Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 151

Thread: Depresija

  1. #26
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Je l' ovo samo ja i sparco nismo depresivni?
    ma ovo je samo privremeno, to je naletio takvi talas pa su svi pomalo smoreni

    I mene pocinje po malo da hvata jer je ljeto pri kraju...

    e i ameri imaju neku izreku, kada normalan covjek postane depresivan on ili pocne da putuje ili izvrsi samoubojstvo

    tako da je upravo neko gore sto rece da se nadje neki hobi ili sport da se skrenu misli...
    Last edited by kEDOWN; 22-08-11 at 16:36.

  2. #27
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    cg
    Posts
    1,291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ozbiljan oblik depresije je glavni uzrok invaliditeta diljem svijeta. U teškim slučajevima, ona može dovesti do samoubojstva. U jednom novom istraživanju, znanstvenici su proučavali rasprostranjenost depresije u velikom nizu različitih zemalja.

    Istraživanje je zaključilo da je depresija proširena širom svijeta. U zemljama s visokim prihodima, 15 posto ispitanika imalo je barem jednu epizodu ozbiljne depresije tijekom životnog vijeka, dok je zemljama sa niskim primanjima taj postotak iznosio nešto manje, oko 11.
    Istraživanje se temeljilo na detaljnim intervjuima s 89 tisuća ljudi u 18 zemalja. Među njima su bile zemlje sa visokim primanjima, kao što su Španjolska, Japan, i Sjedinjene Države, ali i one sa niskim i srednjim primanjima, uključujući Indiju, Libiju i Ukrajinu.
    Istraživanje je provedeno u suradnji s inicijativom za istraživanje mentalnog zdravlja Svjetske zdravstvene organizacije.
    Evelyn Bromet s državnog sveučilišta New Yorka, kaže da se ljude u istraživanju pitalo jesu li prošli kroz razdoblje depresije u posljednjih godinu dana: "Statistike su bile vrlo slične u svim ovim zemljama. Prosjek za zemlje s visokim primanjima bio je oko pet i pol posto. Prosjek za zemlje s nižim primanjima, iznosio je oko šest posto."
    Gospođa Bromet prva je autorica koja je objavila stručni rad o rezultatima ovog istraživanja. Ona kaže da je depresija znatno više od jednostavnog osjećaja tuge, koje svi ponekad imamo: "Ozbiljna depresija definira se kao razdoblje u kome imamo nekoliko simptoma depresije koji traju po čitav dan, svaki dan, najmanje dva tjedna."
    Ti simptomi uključuju gubitak apetita, probleme u koncentriranju, nesanicu, pa sve do pokušaja samoubojstva.
    Uz otprilike jednak postotak depresije u različitim zemljama, ovo međunarodno istraživanje pokazalo je i druge sličnosti. "Žene češće prolaze kroz razdoblje depresije nego muškarci, i to je isto u svim zemljama. Također, ljudi koji su se razveli ili prekinuli veze, imali su veće šanse da dožive depresiju tijelom prošle godine," kaže Bromet.
    Jedna od razlika odnosi se na dob. U Sjedinjenim Državama i zapadnoj Europi, postotak depresije bio je najviši među mladim ljudima.
    "No, kad smo proveli istraživanje u Ukrajini i nekim siromašnijim zemljama, pokazalo se da je situacija suprotna - stariji su ljudi imali veće šanse da dožive razdoblja depresije u posljednjih dvanaest mjeseci, nego mladi ljudi," kaže Bromet.
    Gospođa Bromet predvodila je istraživački tim u Ukrajini, i kaže da su najviši postotci depresije bili povezani sa starijom generacijom koja se teško prilagođavala promjenama u postkomunističkom svijetu.
    Evelyn Bromet i njenih 21 kolega opisali su međunarodne dimenzije ozbiljne depresije u časopisu BMC Medicine.

    http://metro-portal.hr/depresija-vlada-svijetom/61890
    There are so many dawns that have yet to shine!

  3. #28
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    2,562
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vala desi mi se da sam smoren po uru, dvije, ono bas jako... ali 2 nedelje ne brate nikad...

  4. #29
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    desava mi se nezavisno od godisnjeg doba . po citav dan, pa i dva, budem nikakav... najbolji lijek, barem meni - sport i priroda.

  5. #30
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Promjena kontinenta je izvrstan lijek. Provjereno radi.

  6. #31
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Promjena kontinenta je izvrstan lijek. Provjereno radi.
    a za nas 98,6% koji to nismo u mogucnosti?

  7. #32
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    e i ameri imaju neku izreku, kada normalan covjek postane depresivan on ili pocne da putuje ili izvrsi samoubojstvo
    When one realizes that his life is worthless he either commits suicide or travel.

    - Edward Dahlberg
    Moja najomiljenija izreka.


    Kako to da vas ne izvlaci iz depresije kad ste sa drustvom? Ja sam jedino zbog toga u depresiji. Nidje nikog, ocu svoje. A kad sam sa njima, sve mi cvjeta.
    Last edited by RotfLmaOmGg; 22-08-11 at 20:30.

    I am so post-rock I shit sad birds.


  8. #33
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    a za nas 98,6% koji to nismo u mogucnosti?
    Onda poluostrvo. Apenini, Pirineji, Skandinavija...

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po meni đe živiš nema mnogo veze sa depresijom, ali način života ima. Đe god da smo možemo biti depresivni, to se ne može osporiti, međutim način na koji živimo svoj život, e to je skroz naš izbor i nije nepodložan promjeni, ali truda i vremena treba. Ja mislim da je najbolje zatražiti pomoć dok je depresija u blažem obliku, tada često ne trebaju ni tablete ni ništa posebno, samo razgovor, a kad se zaglibi onda proces oporavka mnogo duže traje i naravno medikamenti su potrebni.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  10. #35
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Depresija se javlja kad je covjek besposlen, beskoristan i usamljen.
    Tu es mon héro!

  11. #36
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida View Post
    Po meni đe živiš nema mnogo veze sa depresijom, ali način života ima. Đe god da smo možemo biti depresivni, to se ne može osporiti, međutim način na koji živimo svoj život, e to je skroz naš izbor i nije nepodložan promjeni, ali truda i vremena treba. Ja mislim da je najbolje zatražiti pomoć dok je depresija u blažem obliku, tada često ne trebaju ni tablete ni ništa posebno, samo razgovor, a kad se zaglibi onda proces oporavka mnogo duže traje i naravno medikamenti su potrebni.
    Ja mislim da ti ne moze bit isto ako zivis u afriku i pazis oce li te neko ubit, ili ovdje dje te robovlasnici deru ili u neke srecnije zemlje gdje imas mnogo vise prostora i mogucnosti da izrazis sebe i budes ono sto jesi.
    Tacno je da dje god da smo mozemo bit depresivni, ali nisu svuda iste sanse za to. Mogao bi covjek umisliti da mu je dobro i tako zivotariti do kraja zivota i ne misliti o necemu sto stvarno hoce, ili pak bit pod svakodnevnim stresom i podlozan svemu dok se bori da nesto ostvari. Ne mozes negirat da su prepreke svugdje iste i da cemo isto zivjeti gdje god da smo, jer eksterni faktori su itekako uticajni i nema sanse da ih mozemo zaobici.

  12. #37
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikola_mne View Post
    idle mind is devil's playground...
    ali nije uvijek to razlog, moze biti sasvim suprotan, npr moja drugarica je depresivna jer u kancelariji imaposla preko glave, smjene od 12 sati i sefa *****ra.
    To je moje misljenje i cini mi se da je bas to uzrok depresije...
    Tu es mon héro!

  13. #38
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    cg
    Posts
    1,291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Misli mijenjaju našu stvarnost. Prema tome, misli pozitivno!
    Ili sto bi starac Tadej rekao "Kakve su ti misli, takav ti je zivot". Ipak, neki ljudi imaju manjak serotinina u mozgu, tako da fizicki nijesu sposobni da misle pozitivno, i onda tu nastupaju ljekovi ...
    There are so many dawns that have yet to shine!

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja mislim da ti ne moze bit isto ako zivis u afriku i pazis oce li te neko ubit, ili ovdje dje te robovlasnici deru ili u neke srecnije zemlje gdje imas mnogo vise prostora i mogucnosti da izrazis sebe i budes ono sto jesi.
    Tacno je da dje god da smo mozemo bit depresivni, ali nisu svuda iste sanse za to. Mogao bi covjek umisliti da mu je dobro i tako zivotariti do kraja zivota i ne misliti o necemu sto stvarno hoce, ili pak bit pod svakodnevnim stresom i podlozan svemu dok se bori da nesto ostvari. Ne mozes negirat da su prepreke svugdje iste i da cemo isto zivjeti gdje god da smo, jer eksterni faktori su itekako uticajni i nema sanse da ih mozemo zaobici.
    Donekle da, međutim kako onda objašnjavaš da su u vrhu "liste" najdepresivnijih zemalja (naravno misli se na stanovnike istih) mnoge bogate prosperitetne zemlje poput USA i mnogih evropskih visokorazvijenih zemalja?
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  15. #40
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida View Post
    Donekle da, međutim kako onda objašnjavaš da su u vrhu "liste" najdepresivnijih zemalja (naravno misli se na stanovnike istih) mnoge bogate prosperitetne zemlje poput USA i mnogih evropskih visokorazvijenih zemalja?
    Pojam depresije je jako razlicit od zemlje do zemlje, po americkim standardima bi cio svijet bio u depresiji, jer je njihov 'prag' depresije vrlo nizak. Dok, s druge strane, stanovnici skandinavskih zemalja se izjasnjavaju srecni vecinom.

  16. #41
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    Jeste li depresivni, mene u zadnje vrijeme nesto uhvati na dva sata pa ne popusta,pa onda pola sata sve ok kao da sam u sedmom nebu pa opet u krug, jednostavno ne radi mi se nista samo bih da spavam, sve mi smeta, sam sebe bih ujedao, mozda je to crnogorski sindrom mada mislim da je depresija u pitanju, vi jel postavljate samoubilacke statuse na facebook ? rezete li se i sa cim ? ja kontam da podjem kod nekog psihologa no reko oni su jos ljudi od mene, nece pomoci nista, vi kako se lijecite vi od ove "bolesti" ?
    Višak energije u kombinaciji sa dosadom. Udario bih ti ovako odokativno dijagnozu, daleko si od depresije. Depresija nije samo loše raspoloženje, posebno kada si je još smjestio na PDF-u 'Medicina',dobija karakter psihičkog poremećaja,koji je veoma ozbiljan. Njega se ne riješavaš sa dobrom čašicom razgovora,par posjeta psihologu ili sa nešto pilula.
    Cezar Milano (moj omiljeni TV junak) ovo liječi sa šetnjom i šetnjom,ako ti ništa ne pada na pamet nešto pametno i kreativno što bi te potrošilo, ti šetaj.
    Koliko samo izvanrednih situacija ćeš da doživiš, neplaniranih koje daju dobro raspoloženje.

    Rad je stvorio čovjeka, nedostatak istog, ga ubija.

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Pojam depresije je jako razlicit od zemlje do zemlje, po americkim standardima bi cio svijet bio u depresiji, jer je njihov 'prag' depresije vrlo nizak. Dok, s druge strane, stanovnici skandinavskih zemalja se izjasnjavaju srecni vecinom.
    Eh eh, slabo ti je sad to, znaš ti biti i utemeljeniji. Mućni pa prospi. Pročačkaj po netu malo detaljnije i vidjećeš, eto u Norveškoj je depresija zimska veliki problem, nedostatak svjetlosti, a bogami i vitamina D.... itd, eto između ostalog, prije par godina gledah dokumentarac koji su Evropljani, možda čak Norvežani pravili na tu temu, čak su i neku sijalicu izmislili koja simulira dnevnu svjetlost međutim...
    Mislm jasno je već svima da ti imaš jaku idealizaciju onoga tamo i to, mislim nije da to kriješ, samo što nisi svjestan kolika je idealizacija u pitanju. Ja ti lično želim da odeš odavde i da ispuniš sve svoje snove, čak ni ne shvatam šta te u tome sprečava.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  18. #43
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Lopt View Post
    Višak energije u kombinaciji sa dosadom. Udario bih ti ovako odokativno dijagnozu, daleko si od depresije. Depresija nije samo loše raspoloženje, posebno kada si je još smjestio na PDF-u 'Medicina',dobija karakter psihičkog poremećaja,koji je veoma ozbiljan. Njega se ne riješavaš sa dobrom čašicom razgovora,par posjeta psihologu ili sa nešto pilula.
    Cezar Milano (moj omiljeni TV junak) ovo liječi sa šetnjom i šetnjom,ako ti ništa ne pada na pamet nešto pametno i kreativno što bi te potrošilo, ti šetaj.
    Koliko samo izvanrednih situacija ćeš da doživiš, neplaniranih koje daju dobro raspoloženje.

    Rad je stvorio čovjeka, nedostatak istog, ga ubija.
    Da, u pravu si, problem je sto ljudi svaku promjenu raspolozenja na gore uzimaju kao depresiju. Ja to ne zovem depresijom vec viskom negativne energije, a umjesto 'setaj, setaj' moja je parola 'igraj, igraj!'.
    "Abrazame para que piense alguna vez en ti..."


  19. #44
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida View Post
    Eh eh, slabo ti je sad to, znaš ti biti i utemeljeniji. Mućni pa prospi. Pročačkaj po netu malo detaljnije i vidjećeš, eto u Norveškoj je depresija zimska veliki problem, nedostatak svjetlosti, a bogami i vitamina D.... itd, eto između ostalog, prije par godina gledah dokumentarac koji su Evropljani, možda čak Norvežani pravili na tu temu, čak su i neku sijalicu izmislili koja simulira dnevnu svjetlost međutim...
    Mislm jasno je već svima da ti imaš jaku idealizaciju onoga tamo i to, mislim nije da to kriješ, samo što nisi svjestan kolika je idealizacija u pitanju. Ja ti lično želim da odeš odavde i da ispuniš sve svoje snove, čak ni ne shvatam šta te u tome sprečava.
    Da li je idealizacija u pitanju sam ce procjeniti kad ode. Svi mi volimo malo da idealizujemo stvari koje volimo, nista novo.
    "Abrazame para que piense alguna vez en ti..."


  20. #45
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida View Post
    Eh eh, slabo ti je sad to, znaš ti biti i utemeljeniji. Mućni pa prospi. Pročačkaj po netu malo detaljnije i vidjećeš, eto u Norveškoj je depresija zimska veliki problem, nedostatak svjetlosti, a bogami i vitamina D.... itd, eto između ostalog, prije par godina gledah dokumentarac koji su Evropljani, možda čak Norvežani pravili na tu temu, čak su i neku sijalicu izmislili koja simulira dnevnu svjetlost međutim...
    Mislm jasno je već svima da ti imaš jaku idealizaciju onoga tamo i to, mislim nije dato kriješ, samo što nisi svjestan kolika je idealizacija u pitanju. Ja ti lično želim da odeš odavde i da ispuniš sve svoje snove, čak ni ne shvatam šta te u tome sprečava.
    Mislim da je rijec idealizacija prejaka da je iskoristis u ovom kontekstu, a niko ne moze poreci cinjenice o razlicitim stanjima sirom svijeta, a definitivno sam svjestan svojih shvatanja i jesu li ona idealizovana ili ne.
    Ja ovdje pricam o predispozicijama za stanje depresije. Definitivno svi smo ljudi, nebitno odakle, i niko se ne osjeca isto tokom cijelog zivota, i eksterni faktori jako uticu na nase raspolozenje. Ne moze imati iste predispozicije za depresiju onaj kome je ratno stanje u drzavi i koji strijepi za zivot i onaj koji zivi u uredjenom okruzenju. Svi mi biramo kako cemo da zivimo, ali prosto ne mozemo negirati faktore iz vana. Mislim da to nimalo tesko nije shvatiti. Mozemo se mi kao ljudska bica na svasta navici, pa i opet u pecine vratiti, ali to ne znaci da je to dobro.

  21. #46
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    sex, druzenje (sa pozitivnim osobama), fizicka aktivnost (trcanje/sport...), muzika... ako nesto od toga cetvoro ne izlijeci depresiju, onda preskocite putovanja, odmah oduzmite sebi zivot
    Njak Njak Njak

  22. #47
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    Jeste li depresivni, mene u zadnje vrijeme nesto uhvati na dva sata pa ne popusta,pa onda pola sata sve ok kao da sam u sedmom nebu pa opet u krug, jednostavno ne radi mi se nista samo bih da spavam, sve mi smeta, sam sebe bih ujedao, mozda je to crnogorski sindrom mada mislim da je depresija u pitanju, vi jel postavljate samoubilacke statuse na facebook ? rezete li se i sa cim ? ja kontam da podjem kod nekog psihologa no reko oni su jos ljudi od mene, nece pomoci nista, vi kako se lijecite vi od ove "bolesti" ?
    Ako je "depresija" u pitanju, a to podrazumijeva dosadu, onda sačekaj da ti se život vrati u neke tokove koji ti više prijaju, ali ako govorimo o depresiji kao dijagnozi, onda je neophodno posjetiti doktora!
    Provjeri hormone štitne, znaju biti uzrok depresije, prave depresije, ne dosade i svejednoće zbog dosade

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Depresija se javlja kad je covjek besposlen, beskoristan i usamljen.
    Ne, depresivan čovjek se osjeća besposlen iako rinta kao konj, beskoristan iako njegova plata izdržava porodicu, i usamljen, iako je oko njega deset dragih osoba!

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja mislim da ti ne moze bit isto ako zivis u afriku i pazis oce li te neko ubit, ili ovdje dje te robovlasnici deru ili u neke srecnije zemlje gdje imas mnogo vise prostora i mogucnosti da izrazis sebe i budes ono sto jesi.
    Tacno je da dje god da smo mozemo bit depresivni, ali nisu svuda iste sanse za to. Mogao bi covjek umisliti da mu je dobro i tako zivotariti do kraja zivota i ne misliti o necemu sto stvarno hoce, ili pak bit pod svakodnevnim stresom i podlozan svemu dok se bori da nesto ostvari. Ne mozes negirat da su prepreke svugdje iste i da cemo isto zivjeti gdje god da smo, jer eksterni faktori su itekako uticajni i nema sanse da ih mozemo zaobici.
    po toj teoriji, u tim srećnim zemljama ne bi bio depresivnih! Depresija ja dijagnoza, i onaj ko je depresivan uopšte nema volju niti želju da putuje! Nema želju da živi a ne da putuje.

    evo jedan interesantan članak:
    http://www.covermagazin.com/depresija.htm
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #48
    Join Date
    May 2011
    Location
    Bar
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da ste pomiješali depresiju sa neraspoloženjem i dosadom. Nije to ni primaći depresiji.

    Depresija je duboko konstantno stanje apatije, svejedno vam je šta se oko vas dešava i ni u čemu ne vidite smisao, emocije su jednake "ravnoj liniji" i samo jedna stepenica niže vodi u samoubistvo.
    Ne shvataj život previše ozbiljno i tako se iz njega niko živ nije izvukao.

  24. #49
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Edronax, i riješili ste problem.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  25. #50
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Najbolje bi bilo da se zaljubiš.

Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. postporodjajna depresija
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Medicina
    Replies: 51
    Last Post: 07-10-08, 14:42
  2. DEPRESIJA!
    By Ninni in forum Sve i svašta
    Replies: 33
    Last Post: 12-10-04, 20:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •