Page 41 of 75 FirstFirst ... 3137383940414243444551 ... LastLast
Results 1,001 to 1,025 of 1854

Thread: Kosovo i Metohija, opšta diskusija

  1. #1001
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,426
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ovo je igra na fintu (devedesetih) ,,mrskog zapada" gdje će se učiniti jedno ,,veliko ništa", osim što će izazvati da se ono malo srpskog naroda što je ostalo na Kosovu iseli jer će povjerovati tome da će ih Srbija zaštiti, a zapravo će biti pijuni u propagandnoj igru (žrtve Vučića).

    Šta može Srbija da uradi?

    1. Može na svoju ruku da pošalje oružane snage (vojsku ili policiju, svejedno) na Kosovo. To bi značilo izolaciju Srbije i ista bi za dugo vremena bila shvaćena kao remetilački faktor na Balkanu. Vojno policijski uspjeh takve akcije bi izostao jer se ne bi konfrotirali sa kosovskim snagama već sa međunarodnim zajednicom. Dakle, ova varijanta ne dolazi u obzir.
    2. Da se traži prisustvo oružanih snaga (policijskih ili vojnih) po rezoluciji 1244, te da se isti zahtjev odbije (neće biti prihvaćen iz mnogo razloga). To bi proizveli još veće tenzije koje mogu izazvati sledeće:
    a) da srpski narod pomisli da će ih Srbija zaštiti, te ulaze u (dublju) konfrontaciju sa vlastima Kosova, što dovodi do toga da se i to malo ljudi što je ostalo iseli.
    b) da se nastavi ,,status kvo" na Kosovu, a u Srbiji pojača naracija o ,,mrakom zapadu" kako bi se lakše progutala posljedice nepoštovanja međunarodnih obaveza (sankcije Rusiji npr. iste koje je Srbija uvela Bjelorusiji).
    Dakle, to bi bio ,,diplomatski promašaj" jer se radikalizuje situacija na osnovu nečega što se ne može ni približno uslišiti.
    3. Da sve bude kao i do sada ,,tresla se gora, rodio se miš", odnosno da ne bude zvaničnog zahteva za rasporedom oružanih snaga na Kosovu.







    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Valjda razumiješ da je Vučić pod direktnom kontrolom SAD-a, u ponedeljak ili utorak mu je u Bg Eskobar.
    Vučić na Kosovo i Metohiju neće poslat ni goluba a kamo li vojsku ili policiju ako za to ne bude imao direktnu saglasnost i dogovor sa SAD.

    Tako da svi scenariji koje si naveo su manje bitni, jer ili neće biti ništa, ili će biti nešto tipa da udju srpske snage na sjever kao da obezbijede narod uz prećutnu ili otvorenu saglasnost SAD. A Kurti se oteo kontroli SAD-a tako da i oni imaju problem sa njim.
    Tako da nema potrebe za neka razmisljanja dublja, biće kako ameri narede Vučku
    Last edited by lucke91; 09-12-22 at 17:37.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  2. #1002
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Nakon hapšenja bivšeg pripadnika policije usljedila je blokada puteva na Kosovu. Vlasti Kosova su odgovorile tako što su zatvorili granicu prema Srbiji.
    Ima izveštaja o sporadičnom puškaranju na nekim barikadama.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  3. #1003
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,463
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,548
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Nijesu odavno. Oči povadili i jedni i drugi.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  4. #1004
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Nakon hapšenja bivšeg pripadnika policije usljedila je blokada puteva na Kosovu. Vlasti Kosova su odgovorile tako što su zatvorili granicu prema Srbiji.
    Ima izveštaja o sporadičnom puškaranju na nekim barikadama.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Ovo su vijesti od juce valjda.

  5. #1005
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,249
    Thanks Thanks Given 
    15,165
    Thanks Thanks Received 
    3,776
    Thanked in
    2,702 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Nakon hapšenja bivšeg pripadnika policije usljedila je blokada puteva na Kosovu. Vlasti Kosova su odgovorile tako što su zatvorili granicu prema Srbiji.
    Ima izveštaja o sporadičnom puškaranju na nekim barikadama.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Užas, negdje prije par dana je N1 bojkotovao,onda iz kojih medija uopšte imati sliku o situaciji tamo.Gdje si to wulfy ispratio?
    Mene brine da ne dođe do većeg sukoba jer onaj u Beogradu iako je kukavica može pokrenuti lavu koju poslije neće moći da zaustavi.
    Last edited by Bluemoon; 11-12-22 at 11:31.
    No pasaran!

  6. #1006
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,270
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

  7. #1007
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,249
    Thanks Thanks Given 
    15,165
    Thanks Thanks Received 
    3,776
    Thanked in
    2,702 Posts

    Default

    Ovaj se izgleda probudio iz zimskog sna, i rekao im da uklone barikade.

    https://twitter.com/JosepBorrellF/st...0ZHrgdILA&s=19

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  8. #1008
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gamechanger View Post
    Ovo su vijesti od juce valjda.
    Moguće, ja ih danas čuo

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Užas, negdje prije par dana je N1 bojkotovao,onda iz kojih medija uopšte imati sliku o situaciji tamo.Gdje si to wulfy ispratio?
    Mene brine da ne dođe do većeg sukoba jer onaj u Beogradu iako je kukavica može pokrenuti lavu koju poslije neće moći da zaustavi.
    Konkretno sam danas slušao vijesti na ,,Al Jazeera Balkans" (imam pretplatu na kablovsku m:tel, te imam taj kanal).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Last edited by wulfy; 11-12-22 at 14:10.

  9. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  10. #1009
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,249
    Thanks Thanks Given 
    15,165
    Thanks Thanks Received 
    3,776
    Thanked in
    2,702 Posts

    Default

    Ovo je mali prilog što je aljazeera izbacila ukratko.Kakvi moroni ne vjerujem, a tenzije ne dižu ni Srbi tamo nego njihovi pijunčići a obični građani Srbi treba da plate njihove političke igre.



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  11. #1010
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default

    Postavljaju barikade kad god treba nesto sa se provuce kao sto su se sad provukle tablice i izbori.
    Nego debilana od naroda.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #1011
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    393
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kao na belveder

    Sent from my M2101K6R using Tapatalk

  13. #1012
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Bez podrške Erdogana na Kosovu je nemoguće doći do šireg sukoba ... lokalni incidenti i ništa veliko ... moje je mišljenje da Turska nema namjeru podgrijavat sukobe ali nisam 100% siguran da neće u nekom trenutku dobit ponudu od NATO ... nije da ponuda nema na dnevnom nivou nego su se u medjuvremenu ( od 30 god. ) karte izmiješale na način da je Turska postala država u expanziji i prosto im talasanje nije u intresu ...
    deuscroix

  14. #1013
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post

    Šta može Srbija da uradi?

    1. Može na svoju ruku da pošalje oružane snage (vojsku ili policiju, svejedno) na Kosovo. To bi značilo izolaciju Srbije i ista bi za dugo vremena bila shvaćena kao remetilački faktor na Balkanu. Vojno policijski uspjeh takve akcije bi izostao jer se ne bi konfrotirali sa kosovskim snagama već sa međunarodnim zajednicom. Dakle, ova varijanta ne dolazi u obzir.
    Steta jer bi najbolje bilo da se ovo desi, kako bi se Zapad malo probudio i ukapiro jednom za sva vremena da Srbija jeste remetilacki faktor na Balkanu. Tu ulogu igraju vec vise od jednog vijeka.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  15. The Following 4 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  16. #1014
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default Kosovo i Metohija, opšta diskusija

    Ovo su ovi protivnici rata u Ukrajini.

    Ali bi veli najbolje bilo da se ovo desi.

    E u kucu vam bio da Bog da, ko god zelio.

    Nemojte samo odje sad mu*a da mi prosipate da ne bi bilo ovo ono razumes.

    Aj m*s sad i prijatno - dovidjenja.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Pasha; 12-12-22 at 09:03.

  17. #1015
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Bi vi malo da se bombarduje Srbija? Nije odavno. E........
    Ko je pominjao bombardovanje Srbije? Osim tebe, naravno.

    Quote Originally Posted by Pasha View Post
    Ovo su ovi protivnici rata u Ukrajini.

    Ali bi veli najbolje bilo da se ovo desi.
    Nista se u sustini ne bi desilo, osim sto bi Vucic pokusao zastrasivanjem da podigne sebi rejting. A skupo bi ga kostalo na medjunarodnom planu jer bi se Evropa napokon probudila iz kome i shvatila da je Vucic nastavak Milosevica.
    Last edited by VanjaTheMan; 12-12-22 at 10:51.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  19. #1016
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,434
    Thanks Thanks Given 
    14,923
    Thanks Thanks Received 
    4,194
    Thanked in
    2,122 Posts

    Default

    Ma da, ti to samo zbog Vučića. Mani me te priče sad. Umijem da čitam, a ti si bio vrlo jasan u prethodnom postu.
    Završavam sa tobom svaku priču

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  20. #1017
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,249
    Thanks Thanks Given 
    15,165
    Thanks Thanks Received 
    3,776
    Thanked in
    2,702 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Bi vi malo da se bombarduje Srbija? Nije odavno. E........

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    ..neće se desiti ni u jednom scenariju što je wulfy napisao gore pa ni tom.

    Problem je Rusija koja drži beogradsku vlast u šaci a već su jednom Srbiju devedesetih iskoristili za političku trgovinu.
    Za srbiju bi bilo najbolje da uvede sankcije Rusiji,potpuno stavi već jednom tačku na tu priču i okrene se EU ali bojim se..ili barem gledajući situaciju u ovom trenutku da tome nema nadanja previše.
    Zna evropa ko je Vučić,ali zna isto tako da na političkoj sceni tamo osim neke minorne grupice opozicija mu je još gora.

    Predugo se flertovalo sa pogrešnom stranom evo da krenem od tanjuga pa nadalje dug je spisak.
    Last edited by Bluemoon; 12-12-22 at 13:41.
    No pasaran!

  21. #1018
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Pa nije on Kriv. Kriv je srpski narod koji eo 30 godina bira najvecu olosh da ih vodi. Samo im se jednom posrecilo da ih vodi genije i to su uprskali za sva vremena.

    Vucic je obicsn klovn, ali i njemu sat otkucava….

  22. #1019
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Dejan Pantić je uhapšen pod optužbom da je učestvovao u organizaciji napada na policiju.
    Traži se njegovo oslobađanje i dok se ne oslobodi postavljene su barikade na putevima.
    Dejanu Pantiću određen pritvor od 30 dana.
    Dejan Pantić je i sam bio pripadnik policije do prije mjesec dana kada je skinuo uniformu.

    E, sad, pošto se oko mog posta ,,digla galama", da razjasnim nešto, ono što sam napisao su hipotetički scenariji, dakle, ne mora se uopšte desiti. Ono što je (pravo) pitanje, koliko će se dalje ići na povećanju tenzija. Tenzije odgovaraju obema stranama (Srbija i Kosovo), dok god nema eskalacije, zato se postavlja pitanje koliko su politički potkivani čelnici na obije strane da mogu kontrolisati situaciju (u režimu tenzija koji im najviše odgovaraju). Da, ima tu i faktora (obije strane) koje bi htijele eskalaciju (iz nekih interesa koji nemaju veze sa patriotizmom, ali će se pozivati na isti). Ono što slijedi u narednom periodu su tenzije i njihovo podgrijavanje...


    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  23. #1020
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,249
    Thanks Thanks Given 
    15,165
    Thanks Thanks Received 
    3,776
    Thanked in
    2,702 Posts

    Default

    @wulfy zašto misliš da tenzije odgovaraju Kosovu, jer ja to u retorici Albina nisam vidjela ili mi je promaklo.

    Tako da bi značilo argumentovano koji dio njegove retorike ukazuje na momenat "odgovara mu podizanje" tenzija.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  24. #1021
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    @wulfy zašto misliš da tenzije odgovaraju Kosovu, jer ja to u retorici Albina nisam vidjela ili mi je promaklo.

    Tako da bi značilo argumentovano koji dio njegove retorike ukazuje na momenat "odgovara mu podizanje" tenzija.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Homobalkanus (ne sjećam se od koga sam čuo ovaj izraz, ali genijalno opisuje srbe, albance, crnogorce, hrvate,... i ine balkance) koji obitava na ovim prostorima ima realne probleme (finansijske i zdravstvene), a ti problemi su većinom tu zbog produkta politike vladajuće elite (najkraće opisano - korupcija). Jedini način skretanja pažnje sa realnih problema je ,,pumpanje nacionalizma". Upravo se (kontrolisanim) tenzijama najlakše to odradi.
    E, sad, poslije ove opšte priče, evo konkretno, Kurti od svih učesnika u ovom ,,krugu tenzija" zapravo djeluje najrazumnije (u smislu diplomatskog riječnika) ali gledajući ostale aktere (govori i akcije) on je - izuzetak, a ne pravilo.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  25. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  26. #1022
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,249
    Thanks Thanks Given 
    15,165
    Thanks Thanks Received 
    3,776
    Thanked in
    2,702 Posts

    Default

    Ja koristim homobalkanicus mislim da je Bob Živković autor kovanice, nisam sigurna no što se tiče teme i sama sam primjetila da je Albin Kurti izuzetak pa me zanimalo jel mi neka izjava promakla.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 13-12-22 at 16:35.
    No pasaran!

  27. #1023
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gamechanger View Post
    Pa nije on Kriv. Kriv je srpski narod koji eo 30 godina bira najvecu olosh da ih vodi. Samo im se jednom posrecilo da ih vodi genije i to su uprskali za sva vremena.

    Vucic je obicsn klovn, ali i njemu sat otkucavaÂ….
    И геније је као и вучић слао захтјев за повратак српских снага на косово.

    ÂŽivković: Đinđić 2003. slao zahtev za povratak srpskih snaga; Jakšić: Ako se nešto ne promeni, Srbi će morati da odu - KoSSev

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Homobalkanus (ne sjećam se od koga sam čuo ovaj izraz, ali genijalno opisuje srbe, albance, crnogorce, hrvate,... i ine balkance) koji obitava na ovim prostorima ima realne probleme (finansijske i zdravstvene), a ti problemi su većinom tu zbog produkta politike vladajuće elite (najkraće opisano - korupcija). Jedini način skretanja pažnje sa realnih problema je ,,pumpanje nacionalizma". Upravo se (kontrolisanim) tenzijama najlakše to odradi.
    E, sad, poslije ove opšte priče, evo konkretno, Kurti od svih učesnika u ovom ,,krugu tenzija" zapravo djeluje najrazumnije (u smislu diplomatskog riječnika) ali gledajući ostale aktere (govori i akcije) on je - izuzetak, a ne pravilo.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Колико је Курти разумнији од других лидера добро осликава ова недипломатска изјава Бореља, приликом преговора о таблицама.

    “For the sake of transparency I have to say we put forward a proposal that could have avoided this risky situation, which President Vucic accepted today, but Prime Minister Kurti did not”, Borrell said.
    EU's Borrell Blames Kosovo for Fresh Licence Plates Stalemate | Balkan Insight

    Поред тога у сред ове ситуације са барикадама, хапсе још једног бившег полицајца српске националности (од 2013 у полицији косова) због наводних ратних злочина, прави корак ка смиривању напете ситуације.

    Bivšem policajcu određen jednomesečni protvor; Advokat: Nema veze sa događajima za koje ga terete - KoSSev

    Курти такође затеже око Заједнице српских општина, а разумност његову најбоље знају они који се сјећају ове акције :

    Kosovska opozicija tri sata blokirala granicu sa CG, pa se razišla (vijesti.me)
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  28. #1024
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,249
    Thanks Thanks Given 
    15,165
    Thanks Thanks Received 
    3,776
    Thanked in
    2,702 Posts

    Default

    Šta znači srpska opština u građanskom društvu tačno? Taj dio mi nije jasan.
    Nego, ima li kakve veze sa svim Milan Radoičić nešto se ne spominje..a svašta se špekuliše..aj nek "ostane" na tome.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 21-12-22 at 10:16.
    No pasaran!

  29. #1025
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Šta znači srpska opština u građanskom društvu tačno? Taj dio mi nije jasan.
    Nego, ima li kakve veze sa svim Milan Radoičić nešto se ne spominje..a svašta se špekuliše..aj nek "ostane" na tome.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Šta znači srpska opština u građanskom društvu tačno? Taj dio mi nije jasan.
    Nego, ima li kakve veze sa svim Milan Radoičić nešto se ne spominje..a svašta se špekuliše..aj nek "ostane" na tome.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Ево текста споразума о стварању ЗСО Zajednica srpskih opština na Kosovu - Nedeljnik Vreme


    А ево шта каже представник газде :

    Eskobar: Odluka o formiranju Zajednice srpskih opština će biti primenjena (slobodnaevropa.org)
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

Page 41 of 75 FirstFirst ... 3137383940414243444551 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum CdM Arhiva
    Replies: 6
    Last Post: 10-05-15, 17:35
  2. Metohija
    By Krilatica in forum Politika generalno
    Replies: 16
    Last Post: 31-10-08, 09:51
  3. Kosovo i Metohija
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 14-04-08, 22:49
  4. EU: KOSOVO I METOHIJA - NEMA POVRATKA NA SITUACIJU PRE 1999
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 21-02-05, 19:49
  5. Diskusija.. (Interesantno)
    By shrek in forum Muzika
    Replies: 10
    Last Post: 17-04-04, 15:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •