Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast
Results 126 to 150 of 151

Thread: Depresija

  1. #126
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jasper View Post
    Pojma nemaš, majstore.
    Daj ime toga koji zna, doktore.

  2. #127
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Пецарош, јеси ти однедавно на форум? Мораш схватити да ти ође ријетко ко призна кад су у праву па макар у начелу, сви се праве паметни, тако је то.

    Мени су твоје идеје чак и ок него се превише прича развукла и свако млати неку своју причу.

    А иначе, на овај форум су сви у неком облику депресије тако да гледај на то да говоре из искуства )

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Sate sate sate

  3. #128
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Đe odnedavna, troluje ima ihaha. Kad god krene neka ozbiljna priča eto njega sa subotarskim i adventističkim idejama. Nego si slabo pratio pdf religija i filosofija.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  4. #129
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Пецарош, јеси ти однедавно на форум? Мораш схватити да ти ође ријетко ко призна кад су у праву па макар у начелу, сви се праве паметни, тако је то.

    Мени су твоје идеје чак и ок него се превише прича развукла и свако млати неку своју причу.

    А иначе, на овај форум су сви у неком облику депресије тако да гледај на то да говоре из искуства )

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Momak, imaš štofa Čuvaj to.

  5. #130
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,356
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    610
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Đe odnedavna, troluje ima ihaha. Kad god krene neka ozbiljna priča eto njega sa subotarskim i adventističkim idejama. Nego si slabo pratio pdf religija i filosofija.
    Ziva istina.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  6. #131
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Priča sam sa depresivnim osobama. Od toga su dvojica imali izuzetno jake napade. A jedan od njih je bašššš onakav kako vi i jedino cijenite i shvatate za ozbiljno ljude....izuzetno obrazovan i samim tim PUN SEBE .... a opet samim tim i izuzetno teško prić čoEku jer te gleda ispod sebe .....tipično vaš brat Uz to osim pozamašnog hard diska u glavi koji i vi imate, procesor gotovo da i ne postoji....taman ka i kod vas MA VELIM VAMMMM PLJUNUTI VI.
    Napade je doživljavao kao jak osjećaj besmisla života. Uz to strah od svakog sledećeg je bivao toliko jak da su se javljale ponekad i halucinacije. Rijetko je izlazio iz kuće i ima je veliki osjećaj nesigurnosti ...koji je isto kao i halucinacije bio produktttt velikog straha. Ta nesigurnost se manifestovala tako što sve što bi pokušao da isplanira za taj dan nije vjerovao da će to moći i da uradi. Sve se vrti oko straha, straha, straha i straha.
    Ne kapiram zašto ne kapirate
    Zezam se znam zašto
    Ako izuzmemo ona povremena neraspolženja kod svih i neku bezvoljnost, što bi jedan moj pokojni prijatelj rekao "uvatila me neka svejednoća", imala sam samo jedan susret, da ne kažem "borbu" sa depresivnom osobom!
    Ona je bila drugačija od ove koju ti opisa....depresivna osoba nema kad da planira dan i poslovne obaveze jer je ne zanimaju, ni obaveze, ni posao, ni jelo, ni šetnja, ni izlaza ni one najosnovnije ljudse potrebe i navike, liše beskrajnog sjedjenja i ćutanja, pušenja- ako je pušač i čutanja, ćutanja, ćutanja i ćutanja....rijetko dozvoli nekoj osobi kojoj vjeruje da uđe barem malo ispod njene ljušture i eto u ovom "mom" slučaju je shvatila suštinu, tj istinu, da ima problem i na moje insistiranje prilikom beskrajnih šetnji pri kojima sam ja uglavnom monologe držala, pokusavajući da objasnim da nema realnog razloga za takvo stanje, i nekih naših zajedničkih priča koje znam da voli, nekako ubijedia da ode doktoru...danas se kune u dr Mitrića jer joj je bukvalno život spasio! Pila je naravno i antidepresive jedno kratko vrijeme i eto, hvala bogu već sigurno više od 10 godina je ok ima povremene nalete neke sjete ali sama pravi razliku između nerapoloženosti uobičajene i sjete i trenutaka koje svi ponekad imamo sa onim katastrofalnim stanjem kroz koje je prošla to neko vriejme od malo više od pola godine!
    Znam iz prve ruke koje misli obuzimaju, kakvo beznađe kao što znam kroz analizu "mog" primjera da depresija uglavnom snalazi preemotivne osobe koje u se suočile sa nekim teškim životnim nedaćama iz kojih nijesu znale da izađu....nećemo diskutovati koje su to teše nedaće jer svi mo drugačiji i ono što mene ne "ogrebe" drugoga može da slomi! Svi imamo prioritete u životu, a njoj je život uzeo najdraže i takao tamo u njen jedini prioritet...borila se skoro deset godina i poklekla ali eto, vrlo lijepo se izvukla i nije više imala problema...emotivac je emotivac i uvije će biti, ali nakon liječenja znam i kako njen osmijeh izgleda i njena veselost....lijepo je to vidjeti!
    Ne zamjeram ti što imaš svoje viđenje problema ali zamjeram što potenciraš (ako sam dobro shvatila, a ako niejsam izvinjavam se) da strogo propagiraš samo-liječenje bez ljekarskog uplitanja, i to čak izriito kao maltene opasnost, jednako kao terapiju? Psihijatar je doktor za dušu i antidepresivi ljekovi, to je za ljude...za mene je bogohuljenje nagovaranje bolesnih ljud da izbjegavaju ljekare
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #132
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Mislim da si u pravu .... svaki čovjek je drugačije doživi. Ali 100% sam siguran da se ne radi o fizičkim promjenama u mozgu koliko o umišljenosti na "nekom" potsvjesnom nivou.
    Ima sam ranije jednog "druga" (vise poznanik) koji je bio nesto slicno poput te tvoje drugarice. Samo sto ovaj jednostavno nije izlazio iz kuće, a nije imao problema sa komunikacijom. Iz čiste radoznalosti sam išao u posjetu kod njega. Jer nekako nije bio moj tip sa kojim bih imao neke zajedničke teme. Onoliko koliko sam ja moga procijenit njega, on mi nimalo nije ličio na osobu koja može umislit bolest(ali isto ostajem pro onih 100%), jer je bio veliki materijalista..... jednostavno nimalo nije bio duhovan. Danas se i ostvario u biznis. A ja takve tipove uopšte ne mogu da povežem sa mozgom Ono..... to je među današnjom omladinom čista klasika
    Uglavnom njegovi su se bili malo prepali za njega ali poslije nekih pola godine ili čak i godinu sve se završilo bez intervencije doktora. Opet sam i njega savjetovao da ne ide nikako psihijatrima i psiholozima. Iskreno... moje mišljenje je da on jednostavno (na njegovu sreću) nije imao "dovoljno" klikera kako bi "razradio" bolest. Vazda sam bio ubijeđen da je prosječno inteligentan čovjek najzdravija i najkompletnija osoba. Sve drugo su anomalije ..... uključujući i "super mozak".
    Ovaj drugi je bio duboko promišljen. Tada je bio momak sa izuzetnim potencijalom ..... i šteta što su tablete danas uradile od njega. S njim imam i danas kontaktu i ako nije čest ali se baš baš dobro ispričamo ......čak mislim da mi on i najviše leži .... više i od ovih nekoliko drugova sa kojima sam svakodnevno u kontaktu. Sad ne znam hoću li izglkedatr u tvojim očima umišljeno ili smiješno ali mislim da sam dobrim dijelom doprinio njegovoj "dobroj" sadašnjoj situaciji. Vidim da mu prilično godi moje društvo.
    Što se tiče psihijatara i sličnih ......pazi .... iz nekih mojih razloga ću biti kulturan.
    Ali ću reći ovo.......
    Čak ih nemojte imati ni za prijatelje. Nikad se ne bih moga družit sa psihijatrom i sa ginekologom
    Za objašnjenje ću ostati nedorečen, jer želim da budem kulturan

  8. #133
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,356
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    610
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Ovo je komedia od topika, za*ebi verbalnog i sto mu je onaj auto nagrdio ovdje imamo detektiva psihologa haha.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  9. #134
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ada, zato on izbjegava psihologe, ko zna šta bi mu našli.
    Kako ono kažu, nema zdravih, samo nepregledanih.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  10. #135
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Ovo je komedia od topika, za*ebi verbalnog i sto mu je onaj auto nagrdio ovdje imamo detektiva psihologa haha.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    taj sam

  11. #136
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,356
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    610
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    evo ti sherloche, edukuj se malo prije nego sto napises nesto:



    Čupatelj

  12. #137
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    100% sam siguran da se ne radi o fizičkim promjenama u mozgu koliko o umišljenosti na "nekom" potsvjesnom nivou.
    S'obzirom na to da si fanatično religiozan ne bi me čudilo da si pomenuo posjednutost nekakvim đavlima
    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Jer nekako nije bio moj tip sa kojim bih imao neke zajedničke teme. Onoliko koliko sam ja moga procijenit njega, on mi nimalo nije ličio na osobu koja može umislit bolest(ali isto ostajem pro onih 100%), jer je bio veliki materijalista..... jednostavno nimalo nije bio duhovan.
    ako ćete mi vjerovat ovu izjavu nisam uočio prije nego što sam izjavio rečenecu iznad

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Iskreno... moje mišljenje je da on jednostavno (na njegovu sreću) nije imao "dovoljno" klikera kako bi "razradio" bolest.
    Slažem se. Da bi čovjek dobro razradio mentalnu bolest treba da spozna boga
    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Što se tiče psihijatara i sličnih ......pazi .... iz nekih mojih razloga ću biti kulturan.
    Ali ću reći ovo.......
    Čak ih nemojte imati ni za prijatelje. Nikad se ne bih moga družit sa psihijatrom i sa ginekologom
    Naravno da se ne smije družiti sa psihologom i ginekologom
    I jedan i drugi se bave naučnom granom - medicinom
    Jedan sa stvarima za koje služe popovi (popeli mi se na biiip svi do jednog)
    Drugi se bavi sa grešnim dijelom tijela (i to ženskim)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #138
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    evo ti sherloche, edukuj se malo prije nego sto napises nesto:



    U pocetku hemija stimulise psihu. A, nakon toga psiha stimulise memoriju, a memorija opet hemiju.....i tako u krug. Ovo je prosto...... ali ne i za svakoga

  14. #139
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    S'obzirom na to da si fanatično religiozan ne bi me čudilo da si pomenuo posjednutost nekakvim đavlima

    ako ćete mi vjerovat ovu izjavu nisam uočio prije nego što sam izjavio rečenecu iznad


    Slažem se. Da bi čovjek dobro razradio mentalnu bolest treba da spozna boga

    Naravno da se ne smije družiti sa psihologom i ginekologom
    I jedan i drugi se bave naučnom granom - medicinom
    Jedan sa stvarima za koje služe popovi (popeli mi se na biiip svi do jednog)
    Drugi se bavi sa grešnim dijelom tijela (i to ženskim)
    Vazda mi se svidja tvoj nacin razmisljanja. Da sam kakav profesor ti bi ima prolaz a bez da budes ispitan. Nije stvar u znanju, koliko u orijentaciji. Ti definitivno imas to nesto
    Imam SJAJAN odgovor na ove tvoje komentare..... cak si me i potsjetio, ali ne smijem ni zucnut ..... vidis li da ovizi odje ne mogu ni mlijeko9 popit, a ne da im das fadzole i kUbasice domace

  15. #140
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,356
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    610
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Pecarose, jesi li ti oduvjek bio ovako pametan u vezi psihologije, depresije itd. ili si nekad bio pacijent pa si vremenom napredovao do nivoa doktora?

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  16. #141
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Pecarose, jesi li ti oduvjek bio ovako pametan u vezi psihologije, depresije itd. ili si nekad bio pacijent pa si vremenom napredovao do nivoa doktora?

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Sve počinje u potsvijesti, tj. memoriji. Ona je pokretač toga kruga iz kojeg najvjerovatnije nema izlaska. Ona je uzrok promjeni hemijskog procesa u mozgu čija je inicijalna kapisla bila stres i stvara šok koji psiha vidi u obliku jakog straha koji se INSTALIRA u potsvijest. To je krug koji treba znat hakovat
    Zar ne vidiš da sam još uvijek pacijent I to na završnom ispitu

  17. #142
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Samo cu reci, ljekar je ono što treba bolesnoj duši, dalje ne komentarišem....nijesu mi bliske tvoje ideje niti metode
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #143
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,356
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    610
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    on je pacijent samouk , ima covjek svoj stil izlecenja, pravi umjetnik i cudotvorac. Salim se ja malo, pa kad su ovakve stvari u pitanju psiha itd. vjerujem da ti niko ne moze pomoci kao ti sam sebi.
    Čupatelj

  19. #144
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Sve stvari su vrlo logične. A mi funkcionišemo svi na istom principu. A to što ste vi "navikli" da NE vjerujete svojim očima ..... to je posledica destruktivnog sistema na globalnom nivou. Pod parolom..."Ubiti čovjeka u čovjeku"
    Miki je jednim udarcem ubio sedam a oni jednim udarcem pobiše sve

  20. #145
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pecaroš: Sve je to u glavi, probaj da ne budeš depresivan, moraš da razmišljaš pozitivno.
    Depresivac: IZLIJEČEN SAM!!!!
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  21. #146
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,356
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    610
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Za sedam mjeseci 59 samoubistava u Crnoj Gori, najviše u Podgorici i Nikšiću

    LET THAT SINK IN!


    Čupatelj

  22. #147
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Pecaroš: Sve je to u glavi, probaj da ne budeš depresivan, moraš da razmišljaš pozitivno.
    Depresivac: IZLIJEČEN SAM!!!!
    Pčeo si i ti ka @Rakun, da asociraš na prave stvari.
    Upravo o tome se i radi .... o površnosti. Upravo tako ljudi i rade, samo ti kažu da moraš da izbiješ depresiju iz glave i da razmišljaš pozitivno
    A kako?
    Mogu li ja to?
    O tome niko ništa! Od ovoliko postova koliko ispisah o svemu sam bio detaljan. I ukoliko ih je iko od vas čitao ...ovaj tvoj komentar ne bi smio ići na moju adresu. Bio sam prilično detaljan ..... doduše ....zbrdazdola.

  23. #148
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ko zna ko je lik shvatiće ga ozbiljno
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #149
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li neko ima preporuku za psihologa koji radi privatno, Budva, Kotor?

  25. #150
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Evo ja bih vrlo rado posao kod psihijatra, ali kad bi mi neko platio pregled. Jer za te pare sto bih dao njemu ja mogu dva puta poci u ribolov..... i cak nadati se uskoro i trecem
    Mislim da je neopisiv osjecaj posmatrati budalu koja te smatra budalom
    Toliko toga se desava oko nas a da zbog nekih drugih gluposti i ne obracamo paznju na njih.

Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. postporodjajna depresija
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Medicina
    Replies: 51
    Last Post: 07-10-08, 14:42
  2. DEPRESIJA!
    By Ninni in forum Sve i svašta
    Replies: 33
    Last Post: 12-10-04, 20:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •