View Poll Results: Da li ste pusac?

Voters
260. You may not vote on this poll
  • Nisam pusac

    130 50.00%
  • Prestao/la sam

    49 18.85%
  • Zelim da prestanem i radim na tome

    18 6.92%
  • Zelim da prestanem ali ne preduzimam nista po tom pitanju

    22 8.46%
  • Pusim i ne zelim da prestanem

    41 15.77%
Page 48 of 52 FirstFirst ... 38444546474849505152 LastLast
Results 1,176 to 1,200 of 1289

Thread: Pušenje ili zdravlje...

  1. #1176
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,565
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Ako ti što znači slažem se sa tobom. :-) A sad u oktobru će četiri godine od kako ne pušim. Ali da sam u situaciji u kojoj su pušači trenutno, baš bih bio nervozan. Ali ovdje je i dobro kako je npr. u Norveškoj. U svojoj kući ne smiješ da zapališ cigaretu. Alooo, u svojoj kući. Ma mrš bre! :-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  2. #1177
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Vjerovatno mozes, ali moras da platis polisu za slucaj pozara koja je za pusace skuplja :-)

    Ocekujem realne posljedice po budzet.
    Dostini lokala koji postuju zabranu se smanjio promet. Akademiji na primjer, a nije jedina. Mislim zamisli da odem da pijem pivo zimus I da pojedem kobasice a ne mogu zapalit. Pa necu ni da idem. Nisam jedini.

    Ako se smanji promet manje se I PDVa naplati. Tako da kad krene izvjestavanje o manjoj naplati PDVa od planirane, bice ono aj dobro salili smo se, kontrola nema cinite sto ocete.


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  3. #1178
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Kako će samo od ovoga zakona da profituju kockarnice, već trljaju ruke... a nije da su malo posla i bez ovoga imali..

  4. #1179
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Kako će samo od ovoga zakona da profituju kockarnice, već trljaju ruke... a nije da su malo posla i bez ovoga imali..
    Cuh da je Edi Rama zabranio kazina I kladionice . Kao moze ali samo 20km od grada :-):-)

    A mi neka sto ih razvijamo nego ni zakon o igrama na srecu ne usvajamo jer ne odgovara biznismenima.

    A kocka je zdrava. Koliko samo familija je zakukalo od kockara. Pusis ubijes se, ne srusis cijelu familiju sa sobom ili firmu porodicnu upropastis (obicno tatinu firmu).



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  5. #1180
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,565
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Vjerovatno mozes, ali moras da platis polisu za slucaj pozara koja je za pusace skuplja :-)

    Ocekujem realne posljedice po budzet.
    Dostini lokala koji postuju zabranu se smanjio promet. Akademiji na primjer, a nije jedina. Mislim zamisli da odem da pijem pivo zimus I da pojedem kobasice a ne mogu zapalit. Pa necu ni da idem. Nisam jedini.

    Ako se smanji promet manje se I PDVa naplati. Tako da kad krene izvjestavanje o manjoj naplati PDVa od planirane, bice ono aj dobro salili smo se, kontrola nema cinite sto ocete.


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Sestra od tetke živi tamo. Otišla tetka koja je pušač da im pazi dijete. Na terasu fino pod ćebe na predivni minus. Kaže tetka a navikne se kao. Došla opet nazad posle nekoliko mjeseci i umjesto jedne kutije sad puši dvije. :-D :-D
    U kući imaju senzore koji se aktiviraju kad "osjete" dim.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  6. #1181
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Vazi. Muka mi na ovo i da odgovaram no zamisli nekom ko zivi pored Kapa, uz miomiris kolektora, do uzasa izduvnih gasova i koncetracije cestica, te otpada podgorickog i sl dje kriju analize vazduha pricaju o sekundarnom dimu

    Isto i oni iz Pljevalja dje ce uskoro sa gas maskama po gradu da idu ali *ebi ga ovi pasivni su mirni jer ga vise nece primati, mislim udisati.

    Isto to licemjerje moze se reci i za Njujork, Pariz i dr. Koliki je uticaj sekundarnog dima je da nikad nije potvrdjen vec se gadjaju ofrlje sa njim i analizama bacaju maglu. Sama cinjenica da zivimo u industrijskom drustvu gdje na svakom koraku se ispustaju svakakve toksicne materije pa je prica o uticaju sekundarnog dima vise kao los vic. Svaka cast kome su prodali tu glupost. Ono roknu te osiromasenim uranijumom a brinu se na uticaj sekundarnog dima na gradjane
    izvrces kontekst i poredis neuporedivo.
    da, TE Pljevlja zagadjuje vazduh, to je i ludome jasno, ali ta TE proizvodi najvise el. energije u drzavu i bez nje bi el. sistem bio neodrziv, ili ne bi, uz neke svakodnevne 10-casovne restrikcije struje za svako doacinstvo.
    opet, i taj KAP je nekad imao funkciju i dobar dio PG ekonomje se zasnivao na njemu. a nije da je aluminijum nepotreban covjecanstvu. ili jeste?
    koja je korist po drustvo od cigara?
    ne crnogorsko, vec koje oces, i balkansko i svjetsko. sto desetina proizvodjaca uzimaju enorman profit i sto se kroz zdravstveni sistem za lijecenje pusaca i pasivnih pusaca izvuce visestruko veci iznos od onoga koje te kompanije plate kroz porez?

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Vjerovatno mozes, ali moras da platis polisu za slucaj pozara koja je za pusace skuplja :-)

    Ocekujem realne posljedice po budzet.
    Dostini lokala koji postuju zabranu se smanjio promet. Akademiji na primjer, a nije jedina. Mislim zamisli da odem da pijem pivo zimus I da pojedem kobasice a ne mogu zapalit. Pa necu ni da idem. Nisam jedini.

    Ako se smanji promet manje se I PDVa naplati. Tako da kad krene izvjestavanje o manjoj naplati PDVa od planirane, bice ono aj dobro salili smo se, kontrola nema cinite sto ocete.


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    vidi, bas ne znam ko u CG uspije da stedi pare, a nit se ima od cega realno, niti mi imamo tu naviku.
    tako da npr. ako ih ti ne potrosis u AP na kobasice, vjv ces kupiti kobasice u prodavnicu pa ces ih sam spremit, ili ces otic na brzu hranu da kupis nesto, uglavnom tesko da ces ih sacuvati (tebe uzeh samo za primjer), tako da ce se PDV svakako, na ovaj ili na onaj nacin naplatiti.
    Last edited by technus; 31-08-19 at 17:41.
    Forever young, i want to be forever young

  7. #1182
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Nepusaci, sto mislite o djevojkama koje puse, tj SMRDE? Dah im smrdi, roba im smrdi, koza im smrdi. Tolerisete li to ili ih izbjegavate

    Ja npr nikada ne bih izlazio sa curom sto dimi
    Sate sate sate

  8. #1183
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Ja sam ženu odvikao od toga posle po godine izlaženja :joint:

  9. #1184
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,565
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Nepusaci, sto mislite o djevojkama koje puse, tj SMRDE? Dah im smrdi, roba im smrdi, koza im smrdi. Tolerisete li to ili ih izbjegavate

    Ja npr nikada ne bih izlazio sa curom sto dimi
    Od birača nema je.ača :-);-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  10. #1185
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Evo se upravo jedna KOKOŠKA na tv "prva" iznalupa gluposti oko elektronskih cigareta gađajući se terminima koji su nespojivi za vapingom tipa DIM, ULJA, i sl. Prvo, u tečnosti kojim se pune elektronske cigarete NEMA ulja, nema nikakvih masnoća! Biljni glicerin i propilen glikol, koji su glavna baza jesu "klizavi" ali nisu masni i rastvaraju se za razliku od masnoća u vodi. Dalje, se-ratorka iz instituta za javno zdravlje (ko li je namjesti tamo?) je izjavila da se propilen glikol, koji je sastavni dio sladoleda, margarina, sirupa koji piju đeca , osnovni "razređivač" za injektiranje diazepama i drugih lijekova koji se ne rastvaraju u vodi, koristi isključivo u proizvodnji plastike što je LAŽ! Izostavila je da, citiram: U prehrambenoj industriji, propilen glikol reagira s masnim kiselinama u obliku estera masnih kiselina propilen glikola, koji se uglavnom koriste kao emulgatori hrane;propilen glikol je odličan rastvarač za začine i pigmente.Zbog svoje niske toksičnosti, koristi se kao rastvarač za začine i jestive pigmente u prehrambenoj industriji.Propilen glikol se u farmaceutskoj industriji često koristi kao otapalo, omekšivač i pomoćno sredstvo u proizvodnji različitih masti, masti, vitamina, penicilina i drugih otapala u farmaceutskoj industriji.Propilen glikol se takođe koristi kao rastvarač i omekšivač u kozmetici zbog njegove dobre rastvorljivosti sa različitim parfemima.Propilen glikol se koristi i kao rastvarač za duhanski ovlaživač, inhibitor plijesni, mazivo za opremu za preradu hrane i tintu za označavanje hrane.Vodeni rastvor propilen glikola je efikasan antifriz.Koristi se i kao sredstvo za vlaženje duhana, inhibitor plijesni, antiseptik, antifriz, tekućina za zaštitu od smrzavanja i nosač topline.

    Iz aviona se vidi, da je prilog naručen i sponzorisan od duvanske industrije-t.j mafije koja bi da truje narod sa cigaretama koje sadrže manje od 50% duvana o ostatku "punjenja" neću sada nego drugom prilikom. Upoređivanje tradicionalnih cigareta sa elektronskim od strane neinformisanih osoba je postalo toliko maliciozno da bukvalno IRITIRA! Da se razumijemo, ne tvrdim da su elektronske cigarete zdrave, ali da su toliko škodljive koliko želi da ih predstavi duvanska industrija uz asistenciju korumpiranih javnih radnika i kvazi-novinara sa vrlo oskudnim znanjem svega o čemu pokušavanju da "pišu", nisu. Naravno, nedavna smrt tinejdžera je zloupotrebljena i u ovoj priči jer je istraga pokazala da su svi oboljeli konzumirali tečnost sa sintetičkim THC-om, divljeg proizvođaća koji je "mutio" ko zna šta i ko zna gdje. Zašto ovo pišem, ne sigurno da bih od toga profitirao, ne prodajem, ne posredujem, ne reklamiram, samo želim da svima koji su slabašnog karaktera da presjeku i ostave cigarete sa malim odnosno nikakvim šansama da im se opet vrate, umjesto žvaka, flastera, štetnih tableta, kao pomoć u odvikavanju, bez bojazni po zdravlje ako se pridržavaju uputstva za upotrebu, okrenu 95% bezbjednijoj alternativi pušenju- vapingu i bezbolno ostave smrdljve cigarete. Vaping nije zamjena za cigarete, vaping je pomoćno sredstvo za odvikavanje od njih! Odvikavanje od elektronskih cigareta je 7000 puta lakše od odvikavanja od onog smeća što proizvođaći i dalje zovu cigaretama. Na tržištu nema više cigareta, samo SMRT od koje se pune groblja i džepovi pohlepnih i beskurpuloznih industrijalaca!
    Last edited by Tivatech; 05-09-19 at 01:20.

  11. #1186
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Tečnost za e-cigarete sadrži 4 komponente , propilen glikol, biljni glicerin, prehrambenu aromu i nikotin (ili bez nikotina) po želji. Cigarete bez nikotina NEMA, takve ne postoje, čak i kad ostatak do 100 % dopune sa papirom i suvom zelenom salatom umjesto duvana. Neke arome, a to su uglavnom oni sintetički - kremovi i voćke, sadrže hemijska jedinjenja koja mogu da izazovu plućne opstrukcije i alergije ali su one u tim tečnostima u toliko malim koncentracijama da bukvalno treba disati na vape uređajima da bi naškodile. Nikotin je glavna droga u duvanu koja stvara zavisnost ali nema ni jedna medicinska studija koja dokazuje da je kancerogen za razliku od 7000 hemisjkih spojeva koji se nalaze u KATRANU, od kojih su preko 70 dokazano kancerogeni a nisu sastavni dio duvana nego su dodati naknadno prskajem i prilikom proizvodnje cigareta. Duvanska indiustrija ne može da se osloni samo na zavisnost koju izaziva nikotin da bi vas muzli dok vas ne sahrani, zato se trude da dodaju još hemikalija koje će vam nakon mjesec dana apstinencije izazvati depresiju i rastrojenost kako bi opet postali njihova žrtva. Nikotina ima i to ne u zanemarljivim količinama u modrom patlidžanu- balnacani 0,1ug na gram patlidžana, paradajzu (10x više dok je zelen), krompiru... celeru, proizvode ga da bi se odbranili od štetoćina. Otrovan je kao i kofein kojeg unosimo isto u nenormalnim količinama a trpaju ga svuđe ne da promjene ukus nego da stvore zavisnost (energetska pića - coca cola ...)

  12. #1187
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Znaci mogu da se kockam i pusim? Briga drzavu za kockare nepusace i njihovo zdravlje? Nista sekundarni dim, zadimljena odjeca? Gusenje sloboda se ogleda u ogranicavanju recimo mene kao pojedinca da otvorim objekat gdje je dozvoljeno pusenje. Isto kao sto neko rece da niko ne brani pojedincu da svjesno ugrozava svoje zdravlje ali brani da ugrozava drugome, sto je opjevana i nikada dokazana glupost, tako bi recimo mogli reci da nepusac dolaskom na mjesto gdje je oznaceno da se pusi svjesno ugrozava svoje zdravlje i sta sam mu ja kriv? Ako mi nepusac dodje kuci u posjetu jel kaznjivo da zapalim? Licemjerno je uvoditi ovakve radikalne mjere a da ne kriminalizujes duvan. Osim sto je licemjerno potpuno je neosnovano i neodrzivo. Ako toliko patite od tzv sekundarnog dima vama je kao nepusacina u interesu da se napravi nesto smisleno da ne govorim da su i te mjere posljedica drustvenog i ekonomskog razvoja i nesto sta dolazi na kraju a ovim samo pokazuju ono vidjela zaba da se konji potkivaju pa i ona digla nogu.

    Znaci da zadrzalo za drzavne i javne institucije uz obavezu lokalima da se izdvoji dio lokala gdje pusenje zabranjeno uz stimulisanje onih gdje je potpuno zabranjeno do povecanje takse onima koji zele da gostima priuste taj ugodjaj krenulo se u nesto neprimjenjivo a posljedice ce osjetiti sam CG budzet a satisfakciju samo odabrani pojedinci koji ce odlicno zaraditi a vi cete udisati sav zagadjen vazduh oko vas sretni sto ste se spasili sekundarnog dima.

    Jeste mozes da se kockas i pusis. Briga drzavu za kockare i pusace. Zapravo, da vam nije dozvoljeno u kockarnice onda bi se mozda i stvarno moglo pricati o ugrozenosti pusaca. Ali s obzirom da ti drzava omogucava da otvoris kockarnicu i da se u nju pusi onda ti je drzava dala slobodu po nekim pravilima. Niko ti ne brani da ti rulet bude non stop pokvaren i da ispijate kafe tamo i pusite zar ne?
    Ovoliki broj kockarnica, kazina i kladionica je slika i prilika jedne ekonomije, na moju veliku zalost izgleda bas sumorno.

    Nepusac ce ugroziti svoje zdravlje ulaskom u kazino. Samo sa novim zakonom nece mu zdravlje bit ugrozeno u svaki moguci objekat tj kafanu vec u kockarnice. U svom domu mozes da radis sto hoces, pa i da dozvolis da neko pusi ili ne. U pravno razvijenim drzavama, npr Engleska, skandinavske zemlje i sl, sa vremena na vrijeme socijalni radnici banu kod tebe u stan i provjere da li se pusi u tim prostorijama gdje ti djeca odrastaju. E to je ugrozavanje sloboda, a ovo kod nas je bas siroka demokratija.

    Licemjerno je govoriti da su vama pusacima prava ugrozena, a naprotiv samo je regulisano sto moze a sto ne moze, za razliku od predjasnjeg vermena kad ste mogli da zadimite na svaki moguci cosak.

    Posto vrlo uspjesno sprovodis taktiku zamjene teza, ajde na par pitanja direktno odgovori, za promjenu

    1. Kad podjes vani, pa npr setas Versajskom palatom ili u Luvr i dodje ti ono da zadimis pa kad te uhapse i roknu kaznu, bi li se zalio na ugrozavanje prava? Zasto bi i zasto ne bi?
    2. Meni je miris plina potpuno ok. Jesu li meni ugrozena prava sto mi drzava ne dozvoljava da nosim bocu plina sa sobom po ulicama i pustam da izdusi iz boce i uzivam u mirisima? Ja bih bas volio da prosetam malo kroz dvoriste vrtica i pustim onaj miris plina, da se spustima na klizaljku kao kad sam mali bio, pa preskocio do skole pored da vidim predaje li ko od nastavnika i dalje i da ih pozdravim sa plinskom bocom.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #1188
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Nepusaci, sto mislite o djevojkama koje puse, tj SMRDE? Dah im smrdi, roba im smrdi, koza im smrdi. Tolerisete li to ili ih izbjegavate

    Ja npr nikada ne bih izlazio sa curom sto dimi
    Ništa gore nego kad te zapuhne pepeljara na dvije noge.
    Nikada ne bih dozvolila sebi partnera konzumenta tog otrova. Tretiram ih kao buđave krpe. Pih!

  14. #1189
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Đevojke koje puše obično biraju pušača za partnera, čak u 90% slučajeva, ne samo zbog pripomaganja kad jedan ostane bez cigareta, zajednički smrad ih privlači - HEMIJA je to JAKA!
    Last edited by Tivatech; 09-09-19 at 20:53.

  15. #1190
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Neka samo pisu.

    Dje god primjetite prijavljujte gamad sto ne postuju

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...690-eura-kazni
    Sate sate sate

  16. #1191
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Neka samo pisu.

    Dje god primjetite prijavljujte gamad sto ne postuju

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...690-eura-kazni
    Gamad?? Ostre rijeci.

    Ima ljudi koji su u ozbiljnim problemima. Digli kredite, zaduzili se, renovirali lokale I sad im ozbiljno pao promet zbog zabrane pusenja.

    Gamad?? Lako je sudit.

    Mozda da krenemo da prijavljujemo likove sto preko oglasa prodaju mobilne telefone bez firme, bez doprinosa, bez PDV-a? Kradu li nas ti sto to rade I predstavljaju li nelojalnu konkurenciju onima sto rade po zakonu?

    Ili ce samo da se sankcionisu oni koji krse tamo neki zakon, kako nama trenutno odgovara, ali ne I svi koji krse bilo kakve zakone?? Ili ce sad ona standardna prica.... neka srede to I to pa neka krenu onda I ovo drugo. Ko da svi problemi mogu odjednom rijesiti.

    Inace, ne mislim da smo I primaci sredjenoj drzavi, ne nemam lokal pa da me direktno pogadja primjena ovog zakona, ali me nervira ovo sladostrasce koje bi se moglo podvesti pod ono... to milicijo, udri milicijo, a sa druge strane I oni rade u sivoj zoni.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  17. #1192
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    U pravu si kimmi ovo za PDV što si napisao.

    Imamo Tuzi u đe se prodaje sve i svašta a drzavi se ne daje ništa.

    Imamo ove što prodaju robu preko facebooka i to kao da su zvanicne prodavnice još se i ljute ako nešto prigovoriš

    Imamo ove što prodaju mobilne, kompjutere, opremu za iste a ne plaćaju nikome ništa i naravno da mogu da stavljaju cijene kako im je volja.

    Onda voce i povrce sto ljudi prodaju navodono kao domaće a ja ih znam najmanje 5 što u voli kupuju na veliko i onda neđe na ulicu prodaju i napišu homemade.

    Onda prodaja duvanskih proizvoda ilegalno po ćoškovima i po stanovima, drzava sve to zna ali ne reaguje.


    Meni se ovaj zakon o pušenju sviđa a isto taki boli me uvo oće li se pušit ili ne ali mislim da ima mnoooogo toga što treba da se riješava prije ovoga.


    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  18. #1193
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,245
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Jesam li citao ovdje komentare da zabranjeno sve sto se pushi? Evo ispada sada da nije?



    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Last edited by GaD; 15-09-19 at 19:04.

  19. #1194
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Sje to ispade?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  20. #1195
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    E i ja sam ukapirao da je sve zabranjeno, a sad i vape i iqos ispadoše dozvoljeni?

  21. #1196
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Gamad?? Ostre rijeci.

    Ima ljudi koji su u ozbiljnim problemima. Digli kredite, zaduzili se, renovirali lokale I sad im ozbiljno pao promet zbog zabrane pusenja.

    Gamad?? Lako je sudit.

    Mozda da krenemo da prijavljujemo likove sto preko oglasa prodaju mobilne telefone bez firme, bez doprinosa, bez PDV-a? Kradu li nas ti sto to rade I predstavljaju li nelojalnu konkurenciju onima sto rade po zakonu?

    Ili ce samo da se sankcionisu oni koji krse tamo neki zakon, kako nama trenutno odgovara, ali ne I svi koji krse bilo kakve zakone?? Ili ce sad ona standardna prica.... neka srede to I to pa neka krenu onda I ovo drugo. Ko da svi problemi mogu odjednom rijesiti.

    Inace, ne mislim da smo I primaci sredjenoj drzavi, ne nemam lokal pa da me direktno pogadja primjena ovog zakona, ali me nervira ovo sladostrasce koje bi se moglo podvesti pod ono... to milicijo, udri milicijo, a sa druge strane I oni rade u sivoj zoni.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    iskreno mi je krivo za ljude kojima ce biznis oslabiti, medjutim nisu ostre rijeci jer im je biznis zasnovan na cemu, na smecu, na necemu sto je KANCEROGENO I SMRDI. I ja sad treba da istrpim sve to radi nekih vlasnika lokala i trujem sebe da bi oni imali novca, je li to logika? Nesto sto se bazira na pogresnim vrijednostima ne treba da opstane , nikada.

    A ovo sto si dalje naveo nije valjan primjer jer oni na mene ne uticu direktno a rado cu se sladiti kad pocne i njih inspekcija da tamani da se razumijemo. Ovaj zakon je nesto najbolje sto se desilo u zadnjih nekoliko godina u CG i svaka cast na njemu. A ovi sto zavise od nikotina tj drugog smeca koje se nalazi u cigaretama treba da nadju drugi ventil za rjesavanje nervnih problema, tipa SETNJA kroz sumu.
    Sate sate sate

  22. #1197
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ovo mi sve djeluje kao način da se prešaltaju svi pušači na IQOS, kad dođe kod nas tj. opet igra velikih igrača..

  23. #1198
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,245
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Sje to ispade?
    Ne citas mi misli, a?

    Evo



    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  24. #1199
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    ne vidjeh prilog ranije. nista, smrkacemo.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  25. #1200
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,802
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    iskreno mi je krivo za ljude kojima ce biznis oslabiti, medjutim nisu ostre rijeci jer im je biznis zasnovan na cemu, na smecu, na necemu sto je KANCEROGENO I SMRDI. I ja sad treba da istrpim sve to radi nekih vlasnika lokala i trujem sebe da bi oni imali novca, je li to logika? Nesto sto se bazira na pogresnim vrijednostima ne treba da opstane , nikada.

    A ovo sto si dalje naveo nije valjan primjer jer oni na mene ne uticu direktno a rado cu se sladiti kad pocne i njih inspekcija da tamani da se razumijemo. Ovaj zakon je nesto najbolje sto se desilo u zadnjih nekoliko godina u CG i svaka cast na njemu. A ovi sto zavise od nikotina tj drugog smeca koje se nalazi u cigaretama treba da nadju drugi ventil za rjesavanje nervnih problema, tipa SETNJA kroz sumu.
    Kakva nervoza prijatelju?
    Zadovoljstvo je u pitanju.

Page 48 of 52 FirstFirst ... 38444546474849505152 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 13:09
  2. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 13:09
  3. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 13:09
  4. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 13:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •