View Poll Results: Da li ste pusac?

Voters
260. You may not vote on this poll
  • Nisam pusac

    130 50.00%
  • Prestao/la sam

    49 18.85%
  • Zelim da prestanem i radim na tome

    18 6.92%
  • Zelim da prestanem ali ne preduzimam nista po tom pitanju

    22 8.46%
  • Pusim i ne zelim da prestanem

    41 15.77%
Page 31 of 52 FirstFirst ... 2127282930313233343541 ... LastLast
Results 751 to 775 of 1289

Thread: Pušenje ili zdravlje...

  1. #751
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Novace vezano za kupus (ostadoh ti duzan), slobodno dimi eto, u svojoj kuci i truj svoju familiju, a ja cu da NASTAVIM da "trujem" svoju tako sto cu praviti kupus u svojoj kuci.. Rijesen problem.

    Ja necu praviti kupus po ulica, kafica, TUDJIH KUCA, itd a nemoj onda ni ti dimit to smece katransko. Mislim da je to fer dogovor hahaha

    Rakune jesi li i ti za ovo?
    Sate sate sate

  2. #752
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default Pusenje ili zdravlje...

    Ja ću da pušim dje mi se puši i niko mi ne može ništa, samo se radi o mojoj dobroj volji.
    Ti se kod tebe doma pucaj u vene i reži vene što se mene tiče.

  3. #753
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    I ja kažem neka zabrane i onda će kafići i restorani otić u muricu i onda će kafići i restorani podić cijene na nivo onih u EU
    To je zapravo pozitivna stvar.
    The more things change, the more they stay the same.

  4. #754
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Ja ću da pušim dje mi se puši i niko mi ne može ništa, samo se radi o mojoj dobroj volji.
    Ti se kod tebe doma pucaj u vene i reži vene što se mene tiče.

    E pa uzivaj u svakoj kutiji jer kad budemo RAZVIJENA EVROPSKA ZEMLJA neces vise moci hahahahahhahha
    Sate sate sate

  5. #755
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Hahhahahahaha.

  6. #756
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    I ja kažem neka zabrane i onda će kafići i restorani otić u muricu i onda će kafići i restorani podić cijene na nivo onih u EU,
    To je zapravo pozitivna stvar.
    Nije dok ti je plata na nivou crnogorske
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #757
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    trujete se definitivno, uništavate se definitivno! To vam kaže bivši pušač koji je pušio 3 kutije dugog zlatnog marlbora dnevno, bila nevjerovatni duvan-meraklija i pošto sam bila nevjerovatno strastven pušač, svi su bili ubijeđeni da ja NIKAD neću ostaviti duvan i moj primjer je bilo podstrek mom kumu, kolegi i drugarici da ostave duvan!
    Prvo, kad sam im objasnila da je to zapravo jako lako iako djeluje kao nemoguća misija i kad su me gledali, već nakon pola godine moj kum je rekao "e kad si mogla ti, vala mogu i ja!" i već godinama je nepušač, naš zajednički kolega je takođe bio impresioniran (sve je to posledica moje strastvene zavisnosti i ljubavi prema duvanu) pa je i on odlučio...i on je nepušač već godinama, a moja drugarica je nepušač par godina...Baš sam radosna i zbog sebe i zbog njih...znam koliko volite, ali ne zavaravajte se da nije štetno i da ne biste imali boljitak...biste i te kako, ali pušite niko vas nikad neće nagovoriti niti natjerati dok sami ne skontate i odlučite....to je stvar "glave", momenta, što se ono kaže prava stvar u pravo vrijeme, ničega drugoga
    Ja i danas tvrdim, da tog dana nijesam onako na prečac odlučila da "pokušam" da prestanem, da bih i danas duvanila...jednostavno sam to uradila u pravo vrijeme
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #758
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    To je apsolutno tačno. Osoba sama treba da odluči, jer koliko god truda druga osoba ulagala ( istraživanja, slike, video... ) nema šansi da neko može izvršiti jači utisak.
    Mislim da se dobrih nekoliko godina trudila da utičem na majku da ostavi cigarete, a odustala sam nakon što je odgledala jedan video i onako zgrožena, posle 2 minuta zapalila cigaretu.

    Zvončice, tebi svaka čast!

  9. #759
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    trujete se definitivno, uništavate se definitivno!
    Prosta matematika se ne bi složila sa tobom, što je i meni kao pušaču zapanjujuće
    Znam kako izgledaju pluća pušača i ne vjerujem da prljava pluća mogu izroditi nešto dobro, a opet u zemljama u kojima je pušenje zabranjeno ima više raka pluća nego u Crnoj Gori u kojoj većina ljudi puše
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #760
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Prosta matematika se ne bi složila sa tobom, što je i meni kao pušaču zapanjujuće
    Znam kako izgledaju pluća pušača i ne vjerujem da prljava pluća mogu izroditi nešto dobro, a opet u zemljama u kojima je pušenje zabranjeno ima više raka pluća nego u Crnoj Gori u kojoj većina ljudi puše
    Da li ste se ikad zapitali da možda baš u tim zemljama postoje neke druge opasnije supstance koje podspješuju razvoj raka, a za koje se možda zna ili ne zna ili se medijski ne govori.
    Uzmi statistiku za Fukušimu pa će ti biti jasno.

  11. #761
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Da li ste se ikad zapitali da možda baš u tim zemljama postoje neke druge opasnije supstance koje podspješuju razvoj raka, a za koje se možda zna ili ne zna ili se medijski ne govori.
    Danska, Holandija, Francuska itd... sve same opasne materije. Baš za poređenje sa Fukušimom. I još ubaciš teoriju zavjere da mediji kriju i diplomirala si
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #762
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Danska, Holandija, Francuska itd... sve same opasne materije. Baš za poređenje sa Fukušimom. I još ubaciš teoriju zavjere da mediji kriju i diplomirala si
    Rakune, tu postoji bezbroj faktora koji mogu da utiču na određenu osobu, pa da počneš samo od genetikčke predispozicije do nezdrave ishrane posebno GMO, do opasnih supstanci koji se nepravilno odlažu, otpadnih voda koje dospijevaju u prirodu, rupe u ozonskom omotaču, nuklearna testiranja... Da li ikad razmišljao o tome zašto je njima sva voda proglašena za tehničku vodu, a mi živimo u zemlje gdje i dalje možemo popiti čašu vodu sa česme? Da li ti si ikad razmislio koji je to nivo zagađenosti prirode.

    Ako je postatak razvoja određe bolesti veći kod nekog stanovništva, onda sručne osobe trebaju da pronađu razloge za isto. Nije mi interesantna oblast da bih nešto više vremena ulagala u to, ali pošto vidim da ti raspolažeš tim podacima, analiziraj malo više, i vidi razloge koji se navode kao glavni faktori razvora tih bolesti.

    U svakom slučaju ti i moja majka indentično razmišljanjete, zato što smo imali rođaku koja je živjela u Švedskoj i premunila od raka pluća a nikad u životu cigar nije zapalila. Neke stvari se ne mogu dokazati, jer vi ne želite da ih uvidite.
    Last edited by Břgíńjĺ; 06-12-17 at 01:33.

  13. #763
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Rakune, kako seks lajf?


    How does smoking affect a man's ability to have an erection?

    Smoking is one of the worst things a man can do for his erection, since smoking directly impacts your body's blood supply. In this video, urologist Harry Fisch, MD, explains how smoking cigarettes negatively impacts a man's erection.


    Can Smoking Cigarettes Cause Impotence?

    Erectile dysfunction (ED), also called impotence, can be caused by a range of physical and psychological factors. Among them is cigarette smoking. It’s not surprising since smoking can damage your blood vessels, and ED is often a result of poor arterial blood supply to the penis. Fortunately, if you quit smoking, your vascular and sexual health and performance are likely to improve.


    Smokers' Sperm Less Fertile


    Smoking damages sperm, making them less likely to fertilize eggs -- and making the embryos they do manage to create less likely to survive.
    The more things change, the more they stay the same.

  14. #764
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Rakune, kako seks lajf?


    How does smoking affect a man's ability to have an erection?

    Smoking is one of the worst things a man can do for his erection, since smoking directly impacts your body's blood supply. In this video, urologist Harry Fisch, MD, explains how smoking cigarettes negatively impacts a man's erection.


    Can Smoking Cigarettes Cause Impotence?

    Erectile dysfunction (ED), also called impotence, can be caused by a range of physical and psychological factors. Among them is cigarette smoking. It’s not surprising since smoking can damage your blood vessels, and ED is often a result of poor arterial blood supply to the penis. Fortunately, if you quit smoking, your vascular and sexual health and performance are likely to improve.


    Smokers' Sperm Less Fertile


    Smoking damages sperm, making them less likely to fertilize eggs -- and making the embryos they do manage to create less likely to survive.
    Uvjek sam imao problem sa tim što predugo trajem. Ako cigarete mogu da skrate vrijeme na pristojnih 30-40 minuta onda da pređem na dvije kutije dnevno
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #765
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    To vam kaže bivši pušač koji je pušio 3 kutije dugog zlatnog marlbora dnevno, bila nevjerovatni duvan-meraklija i pošto sam bila nevjerovatno strastven pušač, svi su bili ubijeđeni da ja NIKAD neću ostaviti duvan
    Znaš kako kažu, ja bih se na mjestu tvojega muža zabrinuo.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  16. #766
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Prosta matematika se ne bi složila sa tobom, što je i meni kao pušaču zapanjujuće
    Znam kako izgledaju pluća pušača i ne vjerujem da prljava pluća mogu izroditi nešto dobro, a opet u zemljama u kojima je pušenje zabranjeno ima više raka pluća nego u Crnoj Gori u kojoj većina ljudi puše
    Rakune, nemamo potrebe pričati o tome, jer je poznato da na svakoga drugačije djeluje svaka bogovetna supstanca...ako imaš izvjesne slabosti na respiratornom sistemu, dodatno stimulisanje duvanom će sigurno imati za posledicu tešk oboljenja na plućima...sklona sam povjerovti da ja koja sam imala problema sa astmom, bez duvana bih je dobila možda tek sad negje, a sa duvanom sam je dobila sa 23 godine...recimo....ali svejedno ne možeo pričati o statistii, jer ja zbilja imam te tvoje statistike u bližoj okolini....recimo, par ljudi koji nijesu pušili a umrli od raka pluća....ali zato imam i 5 ili 6 koje su ostale bez plućnog krila a pušači su i boluju od raka pluća...mojamajka je umrla od raka donje vilice, pušač--a moj suprug nepušač, čovjek koji je uvijek zdrvo živio je imao probleme sa karcinomom kože....sve je relativno, ali mom mužu duvan sigurno ne bi pomogao kad je bolovao, naprotiv...

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Znaš kako kažu, ja bih se na mjestu tvojega muža zabrinuo.
    Što? Dome? :* Moj čojek je najpametnije čeljade, nepušač, a nikad u životu mi nije prigovorio ili drvio o štetnosti duvana! Nikad, niti pokazao nepovjerenje kad sam odlučila da ostavim, naprotiv bio podrška, nije pominjao duvan i uvijek ohrabrujuće govorio o mojoj odluci
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #767
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A kako da se na zabrine dome, kad tako lako ostavljaš strast i merak???
    Što je sljedeće?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  18. #768
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo i ja da doprinesem nešto ovoj raspravi. Prije dvije nedelje uz prvu jutarnju izdimih dva iz nove kutije i posle toga je bačih, poprilično sam siguran da ih ticat više neću. Skoro sedam godina - dana jednog batalio nisam, ko zna koliko će mi sad trebat da se fizički i psihički oslobodim govana, al' sam ih bačio dok sam još na vrijeme. Batalih "cold turkey" što vele, tek petnaestak dana ali meni vječnost. Uopšte ne kriziram, samo imam neke "okidače" tipa zazvoni mi telefon i cimam se da zapalim, posle ručka i uz kafu regularno. Bio sam na par svirki đe 50 ljudi dimi oko mene i ništa. Jedino mi teško pada što ne dimim uz pivo.

    A kako batalih, nemam ni ja pojma, presmrđelo mi više. Težak sam skeptik i mrzim self-help knjige, godinama sam odbijao da uzmem da čitam Allena Carra kojeg su mi preporučivali, ali realno nije što nisam vjerovao da mi može pomoć nego baš suprotno... a uvijek me kopkalo kakav je to "lak način" koji pominje u naslovu knjige. Pročitah je u jednom dahu, iz nekog suvog straha, jeste da sam već prije toga odlučio da batalim ali mi je knjiga pomogla i više nego što sam očekivao. Zapravo sam i na pola knjige još uvijek bio skeptičan jer mi je sve zvučalo kao neki jeftin clickbait, kao "do kraja ove knjige, saznaćete lak način, izdržite!" i tako neke debilne stvari... ali realno lik je tako racionalno objasnio pušenje i psihologiju koja stoji iza toga, baš je "no-bullshit", bez ikakvog smaranja sa smradom, bolestima, finansijama i sličnim argumentima.

    Ova prepirka na poslednjih par strana ne vodi baš ničemu, a malo je i smiješno raspravljat o ovome u 2017-tu. Svaki pušač uključujući Rakuna tačno zna koje su posledice, ne morate mu vi ništa objašnjavat. Nekoga duvan uništi, nekome ništa ne bude. Pušač sebi u glavu usadi neki firewall koji blokira sve negativne stvari koje mu se pričaju, ne zato što odbija da prizna da je to istina, nego zato što ga zabolje ona stvar za sve što mu se priča. Kad god je neko krenuo da mi objasni koliko je jedan cigar štetan, ja bih za inat izdimio još dva. Ja sam uživao u tome i osim što sam malo slabije disao i smrdio sam sebi i drugima, nikakvih posledica nisam imao... realno, posle sedam godina teško da sam mogao navuć kakvu boleštinu, ali ja koji imam astmatični bronhitis definitivno nisam smio ni jedan dim da povučem. Istina je zapravo da uopšte nisam uživao dok duvanim, samo sam utripovao da je tako. Ja još uvijek mislim da sam uživao i ko zna koliko će vremena proć dok mi se mozak vrati na fabrička podešavanja. Svaki novi sam dimio samo da ugušim krizu koju je izazvao onaj prethodni, tako da što god pričali ipak je to jedna vrsta drogice.

    Iskreno, nikad neću pokušat nekoga da odgovorim, ne što bi bilo licemjerno nego zato što znam da nema svrhe. Jedino što mogu da učinim je da preporučim ovu knjigu nekome ko barem uzima u obzir da batali.


  19. #769
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default Pusenje ili zdravlje...

    Par puta sam prestajao da pušim, čisto onako, bezveze, da vidim mogu li. Mogu, ali ne vidim razlog zašto bih.

  20. #770
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Možeš ti godinama sebi to da pričaš, ali to samo znači da godinama dimiš i da ne možeš da batališ. Čisto poricanje zavisnosti. Istu sam rečenicu izgovorio bezbroj puta. Lakše je priznat, barem sebi. Ne pričam samo o duvanu, isto se može reć za alkohol, hranu, igrice, travu i sl.


  21. #771
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default Pusenje ili zdravlje...

    Cigari i alkohol su mi hrana, ja sam djavo. Igrice i travu ne igram.

    Nisam ti ja kriv što si ti labilan.

  22. #772
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a što znam, moguće

    ništa onda, udri... probaj i nešto kuvano pojes'


  23. #773
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Kuvano vino?
    A kako si povezao ta četiri stila života, života ti? Cigare, alkohol, igrice i travu?

  24. #774
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam rekao da su stilovi života, samo pričam o zavisnosti uopšte, pa rekoh da se može isto reć i za bilo što drugo - ne samo duvan. Umisliš da možeš da prestaneš kad oćeš, ali nećeš jer ti se ta stvar koju konzumiraš sviđa - samo kažem da to ne dokazuje da ne zavisiš od iste. Ne kažem uopšte da je to loše, slažem se ja s tobom totalno, ti ako uživaš u tome i umjereno konzumiraš - udri, ne sjekiram se ja za tebe. Al' su alkohol i duvan definitivno štetniji od trave i igrica.


  25. #775
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    A hrana kao peti element, očiju ti?

Page 31 of 52 FirstFirst ... 2127282930313233343541 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:09
  2. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:09
  3. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:09
  4. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •