovnih i zdravstvenih ustanova i otvoreni ogradeni prostor na kome se vrse javna snimanja i emitovanja programa bilo koje vrste i odrzavaju kulturne i zabavne priredbe."

    Znači li ovo da na Seadance i koncertima na otvorenom nema pušenja, ako je prostor ograđen kao u slučaju stadiona malih sportova itd??

  4. #1079
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tica View Post
    Nije mi želja bila da trolujem, možda sam samo grumpy old man odrastao u drugačijem vremenu.
    Kako god, čovjeka koji bi da ide u kafanu a da mu posle roba ne miriše na kafanu ne mogu doživljavati nikako drugačije no kao osobu koja bi da se j... a da joj ne ulazi. U te alfa-beta klasifikacije ne bih ulazio.

    Čak i u Americi, u kojoj već duže vlada antipušačka histerija, sam nalazio lokala u kojima je dozvoljeno pušenje. Kako ne znam, ali ne vidim problem u tome da se vlasnicima ponudi ta opcija, pa neka košta koliko god.

    Jedan dio nepušača ponaša kao npr. vegani, oće da popuju i s moralnih visina nameću svoj izbor kao jedini ispravan, a ovakvim im se zakonom daje za pravo da se još i osile. @kedown, puši što voliš.

    Viktor Ivančić:
    "Pušači su službeno verificirana omražena skupina u društvima koja više ne toleriraju službeno postojanje omraženih skupina. Pušači su drugi i drugačiji koje možemo nesmiljeno gaziti da bismo, kao zdravo društvo, ostvarivali skladan suživot sa svim vrstama drugih i drugačijih. Pušač je netko koga smiješ po svim zakonskim osnovama vrijeđati, ponižavati, maltretirati i degradirati, a da se zbog toga ne osjećaš kao fanatični tiranin ili rasistički gad."
    ja, kao nepusac, uopste nisam protiv togada se u svim lokalima napravi posebna, odvojen prostorija za pusace, ili ako ces za nepusace.
    Forever young, i want to be forever young

  5. #1080
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Imaće onu kućaricu odvojenu ka po zapadu, pa nek dime koliko oće...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  6. #1081
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    nisam baš siguran kolko se nekim lokalima (pogotovo manjim) isplati odvojiti dio za pušače od onog za nepušače..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  7. #1082
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,953
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    156
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    Minimum je 10m2 a to moze biti samo 20% od ukupnog lokala. Znaci lokal mora biti minimum 50m2 a prostorija za pusace 10m2...

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  8. #1083
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ne kapiram zašto pominjete odvajanje pušačkog dijela, kad ovaj zakon to ne predviđa...?

  9. #1084
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja sam evo se popeo na Sutorman da zapalim cigar. Gledam samo da nema farova da naiđu.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  10. #1085
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Ne kapiram zašto pominjete odvajanje pušačkog dijela, kad ovaj zakon to ne predviđa...?
    Pročitaj zakon...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  11. #1086
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Ne kapiram zašto pominjete odvajanje pušačkog dijela, kad ovaj zakon to ne predviđa...?
    Clan 18

    U radnom, odnosno javnom prostoru dozvoljeno je pusenje samo u prostoriji koju vlasnik, odnosno korisnik tog prostora odredi iskljucivo za pusenje i na kojoj istakneoznaku da je u toj prostoriji pusenje dozvoljeno.Prostorija iz stava 1 ovog clana ne moze da bude oznacena u radnom prostoru ukome poslove obavljaju drzavni organi, organi drzavne uprave, organi uprave, organi lokalne samouprave, organi lokalne uprave i sluzbe, kao i druga pravna lica koja vrse javnaovlascenja; prostoru u kome se obavlja zdravstvena djelatnost; vaspitno-obrazovnadjelatnost; socijalna zastita; kulturna djeiatnost; sport i rekreacija; proizvodnja i promet ljekova i medicinskih sredstava; trgovinska djelatnost; proizvodnja, promet i skladistenjehrane; snimanje I javno emitovanje programa, kao i u prostoru u kome se odrzavajusastanci i javnl skupovi.Izuzetno od stava 2 ovog clana, zdravstvena ustanova u kojoj su smjestenamentalno oboljela lica i ustanova za smjestaj starih lica mogu da odrede prostoriju zapusenje.U javnom prostoru iz clana 17 stav 2 tacka 3 ovog zakona dozvoijeno je pusenje usobama i apartmanima za smjestaj gostiju, koje poslodavac odredi i u kojim je istakaooznaku da je u tim sobama i apartmanima pusenje dozvoljeno.U javnom prostoru iz clana 17 stav 2 tacka 4 ovog zakona dozvoljeno je pusenje ukazinima koji su opremljeni uredajima za ventilaciju, pepeljarama i odgovarajucimprotivpozarnim uredajima i koji su izolovani na nacin da nije moguc protok duvanskog dimau ostale djelove prostora.Za upotrebu duvanskih proizvoda u prostoru iz stava 5 ovog clana priredjivaci igarana srecu pladaju naknadu koja je prihod budzeta Crne Gore, u visini i na nacin utvrdenpropisom Vlade Crne Gore.

    Clan 19

    Prostorija iz clana 18 stav 1 ovog zakona mora da bude opremljena uredjajima zaventilaciju, pepeljarama i odgovarajucim protivpozarnim uredajima.Prostorija iz stava 1 ovog clana mora da bude izolovana na nacin da nije moguc protok duvanskog dima u ostali dio prostora, a povrsina prostorije ne smije da bude manjaod 10 m2, ne smije da zauzlma vise od 20% radnog, odnosno javnog prostora i ne smijeda bude namijenjena za prolaz u druge prostore.U prostoriji koju poslodavac oznaci kao prostoriju u kojoj je pusenje dozvoljeno nemogu da se vrse poslovi iz djelatnosti poslodavca, niti da se konzumira hrana.Odredbe ovog clana ne odnose se na prostoriju za pusenje iz Clana 18 stav 3 ovogzakona.

  12. #1087
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    nemoj da se pravis naivan, losa zamjena teza.
    velika vecina pusaaca je veoma sebicna (cast izuzecima poput kimmija).
    Ispijanjem alkohola ne stetis zdravlju drugih osoba. kao ni prekomjernim ispijanjem kafe.
    kao ni izlaganjem UV zracenju i sve to sto si pobroja.
    sto ti rece kupus, idi izdimi par komada.
    Ako ja zelim da imam lokal gdje se konzumiraju duvanski proizvodi, ako ja zelim da posjecujem objekte gdje mogu da uz kafu na miru ispalim cigaretu koga ja ugrozavam sa time ili tzv pasivni svjesno dolaze i izlazu se tome. Svi ovdje znamo da bi lokali gdje je zabranjeno pusenje zvrjali prazni a gdje je dozvoljeno bili puni a vecina bi posjetilaca bila pasivni pusaci. Potpuno je nebitno ama bas svaki razlog vec stvaranje sterilnog drustva, narastanje deplasiranog regulisanja svakog djelovanja covjeka i diktatura umobolnih propisa. Dok god duvan ne bude proglasen ilegalnom supstancom ne postoji nijedan razlog da ne dozvolis njegovo konzumiranje u objektima gdje ja kao recimo vlasnik tog objekta unaprijed odredim da je upravo to svrha i namjena objekta i za to platim porez i taksu. U cemu je problem? Odredi se taksa, ja je platim, jasno naznacim da je to objekat sa tom namjenom pa gospoda pasivni mogu da idu na drugo mjesto i svi srecni i zadovoljni.

    Jel nikotin droga? Jeste. Zabrani trgovinu i upotrebu iste. Nije. Nemas nijedno utemeljenje u Ustavu da zabranis njenu konzumaciju.

    Ovo nema veze ni sa zdravljem covjeka, ni ostalim trivijalnosti u promociji ovih besmislica vec da se dozvoli covjeku da slobodno uziva u svojim pravima i slobodama jer ce se na kraju doci do takvih gluposti kao kad ke EU odredila cak i kako mora izgledati paradajz, krastavac, paprika... i koje su za upotrebu pa se jadni poljoprivrednici za kosu cupali ako im se krastavac previse iskrivi.

  13. #1088
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Prvo što treba suzbiti i momentalno zatvoriti u ovoj državi su kazina, Kao konzument elektronskih cigareta (ne ono smrdljivo 6ovno od od iqosa zbog kojeg su zabranili sve elektronske cigarete) duboko sam razočaran ovim zakonom jer svaki vaper sebe smatra nepušačem što u biti i jeste, jer mu duvanski dim smeta isto ako ne i više nego notornim nepušačima. Idealno sredstvo za odvikavanje koje francuski pulmolozi traže od ministarstva zdravlja Francuske da bude dostupno u svim apotekama kod nas je stavljen u isti koš sa smrdušama što je glupost nad glupostima ali u neku ruku mora se popustiti duvanskoj mafiji da joj ne padne drastično promet, jer ih ovaj zakon i te kako pogađa. Što se kazina tiče, postavljate glupa pitanja na koja znate odgovor ali na pitanje ja ću da odgovorim pitanjem , ko drži kazina u CG? Ok, vlada se odlučila da represivnim mjerama očisti javne prostore od duvanskog dima, pozdravljam tu odluku, kad bi istim entuzijazmom krenuli u suzbijanje i drugih anomalija koje kao rak izjedaju jezgro ove države, onda će lako da amortizuju "revolt pogođenih" ovim zakonom izražen u glasovima. Istorija je pokazala da ljudi veoma čudni i nepredvidivi, možeš im se po5rati na glavu na 100 načina, ali kad ih takneš u pivo i duvan , postaju veoma 3ajebani .

  14. #1089
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Kad bi zakon predvidio i tu mogućnost, da vlasnik lokala (u kojem se ne služi hrana) proglasi lokal isključivo za pušače , sa ogromnim znakom da je lokal SAMO za pušače, striktno zabrani pristup maloljetnicima po svakom osnovu, upozori na "agresivan način" nepušače na opasnost koja ih vreba u tom lokalu, što mislite, koliko lokala bi odabralo nepušačku opciju? Po meni, 5%, svi koji ne služe hranu bi proglasil svoje lokale pušionicama. U tom slučaju bi se opet stvorio neki oblik monopola t.j nemogućnost izbora nepušačima da izaberu lokal sa čistim vazduhom. Znači, začaran krug. Toliko začaran da se postavlja pitanje je li se malo pretjeralo u nekim ograničenjima? Priča o zdravlju je maksimalno glupa i prozirna, matematički gledano, država ubire mnogo više od akciza i poreza neko što izdvaja za citostatike a gubitak se od kazni neće nadoknaditi. Zbog ovih zabrana će se smanjiti konzumacija za nekoliko promila ali broj apstinenata se neće povećati što znači da se neće smanjiti ni br oboljeljih kao posljedica pušenja, možda u maloj mjeri pasivnih pušača. Znači, ovaj zakon je u biti TRUBA, treba nam agresivna kampanja, savjetovališta, stroga kaznena politika protiv trgovaca zbog isticanja reklama na prodajnim mjestima, na svakoj kasi u svim marketima se reklamiraju cigarete na policama za cigarete što je zakonom već zabranjeno, ODAVNO! Da se medikamenti koji dokazano pomažu u odvikavanju daju besplatno na recept. Da se u školama intenzivno organizuju bar jednom mjesečno radionice protiv alkoholizma, pušenja i narkomanije. Akcent da se stavi na spriječiti a ne liječiti. Mislite li da ministarstvo zdravlja sa ovakvim kadrovima ima kapaciteta za to?

  15. #1090
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tica View Post
    Nije mi želja bila da trolujem, možda sam samo grumpy old man odrastao u drugačijem vremenu.
    Kako god, čovjeka koji bi da ide u kafanu a da mu posle roba ne miriše na kafanu ne mogu doživljavati nikako drugačije no kao osobu koja bi da se j... a da joj ne ulazi. U te alfa-beta klasifikacije ne bih ulazio.

    Čak i u Americi, u kojoj već duže vlada antipušačka histerija, sam nalazio lokala u kojima je dozvoljeno pušenje. Kako ne znam, ali ne vidim problem u tome da se vlasnicima ponudi ta opcija, pa neka košta koliko god.

    Jedan dio nepušača ponaša kao npr. vegani, oće da popuju i s moralnih visina nameću svoj izbor kao jedini ispravan, a ovakvim im se zakonom daje za pravo da se još i osile. @kedown, puši što voliš.

    Viktor Ivančić:
    "Pušači su službeno verificirana omražena skupina u društvima koja više ne toleriraju službeno postojanje omraženih skupina. Pušači su drugi i drugačiji koje možemo nesmiljeno gaziti da bismo, kao zdravo društvo, ostvarivali skladan suživot sa svim vrstama drugih i drugačijih. Pušač je netko koga smiješ po svim zakonskim osnovama vrijeđati, ponižavati, maltretirati i degradirati, a da se zbog toga ne osjećaš kao fanatični tiranin ili rasistički gad."
    Isto tako kako se ti sad osjecas tako smo se i mi nepusaci osjecali, sto smo morali da vas trpimo, stim sto vi mozete izac ispred kafane da pusite a mi smo bili osudjeni da trpimo.

    Quote Originally Posted by technus View Post
    ja, kao nepusac, uopste nisam protiv togada se u svim lokalima napravi posebna, odvojen prostorija za pusace, ili ako ces za nepusace.
    I ja sam za to, bas me zanima recimo lokal od kapaciteta 50 ljudi, i svih 50 pushe, kako bi to izgledalo, ja vjerujem ne bi dugo trajalo.

  16. #1091
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    1,681
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Kad bi zakon predvidio i tu mogućnost, da vlasnik lokala (u kojem se ne služi hrana) proglasi lokal isključivo za pušače , sa ogromnim znakom da je lokal SAMO za pušače, striktno zabrani pristup maloljetnicima po svakom osnovu, upozori na "agresivan način" nepušače na opasnost koja ih vreba u tom lokalu, što mislite, koliko lokala bi odabralo nepušačku opciju? Po meni, 5%, svi koji ne služe hranu bi proglasil svoje lokale pušionicama. U tom slučaju bi se opet stvorio neki oblik monopola t.j nemogućnost izbora nepušačima da izaberu lokal sa čistim vazduhom. Znači, začaran krug. Toliko začaran da se postavlja pitanje je li se malo pretjeralo u nekim ograničenjima? Priča o zdravlju je maksimalno glupa i prozirna, matematički gledano, država ubire mnogo više od akciza i poreza neko što izdvaja za citostatike a gubitak se od kazni neće nadoknaditi. Zbog ovih zabrana će se smanjiti konzumacija za nekoliko promila ali broj apstinenata se neće povećati što znači da se neće smanjiti ni br oboljeljih kao posljedica pušenja, možda u maloj mjeri pasivnih pušača. Znači, ovaj zakon je u biti TRUBA, treba nam agresivna kampanja, savjetovališta, stroga kaznena politika protiv trgovaca zbog isticanja reklama na prodajnim mjestima, na svakoj kasi u svim marketima se reklamiraju cigarete na policama za cigarete što je zakonom već zabranjeno, ODAVNO! Da se medikamenti koji dokazano pomažu u odvikavanju daju besplatno na recept. Da se u školama intenzivno organizuju bar jednom mjesečno radionice protiv alkoholizma, pušenja i narkomanije. Akcent da se stavi na spriječiti a ne liječiti. Mislite li da ministarstvo zdravlja sa ovakvim kadrovima ima kapaciteta za to?
    Nama se premijer bavi ilegalnom prodajom cigareta... o čeemu pričamo....

    Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

  17. #1092
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Misko Kluni View Post
    Nama se premijer bavi ilegalnom prodajom cigareta... o čeemu pričamo....

    Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
    Ne zanima me ta priča u ovom kontekstu, pretpostavljam, da je to stvarno tako da bi ovaj zakon stupio na snagu 2039.

  18. #1093
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Kontekst je takav da je ovaj zakon iskljucivo da se priblizimo jos korak EU. Nista vise... on nije u interesu bilo kome sa naseg vrha koji diktira sve.

    Tako da me ne bi cudilo da i ovo bude samo velika buka i neko privremeno prilagodjavanje a onda izio vuk magarca, kao i svaki put do sad...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #1094
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Ovo je mali korak ka EU a veliki zalogaj za Kenana.

  20. #1095
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Kontekst je takav da je ovaj zakon iskljucivo da se priblizimo jos korak EU. Nista vise... on nije u interesu bilo kome sa naseg vrha koji diktira sve.

    Tako da me ne bi cudilo da i ovo bude samo velika buka i neko privremeno prilagodjavanje a onda izio vuk magarca, kao i svaki put do sad...
    Upravo. Neradna nedjelja za trgovce likes this.




    Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  21. #1096
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Zar vec nisu izjavili da nece pisati kazne narednih 30 dana, vec u kontrole idu u cilju savjetovanja, tako nesto.

    Juce Akademija PRAZNA. Nidje niko.

    Alpe full, fumari se dimi na sve strane.


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  22. #1097
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    da, da, i meni se cini da su rekli da nece pisati kazne mjesec dana da ostave prostora ugostiteljima da se prilagode zakonu.
    Forever young, i want to be forever young

  23. #1098
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Alpe full, fumari se dimi na sve strane.
    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Mislim da se onakvi objekti računaju kao bašte tako da je tu rupa u ovom zakonu. U X lokala đe može onako da se otvori skroz sa strana bravarija će se moći pušiti. Mada u svakom slučaju, pazi da ne zabrane Alpe-u što...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  24. #1099
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Interesantna tema ovaj zakon. Uz naplatu parkinga kod Delte goruca tema u CG. I ovo pokazuje koliko je drustvo u kom zivimo zaostalo i koliko se sporo krece naprijed, ako se uopste krece.
    Trebace nam stotine godina da dostignemo neki normalan nivio svijesti na zalost.
    Kod nas se vodi debata da li dozvoliti kafice u koje ce samo pusiti ili ne. A svi ti isti koji zagovaraju da je ovaj zakon los, kada odu na neko putovanje u inostranstvo tamo nemaju ama bas nikakve primjedbe sto ne mogu izmeracit uz cigar. Tamo im apsolutno nijedno Bogom dano pravo nije ugrozeno. Ustav i nista se ne krsi. Jer to je tamo tako. A ko su oni tamo bre neki seljoberi Becki, burzuji Francuski, konjusari Austrijski aka SLovenci, da meni junacini iz stare Crne Gore, ili vitezu Vasojevickom i cetnickom Vojvodi zabrane da zamotam jedan i izmeracim. Sigurno im rece vi pojma nemate, evo u CG ne moze to tako, jer meni su prava ugrozena.

    Kakva prava ljudi? O cemu pricate? Ugrozeno ti je pravo da nekoga drugoga zdravstveno ugrozavas? Pa u saobracaj imas ogranicenja bas da ne bi druge ugrozavao. Zabranjeno je da bacas klas dinamita na veselja jer ti se sin jedinac u 9 domova rodio, bas zato da ne bi necije druge sinove sahranio. Sjetite se koliko se prije pucalo kad se rodi dijete ili kad je svadba. I to u centar Titograda a danasnje Podgorice pa ni toga vise nema. Sve moze samo vrijeme treba.

    Ljudi, udrimo se u glavu, i batalimo se mudrovanja. Mi sad uvodimo zakone koji su po pravno sredjenim drzavama uvedeni prije 20 i vise godina. Uz veliki znak pitanja - hoce li se sprovodit kako treba ili ce kao i svaki zakon do sad bit mrtvo slovo na papiru. Nasi diletanti iz ministarstva zdravlja su donijeli bili zakon da platis neku smijesnu taksu i drzis kafanu i dozvolis pusnje. Prihodi od tih naknada nisu bili dovoljni da se 5 ljudi posalje na lijece od karcinoma pluca, da ne pricam da nisu bili dovoljni da se kupi npr jedan PET skener itd.

    Ili ste mozda za to da se donese nesto kao zakon o sportu i navijanju u Engleskoj. Niko navijacu bilo kojeg kluba Premijer lige ne brani da upane na teren. Moze on to lako da uradi, eno je 1m od linije. Ali kad upane na teren, i iskoristi svoja prava slobodnog kretanja zagarantovana konvencijama i Ustavom, onda se samo proseta do najblizeg zatvora 5 godina. I onda tamo seta svaki dan po zelenoj travi.
    Pa kad izadje vise mu ne pada da ode na stadion, jer mu je klub zabranio prilaz, a i mora se nekom bobiju javiti u policijsku stanicu svaki put kad mu voljeni klug igra van grada.
    Nemam nista protiv i takvu slobodu da vam daju.

    Da ne bude zabune, roditelji su mi pusaci i ja sam svakodnevno bio pasivni pusac nekih 25-6 godina.
    Last edited by hercules; 17-08-19 at 13:42.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. #1100
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Prvo što treba suzbiti i momentalno zatvoriti u ovoj državi su kazina, Kao konzument elektronskih cigareta (ne ono smrdljivo 6ovno od od iqosa zbog kojeg su zabranili sve elektronske cigarete) duboko sam razočaran ovim zakonom jer svaki vaper sebe smatra nepušačem što u biti i jeste, jer mu duvanski dim smeta isto ako ne i više nego notornim nepušačima. Idealno sredstvo za odvikavanje koje francuski pulmolozi traže od ministarstva zdravlja Francuske da bude dostupno u svim apotekama kod nas je stavljen u isti koš sa smrdušama što je glupost nad glupostima ali u neku ruku mora se popustiti duvanskoj mafiji da joj ne padne drastično promet, jer ih ovaj zakon i te kako pogađa. Što se kazina tiče, postavljate glupa pitanja na koja znate odgovor ali na pitanje ja ću da odgovorim pitanjem , ko drži kazina u CG? Ok, vlada se odlučila da represivnim mjerama očisti javne prostore od duvanskog dima, pozdravljam tu odluku, kad bi istim entuzijazmom krenuli u suzbijanje i drugih anomalija koje kao rak izjedaju jezgro ove države, onda će lako da amortizuju "revolt pogođenih" ovim zakonom izražen u glasovima. Istorija je pokazala da ljudi veoma čudni i nepredvidivi, možeš im se po5rati na glavu na 100 načina, ali kad ih takneš u pivo i duvan , postaju veoma 3ajebani .
    U principu se slazem, nije mi jasno zasto su zabranje elektronske cigare. Ne truju okolinu, nema pasivnog pusenja... dakle nejasno.

    Sa druge strane ne vidim kako ce da te sprijece da vuces dimove iz elektronske cigare. Kad upadne inspekcija nema dima, nema pepeljare, nema nikakvih tragova pusenja. Dakle, u praksi tesko sprovesti zabranu konzumacije.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

Page 44 of 52 FirstFirst ... 34404142434445464748 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 13:09
  2. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 13:09
  3. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 13:09
  4. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 13:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •