View Poll Results: Da li ste pusac?

Voters
260. You may not vote on this poll
  • Nisam pusac

    130 50.00%
  • Prestao/la sam

    49 18.85%
  • Zelim da prestanem i radim na tome

    18 6.92%
  • Zelim da prestanem ali ne preduzimam nista po tom pitanju

    22 8.46%
  • Pusim i ne zelim da prestanem

    41 15.77%
Page 33 of 52 FirstFirst ... 2329303132333435363743 ... LastLast
Results 801 to 825 of 1289

Thread: Pušenje ili zdravlje...

  1. #801
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JaffaCakes View Post
    Rakune, Novache, quit smoking please.
    Zbog čega ?

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #802
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    You want facts? You can't handle the facts!


    CONCLUSIONS


    Considerable epidemiologic evidence of the carcinogenicity of tobacco smoke has become available since the review by IARC in 1986 (3). This new evidence along with the earlier findings led us as members of the 2002 IARC Working Group to conclude that tobacco is a potent multisite carcinogen with a substantial worldwide impact, causing cancers of the lung, upper aero-digestive tract (oral cavity, nasal cavity, nasal sinuses, pharynx, larynx, esophagus), pancreas, stomach, liver, lower urinary tract (renal pelvis and bladder), kidney, and uterine cervix, and causing myeloid leukemia. Both cigarette smoking and smoking other forms of tobacco, including bidi, pipe, and cigars, can cause cancers in multiple organs. There is high coherence for causality between the epidemiologic evidence and the mechanistic or biologic evidence involving measurements of carcinogenic metabolites of tobacco compounds, the formation of DNA or protein adducts, and the spectrum of gene mutations in cancers developed by smokers.
    Izvor: Tobacco and Cancer: RecentEpidemiological Evidence




    Risk factor Sufficient evidence of carcinogenicity Limited evidence of carcinogenicity Evidence suggesting lack of carcinogenicity
    Tobacco smoking Oral cavity, pharynx, oesophagus, stomach, bowel, liver, pancreas, nasal cavity and paranasal sinuses, larynx, lung, uterine cervix, ovary, urinary bladder, kidney, ureter, bone marrow (myeloid leukaemia) Female breast Endometrium (postmenopausal), thyroid
    Second-hand smoke Lung Larynx, pharynx
    Smokeless tobacco Oral cavity, oesophagus, pancreas
    Parental smoking (cancer in the offspring) Hepatoblastoma Childhood leukaemia


    Izvor: Link between smokingand cancer


    SMOKING


    Cigarette smoking is the number one risk factor for lung cancer. In the United States, cigarette smoking is linked to about 80% to 90% of lung cancers. Using other tobacco products such as cigars or pipes also increases the risk for lung cancer. Tobacco smoke is a toxic mix of more than 7,000 chemicals. Many are poisons. At least 70 are known to cause cancer in people or animals.
    People who smoke cigarettes are 15 to 30 times more likely to get lung cancer or die from lung cancer than people who do not smoke. Even smoking a few cigarettes a day or smoking occasionally increases the risk of lung cancer. The more years a person smokes and the more cigarettes smoked each day, the more risk goes up.
    People who quit smoking have a lower risk of lung cancer than if they had continued to smoke, but their risk is higher than the risk for people who never smoked. Quitting smoking at any age can lower the risk of lung cancer.
    Cigarette smoking can cause cancer almost anywhere in the body. Cigarette smoking causes cancer of the mouth and throat, esophagus, stomach, colon, rectum, liver, pancreas, voicebox (larynx), trachea, bronchus, kidney and renal pelvis, urinary bladder, and cervix, and causes acute myeloid leukemia
    Izvor: What Are the Risk Factors for Lung Cancer?


    To be continued...

  3. #803
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default Pusenje ili zdravlje...

    Pušenje je zdravije od gaziranih sokova.

  4. #804
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Smrtnost od karcinoma pluća u odnosu na uzrast i pušački status



    Ukupan rizik od nastanka karcinoma pluća u odnosu na to da li je osoba nepušač, uzrast u kome je prekinula s pušenjem ili je nastavila da puši:






    Izvor za ova dva grafikona: WORLD HEALTH ORGANIZATION INTERNATIONAL AGENCY FOR RESEARCH ON CANCER. Monographs on the Evaluation of Carcinogenic Risks to Humans


    Procijenjen broj novih slučajeva i smrtnost od karcinoma pluća ( podaci za Evropu)



    Prvo mjesto zauzima Mađarska, pa Makedonija, Srbija, Poljska, CRNA GORA, Letonija,...na poslednjem mjsetu zemlje Skandinavije i Kipar. Danska je negdje u sredini.

    Izvor: EUROPEAN CANCER OBSERVATORY. Lung cancer including trachea and bronchus


    Shall we continue with providing the facts?

  5. #805
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ovo su lažirani podaci i ne postoje pravi dokazi za ove tvrdnje, ovo je obična obmana naroda.
    NEKO koristi cigarete i samo pušenje kako bi ‘opravdao’ bolesti koje su izazvane nekim drugim stvarima.

  6. #806
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Čuš you cant handle the facts a pušimo i dalje.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  7. #807
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Hvala ti, tvoji podaci djeluju prosvjetljujuće. Keep up the good work!

  8. #808
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Rakune, prema ovoj statistici CG daleko prednjači od Danske , Francuske i Holandije gdje si naveo da je oboljelih od raka pluća daleko veća. Možda si negdje gledao podatke samo o broju oboljelih, ali očigledno nisi uzimao u obzir broj stanovnika koji ive u nekoj zemlji.

  9. #809
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Ali niko od bivsih strastvenih pusaca, koji su decenijama funjali, ne prijavljuje da je dobio secer nakon sto je bacio cigare. heh..


  10. #810
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ali niko od bivsih strastvenih pusaca, koji su decenijama funjali, ne prijavljuje da je dobio secer nakon sto je bacio cigare. heh..
    Auhhhh

    Na kutiju ipo dnevno ce bit skoro 150 € mjesecno.

    https://m.cdm.me/ekonomija/cigarete-...piti-50-centi/

    E mnogo jada stvarno.
    Ja i moja ljepsa polovina oko 250 € mjesecno, neko radi za tu platu bem ti.

    Vidim da cu da se prebacujem na one parilice tamo poslije NG

    Ovizi, slucajno te kvotovah.
    Al evo kad vec jesam, pusac sam i ne znam za taj problem sa secerom, sem ako nije posljedica nekontrolisanog uzimanja hrane odnosno potrebe da se jedna zavisnost zamijeni drugom (slatkisima).


    Sent from my SM-J320F using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 14-12-17 at 07:48.

  11. #811
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Mogu slatkisi, ali uglavnom stres i nervoza su okidac. Ogroman procenat takvih bivsih pusaca su postali secerasi. Ali ne ocekuj da ti to priznaju..


  12. #812
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Pretpostavljam da se radi o starijim ljudima koji imaju po 100 i kusur kila...
    Juce sam poslije pauze od nekih pola godine, odradio kardio trening... poslije 3 minuta trcanja na traku sam mislio da cu da se onesvijestim... tacno mi je falilo vazduha, nije to onaj umor koji te stisne poslije pola sata treninga...
    Bivsi sam sportista, i ranije sam pravio ovakve prekide i na tu sam traku nekad mogao i po 45 minuta-sat bez stajanja...
    Ali sam ovih zadnjih nekoliko mjeseci nesto nervozan bio i samo palio cigar za cigar...

  13. #813
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,491
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Aj pa da skoče na 5e+ za najjeftiniju paklicu...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  14. #814
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    sreca te smo svercerski raj, tako da ce uvijek biti dzabe cigara


  15. #815
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,221
    Thanks Thanks Given 
    2,764
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,407 Posts

    Default

    Pa i svercovane ce skocit'

    One se adaptiraju cijeni legalnim, bez obzira na cijenu 'uvoza' (citaj: sverca)...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #816
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Bogami, gledam druga koji pusi taj prsli Trokadero vec 10 godina, a nije mrdao sa 1 eura.


  17. #817
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,019
    Thanks Thanks Given 
    5,027
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Pretpostavljam da se radi o starijim ljudima koji imaju po 100 i kusur kila...
    Juce sam poslije pauze od nekih pola godine, odradio kardio trening... poslije 3 minuta trcanja na traku sam mislio da cu da se onesvijestim... tacno mi je falilo vazduha, nije to onaj umor koji te stisne poslije pola sata treninga...
    Bivsi sam sportista, i ranije sam pravio ovakve prekide i na tu sam traku nekad mogao i po 45 minuta-sat bez stajanja...
    Ali sam ovih zadnjih nekoliko mjeseci nesto nervozan bio i samo palio cigar za cigar...
    Nikakva veza nema kilaža,samo stres svakodnevni utiche na shecer,zato ti je parenje spas,od svih shtetnih materija unosicesh samo nikotin,ja vjezbam kao da imam 20g,a nalazi su mi sad extra.
    ...

  18. #818
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Nikakva veza nema kilaža,samo stres svakodnevni utiche na shecer,zato ti je parenje spas,od svih shtetnih materija unosicesh samo nikotin,ja vjezbam kao da imam 20g,a nalazi su mi sad extra.
    možeš da pariš i bez nikotina

  19. #819
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Kad je već tako, sasvim je svejedno koliko cigarete oštećuju zdravlje, na kraju se svodi na isto.
    Tačno tako! Cijanid ili protein, prije ili kasnije, na kraju se svodi na isto.


    Quote Originally Posted by outline View Post
    a sto se radi sa pobornicima zdravog zivota koji odu u kafanu pa piju sok na slamcicu i ne odgovara im sto neko pije alkohol i pusi cigarete..
    pusim cigare nekih 7/8 godina, kutiju ili dvije dnevno kako kad. sasvim mi je okej da nekome smeta dim od cigarete i u tom slucaju jednostavno ne palim u njegovom/njenom prisustvu ili izadjem iz prostorije. stetnije je ono meso koje kupujete kod Lakovica (odvratnije meso nisam probao do sad ali o tome niko ne prica) n'o kutija cigara. pustite ljude da zive kako 'oce pa ako nam je merak da trujemo sebe neka bude tako
    Ne radi se samo o pobornicima zdravog života, već prvenstveno o zdravorazumnim osobama koje nemaju nisko samopoštovanje, samopouzdanje, samocjenjenje...


    Da li ti kad prelaziš ulicu pogledaš da li ide automobil, ili ne obraćas pažnju iz razloga što je meso kod Lakovića štetno?


    Ovo boldovano, gdje svijesno ili nesvijesno izbjegavaš prvo lice jednine, je lijep primjer konformizma (način življenja slabih i nesigurnih ljudi); u gomili smrdi, ali je ugodno, a kad je riječ o pušačima baš smrdi.


    Dakle, da si napisao sljedeće: "Merak mi je da se trujem", ili, da budem malo precizniji, "Merak mi je da hranim svoje tijelo otrovom", bilo bi ti lakše da uočiš sopstvenu iluziju, tj. suicidalne misli.


    Potpuno mi je jasno što je zavisnost o cigaretama, ali je porazna činjenica da pušač sistematsko zagadjivanje svojih pluća kancerogenim stvarima i lagano trovanje i začepljivanje krvnih sudova ističe kao neki svoj uspjeh, cilj...
    Tamo gdje postoji volja, postoji i način...​

  20. #820
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Zbog čega ?
    Mnogobrojni su razlozi, u pušenju nema nikakvih, ali baš nikakvih dobrih strana.

    Medjutim, svaki razlog ćes unaprijed odbaciti jer ti nikotinska neman neće dozvoliti da budeš oslobodjen svakog subjektivizma, predrasuda i sl. stavova.
    Tek kad postaneš nepušač ovi razlozi će ti biti jasni.

    U ovom momentu možes, ako želis naravno, da navedeš "racionalne" razloge zašto pušiš.
    Tamo gdje postoji volja, postoji i način...​

  21. #821
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Rakun vas prži iz najjače :lolblue:
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  22. #822
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Zbog čega ?

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

    Prvenstveno zbog sebe, a onda i zbog svih nas koji ne zelimo da udisemo dim koji se nakuplja u zatvorenom prostoru. Ako si ti rijesio da se trujes, ela slobodno, i to ne samo cigarima nego i losim mesom iz Lakovica, gaziranim sokovima, nezdravom hranom itd.. Ali nas pusti da disemo svjez vazduh (koji je doduse zagadjen od raznih faktora: auta, fabrike, raznorazni otpad) koji barem nece biti zagadjen dimom od cigareta. Niko ti ne brani da se trujes i smrdis sam.. Niti zelim da te ubjedjujem da su cigare stetne (eto spominjes neke zemlje dje je mortalitet od raka pluca manji nego u zemljama dje se vise pusi).. Samo idite nedje na vazduh i pusite do mile volje.. JA OCU KAFICE U KOJIMA MOGU BEZ PROBLEMA DA DISEM VAZDUH !

  23. #823
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default Pusenje ili zdravlje...

    Mislio sam da postoje kafići dje ljudi ne puše. Evo izvini, ja neću više, bataljujem.

  24. #824
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,589
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JaffaCakes View Post
    Samo idite nedje na vazduh i pusite do mile volje.. JA OCU KAFICE U KOJIMA MOGU BEZ PROBLEMA DA DISEM VAZDUH !
    zasto bih ja kao pusac izlazio iz kafane da bih zapalio? naravno, ukoliko je u datom kaficu zabranjeno pusenje, nije problem da ispostujem to. ja ne znam postoji li u PG kafic/restoran u kojem je zabranjeno pusenje? ima opcija i da kafic bude podijeljen na dio namijenjen za pusace i nepusace ali tesko da ce to kod nas ikada moci da se desi..
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. #825
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    zasto bih ja kao pusac izlazio iz kafane da bih zapalio?
    Moraš biti izuzetno plitkouman ako ti nije jasan razlog.

    Sent from my S7 Edge

Page 33 of 52 FirstFirst ... 2329303132333435363743 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:09
  2. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:09
  3. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:09
  4. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •